Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) MadGame


MadGame
senior tag

Sziasztok!

Használ valaki mobilon böngészőből Facebook-ot? Konkrétan Chrome-ot használok, onnan lépek be, de megszűnt az üzenetküldési opció. Rákattintok a linkre, amit meg szeretnék osztani, elkezdem begépelni a nevet, kiadja a találatokat, rákattintok, de nem ismeri fel. Külön át kell másznom a Messengerbe. Járt vki hasonlóképp?

(#20252) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Az fb chat programban hogyan tudom offline-ra tenni magam.Tegnap megbolt média de most reggel nincs sehol.
Thx!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20253) -secret- válasza Orlin (#20252) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Bal fent fogaskerék és beállítások.

(#20254) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Sokan kérdeztetek a topikban a percről-percre sávról, az eltűnése nem bug volt, hanem megszüntették.

[ Szerkesztve ]

(#20255) Orlin válasza -secret- (#20253) üzenetére


Orlin
addikt

Olyan nekem nincs. :Y :B

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#20256) -secret- válasza Orlin (#20255) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ja, hogy telón.

Vagy elérhető fül, vagy jobb fent profilképed és ott.

(#20257) repvez válasza krizmo_ (#20254) üzenetére


repvez
addikt

Még jó , hogy az olyan funkciókat megszuntetik aminek egy kis értelme is van és olyanokat tesznek helyette ami fulra felesleges fixen kint lenni. ha meg akarok keresni oldalakat akkor beirom a keresobe, nem kell kint lenni non stop , jobb fennt.
A megszunt menüben legalább lehetett találni uj ismerősoket vagy olyan képeket témákat amik érdekeltek amikor egy ismerösöm lájkolta vagy megosztotta, de nem jelent meg a üzenöfalamon.

DE arra nem képesek ráfeküdni, hogy normális szürökkel megáldott keresöt tegyenek bele, amivel megtalálhatoak, olyan személyek akiknek nem emlékszünk a pontos nevére vagy megváltozott számunkra ismeretlen helyre ahol lakik.

Meg a másik, hogy minek van a közeli ismerős beállitás, ha pont roluk nem kapok normális értesitéseket.
Az egyik ismerösöm be van állitva, hogy első helyen is legyen és amikor megoszt valamit látszik is elsö helyen addig mig ujra nem frissitem az oldalt onnantól már nem látszik az üzenőfalamon csak a sajátjánál látom.

Meg régebben az összes likját és tevékenységét is láttam ha ezt a beállitást használtam valakinél, most meg már csak ha megoszt valamit.

Szóval idővel egyre szarabb lesz , már nem az a cél, hogy tényleg kapcsolatok alakuljanak ki hanem , hogy minél több fost nézzen az ember, mert reklám és egyéb kéretlen tartalom az van .

(#20258) Spancho


Spancho
őstag

Sziasztok.

Ezt az idegesítő felugrő menűt ( képen alul )
ami eltakarja a fél kijelzőt , ki lehet valahogy kapcsolni ?
Beállításokban nem láttam.
Ha meg rányomok vagy próbálnám elhúzni ,kommenteli a baromságokat :(

A nyuszik és az őzgidák is várják a majálist, hát miért lennél épp te szomorú?

(#20259) kidnou válasza Spancho (#20258) üzenetére


kidnou
senior tag

tanulj meg együtt élni vele ez a jövő. kikapcsolni nem tudod

(#20260) kidnou válasza repvez (#20257) üzenetére


kidnou
senior tag

Ez a legújabb újításuk. Közösségi oldalból megyünk át a mi majd megmondjuk mit láthatsz oldalba...

(#20261) WhiteWalker válasza kidnou (#20259) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Vagy fel kell tenni egy régebbi verziót.

(#20262) #27441408 válasza Spancho (#20258) üzenetére


#27441408
törölt tag

Semmit nem tehetsz messengerbe is jönnek a reklámok, én anno azt olvastam,hogy csak a főoldalon a csetben nem lesz reklám.

(#20263) Hege1234 válasza #27441408 (#20262) üzenetére


Hege1234
addikt

telefonon böngészőn keresztül is használod a face-t?
mert nekem csak akkor volt reklám a messengerbe...
persze lehet véletlen is
csak fura volt nekem hogy soha nem használtam még böngészővel
a face-t csak aznap és akkor kúszott be reklám is...
azóta semmi

(#20264) #27441408 válasza Hege1234 (#20263) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem csak a messenmger van telón, ennyi a facebook tiltott, anno lehetett olvasni számtech hírportálon, hogy a messengerbe külön is beépítenek reklámokat, anno talán linkeltem is vagy más, ha vissza keresel megtalálhatod. Akkor a cikk azt írta a csetelést a reklám nem fogja zavarni csakis a "főoldalra" teszik ki.

(#20265) Kolondrum

Üdv! Ismerősömmel zajlik valami. 1* jött értesítés, hogy megpróbálták a jelszó visszaállítást. Azóta nézi mikor hol történnek aktivitások. Néha vannak ismeretlen eszközök idegen Ip címekről. Pl 37.76..... hely Bp, de az időpont illetve pl h Messenger mint app fura mert tudja h akkor ő pl vásárolt. Nem lehet h valaki be-be néz hozzá és erről nem tud?

(#20266) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok!

Láttam egy felhasználónál olyan profilképet, hogy sehogy sem lehetett felnagyítani, csak kicsiben lehet megnézni. És rajta van a kép alján egy pajzs is.

Ez valami új funkció? Hogyan lehet beállítani? Mi haszna van?

köszi

(#20267) -secret- válasza Orionk (#20266) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Gondolom "csak én"-re volt állítva a láthatósága. Nem lehet kommentelni alá és lájkolni, talán ez a haszna.

(#20268) csako válasza Orionk (#20266) üzenetére


csako
veterán

"Új fajta" védelem az ellen, hogy lemásolhassák a profilképet [link]

Mellesleg én még csak át sem tudom állítani a sajátom publikusról :F nem mintha zavarna :))

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20269) -secret- válasza csako (#20268) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nekem engedné:

(#20270) csako válasza -secret- (#20269) üzenetére


csako
veterán

Fura, most beállítottam egy újat, tesztelésképp, hogy legyen ilyen bejegyzésem és lehet nekem is ilyet...
Rájöttem viszont, hogy csak videónál nem lehet, képnél igen.
Találtam másik furcsaságot is: a feltöltött videóimat nem tudom megnézni a facebook app-ban, nincs ott az albumok között... emiatt nem tudtam visszaállítani "profilvideónak" azt, amelyik volt :(((

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20271) csabyka666


csabyka666
addikt

Valaki? :U :F

Úgy érzem, 2 profil jött most létre, ugyanazzal a telszámmal, ezért a facebook nem tudja, melyikbe lépjen be. Abból gondolom, hogy valami csalás lehet, mert alapból nem szabadna ugyanazzal a számmal 2 különböző fióknak lennie.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#20272) #27441408 válasza csako (#20268) üzenetére


#27441408
törölt tag

Tudnál magyar linket adni?

(#20273) csako válasza #27441408 (#20272) üzenetére


csako
veterán

Parancsolj

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20274) kidnou


kidnou
senior tag

Jelenthettek, vagy m lehet az oka? Több éve van meg a fiókom, saját becsületes nevemen, használom is rendszeresen, több száz levelezéssel, ismerőseim is vannak, tehát nem inaktív. Tegnap óta többször is zárolva lett fiókom. Először sms aktiváló kód kellett. Visszaküldtem, beengedett. Rá egy órára kérte igazoljam magam okmánnyal. Megtettem, beengedett. Erre ma reggel megint zárolva vagyok, hogy töltsek fel magamról képet.... kicsit kezdek ideges lenni

(#20275) #27441408 válasza csako (#20273) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi

(#20276) krizmo_ válasza kidnou (#20274) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nehéz megmondani, hogy miért zárolják folyton a fiókodat, mert nem látunk bele a tevékenységeidbe.
Lehet megsértetted a Facebook közösségi alapelveit, vagy zaklattál valakit, (legalábbis annak tűnt), spammeltél... stb.

De ha továbbra is úgy érzed igazságtalanság ért, keresd fel őket és élj ellenvetéssel.

(#20277) kidnou válasza krizmo_ (#20276) üzenetére


kidnou
senior tag

Nem csinálok semmi extrát, ismerősökkel chat, meg néha lájkolok,megosztok pár dolgot, de semmi extrát, csak átlagos dolgokat.
Köszi a linket. Mint látom, itt is személyi okmányt kérnek, amit már megkaptak és el is fogadták. Azért itt is megpróbálom mégegyszer

(#20278) #27441408 válasza krizmo_ (#20276) üzenetére


#27441408
törölt tag

Azért gondolom, mind a zaklatásnak, vagy spamelésnek is komoly fokúnak kell lenni, ha valakinek zárolják a fiókot. (főleg, hogy én úgy tudom, maga a facebook is azt javasolta, legalábbis régen,. ha valaki zavar vagy zaklat tiltsd le... az persze már más kérdés, ha több különböző profilról teszi ezt ugyan az az ember)

kidnou
nem kaptál az intézkedésről valami ímélt a facebook-tól amiben leírják mi történik?

[ Szerkesztve ]

(#20279) Vesporigo válasza kidnou (#20274) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Nem az lehet, hogy nincs profilképed feltöltve + valami nyilvánvaló kamunév van megadva a neved helyett és valamelyik kedves ismerősöd jelentett?

(#20280) #27441408 válasza Vesporigo (#20279) üzenetére


#27441408
törölt tag

írta, hogy a becsületes rendes nevén van képet adott felszólításra tehát a profil a facebook szabályai szerint okés . :)

(#20281) Vesporigo válasza #27441408 (#20280) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Bocsi, a név felett átsiklottam.
A profilkép viszont nem volt feltöltve, valószínűleg ezért kérték az igazolványt+fényképet, hogy azonosítani tudják, hogy tényleg ő az.

Viszont számomra nem egyértelmű, hogy a kép+igazolvány megadása után még mindig zárolják-e. Lásd: "Erre ma reggel megint zárolva vagyok, hogy töltsek fel magamról képet.... kicsit kezdek ideges lenni".
Vagy a kép feltöltése nem történt meg? Esetleg nem látható rajta tisztán? Esetleg más van a képen, mint az igazolványán?

[ Szerkesztve ]

(#20282) #27441408 válasza Vesporigo (#20281) üzenetére


#27441408
törölt tag

Igen de ha az lenne amit krizmo írt, zaklatás vagy spam, szerintem ara is kap figyelmeztetést a facebook-tól, mielőtt a legdrasztikusabb lépés jön. (legalábbis szerintem)

(#20283) Vesporigo válasza #27441408 (#20282) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Azt sem tudjuk, kapott-e már előtte figyelmeztetést. Ok nélkül nem zárol senkit a FB.

(#20284) #27441408 válasza Vesporigo (#20283) üzenetére


#27441408
törölt tag

khm... olvass vissza éppen ezt írtam krizmo spames és zaklatós felvetésére, ott is biztos vagyok benne, hogy előbb jogokat vonnak meg vagy figyelmeztetnek vagy bármi, de csak úgy nem zárják a fiókot, ahhoz komoly indok kell.

[ Szerkesztve ]

(#20285) krizmo_ válasza #27441408 (#20284) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nem mindig jelzik, hogy mit miért csinálnak, olvasd el a szabályzatot, ha nem érted miért tiltottak. Nagyon ritka az az eset, ha valakit úgy büntetnek, hogy nem érdemelte ki. Simán kivágnak minden magyarázat nélkül. ;)

(#20286) Vesporigo válasza #27441408 (#20284) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Úgy tűnik, mégis volt komoly indok. :)
Vagy figyelmeztették előtte, de ezt nem írta le.

(#20287) kidnou válasza Vesporigo (#20281) üzenetére


kidnou
senior tag

Fel volt töltve profilkép kezdetek óta, és valós, én voltam rajta

Többire.... Nem figyelmeztettek, nem zaklattam senkit és semmilyen olyan kommentem se volt ami erre esetleg okot adhatna. krizmo javaslatásra elküldem az űrlapt, most beenged. A legjobb, hogy erről se kaptam semmi értesítést csak kipróbáltam és megy

(#20288) Vesporigo válasza kidnou (#20287) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Akkor bocsánatot kérek, nem sértésnek szántam, csak van jópár ember, aki kamunévvel és kamuképpel van fent és úgy gondolja, teljes anonimitással mocskolódhat, aztán meg nem érti, miért jön a figyelmeztetés és/vagy a zárolás.

(#20289) kidnou válasza Vesporigo (#20288) üzenetére


kidnou
senior tag

Tudom, tapasztalom én is naponta. Röhej, hogy kamu névvel fent levő meztelen képeket kirakó embereket békén hagynak. Ha új regem lenne vagy olyat csináltam volna megérteném. Ezért nagy a gyanúm, hogy valami jóakaróm jelentget.

(#20290) Vesporigo válasza kidnou (#20289) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Szerintem ha egy ember jelentget és nincs rá alapos oka, akkor a FB nem fog zárolni, meg ilyen dolgokat bekérni tőled. (Gondolom, konkrét posztra, képre, írásra, stb. jelentést megvizsgál a fb., még ha kedves ismid meggyőzte pár barátját, hogy ők is jelentsenek téged, akkor sem fognak zavargatni Cukorhegyiék, mert semmi rosszat nem csináltál.)
Nézd át a tevékenységnaplódat, nem lájkoltál/osztottál meg mégis valamit az elmúlt időszakban, ami sérthetett mást.

(#20291) #27441408 válasza Vesporigo (#20290) üzenetére


#27441408
törölt tag

Akkor is inkább csak a kifogásolt tartalmat törölnék, nem? Néha olvass vissza, ha nem tennéd, most is írta a topik gazda, hogy minden magyarázat nélkül ki tehetik az embert, és már azt is írta Krizmo többször is ha jól emlékszem, hogy annyira nagyon alapos ok sem kell hozzá... (sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#20292) kidnou válasza Vesporigo (#20290) üzenetére


kidnou
senior tag

Nem lájkoltam, osztottam semmi olyat. Közel az 50 felé tudom, hogy még az ártalmatlannak tűnő politikai újságcikkek lájkolását is kerüljem, nem hogy durvább dolgokét. Ami az egészben a legérthetetlenebb számomra, hogy még egy mail se jött arról, hogy miért, akkor legalább érteném.Lényeg, hogy megoldódott.

(#20293) Vesporigo válasza #27441408 (#20291) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Ha valakinek a faji/vallási/etnikai/stb. hovatartozását sértő posztot oszt meg, akkor szerintem nem csak törlik a posztot, hanem megbüntetik a megosztót is, hogy elvegyék a kedvét az ilyesmitől. Ha nem lenne büntetés, nem győznék a törölgetést, mert sok elvakult ember teleszórná ostobasággal a felületet. De lehet, hogy én látom rosszul.
Első körben a tevékenységnaplót nézném át, mert hátha megosztott valami viccesnek tűnő képet/videót/szöveget, ami a valóságban mégsem annyira vicces és sérthet néhány embert.

(#20292) kidnou
Akkor viszont tényleg passzolom a témát. (Ahogy írtad, sokan a kényes politikai témák miatt kerülnek bajba.)
Az meg teljesen fura, hogy még mail sem jött, tényleg nem értem. Mindenesetre örülök, hogy megoldódott. Ha mégis megint tiltanak, írj, kíváncsi vagyok, hogy végleg elmúlt-e a veszély.

[ Szerkesztve ]

(#20294) #27441408 válasza kidnou (#20292) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ezt mondjuk én se értem, hogy nem szólnak az embernek,,,, főleg komoly intézkedésnél.... csak a felhasználók számával tudom ezt magyarázni, gondolom 2 milliárd profilt kezelni ilyen téren rengeteg alkalmazottat igényelne...

(#20295) Vesporigo válasza #27441408 (#20294) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Ebbe a 2 milliárdba beleszámoltad a vállalkozások, szervezetek, kedvenc kiskutyák, aranyhalak, stb. profiljait? :D

(#20296) kidnou válasza Vesporigo (#20295) üzenetére


kidnou
senior tag

tényleg annyi

[ Szerkesztve ]

(#20297) Vesporigo válasza kidnou (#20296) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Azta! :Y
(Mondjuk azon is meglepődtem, hogy már 7,5 milliárd ember él a Földön.)

(#20298) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Jobb felső sarok :U :

[ Szerkesztve ]

(#20299) #27441408 válasza krizmo_ (#20298) üzenetére


#27441408
törölt tag

Topiktárs nem igen nézett szét. :)

Szép kép ;]

(#20300) Vesporigo válasza #27441408 (#20299) üzenetére


Vesporigo
aktív tag

Topiktársnak nagyon péntek van... :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.