Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#1351) Apollyon válasza Kimmuriel (#1350) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah én is vadásztam régebben skineket, mert anno én is megszoktam winampban hogy bazi nagy idő kijelzője van, foobarban meg csak egy kis alsó sáv...

Viszont a legtöbb skin ami letölthető ott erőltetve van hogy albumokra bontsa szét a playlistben a trackeket amit nem bírok.

De nézz szétt a deviantarton hátha találsz valamit.

Tagelésre meg ezt a programot használom: [link] Sokkal jobb mint a foobaré, és losslesst is tagel (ha az tudja).

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1352) Met


Met
nagyúr

Sziasztok,

Miért foglalja le a Foobar a hangot teljesen?
Megy a Foobar nincs hang a játékban (WOT) kikapcsolom a Foobart megjön a játék hangja.

A másik, hogy ASIO-ban beállítottam az 5.1-es hangfalhoz a csatornákat de a center nem szól, teszthang van de zene nincs. :F

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1353) T_Stark válasza Met (#1352) üzenetére


T_Stark
őstag

Azért "foglalja le" mert ASIO-t használsz.
Így a foobar kisajátítja a hangkártyát.

(#1354) Met válasza T_Stark (#1353) üzenetére


Met
nagyúr

Ahham, esetleg más megoldás az 5.1-re ami mellett más is tudja használni a hangkártyát?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1355) Apollyon válasza Met (#1354) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nálam ugyanezt KS-sel csinálta. De csak Win7 alatt, XP alatt tökéletes volt. Win 7 alatt viszont ha ment a foobar, semminek nem volt hangja, még a Windowsnak sem, se youtube se km player se semmi.
ASIO viszont remekül műxik.

Ja és nekem Audigy 4 hangkarim van, feltételezem hogy neked is valami Creative termék, amit vannak szívesek nem támogatni új op alatt. Azt javaslom ne az Update-es drivert használd hanem valami újabbat. Feltéve hogy Win7-ed van...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1356) Met válasza Apollyon (#1355) üzenetére


Met
nagyúr

Win7 Home Premium 64 bit, Asus Xonar DS, Creative T6060 5.1-es hangrendszer

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1357) Gorneck válasza Met (#1354) üzenetére


Gorneck
titán

Hangkari driver nem tud vmi mixelést?

Gorneck#1239

(#1358) Met válasza Gorneck (#1357) üzenetére


Met
nagyúr

Amit lehetett kipróbáltam de nem

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1359) Gorneck válasza Met (#1358) üzenetére


Gorneck
titán

Pedig az emlékeim nem csalnak akkor tudja (érdeklődj a topikjába)...még az alaplapi integrált is tudja.

Igaz ez csak mixelés...semmi több...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1360) Met válasza Gorneck (#1359) üzenetére


Met
nagyúr

Persze, tisztában vagyok vele, hogy csak "áll 5.1" de ha már ott porosodik a hátam mögött az a két sz@r legyen valami hasznuk is :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1361) Gorneck válasza Met (#1360) üzenetére


Gorneck
titán

A hangkarid szvsz tudja...kérdezz rá hogyan aktiválható...

Gorneck#1239

(#1362) T_Stark


T_Stark
őstag

Szerintem is tudja a kártya.
Nekem a "vacak" integrált Realtek ALC888 is tud ilyet, ha beállítom a szoftverében akkor zenével is szól minden hangfal.

(#1363) Apollyon válasza Met (#1360) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ehh, pedig reméltem hogy legalább az ASUS karikkal nincs semmi baj Win7 x64 alatt -.-

Gondolom Winben minden jól be van állítva. Nálad is ilyenek a beállítások? [link] [link]

Ha minden kötél szakad akkor keress rá erre: foo_channel_mixer.dll

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1364) Met válasza Apollyon (#1363) üzenetére


Met
nagyúr

Már "megjavult" :)

Amúgy az első linkelt képen hiába állítom be az 5.1-et mert amikor tesztelem akkor hátsók helyett is az elsők szólnak.
Az Asus szoftverében meg jó volt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#1365) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Akiknek lossless zenéi vannak, milyen formátumban tárolják? APE, FLAC, Wavpack?
Azt vettem észre hogy APE-ből csak másba tudok konvertálni, APE-be nem.
Pedig jobb lenne már az APE, mert nem eszi már annyira a processzort mint régen, mégis a legjobb hatásfokú tömörítése van az összes formátum közül.

Valaki tud APE-be konvertálni foobarral?

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1366) martonx válasza Met (#1356) üzenetére


martonx
veterán

Ugyanilyen konfiggal (na jó a hangrendszerem más, de ez lényegtelen) simán megy a foobar és más hang forrás egyszerre.
Nem raktál fel véletlenül mindenféle foobar-os plugint?
Preferencies - Playback - Output elsődleges hangillesztőre van állítva?

És ugyan nem a te problémádhoz tartozik, de az 1.10-es foobar egyik legnagyobb bugfixe, hogy immár a foobarban is lehet az Asus Xonar-ok hangerejét szabályozni. Halleluja :R

Én kérek elnézést!

(#1367) martonx válasza Met (#1364) üzenetére


martonx
veterán

Xonar DS Audio Centerben állítsd 2 Channels-re az audio jelet.
Ebben az esetben maga a hangkártya fogja automatikusan 5.1-re alakítani a kimenő jelet.
Egyébként ez az egy baromi nagy hibája van az Asus Xonarnak. Miért nem képes magától érzékelni a rajta átmenő jel csatorna számát?
Creative Audigy-n nem kellett semmit állítgatni (mondjuk felét se tudta mint a Xonar).
Filmekhez 6 Channels kell, zene hallgatáshoz 5.1-ben pedig 2 Channels. Ki érti ezt?

Én kérek elnézést!

(#1368) KRi2


KRi2
aktív tag

Üdv.

1.1.10, és ColumnsUI.
Kérdés, hogy hogyan, mivel lehet az aktuális borító, nagyobb méretű képére rárakni különböző adatokat, gombokat? Régebben (0.9-es idők) vmi WSH_mod-ot használtam erre, azzal ezt megtudtam tenni, 'imgabs' parancsokkal (reference title format). Most viszont eza WSH mod átállt(?) Javascript-re, vagymire, így még egy nyomi képet is kín kiraknom.
Az álmom az lenne ha vmi volumebar-t, illetve seekbar-t (leginkább seek_wave) is rátudnék rakni a borítóra (ez még régebben sem ment).
A hab a tortán, még ha a playlist-et is azon lenne.
A borító vigye el a lejátszót, ne fordítva.
Tehát a fő kérdés hogy borító képére hogyan, milyen plugin-el lehet egymásra rakni a dolgokat?

Kösz.k2

||| | || ||||| | ||| ||

(#1369) E770


E770
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék a foobar-ral SACD lejátszani, esetleg koncertálni, iso-ból,
ezért letöltöttem a http://sourceforge.net/projects/sacddecoder/files/

nem találtam sehol install útmutatót, kérlek segítsetek, hogy tudom a letöltött mappák állományait a foobar-ba installálni?

(#1370) Gorneck válasza E770 (#1369) üzenetére


Gorneck
titán

Win7 esetén ide kell másolni a zip tartalmát:

C:\Program Files (x86)\foobar2000\components

Gorneck#1239

(#1371) E770 válasza E770 (#1369) üzenetére


E770
senior tag

ok, bocs, már sikerült!

(#1372) OnIces válasza Kimmuriel (#1350) üzenetére


OnIces
tag

Itt van egy lehetséges megoldás:

[link]

Ez egy WSH panel mod script-beállítása (importálni kell a WSH-ba /WSH szerkesztőpanelon a tools alatt >> import/ )
A Tech skin idő/seek/adatok panelja. Méretezése, színezése testreszabható a script adatok átírásával.

Kép a következő hozzászólásban -csak, hogy hogyan néz ki eredetileg. (nincs méretreigazítva stb. csak kipróbáltam, hogy működik-e külön és tökéletes...

Ja, hogy nem tudok feltölteni mert "a képfeltöltés átmenetileg nem elérhető". Sorry.

De a dolog használható sztem.

itt [link] van a skinről kép és a jobb felső sarokban található részről van szó.(idő/seek/adatok).Eredetileg ilyen, de ez vszemélyre szabható és beilleszthető más skinbe (nálam módosított DarkOne-ban van)

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1373) Visormail


Visormail
addikt

El se hiszem hogy találtam végre egy plugint amivel kiküldi az éppen játszott szám adatait trilliannak. foo_winamp_spam 0.96 A telepítés után megjelenik a foobar beállításaiban a Winamp api emulator menüpont, ebben mindkét sor legyen bepipálva.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1374) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Valaki tudna skin keszitesben segitseget nyujtani, vagy guideot linkelni? Sajnos Google nem volt a baratom... :(

(#1375) OnIces válasza Psychonaut (#1374) üzenetére


OnIces
tag

Próbálj visszaolvasni kb.1250-től....
...hátha segítenek a menet közben leírtak...

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1376) Psychonaut válasza OnIces (#1375) üzenetére


Psychonaut
addikt

Koszi, atnezem oket.

(#1377) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Tudtok olyan bőrt, amiben van filekezelő ablak is? Régebben a creative msediasource playerét használtam, és szvsz annak a kiosztása 90%osan megfelelő, csak ugye a formátumok.
Szóval úgy akarom, hogy filekezelő szerűen tudjak a mappáimban matatni, és mellette legyen ilyen library-s válogatós album, előadó, genre stb szerint. Meg persze albumart, és kis vizual effekt ablak se lenne rossz :)

Köszi!

(#1378) OnIces válasza jézusom (#1377) üzenetére


OnIces
tag

Nem kell hozzá külön "bőr"
Csak töltsd le a Library Tree .dll -jét pl.a hivatalos oldalról.
+még kipróbálhatod a Albumlist panel -t, Vagy a Graphical browser is játszhat még

+ más az illetékeseknek:
Nevetségesnek tartom, hogy a képfeltöltés-probléma még nem oldódott meg.

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1379) Fandango válasza jézusom (#1377) üzenetére


Fandango
veterán

Az alap skin is tudja azt ami szerintem neked kell, az album list panelbe be tudod allitani, hogy konyvtar struktura (olyan mint a file kezelokben a tree view) alapjan listazza a zeneidet.

[ Szerkesztve ]

(#1380) jézusom


jézusom
addikt

Köszönöm a segítséget!

(#1381) jézusom válasza jézusom (#1380) üzenetére


jézusom
addikt

Nahát akárhogy erőlködök, csak a libraryben lévő zenéimet látom, filekezelő nincs :(

Album listben jó lenne a nézet, de csak a librarys zenék vannak benne. Browserben ugyan az csak ömleszteve mappák nélkül, library wiewer selection detto.

Album art panelt hogy lehet aktiválni? Columns ui alatt van egy artwork beállítás, dehát egyáltalán nincs olyan ablakom a lejátszóban :U

(#1382) Fandango


Fandango
veterán

Hasznal vki foobar alatt valamilyen surround plugint, mert kivancsi lennek a velemenyere.
Jelenleg 2 megoldast talaltam (Dolby Headphone, TB_IsoneSurround) csak nem tudom eldonteni melyik a jobb, illetve, hogy lenne erdemes beallitani ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#1383) Peczek


Peczek
aktív tag

Sziasztok, segítségre lenne szükségem.

Foobar alól az ASIO-t, illetve a KS-t, ha meg szakadok se tudom, beizzítani. Az ASIO dll file-ját, ha bemásolom a Foolbar Components mapájába, utána a Foobar hibát jelez (megsérült valami komponens, gondolom a dll file-ra gondol), el se indul. Ha a KS dll-t rakom be, akkor nem fagy le, de az output-nál ugyan úgy nem működik a KS (beállítható, de nem játszik le semmit).
Behringer uca 202 usb kártyám van, de a laptopi alaplapi kártyával ua a helyzet.
Kb. küzdötten vele 3 órát, aztán besokaltam, és felraktam a winamphoz egy asio plugin-t, ez 3 perc volt, és működik.
De igazán a Foobart-t szeretném beinditani Asio-val, ha lehet. Az asio4all-t már felraktam.

(#1384) Fandango válasza Peczek (#1383) üzenetére


Fandango
veterán

Kiprobaltam az oldalukon ami fent van asio dll ugy latszik hibas, nekem se mukodik, regebbi verzio az mukodott mert hasznaltam, de rajottem, hogy teljesen felesleges nem ersz el vele semmit, sot nekem volt hogy asio miatt teljesen lefagyott a gep.

(#1385) Nus


Nus
tag

Már nem csak a foo_out_asio.dll-t kell bemásolni a components mappába hanem az ASIOhost32 és ASIOhost64.exe-t is mellé kell rakni csak akkor fog működni az új asio out foobarban. Még annyi, hogy én már nem a componentsbe másoltam a fájlokat hanem ide: c:\Users\Nusi\AppData\Roaming\foobar2000\user-components\foo_out_asio\ és így nekem tökéletesen működik az új asio out.

The sky was pink...

(#1386) Peczek válasza Nus (#1385) üzenetére


Peczek
aktív tag

Köszi, kipróbálom. Egyébként hülye vagyok, a letöltött exe-ket csak el próbáltam inditani (mit csinál az egyszerü júzer az exével , hát futtatja), de nem raktam be a components mappába... , csak a dll-t.

[ Szerkesztve ]

(#1387) jézusom


jézusom
addikt

Nem tapasztaltatok olyat, hogy játékban elromlik a hang. Nem állítom, hogy a foobar miatt, de elég valószínű, mivel itt variáltam a driverekkel. Konkrétan a Cs:source-ről van szó, és némelyik fegyvernél "pattog" a hang, és mintha a minőség se lenne olyan. Nem is tudom, mint ha kisebb lenne a dinamika.
Valami ötlet? :F

(#1388) Apollyon válasza jézusom (#1387) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem semmi köze a játéknak a foobarhoz, a foobarnak se a driverekhez (ha épp nem fut) szóval valami más lehet a gond.

Amúgy oprendszer, hangkártya?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1389)



addikt

Sziasztok!

Két gyors kérdésem lenne.
1. Ha véletlenszerű lejátszásra van állítva, akkor ha megnyomom a backward gombot, hogy játssza le az előző számot, a lejátszó leáll, mintha stopot nyomtam volna. Ez normális? Valahogy meg lehet oldani, hogy "rendesen" működjön? Winampnál ment simán.

2. Az auto tagger nekem nagyon nem akar működni. Lehet, hogy rosszul csinálok valamit, de már nagyon sok számmal próbáltam és vagy fel sem ismeri, vagy tök másnak akarja betaggelni, teljesen használhatatlan ebben a formában. Persze ismert külföldi számokkal próbálkoztam.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1390) jézusom válasza Apollyon (#1388) üzenetére


jézusom
addikt

Win XP SP3 Audigy2 ZS.
Egyébként csináltam egy egy win reinstallt, ugyan úgy nem jó :( Úgy néz ki másik topicba kell mennem, de azért köszi!

(#1391) vation válasza jézusom (#1390) üzenetére


vation
tag

Hello-Hello,

Szeretnék egy kis segítséget kérni, ha van valakinek türelme hozzám.

Gondoltam kipróbálom ezt a foobar-t, uh le is töltöttem, viszont azt olvastam, hogy ha igazán minőségi zenét szeretnék akkor be is kell állítani rajta valamit. Olvastam, hogy ezt az AsioAll-t is le kell hozzá szedni, ez is meg lenne.

Viszont innen nemtom mit kell csinálnom. Valaki tudna segíteni, hogy tovább léphessek innen?

Köszi szépen

(#1392) Fandango válasza vation (#1391) üzenetére


Fandango
veterán

Javaslom hagyd a ASIOt, nem fogod eszre venni a kulonbseget. Ha minosegi zenet szeretnel akkor javaslom, hasznalj egy mondjuk ugy jo markaju hangkartyat, egy jo markaju fejhallgatot, ezekbol persze legalabb a kozep arkategoriasakat, illetve a zene ami hallgatsz ne 128kbps mp3 legyen (javasolt a 256kbps - 320kbps AAC, 1 - 1.5 mbit koruli FLAC, vagy waveaudio, illetve audio CD).

Ha valakinek mas a velemenye remeljuk megosztja es tanulhatunk belole. :R

En szemely szerint egy SB Titanium X-Fi hangkartyat, egy Sennheiser HD 555 fejhallgatot hasznalok, a zeneket pedig FLACbol konvertalom 320kbps AACbe ( ennel a konverzional en nem veszek eszre minosegbeli romlast egyaltalan).

[ Szerkesztve ]

(#1393) martonx válasza Fandango (#1392) üzenetére


martonx
veterán

igen, az ASIO felejtős, és felesleges.
Én Xonar hangkarikat javaslom, optikailag rákötött rendes erősítővel, normál méretű hangfalakkal.
Flac, AAC-vel csak az a bajom, hogy netről ilyeneket baromira nem lehet beszerezni. Szerencsére jobb hangkártyák, erősítők, a komolyabb bitrátás mp3-akat már igen szépen fel tudják javítani.

Én kérek elnézést!

(#1394) choler.


choler.
tag

Sziasztok!
Valaki korábban linkelt Asus xonarD1 drivert amivel megszűnt nála a zenelejátszás ugrálása.
Nem bírom megtalálni bármit írok a keresőbe.
Win reinstall előtt még feltettem én is. A pattogást megoldotta de kicseréltem egy újabb -hivatalos oldalról tölthető- driverre. Mivel azzal sem ugrált a lejátszás, letöröltem a linkelt drivert, hiba volt. Talán hagyott maga után valamit, amit a friss win7-en hiányol? :F
Köszönöm, ha tudna valaki adni linket.

(#1395) Fandango válasza martonx (#1393) üzenetére


Fandango
veterán

Igen egy jo erosito jo hangfalakkal is szuper megoldas (de egy jo fejes szerintem mindenkeppen kell mert egesz mas ugy zenet hallgatni), flac es aac szerintem nem a nehezen beszerezheto kategoria de ez nem ide tartozik ;]

(#1396) choler.


choler.
tag

UNi Xonar driver; ezt kerestem de közben megtaláltam. :)
(Bocs, már nem volt szerkesztés.)

[ Szerkesztve ]

(#1397) jézusom


jézusom
addikt

Nem tudom van-e értelme optikai kimenetnek, ha jó a hangkártyád. A Flac zenéket meg ki lehet venni a torrentkölcsönzőből...
Ja és én játszom is, úgyhogy audigyt használok.
És igen, nem mp3 fog jól szólni az asioval, és nem is tescos hangfalon.

(#1398) vation válasza Fandango (#1392) üzenetére


vation
tag

Ami azt illeti Asus Xonar U1-et használok, ami a Yamaha erőbe küldi a jelet, onnan pedig Jamo S606 rendszer szólaltatja meg a hangokat. Jelenleg Winamp DFX10 kombót használom, ami szvsz jó, de azt hallottam ez a másik megoldás még jobb.

Kizárólag flac, ape stb-t hallgatok, de az ember mindig többet akar, uh ezt próbálnám még fejleszteni valahogy.

Szóval azt mondjátok, hogy nem érdemes ezzel foglalkoznom. A foobar alap az nagyon gyenge a DFX10-hez képest.

(#1399) Peczek válasza vation (#1391) üzenetére


Peczek
aktív tag

Talán itt: [link]

(#1400) martonx válasza vation (#1398) üzenetére


martonx
veterán

nem kötözködésképpen, de a DFX10 semmit nem fog javítani flac-on, ape-en.
Ezek a programok annál többet tudnak segíteni, minél tömörítettebb a zene. flac-al pl. maximum placebo hatás érvényesül.
Ráadásul a Yamaha erősítők elég szépen feljavítják a hangot music enhancer módban.

Én kérek elnézést!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.