Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#701) harylmu


harylmu
őstag

Megújult a foobar honlapja. Nekem sokkal jobban bejön. :)
Amúgy jelenleg így nézünk ki:

(katt a képre)

CD Art Display enyhén jó progi :) :

(katt a képre)

[ Szerkesztve ]

(#702) Cathfaern válasza B.A.T. (#700) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Használsz equalizert vagy valamilyen plugint ami hangzást befolyásolja? Csak mert a tényleges dekódoló és lejátszó részhez ezer éve nem nyúltak (esetleg Vista-ra áttérés, vagy új hangkártya driver?)

harylmu:
Ráfért a honlapra az újítás, szerintem is jó lett az új :)

Na meg ez is nagyon ráfért már a foobarra:
Media Library now automatically keeps track of any changes made to its folders; no more need to manually rescan them.

[ Szerkesztve ]

(#703) B.A.T. válasza Cathfaern (#702) üzenetére


B.A.T.
tag

Hali!

Az összes baállítás ugyanaz maradt, csak frissítettem a progit. Az EQ természetesen kikapcsolva maradt. Nekem tényleg másnak tűnik a hangja. De mindjárt előkeresem a 0.9.5.2-t, és összehasonlítom őket.

Lehet, hogy az ilyesmit nem jelzik a "change log"-ban?

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

(#704) B.A.T. válasza Cathfaern (#702) üzenetére


B.A.T.
tag

Nah közben felraktam a 0.9.5.2-t is, és már az első néhány másodpercben nyilvánvalóvá vált, hogy más hangja van a két verziónak.

Ha gondolod átküldhetem ezt a verziót. (már ha érdekel ennyire a téma)

ui. Sztem sunyiban változtatnak a hangján a proginak.... :DD

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

(#705) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Mért, mi a baj az equalizerrel?
Én pl metal zenét hallgatok, jó mellé van néha elektronikus is, de a "Metal" eq. beállítással sokkal mélyebben jobban szól.
Vagy csak rosszul hallok?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#706) B.A.T. válasza Apollyon (#705) üzenetére


B.A.T.
tag

Feltételezem, hogy nem hallasz rosszul! Sztem inkább a hangfalad képességeivel lehet a probléma (egyenletlen freki átvitel) és/vagy a nem megfelelő komponensekkel a láncban. Máramennyiben sztereó rendszerről beszélünk. Az 5.1-et és társait inkább nem jellemezném.... (csak vitát szülne)

Egy normális hangfallal, amiben korrekt a hangváltó és az f3 ponttól fölfelé +/- 3 dB-s tartományon belül sugároz (ált. 20 kHz-ig érdekes, de a fentebbi rész is fontos a felharmonikusok végett) elfelejtenéd, hogy mi is az az EQ. :R

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

(#707) Apollyon válasza B.A.T. (#706) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Fején találtad a szöget, mert bizony Creative hangfalam van ami hát tényleg nem a legjobb. Finoman fogalmaztam.
De megszoktam már, 2 éve megvan. Egyébként 5.1. Én nem vitatkozom, de érdekelne mi a baj az 5.1 rendszerrel. Annyi h 5 hangfalból szól a cucc és nem kettőből. Bár az igaz h a Walkman telefonom jobban visszaadja a hangzást (fülessel).
Amúgy elégedett vagyok, KS-el jobban szól a foobar.
Meg van fennt ATSurround is, még régebben tettem fel, elvileg így még jobban szól...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#708) Gorneck válasza Apollyon (#707) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen Creative-od van?
Mert nekem egy dtt2200am van és nagyon szépen szól...persze van jobb csak azt nem is ennyiért mérik...pl Klipsh.

OS?

Gorneck#1239

(#709) B.A.T. válasza Apollyon (#707) üzenetére


B.A.T.
tag

Ha érdekelnek a miértek keress meg privátban. Nem akarok itt tovább offolni.

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

(#710) Habsteve


Habsteve
tag

Én olyan plugint/componentet keresek mint a winampban a media library, amivel megtudnám nézni h melyik számot hallgattam meg a legtöbbször, végül is ez az 1 fontos lenne h tudjam :F Nem tun vki olyan ha létezik 1ettalán :U

(#711) harylmu válasza Habsteve (#710) üzenetére


harylmu
őstag

nekem van egy hasonlóm. a tagbe beleírja! LINK

de a trackinfo kieggel ki is tudod iratni foobarba. nekem:


(katt a képre)

[ Szerkesztve ]

(#712) Goose-T válasza B.A.T. (#704) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem lehet, hogy az új verzióban ki van kapcsolva nálad a dithering (már ha csak 16 biten használod)? Esetleg 24/32 bites lejátszás helyett 16 bites van beállítva, dithering nélkül?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#713) Habsteve válasza harylmu (#711) üzenetére


Habsteve
tag

Nem pontosan erre gondoltam de azért :R

(#714) Habsteve válasza Habsteve (#713) üzenetére


Habsteve
tag

Megvan h kell :C :W

(#715) Apollyon válasza Gorneck (#708) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A hangfalszettem C. Inspire P5800, tudom nem egy komoly cucc 18K-ért vettem még 2 éve, gondoltam jól fog szólni a szintén Creative Audigy 4 mellett...
Hangképzésben jó a C. márka, de hangkeltésben sajna nem. Legalábbis ebben az árkategóriában. Ugyanennyiért sokkal jobb hangja volt a haveromék Logitech 5.1-esének, meg van egy másik haverom neki nem tudom most mije van de az is jobban szól.
Meg azt sem szeretem, hogyha bedugok egy fülest a távirányítóba, akkor kissé búg a téma, nem a legjobb. Bár nagyon ritkán használom, inkább közvetlen a hangkártyába tolom csak úgy meg ki kell húzogatni a többit.

Egyébként Win XP SP3 alatt fut a most legújabb, v0.9.5.6 és nem vettem észre változást az előbbiekhez képest.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#716) Gorneck válasza Apollyon (#715) üzenetére


Gorneck
titán

Nem azon kell zenét hallgatni... :D
Akkor nekem mázlim volt...99 óta van meg ez a cucc és mai napig szépen szól...egy film alatt sem okozott csalódást...persze zene alatt sem rossz, de ezeket nem is azért találták ki...

Gorneck#1239

(#717) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Az miért lehet, hogy lemezírásnál vagy egy lemez behelyezésekor pár mp-re megáll a zene? Próbáltam az utolsó stable és a beta verziót is. Kéne valami másik audio output plugin vagy ilyesmi nem? :F

(#718) harylmu válasza vbbb (#717) üzenetére


harylmu
őstag

Nekem azt csinálja mostanában, hogy kb. 20másodpercnél minden számnál megakad egy picit..És minden számnál pont ugyanakkor. Iszonyatosan zavaró!
Ez azóta van mióta az Outputtal ügyeskedtem. Visszaállítottam mindent, de még mindig csinálja

mod: ha 16bitre állítom akkor jó. :F
mod2: megint rossz! kiír valamit 1 pillanatra, még elolvasni sincs időm..

[ Szerkesztve ]

(#719) harylmu válasza harylmu (#718) üzenetére


harylmu
őstag

Hehe rájöttem. A "playback statictic custom" cuccos kavart be.. Tehát ami számolja a lejátszásokat. Mindig a szám 8%-ánál szerette volna frissíteni a tageket, de visszaállítottam hogy mindig pont 1 perncél frissítse. Mostmár nem szaggat be.

(#720) martonx


martonx
veterán

Srácok lenne kér kérdésem:

1. Mi kell ahhoz, hogy a lejátszott szám borítóját megjelenítsem? Borítós részem van az UI-ban, de mindig üres.
2. Hogy lehetne eltüntetni az UI-ból a vizualizációs részt? Egyáltalán hogy lehet szerkeszteni a felületet? Eddig csak az előre definiáltak között tudtam válogatni, de egy olyan kellene, amiben csak properties, borító, és playlist ablak van.

Én kérek elnézést!

(#721) martonx válasza harylmu (#701) üzenetére


martonx
veterán

Ha pont ilyen kinézetet szeretnék a foobaromnak mit kell hozzá beállítani?

Én kérek elnézést!

(#722) B.A.T. válasza Goose-T (#712) üzenetére


B.A.T.
tag

16 bit, dithering nélkül, eddig is így volt, de már nincs gond. A Kernel Streaming megoldotta a problémát. Összeszedettebb a hang, mint előtte bármikor! :K

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

(#723) harylmu válasza martonx (#721) üzenetére


harylmu
őstag

Ahhoz át kell küldenem a foobar mappám, illetve az Application Datámat :K. 2 haverom ezt a kinézetet használja és működik. Ha kell átküldhetem.

(#724) Goose-T válasza B.A.T. (#722) üzenetére


Goose-T
veterán

Szerintem ajánlatos bekapcsolni a ditheringet, nagyban csökkenti a kvantálási zajt, kevésbé lesz természetellenesen érces a hang. Pont ez az egyik feature-e a Foobar-nak, ami miatt istenítik a hangminőségét.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#725) B.A.T. válasza Goose-T (#724) üzenetére


B.A.T.
tag

Értem én, de ennek nem csak akkor van jelentősége, ha 24 bites hangkarival játszok le 16 bites "hanganyagot"?

Jelenleg abban a gépben, amire a hangfalaim vannak kötve 44,1 kHz-es mintavételezésű, 16 bites, 2 csatornás hangkártya van.

Nos?

----

Ja, és én úgy értelmeztem ezt a ditheringet, hogy a kisebb kvantálási zajnak 1 kis + hozzáadott alapzaj az ára.

----
Osszevontam a ket hozzaszolasod, leven ket perc volt koztuk, es mindketto ugyanannak az embernek is szolt (meg kulonbozo embereknek valo valasznal sem szoktuk mindig engedni a kulon hsz-t). Hasznald a szerkesztes gombot!

[ Módosította: 7 ]

"A vízipipa bölcsességet húz ki a filozófus ajkai közül, és befogja a száját a bolondnak."

(#727) Goose-T válasza B.A.T. (#725) üzenetére


Goose-T
veterán

Pont, hogy csak 16 bites lejátszásnál lehet bekapcsolni, és nem ad hozzá alapzajt. Tehát neked pont jó lenne.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#728) fradi81


fradi81
veterán

Hali
Az utolsó stabil verziót használom. Észrevettem hogy ha a vista energiagazdálkodási lehetőségénél átállítom a gépet energiatakarékosra, vagy kiegyensúlyozottra, akkor úgy enyhén recsegve akadozgat a zene, mintha kevés lenne neki a proci, szinte hallgathatatlan lesz. Másnál is csinálja ezt? A feladatkezelőben a folyamatoknál nincs semmi ami komolyabban használná a processzort.

moto g72, Ninebot d28e

(#729) fradi81 válasza fradi81 (#728) üzenetére


fradi81
veterán

winappal ugyanez van úgyhogy nem foobar hiba.

moto g72, Ninebot d28e

(#730) JoinR


JoinR
senior tag

Hello,

valaki elmondaná, hogy hogy tudok berakni skin-eke a foobar-ba? Már egy órája szenvedek vele, elolvastam 10 guide-ot de mégsem sikerült. Találtam olyat, hogy több fájlt kell kicsomagolni leírás szerint a PanesUI mappába, találtam exe-st, ami elvileg felrakta, mégsem tudom beállítani. Vagyis nem is tudom hol tudnám beállítani. A preferences\display-nél a user interface module-t kéne átállítani default user interface-ről valami másra nem? Nah ezt nem tudom, pedig már minden szart felraktam. :O :W

Jah olvastam olyat is, hogy fel kell rakni valami PanelsUI dll-eket, de miután letöröltem mindent nem találtam meg megint neten. + 0.9.6-os (legújabb) verzióm van és olvastam pár témánál, hogy nem műxik 0.9.5-nél újabbon, de egyik se??

[ Szerkesztve ]

(#731) harylmu válasza JoinR (#730) üzenetére


harylmu
őstag

0.9.6-on nem hinném hogy működnének. Amúgy honnan szeded a skineket? customize.org?
Deviantart-on van hozzá leírás :K Bár customize-on is, tehát nem tudom mi nem megy :)

Egyébként alap ColumnsUI-ból is elég korrekt kinézetet tudsz magadnak összebarkácsolni.
Ezeket pl én csináltam: link, link, link

[ Szerkesztve ]

(#732) JoinR válasza harylmu (#731) üzenetére


JoinR
senior tag

Igen mindkettőről szedtem. Akkor lehet hogy az új verzió miatt nem jó. Nekem alapkinézettel sincs bajom, beállítom az orange-ot, és korekktül néz ki, meg amúgyis hallgatni kell, nem nézni, csak mégis...

(#733) fradi81


fradi81
veterán

akkor most új verzióra nem is tölthető le skin?

moto g72, Ninebot d28e

(#734) Cane


Cane
őstag

bocs a láma kérdésért, de hogy tudom a foobarban a skineket aktivizálni? Mert marad a régi kinézet, nem tudom mi a teendő... :F

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#735) harylmu válasza Cane (#734) üzenetére


harylmu
őstag

File->Preference->Display-re katt és a User Interface Modult kell átállítanod.

(#736) G4bi89


G4bi89
senior tag

Lenne egy olyan kérdésem,hogy az megoldható-e szerintetek,hogy a tálcán fusson a szöveg ?
Winampban van ilyen alapból foobar tud ilyet ?
Mert probálkoztam már mindenféle parancsal ,de eddig egyik se akarta amit én.

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#737) gtasystem


gtasystem
őstag

kipróbáltam a foobart ma és tényleg jó.. :K nagyon csípem hogy gyors, jól szól és egyszerű..
kicsit eltököltem a rádiócsatornák elmentésével.. de tény hogy nagyon fincsi kis lejátszó ez..jetaudio ugrik.. ;)

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#738) bendeguz 76


bendeguz 76
tag

:B rádioooo?valaki elmagyarázhatná a beállitásait.nem is tudtam rola,hogy lehet rádioooozni foobaron keresztül :B

(#739) gtasystem válasza bendeguz 76 (#738) üzenetére


gtasystem
őstag

ha megvan a lejátszandó URL akkor azt a File>Add location-on keresztül adhatod meg, de mivel a legtöbb rádiónál ilyen nincs én megnyitom foobarral az online adásokat és mindegyiket egy külön playlistre rakom ezt találtam ki eddíg.. :)
ha a default mellé kattintasz 2-őt akkor bead egy új üres playlist-et és arra..vagy jobbklikk a Default mellé és >Add new playlist.. mintha új lapot nyitnál a firefoxban.. ;)

biztos van jobb megoldás is de eddíg ezt molyoltam ki.. :)

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#740) G4bi89


G4bi89
senior tag

Ha nincs közvetlen elérés akkor listen.pls fájlt szoktam letölteni ideiglenesen amit megnyitok jegyzettömbel és ott van benne az url amit meg bemásolok foobarba.
Így nekem az összes rádió 1playliste van és itt csak rádiók vannak :)
Mondjuk van vagy 10aktív playlistem :D

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#741) harylmu


harylmu
őstag

Sziasztok

Valakinek sikerült a FoxyTunes-zal működésre bírni? :(

(#742) harylmu válasza harylmu (#741) üzenetére


harylmu
őstag

Ha Winamp-ra vagy bármi egyéb progira állítjuk, akkor működik :DD

(#743) Gorneck válasza harylmu (#741) üzenetére


Gorneck
titán

Foobar Controls nem jó?

Gorneck#1239

(#744) harylmu válasza Gorneck (#743) üzenetére


harylmu
őstag

Kinézete elég gagyi. :B Így szerintem szebb:

(#745) Gorneck válasza harylmu (#744) üzenetére


Gorneck
titán

Mondjuk ez igaz...de müxik jól... :K

Gorneck#1239

(#746) Gorneck válasza harylmu (#744) üzenetére


Gorneck
titán

Amúgy simán vezérli? Mert nálam esélytelen... :K

Gorneck#1239

(#747) gtasystem válasza Gorneck (#746) üzenetére


gtasystem
őstag

simán jó a foxytunes..sőt így már használható, én winamppal azért nem használtam mert sokat tökölt mire elindult vele.. de foobar-al pipec.
most direkt megnéztem, firefox-foobar lekapcsol, firefox betölt lejátszikra kattint és azonnal szól a rádió vagy ami benne van..jobb sokkal.

[ Szerkesztve ]

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#748) Gorneck válasza gtasystem (#747) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem az a gond, hogy portable FB-t használok.

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#749) Gorneck válasza Gorneck (#748) üzenetére


Gorneck
titán

Átmásoltam a telepítési könyvtárba a portable verzsönt és már müxik is...

Gorneck#1239

(#750) gtasystem válasza Gorneck (#749) üzenetére


gtasystem
őstag

most már csak azt kéne kitalálni hogyan jelzi ki a foxy-ban a lejátszottat.. :) mondjuk annyira nem lényeges de hátha van megoldás.

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.