Hirdetés

2024. június 23., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) bitpork válasza krizmo_ (#19050) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egyébként a felsorolt iratok mind érzékeny iratok, privát vállalatnak ilyen adatot kezelnie sem lenne szabad (kivéve engedélyköteles tevékenység pl kereskedelem jogi tanácsadás stb) , nem hogy beazonosításra használni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19052) 30z.Samu válasza bitpork (#19051) üzenetére


30z.Samu
félisten

Na igen...

Sic Parvis Magna

(#19053) -secret- válasza bitpork (#19051) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Én adom a facebook igéjét, hogy 1 embernek 1 facebookja lehessen, viszont ezt más módszerrel nem tudják megcsinálni.

(#19054) krizmo_ válasza bitpork (#19051) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

A felhasználási feltételeket elfogadod, amikor regisztrálsz az oldalra, amihez az is hozzátartozik, hogy ezt a saját neveddel teszed. Amikor ezt megszeged és megkérnek, hogy azonosítsd magad, akkor fel vagy háborodva...
Számos helyen, pl. a pókertermeknél is csak úgy regisztrálhatsz, ha a személyid másolatát beküldöd nekik.
Ez van ezek nem magyar vállalkozások, máshogy mennek a dolgok. Te döntöd el, hogy belemész-e ilyenbe vagy sem.
Szóval, amikor elkezdjük valaminek a jogi vonatkozását cincálni, akkor mindkét oldalt érdemes figyelembe venni... nem csak jogod van, de kötelességed is...

(#19055) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A regem sokkal régebbi volt mint a 2015ben módosított TC. És megint meg kell jegyeznem, nem az a bajom, hogy a saját nevemet akarja tudni, hanem h nem engedi h publikban elrejtsem azt - ez bizony információs önrendelkezési kérdés. A személyes adatok védelme meg nem ok nélkül hatósági feladat, szabályozással. Pl a bankkártyát sem adom ki a kezemből. Semmi nem kötelez rá. Volt olyan üzlet ahol emiatt nem szolgáltak ki. Soha vissza sem megyek oda.

De nem akarom elvinni a topikot :R

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19056) k-adi válasza bitpork (#19055) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ennyire ritka a neved? Vagy kém vagy te is?

(#19057) bitpork válasza k-adi (#19056) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem. Csak iszonyodom ettol a mindenhol elhagyom a digitalis labnyomom jelensegtol. Volt orvos ismerosom akit azert nem vettek fel egy melohelyre mert a googli a neve mellett felhozott egy buli fotot.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19058) k-adi válasza bitpork (#19057) üzenetére


k-adi
nagyúr

Pedig ez a jövő. Sőt, én olyat is tudok, hogy akit nem találnak meg FB-n vagy linkedin-en, azt be se hívják már interjúztatni. Ez van.

(#19059) sutszi válasza bitpork (#19057) üzenetére


sutszi
veterán

Ezt kicsit hitetlenkedve olvasom. Egyrészt jó bulifotó lehetett ha ennyire befeszültek tőle. A másik, hogy nem a nevének Google-be írása itt a pikáns rész, hanem miért van ő összekötve egy bulifotóval?! Ráadásul olyan helyen ami kereshető a Google által?!
Amekkora orvoshiány van szerintem tenni kell azért, hogy valakit ne vegyenek fel valahová...főleg ha jók az eredményei meg a referenciái...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#19060) bitpork válasza sutszi (#19059) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Magán klinikai pozíció. És most már tényleg ne OFF oljuk szét a tpoikot :B :R
Különben világbajnokságot nyert , és azt ünnepelték.

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#19061) #27441408 válasza krizmo_ (#19054) üzenetére


#27441408
törölt tag

Pontosan sőt a pókerterem még más adatot is elkér azt hiszem lakcímkártya vagy ilyesmik, de több félét kérnek, ha nem adod meg nem adják oda a pénzed ilyen egyszerű....

(#19062) tope


tope
addikt

Kis segítség kellene.
Telefonon hívott egy ismerősöm, hogy szólt az ismerősük (aki telefonált annak az ismerőse), hogy vírusos levelet küldtek az ismerősöknek (többnek is), valami videó, vagy mit emlegetet, sajnos látni nem látom miről van szó, de mire számítsak, mi lehet ez? (nem 1 számítógép guru, a sötétség szinonímája lehetne, tuti kattintott valami olyanra amire nem kellett volna és itt a baj, de elmondani se tudja mi van)
Terjed valami vírus?
Facebookjába be is léptem a telefonomon, semmit nem látok, de ő meg az asztali gépén kapja, hogy nem biztonságos, meg töltse le ezt-azt.
Elég ha ráengedek egy pl Malwarebyte progit ? Az kiírtaná a gépéről a dolgokat, vagy más lenne a baj ? (csak délután tudom megnézni a gépet)

(#19063) #27441408 válasza tope (#19062) üzenetére


#27441408
törölt tag

Vírus, eressz rá avast-ot vagy nod32,őt meg 1 komoly kémprogram ölőt, Malwarebytes ez otthonra full ingyenes és a legkomolyabbnak mondják, régen is terjedt rengeteg ilyesmi videós vírus amit te is most írtál. pont azon egyéneknél voltak hatásosak amilyet te is írtál, aki mindenfélére ész nélkül rányom....

[ Szerkesztve ]

(#19064) tope válasza #27441408 (#19063) üzenetére


tope
addikt

Köszönöm :R , rálesek a gépre délután.

(#19065) sutszi válasza tope (#19064) üzenetére


sutszi
veterán

Szerintem kérj valahogy egy képernyőképet erről a jelenségről, mert könnyen félre lehet diagnosztizálni a beteget. Eleve az is kérdés, hogy a gépen jelenleg milyen vírusvédelem van. De párhuzamosan én megnézném a facebookját asztali gépen és azon belül is az engedélyezett alkalmazásokat...

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#19066) tope válasza sutszi (#19065) üzenetére


tope
addikt

Mission Impossible kb az 1. rész :D

(#19067) #27441408 válasza #27441408 (#19063) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szívesen . ui: a nod32-nek régen a trial verzio-ja is teljes értékű kereső program volt, szóval 1 tesztre elég a trial.

(#19068) sutszi válasza tope (#19066) üzenetére


sutszi
veterán

Szóval be kell lógnod köteleken függeszkedve a gépe elé a lézernyalábok között? :DDD Az sima ügy. :DD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#19069) chungee


chungee
addikt

Estét!

Haverral a beszélgetésunk egyszerűen eltűnt. De csak vele és ő nála is. Nem jegyez meg és visszaolvasni sem lehet. Mi lehet a gond:F Yah és csak weben. Messengeren jó. Bár ő nem használ messengert.

[ Szerkesztve ]

(#19070) tope válasza sutszi (#19068) üzenetére


tope
addikt

+silver star: Kiderült, hogy a Chrome volt nem kicsit bajos, valami bővítmény lehetett a ludas (meg se bírtam nyitni, hogy milyen bővítmények vannak), mert ha a Chrome volt megnyitva akkor mint egy 15 éves gép gyorsasága, törlés, tisztítás, majd újra fel a Chrome, és megy minden rendesen. Ettől függetlenül a Facebook is kért valami Micro-Trend tisztítást a Chrome alatt (Edge alatt simán működött a Facebook), azt elvégeztettem vele.

UI: Tetőtéri lakás, szóval egy nagyobb drónnal belógatam magam az ablakon, és a mágneses kesztyű és lábbeli segítségével a padlón végig másztam a gépig, hogy ne érzékeljen a padlón lévő mozgásérzékelő, nehéz ügy volt, kezdtem izzadni, szerencsére mielőtt az izzadságcsepp a padlóra ért volna előkaptam a Szilvia törlőkendőt, és... ;]

[ Szerkesztve ]

(#19071) chungee válasza chungee (#19069) üzenetére


chungee
addikt

Már jó :Y

(#19072) #27441408 válasza tope (#19070) üzenetére


#27441408
törölt tag

Na igen vanak jó bővítmények de azokat se szabad ész nélkül telepíteni....

(#19073) BandiHUN válasza chungee (#19069) üzenetére


BandiHUN
veterán

Nekem is volt tegnap,a beszélgetés archiválása hozta vissza az életbe.Mint kiderült,egy használt,majd hibássá váló matricát nem emésztett meg.Meg is találtam a beszélgetésben,és ki is írta aztán archiválás után,hogy a csatolmányt nem lehet megnyitni arra a képre.Gondolom ezt javították,hogy gépen ne fosson be a beszélgetés.Nézd végig,te is fogsz találni egy mostmár nem hibaüzenetes csak üres bejegyzést.

[ Szerkesztve ]

Steam barátkód: 39166617 Battlenet:LorenzoHUN#2852 Activision:BandiHUN EA ID(BF-ek): BandiHUN Steam

(#19074) -Maci-


-Maci-
addikt

Sziasztok.

Pár napja zárolták a profilomat mert nem figyeltem az emailek között, hogy meg kell erősítenem a nevemet. Mondjuk, hogy jogos.
Az utolsó emailben volt egy link is és mellette a felszólítás, hogy küldjek egy képet valamelyik hivatalos okmányomról. Egy hölgy volt a feladó. Ez tegnap este volt és ahogy jött a felszólítás, küldtem a jogsimat.
Erre ma dél körül ismét jött ugyanaz az üzenet egy Balázs nevű fickótól. Azonnal küldtem neki a fotót.
Azóta se kép, se hang. Továbbra is ki vagyok zárva.

Mit lehet tenni? Nincs valami hotline, ahol expressz tudnának segíteni?

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#19075) csako válasza -Maci- (#19074) üzenetére


csako
veterán

Ha a fiókodból kizártak, megerősítés miatt, akkor a facebook.com-on, a bejelentkezés után megjelenő "űrlapon" kell feltöltened az igazolványod, esetleg még a neved is megváltoztatnod mellé. Más módszert nem tudok rá, hogy működne. Az igazolványszámot takard ki rajta.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#19076) -Maci- válasza csako (#19075) üzenetére


-Maci-
addikt

Köszi, de ez van bejelentkezés helyett...

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#19077) csako válasza -Maci- (#19076) üzenetére


csako
veterán

Ja oké, akkor már kaptak valamit és ellenőrzik. Ha változik ez a szöveg, vagy beenged, akkor történt valami, addig nincs mit tenni.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#19078) -Maci- válasza csako (#19077) üzenetére


-Maci-
addikt

Ettől féltem. Azért köszönöm szépen! :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#19079) #27441408 válasza -Maci- (#19074) üzenetére


#27441408
törölt tag

Magyarul kommunikálnak?! ez nekem új :)

(#19080) flash-


flash-
veterán

sziasztok

az lenne a kérdésem hogy ha egy tevékenységet megosztottam (sport), 2 barátommal,és 2 személy közül csak az egyik van facebookon,(őt meg is jelöltem) hogy tudom betenni mellé a másik nevét is?(aki nincs fent facebookon?)
beírom mellé de a afacebook nem irja ki. próbáltam pontvesszővel, space-el, de semmi..
ötlet?

tehát flash- nagyszerűen érzi magát – xx és xy társaságában, itt: Balaton

így szeretném. xx az aki faecbookon van és xy akinek nincs facebookja, de sajnot xy-t nem írja ki..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#19081) krizmo_ válasza flash- (#19080) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Szia,

A képnél menj rá a megjelölésre és írd be nevét majd nyomj entert. Linkesíteni nem fogja de ott lesz a neve.

[ Szerkesztve ]

(#19082) -Maci- válasza #27441408 (#19079) üzenetére


-Maci-
addikt

Magyarul? Írtam én ilyesmit?
Angolul csevegtünk. Azóta egyébként vissza kaptam a fiókomat, de csak teljes névvel.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#19083) Dragon27


Dragon27
senior tag

A csoport létrehozásával kísérletezek :) Én vagyok az adminisztrátor és a csoport titkosított.... Hogy lehet azt megoldani, hogy amit admin,vagy tagok töltenek fel képet,videót csak az adminisztrátornak jelenjen meg ki nézte meg a képet vagy a videót a tagok ez ne jelenjen meg....

(#19084) k-adi válasza Dragon27 (#19083) üzenetére


k-adi
nagyúr

A Seen opciót nem tudod elrejteni tudtommal

(#19085) koshmar


koshmar
őstag

Háj!

Az oldalt listázott Facebook csoportokat tudom én manuálisan rendezni, vagy csakis az aktivitás alapján rendezik saját magukat automatikusan?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#19086) Dragon27 válasza k-adi (#19084) üzenetére


Dragon27
senior tag

De más csoportoknál ezt nem láttam.... Csatlakoztam egy két csoporthoz és ott nincs ez... Nyilvános és zárt csoportnál se látni ezt.....

(#19087) flash- válasza krizmo_ (#19081) üzenetére


flash-
veterán

ez egy strava tekerés megosztása..be rakom a facebookos ismerősomet, mellé beírom a másik ismim nevét, leokézom de nem teszi oda:(

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#19088) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Kollégáimmal (~20 fő) működtetünk egy FB-oldalt, ahol fotókat, eseményeket posztolunk. Sajnos hiába lett elmondva, h ha nagyobb mennyiségű képet töltenek fel, akkor azt lehetőleg albumba tegyék, mert egy idő után rohadt nehéz lesz visszakeresni így bármit is. De nem. Pár hónap után káosz az egész. Utólagosan tudnám-e ezeket albumba rendezni anélkül, h letölteném és vissza fel?! Ha az album létrehozására bökök, akkor a gépről tudnék csak újabb képeket fellőni. Köszönöm!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#19089) krizmo_ válasza tylerddd (#19088) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Menj rá a képre, és megjelenik ez a lehetőség: [kép]
Ha már hoztál létre albumokat áthelyezheted a képeket, vagy akár csinálhatsz új albumokat is.

(#19087) flash-
Nem tudom mi lehet a gond, nálam működik. :(

[ Szerkesztve ]

(#19090) tylerddd válasza krizmo_ (#19089) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi, megpróbálom. Ez az opció nem látszódott, mert nem csináltunk még albumot. Mindjárt ki is próbálom!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#19091) tylerddd válasza tylerddd (#19090) üzenetére


tylerddd
veterán

Olyan van, h az idővonali képeket lehet így áthelyezni. Van egy "Mobilos feltöltések", abból nem, pedig ott vannak túlnyomó részt.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#19092) k-adi válasza tylerddd (#19088) üzenetére


k-adi
nagyúr

A kollégáid figyelmetlenek és retardáltak.

Az ilyeneket az elején kell megfogni, erős moderációval. Később már nehéz

[ Szerkesztve ]

(#19093) tylerddd válasza k-adi (#19092) üzenetére


tylerddd
veterán

A probléma az, h 40+ a társaság nagy része, ebből kb. 5-6 ember, aki odafigyelve csinálja ezeket a dolgokat. Nagyon nincs érzékük hozzá. Az egyik legutóbb Google Drive linket osztott meg, megdicsértem, kiderült azt se tudta, h mit csinál, véletlen volt :DDD Ha legalább egy posztban tennék fel az adott képeket, már tökéletes lenne. De amikor pl. 50 kép megy fel 8 darabban, megint gatya.

Most azt néztem, h legfeljebb azt tudnám csinálni, h egyben letöltöm a képeket (erre van lehetőség) és albumokba visszatöltöm.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#19094) #38742016


#38742016
törölt tag

Sziasztok. Ha nem szabad itt ilyet kérdezni, valaki törölje a hozzászólást. :B :R

Pár napja letiltották a 2014 eleje óta meglévő facebook profilomat végleg, megvolt az oka. Nem probléma, csináltam újat, más email cím, más jelszó, erre azt is letiltják 3 nap múlva, ugyanúgy örökre, ezzel az indokkal:

Ez után próbáltam proxy-ról is regisztrálni, gmail, citromail, freemail címekkel is, ugyanez történik. A legutolsó esetnél semmit se csináltam, profilképet se töltöttem fel, vártam belépés után. 20 perc után csak úgy a semmiből jött ez az üzenet, és azt is tiltotta.

A kérdésem: Mitől van ez, és mit lehet tenni, hogy ne tiltsa le az új profilokat? IP címnek nem lehet hozzá köze, mivel több féle proxy-ról is ez van.

:R

[ Szerkesztve ]

(#19095) sutszi válasza #38742016 (#19094) üzenetére


sutszi
veterán

Böngésző előzmények, cookiek törölve lettek?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#19096) #38742016 válasza sutszi (#19095) üzenetére


#38742016
törölt tag

Igen, töröltem, és próbáltam edge, firefox, chrome-ból is, mindig ez történik. Sőt, még bluestacks-ban android emulátor windows-ra is ezt csinálja a facebook app. Nem értem, mit vehet gyanús tevékenységnek? Ha beállítgatom a profilt, az is gyanús, ha belépés után nem csinálok semmit, az is... :( A 2. profilnál, ami 3 napig megvolt, valami tiltólistára felkerülhetett a nevem? Azt is ok nélkül törölték, semmi rosszat sem tettem vele.

[ Szerkesztve ]

(#19097) krizmo_ válasza #38742016 (#19096) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Biztos nem csinálsz semmit? Nem jelölsz ismerősöket vagy posztolsz túl sokat? A rendes neved adod meg? Kérték már, hogy igazold magad?

[ Szerkesztve ]

(#19098) #38742016 válasza krizmo_ (#19097) üzenetére


#38742016
törölt tag

Direkt kipróbáltam, megcsináltam a profilt és csak vártam, senkit se jelöltem be, egy csoportba se léptem be. Aztán kb 20-30 perc után le volt tiltva. Igen, az igazi nevem adom meg, de próbáltam úgy is, hogy először fake, aztán megváltoztattam az igazira, ugyanaz történt. SMS-es ellenőrzést kért minden profilnál, semmit se használ, ugyanúgy tiltják.

Szerk: Live linux alatt, proxy, teljesen más név, jelszó, email, azzal is ugyanez történt. Facebook hiba lehet, és nem csak velem csinálja ezt?

[ Szerkesztve ]

(#19099) #27441408 válasza krizmo_ (#19097) üzenetére


#27441408
törölt tag

Biztos nem csinálsz semmit? Nem jelölsz ismerősöket

Facebookon ismerős jelölés mint tiltó ok..... ez nekem még mindig magas.

(#19100) krizmo_ válasza #27441408 (#19099) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

A teljes mondat: " Nem jelölsz ismerősöket vagy posztolsz túl sokat?"
A spammelők létrehoznak egy kamureget amivel rengeteg embert jelölnek ismerősnek, és ezt nem lehet, mert gyanússá válik.

#19098 mccchelp
Esetleg máshol nem tudsz létrehozni egy profilt?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.