Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#20901) pjen válasza kenwood (#20900) üzenetére


pjen
félisten

A telepítésre kell az idő nema felmásolásra,össze fésüli aendszerrel,kicsomozza.Ez nem függ a tárhelytől,legalábbis alig.A CPU és a ram a lényeg.

(#20902) Bodor válasza kenwood (#20900) üzenetére


Bodor
veterán

Gondolom neked sem újdonság, hogy egy program telepítése nem csak abból áll, hogy adatot írunk a meghajtóra. . .

(#20903) #19617792 válasza kenwood (#20900) üzenetére


#19617792
törölt tag

.NET alapú alkalmazásoknál érdemes figyelni a Task Managert telepítés közben, ha felbukkan egy ngen.exe folyamat, akkor a telepítés közben fordítja a gépedre a köztes kódot binárissá, avagy "fordítja-optimalizálja".

[ Szerkesztve ]

(#20904) kenwood válasza Bodor (#20902) üzenetére


kenwood
veterán

Gondolom, azert kertek fel topikgazdanak, hogy ilyen lekezelo hangvetelu valaszokat irj ...
A 20903-ban talalhato infokhoz hasonlok erdekelnek.
Szeretnem erteni,hogyan mukodik az iras-olvas,telepites.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#20905) Bodor válasza kenwood (#20904) üzenetére


Bodor
veterán

Nem lekezelésnek szántam, sajnálom, hogy neked annak tűnt.
A programok telepítésének mélylélektana szerintem meg nem tartozik a topik témájához.

(#20906) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Egy új SSD-ben 15 óra alatt van 134 GB az soknak számít? :U

(#20907) varmi2 válasza Gedeon31 (#20906) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mivel a win telepítés, meg frissítés meg ilyenek miatt felugrik, de majd használat közben visszábbfog menni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20908) King Unique válasza Gedeon31 (#20906) üzenetére


King Unique
titán

Ezt a HD Sentinel írja?

Én, ahogy USB 3.0-án tesztelgettem a meghajtót, már 1.09 TB-nál jár a vadiúj FURY... :DDD
Ok, 2x teleírtam h2testw-vel a teszt kedvért, meg volt pár CrystalDiskMark ls ATTO teszt, 1 GB-os fájlméretekkel, persze több "mélysébben". Illetve egy Win8.1 install is volt.
De, ha azt nézem, hogy 2 x 112 GB + x GB a tesztek + x GB a Windows telepítés, nagyon rövid használat, akkor nem értem, hogy jön össze HDS szerint az 1,09 TB... :F

Majd valaki okos megmondja.

[ Szerkesztve ]

(#20909) Gedeon31 válasza varmi2 (#20907) üzenetére


Gedeon31
addikt

Mivel a win telepítés, meg frissítés meg ilyenek miatt felugrik, de majd használat közben visszábbfog menni.

Nem vagyok otthon nagyon ebben a témában mit jelent visszábbfog menni? :U

(#20910) Gedeon31 válasza King Unique (#20908) üzenetére


Gedeon31
addikt

Igen a HD Sentinel írja :D

Nálam is volt egy pár teszt CrystalDiskMark ls.

[ Szerkesztve ]

(#20911) varmi2 válasza Gedeon31 (#20910) üzenetére


varmi2
nagyúr

Napi 7-9Gb adat íródik fel. Telepítés után nekem is 100+ Gb-val kezdtem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20912) HSM válasza Gedeon31 (#20906) üzenetére


HSM
félisten

Ha soknak számít, attól kevesebb lesz benne? ;]

(#20913) King Unique válasza varmi2 (#20911) üzenetére


King Unique
titán

"Telepítés után nekem is 100+ Gb-val kezdtem."

Ezt eleve nem értem, mert egy Win telepítés frissen kb. 10-15 GB. OK, erre rámegy még driverek, néhány program, frissítések, itt-ott egy kis írás, de az lenne kb. 85 GB+? Nem a HDS téved, pontatlan egész véletlenül? Nem lennék meglepődve rajta... amit nekem is kiír, 1.09 TB, kicsit soknak vélem ahhoz képest :U

[ Szerkesztve ]

(#20914) varmi2 válasza King Unique (#20913) üzenetére


varmi2
nagyúr

A gyárba, ahol gyártják őket, ott is tesztnek vetik alá, lehet többnek is, sőt, ha kibukik a teszten, mert valami hibás, akkor több kört is mehet, mire ármegy a teszteken. Ez mind írás. Meg ki tudja a kijelzés pontosságát?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20915) King Unique válasza varmi2 (#20914) üzenetére


King Unique
titán

Ezt mondom, hogy ismerje a program néhány "furcsaságát", egyáltalán nem lennék meglepődve a fals értékeken...
Amikor megvettem és első alkalommal dugtam rá USB-n a gépre, akkor 0 GB/ TB-ot írt. Majd néhány kör Cristal & ATTO után már volt 100-200 GB benne a HDS szerint... De SATA-n használva is érdekesen növekedett az érték...
Inkább hinnék egy másik programnak.

(#20916) varmi2 válasza King Unique (#20915) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nézd meg ssdok-val

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20917) King Unique válasza varmi2 (#20916) üzenetére


King Unique
titán

Még a SATA használatról van egy screenshot, amit fentebb is beraktam. Az alapján 440 GB az írás, de az még egy korábbi állapot. Igaz azóta csak pár Crystal és Atto teszt volt.

[ Szerkesztve ]

(#20918) Gedeon31 válasza varmi2 (#20911) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm :)

(#20919) Gedeon31 válasza HSM (#20912) üzenetére


Gedeon31
addikt

Nem tudom az ilyen válaszokra miért van szükség ilyen fórumon :U

(#20920) HSM válasza Gedeon31 (#20919) üzenetére


HSM
félisten

Én pont ugyanezt gondoltam a Te hozzászólásodról. :D

(#20921) Popes


Popes
őstag

Sziasztok!
Kingston sm2280s3120g-hez tudnátok ajánlani egy programot ami ki tudja olvasni hogy mennyi adat lett rá írva?
Sajnos amiket próbáltam egyik sem ismerte.
Előre is köszönöm a segítséget. :R

Deus ex machina

(#20922) Anonymus23 válasza Gedeon31 (#20909) üzenetére


Anonymus23
veterán

Pl azt jelenti, hogy ha nem az SSD-re telepítesz olyan programokat, amiket sűrűn váltogatsz (pl játékok), akkor később már jóval kevesebb adat íródik rá, pl most cseréltem le a Samu 830-as 128 GB-os SSD-t, 3 évesen volt rajta 5,5 TB, pedig szinte minden nap használatban volt/van a gép.
Az új SSD-n 1 hónap alatt 0,14TB van, ez kb a fenti használatnak felel meg, bár még nem nagyon használtam arra, ami miatt ez lett véve, mert erre már a játékok is menni fognak (500 GB-os Samu 850 EVO).
Szóval egyáltalán nem tűnik soknak az az adatmennyiség.

;) - The Power of the Light Side

(#20923) Emperor_ válasza Popes (#20921) üzenetére


Emperor_
addikt

Ez ssd es nem program fuggo. Van olyan ssd ami beszedes es Smart adatokban kozli ezt. Van ami meg nem.
Ezekkel probald
Hds
Ssdlife
Ssdok

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#20924) Popes válasza Emperor_ (#20923) üzenetére


Popes
őstag

Ezeket próbáltam de sajnos az írást/olvasást egyik sem mutatja. :(
Úgy látszik ez tartja a száját. :R

Deus ex machina

(#20925) worxland válasza King Unique (#20913) üzenetére


worxland
addikt

Win telepítése nem 10-15 GB. Az csak a végén elfoglalt hely. Felrakja a telepítő fájlokat, kibontja, onnan felpakolja a végleges fájlokat, konfigurál orrba-szájba, majd a végén lepucolja a felesleget.Ugyanezt játsza el a frissítés, csak ott még a régi fájlokat is elrakja backup-nak. És hozzá mindent, de tényleg mindent log-ol. Meg létrehozza a hiberfil.sys-t és a pagefile.sys-t is. Első nap végén nekem valahol 120-130 gigánál járt az írás, de ebben benne volt pár CDM futtatás is.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20926) worxland válasza King Unique (#20915) üzenetére


worxland
addikt

"Majd néhány kör Cristal & ATTO után már volt 100-200 GB" Mivel egy kör CDM 12-20 gigát ír az SSD-re, ez finoman szólva sem meglepő.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20927) King Unique válasza worxland (#20925) üzenetére


King Unique
titán

Jó igen, az a friss telepítésnél elfoglalt hely, de 100+ GB egy install? Valamint CDM és társai is ilyen sokat írnak, mikor 1 GB-os tesztfájl van kiválasztva és azt max 3x pörgeti végig. És ez lenne összesen 1 TB+?
Nekem ez akkor is kicsit abszurd.... de majd ránézek még1x SSDOK-ban, mert HDS-nek finoman szólva nem hiszek.

(#20928) fanti válasza King Unique (#20927) üzenetére


fanti
addikt

Én is sokallom.

Más progival próbáld meg megnézni.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#20929) worxland válasza King Unique (#20927) üzenetére


worxland
addikt

1. Win install 100 giga nincs, de 40-50 nyugodtan lehet. Régebbi Win-nél (magyarán mindennél, ami nem Win 10) a qrva sok frissítés is lazán megeszik 10 gigákat (Office 2013 frissítései meg a másik tizet).
2. CDM: 1 GB a tesztfájl, ezt 3x írja ki Seq-re, 3x 512k-ra (illetve újabb CDM már Seq QD32-re), 3x 4k-ra és 3x 4k QD32-re. Az annyi, mint 12 GB.
3. Nézd nyugodtan, 99,99%, hogy az SSDOK is ugyanazt fogja mondani. Ugyanis ugyanonnan olvassák ki.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20930) King Unique válasza worxland (#20929) üzenetére


King Unique
titán

1. Igen, kb.
2. Jobban belegondolva, valóban mindegyiknek külön végignyomat ennyit, ott a pont.
3. Majd meglesem, de kicsit sokkalom akkor is.

:R

(#20931) gozika


gozika
csendes tag

Sziasztok tegnap nekifutottam egy vatta új ssd vel történetesen minden klappol már rajta az új rendszer! Viszont lenne egy pár kérdésem Alaplap gigabyte ma790x ud4 rev1. Sata 2 portok 0.1.2.3 része achira téve biosban 0 ra az ssd-t raktam 2 re egy Sata-s dvd író 3. ra egy 500Gb sata2 hdd. a 4-5 port kapcsolható biosban külön hogy sata vagy ide legyen de mivel nem használom így ide módban hagytam. És itt lenne az első két kérdés helyes sorrendben fűztem a lapra a dolgokat? És át kell e állítanom a 4-5 portot sata módra ha nem használom? Közben küldenék egy pár képet is ha valami nem klappol az eredményekben tudna nekem segíteni hogy esetleg hogyan lehet javítani illetve jobbá tenni? Persze ha van gond! Válaszotokat segìtségeteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

gozika23 = Gózon Lajos a többi lényeges infó a gyors üzlethez a privát adataimnál

(#20932) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

Kellene egy laptopba SSD-t cserélnem HDD-ről Samsung SSD. A magician szoftverrel tudom klónozni vagy migrálni, de kérdés, hogy csak akkor, ha a laptopba egyszerre van benne a két hdd?
Ha nincs második hddnek hely akkor csak valami külső házas megoldás jöhet szóba vagy az sem?

(#20933) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

120GB-s 840 EVO SSD-m van. Kb 1 éve vettem használtan. Akkor nagyon gyors volt friss windows-al, pár hónapja kezdett lassabb lenni a gép, gondoltam újra rakom a windowst, de ugyan olyan "lassú" a gép. Azóta ráeresztettem a RAPID módot is. Trim mód működik. Mi lehet?

A lassúságra úgy gondolok, hogy ha pl. bekapcsolom a gépet, régen 1-2 másodperc múlva már bejött az asztal, opera egyből megnyílt és bejött a google egyből. Most ez a folyamat is jóval lassabb lett.

(#20934) varmi2 válasza RAiN91 (#20933) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mutass egy ssdok képet. Utánna meglátjuk, hogy mit mutat. Szedd le a samsung magician progit, felesleges, csak firmware frissítésre használd semmi másra.

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20935) RAiN91 válasza varmi2 (#20934) üzenetére


RAiN91
őstag

Látom én is, IDE módban van, sajnos nem tudtam most átrakni AHCI-ra, a leírás szerinti regedites értékek úgy voltak már ahogy a leírásban, BIOS-os átállítás után pedig kékhalál. (korábban emlékszem AHCI-ban ment). Viszont a sebesség értékek jól néznek ki. (RAPID módot is csak mostanában kapcsoltam be, de nem lett tőle jobb érzésre)

(#20936) Anonymus23 válasza RAiN91 (#20935) üzenetére


Anonymus23
veterán

Ezeket az értékeket mennyire lehet amúgy komolyan venni (Rapid mód bekapcsolva)?

;) - The Power of the Light Side

(#20937) Doky586 válasza Anonymus23 (#20936) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Semennyire..!

Mondtuk hogy uninstalláld a Magiciant, vagy legalább deaktiváld a rapid és többi csaló módját.. És olvasd el a Gyorstalpalót.

(#20938) worxland válasza Doky586 (#20937) üzenetére


worxland
addikt

Nem csaló. Miért lenne csaló?
Közveszélyes, az igen. De csaló?

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#20939) Anonymus23 válasza Doky586 (#20937) üzenetére


Anonymus23
veterán

Az tiszta sor, hogy Sata3 csatolón az életben nincs ekkora sebesség, de mi értelme van ennek a rapid módnak egyébként?
Összefoglalóban nem igazán találtam erről infót.

[ Szerkesztve ]

;) - The Power of the Light Side

(#20940) Doky586 válasza Anonymus23 (#20939) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"de mi értelme van ennek a rapid módnak egyébként?"
Ez amolyan kisfiús dolog: mint az enyim nagyobb mint a tied, és lehet vele dicsekedni.. ;]
Valódi sebességkülönbség nincs a be és kikapcsolt állapota közt, de a sebességmérő programok által kijelzett értékeket használhatatlanná teszi összehasonlítaskor hibakereséskor.

[ Szerkesztve ]

(#20941) Kube


Kube
senior tag

Sziasztok!

Tapasztalt Corsair Force GT (120GB) felhasználók véleményét kérném ki. Tudna esetleg valaki egy mérési képet dobni hosszabb használat után működési idővel, írt adatmennyiséggel? Hamarosan, ha minden jól, egy ilyen gazdája leszek. Eddig csak jót olvastam róla. Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#20942) Tomp888


Tomp888
csendes tag

Üdvözletem!

Vettem 1 Kingston SV300S37A 120 GB -os ssd -t.
A gondom az ,hogy lassú.
Alaplap : 4CoreDual-SATA2
Proci : Intel Pentium dual core E2160
Mem. : 2x1 GB 667 Mhz Kingmax
Legfrissebb BIOS , de nincs AHCI állítási lehetőség
csak non-RAID vagy RAID.
Legfrissebb alaplapi driver ...
A mérőprogramok szerint 175-180 MB/s az olvasás 95-100 MB/s az írás.
A hdd -nél 125-130 MB/s ugyanezekkel a programokkal.
Boot HDD : 90 s
SSD : 60 s
Alaplapon 2 db SATA 2 port van ,mindkettőnél ugyanezek az értékek.

Mi lehet a hiba ?
A segítséget előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#20943) varmi2 válasza Tomp888 (#20942) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ez alapján mérj.
Csinálj egy ssdok képet is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20944) Doky586 válasza Tomp888 (#20942) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

0Fill -el mérj és a drivert kapcsold át Szabványos-ra (Via-ról)..

(#20945) HSM válasza Doky586 (#20944) üzenetére


HSM
félisten

Érdekes, hogy a Samsung Rapid módját csalásnak véled [link], miközben a 0Fill mérést meg nyilván nem, ha így ajánlgatod. Pedig ugyanúgy "csalás" mindkettő, mert ahogy a Rapid-nál sem az SSD valódi használata melletti sebessége fog visszatükröződni a mérésekből, a 0Fill-nél is pontosan ugyanez a helyzet. Ugyanis épeszű ember nem arra használja az SSD-jét, hogy teleírja csupa 0-kból álló file-okkal.

(#20946) Doky586 válasza HSM (#20945) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

nc

[ Szerkesztve ]

(#20947) Apucy01


Apucy01
őstag

[link]

Sziasztok! ha már arról van szó hogy mennyi az irt adat szerintetek kb másfél hét használat és sajnos háromszori vin telepités után ez rendben van?

[ Szerkesztve ]

Csak simán Tolvaj KOBOLD!! :D

(#20948) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Van egy olyan partíció az SSD-nél ,hogy a rendszer számára fenntartott. Ezt el lehet rejteni AOMEI programmal.
Ezt megcsinálom nem lesz belőle gond? :U

(#20949) Tomp888 válasza varmi2 (#20943) üzenetére


Tomp888
csendes tag

Hali !

Visszaállítottam a Win 7 alap IDE drivert .
A CrystalDiskMark progit beállítottam ( 3X1000 MB , All 0x00 )
Az előzö hsz. -emben már raktam SSdok képet.

Az írásnál van előrelépés,de az olvasás változatlan.
Én olyan 250-260 MB/s értékekre számítottam :F
A mostani sebességek kb. SATA 1-nek felelnek meg...

[ Szerkesztve ]

(#20950) Tomp888 válasza Doky586 (#20944) üzenetére


Tomp888
csendes tag

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.