Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#551) frankie! válasza Tibiajax (#550) üzenetére


frankie!
őstag

Így már értem, ezt én se használnám! Inkább olvasson az ember este későn mán! :DDD ;)

(#552) Teasüti válasza frankie! (#551) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Cwak hülyültem! :D Ennyire barbár én se vagyok... ;]
Replaygain viszont tényleg jól jön, ha nem akarok váratlan meglepetéseket esténként számváltáskor.

(#553) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Meg abx comparator-nál vettem még hasznát; a hangerőkülönbségekből túl könnyű lenne... :P

(#554) frankie! válasza Teasüti (#553) üzenetére


frankie!
őstag

Ilyenkor úgyis ugyanazt a számot hasonlítod össze nem? ;)

(#555) Sanyix válasza Teasüti (#545) üzenetére


Sanyix
őstag

Mi baromság?

Nem nincs 24-bites zeném, nem is láttam még sehol, de a 24 bites kimenet nagyobb pontosságra ad lehetőséget feldolgozáskor 16bites forrásból is, mert ugye így a 16 bit 16 bit marad, nem 14 meg 15.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#556) Teasüti válasza frankie! (#554) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, de két külön verziót. :) Nem uyganazt! ;]
Itt nem két hifiláncot lehet tesztelni, hanem két számot.
Tanulságos lehet kísérletezni a formátumokkal és bitrátákkal. Ezeket összevetni a cd-vel, stb.

(#557) Teasüti válasza Sanyix (#555) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Érdekes tényező még az is, h a dac-nak mi a natív felbontása. :)
Lehet konvertálja a jelfolyamot. ;]
És így lehet, h a 16 bit nem 16 bit marad. :P

[ Szerkesztve ]

(#558) frankie! válasza Teasüti (#556) üzenetére


frankie!
őstag

Igen pl. két eltérő tömörítést egy meglévő wavból... De ekkor ugye a hangerőnek nem lenne szabad változnia..

(#559) Teasüti válasza frankie! (#558) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Pedig épp kéznél van egy Rammstein albumom, aminél a cd hangosabb, mint az mp3. :)
Mondjuk nem én tömörítettem be, hanem úgy szereztem vhonnan annó...

(#560) Sanyix válasza Teasüti (#557) üzenetére


Sanyix
őstag

24bit

De ha 16-on van, akkor meg nem lehet, hanem tuti nem marad 16 bit a 16bit :)

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#561) Roxy


Roxy
tag

Hali van egy furi hiba, amivel csak Vista alatt talalkoztam foobarral.
[link]
Szamvaltasnal szokott elojonni. Egy skint hasznalok mar regota, es XP alatt semmi baja nem volt. Most tesztelem az uj 0.9.5.3. at hogy ezzel csinal e ilyet.

(#562) Rusher


Rusher
őstag

Üdv.!

Tudna nekem valaki segíteni cd rippeléssel kapcsolatban? Az lenne a kérdésem, hogy FLAC formátumban rippelnék és eljutok oda, hogy ki kéne választani egy mappát ami tartalmazza a "flac.exe" fájlt... :F Hogyan tovább?

Köszi :R

Roxy Vista alatt nekem is előfordul ez léptetek kb. 3-5 számot és leáll ezzel....nemtom mitől van....

[ Szerkesztve ]

(#563) hammered válasza Rusher (#562) üzenetére


hammered
csendes tag

A feltelepített flac mappát kellene megadni neki szerintem.Nemtom hogy a foobar milyen flac-et rippel de én inkább ajánlanám az EAC-ot.

http://silkiehun.atw.hu/

(#564) Rusher válasza hammered (#563) üzenetére


Rusher
őstag

Köszi közben megoldódott rá 5 percre csak nem gondolkoztam el rajta miért nem megy... :) A Foobar nem telepít fel semmit tehát csak annyi volt, hogy külön kellett egy FLAC decoder és kész....EAC-t is kipróbálom mjad leszedek egy dekódert hozzá... :K

(#565) hammered válasza Rusher (#564) üzenetére


hammered
csendes tag

Ha megbarátkoztál az EAC-al akkor tudok ajánlani pár finomhangolást amivel lehet minőségi flac-ot készíteni
[link]
[link]
Én egy régi OiNK-es guide-ot használok de ezek majdnem ugyanazok (ha érdekel elmentett profil file az EAC-hoz akkor tudok kűldeni).
Sokan egyébként frontend-el készítik a flac-ot.

[ Szerkesztve ]

http://silkiehun.atw.hu/

(#566) frankie! válasza hammered (#565) üzenetére


frankie!
őstag

itt is le van írva jól EAC

(#567) Rusher válasza hammered (#565) üzenetére


Rusher
őstag

Köszi! Namost egy kérdés csak, hogy miért van szükség erre az EAC progira? Feltettem azt is utánna, de ezzel igazából csak finomhangolni lehet? Ha igen akkor mit? Én annyit csináltam, hogy letöltöttem a flac decodert és a foobarnak megadtam az elérési útját és kész gyönyörűen megcsinálta albumnévvel, számcímekkel meg minden, mert freedb-ről a foobar is letölti az előadót címeket és megcsinálja a flac dekoder hibátlanul.... :K

(#568) hammered válasza Rusher (#567) üzenetére


hammered
csendes tag

Az EAC az egyik "legprofibb" grabbelő program.A korábban mellékelt linkeken találsz beállításokat némi magyarázattal is.Szerintem a foobar csinál egy alap minőséget(ami nem feltétlenül rossz) ezzel szemben a EAC jól bekonfigolva v8-as minőségű 100%-os másolatot csinál az adott cd-ről.
Pedron vagy az ehhez hasonló oldalakon alap hogy az ember beállítja az adott guide alapján és úgy szedi le a cd-ről az anyagot.
Én EAC-val csinálom a flac-et és ha ki kell írni valamelyiket akkor frontend-el visszafejtem vaw-ba és burrrn-el írom meg .cue file-ból.
Így lesz egy tökéletes cd másolat a végeredmény.
Jah és ami jó még benne hogy elég egyszer egy helyre feltelepíteni az EAC-ot és elmenteni egy profil filet,win telepítés után csak a profil-t kell betallózni neki és lehet használni újra :C

http://silkiehun.atw.hu/

(#569) Cathfaern válasza hammered (#568) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igazából szőrszálhasogatás, de 100%-os másolatot sose fogsz tudni audiocd-ről csinálni, mivel a pitek alakja más nyomtatott és írott CD esetén.

(#570) hammered válasza Cathfaern (#569) üzenetére


hammered
csendes tag

Valóban szőrszálhasogatás mert van aki elvan az mp3-al is és el lesz még egy darabig szerintem.De én úgy gondolom hogy ha valamit csinálok akkor azt csináljam meg az elérhető legjobb minőségben.
Persze nem vagyunk egyformák...

http://silkiehun.atw.hu/

(#571) Rusher válasza hammered (#568) üzenetére


Rusher
őstag

Ez ok, de én azt akartam mondani, hogy feltétlenül szükség van-e az EAC-re, mert alapból a dekódolást a flac végzi nem pedig ez a progi....a foobar nemhogy alap, de semmit nem csinál, mert kell hozzá dekóder tehát én feltettem a flac dekódert, kijelöltem a foobarnak mint "external decodert", ugyanúgy beolvassa az album címet előadót stb..és ripel...nem használtam EAC-t...tehát miért jó az nekem? Minőség szempontjából számít valamit? Én úgy látom nem....de lehet rosszul :)

[ Szerkesztve ]

(#572) Wolverine válasza Rusher (#571) üzenetére


Wolverine
félisten

Az EAC a pontos beállításokhoz a legjobb.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#573) frankie! válasza Rusher (#571) üzenetére


frankie!
őstag

Ez nem csak neked jó, hanem ha lossless codecet használsz, pl. flac, és mondjuk meg is osztod, úgy etikus, hogy az bitpontos másolatból készüljön! (az más kérdés, hogy a megosztás mennyire etikus, na de ez a horrorosztikus lemezárakra is mondható...)
Tehát emiatt tessék használni az EAC-ot (mindenkinek)! ;] :B

(#574) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Állandóan megszakadnak a netrádiós adások (kivétel nélkül mindegyik, bármikor hallgatom őlet), illetve tag frissítési problémákat dob fel mp3 hallgatás közben. Mi lehet a megoldás a problémára?

Could not update tags (Access denied) on:
"http://radio.mesh-server.com:8050/"

Unable to resume decoding at 1:02.563 (Unsupported format or corrupted file):
"http://radio.mesh-server.com:8050/"

Media Playerrel, Winamppal minden frankón megy.

A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#575) G4bi89


G4bi89
senior tag

Na nekem lenne egy olyan bajom,hogy szoktam rádiózni és pár napja ha VBR (váltakozó bitsűrűségű) mp3 megy igaz nálam tökéletes,de a többiek már úgy hallják,hogy recseg és nem tudom miért mindennel próbálkoztam már,de vannak bizonyos számok amelyeknél recseg és nem lehet vele mit csinálni.A vicces az egészben,hogy eddig nem volt vele baj csak most pár napja egyszer csak gondolt egyet.Oddcast-ot használok műsorszorásra és így van beállítva:
Kép
Van mikor 192kbps -ben tolom vagy még jobban,de ettől független bizonyos számoknál akkor is recseg a magas és a mély hangoknál.

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#576) dni válasza dni (#574) üzenetére


dni
őstag

:F

(#577) Sanyix


Sanyix
őstag

AAAAAAAAAAA megjelent!!!

[WASAPI PLUGIN]
(kernel streaming helyett, vistára)
Naggyon zsír, bár csak 16bit-en műxik egyenlőre, többinél unrecoverable playback error, amivel a fejlesztő egyenlőre nem tud semmit kezdeni, mert a minőségi m$ doksikból ez a hibakód is hiányzik...

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#578) Teasüti válasza Sanyix (#577) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy okkal több, h ne legyen vistám. :)

(#579) Teasüti válasza Sanyix (#577) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egy okkal több, h ne legyen vistám. :)

Loool, bocsi a post-ért. :)

[ Szerkesztve ]

(#580) frankie! válasza Teasüti (#579) üzenetére


frankie!
őstag

Úgyis lesz előbb-utóbb... ;)

(#581) Teasüti válasza frankie! (#580) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Inkább utóbb. De addig is foggal körömmel védem magam tőle. És ha már itt figyel a a küszöbön, akkor ordítva vágom magam földhöz és rúgkapálni fogok!! ;]

(#582) Sanyix válasza Teasüti (#578) üzenetére


Sanyix
őstag

Miért baj, ha pont ugyan az mint a kernel streaming, csak mostmár hivatalosan megoldva? Bár kicsit különbözik, mert itt közvetlen az audiochip memóriaterületére való írási jogot kap a lejátszó (tehát DMA elérés), tehát még közvetlenebb mint a kernel streaming, mert az a kernelhez csatlakozik, és az küldi tovább. Viszont ezért nem is megy más hang ki, mert csak 1 program érheti a memóriaterületet.

[ Szerkesztve ]

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#583) Teasüti válasza Sanyix (#582) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Igen? Ezt gyárilag hozza a vista, vagy trükközni kell vele?
Ha default ezt csinálja, akkor bocsi, pofára estem.
Nem ismerem a működési elvét pontosan, de eléggé idiótának tűnik elsőnek ez a megoldás -> pölö az alchemy driver auzentech kariknál, mert vista alatt nem elérhető az eax, a ddl, hardveres gyorsítás, stb.

(#584) cousin333 válasza Sanyix (#577) üzenetére


cousin333
addikt

Nálam megy 24 biten is :K

"We spared no expense"

(#585) Sanyix válasza cousin333 (#584) üzenetére


Sanyix
őstag

Mivel kb 3 órával később ki is javította...

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#586) dni válasza dni (#574) üzenetére


dni
őstag

A foo_playback_statistics_custom nevű plugin okozta a galibát. A beállításoknál "Update when a track is ended" értéket kell kiválasztani. Hátha tudtam másnak is segíteni.

(#587) kisimi


kisimi
csendes tag

Sziasztok!
Segítsetek már! Vettem egy Nortek webcam 100-ast driver nélkül, és nem tudom letölteni sehogy sem. Megvan ez valakinek? Tud valaki segíteni?
Üdv! Kisimi

(#588) Wolverine válasza kisimi (#587) üzenetére


Wolverine
félisten

Inkább itt kérdezd meg :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#589) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Vki tudja a megoldást a dts-fileok lejátszására a foobarban?
Plugint már beraktam, de nem képes dekódolni így sem.

(#590) bteebi válasza Tibiajax (#589) üzenetére


bteebi
veterán

Ezzel a problémával én is találkoztam :(((, és igazából fingom sincs, hogy miért nem megy :F. Elvileg kellene műxenie, de mégse :(... Megoldás: VLC viszi gond nélkül :DDD.

Ha valaki tud erre a problémára megoldást, ne sajnálja megosztani velünk! ;) :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#591) frankie! válasza Tibiajax (#589) üzenetére


frankie!
őstag

Nekem elvileg a fönti gépen viszi a 6 csatornás dts kiterjesztésű zenét (Dave Brubeck). Majd megnézem, mi és hogy van felrakva.

(#592) Tibiajax válasza frankie! (#591) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Várom (várjuk) szeretettel! :R

[ Szerkesztve ]

(#593) Khaal


Khaal
őstag

Egy kis segítséget szeretnék kérni, hátha valaki tudja a megoldást:
foobar 0951 verzióm van , azt szeretném elérni, hogy a Logitech billentyűzetem multimediás gombjait akkor is vegye a foobar ha éppen nem az övé az aktív ablak.
Szóval ha a foobar aktív akkor megy a számléptetés pl, viszont ha háttérbe kerül az ablakja akkor már nem, nekem az kellene, hogy mindig működjön.

(#594) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Valaki hallott/látott már olyat hogy RDS legyen a rádióhoz foobarban?

Jól jönne mert vannak olyan rádiók amik kiírják az éppen játszott nótákat..

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#595) Khaal válasza Khaal (#593) üzenetére


Khaal
őstag

Közben meg is oldottam, a 0.9.3.-ban még nem fogadta el a multimédiás gombokat a keyboard shortcut beállításoknál, a 0.9.5.1-ben viszont már igen, így csak hozzá kell adni őket a listához és bepipálni a global hotkey négyzetet.

(#596) G4bi89


G4bi89
senior tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy a tálcán a program ikonja mellett ugye kiírja a szám címét és az előadót...,de sehogy se tudom megoldani,hogy kitegye a sorszámát a számnak.(playlist-ben már még van oldva beszámozza sorba faszán itemindex ugyebár...)
Késő van már nem tudok jól fogalmazni ilyenkor nézzétek el :B

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#597) Khaal válasza G4bi89 (#596) üzenetére


Khaal
őstag

Tálcán azt írja ami az ablak fejlécében is láthetó, az pedig szabadon állítható:
Preferences > Display > Default User Interface > alsó részen Window Title sorba kell beírni a megfelelő kódot

%list_index%

az amire neked szükséged van szerintem, simán csak bökd be a kód elejére.

(#598) G4bi89 válasza Khaal (#597) üzenetére


G4bi89
senior tag

Sajna csak kérdőjelet kaptam továbbra is.
itt a kép róla

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#599) Khaal válasza G4bi89 (#598) üzenetére


Khaal
őstag

Kipróbáltam és tényleg nem működik. Lehet, hogy ez így nem használható, többet én se tudok segíteni :F

(#600) frankie! válasza Apollyon (#594) üzenetére


frankie!
őstag

Szerintem ez az adott rádiótól függ: némelyik kiírja, de a legtöbb nem. Pl. a Smoothjazz.com, Smootthlounge.com biztos kiírja. És itt szerintem nem RDS-nek nevezik.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.