Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:20:53

LOGOUT.hu

Mi is az a calisthenics?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Wa2x_ válasza zsolthee (#650) üzenetére


Wa2x_
veterán

A szabadsúlyos edzés mindenképp, de e kettő közül csak a guggolás az, ami fejleszti a koordinációt, de persze nem olyan szinten, mint egy egylábas guggolás.

..: Old Honda's never die - they just get faster :..

(#652) Male válasza zsolthee (#650) üzenetére


Male
nagyúr

Valószínűleg, de nem akarok megállni a 6. lépés 4x20-nál most addig, amíg a többivel be nem érem ezt.

Szerintem marad a +súly, meg amiket Wa2x_ javasolt, és hozzá a próbálkozás... aztán csak meglesz normálisan :)

(#653) Ujjlenyomat


Ujjlenyomat
csendes tag

Sziasztok!

Ősszel beleolvastam a Fegyencedzés c. könyvbe.
Nagyon megtetszett. Kb. 2 hétig csináltam is a fekvőtámaszt a falnál.
Aztán annyiban maradt. Most megint olvasni kezdtem, és elkezdem a Friss hús programot.
Tegnap végeztem Guggolást gyertya állásban. Ma reggel pedig fáj a gerincem, lapocka magasságban.

Rossz volt a testtartásom?

A könyv ezt írja:
"Feküdj a hátadra, a térdeidet hajlítsd be. A lábaiddal rúgd el magad a talajtól, közben a kezeiddel is támaszkodj, hogy a lábaid a levegőbe kerüljenek. Amint megvan ez a helyzet, a kezeiddel támaszd meg a hátad alsó részét úgy, hogy a felkarod szorosan a földön feküdjön. Így most gyertyában vagy, amelyet a vállaid, a hátad felső része és a felkarod hátsó része tart. Figyelj arra, hogy a testsúlyodat folyamatosan tartsd ezeken a területeken, és ne kerüljön terhelés a nyakra. A tested stabilizáld teljesen egyenesen, ne hajlítsd be a csípőnél. Ez a kiindulóhelyzet. A felső testedet tartsd függőlegesen, amennyire csak tudod, majd hajlítsd a csípődet és a térdedet, amíg a térdeid meg nem érintik a homlokodat."

Ügyeltem arra, hogy ne támaszkodjak a nyakamon.
Mi a tapasztalatotok? Normális az, hogy most fáj a gerinc oszlopom?
Alaphelyzetben nem fáj, de ha egy kicsit is megnyomom, akkor igen. Persze sírni még nem tudnék tőle.
Csak egy kicsit aggódok.

Segítő válaszaitokat előre is köszönöm.
A magasságom 176cm és kb. 60 kg vagyok. (Nincs súly feleslegem)
Ja, és még csak a 20-as éveimben járok.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#654) dokee78 válasza Ujjlenyomat (#653) üzenetére


dokee78
félisten

Én 35 leszek 3x40-nél járok és nem fáj a gerincem,pedig van egy enyhe gerincferdülésem is.

(#655) Ujjlenyomat válasza dokee78 (#654) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Akkor biztosan a testtartásommal volt baj.
Most ahogy számolgattam, végül is "csak" 4 csigolyám fáj.

De az is lehet, hogy kemény volt neki a talaj?
Lehet, hogy vékony párnát kéne a hátam alá tenni, olyat amin ülni szoktak.

Köszönöm, hogy reagáltál az üzenetemre.

Szerinted, ha majd csináljuk a híd gyakorlatokat, az segít a gerincferdülés megszüntetésében?
Sajna, nekem is van :O

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#656) dokee78 válasza Ujjlenyomat (#655) üzenetére


dokee78
félisten

Nem ajálották itt a hidat gerincferdüléssel,sőt az egykezes gyakorlatokat sem

(#657) diamondface válasza Ujjlenyomat (#655) üzenetére


diamondface
tag

Figyelj jobban a gyertyaállás minőségére. Ne a csupasz padlón csináld, hanem bizony tégy magad alá valamit, amin kényelmes csinálni.
Általában nem javasolnék olyat, hogy hagyj ki egy lépést, vagy valamit ne a könyv szerint csinálj. De ha végképp nem megy fájdalom nélkül megtartani a gyertyát, akkor ne csináld. Annyit nem ér.

(#658) diamondface válasza dokee78 (#656) üzenetére


diamondface
tag

Ártani nem fognak. Ha megerősödik a hátulsó lánc, az csak jó.
A hidat -ha már fog menni a teljes híd- kitartva egy jó kis nyújtó gyakorlatot kapunk. A 2. kötet 'hármas befutója' együtt elég jól helyreteszi -többek közt- a gerincet. És gyenge háttal gyanítom, hogy egyik sem fog menni.
Persze kérdés, milyen mértékű a görbület. Ha nagyon durva, érdemes megkeresni egy ortopéd szakit.

(#659) dokee78 válasza diamondface (#658) üzenetére


dokee78
félisten

Én parkettán csinálom a gyertyát és igaz kényelmetlen,de nem fáj tőle semmim. kopp,kopp,kopp
Ortopéd szakorvos mondta,hogy enyhe a ferdülés.

(#660) Ujjlenyomat válasza diamondface (#657) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Köszönöm, hogy válaszoltál.
Holnap megint megpróbálkozok a gyertya guggolással és majd használok párnát.
Biztosan "hirtelen" sok súly került arra a pár csigolyára, na meg nálunk padlóburkoló kő van, nem szőnyeg.

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#661) Male válasza Ujjlenyomat (#660) üzenetére


Male
nagyúr

Kövön mondjuk tényleg nem kéne... kemény, rugalmatlan és még hideg is.
A gyertyás részt én ágyon csináltam.

(#662) Ujjlenyomat válasza Male (#661) üzenetére


Ujjlenyomat
csendes tag

Összeszedtem itthon a takarókat. Szépen egymásra tettem őket.
Így már sokkal kényelmesebb volt. Szerintem ezután így fogom végezni ezt a gyakorlatot.

Már el is készítettem az edzés tervemet:
Hétfő ____Fekvőtámasz, Lábemelés
Kedd ____Guggolás, Híd
Szerda___Pihi
Csütörtök_Fekvőtámasz, Lábemelés
Péntek___Guggolás, Híd
Szombat _Pihi
Vasárnap_Pihi

A fekvőtámasz kézenállásban gyakorlatokból csak a fejenállást tudom gyakorolni, a többihez még sokat kell erősödnöm. A húzódzkodáshoz még keresnem kell valamit, amin tudok edzeni.
Tudom, hogy a hidat is csak akkor ajánlja, ha már a 4 hatosból eljutottunk a VI. szintre. De nekem már meg van ehhez a hajlékonyságom, és az első lépések még nem megerőltetőek.

Mivel elsősorban az inakat akarom megerősíteni, úgy terveztem, hogy minden apró részt 2 hétig végzek legalább. Mármint 2 hét kezdő után lépek csak középhaladóba, és onnan is csak 2 hét múlva lépek haladóba. Igaz, így 1 hónap helyett 1,5 hónap alatt tudok csak a következő lépcsőfokra lépni, de jó alapokat akarok lefektetni.

Én mesterséges kotyvaszokat nem szeretek fogyasztani.
Milyen ételeket tudtok ajánlani, ami elősegíti a fejlődést, regenerálódást?
Már olvastam itt régebben a tojásról, hogy az nagyon hasznos.

[ Szerkesztve ]

"Mindazt tehát, amit akartok, hogy az emberek megtegyenek veletek, ti is hasonlóképpen tegyétek meg velük; mert ezt jelenti a Törvény és a Próféták." (Máté 7:12)

(#663) dokee78 válasza Ujjlenyomat (#662) üzenetére


dokee78
félisten

A hidat nem később kellene elkezdeni?
Nem az elején szerintem.

(#664) Ygg válasza Ujjlenyomat (#662) üzenetére


Ygg
senior tag

Húzódzkodást ne hagyd ki, rohadt fontos.
Ha más nem, ott az ajtófélfa az első lépésekhez.

(#665) diamondface válasza Ujjlenyomat (#662) üzenetére


diamondface
tag

A húzódzkodáshoz még keresnem kell valamit, amin tudok edzeni.

Szinte bármi jó, amit a függőleges húzáshoz meg tudsz ragadni. Ajtófélfa, kerítésoszlop, tűzlétra, vékony fatörzs, kresztábla oszlopa stb., mindegy mi, csak stabil legyen. Ne hagyd ki a tervedből. Én legelőször az ajtószárnyra kötöttem egy spanifert, annak a végére egy seprűnyelet, és azon csináltam, mert ugyancsak nem találtam megfelelő helyet.

(#666) diamondface válasza Ujjlenyomat (#662) üzenetére


diamondface
tag

...Én mesterséges kotyvaszokat nem szeretek fogyasztani....

Nem vagy könnyű helyzetben, a mezőgazdaság megjelenése óta szinte elkerülhetetlenek a 'mesterséges kotyvaszok' :)
Figyelmedbe ajánlom (nem csak neked) a paleolit táplálkozást, nézz utána! Tök komolyan; izom/erő fejlesztéshez, fogyáshoz, mindenhez jó.

(#667) Ygg válasza diamondface (#666) üzenetére


Ygg
senior tag

+1
Ha nem is teljes paleo, de a szénhidrátokat, cukrot hagyd ki, meg növényi fehérjéket.
Nekem használt illetve most is így próbálok enni.

(#668) zsolthee válasza Ujjlenyomat (#662) üzenetére


zsolthee
senior tag

"Mivel elsősorban az inakat akarom megerősíteni, úgy terveztem, hogy minden apró részt 2 hétig végzek legalább."
Ez majd azért nem megy majd olyan könyvszerűen, majd meglátod. ;)
A hasizom első gyakorlatára (térdfelhúzás) például sokan mondják - köztük én is - , hogy felér legalább a 3-as szinttel...vagyis oda kellett volna tenni. Nem vagyok nagy paca meg egy kis fittségem is van, de ha jól emlékszem legalább 2-2,5 hónapig izzadtam vele. Bár hozzá kell tenni, ott sem mindegy, hogy mit hogyan csinálsz. Azt vettem észre, hogy ha kicsit szivacsosabb, süppedősebb felületen csinálod (kanapé széle) sokkal nehezebb, mint egy keményebb széken. Ennek valószínűleg az lehet az oka, hogy utóbbinál kevésebb erőt kell fordítanod a törzsed megtartására.

Evésről annyit, hogy én mindent megeszek, nem nagyon válogatok. Este viszont nem terhelem meg nagyon a gyomromat. A Fegyencedzés 2 már erre a témakörre is kitér. Ami viszont biztos fontos a regenerálódásnál, az az alvás. Alapvetően szellemi munkát végzek, de ha nem alszom eleget (legalább 6 óra) akkor érzem, hogy nem úgy mennek a dolgok.

Még annyi, hogy a kézenállástól ne ijedj meg, ha nem megy majd a 2 perc szintidő. Ha már meg van a kellő egyensúlyod és megy minimum 1 percig, szerintem próbálgathatod majd úgy kinyomni a testsúlyodat. Persze csak kis mozgástartománnyal indítva. Aztán majd ahogy erősödsz, úgy mehet egyre mélyebben.

(#669) diamondface válasza Ygg (#667) üzenetére


diamondface
tag

:R

(#670) dokee78 válasza zsolthee (#668) üzenetére


dokee78
félisten

Nekem ez a 6.hetem (1 hét kimaradt betegség miatt) és az 1-es szintek végénél járok.
Türelem rózsát terem :D

3x50 fekvőtámasz falnál
3x40 térdfelhúzás

3x50 függőleges húzás
3x40 guggolás gyertyában

(#671) kk831228 válasza Ygg (#667) üzenetére


kk831228
addikt

Szénhidrát nélkül hogy lesz erő akármihez is?? :-/

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#672) Male válasza kk831228 (#671) üzenetére


Male
nagyúr

A zsír, és persze a fehérje is égethető... de nem hinném, hogy az ilyen totál eltolt táplálkozás jó lenne. Mindig van egy felkapott irány, amit épp ki akarnak teljesen hagyni a táplálkozásból, mert az hú de egészségtelen... de szerintem még soha nem volt jó vége. Sokkal többet érsz, ha kiegyensúlyozott a táplálkozásod.

(#673) Physicist03 válasza Male (#672) üzenetére


Physicist03
senior tag

"Sokkal többet érsz, ha kiegyensúlyozott a táplálkozásod"

Na ezzel maximálisan egyet tudok érteni :K

(#674) diamondface


diamondface
tag

Male és kk831228:

Az ilyesfajta hozzászólások megelőzése miatt kértem Ujjlenyomat-ot is, hogy először is nézzen utána, mi is az a paleo!! :R
Választ kaptok majd a kérdésekre.

(#675) kk831228 válasza diamondface (#674) üzenetére


kk831228
addikt

én nem a paleot bíràlom... csak kérdeztem a szén hidráttal kapcsolatban? :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#676) kk831228 válasza diamondface (#674) üzenetére


kk831228
addikt

;-)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#677) diamondface válasza kk831228 (#675) üzenetére


diamondface
tag

Egy-két fórumhozzászólás kevés bővebben kifejteni az egész lényegét, nem bocsátkoznék hasonlóba :) Ygg a szénhidráttal kapcsolatban pontatlanul fogalmazott annyiban, hogy nem a szénhidrát maga, hanem a gabonafélék fogyasztása kerülendő. Így tehát a kérdésed is jogos volt. :)

(#678) kk831228 válasza diamondface (#677) üzenetére


kk831228
addikt

igen azt én is minimálisra próbálom szorítani! :-) ha eszem akkor is azokat a kis kiszerelésű teljes kiőrlésűt. most ez a paleo a alulevés-túlevési étrend?? olvastam hasonlót, ja a harcosok étrendje ami hasonló nem??

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#679) Male válasza diamondface (#674) üzenetére


Male
nagyúr

ygg-től: "a szénhidrátokat, cukrot hagyd ki, meg növényi fehérjéket", erre reagált kk831228, én pedig az ő hozzászólására.

(#680) Ygg válasza diamondface (#677) üzenetére


Ygg
senior tag

Utána kell olvasni, kérdezni, szakembert, tapasztaltakat megkérdezni. De elnézést, nem akarom megmondani a frankót, nem vagyok sem dietetikus, sem orvos,se semmi ilyesmi. Amit hallottam, tapasztaltam:
A gabonafélék az első kerülendők, a glutén miatt. Bár azokkal is a sok génmódosított szar, meg az adalékok miatt van. Ilyen szempontból nem megoldás a teljes kiőrlésű sem. Max rostban segít.Másrészt régen nem véletlenül ették az urak a fehér kenyeret. A parasztnak jutott a rosszabb, a külső rétegekben gyűlik fel a méreg. Most kb. ezt adják el drágábban mindenféle csodakenyérnek.
A répacukor sem jó, de egészségesebb egy csomó édesítőnél, aszpartamnál, stb.
A véleményem:
mindenki tapasztalja ki, mi a jó neki.
Ha kiegyensúlyozott, sokoldalú táplálkozást folytatsz, normális forrásból, nem minden állagjavítóval, színezékkel, stb. telenyomott sz@rt, akkor már sokat tettél az egészséged érdekében.
Ha meg kevesebb kalóriát viszel be, mint amit elhasználsz, akkor fogyni fogsz.
De egyes ételek ezt elősegítik.

[ Szerkesztve ]

(#681) bagyulajuve


bagyulajuve
addikt

Én tavaly tavasz végén kezdtem el a paleo diétát, ami gyakorlatilag most már gabonamentességet (és ezzel együtt gluténmentességet) jelent nálam. Azonban arra jöttem rá, hogy valamennyi szénhidrát kell, mert nem tudtam annyi zsírt enni és egyéb forrásból származó energiát nyerni, hogy nagyon ne fogyjak le túlságosan. Kb 10 kilót fogytam fél év alatt, és nagyon jót tett a szervezetemnek, de többet már nem akartam fogyni. 78-79 kilóról mentem le 68-ra, közben ment fegyenc és kettlebell. Jelenleg is edzek, de nem a fegyenc könyv szerint és a kettlebellt is szüneteltetem, és így tartom a 70 kg-ot stabilan, kajázásban van fehér és barna rizs + kukoricalisztes dolgok.
Szóval nekem jót tett a részleges életmódváltás, a vérképem is nagyon jó a dokim szerint, vérnyomással is minden oké, ami nem mindig volt így és hát amikor tartom a gluténmentességet (mert ritkán azért eltévelyedek, meg 1 kis söröcske is lecsúszik), akkor semmi hasi problémám nincs, pedig a kenyeres korszakomban nagyon sokszor kellett kétbetűs kitérőt tennem :DDD .

[ Szerkesztve ]

Resistencia eterna

(#682) diamondface válasza Ygg (#680) üzenetére


diamondface
tag

Semmi gond, nem volt rossz, amit írtál, csak egy helyütt pontatlan volt, és majdnem félreértették.

...nem vagyok sem dietetikus, sem orvos,se semmi ilyesmi...
Hát, ezek közül én sem vagyok egyik sem. (gyakorlatilag együtt élek egy személyi edzővel -bátyámmal-, ennyi) :)
Te viszont szépen összefoglaltad, megfogalmaztad a mondandód! :)

(#683) Ygg válasza diamondface (#682) üzenetére


Ygg
senior tag

:R

(#684) dokee78


dokee78
félisten

A fegyencedzés is Calisthenics csak zárt helyen,ugye?
Tehát,ha fegyencedzek akkor mondhatom,hogy a Calistenicset űzöm,mint sport?

:R

[ Szerkesztve ]

(#685) Physicist03 válasza dokee78 (#684) üzenetére


Physicist03
senior tag

A Calisthenic az saját testsúlyos edzés, szóval szerintem igen.

(#686) koshmar válasza dokee78 (#684) üzenetére


koshmar
őstag

Azért fegyencedzés, mert ez a fegyencektől ered. De attól még te is csinálhatod. :D

A calisthenics egy összefoglaló név minden olyan gyakorlatra, aminél csak a saját testsúlyodat használod.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#687) Physicist03


Physicist03
senior tag

Valaki meg tudná mondani, hogy a Fegyencedzés 2-ben milyen dolgokról van szó?

(#688) diamondface válasza Physicist03 (#687) üzenetére


diamondface
tag

Elég sok mindenről, érdemes beszerezni :)
A teljesség igénye nélkül címszavakban: fogáserő, oldalsó lánc, nyak, vádli edzés, ízületek, nyújtás, táplálkozás, gyógyulás sérülés után, szteroidok stb, stb.

(#689) Physicist03 válasza diamondface (#688) üzenetére


Physicist03
senior tag

Értem, köszi :R Beszerzem!

(#690) koshmar válasza Physicist03 (#689) üzenetére


koshmar
őstag

Viszont ezt már nem kezdőknek írta a szerző , csak hogy tudd. :)

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#691) Physicist03 válasza koshmar (#690) üzenetére


Physicist03
senior tag

Nembaj, attól még elolvasom. Ártani nem fog :)

(#692) dokee78 válasza Physicist03 (#691) üzenetére


dokee78
félisten

A hidat mikor érdemes elkezdeni?
Az 1. szinteknél tartok.
Hétfő,kedd,csütörtök,péntek edzek.
Szerdára be tehetem a hidat?

(#693) Physicist03 válasza dokee78 (#692) üzenetére


Physicist03
senior tag

Én sem étek hozzá ne gondold :DDD Én is csak az első szinten vagyok még, de valami olyasmi mintha lenne a könyvben, hogy az 5-ik szinttől érdemes elkezdeni, de nem vagyok benne biztos.

(#694) diamondface válasza dokee78 (#692) üzenetére


diamondface
tag

...Szerdára be tehetem a hidat?...

Még szombat-vasárnapra betehetnél mondjuk nyakat-vádlit, és garantált a túledzés :D

Komolyra fordítva, pihenj inkább szerdán. Ha itt lesz az ideje, beteheted a hidat és a fekvőtámasz kézállásban-t is a megfelelő helyre.

(#695) dokee78 válasza diamondface (#694) üzenetére


dokee78
félisten

:R
Fekvőtámasz kézenállva még nagyon odébb van :D

(#696) diamondface válasza dokee78 (#695) üzenetére


diamondface
tag

Elvileg ugyanannyira, mint a híd :)

(#697) dokee78 válasza diamondface (#696) üzenetére


dokee78
félisten

Akkor még várok,addig erősítem a "plank"al a gerinc melletti izmokat.

(#698) koshmar válasza Physicist03 (#691) üzenetére


koshmar
őstag

Nekem is megvan, és én is el akarom olvasni.

Hátha lelek benne valamit, amit így kezdőként is tudok használni.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#699) dokee78 válasza koshmar (#698) üzenetére


dokee78
félisten

Az első a lényegesebb kezdőknek.

(#700) koshmar válasza dokee78 (#699) üzenetére


koshmar
őstag

Igen, tudom.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.