Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#751) harylmu válasza gtasystem (#750) üzenetére


harylmu
őstag

Mint ahogy a blogomba is írtam, Winamp API Emulator.
Linket adjak?:)
Gyakorlatban így néz ki:

(a kép nagyítható)

(#752) gtasystem válasza harylmu (#751) üzenetére


gtasystem
őstag

hoppá.. :D na jól sejtettem.. de most nézem nekem van ilyen emulátorom csak azt nem tudom hogyan aktiváljam..nem azt a dll-t kell bemásolni valahová amit irkálnak ott?

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#753) gtasystem válasza harylmu (#751) üzenetére


gtasystem
őstag

na most nézem nekem ez van

[%artist% - ]$if(%title%,%title%,%_filename%) lehet hogy ezért nem műkszik?
megpróbálom a simával hátha..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#754) harylmu válasza gtasystem (#753) üzenetére


harylmu
őstag

foo_winamp_spam.dll
foobar2000/components mappába kell másolni.
File->Preferences->Display->Winamp API Emulator
Tetszőlegesen beírod. Nálam %artist% - %title% , mint ahogy a kép is mutatja ;)

(#755) gtasystem válasza harylmu (#754) üzenetére


gtasystem
őstag

na ez mind megvan mégse műkszik.. :(
nekem a 9,6-os beta foobar van nem lehet hogy azért nem?

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#756) harylmu válasza gtasystem (#755) üzenetére


harylmu
őstag

Nekem 0.9.5.6
Próbálj egy újabb Emulatort. Lehet túl régi és nem kompatibilis.

(#757) gtasystem válasza harylmu (#756) üzenetére


gtasystem
őstag

na feltettem a sima 9,6-os foobart de ezt kaptam:

Failed to load DLL: foo_winamp_spam.dll
Reason: This component is missing a required dependency, or was made for different version of foobar2000.

keresek egy 9,5-öst

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#758) harylmu válasza gtasystem (#757) üzenetére


harylmu
őstag

0.9.5.6 próbáld ;)

Miért szaggathat nálam a hang? Igazából eddig is szaggatott néha, de most már egyre jobban idegesít. Priorítás valós idejű.

[ Szerkesztve ]

(#759) gtasystem válasza harylmu (#758) üzenetére


gtasystem
őstag

nem akarja ezt a dolgot.. már vagy 4 féle foobart és 3 féle dll-t próbáltam valami nem stimmel.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#760) gtasystem válasza gtasystem (#759) üzenetére


gtasystem
őstag

na rájöttem a francba.. :DDD nem állítottam winampra a foxy-t azért nem működött.. :D

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#761) harylmu válasza gtasystem (#760) üzenetére


harylmu
őstag

:W :D
Így végülis minden működik csak a "Show player", "hide player", illetve a "volume" funkció nem, mert ugyebár az winamp.exére van kitalálva.

(#762) gtasystem válasza harylmu (#761) üzenetére


gtasystem
őstag

:W na mindegy ha már ennyit molyoltam vele :D itt van két link ami hasznos

legfrissebb winamp spam

foobar2000 fórum
vannak skinek is ahogy néztem..a kung foo tetszett de ma már eleget szöszöltem.. :D majd legközelebb..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#763) G4bi89 válasza G4bi89 (#736) üzenetére


G4bi89
senior tag

Erre nincs ötlet ? :B :F

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#764) harylmu válasza G4bi89 (#763) üzenetére


harylmu
őstag

Nekem nincs.

(#765) gtasystem válasza G4bi89 (#763) üzenetére


gtasystem
őstag

én is passzolok..nekem elég ha a foxy kijelzi..

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#766) harylmu válasza gtasystem (#765) üzenetére


harylmu
őstag

Nálam a lyric-et a lyric show + lyricsdb nevű kieg. szolgáltatja.

(a kép nagyítható)

Több mint elég. :)

[ Szerkesztve ]

(#767) gtasystem válasza harylmu (#766) üzenetére


gtasystem
őstag

ja nem, én a dalcím futásra gondoltam a tálcagombon.. az van alapban a winamp-ban nem ez..de mindkettőre passzolok.. :)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#768) G4bi89 válasza gtasystem (#767) üzenetére


G4bi89
senior tag

Igen arra gondoltam.
Oks azért köszi mindenkinek akkor még nézelődők itt ott hátha...

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#769) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Foobarból melyiket érdemes feltenni, ha skineket és/vagy pluginokat is akarok használni? Most a 9.6.1 betaval próbálkozok, de skint nem is találtam hozzá, meg nem tudom , h rosszabbak-e vagy miben rosszabbak a régebbi vagy a jelenlegi stabil verzió.

Illetve nem tudom, h ez mindegyikbe így van, vagy csak ebbe a betaba, de ha kiválasztom, h album szerint rendezze sorba a zenéket, akkor figyelembe veszi az előadót is, kár h épp ezt akarom elkerülni. Tehát ha van egy MII-re nevezet albumom több előadóval, akkor egyszerűen kirak 12 MII albumot egy-egy számmal.

Let's begin, de gozaimasu!

(#770) harylmu válasza _ak_ (#769) üzenetére


harylmu
őstag

Szeva. Én a 0.9.8.6 -ot ajánlom, én ezt használom. Teljesen stabil. Szerintem minden skin felmegy rá.
A rendezést pedig: Edit -> Sort -> Sort by album
Nálam működik.

(#771) _ak_ válasza harylmu (#770) üzenetére


_ak_
addikt

Úgy csináltam a mostanin is, de nem akart menni, de akkor kipróbálom a 8ast is. :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#772) _ak_


_ak_
addikt

Ennek a kernel streamingnek hogyan kéne kinéznie az output menüben? Nálam van null output és alatta pedig DS: primary sound.., DS: speakers... Nekem a DS speakers kell? Csak mert több helyen megpróbáltam utána járni és mindenhol azt írják, h kernel streaminget kéne látnom, de olyasmit nem találtam, a components menüpont alatt ott szerepel.

Let's begin, de gozaimasu!

(#773) harylmu válasza _ak_ (#772) üzenetére


harylmu
őstag

XP-d van? Vista alatt nem működik, arra Wasapi van.

szerk:: ez a lényege #774 :)

[ Szerkesztve ]

(#774) _ak_ válasza harylmu (#773) üzenetére


_ak_
addikt

Ahha, vistám van és a wasapi-t sikerült is aktiválni, csak kind of sux, h más nem szólhat közbe, köszi.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#775) Fooler89


Fooler89
őstag

Letöltöttem egy Portable Foobart (0.9.6) és amikor megnyitok egy mappát, amiben benne van a mix és hozzávaló cue akkor nem listázza ki a számokat! Mivel tudnám ezt megoldani?

(#776) milanscs


milanscs
aktív tag

Sziasztok!

Én is foobart használom és nagyon jó kis progi.
Már elég jól testre szabtam... :)
Van egy covef flow komponens amit nem bírok rávenni arra, hogy hogyan rendezze a képeket.
Én úgy szeretném, hogy könyvtárszerkezet szerint, de nem tudom, hogy ezeket hogy kell beállítani. Ha valaki tudja segítsen. Köszi! :R
Ja erről lenne szó... [link]

Il Milan In Vetta All'Olimpo!!! Campioni D'Europa!!!

(#777) bendeguz 76


bendeguz 76
tag

van uj verzio a foobar-hoz :R

(#778) zed01


zed01
őstag

Sziasztok!

Én azt szeretném megkérdezni, hogy a foobar támogatja-e az aacplus (m4a) fájlokat?

Ezt találtam az aacplusról:

"A japán NEC és a Matsushita a svéd Coding Technologieszel közösen egy kifejezetten következő generációs mobiltelefonokban használható MPEG-4 audiodekóder fejlesztését jelentette be. Az alacsony áramfogyasztású dekóder CD-minőségű hanganyag megszólaltatására lenne képes, miközben alacsony bitrátájú adatátvitelt igényelne.

Az új megoldás kihasználná az mp3PRO és az aacPlus kodekekben is megtalálható "spectral band replication" (SBR) technológiát, támogatva az MPEG-4 részévé vált aacPlus kodeket. Az mp3PRO kifejlesztéséhez felhasznált SBR technológiát a svéd Coding Technologies fejlesztette, s nemrég ezzel a technológiával egészítették ki az AAC audiotömörítési kodeket is.

Az SBR technológiával kiterjesztett AAC formátum neve az AACPlus, s ezt a technológiát már használják a digitális műholdas rádiósugárzásban: az XM Satellite Radio rendszere ezt a formátumot használja a digitális rádióadások kódolására. Az AACPlus segítségével 48 kbit/s vagy alacsonyabb bitrátán is kiváló minőségű sztereó adás továbbítható, s ez jelentős sávszélességcsökkenést jelent, így lényegesen több rádióadás helyezhető el egy adott sávszélességű transzponderen.

A mobil kommunikáció által biztosított alacsonyabb sávszélesség is elegendő lehet ezekhez a technológiákhoz: a közel CD-minőségű hangzás már 48 kbit/s sávszélesség esetén elérhető, de 32 kbit/s-on is jó minőségű sztereó hanganyag továbbítható."

Az hogy a sima aac-t lejátsza az nem kérdés, csak abban nem vagyok biztos hogy az SBR techonlógiával ellátott aacplust lejátsza-e normálisan.

[ Szerkesztve ]

“Amikor az emberek félnek a kormánytól, az önkényuralom. Amikor a kormány fél az emberektől, az szabadság.” Thomas Jefferson

(#779) renato


renato
aktív tag

lehet már mind ismeritek, de ha nem, és esetleg más "elcseszett" skinnel szopatjátok magatokat akkor azonnal rakjátok szerintem fel ezt...
a telepitési leirás, és az egész abszolút elsőosztályú, rég láttam ilyen munkát, az én minimális angol tudásommal is összejött minden... az egész skin praktikus, szép, kifinomult, és rengeteg hasznos funkcióval bir. hajrá mindenki. :))

link

(#780) dni válasza renato (#779) üzenetére


dni
őstag

Jók ezek a skinek, csak nem "működnek" jól karbantartott library, taging nélkül.
(ezért használom csak a Facet kiegészítőt)

(#781) G4bi89 válasza renato (#779) üzenetére


G4bi89
senior tag

Kép
Pöpec én megcsináltam igaz a lyrics és a borító nem igazán ok :(
Netről szedi gondolom és elég sokhoz nem talál.(Bezzeg ha popot vagy netán rock-ot hallgatnék tuti találna :D )
Szóval a playlistet nem lehet valahogy átvariálni mert elég idegesítő így szerintem,hogy szám címenként szedi szét :S
Hosszú is lesz a lista és számomra átláthatatlan (jó megszokás kérdése biztos...)

Ja igen amikor mutatja videóban ezt a sort
$puts(artist.path,'Z:/_artists_/'%artist%'.jpg')

oda minek az elérését kell beírni ?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#782) Fooler89 válasza Fooler89 (#775) üzenetére


Fooler89
őstag

Valaki tudna segíteni? Nem listázza ki a számokat a .cue-ből csak ha külön minden egyes .cue hozzáadok.

(Vista 64bit)

(#783) renato válasza G4bi89 (#781) üzenetére


renato
aktív tag

jó kérdés :)
én pl még az "artist" képeket én sem lőttem be, mert számomra sem világos mire, vagy hogy kell átírni, plusz annyira nem is fontos :)
mert most úgy van, hogy a borító jelenik meg a háttérben így is elég frankón néz ki. :)

amúgy rock/metal/pop/ meg még electro zenékhez is talál általában dalszöveget, tök jó, hogy általában időzítettek is.
trance az egyetlen bibi. miért? mert van, hogy egy remixet mixel össze armin, vagy tiesto, aztán a szám címeket, előadót is lehet többen máshogy írják le, és igy már nem lesz találat.

bár igy is elégedett vagyok, hogy a dalszöveg magától megy, nem kell semmit csinálnom, ha majd meglesz a cowon s9-esem, tök jó lesz néha azon is "olvasgatni" közben.
még mindig ezt a skint használom, "kétféleképpen".

a library-t és mindent a fő mappámban rendben tartok. miért? mert regelve vagyok last.fm-en és szeretném ha ott is rend lenne :)
probléme akkor van, ha pl ezt akarom megnyitni:
"DJ Tiësto - 2008 - In Search of Sunrise 7 (Asia) [FLAC]"
vane gy ilyen könyvtáram az mp3-ban, de ugye majd minden számnak más az előadója az album hiába Tiesto-é. szóval ilyenkor eőadonként bontja szét, számonként ahogy írtátok. no problém, total commander nélkül nem is élek, megfogom azt a könyvtárat aztán behúzom a playlistre, aztán benn is van az összes szám.

de majd még megpróbálom tuningolni, ha sikerült valamit alkotni majd írok még :)
most így néz ki: [link]

jah és igen, még mielőtt valaki szólna, hogy a képen is csak párhoz talált dalszöveget közlöm a többi számot még nem indítottam el, azóta hogy fenn van a program, egyébiránt hozzájuk is találna. :)

[ Szerkesztve ]

(#784) PazsitZ válasza G4bi89 (#781) üzenetére


PazsitZ
addikt

Kétlem, hogy az internetről szedné le :N
Nálam cover.jpg néven van minden mappában a kép és azt tölti be.

- http://pazsitz.hu -

(#785) renato válasza PazsitZ (#784) üzenetére


renato
aktív tag

ott a pont :)
amúgy is jobb ha te választasz, keresel valami jobb minőségűt :)
vagy csiszolsz rajta :)

(#786) G4bi89 válasza PazsitZ (#784) üzenetére


G4bi89
senior tag

Ja ok :D
Mondjuk a lyrics -et lehet online is keresni azt már megtláltam.Kirpobálom a cover.jpg néven majd.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#787) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Sziasztok!
Nem nagyon használtam még ezt a lejátszót, egy-két alkalommal feltettem, de már arra sem emlékszek, hogy néz ki.
Rengeteg hsz. kezdődik azzal, hogy a legjobb progi, amit láttam, meg így jó úgy jó, de még senkitől nem hallottam (olvastam) hogy mitől is olyan kiváló.
Lenne valaki olyan kedves, és elmondaná azt is, hogy mitől jó? Annyit sikerült kiolvasnom a sorok közül, hogy kevés proci időt használ. Csak ennyi? Meg mitől "szól olyan szépen", holott (szvsz, de javítsatok ki, ha nem így van) ugyanazt a dekódert használja, mint bármi más, és (XP alatt) ugyanúgy DirectSound-on keresztül megy. Akkor meg mitől más?
Őszintén szólva nehezen válnék meg a Winamp-tól, mert - nyílván - megszoktam ez elmúlt .... 10-20 évben, megvan minden szükséges plug-in-em, ismerem a korlátait és előnyeit, és nem találtam még igazi alternatívát. Pedig szeretnék, mert egyre jobban idegesítenek a Winamp "új feature"-jei és "elhízása", de pl szeretem, hogy OSD-ben ki tudom íratni a szám címeit, van lyrics plug-inem, könnyű skinelni, mostmár végre jól szerkeszthető lejátszási lista, és nem szeretném újra plug-in vadászattal, meg gyeremekbetegségeken való idegeskedéssel tölteni az időm.
Köszi előre is!

Ó igen, 5.1-hez mit szól?

[ Szerkesztve ]

(#788) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

A hivatalos oldal FAQ-jából:
Does foobar2000 sound better than other players?

No. Most of “sound quality differences” people “hear” are placebo effect (at least with real music), as actual differences in produced sound data are below their noise floor (1 or 2 last bits in 16bit samples). foobar2000 has sound processing features such as software resampling or 24bit output on new high-end soundcards, but most of the other mainstream players are capable of doing the same by now.

Hmm...

(#789) Fooler89 válasza Fooler89 (#782) üzenetére


Fooler89
őstag

Senki se hallgat trancet? Nem ismeritek a cue kiterjesztésnek a tudását, vagy csak vista 64bit-el van a probléma?

MSN-re a zenék kiirását melyik pluginnal tudom megoldani?

Ez az új foobar nagyon kényes. :(((

(#790) harylmu válasza Fooler89 (#789) üzenetére


harylmu
őstag

Szeva.

LINK

Nem tudom jó-e az új foobarral. Nekem a 0.9.5.6 al szépen működik.

[ Szerkesztve ]

(#791) G4bi89 válasza Fooler89 (#789) üzenetére


G4bi89
senior tag

Én hallgatok szinte mindig :D

Nekem nincs baj a cue fájlokkal behúzom foobarba és már is számokra bontotta (virtuálisan ugye) pár kattintás és szét is szedi külön fájlokra és elmenti ah akarom.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#792) harylmu válasza Fooler89 (#789) üzenetére


harylmu
őstag

Esetleg ideiglenes megoldás lehetne egy Cue Splitter progi. Cue fájl alapján feldarabolja a fájlokat.

(#793) Fooler89


Fooler89
őstag

Sajnos, ugyan az.

"Failed to load DLL: foo_msnalt.dll
Reason: This component is not compatible with this version of Windows and needs to be recompiled with a newer version of the foobar2000 SDK; please contact the author of this component to obtain an updated version of this component."

#792 Több gigában mérhető anyagot, nem hiszem, hogy gyorsan sikerülne megoldani. Viszont a progit ismerem, azzal szoktam csengőhangot kivágni.

Amugy ezzel 0.9.6.1 -el egyik plugin se kompatibilis? Melyik verziót érdemes használni? Úgyértve, a pluginok többsége azért működjön.

(#794) harylmu válasza Fooler89 (#793) üzenetére


harylmu
őstag

Szia.

Azért rossz, mert inkompatibilis a te foobaroddal. Rossz verzió.

Én a 0.9.5.6-ot használom, minden plugin működik.
Link

(#795) Fooler89 válasza harylmu (#794) üzenetére


Fooler89
őstag

Elég gáz, hogy az újra már nem fejlesztenek. Na mindegy, viszont ezen a verzió simán megeszi a cue-t. Köszönök mindent. :R

(#796) bendeguz 76


bendeguz 76
tag

van uj stabil verzio Foobar v0.9.6.2

(#797) Apollyon válasza bendeguz 76 (#796) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hja, elég kellemetlen mert ezzel a verzióval nem működik a dsp_atsurround plugin ami arra jó nekem h szépen kitolja 5.1-be a foobart.
Ezért visszaraktam a 0.9.5.3-at, azzal működik.

(Persze csak windows 7-en, XP-n működött enélkül a plugin nélkül is az 5.1 csak így szebben, viszont a Win7-en nem megy a default Audigy 4 driver, így a rendszer által leszedettet kell használnom.)

Vagy esetleg tud vki vmilyen plugint a tarsolyában ami még szintén 5.1-et csinál? Mert ez a plugin sem szól olyan szépen mint XP-n, gondolom a driver miatt.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#798) PazsitZ válasza Apollyon (#797) üzenetére


PazsitZ
addikt

talán ez?

- http://pazsitz.hu -

(#799) martonx válasza _Scythe_ (#787) üzenetére


martonx
veterán

nálam a ram és a proci idő miatt nyerő.

A térhangzásos pluginjét szeretem még, meg a masstaggerrel egy pillanat alatt javítom a letöltött számok tagjeit.

Ha csak zenét hallgatsz, és a lejátszód folyamatosan a háttérben fut, az egyetlen tényező ami számít a ram és proci idő (2 magos proci, 1 giga ram).

Kivéve ha mondjuk 4 magos procid van, és 8 giga ramod mellé. Bár mondjuk egy film tömörítésnél még ekkor is számíthat.

Én kérek elnézést!

(#800) Apollyon válasza PazsitZ (#798) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Uhh, erre nem is gondoltam hogy itt keressem :DDD

Működik, köszönöm :R

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.