Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000

Hozzászólások

(#1401) vation válasza martonx (#1400) üzenetére


vation
tag

De ha jól értem akkor ártani sem ártok vele, ha DFX-el hallgatom.
Viszont ha kikapcsolom a DFX-et és csak a wnp fut, akkor nagyon érezhető a gyengébb minőség, bár lehet, hogy a DFX-en be van állítva, ha kikapcsolod akkor még gyengébb minőséget produkáljon, ezzel is arra ösztökélve, hogy használd, azaz vedd meg a DFX-et.

(#1402) choler.


choler.
tag

Ez nem igaz; friss win7, próbáltam már rendes xonar drivert, próbáltam uni xonar drivert, 16 vagy 32 bit beállítást (ahol csak van ilyen lehetőség), minden de tényleg mindent, de szaggat meg-meg akad, ugrik a zenelejátszás. Mielőtt újrahúztam a win-t működött, akkor az uni driverrel javult meg, majd a gyárival is jó volt, de most semmivel.
Valakinek tippje?

[ Szerkesztve ]

(#1403) jézusom válasza martonx (#1400) üzenetére


jézusom
addikt

Nekem is yamahám van, de sose használom egyik DSP-t se. Persze kipróbáltam őket, de inkább az audigyn kapcsolom be CMSS3D-t. Ez mondjuk az én fülemnek jó így :)

(#1404) martonx válasza jézusom (#1403) üzenetére


martonx
veterán

nekem a Xonar-om felkeveri a 2 csatornás mp3-akat 6 csatornára, emellett az erősítő music enhancer-ét használom. Döbbenet mennyit tud javulni ettől egy fos mp3 is.

Én kérek elnézést!

(#1405) martonx válasza vation (#1401) üzenetére


martonx
veterán

ártani persze nem ártasz vele. Inkább olyat tudok elképzelni, hogy a DFX játszik az equalizer-rel, de hogy érdemben nem tud semmit hozzátenni egy veszteségmentes zenéhez, az tuti.

Én kérek elnézést!

(#1406) vation válasza martonx (#1405) üzenetére


vation
tag

Nem is akarok többet, csak azt amit a laposból legtöbbet ki lehet hozni.
Használhatnám akár a vlc-t is, de talán az előbb említett lejátszók amik jobban audiora hivatottak.

(#1407) qamu74


qamu74
őstag

Hi!

Hogyan tudok új skint telepíteni a foobarra?

THX.

(#1408) Fandango válasza qamu74 (#1407) üzenetére


Fandango
veterán

Letoltod a skin zipjet, aztan a benne levo fajlokat a foobar konyvtaron belul a megfelelo helyre bemasolod illetve magaban a programba is allitgatni kell de ezeket le szoktak irni a skin keszitoi hogy mit hol, tehat nem az 1 kattintasos modszer mint altalaban :D

En deviantarton szoktam keresgelni, szerintem a legjobb hely erre a celra.

[ Szerkesztve ]

(#1409) qamu74 válasza Fandango (#1408) üzenetére


qamu74
őstag

Köszi én is ott keresgéltem!

(#1410) creativehun


creativehun
csendes tag

Telepítette már valaki ezt a skint : http://browse.deviantart.com/customization/skins/media/foobar2000/#/d4psese
???
Elolvastam az oldalon a hozzászólásokat de nem egyértelmű a telepítése számomra,kérem ha valaki tud segítsen.Köszönettel:cretivehun

(#1411) Fandango válasza creativehun (#1410) üzenetére


Fandango
veterán

Annyit ir, hogy a zip tartalmat masold be a foobar install konyvtaraba (a zipen belul van egy masood_ mappa es annak a tartalmat kell bemasolni), elvileg igy mukodik, ki nem probaltam.

(#1412) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Nagyon sokáig ASIO val használtam a progit de olvastam hogy Visztától felfele jobb a Wasapi,és korszerűbb u-h "integráltam".És éppen milyen kedve van, tök random, gyorsítva játssza le a zenét, ezt miért csinálja? pl külső tarolónál (cd,pendrive) mindig gyorsítva játssza.

(#1413) Fandango válasza Mustármag (#1412) üzenetére


Fandango
veterán

Ki akartam probalni a wasapit, beallitottam foobarban, hogy azt hasznalja, de ahogy megnyomom a lejatszast egybol meg is all, mit csinalok rosszul?

(#1414) veze


veze
őstag

v1.1.11 van fent és a beállitásokban láttam hogy lehet állítani magyar nyelvet is? itt
állítottam ,de nem lett magyar semmi csak itt fölötte három sor
akkor ez most mit is jelent? le kell esetleg tölteni valami nyelvi csomagot , vagy a magyarítás ezt a három sort takarná?
újra is indítottam a programot de akkor se változott semmi
( a gépet nem indítottam újra, de gondolom ez nem feltétel)

(#1415) Apollyon válasza veze (#1414) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem neked vmi más user interface van felrakva, aminél lehet állítani a nyelvet.
Nekem default az egész, de telepítésnél minden ki van pipálva (tehát full version) és nálam így néz ki: [link]
Ez is 1.1.11 ;)
Nyelvet alapból meg nem lehet állítani, angolnak kéne lennie. Nyelvi fordítás meg nem hiszem hogy valaha is lesz, szerintem egymillió emberből 3-an ismerik ezt a programot. :U

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1416) veze válasza Apollyon (#1415) üzenetére


veze
őstag

én itthon a 1.1.10-et használom, abban sincs ilyen opcio. és nekem nem is hiányzik
Az amit linkeltem, a munkahelyen tettem fel és nem tudom már honnan szedtem le , de abban van és át akartam állitani ha már láttam benne, mert a kollegak igy is nyafogtak hogy winamp az magyar... meg izé...
de én mégis ezt tettem fel.. persze mert én ezt szoktam meg .
de akkor nem is erőltetem, elég legyen nekik az a három sor magyarul :D

(#1417) OnIces


OnIces
tag

(#1372-hoz a kép-
Bal oldalon látható a hivatkozott panel.

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1418) Alg


Alg
veterán

Sziasztok!

mitől lehet, hogy ha EQ-n felhúzom a mélyeket (PL50-nek muszáj...) akkor "visszahalkítja" a magasakat?

Kb. úgy néz ki a dolog, hogy mikor bármilyen mélyhang van, az összes többi halkabb lesz egy kicsit, így hullámzik az egész, hallgathatatlan... :(

1.0.3 van fent

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1419) Fandango válasza Alg (#1418) üzenetére


Fandango
veterán

Probaltad ujabb verzioval is? Illetve a hangkartya vezerlojeben nem tudsz EQ-t allitani (bar az mindenre vonatkozik igy nem szerencses valoszinuleg)?

(#1420) MasterMark


MasterMark
titán

Üdv
Esetleg tudja valaki, hogy lehet kiíratni a teljes hosszúságot ami épp playlist-ben van?

Switch Tax

(#1421) Alg válasza MasterMark (#1420) üzenetére


Alg
veterán

Alsó sávra jobbklikk -> Show total time of selection
Ezután ha nyomsz egy (ctrl+a)-t, megmutatja az összes hosszát.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#1422) MasterMark válasza Alg (#1421) üzenetére


MasterMark
titán

:R

Switch Tax

(#1423) MasterMark


MasterMark
titán

Tud valaki olyan encoder-t ami valós időben kódólja AC3-ba azt amit épp hallgatok, és képes 5.1-re úgy szétosztani ahogy én akarom?

Switch Tax

(#1424) VIPowER válasza MasterMark (#1423) üzenetére


VIPowER
senior tag

(#1425) martonx válasza MasterMark (#1423) üzenetére


martonx
veterán

vegyél egy rendes hangkártyát, vagy egy rendes erősítőt, aztán azok megcsinálják neked.

Én kérek elnézést!

(#1426) Fandango válasza MasterMark (#1423) üzenetére


Fandango
veterán

"valós időben kódólja AC3-ba azt amit épp hallgatok" erre miert van szukseged?

(#1427) MasterMark válasza Fandango (#1426) üzenetére


MasterMark
titán

A dekóderem csak sztereo PCM jelet, és 5.1-es AC3-at tud dekódolni. Ugyan tud Pro Logic-ot, de az zenére nem a legjobb, mert jóformán mindent a center-re rak.

VIPowER: Köszi ezt megpróbálom. :R

martonx: Ahhoz pénz is kell. :)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#1428) MasterMark válasza VIPowER (#1424) üzenetére


MasterMark
titán

Nem igazán jó, egyáltalán nem tud AC3 enkódolást. :U Azért kösz.

Switch Tax

(#1429) Fandango válasza MasterMark (#1427) üzenetére


Fandango
veterán

(#1430) OnIces


OnIces
tag

Sziasztok!

Téma ügyben van egy kérdésem:

Ha állandó háttérnek egy képet szeretnék használni, hol és milyen elérési utat kell megadnom?

(A téma alapja a DarkOne...)

Jelenleg "jobbötletemnincs" úgy van megoldva, hogy az éppen játszott zene mappájából szedi a hátteret. (De ez nem az igazi, mert "stop"-nál a kép eltűnik -hasonlóan az előadó képe a lejátszási lista alatt megoldáshoz- . + minden zene-mappába be kell másolnom a képet.) Ez így nem az igazi.

Itt egy átmeneti állapot (hogy érthető/bb legyen):

Minden használható ötletért hálás vagyok!

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1431) OnIces válasza OnIces (#1430) üzenetére


OnIces
tag

Tárgytalan, megoldva.

Végeredmény:

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1432) Whynot? válasza OnIces (#1431) üzenetére


Whynot?
aktív tag

Jól néz ki! megosztod? :)

(#1433) Apollyon válasza OnIces (#1431) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jah engem is érdekelne. Azt meg lehet oldani hogy ne albumonként ossza szét a listát? Továbbá ugyanúgy elő lehet hívni a jobbklikkes Convert menüt?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1434) martonx válasza OnIces (#1431) üzenetére


martonx
veterán

Van aki nézegeti a zenelejátszó programját, és van aki hallgatja. ;]

Egyébként tényleg brutál jól néz ki, csak én addig látom a foobaromat, amíg minimalizálom a háttérbe

[ Szerkesztve ]

Én kérek elnézést!

(#1435) veze válasza martonx (#1434) üzenetére


veze
őstag

dettó :C
egyik jó tulajdonsága hogy háttérben is kifogástalanul teszi a dolgát:)

(#1436) kuntics


kuntics
aktív tag

sziasztok
Még csak most ismerkedek a foobarral ezért kellene egy kis segítség.Két fajta lejátszási listát szeretnék létrehozni. Egyikben az mp3 lenne a másikban a flac. Hogyan tudnám ezt megvalósítani?

(#1437) Fandango válasza kuntics (#1436) üzenetére


Fandango
veterán

Playlist viewnal letrehozol egy flac es egy mp3 playlistet, album listbol meg buhozod azt ami kell a playlistre. Remelem erre gondoltal, de ez eleg egyertelmu szerintem :B

(#1438) OnIces válasza Whynot? (#1432) üzenetére


OnIces
tag

Szívesen megosztom. ...csak azt nem tudom, hogyan??? :)
Elsősorban saját használatra készült és 1920x1080-as felbontásban, éppen ezért nem annyi, hogy felpakolom valahová és aztán letöltés ...stb. De kivitelezhető egy-két 'kanyar' után. :)
...privátban szívesen segítek annak, akit érdekel.

(#1433) Iscariah : olyan 'leosztást' csinálsz, amilyet akarsz; convert (is) működik.

#1434) martonx :
természetesen én is hallgatom -elsősorban.- DE MIÉRT(???) baj az, ha úgy alakítom, ahogyan nekem tetszik -ha már van egy ilyen "funkciója" is???

Mindenkinek jó ZENEhallgatást kívánok!

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1439) martonx válasza OnIces (#1438) üzenetére


martonx
veterán

Abszolút nem baj. Csak nekem soha eszembe sem jutna, és ilyenkor rácsodálkozok. De nincs ezzel semmi gond.

Én kérek elnézést!

(#1440) moonguru válasza OnIces (#1438) üzenetére


moonguru
őstag

A felbontás nem lenne probléma! :)

Monitor Guru!

(#1441) OnIces válasza martonx (#1439) üzenetére


OnIces
tag

Értem.

Úgy gondolom, hogy a foobar nézzen ki zenelejátszóhóz méltón, ne úgy, mint egy elcs.szett táblázatkezelő program. :)
...kitaláltam...ráértem...

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1442) Fandango válasza OnIces (#1441) üzenetére


Fandango
veterán

Egy ideig en is kuzdottem, hogy talaljak valami jol kinezo skint, de aztan ra kellett jonnom teljesen felesleges szamomra, mert addig latom amig elinditom, vagy ritkan piszkalom akkor meg teljesen mind1 hogy nez ki, a hangzas a lenyeg!
Hasznald orommel a skint amit talaltal, van akinek ez kell mert igy erzi jol magat. :R

[ Szerkesztve ]

(#1443) Apollyon válasza OnIces (#1438) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Így jobban megnézve kissé kicsi a playlist, meg a felbontás meg sztem nagy (1280x1024 az enyém ;p) úgyhogy asszem nekem marad a default, bár valamennyire ez is custom :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1444) MasterMark válasza Apollyon (#1443) üzenetére


MasterMark
titán

Az album képet hogy kell kirakni?

Switch Tax

(#1445) Apollyon válasza MasterMark (#1444) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Layout editorral, többféleképpen..
A View menüben van olyan Layout aztán Quick setup, és ott van pár előre konfigurált variáció.. azok közül van egy amiben benne van.
Vagy szintén a Layout alatt, beklikkeled hogy Enable layout editing mode, és a program felületén jobb klikkekkel tudsz választani elemeket (paneleket) mint pl az album cover, a playlist, elválasztó rácsok stb... Aztán a Preferences -> Display-ben beállíthatod még hogy ha az album mappájában van a kép, akkor megadsz egy konkrét filenevet és úgy beállítja. Én pl mindig cover.-t adok meg, de be lehet tenni back-et is, CD art stb, tehát hogy az albumborító eleje meg hátulja is látszódjon, a CD-jé, a belseje stb.

De a borítókat az mp3 és mp4 fileokba is bele lehet integrálni, és azt is megjeleníti. (Bár ezt csak külső programmal, MP3Tag) Tehát úgy hogy nincs külön képfile, hanem az egy mp3 fileban benne van a kép is, mint a tagek.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1446) MasterMark válasza Apollyon (#1445) üzenetére


MasterMark
titán

Köszi, odáig eljutottam, hogy beteszi egy fix helyre. Onnan nem tudom átrakni? Vagy szélességét, magasságát állítani?

Switch Tax

(#1447) Apollyon válasza MasterMark (#1446) üzenetére


Apollyon
Korrektor

De hogy ha Enable layout editing mode, akkor ahová szeretnéd, jobbklikk, és mondjuk Replace UI element, betolsz egy splittert, és a splittert tudod állítgatni jobbra-balra, le-fel attól függ mit raktál be, és ezáltal méreteződik a panel.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#1448) Whynot? válasza Fandango (#1442) üzenetére


Whynot?
aktív tag

én elég sokszor nézegetem a skint. sokszor van úgy, hogy beülök a gép elé a fotelba leereszteni és semmit se csinálni a zenehallgatáson kívül, ezért nem megy le a lejátszó tálcára. ilyenkor olvasom a dalszöveget zenehallgatás közben. Ez van, én nem értem meg hallásból, muszáj látnom is a szöveget...

(#1449) OnIces válasza Whynot? (#1448) üzenetére


OnIces
tag

like :)

(Van, amikor én a plazmára teszem ki az egészet úgy dőlök hátra ...és nézem a klf. infókat... szóval az egész szoba egy zenelejátszóvá alakul :))

[ Szerkesztve ]

A véleményedet tiszteletben tartom, de k&rv@ra nem érdekel. (főleg akkor, ha nem tudod a választ a feltett kérdése/i/mre)

(#1450) jocojoe


jocojoe
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki jó skin, amiben chronflow és lyrcs3 is van. Illetve lehetséges egy régi bevált skinél, mint pl a FooAva menjen valahogy ez az új dalszöveg komponens? Ugyebár a lyricsdb nem működik már.

Jocojoe

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  foobar2000
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.