Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#351) Cathfaern válasza hammered (#350) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Lyric rate meg ezek: nagy része átállítható, hogy ne irogasson id tagba. Bár ezt a crc-s dolgot nem teljesen vágom, bár ha jól sejtem te úgy mondod, hogy ha beleír vmit, akkor a régi crc fájl szerint hibás lesz...na de ez természetes, ezzel nem ront el senki semmit, ha te egy betüt átírsz, akkor is hibát ad a régi :)

Amúgy gondolom a PanelsUI-s configokra gondolsz. Nem azért néz ki ugyanúgy, mert mindenki 1 configot babrál, hanem mert a PanelsUI-val csak ilyesfajta skineket lehet összehozni. Foobarhoz nem jött még olyan UI, mint ami pl. Winampnál van, hogy bármi féle alakot, formát, funkciót kihozhatsz. S bár a PanelsUI a "legszebb" eddig, de nem sokkal szabadabb, mint mondjuk a ColumsUI

Viszont ajánlom az új (igaz még beta-s) foobart, nekem nem fagy soha, s semmi hasonló, ellenben laikusok számára is könnyen testreszabható :) Nem lesz olyan szép mint a panels, de a columnsot veri.

(#352) hammered válasza Cathfaern (#351) üzenetére


hammered
csendes tag

Valóban van olyan amiben kikapcsolható néhány számomra felesleges dolog.Ha beleír az id tagbe a foobarnak egy komponense akkor a mellékelt .sfv file hibát fog jelezni mert nem korrekt a file onnantól.Ha ezt mondjuk dc-n megosztod és leszedi valaki aki ad az ilyenre akkor jogosan dühös hogy minek osztasz meg egy hibás albumot.
Egyébként azthiszem volt a media playernek is olyan verziója ami alapból beleturkált az id tagbe :K
Megnézek egy bétát ha abban jobban lehet konfigolni mert én 0.9..4.5-öt használok.Köszi a tippet

http://silkiehun.atw.hu/

(#353) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

0.9.5-ben hogy lehet új gombokat kirakni? Egyszerűen nem sikerült rájönnöm (lehet egyáltalán? :F )

(#354) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Hali

Olyan beálitást/plugint/kiegészitőt keresek, amivel csak megadom a könyvtár nevét, és beszkenneli a bennelévő, már előadoként rendezett zenéket. Magyarán 1 playlist 1 előadó.
Létezik ilyen? :U

Én vagyok M3nyus!

(#355) ZakRob


ZakRob
senior tag

Be lehet olyat állítani, hogy betöltéskor a mixeket ne szedje szét az m3u szerint is és tegye be a listába?

(#356) wakh


wakh
csendes tag

remekül beállítottam mindent már egy ideje, csak most jöttem rá a npokban,hogy nem ártana menteni valahogy a layoutot és beállításait, h ne kelljen napokat tökölnöm egy win újrainstall után :)
tudtok erre vmi megoldást? FCL exportot próbáltam, de azt írja errornak,hogy "panel missing" és fogalmam nincs milyen panelről beszél.
van vkinek tapasztalata? segít vki? :)

köszi szépen, boldog ünnepek köztöt

(#357) ZakRob válasza ZakRob (#355) üzenetére


ZakRob
senior tag

Na akkor megválaszolom saját magamat.
Nem az m3u szerint szedi szét, hanem a cue file szerint, ezt elírtam.
A megoldás pedig az hogy a general fülnél az exculde file types-hez be kellett írni a *.cue-t.

(#358) lajos001 válasza wakh (#356) üzenetére


lajos001
aktív tag

Én azt szoktam csinálni, hogy elmentem a fájlokat a következő helyről: C:/Doc. and Settings/**/Application Data/foobar2000 , aztán amikor friss Win kerül fel, bemásolok mindent ugyanide.
A ** a felhasználó nevet jelöli (természetesen ne így keresd).

(#359) Genesis87


Genesis87
tag

Sziasztok!

Arra a dsp pluginra lenne szükségem, amellyel működésre tudom bírni a winamp dsp pluginjait a foobar2000 alatt. A neve: foo_dsp_winamp.
Ha valaki el tudná küldeni megköszönném.

Segítségeteket előre is köszönöm!

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#360) wakh válasza lajos001 (#358) üzenetére


wakh
csendes tag

óóó nagyon szépen köszönöm, gondolhattam volna rá én buta :) így biztos menni fog..
kösz még1x, boldog új évet :)

(#361) lajos001 válasza wakh (#360) üzenetére


lajos001
aktív tag

Boldog új évet neked is!
Örülök, hogy segíthettem.

(#362) hammered


hammered
csendes tag

Tud valaki megoldást arra hogy az albumart panel mutassa a könyvtárban lévő borítókat?Bíztam benne hogy kijavítják a végleges verzióban azt ahogy a bétában volt de nem.Front,back,disk,icon nevű fileokat mutat csak most is.Átnevezgetni meg nem szokásom a fileokat.Nem értem hogy miért nem azt a plug-int rakták bele ebbe is ami szépen működött a régi verziókkal.

http://silkiehun.atw.hu/

(#363) Killberk válasza hammered (#362) üzenetére


Killberk
aktív tag

Nem lehet valahol szerkeszteni a képek "forrását"?
Nálam 0.9.4.2 verzió van külön album art pluginnal.
Itt a Preferences->Display->Columns UI->Layout fülnél lehet konfigurálni album art tulajdonságait. Valahol csak bent kell lenni újabb verzióban is ennek a lehetőségnek.

http://killberk.deviantart.com/gallery

(#364) hammered válasza Killberk (#363) üzenetére


hammered
csendes tag

Így van.A régebbi verzióknál egy plugin megoldotta,én is úgy használtam.Itt viszont nincs columns ui csak default user interface ami bőven szerkeszthető de mégsem olyan szabadon mint a columns ui nál. Az újban viszont így van benne az albumart és nem lehet beleturkálni csak egy elérési utat lehet beállítani külön neki de annak az a funkciója mint régen a nocover-nek.

http://silkiehun.atw.hu/

(#365) Roxy


Roxy
tag

Hali!
Xp alatt mar joideje hasznalom a foobart, es semmi hiba nem jott xp alatt elo nekem.
Vista alatt viszont 2-3 szam lejatszasa utan ezt a hibat kapom: Unhandled exception : bad allocation
es neha meg vmilyen Microsoft Visual c++ os hibat ir ki, de ezt most nem tudtam elocsalni, hogy mit is pontosan

FooAva skinnel (1.03+), Columns UI nal es az alap UI nal is ezt a hibat irja ki.
Ha vkin tudja mi lehet a gubanc, kerem irjon, pls :R

[ Szerkesztve ]

(#366) Cathfaern válasza Roxy (#365) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Hát annyi infót sikerült megtudnom, hogy az alap foobar2000 teljesen hibátlan vista alatt, szóval valamelyik plugin a ludas.

(#367) hammered válasza Roxy (#365) üzenetére


hammered
csendes tag

Nekem is voltak gondjaim vele mikor áttértem vistára bizonyos skineket,pluginokat nem szeretett a vista.Próbáld egyenként felrakni a plugineket akkor elvileg kiderül melyik okozza ezt.De tudom ajánlani a legújabb 0.9.5 verziót amit nekem is itt ajánlottak (köszi érte) mert elég jól konfigolható.Igaz nem lesz teljesen olyan mint a régi de elég barátságos.Nekem az előző verziók is jól futottak 32 bites majd most 64 bites vista alatt.

http://silkiehun.atw.hu/

(#368) Roxy


Roxy
tag

felraktam a 0.9.5 ot. Ez mar nem akad ki. Bar eddig csak az alap progit raktam fel, de ennek is eleg jo alap configjai vannak.
Kosz hogy irtatok , hogy van mar 0.9.5, mert sztem meg se neztem volna hogy van e ujabb a 0.9.4 nel.

(#369) cousin333


cousin333
addikt

Egy hosszú lista a különböző Foobar plugin-ekről és azok 0.9.5 kompatibilitásáról: [link]

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#370) Gabis


Gabis
őstag

hy
tudnátok segíteni, hogy mit érdemes és hogyan beállítani mert most használom előszőr ezt a foobar nevezetű progit :B

(#371) frankie! válasza Gabis (#370) üzenetére


frankie!
őstag

Miylen beállításokra gondolsz? Kinézet? Hang? Milyen hangkártyád van?

(#372) Gabis válasza frankie! (#371) üzenetére


Gabis
őstag

van alaplapi Realtek HD
meg van egy SB live
inkább hangbeállításokra gondoltam

(#373) frankie! válasza Gabis (#372) üzenetére


frankie!
őstag

A KS-t (kernel streaming) mindenképp érdemes beálllítani: KS Ezt a fájlt másold a foobar/components mappába!
Ha a hangkártya támogatja, akkor a ASIO-t érdemes beállítani, ált. ez további javulást okoz. Ugyaninnen tölthető le.
Végül a Preferences/Playback/Output részben a megfelelő modult ki kell választani.

(#374) Gabis válasza frankie! (#373) üzenetére


Gabis
őstag

köszi szépen :R

(#375) Gabis válasza frankie! (#373) üzenetére


Gabis
őstag

errőla kernel akármiről hallottam már :U
ezen lehet állítani valamit vagy mi ez ?

(#376) Kleroo


Kleroo
veterán

a kernel-t hogy kell beállítani?

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#377) frankie! válasza Gabis (#375) üzenetére


frankie!
őstag

Egy másik fórumban írták, hogy ez annyit csinál, hogy digitális hangjelet közvetlenül a hangkártyának küldi, a Windows belső moduljait megkerülve, mert ezek "összemalackodják" a hangot.

(#378) Gabis válasza frankie! (#377) üzenetére


Gabis
őstag

köszi közben én is megtaláltam, ég is fejem amiért ilyet kérdeztem :B

(#379) Gabis válasza Kleroo (#376) üzenetére


Gabis
őstag

output->output device-nál a KS kezdetűt választod ki (ha minden igaz)

[ Szerkesztve ]

(#380) Apollyon válasza frankie! (#373) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hú ez a KS frankón király! Olyan más, "közvetlenebb" a hang! Köszi :C

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#381) frankie! válasza Gabis (#378) üzenetére


frankie!
őstag

Fő hogy tisztázódott másoknak is. :)

(#382) -FreaK- válasza frankie! (#373) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez az ASIO ez micsoda? még nem hallottam róla. SB Audigy2 tudja?

(#383) frankie! válasza -FreaK- (#382) üzenetére


frankie!
őstag

Zenészknek kitalált szabvány, kis angoltudással: ASIO Kisebb késleltetés miatt a jitter is kisebb lesz, nálam pl. térbelibb lett a hang. Audigy2 támogatja.

[ Szerkesztve ]

(#384) harylmu


harylmu
őstag

Ki milyen skint használ? :)

(#385) -FreaK- válasza frankie! (#383) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi, akkor ahogy kivettem az ismertetőből ez pont ugyanazt csinálja mint a KernelStreaming output, tehát kihagyja a win belső mixerét és így bitpontosan küldi az adatot a hangkarinak. Akkor felmerül a kérdés h van-e valami lényeges különbség a kettő között, illetve hogy meiket érdemes használni? Gondolom foobarhoz ugyanúgy van egy ASIO output plugin ahogy KS is.

(#386) -FreaK- válasza harylmu (#384) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én alap skint, mert bár nagyon tetszenek ezek a design-os skinek amiket már itt is linkeltek de sajna nem tudom úgy átállítani őket ahogy szeretném, pl album art nekem nem kell, meg a playlistemnél szeretném meghagyni a füleket és a column beállításokat de ezt nem tudom h lehet beleheggeszteni egy ilyen skinbe úgyhogy marad az alap :( Valaki meg tud oldani ilyesmit? :)

(#387) frankie! válasza -FreaK- (#385) üzenetére


frankie!
őstag

Annyi, hogy az ASIO még jobb (mert az hardveresen csinál vmit) :DDD
Innen persze letölthető. és ugyanúgy kell aktiválni, csak annyi, hogy előtte a Playbak/ Outputnál megjelenik egy ASIO Outpt Device pont, és itt Add New-val hozzáadod a hardvert. ASIO

(#388) -FreaK- válasza frankie! (#387) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ja télleg mivel a hangkari is támogatja, így valszeg még teljesítményt sem vesz el mint a kernelstreaming. Kösz szépen! Hazamegyek próbálom is ki:)

(#389) frankie! válasza -FreaK- (#388) üzenetére


frankie!
őstag

A KS miért venne el teljesítményt? :)

(#390) -FreaK- válasza frankie! (#389) üzenetére


-FreaK-
veterán

Úgy tapasztaltam, bár ez foobarnál szinte észrevehetlen, winampnál lassított be rendesen. Listakezelésnél és keresésnél érezhető lassulás volt. Ha jól rémlik akkor picivel foobarnál is nagyobb a prociterhelés de ez a használatban nem észrevehető.
Skin ügyben nincs tapasztalod véletlen?^^

(#391) -FreaK- válasza frankie! (#389) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nem megy az ASIO output:(
Ezt a hibaüzit kapom:
Unrecoverable playback error: The ASIO device does not support specified sample rate (44100Hz); please configure resampler appropriately

Kártyám egy sima Au2 de Au4-re moddolva youp-pax driverrel.

Valakinek valami ötlet?

ui: az asio konfignál a play test signal-ra súgást hallok, ha az lenne a tesztjel akkor ott okés.

[ Szerkesztve ]

(#392) harylmu válasza -FreaK- (#391) üzenetére


harylmu
őstag

Állítsd 16bitre a foobart :)

(#393) -FreaK- válasza harylmu (#392) üzenetére


-FreaK-
veterán

Azonvan mindíg:(
Ha kiválasztom az asio outputot akkor akkor állítani sem lehet, marad 16on, csak az új asio ezköz hozzáadásánál lehet választani, de ott is 16ra raktam.

[ Szerkesztve ]

(#394) frankie! válasza -FreaK- (#391) üzenetére


frankie!
őstag

Ja igen, elfelejtettem: a Creative kártyák mind 48 kHz-es belső mintavételezéssel folgoznak, és az ASIO is csak ezen működik velük, ezért át kell állítanod a DSP Managerben a Resamplert hozzáadva. Legjobb lenne a natív felbontást használni (hacsak nem dts-t hallgatsz), ezért korántsem biztos, hogy nálad ez javulást eredményez.

(#395) -FreaK- válasza frankie! (#394) üzenetére


-FreaK-
veterán

Köszi így már működik. A kérdés viszont hogy ugye a cél az volt h ne legyen resample meg semmi konvertálás, hanem bitpontos legyen a lejátszás és akkor most h ez jobb lett-e vagy sem?:) Asszem kéne egy részletes hangtesztet csinálni.. Picit próbálgatom épp most is, nah majd honlap ha lesz időm megnézem részletesen. Egyébként a Portishead Numb(flac) számában hallható a különbség az ének alatt csak pár mp alatt nem tudom eldönteni h ez most jó-e.. :)

(#396) frankie! válasza -FreaK- (#395) üzenetére


frankie!
őstag

Igen, sokszor ha egy hangrendszer egyik eleme javul, az összkép mégse lesz jobb, mert esetleg kimutatja egy másik komponens hibáit...
Itt mondjuk tényleg nem kell egetverő különbségekre számítani, én is alig vettem észre a (alsókategóriás, de gondosan összeállított) hangrendszeremen.

[ Szerkesztve ]

(#397) chaval


chaval
tag

Sziasztok!
Csak hogy tudjátok van benne hangerő szabályzó...... az ablak jobb alsó sarkában van egy DB érték (ami 0-án van) arra rákattintotok, és már tudjátok is szabályozni (ott a csúszka):) Én már jóideje foobart használok,nagyon jó kis cucc :) szebben szól mint a winamp és job ban konfigolható, az igényeimnek teljesen megfelel! Üdv

(#398) Apollyon válasza chaval (#397) üzenetére


Apollyon
Korrektor

#397: Feltaláltad a spanyol viaszt...

Más: ha a KS-nél észrevettem a különbséget, akkor ASIO-nál is észreveszem? Amúgy nekem is Audigy4 van...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#399) frankie! válasza Apollyon (#398) üzenetére


frankie!
őstag

Ez csak Tőled fögg függeni.. :) Min hallgatsz zenét?

[ Szerkesztve ]

(#400) Apollyon válasza frankie! (#399) üzenetére


Apollyon
Korrektor

5.1-en, és van ATSurrond-om is..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.