Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#1251) ulveczkii


ulveczkii
tag

Sziasztok.
Felraktam az ASIO-t a foobar-ba meg egy ASIO4all nevű progit hogy lássa is...
A foobarnak gyönyörű hangja lett de a filmjeim amik nem mennek át pass trueban azokanak elment a hangjuk :((
Most megoldásként mindent visszacsináltam az eredetibe de jó lenne ha tudnátok nekem adni valami támpontot hogy hol hibáztam.

(#1252) martonx válasza ulveczkii (#1251) üzenetére


martonx
veterán

állítsd be rendesen a filmlejátszódat/AC3 kodekedet.

Amúgy most komolyan. Van az ASIO-nak értelme? Placebo hatáson kívül tényleg jobb tud lenni egy mp3 hangja?

Én kérek elnézést!

(#1253) PetX


PetX
aktív tag

Srácok van valami plugin amivel meglehet oldani, hogy az X-re való kattintás esetén letegye SystemTray-be vagy tálcára?
Úgy emlékszem régebben volt ilyen skill, de mostanában sosem találom ezt a funkciót, kivették volna?

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#1254) Apollyon válasza martonx (#1252) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hát ha visszarakom defaultba, vagy akár csak KS-be már akkor is érezhető a különbség. ASIO sokat dob rajta.
mp3-at 320 alatt hallgatni terrortámadás. Nekem inkább lossless zenéim vannak :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1255) martonx válasza Apollyon (#1254) üzenetére


martonx
veterán

milyen hangkártyád van? Én Asus Xonar DS-el hallgatom, ezek szerint lehet értelme ASIO-val szórakozni?

Én kérek elnézést!

(#1256) martonx válasza martonx (#1255) üzenetére


martonx
veterán

ja és digitális optikai kimenettel van összekötve a hangkari az 5.1-es Yamaha erősítővel. Amikor erre váltottam az alaplapi ALC889-ről nagyon hallható volt a különbség. ASIO tud még ehhez valamit hozzátenni? Más programoknál nem kavar be?

Én kérek elnézést!

(#1257) Polllen válasza martonx (#1256) üzenetére


Polllen
nagyúr

Szerintem csak analóg kimenet esetén van értelme az asio-nak.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1258) Apollyon válasza martonx (#1256) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nekem egy 5+ éves Audigy 4 van a gépemben. Anno XP alatt tök jól szólt KS-sel, de Win7 alatt már nem működik rendesen (ha ment a foobar akkor más program nem tudta használni a hangkártyát és fordítva) ezért váltottam ASIO-ra, aztán azóta már a gitárom is rákötöm a gépre és ahhoz is kell ASIO.
De amikor megpróbáltam újra a KS-t, akkor valami iszonyat fos hangja volt a mostani ASIO-s megoldáshoz képest, így egyértelmű hogy marad ez.
Ja és én nem a digitális hanem az analóg kimeneteket használom, a digitálissal még nincs tapasztalatom, lehet hogy ahogy a fórumtárs mondja neked nem kell ilyenekkel szórakozni, de próbáld ki hogy jobb e vagy sem, veszíteni nem fogsz vele semmit :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1259) martonx válasza Polllen (#1257) üzenetére


martonx
veterán

oké köszi, akkor nem erőltetem. Én kimondottan a digitális optikai kimenete miatt vettem meg az Asus Xonart, és nagyon nem bántam meg. (mondjuk az a 5-6K, amennyibe újonnan kerül nem is nagy pénz érte).

Én kérek elnézést!

(#1260) Apollyon válasza martonx (#1259) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ha már DS, akkor olvastad ezt a logout cikket? [link]
Mondjuk nem tudom mennyire vagy audiofil.

Egyébként aki LOSSLESS mániás mint én, melyik formátumot kedveli jobban?
Wavpack, FLAC, APE? Az ape-ről anno azt tapasztaltam hogy jóval erőforrás igényesebb, és akár trackenként 5-10 MB-tal kevesebb is lehet mint a többi formátum, bár manapság azt vettem észre hogy ma már nem használja jobban a CPU-t a foobar ha ape-et játszik le mintha mást.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1261) martonx válasza Apollyon (#1260) üzenetére


martonx
veterán

igen olvastam. Egyrészt a DS-eknél kb. véletlenszerű, hogy a végén milyen chipet pakolnak rá. Másrészt nem vagyok audiofil, mint mondtam engem az optikai kimenet motivált.
Elegem volt az 5.1-es kábel kötegből, ami átkanyargott a szobán. Egy kis filigrán optikai kábel sokkal jobban mutat, és érezhetően jobban is szól.
Fogalmam sincs, hogy az enyémben milyen a cikkben forgó chip típusa, és különösebben nem is érdekel.
Amúgy jellemzően mp3-akat hallgatok, még ha törekedek is a nagyobb bitrátás mp3-akra. Losless zenéket szeretném, de marhára nincs honnan letölteni őket.
Ja, és játékok alatt a 3D hangja tetszik még a Xonarnak, igaz ez foobar szempontjából off-nak számít :)

Én kérek elnézést!

(#1262) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok!

Van egy kis problémám. Adott egy .flac fájl, ami egy komplett albumot tartalmaz, x számmal. Van hozzá egy .cue fájl is, ha azt nyitom meg, akkor szépen listázódnak a fájlok, egyenként lejátszhatóak (eddig nem írtam újat, gondolom :) )
A gond az, hogy az így listázott számokhoz nem tudok dalszöveget letölteni, hozzárendelni stb. Van erre valami megoldás vagy szét kellene vagdosnom külön számokra a .flac fájlt?
Mert szerintem itt lehet a kutya elásva, a különálló flac formátumú számoknál nincs ilyen probléma.

(#1263) Apollyon válasza tzimash (#1262) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Vágd szét. Jobbklikk a már kijelölt nótákra és Convert... Ugyanabba is átkonvertálhatod de akkor leolt hogy annak nem sok értelme van :D De attól még megcsinálja.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1264) tzimash válasza Apollyon (#1263) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi. Közben már szétvágtam, igaz nem a Foobarral, hanem Medieval Cue splitter-rel.
Az online dalszöveg keresés csak nekem gyengélkedik amúgy? Semmi életjelet nem mutat.

(#1265) Apollyon válasza tzimash (#1264) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én is használtam anno CUE Splittert, de rájöttem foobar ugyanúgy ellátja ezt a dolgot. Dalszöveg keresővel még nem találkoztam ill. nem használtam, hanem még régebben próbálgattam Columns UI skineket, amikbe bele volt építve dalszöveg megjelenítő. Az úgy működött hogy a gépen semmi dalszöveg nem volt, hanem mondjuk elindítottam a Cannibal Corpse-ot, és ment a szöveg amit gondolom lerántott netről, és azt is kiemelte amit éppen "énekelt" :D Komoly volt, minden albumnál így volt, de volt olyan amihez nem talált szöveget és sajna nem lehetett kikapcsolni így letöröltem.

Mindegy, te mit használsz? Mert alapból beépített mintha nem lenne, pedig legújabb bétám van.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1266) tzimash válasza Apollyon (#1265) üzenetére


tzimash
őstag

Foobar az 1.1.7-es + curacao 1.2a skin, meg most leszedtem az új lyricsdb-t, de ezzel sem keresgél, pedig automatára van állítva.
Részben megoldottam, hogy aminek mp3-ban megvolt már a szövege átmásoltam a flac tagjébe. 90%-ban jó az időzítés is.

(#1267) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Sziasztok!

Az lehetséges, hogy az új verzióban (1.1.8) nem alapértelmezett a médiagombok használata? Hogy lehet ezeket újra beállítani?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1268) Apollyon válasza jaffa 2843 (#1267) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Klikk: View -> Layout -> Enable layout editing mode

Aztán jobbklikk File Edit stb gombok mellett (felül valahol ahova lehet ilyeneket berakni, a playlistbe pl nem lehet ;p) és ott pipáld ki a Buttons -t. Aztán áthúzod oda ahova akarod.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1269) jaffa 2843 válasza Apollyon (#1268) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

a billentyűzeten lévő médiagombok...

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1270) jaffa 2843 válasza jaffa 2843 (#1269) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

már semmi.. driver gebasz volt

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1271) Apollyon válasza jaffa 2843 (#1269) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hja lol, félreértettem bocs :D

Egyébként a billentyűzeten a média gombokat nagyobb eséllyel tudod használni ha társítod azokat a filokat amiket foobarban használsz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1272) sasa74


sasa74
csendes tag

Üdv!

Nekem most a legújabb verzió feltétele után , az lett a gondom, hogy zsákszámra olyan FLAC-jaim vannak amik egy komplett albumot tartalmaznak és vannak a hozzájuk tartozó cue fileok.

Általában az "add folders"-el adom hozzá a zenéket a listához. Most viszont kapok egy file-t amiben nem szerepelnek a trackok, szünetek, stb....

A régebbi verzióban érzékelte a hozzáadásnál a cue filok jelenlétét és onnan töltötte be a számokat is.

Persze ha egyenként megnyitogatom a cue.-kat akkor , helyesen jelennek meg a dalok...
Többszáz albumnál viszont ez nem egészséges....

Darabolni nem akarok!

Van valami beállítás , hogy a cue-ből töltse be automatikusan ne a flac file-t használja.

thx

(#1273) Visormail válasza sasa74 (#1272) üzenetére


Visormail
addikt

A beállításokban 2 helyen is hozzá van adva alapban a kivételekhez (exclude) a cue kiterjesztés. Az egyik a Media library menüpontban, a másik a Playback-en belül a shell integration menüpontban, töröld ki őket aztán majd kiderül.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1274) sasa74 válasza Visormail (#1273) üzenetére


sasa74
csendes tag

és műxik!

Köszönöm!!!

:C

(#1275) OnIces


OnIces
tag

Sziasztok!

...egy általam kreált skin:

...ha valakinek tetszik letölthető innen: [link]

1.1.8 verziojú foobar-on használom. Minden beállítás (colums UI, playlist, channelspektrum, stb.) megtalálható a csomagban, de természetesen úgy változtatod, ahogyan csak szeretnéd. Átméretezés, színezés, áthelyezés...

Használat: A megfelelő mappák tartalmát bemásolni/kicserélni a megfelelő helyre. (A mappák neve segít.) A preferences/ColumsUI/Main-fülön FCL importing/exporting -ban > import -a kicsomagolt .rar mappából a "Normal-UI.fcl"-t.
Ha sikerül, akkor jöhetnek a Panelek beállításai. A kívánt panelen jobb-egérgomb és azok konfigurálásában az "import" gomra kattintva -szintén a kicsomagolt .rar mappából- kiválasztani a panelnek megfelelő beállítást. (A név itt is segít...)

Üdv!

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1276) Visormail válasza OnIces (#1275) üzenetére


Visormail
addikt

Nem semmi, gratulálok :)

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1277) T_Stark válasza OnIces (#1275) üzenetére


T_Stark
őstag

Ez igen, jól néz ki!
Ki fogom próbálni.

(#1278) tzimash válasza OnIces (#1275) üzenetére


tzimash
őstag

Pöpec lett! :C
Le is szedem :)

(#1279) OnIces


OnIces
tag

Köszi szépen mindenkinek!

Igazából ColumsUI-s megjelenés és azon belül próbáltam a saját igényeimhez formálni a dolgokat.
Remélem mindenkinél működni fog, aki kipróbálja :D

>>A betűtípusokat nem raktam bele -mindenki álítsa be arra, amit szeret-, a keret és a tab-fülek felszíne pedig a windows-os megjelenés miatt olyan, amilyen (WindowBlinds-Dark Side téma), az alap gombok helyett meg bármilyen képet használhatsz (csak meg kell adni az elérési utat a "Buttons options" -ban /jobb-egér gomb a panelon/). <<

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1280) OnIces válasza OnIces (#1279) üzenetére


OnIces
tag

álítsa = állítsa :DDD

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1281) Whynot? válasza OnIces (#1275) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Szívesen kipróbálnám, de amikor importálom a Normal-UI.fcl-t akkor mindig összeomlik a foobar.
(teljes uninstall, mappatörlések, reinstall, mappák bemásolása megvolt. W7 64bit)
Van tipped, mi lehet a gond?

(#1282) OnIces válasza Whynot? (#1281) üzenetére


OnIces
tag

Nekem W7 32-n van.
Lehetséges, hogy ezért (?) /nem hiszem/

A javaslatom, hogy csináld meg manuálisan a paneleket. (preferences/ColumsUI/Layout...)
Néha nálam is volt "összeomlás" egy-két ilyen komplett importálásnál...

Itt van a jelenlegi konfig:

Jobb ötletem nincs....

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1283) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Darkone 3.0-ás plugintpackot használok a lejátszóhoz, az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet azt beállítani a Lyrics panelben, hogy netről keressen dalszöveget?

Tovább a menüt itt hol lehet előhozni? Elvileg van egy menü gomb, de nem találom. Csak panel hozzáadásával tudtam megcsinálni eléggé parasztos módon.

(#1284) OnIces


OnIces
tag

A "Menü" gomb:

A dalszöveget nálam sem szedi le és a már meglévőket (elmentetteket) sem tölti be. Úgy látom más fájlformátum miatt... ...ez így nem az igazi :(

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1285) Vasinger! válasza OnIces (#1284) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, életemben nem találtam volna meg, úgy el van dugva.

1.6-ban még simán volt egy olyan gomb, hogy online search és akkor megkereste....

Itt meg sehogy nem lehet semmit, mert az egész egy script. :\

Reméljük valaki talál valami megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#1286) OnIces válasza Vasinger! (#1285) üzenetére


OnIces
tag

No, én annyit tettem, hogy kivettem (töröltem) az eredetit és betettem az enyémet -insert panel- lyrics show3..., /direkt hagytam a beállításokat, hogy látszon, hogy más/.

Itt kell változtatni:

itt van az eredetiben egy VHSpanel...valami. Ezt kell kivenni és a helyére simán betenni egy Lyrics show 3 panelt.

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1287) OnIces válasza Vasinger! (#1285) üzenetére


OnIces
tag

Kis beállítással teljesen témához szabható.

A lyrics panel beállításaiban (jobb egérgomb a panelen) a background > transparent

és a méretezéshez:

1:

itt a "configure"...

2:

itt jobboldalon "Padding" -ben a top és a bottom értéket átírni, ahogy a képen van + itt tudod átnevezni is ("LYR" -hogy illeszkedjen)

és így kell kinéznie (természetesen a betűtípus/szín egyéni izlés kérdése):

sok sikert!

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1288) Vasinger! válasza OnIces (#1286) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Közben ezt én is megcsináltam, csak az a baj vele, mint nálad is, hogy ha rákattintasz jobb oldalt a paneleknél a lyrics show-ra, akkor már vissza nem tudok kattintani a bio-ra vagy a többire.

Ezt nem lehet megoldani?

(#1289) OnIces válasza Vasinger! (#1288) üzenetére


OnIces
tag

#1287

(egyébként nálam lehet kattintani.. csak nem látszanak/látszottak a fülek feliratai :) )

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1290) Whynot? válasza Vasinger! (#1288) üzenetére


Whynot?
aktív tag

olyan nekem is volt.
jobb klikk, splitter settings, kiválasztod azt a panelt ami kitakarja a füleket és a forced layout boxba teszel egy pipát.

Nekem viszont a lyrics témához lenne kérdésem.
A sima lyric show panel nem keres a netről nálam valamiért. Megnéztem, az utolsó letöltött dalszövegem okt 10-i. Azóta nem talál semmit, csak megy a searching.
Tettem be 2-3 másik plugint, de egyik se működik ugy ahogy szeretném. sokszor nem talál semmit tök népszerű dalokhoz sem, illetve nem tetszik, hogy jobgomb és menüs kavarások után kezd el egyáltalán keresni is.

Valaki nem tudna megoldást, vagy olyan lyric plugint javasolni, ami önállóan kiteszi nekem a dalszöveget?

(#1291) Whynot? válasza Whynot? (#1290) üzenetére


Whynot?
aktív tag

uhh, sorry! tudom ám, hogy a jobb az két bé és az új hosszú ú :P

[ Szerkesztve ]

(#1292) Vasinger! válasza OnIces (#1287) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Köszi, most már nem takarja el! :R

Whynot?: Neked is köszi, de basszus pont az a bajom mint neked, ráadásul már ha kényszerítve is keresek, úgy sem talál. Mitől lehet?

(#1293) OnIces válasza Whynot? (#1290) üzenetére


OnIces
tag

2011.10.27... a legutóbbi találat - lyrics show 3-mal

...de ebben a percben indítottam egy olyat, amit még eddig nem hallgattam és már talált is hozzá magától szöveget....

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1294) Whynot? válasza OnIces (#1293) üzenetére


Whynot?
aktív tag

pont én is az "I want out"-hoz csináltam keresést a lyric3-mal és "nothing found"

(#1295) OnIces


OnIces
tag

Elküldöm a beállításaimat.
Most indítottam el egy addig soha nem hallgatott nótát (Dream Theater: Endless Sacrifice) és már jött is a szöveg....

Ha nem sagít, akkor nincs tippem...

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1296) Vasinger! válasza OnIces (#1295) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ugyanezek a beállítások nekem is, mivel ez a default beállítás. Lehet, hogy a tűzfal nem engedi. Mind1, holnapután úgy is újrarakom a gépet, akkor kiderül.

(#1297) OnIces válasza Vasinger! (#1296) üzenetére


OnIces
tag

Nálam nem ez volt a default. (nekem kellett átpagolgatni a sources-okat...)
...hajrá!

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1298) Whynot? válasza OnIces (#1297) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Ugyanezek az én beállításaim is. Melyik foobar2k verzió van fent neked?

(#1299) OnIces válasza Whynot? (#1298) üzenetére


OnIces
tag

1.1.8 - ha jól tudom a legfrissebb (nem béta)
(van már 1.1.9. de az még béna)

windows7-en (ráadásul lassú mobilneten vagyok most, de így is működik.)

+ esetleg ebben: [link] a csomagban benne van (user-components-ben valahol az általam használt lyrics3.dll ...

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1300) Whynot? válasza OnIces (#1299) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Az ugye az általad pár napja linkelt skin? Mert ugyanazt a dll-t próbáltam ki én is szintén 1.1.8-on.
Talán az oprendszer? Nálam 64 bites W7, nálad? :S

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.