Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20151) Newyorker válasza Newyorker (#20150) üzenetére


Newyorker
addikt

Van e lehetőségem ezt a személyi profilt oldallá tenni? Vagy ehhez a személyi profilhoz társított oldalt vhogy visszaszerezni?

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#20152) krizmo_ válasza Newyorker (#20151) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Az oladalon van más admin is megadva?

(#20153) Newyorker válasza krizmo_ (#20152) üzenetére


Newyorker
addikt

Nincsen, csak azaz egy volt

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#20154) krizmo_ válasza Newyorker (#20153) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ez elég nagy baj... Személyes profilt át lehet alakítani üzleti oldallá, de mivel nem tudsz belépni, így ez nem megoldható. Azonosítanod kellene magad, hogy beengedjen.

(#20155) Newyorker válasza krizmo_ (#20154) üzenetére


Newyorker
addikt

De azt hogy tudom megcsinálni? Ha saját személyit küldök akkor nem fog stimmelni a nevem :( az mit von maga után? Vagy mit érdemes tennem?

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#20156) krizmo_ válasza Newyorker (#20155) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nem üzemelhet egy oldal személyes profilként, adtak időt az oldallá alakításra. Esetleg megpróbálhatod a saját személyit, mert max. kiraknak, de jelenleg is ez a helyzet, így talán tovább lehet görgetni a dolgot.

(#20157) Tompie


Tompie
őstag

Ha egy facebook fiók fel van függesztve miért található meg????

(#20158) erzol


erzol
őstag

Sziasztok!
Jó pár csoport tagja vagyok és random módon nem mindegyikben tudom beállítani, hogy minden bejegyzésről értesítést kapjak. Van amelyikben simán működik, van ahol beállítás és oldalfrissítés után automatikusan visszaugrik a legnépszerübb beállításra.
Mindegy milyen platformon próbálom.
Tegnap még jó volt.
Tudtok rá megoldást?

(#20159) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Facebookból melyik az utolsó amiben nincs benne ez a stories? Android
Vagy lite inkább? Az mivel butább mint a normál? Ami eléggé laggol még s8-on is...

[ Szerkesztve ]

(#20160) #27441408 válasza bigdady (#20159) üzenetére


#27441408
törölt tag

Azt hiszem a lite messengerbe csak beszélgetni tudsz írásban, se mikrofon se matricák semmi.

(#20161) bigdady válasza bigdady (#20159) üzenetére


bigdady
nagyúr

Facebook érdekelne nem Messenger abból felraktam a stories előttit

(#20162) kpal


kpal
veterán

Az most hogy van ,ha pl asztali gépen a böngészőben elvan mentve a belépés ,szóval magától belép ha Fb-re mikor rányomnak. És pl egy másik laptopon én belépek és megváltoztatom a jelszót ,akkor már az asztalin nem lépbe automatikusan ugye ?

(#20163) krizmo_ válasza kpal (#20162) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Szerintem ilyenkor nem lehet belépni máshonnan. De ha biztosra akarsz menni, akkor dobasd ki a bejelentkezett helyeknél az asztalit.

[ Szerkesztve ]

(#20164) #27441408 válasza kpal (#20162) üzenetére


#27441408
törölt tag

Jobb ha élsz a rendszer adta lehetőséggel, amit ilyenkor felkínál, hogy kiléptet minden erszközből.

(#20165) kpal válasza #27441408 (#20164) üzenetére


kpal
veterán

Azt hol találom ?

(#20166) #27441408 válasza kpal (#20165) üzenetére


#27441408
törölt tag

Mikor jelszót cseréltem (gépen!) ki írta lehetőségként (1 kis körítő szöveggel persze) , hogy ha megnyomom a gombot kiléptet minden eszközről, és valóban mikor telón érezte a cset a netet (ugye külön van nekem csak a cset v an) már szólt is, hogy írjam be a jelszót tömören : amikor jelszót cserélsz felkínálja.

[ Szerkesztve ]

(#20167) kpal válasza #27441408 (#20166) üzenetére


kpal
veterán

Megtaláltam és sikerült mindenből kijelentkezni. :K Van kettő Windows 10es telefonom és azokon is kilépett ,szuper. :K

(#20168) pimmi


pimmi
senior tag

hali
chromnál ezt adja be, ie simán beenged és semmi gond, mit tegyek? chrom jó lenne az értesítések miatt, köszi
Ellenőrizzük a készülékedet, hogy nincs-e rajta rosszindulatú szoftver.
Kedves Laszlo! Folyamatosan teszünk azért, hogy megőrizzük fiókod biztonságát. Észrevettük, hogy ez az eszköz rosszindulatú szoftverrel fertőzött lehet. A Facebook használatának folytatásához válassz egy másik eszközt, vagy tisztítsd meg a feltételezhetően fertőzött eszközt a Facebook és a Trend Micro által biztosított keresőprogrammal
.

(#20169) #27441408 válasza pimmi (#20168) üzenetére


#27441408
törölt tag

küld a gépedre a vírus írtódat, ajánlott szerintem vagy a nod32 vagy az avast. Vírust észlelnek a gépeden szerintem. ingyenes ESET Online Scanner

a NOD32-őt kereséshez telepíteni se kell van online scanner verzió.

[ Szerkesztve ]

(#20170) pimmi válasza #27441408 (#20169) üzenetére


pimmi
senior tag

nem fertőzött, akkor az ie sem engedne be, de itt elmondják, csak azt gondoltam van más megoldás ezen kívül
https://www.youtube.com/watch?v=GfVing4U4k8
nálam is ez van másik profil ok

[ Szerkesztve ]

(#20171) pimmi


pimmi
senior tag

update
megcsináltam a video mac es trükköt, beléptem, aztán a bövitményt tiltottam, azóta is megy a face....

(#20172) Newyorker válasza krizmo_ (#20156) üzenetére


Newyorker
addikt

Most elküdtem személyi képet, lefotóztam és ezt írják pár napja ha be akarok lépni: "Megvizsgáljuk az általad küldött okmányokat, és aztán jelentkezünk nálad. Ha még segítségre van szükségünk a neved megerősítéséhez, további okmányokat fogunk kérni."

Írják át akkor a valódi nevemre azt cső! Van nekik vmi magyar oldal ahová lehet írni!?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#20173) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Nekem ma érdekeseket művel a chat az oldalon. Gondol egyet és eltűnnek a beszélgetések, Ctrl + F5 akkor kb. 5 percig jó és megint...

(#20174) #27441408 válasza Newyorker (#20172) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem csak angol nyelven van support.

(#20175) #73749248


#73749248
törölt tag

Van valahol gyűjtő oldal arról, hogy milyen piszkos kis trükkökkel azonosítja a felhasználóit és "felhasználóit" a facebook?

Nem tagadom, pusztán trollkodni akartam az egyik híroldalon, ezért próbáltam az imént regisztrálni a fészre.
Elsőre nem sikerült, mert a megadott e-mail címre nem érkezett meg a hitelesítő e-mail, sokadik újraküldésre sem.
Volt egy régi regisztrációm, amihez egy hete kérte a személyim másolatát (ami egyébként a magyar szabályok szerint úgy tudom, törvénytelen), ezt természetesen nem adtam meg nekik.
Elkönyveltem, hogy a hátrahagyott cookie-k, egyéb szemetek segítségével azonosította a böngészőmet és egyszerűen nem küldi ki az e-mailt.
IP-t és böngészőt váltottam, a böngészőm egy üres profillal indult és próbáltam újra, más e-maillel.
Ekkor már mobilszámot is kért. Elég valószínűnek tűnik, hogy ilyet akkor kér, ha úgy gondolja, hogy egy ember próbál több regisztrációt létrehozni. Legalábbis pár évvel ezelőtt ezt tapasztaltam és megmaradt bennem.

Ez a része önmagában nem érdekel, nincs szükségem a fész szolgáltatásaira, ezek fényében viszont kíváncsi lennék, hogy miféle adatokkal rendelkezhet egy-egy gépről, emberről?
(nem konteóra, hanem tényekkel igazolt adatgyűjtésre gondolok)
Mert ugye adatokat nem csak a bejelentkezett felhasználókról gyűjtenek, hanem mindenkiről, aki pl. "like" gombot tartalmazó oldalt letölt.

És nem is az a kérdés, hogy hogyan akadályozzam meg a gyűjtést. ;)

(#20176) krizmo_ válasza #73749248 (#20175) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Itt leírják milyen adatokat gyűjtenek:
Adatkezelési szabályzat

"Volt egy régi regisztrációm, amihez egy hete kérte a személyim másolatát (ami egyébként a magyar szabályok szerint úgy tudom, törvénytelen),"

A Facebook magyar? Amikor regisztrálsz elfogadod a szabályzatot, amit ha elolvasol, akkor az ilyeneken nem akadsz meg a későbbiekben.

[ Szerkesztve ]

(#20177) krizmo_ válasza Newyorker (#20172) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ők nem írják át. :( Érdemes kivárni, hogy erre mit reagálnak, hátha szerencsésen sül el a dolog.
Tudtommal sincs magyar kapcsolattatásra lehetőség.

(#20178) Mi5u válasza -secret- (#20173) üzenetére


Mi5u
tag

Ugyanez nálam is a probléma.

(#20179) #73749248 válasza krizmo_ (#20176) üzenetére


#73749248
törölt tag

Javíts ki, ha tévedek, de ezekre a multikra mintha vonatkoznának a magyar jogszabályok, amennyiben magyaroknak szolgáltatnak, a szolgáltatás fizikai helyétől függetlenül. (persze tévedhetek).

Az adatkezelési szabályzatból olyanok nem derültek ki mikor utoljára láttam (nem tegnap volt), hogy gyakorlatilag feltérképezik a teljes hardvert - számomra ismeretlen módon, mert ezt elvileg a böngészőnek nem lenne szabad kiadnia. Feltéve, hogy a régi, wannabe webfejlesztős koromból még jól emlékszem.

És hát e tekintetben elég homályosan fogalmaznak. Ami nem tudom, hogy szándékos, vagy elsősorban mobilokra, a készülékre írt facebook appra vonatkozó infók és böngészőből ezeket nem tudják kigyűjteni (böngészős felhasználásnál a böngésző lenyomatán túl elvben nem lenne szabad semmilyen infót kiadnia, a gyakorlatban pl. a lokális IP címet azt hiszem, meg lehet szerezni)

(#20180) krizmo_ válasza #73749248 (#20179) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Kérhetik, hogy azonosítsd magad, ha nem így lenne, már elég nagy botrány lett volna belőle, ez teljesen szabályos, de ez egy elég hosszú téma...

Csak azt tudom tanácsolni, hogy az online életed is éld úgy, ahogy a valódit és akkor nem lesz semmi gond.
A való életben is korlátok közé vagy szorítva ne tehetsz meg bármit.

(#20181) rii


rii
nagyúr

sziasztok

annak mi lehet az oka, hogy chrome-ban megy a face messenger egyik loginnal,
safari meg firefox-ban meg másik accounttal a massenger ezt mondja: "Messenger is currently unavaliable" ...

ma reggelig safariban is ment a másik login-nel a massenger.
"home" van, minden van, csak massenger nincs

jah már látom nem egyedi a problémám ... csak érdekes, h egyik account megy, másik meg nem .-/

(#20182) csako:

.-)))
nagyon köszönöm!

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#20182) csako válasza rii (#20181) üzenetére


csako
veterán

Nem egy szervergépen található a két account, ezért megy az egyik és a másik pedig nem.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20183) #73749248 válasza krizmo_ (#20180) üzenetére


#73749248
törölt tag

Hidd el, nagyon nem jó dolog, ha egy ilyen fészbúk/google/stb. multi tökig vájkál a privát szférádban akkor is, ha nem akarod igénybe venni. Eddig nem foglalkoztam vele, mert nem szembesültem a mértékével. Ez a mai egy kicsit mellbevágó volt.
És ennek semmi köze ahhoz, hogy hogy élem az online életem.

Ez pl: http://www.origo.hu/itthon/20050825engedellyel.html bár régi, de kb. ugyanazt írja, amiről én beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#20184) #27441408 válasza #73749248 (#20175) üzenetére


#27441408
törölt tag

Érdekes a PH blogod.... :DDD

Tudod mit szoktak ilyenkor tanácsolni? Húzd ki a net kábelt, ennyi bocsi de ezt most nem bírtam ki :)

(#20179) ki írják ugyanúgy mint a twitter, hogy az USA szerverre juutnak a sütik, az oldal használatával ezt elfogadod. Egyébként nem akarok okoskodni de ilyen tekintetben ránk azt hiszem az EU adatkezelési szabályzata vonatkozik,...

[ Szerkesztve ]

(#20185) #27441408 válasza #73749248 (#20179) üzenetére


#27441408
törölt tag

És hát e tekintetben elég homályosan fogalmaznak. Ami nem tudom, hogy szándékos, vagy elsősorban mobilokra, a készülékre írt facebook appra vonatkozó infók és böngészőből ezeket nem tudják kigyűjteni (böngészős felhasználásnál a böngésző lenyomatán túl elvben nem lenne szabad semmilyen infót kiadnia, a gyakorlatban pl. a lokális IP címet azt hiszem, meg lehet szerezni)

Amikor használni kezdesz 1 appot elfogadod a telepítés előtt leírt jogokat, azt is, hogy akár feltérképezheti a telefonodat is, ha nem tetszik nem használod.

krizmo sorry nem offolok, lejárt a perc de még írni akartam.

[ Szerkesztve ]

(#20186) #73749248 válasza #27441408 (#20185) üzenetére


#73749248
törölt tag

Nem telepítettem. Gyárilag rajta volt a FB app a mobilomon, de sohasem használtam.
Mindig böngészőből mentem fel.
És engem az érdekelne valójában, hogy egy elvileg konténerbe zárt böngésző környezetből (FF-t használok, erről az volt az utolsó infóm, hogy amennyire lehet elzárja a "külvilágot" a weblapok, javascriptek, flash és java programok elől) mi az, amit begyűjtenek ténylegesen?

A homályos fogalmazást arra értettem, hogy nem derül ki, például az akku gyári számához mikor, hogyan férhet hozzá. Simán kinézem belőlük, hogy a samsung telókra gyárilag felpakolt FB app anélkül, hogy elindítanám, folyamatosan pofázik a házi szerverek felé.

[ Szerkesztve ]

(#20187) #27441408 válasza #73749248 (#20186) üzenetére


#27441408
törölt tag

Tiltsd le...

(#20188) #73749248 válasza #27441408 (#20187) üzenetére


#73749248
törölt tag

Megtörtént, pár hétig volt csak aktív, mert nagyon merült az akku és láttam egy tippet, hogy az alkalmazás beállítások defaultra állítása rendbeteszi. Bejött. Aztán nem tiltottam le újra őket. Egy órával ezelőttig. :)

(#20189) #27441408 válasza #73749248 (#20188) üzenetére


#27441408
törölt tag

Kicsit túl pörgöd..... ha nem tetszik amiket írsz ne használj netet, okostelefont stb...

(#20190) #73749248 válasza #27441408 (#20189) üzenetére


#73749248
törölt tag

Ezzel nem értek egyet.
A net manapság szerves része az életnek.
Mobil nélkül sokáig elvoltam, most is elsősorban azért van, mert egyszerűbb volt fényképezőgépet+e-book readert+böngészőt így egyben megvenni.

A régi routeremmel ezek a dolgok nagyobb részt szűrve voltak (mobilnet ki volt zárva), sajnos az akkor használt firmware-t mintha abbahagyta volna a fejlesztője, a gyári meg egy rakás... :(
És hát ott van még, hogy ez nem csak rólam szól. Mindenkinek (jó, szinte mindenkinek) feldúlják a privát szféráját az ilyenek, maximum nem tud róluk az ember.

(#20191) rushty


rushty
senior tag

Mit kell ahhoz beírni vagy telepíteni, hogy ne ugorjon m.fb.-ra? A sima fb.com-ot akarom böngészni.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#20192) #73749248 válasza rushty (#20191) üzenetére


#73749248
törölt tag

Böngészőből? Feltételezem, mobilról vagy tabletről nézed. A böngészőnek van olyan opciója, hogy asztali nézetet kérsz. Utána a www.facebook.com-ot nyisd meg újra, ha marad a mobilnézeten.

(#20193) rushty válasza #73749248 (#20192) üzenetére


rushty
senior tag

Köszi, chrome-on egyelőre működik amit javasoltál. Mégse jó, A gboard-ban már nem tudok pötyögni.

[ Szerkesztve ]

Revolut meghívó pü-ben

(#20194) rushty válasza rushty (#20193) üzenetére


rushty
senior tag

posztolni, üzenetre(messenger) válaszolni nem lehet átb.szkurálódnak a szavak, nem marad meg az íródó szöveg)

Revolut meghívó pü-ben

(#20195) #27441408 válasza rushty (#20194) üzenetére


#27441408
törölt tag

Költői kérdés, miért nem a beépített app-ot használod?

(#20196) rushty válasza #27441408 (#20195) üzenetére


rushty
senior tag

Nem találtam olyat. Lite-ot szokott ajánlani, de azt is kinyomom és utána nincs szem előtt.

Revolut meghívó pü-ben

(#20197) gergo5991


gergo5991
őstag

facebookon nektek is van ez az explore feed? nem tudom miért de az összes ismerosom kozul csak nekem van explore feedem már hónapok óta, azóta hetente 1x frissül, meg a sima timeline is, szóval senkinek semmi dolgát nem látom, totál használhatatlan lett ezáltal a facebook.. volt egy post is a neten amiben azt firtatták hogy a postok 70% nem jut el a felhasználokhóz a következő országokban: Sri Lanka, Bolivia, Slovakia, Serbia, Guatemala, and Cambodia.

Azt is emlitették hogy ki fogják kapcsolni és vissza áll az eredeti rend, de nem történt semmi, nagyon felbasz hogy hónapok óta használhatatlan az FB-m

(#20198) TomPack


TomPack
őstag

Sziasztok! Valahogy ki lehet kapcsolni a facebook appban az összes értesítést?

(#20199) kidnou válasza gergo5991 (#20197) üzenetére


kidnou
senior tag

fejlesztenek, változtatnak. Én is ezzel küzdök egy ideje

(#20200) -secret- válasza TomPack (#20198) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Beállítások -> Értesítések

Nem erőltetted meg magad.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.