Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#201) Protezis válasza Roxy (#196) üzenetére


Protezis
őstag

Gondolom a winampos equalizer jo volt. Ezesetben vizualisan masold le.
Megnezed milyen gorbet irnak le a csuszkak, es azt lemasolod.

(#202) Gazoka


Gazoka
csendes tag

A Foobár butont /lejátszó gombjait / szeretném változtatni, de sajnos nem tudom hogy hol kell? Ha valaki tudja LEGYENSZÍVES SEGÍTSEN??? KÖSSSSZ!

(#203) cousin333 válasza Roxy (#198) üzenetére


cousin333
addikt

Egyetértek Protezissel. Egyébként meg: kereső [link]. És ha kereső, akkor találsz: [link]

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#204) Fooler89


Fooler89
őstag

Hello!

Én is feltettem ezt a progi. Igaz nem a hangminőség miatt, de nagyon tetszik.
Ez legalább beismeri a multimediás billentyűzetemet. :)

Olyan kérdésem lenne, hogy tudom a foobart csak a system tray-re (magyarul az óra mellé) letteni??
A másik, msn plugint feltettem, de nem sikerül szerkezteni a kiirást. Mármint ki szeretném irni az előadót, albumot és a szám címét. Valaki ebben segítene?

(#205) Fooler89 válasza Fooler89 (#204) üzenetére


Fooler89
őstag

msn-et már sikerült beállitani, már csak a másik érdekelne

Mod: ja és egy hülye kérdés, lehet színezni azt a szöveget amit kiír az msn??

[Szerkesztve]

(#206) martonx válasza Fooler89 (#204) üzenetére


martonx
veterán

Szia!

Meg lehet csinálni. A preferencies-ben van valahol 3 egymás alatti kipipálós kocka. Azokat kipipálod, és voila (nem vagyok foobar-os gép előtt, emlékezetből meg nem megy).
Valami show balloon tooltip, meg ilyesmi a 3 négyzet.

Más téma: Nekem sikerült samurize-zal együtt működtetni a foobaromat, így a samurize mindig kiírja az aktuálisan játszott számot a desktopom közepére :))

Én kérek elnézést!

(#207) Fooler89 válasza martonx (#206) üzenetére


Fooler89
őstag

köszönöm szépen :R

Nem rég óta használom ezt a progit, de nagyon tetszik. ;)

(#208) hammered


hammered
csendes tag

Valaki aki benne van a foobar2000 konfigolásában tudna nekem segíteni abban hogy hogy tudom azt megcsinálni hogy a playlistben el szeretném választani az albumokat egy vízszintes vonallal illetve az előadó,album (Album-Mode) panelen az előadó-lemezcím sorokat be szeretném pirosítani (nem a betűket).Előre is köszi.

[link]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

http://silkiehun.atw.hu/

(#209) Gyuri16


Gyuri16
senior tag

irom a playlist formattingot, elkepezelesem fekete hatteren narancssarga betuk, lehetoleg minel kevesebb felesleges dologgal. Kerdesem az lenne, hogy hogyan lehet olyat, hogy a kijelolt soroknak a betuszinet en adjam meg (most a hatter fekete, a kijeloles hattere szinten, de a narancs betukbol, ha kijelolom kek lesz, ami csunya)

Nem vagyok egoista, csak uborkagyalu!

(#210) ballington


ballington
addikt

hy all! most én is ismerkedem vele. egyenlőre hiányzik az, h ha egy mp3-ra jobb klikelek, akkor nincs ott, h lejátszás foobar2000-el, vagy valami hasonló ezt meg lehet oldani valahogy? van ehhez valamilyen plug-in?
előre is thx.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#211) frankie! válasza ballington (#210) üzenetére


frankie!
őstag

ehhez biztos nem kell plug-in. Nekem ott van az enqueue foobar, a lejátszás nincs és nem állítotam semmit.

(#212) ballington válasza frankie! (#211) üzenetére


ballington
addikt

jé most meg ott van...az volt a baj, h eddig nem társítottam az mp3-akhoz manual a foobart.
most ott a ''Play in Foobar2000'', ''Enqueue in Foobar2000'' és az Open in Foobar2000'' is :C

de láma voltam :W

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#213) Starsky72 válasza Goose-T (#178) üzenetére


Starsky72
addikt

Ha nem túl nagy a progi, el tudnád küldeni, mert nekem nem engedi letölteni a linkről.
Köszi :)

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#214) Goose-T válasza Starsky72 (#213) üzenetére


Goose-T
veterán

Mail ment! Egy mega az egész, ezt szerintem megbírja még a Freemail is.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#215) Starsky72 válasza Goose-T (#214) üzenetére


Starsky72
addikt

köszi, megjött, műxik :)
pápá winamp, azért jó volt ez is :R

...minden szép és jó, márványszemű angyalok, ház és luxushajó...

(#216) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

Hat igen, winamp nalam tobb evet elt meg, de hat ennyi volt... Mar csak annyit tudna valaki mondani, hogy tudom beallitani, hogy Q beture ugyan az tortenjen, mint Winampnal? Enqueue ugye a funkcio. Igen, tudom, preferences, de nem talalom ezt az opciot... Vagy csak vak vagyok?

Szereted az állatokat?

(#217) martonx válasza piqla (#216) üzenetére


martonx
veterán

Preferences, azon belül Hotkeys.

Nálam is be van állítva. Hotkeysnél meg megadod, hogy Q-ra Enqueue történjen.

Én kérek elnézést!

(#218) piqla válasza martonx (#217) üzenetére


piqla
őstag

Szerk.: Megvan, koszi.

[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#219) piqla válasza martonx (#217) üzenetére


piqla
őstag

Megsem sikerult teljesen megoldanom: benyomom J-t (ugyanugy jump, mint winampnal) es azt szeretnem, hogy ott is ki tudjam jelolni elore a szamokat lejatszasra... Mert most nem igy van :F

Szereted az állatokat?

(#220) Fooler89


Fooler89
őstag

Valaki tudna segíteni, hogyan tudnám használni Bash-nak a kinézetétt??

(#221) ballington válasza martonx (#217) üzenetére


ballington
addikt

hát nálam ilyen nincs Pref alatt, h hotkeys, csak olyan, h General -> Keyboard Shortcuts...itt viszont a gombokhoz hozzárendelhető parancsok listája alatt nem találtam olyat, h enqueue.

vagy csak rossz helyen látom? :F

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#222) ballington


ballington
addikt

valaki el tudná juttatni az ímélcímemre (lsd adataim) a foo_masstagger.dll-t? mert az enyémben nincs benn :F
neten meg nem találom sehol, honnan lehetne letölteni.

előre is thx.

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#223) cousin333 válasza ballington (#222) üzenetére


cousin333
addikt

Nem küldöm el, ha a legfrissebb verziót haszálod, abban biztos benne van. Telepítéskor az Optional features részben a Tools pontnál kell bepipálni (beUFOfejezni :) ), mert alapból nem teszi fel, ahogy sok mást sem.

Enqueue nincs, van helyette Add to Playback Queue, azt keresd.

"We spared no expense"

(#224) ballington válasza cousin333 (#223) üzenetére


ballington
addikt

köszi szépen :R

ha hozzárendelek egy button-t az Add Playback Queue-hez, akkor hol látom a listát? vagy hol jelzi azt, h milyen sorrendbe jelöltem be őket?

[Szerkesztve]

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#225) cousin333 válasza ballington (#224) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem sehol :).

Ha megtudsz valamit, szólj ;)

Csinálhatsz olyat is, hogy a számot egy új playlistre küldöd, és azt kezded el lejátszani.

"We spared no expense"

(#226) martonx válasza ballington (#224) üzenetére


martonx
veterán

Emberek. Igazán nem egy bonyolult program ez a foobar.

Legalább arra vegyétek a fáradtságot, hogy a legkézenfekvőbb helyeket megnézitek benne, mint pl. a fejlécében a menük.

Szóval a Playback menüpontját lenyitva találtok benne egy Playback queue viewer menüpontot. Ezen belül kiválasztod, hogy melyik playlistedhez való queue-t akarod nézegetni (mert winamppal ellentétben ez playlistenként külön queue-t tud kezelni), aztán Ok-t nyomsz.

Itt tudod kedvedre változtatni a sorrendjüket.

Mielőtt megkérdeznétek, hogy és akkor hogy jutok vissza az eredeti playlisthez. Ismét Playback queue viewer-t nyomsz, ott megkeresed az eredeti playlistedet, és Ok-t nyomsz. Voila.

Ez így leírva kicsit macerásnak tűnhet, de ezt is hozzá lehet rendelni gyors billentyűhöz.

Én kérek elnézést!

(#227) Cathfaern válasza martonx (#226) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Öhm, milyen verziós foobarod van neked? Mert nálam a 9.4.2-esnél hiába adok zenéket a queue-hoz, nincs ilyen menüpont a playbacknál, csak Flush playback queue. Ez nem valami külön plugin?

(#228) lajos001


lajos001
aktív tag

Megoldható az, hogy a program indításakor automatikusan elindúljon a lejátszás is vagy folytatódjon az abbahagyott lejátszás? :F

(#229) martonx válasza Cathfaern (#227) üzenetére


martonx
veterán

Hétvégén elszórakoztam a Foobarommal, és 0.9.4.2-esem van, csak épp netről összevadászgattam hozzá rengeteg kis hasznos cuccot, amiket feltelepítve meglepő új dolgokat tud :))

A foobaromat meg mindig eleve úgy telepítettem, hogy helyből belemásoltam ezt a dll gyűjteményt, ezért már el is felejtettem milyen az alap foobar. Mondjuk ezekkel 1-2 megával több memóriát használ, de annyi baj legyen.

Lehet nemsokára felteszem nektek zipelve az általam kipróbált, és stabilnak ítélt interneten fellelhető tools-okat, bár Piqla problémájára továbbra sincs megoldás :F

[Szerkesztve]

Én kérek elnézést!

(#230) martonx válasza lajos001 (#228) üzenetére


martonx
veterán

Igen meg.

Preferences - Playback - Resume playback after restart-ot pipáld be.

Én kérek elnézést!

(#231) lajos001 válasza martonx (#230) üzenetére


lajos001
aktív tag

:R Köszönöm! :R

(#232) Cathfaern válasza martonx (#229) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Közben sikerült találnom egy plugint, viszont azt használva sincs ilyen menüpont...szóval kiváncsian várom a tiedet :)

(#233) martonx válasza Cathfaern (#232) üzenetére


martonx
veterán

[link]

Hahó mindenki! Ezt a Foobar kikapcsolt állapotában kitömörítitek a components mappába, elindítjátok, és a preferencesben máris láttok egy rahedli új állítani való opciót. Meg a user interfacaen is több minden lesz.

Foobar 0.9.4-gyel garantáltan stabil.

Várom a visszajelzéseket.

Én kérek elnézést!

(#234) ollie válasza martonx (#233) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Valami infót ezekről lécci, mert nem szeretem a zsákbamacskát. :)

***

(#235) dbius


dbius
veterán

Új foobar: 0.9.4.3 Letöltés: [link]

Changelog:

- Fixed multiple bugs in ReplayGain Scanner
- Musepack decoding bug fixes
- Fixed a rare crash in the Properties dialog
- Fixed bugs in File Types preferences page

(#236) martonx válasza ollie (#234) üzenetére


martonx
veterán

Mint feljebb írtam én ezt a pack-ot alapból telepítem magamnak, ergo nem feltétlenül tudom, hogy pontosan mi mit csinál. Azért amit tudok azt leírom.

foo_channel_mixer\ - 5.1-esre keveri az mp3-at
foo_common.dll - általános plusz beállítások
foo_dbsearch.dll - adatbáziskeresést valósít meg
foo_guidlookup.dll - felhasználói felületen enged több mindent változtatni
foo_infobox.dll - infobox-ot mutat a lejátszott számról, a tálca felett
foo_input_shorten.dll - nem tudom
foo_lnk.dll - kitesz a játszott számról egy linekt valahova. Ez kell a Samurize kapcsolathoz.
foo_masstag_replace.dll - Egyértelmű, azt hiszem 0.9.4.2-ben alapból benne van
foo_playlist_manager.dll - Egyértelmű
foo_pqview.dll - Ezzel lehet az általam feljebb írt queue-t megnézni
foo_random.dll - randomizálja a playlistet
foo_runcmd.dll - parancssorból lehet vezérelni a foobart
foo_tradersfriend.dll - fingom sincs
foo_ui_columns.dll - ez is a kezelőfelületen fejleszt valamit
foo_uie_queuemanager.dll - ezzel lehet a queue-ban módosítani
foo_uie_quicksearch.dll - gyors keresés, kisebb mint a beépített eredeti
foo_utils.dll - ez is egy csomó plusz beállítást ad, azt hiszem 0.9.4.2-ben benne van alapból

Én kérek elnézést!

(#237) ollie válasza martonx (#236) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi! :)

***

(#238) martonx


martonx
veterán

Piqla és esetleg más is, ha érdekel. Megvan a megoldás a jump queue-ba tétel-re.

Ez pedig az általam feltett packban lévő quick search, ami abban különbözik a sima foobaros alap searchtől, hogy nyit egy új playlistet, és abba csak azt(azokat) a számot(számokat) teszi, amit talált. Ekkor Q-t nyomva ez rögtön be is kerül a queue-ba. Ezután már nincs más dolgunk mint visszamenni az eredeti playlistünkbe, és kezdhetjük keresni a következőt.

Remélem segítettem. :))

Én most pl. az F4-re beállítottam a quick search-öt, Q-ra a queue-t, W-ra a queue wievert.

[Szerkesztve]

Én kérek elnézést!

(#239) piqla válasza martonx (#238) üzenetére


piqla
őstag

Koszonom szepen, hogy gondoltal ram :R

Egy mondatot is el lehet baszni :C

[Szerkesztve]

Szereted az állatokat?

(#240) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Üdv!
Volt nekem a foobar-ban egy olyan feature, ami ha lekicsinyítettük a progit, akkor az nem a tálcára rakta le, hanem az óra mellé... Nem emlékszik valaki hogy melyik ez a dll? Ha az egyáltalán :DDD
Nektek hogy néz ki a foobarotok?
Nekem így: [link]

Csak azt nem tudom még, hogy kellene eltűntetni a kérdőjeleket az éppen nem játszott számoknál..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#241) ReJim válasza Apollyon (#240) üzenetére


ReJim
őstag

preferences - display - default user interface - system notification area-ban lehet állítgatni...

</end.?>

(#242) Apollyon válasza ReJim (#241) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, de az csak akkor működik, ha default-ra van állítva a megjelenés...
Ennél a skinnél nincs ilyen lehetőség..[link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#243) ReJim válasza Apollyon (#242) üzenetére


ReJim
őstag

akkor passz. :D sosem használtam skineket, én zenét hallgatok vele, ritkán lesegetem :)

</end.?>

(#244) Apollyon válasza Apollyon (#242) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Közben megoldottam a dolgot, van lehetőség, most már tárgytalan :D [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#245) hammered válasza Apollyon (#244) üzenetére


hammered
csendes tag

Hogy ne legyen kérdőjeles ki kell javítanod annak a columns-nak a kódját ahol a számhossz kódja van mert szerintem valami hiba van benne.Nekem akkor jöttek elő ilyenek mikor több fcs-ből kiszedtem dolgokat,és összeraktam egy saját szájízem szerintire megszerkesztett configba...

http://silkiehun.atw.hu/

(#246) Apollyon válasza hammered (#245) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Az a baj ezzel, hogy nem tudom mit kellene benne kijavítani.. :B Vagyis hogy hogyan.
Ez a skin olyan, hogy ha nincsenek rendben az IDv tagok, akkor érdekesen néz ki a playlist.
Tehát ez a ''skin'' – Panels UI, netről töltöttem – úgy funkcionál, hogy a playlistbe betett zenéket Album szerint listázza... És ha mondjuk egy lemezen (mappán) belül nincs meg az egyik mp3 szám IDv tagjában mondjuk a lemezcím, akkor azt külön albumnak kezeli. Vagy esetleg, ha nincs mondjuk album beírva vagy előadó stb, akkor kérdőjel van helyette.
Nos az épp lejátszott számnak ugye kiírja hogy mennyi ideje megy, de a többinél kérdőjel van, mivel nem megy a szám, nincs info -> helyette ''?''... Érted...
Szóval gőzöm sincs hogy lehetne ezt megoldani.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#247) hammered válasza Apollyon (#246) üzenetére


hammered
csendes tag

Szerintem érdemes beleturkálni a configba (persze óvatosan :D )mert az ember sok olyan dologra is rájön közben amik jól jöhetnek egy saját skin kialakításánál később.Én is sokat buheráltam rajta és a mostanin nem is változtatok már mert nekem tökéletesen megfelel.Viszont ha az ember lát egy másik configot amiben van egy okos dolog,akkor én addig nem nyugszok amíg ki nem varázsolom belőle és nem teszem be az enyémbe. ;]

http://silkiehun.atw.hu/

(#248) zizika


zizika
csendes tag

Tudja valaki hogy a ''PUI'' kiterjesztésü filevel és a hozzá tartozó ''PNG''-kel hogy lehet változtatni a FOOBAR felületét , vagy mit? Foobar2000 9.4.2-esem van fent. Ha tud valaki segítsen , KÖSZÖNÖM

(#249) piqla


piqla
őstag

Hol tudom megnezni, hogy egy playlistben hany szamom van egeszen pontosan?

Szereted az állatokat?

(#250) martonx válasza piqla (#249) üzenetére


martonx
veterán

Mondjuk playlist formátumnál beállítod a sorszámozást. :))

Én kérek elnézést!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.