Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#1301) OnIces válasza Whynot? (#1300) üzenetére


OnIces
tag

32
(igen, az a téma) ...akkor mégiscsak az oprendszer lesz (??)

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1302) Vasinger! válasza Whynot? (#1300) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Dettó, nálam is 64 bites W7. Csak az a fura, hogy 1.6-tal eddig működött.

(#1303) Whynot? válasza Vasinger! (#1302) üzenetére


Whynot?
aktív tag

szóval azért nem vágom, hogy mi van, mert van egy portable telepítésem pendrive-on, ami szépen szedte is régen a szövegeket és most minden frissítés nélkül leállt az is. Azért gondoltam először, hogy hátha lyric szerver probléma az egész. De most totál meg vagyok lőve, pedig nekem nagyon hiányzik ez a plugin.

(#1304) Whynot?


Whynot?
aktív tag

most kerestem rá egy lyricsre -> nothing found. Ha szépen megnyitom a lyrdb.com-ot a firefoxban (az egyik hely ahol a script keres) és rákeresek, akkor ott van :O

(#1305) OnIces


OnIces
tag

...ezt szenvedtem ki a DarkOne ( [link] ) témából:

Whynot?: Azóta én teljesen újratelepítettem a teljes programot és most is tökéletesen szedi a dalszövegeket... (nem tudom, neked sikerült-e valami eredményt elérni)

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1306) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

ma vettem egy Xonar DX hangkarit és arra lettem figyelmes, hogy foobarban nem működik a hangerőszabályzó csúszka, mármint mozgatni lehet, de nem állít rajta semmit. Találkozott valaki hasonlóval?

(#1307) Visormail válasza audi100td (#1306) üzenetére


Visormail
addikt

spdif passthrough-ban igen ott természetes

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1308) audi100td válasza Visormail (#1307) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem arra van állítva: [link]

(#1309) Visormail válasza audi100td (#1308) üzenetére


Visormail
addikt

Akkor nem találkoztam ilyennel.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1310) jaffa 2843


jaffa 2843
Ármester

Hi!

Az EQ-t meg lehet ugy csinálni, hogy betenni valami pici menünek, ahol csak a profilbetöltő gomb legyen és mondjuk egy eq on/off gomb?

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1311) hkari


hkari
őstag

Sziasztok!

Ki szeretném próbálni, hogy ASIO-val mennyit tud javulni a hangom. Beraktam a plugint, beállítottam mindent, de olyan a hang, mintha kb víz alól szólna. X-fi xtreme music hangkarim van. Mi lehet a baj? :U

Itt vannak a beállításaim, hátha meglátjátok a hibát: [link]

(#1312) martonx válasza hkari (#1311) üzenetére


martonx
veterán

hello,

nekem Asus Xonar-om van, és az a tapasztalat, hogy a normálisabb hangkártyáknál már teljesen felesleges ASIO-val hülyéskedni.
Összekötöd az erősítőddel optikai kábellel, aztán hagy szóljon :DD

Én kérek elnézést!

(#1313) martonx válasza audi100td (#1306) üzenetére


martonx
veterán

most hogy mondod ez nálam is így van. Eddig észre se vettem, foobarban standard 100%-on van a hangerő, és mindig az erősítőn állítom távirányítóval a hangerőt.

Szóval ezzel együtt tudok élni. :B

Én kérek elnézést!

(#1314) audi100td válasza martonx (#1313) üzenetére


audi100td
nagyúr

gondolom te digit kimenetről használod, előbb írták, hogy úgy normális, de én simán analógról nyomom sztereóban és elég idegesítő a dolog :(

(#1315) Gorneck válasza audi100td (#1314) üzenetére


Gorneck
titán

Nekem úgy is müxik...egérrel is...

Gorneck#1239

(#1316) OnIces


OnIces
tag

jaffa2843!

HA már mindenképpen equalizert akatsz használni...

egyszerűen:

preferences> columsUI> Layout> addpanel> toolbars> buttons

aztán jobbegérgomb a gombok panelra> button options> add> main menu items/ wiew/equalizer

aztán vagy szöveges feszínt választasz, vagy beállítasz valamilyen képet és kész

Például:

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1317) jaffa 2843 válasza OnIces (#1316) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

nekem sima alap foobar van, nem ilyen csicsás izé

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#1318) OnIces válasza jaffa 2843 (#1317) üzenetére


OnIces
tag

Ugyanúgy működik, csak a megjelenés más.
Annyi a fontos, hogy a foo_ui_colums.dll -ed telepítve legyen.
(letölthető a hivatalos honlapról)

Vagy tedd be egy gyorsbillentyűbe. (preferences> keyboard shortcuts)

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1319) Whynot? válasza OnIces (#1305) üzenetére


Whynot?
aktív tag

sajnos nem. :(
Esetleg nem csomagolnád be és tennéd fel valahova a te pakkodat? Aztán bemásolnám programfiles-ba és az appdatába. Hátha...
Ez, amit #1305-ben linkeltél pont jó lenne :)

[ Szerkesztve ]

(#1320) OnIces válasza Whynot? (#1319) üzenetére


OnIces
tag

Feltettem ide: [link] a programs-ból és az AppData-ból egy az egyben kimásolt cuccokat. Mindent úgy hagytam, ahogyan van.
(van egy pár lyrics is, de azóta a tag-okba mentem, nem küön mappába)

Ma szereztem meg az új Megadeth-Th1rt3en albumát és már jött is egy-két nótához a szöveg, úgyhogy teljesen biztosra tudom mondani, hogy ez így működik (nálam)

De a rendszer még mindig 32-es. :)

>>A téma 1024x600-as felbontáshoz van szerkesztve, ezért biztos, hogy igazítani kell a penelek méretén...<<

Remélem sikerül valami...

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1321) Whynot? válasza OnIces (#1320) üzenetére


Whynot?
aktív tag

jó lesz, kezd ez kialakulni :) Már leszedi a szövegeket. Még kérnék egy kis segítséget, mert így néz ki most a skin:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#1322) Polllen


Polllen
nagyúr

Hali!

Az új lyrics3 plugin-ben lehet állítani valahogy, hogy csak akkor töltse le a dalszöveget, ha én akarom?

Csak néha kell, és ahogy látom az új simán tölti le ész nélkül mindet... A lyrics2 legalább csak manuálisan szedte, csak sajnos az meg már nem talál semmit. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#1323) OnIces válasza Whynot? (#1319) üzenetére


OnIces
tag

Át kell méretezned a paneleket. Jobbegérgomb (valahol ott, ahol a csillagot látod a 2. képen) > splitter settings és a jelzett táblázatban kell beállítani egyenként a kívánt szélességet és magasságot. (a nyilak most csak a szélességet jelölik a másik kettő a függőleges elhelyezkedést határozza meg)

pl.:

+ a penelok hátterét is át kell színezni (A panelokat szintén egyenként rájuk kattintva jobbegérgomb és panel options vagy settings stb.)
VAGY az alapot színezed át a követlezőképpen: jobbegérgomb kb a csillag helyén > splitter settings...

javaslom az utóbbit álíts át (adj értéket bármelyiknek az első három0 közül és > apply) és akkor látni fogod az eltérést.

Sokat kell szórakozn a foobarban a skinnel -ha nem vagy elégedett az előregyártott skinekkel-, de megéri.
HA nincs kedved pepecselni, csinálj egy teljesen újat! A lyricsnek így már rendben kell lennie.

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1324) Whynot? válasza OnIces (#1323) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Igazán köszönöm a segítséged! :R
Ha lesz időm rá, akkor kitapasztalom mit mire kell állítani 1280x768-as felbontáson :)

(#1325) OnIces válasza Whynot? (#1324) üzenetére


OnIces
tag

Nincs mit. Örülök, hogy végül sikerült a lyrics-et működésre bírni.
Sajnos (vagy éppen szerencsére) ezt a témázgatást csak így lehet (ha nem vagy programozó), kísérletezgetve. Így sokmindenre rájöhetsz és egyre könnyebben tudod, majd megvalósítani, amit kitalálsz.
Javaslom, hogy csinálj egy mentést a működő állapotról (prefereces>columsUI>FCLexport) és azt vissza tudod importálni, ha valami gebasz van.
Nekem kb.3nap kellett ahhoz, hogy a kész DarkOne-ból ezt kihozzam, de még mindíg alakítgatok.. :D

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1326) Whynot? válasza OnIces (#1325) üzenetére


Whynot?
aktív tag

vagy 2 órát játszogattam vele, de inkább kísérletezgetés volt, mint beállítás.
Aztán más ügyből kifolyólag csinálnom kellett egy rendszervisszaállítást. Szal az a mentés nem lett volna hülyeség :S :D

(#1327) Visormail válasza Whynot? (#1326) üzenetére


Visormail
addikt

Én beraktam csoportházirendbe a kijelentkezési scriptek közé ezt a bat fájlt (a másik vinyóról indul ahol a telepítőfájlokat és bizt. mentéseket tartom):
xcopy "%appdata%"\foobar2000 foobar2000 /E /H /I /R /Y
Így nem kell figyelnem hogy mikor mit változtattam ha nem exportálok beállításokat akkor is lementi amikor leáll a win.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1328) Gorneck válasza Visormail (#1327) üzenetére


Gorneck
titán

(#1329) Whynot? válasza Gorneck (#1328) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Köszi!

foo_jesus.v10 :D micsoda név :D

[ Szerkesztve ]

(#1330) Sir Pocok


Sir Pocok
őstag

A segítségeteket szeretném kérni:

W7 alatt elkezdtem használni a Foobar-t a jobb hangzás miatt, de még mindig nem éri azt a minőséget, amit Ubuntu alatt megszoktam. Milyen Plugin-t érdemes hozzá feltenni, hogy a hangminőség javuljon?

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1331) Visormail válasza Sir Pocok (#1330) üzenetére


Visormail
addikt

wasapi-t szokták ajánlani vagy asio

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#1332) Sir Pocok válasza Visormail (#1331) üzenetére


Sir Pocok
őstag

thx! megnézem

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1333) Gorneck válasza Sir Pocok (#1330) üzenetére


Gorneck
titán

Milyen hangkarid van?
Én 4 év alatt nem bírtam illet produkálni...max placebo szinten. EQ-val lehet még játszani, hogy számodra az a zene/zenei stílus amit hallgatsz legmegfelelőbb legyen...
Én hiába váltogattam lejátszót, plugint, ost...a hang ugyanaz maradt. Akkor volt/lett némi változás mikor az új Maya karimra váltottam, de ott se a hang lett jobb, hanem filmek alatt megelevenedtek a hátsó hangfalak, amik eddig alig produkáltak életjelet.
Szóval ez számomra kicsit fura így elsőre.

Mondjuk ez lehet betudható annak, hogy csak egy szimpla genius hangcuccom van.

Gorneck#1239

(#1334) Sir Pocok válasza Gorneck (#1333) üzenetére


Sir Pocok
őstag

Én úgy éreztem, hogy egy megkonfigurált pulseaudio-val ubuntu-n lényegesebben jobb volt az audio élmény mint most W7-t alatt. Nem tudom megmagyarázni miért. A hangkártyám mezei intel HD integrált. Hangfal Genius SP-HF-1255A.

Valahogy jobb ubuntu alatt a hangkép, vagy a fene se tudja. :U

[ Szerkesztve ]

Az erős embernek nincs szüksége hatalomra, a gyönge jelleműt pedig tönkreteszi.

(#1335) Gorneck válasza Sir Pocok (#1334) üzenetére


Gorneck
titán

Ismerem a progit és a dobozt is...használtam már mindkettőt...nekem ubi/debian alatt is ugyanúgy szólt minden, mint vista/win7 alatt. Bár én nem nagyon szoktam állítgatni semmit, max 5.1-re állítom a hangszórókat a realtek/maya szoftverében, hogy legyen némi mélyem. Ritkán nyúlok az EQ-hoz vagy magához a progihoz...

Persze egy próbát megér amit a kolléga javasolt, de csodára ne számíts...

Gorneck#1239

(#1336) Ijk


Ijk
nagyúr

Foobar 2000-el megoldható, hogy egy NMT-t (popcorn a210)-et használjak hangkártyaként?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1337) veze


veze
őstag

nem lehet, vagy én vagyok ennyire béna? hogy nem tudom beállítani azt hogy egy számot játszon ismételgetve csak?

(#1338) OnIces válasza veze (#1337) üzenetére


OnIces
tag

menu>>playback>>order>>repeat(track)

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1339) veze válasza OnIces (#1338) üzenetére


veze
őstag

:R
katasztrofa hogy néha alapvetö dolgok mellett elmegyek, máskor meg olyanokra is rájövök amit nem is gondolnék:))

(#1340) Apollyon válasza Ijk (#1336) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem ha Windowsban meg tudod oldani, akkor foobarral is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1341) Ijk válasza Apollyon (#1340) üzenetére


Ijk
nagyúr

Miért windowsban meg lehet?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1342) Gorneck válasza Ijk (#1341) üzenetére


Gorneck
titán

Ha ki tudod választani alapértelmezettként, akkor igen...ehhez meg kell jelennie a hangeszközök közt..

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#1343) Ijk válasza Gorneck (#1342) üzenetére


Ijk
nagyúr

És hogy tudok oda felvenni egy hálózati NMT lejátszót?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1344) Gorneck válasza Ijk (#1343) üzenetére


Gorneck
titán

Ha nincs rajta optika vagy hdmi bemenet akkor kb sehogy...ha csak kimenetek vannak, akkor cummmi...

De ez miért is lenne jó? Foobarhoz szeretnél ragaszkodni a popcorn gyárija helyett?

Gorneck#1239

(#1345) Ijk válasza Gorneck (#1344) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért, mert akkor erősítőt, fix bemenetre teszem, kihúzom a szgép hangkártyáját, ami földhurkot csinál mellesleg, és akkor marad egyetlen lejátszóeszköz. De akkor nem fog menni, a médialejátszókon nem igen van bemenet:)

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#1346) Gorneck válasza Ijk (#1345) üzenetére


Gorneck
titán

Vmi ilyesmi?

Gorneck#1239

(#1347) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok, DarkOne skint használok a Foobarhoz, és azt szeretném megkérdezni, hogy hogyan lehet a csillagozott (Rated) zenéket előhozni, hogy csak azokat játsza le.

(#1348) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

No, 14 évnyi használat után szépen uninstalláltam a WinAmp-ot! :DD Egy darabig a VLC Media Player-rel szöszmötöltem, de most teljesen átálltam foobar2000-re. Először megijedtem tőle, mert eléggé bonyolultnak tűnt, de már kezdem megszokni! Nagyon tetszik, hogy szénné konfigolható! :C

(#1349) Apollyon válasza Kimmuriel (#1348) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Üdv a klubban :)
Szabad tudni hogy vér winampos létedre mégis mi volt az amiért otthagytad a programot? Régen én is winampoztam, de foobar jobban bejön, egyszerűbb és nagyszerűbb.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1350) Kimmuriel válasza Apollyon (#1349) üzenetére


Kimmuriel
aktív tag

Az elsőszámú indok az ASIO alapú zenehallgatás volt. (Új hangkártyához ez már dukál... :DDD ) Persze WinAmp-hoz is van plugin, de eléggé erőltetett... A foobar már alapgázon százszor több funkcióval bír, mint a WinAmp. A másik ok, hogy gatyába akartam rázni az MP3 fájlokat a gépemen, és az ID3 taggeléshez a WinAmp valóságos rémálomnak bizonyult. Egyszerűen nem bírtam cérnával! :W Foobar-ban tömegesen tudok módosítani ID3-at.

Most az UI-t próbálom egy kicsit pofozgatni, igazgatni. Amivel most szenvedek, az a seekbar beállítása úgy, hogy a csúszka alatt legyen kiírva, hogy mennyi idő telt el az adott számból, és hogy hány perces összesen. (Úgy mint a VLC Media Player alsó sarkában.) Hát, nagyon nem akar összejönni, pedig valahol biztos be lehet lőni! :(

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.