Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20851) Hegyirabló válasza Jorus (#20847) üzenetére


Hegyirabló
veterán

De látod, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinél ez a helyzet?!

Aquila non captat muscas.

(#20852) Gsx-rr válasza Jorus (#20847) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Csoportba én is tudok írni! Oldalra csak mobilról. Mindkét saját oldalamon tesztelve,de több oldalt is kipróbáltam!
Linkelj már be egy oldalt légyszives ahova te tudsz írni számítógépről.

(#20853) k-adi válasza rlazol (#20850) üzenetére


k-adi
nagyúr

Ha le vagy tiltva akkor nem látod a profilját és nem is tudsz neki írni értelemszerűen. +Egy másfél éves esetet idehozni felesleges.

(#20854) Hegyirabló válasza Gsx-rr (#20852) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Csopiba én is tudok írni.

Aquila non captat muscas.

(#20855) krizmo_ válasza Hegyirabló (#20851) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nekem van oldalam és oda is gond nélkül lehet írni.

(#20856) Gsx-rr válasza krizmo_ (#20855) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Szamitogeprol?

(#20857) krizmo_ válasza Gsx-rr (#20856) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Persze.

(#20858) Gsx-rr válasza krizmo_ (#20857) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Akkor en ezt nem ertem! :(

(#20859) #27441408


#27441408
törölt tag

Srácok, napok óta semmilyen értesítés nem jön a FB-től, olvashatjátok még a jelszót se küldte el, sem a biztonsági értesítést, hogy lecseréltem! Most tűnt fel szerintem én azóta sem kaptam se posztokról se semmiről értesítést, most ez mitől lehet? (gmail kukáját direkt ellenőríztem, nincsenek az elmúlt napokból törölt FB üzenetek) :U

(#20860) mmdms


mmdms
addikt

Tegnapelőtt újraindítottam a telóm, és a facebook meg a messenger ikonjából zöld android ikon lett:

Nem is tudtam vele mit kezdeni, újratelepítettem az alkalmazásokat, úgy jó lett. De azóta folyamatosan lefagy a facebook, pedig frissítést is kapott már. Mi a manót csináljak most??

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#20861) #07538176 válasza mmdms (#20860) üzenetére


#07538176
törölt tag

Nem lehetséges, hogy SD kártyán voltak az appok? Nekem ilyen akkor jelent meg, mikor SD-re helyeztem az adott appot, és nem érzékelte a kártyát/nem volt benne a kártya.

(#20862) mmdms válasza #07538176 (#20861) üzenetére


mmdms
addikt

Alapértelmezett írási lemeznek az SD van beállítva, az appokat is ide teszi ilyenkor?
Minden más normálisan működött, képeket zenéket láttam.

[ Szerkesztve ]

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#20863) #07538176 válasza mmdms (#20862) üzenetére


#07538176
törölt tag

Hányas droidod van? Rootolt a telefonod? Ezt azért kérdezem, mert elvileg 6 felett csak rootolva lehet SD-re pakolni appokat. :K

(#20864) mmdms válasza #07538176 (#20863) üzenetére


mmdms
addikt

5.0.2

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#20865) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Na, a másik, ami pár nap óta ilyen. Látjátok, mire gondolok?

Aquila non captat muscas.

(#20866) #07538176 válasza mmdms (#20864) üzenetére


#07538176
törölt tag

Lehet, hogy a frissítés miatt van a probléma, szerintem az a legjobb, ha megvárod a következő updatet, vagy rakd újra megint. ;)

(#20867) csako válasza Hegyirabló (#20865) üzenetére


csako
veterán

nekem (talán már) néhány hete ilyen :D remélem egyszer megjavul

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20868) Hegyirabló válasza csako (#20867) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Lehet, hogy régebb óta ilyen, csak most vettem észre...!

Aquila non captat muscas.

(#20869) sutszi válasza csako (#20849) üzenetére


sutszi
veterán

Az üres körben kék pipa azt jelenti, hogy nem kapott róla értesítést, ...

Erről tudnál mutatni egy hiteles forrást? Mert szerintem ezt vagy rosszul fogalmaztad meg vagy nem jól tudod.
Az üres körben kék pipa azt jelenti, hogy Elküldve. Ezt onnan lehet tudni, hogy rámész az egérrel és kiírja .

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20870) csako válasza sutszi (#20869) üzenetére


csako
veterán

Igen, "röviden" elküldve, hosszabban a gyakorlatban pedig én eddig így tapasztaltam. Hiteleset nem tudok adni, facebookék nem magyarázzák jobban a dolgot.
Ilyet tudok, ahol végül is másképp van magyarázva: az Elküldve annyit jelent, hogy a Facebook szerverére került az üzenet, és a címzett még nem kapta meg onnan. Azzal egybevág, amit írtam, hogy értesítést nem kapott róla :D csak azt másítja meg, hogy véletlen észreveheti a listában, hogy van tőle egy olvasatlan üzenet, mivel, ha jól értelmezem, egyáltalán nem kapta meg, csak a facebook szerverén csücsül az üzenet.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20871) sutszi válasza csako (#20870) üzenetére


sutszi
veterán

Nem kicsit zavaros amit írsz...

Akkor empirikus úton bizonyítva az alábbi van:
Fehér karika kék pipa: Üzenet elküldve.
Kék karika fehér pipa: A címzett böngészőben a Messenger alkalmazásra kattintott de az üzenetet még nem kapta meg.
Fénykép avatar: A címzett olvasta az üzenetet.

Tehát, az első verzió amire te azt mondod, hogy nem kapott értesítést az úgy abban a formában nem igaz. Mert igenis kap/kapott értesítést. Ezért van az, hogy kijelentkezett állapotban kb 30 perc csúszással jön email.
Bejelentkezve pedig látható a jelzés az üzenet ikonnál... Szóval mindenképpen van értesítés az küldés pillanatától kezdve. Már csak az a kérdés, hogy milyen módon látja a címzett. Amit az előbb részleteztem.
Ezt egyébként megerősíti az oldal amit linkeltél. Szerintem elég egyértelmű a "has been sent".

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20872) #27441408


#27441408
törölt tag

(#20859) valaki?

(#20873) csako válasza sutszi (#20871) üzenetére


csako
veterán

Jó, az email, mint értesítés nem volt eszemben egyáltalán... nem tudtam, hogy így működik, mert általam nincs és nem is volt soha használatban. :R
A "has been sent" lentebb az oldalon még bővebben magyarázva van. A linkem további hozzászólásai alapján és az emailt belevéve, így módosítanám a te magyarázatodat:

Fehér karika kék pipa: Üzenet elküldve a Facebook szerverére, de a címzett még nem kapta meg, legfeljebb emailes értesítést érkezett nekiróla, ha az be van kapcsolva.
Kék karika fehér pipa: A címzett böngészőben a Messenger alkalmazásra kattintott (vagy pl. a telefonja csatlakozott az internetre és a messenger app automatikusan szinkronizált), az üzenetet megkapta, de még nemolvasta
Fénykép avatar: A címzett olvasta az üzenetet.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20874) bigdady válasza #27441408 (#20859) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ilyen nekem is volt. Sok email miatt tiltólistára kerültél. Én kikapcsoltam a mail értesítést kb 1 hétre és utána vissza és jó lett.

(#20875) krizmo_


krizmo_
Topikgazda

Most teszteltem, ezt jelentik az ikonok, és szerintem ezzel ezt a témát le is zárhatjuk. ;)

Szerk.:
A kézbesítve akkor jelenik meg, ha belépett az illető, de nem olvasta az üzenetet, amíg ez nem történik meg az elküldve látható, és a látta jelentése értelemszerű...

[ Szerkesztve ]

(#20876) #07746304


#07746304
törölt tag

Chatnél hogyan lehet beállítani, hogy kik vehetnek fel új partnert?

(#20877) dime27


dime27
őstag

Sziasztok!

Esetleg vki tud olyan opciót hogy létezik-e beállítás messengerre vagy esetleg más alkalmazás ami jelezne-e ha beállítanám egy ismerősömre hogy amikor fellép messengerre akkor kijelezne hanggal meg esetleg fényértesítéssel a telómon?!Létezik ilyen tud vki ilyenről?! :F

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#20878) -secret- válasza dime27 (#20877) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Nem tudok ilyenről.

(#20879) #27441408 válasza bigdady (#20874) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ez miatt tiltó listára tehet a facebook??? De olyan szinten, hogy még a jelszó segítséget se küldte el? Hát ez meredeknek tűnik, főleg,hogy semmi szabály elleneset nem tettem, büntetni azért szoktak.... Megtaláltam az ímél értesítések menüt, kb minden ki van kapcsolva, de az be van jelölve, hogy a biztonsági ímélt küldjön,

MIT FOGSZ KAPNI?
Minden értesítést, kivéve, amelyekről leiratkoztál
A rólad, illetve az olyan tevékenységekről szóló fontos értesítéseket, amelyekről lemaradtál
Csak a fiókodat, biztonságodat és adatvédelmedet érintő értesítéseket

Na értesítést ezér nem kapok, gondolom ezer éve kikapcsoltam, de a biztonsági dolgokat és hasonlókat ezen beállítások alapján kéne, hogy küldje nem? Nekem a középső van bekarikázva. (és mint írtam is, néha jött ímél ilyen olyan történésről, csoport miatt stb)

[ Szerkesztve ]

(#20880) #27441408 válasza bigdady (#20874) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ez alapján, sok ímél miatt nem hinném, hogy tiltólistára rakott, hiszen nem küld minden marhaságról jelzést eleve ez van belőve.

(#20881) krizmo_ válasza #27441408 (#20879) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ne kattogj már ezen minden nap, és főleg ne ennyit... :U

Nem tudtál belépni, mert elvesztetted a cetlit, amire felírtad a jelszavad, (lehet be kellett volna scannalni) aztán nekiálltál ész nélkül jelszó emlékeztetőket kérni, és most ez a csúnya, rossz, gonosz, minden hájjal megkent Facebook úgy áll bosszút rajtad, hogy nem küld értesítést. :Y
Az értesítéssel már korábban is voltak gondok, ha visszaolvasol láthatod, hidd el nem a Facebook büntet...

Betudtál lépni végül? Igen. Akkor esetleg próbáld meg túltenni magad ezen az egészen, mert már rossz nézni, hogy 1 hete emiatt szenveded tele a topikot... :U

(#20882) #27441408 válasza krizmo_ (#20881) üzenetére


#27441408
törölt tag

Arról írok amiről akarok, aggasztott valami és mivel az égvilágon senki nem segített, hát többször megkérdeztem, ez ellen sokat nem tehetsz, ugyanis nem ütközik a prohardver portál szabályaiba... PONT.

(#20883) krizmo_ válasza #27441408 (#20882) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nagyszerű, elkezdted olvasgatni a szabályzatot, már ez is valami, csak elértem, amit akartam. ;)

"Arról írok amiről akarok"
Ez egy szakmai topik, itt nem írhatsz arról, amiről akarsz, csak jelzem. ;)

[ Szerkesztve ]

(#20884) Hege1234 válasza dime27 (#20877) üzenetére


Hege1234
addikt

én csak reménykedek benne hogy ilyen soha nem lesz...

(#20886) #07538176 válasza #27441408 (#20885) üzenetére


#07538176
törölt tag

Durva. Jó hogy már meg nem kérdezik, hogy tegnap milyet szartál....

(#20887) #27441408 válasza #07538176 (#20886) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ez a cég egyre gázabb, és sajnon monopol helyzetben vannak, mindenki kénytelen ezen lenni, ha pl a barátokat, messze élő családtagot el akar érni....

(#20889) #07538176 válasza #27441408 (#20887) üzenetére


#07538176
törölt tag

Igazad van. Én ezért használom (ismerősök elérése) az FB-t, amúgy már rég töröltem volna róla magam...

[ Szerkesztve ]

(#20890) #27441408 válasza #07538176 (#20889) üzenetére


#27441408
törölt tag

Én régen nagyon szerettem, most már csak a játékok meg a cset.... bár kicsit ironikus, hat hét éve még én győzködtem mindenkit , hogy egyszerűbb a facebook cset, ha már tag az ember, mint külön még 1 skype stb. (ezt az állításomat mindannak ellenére fentartom amit írtam, de akkor is gáz, hogy jól tudják a FB-nél hogy előnyben vannak és bármit letolhatnak a userek torkán, mert úgyis használják a FB-t pl a cset miatt)

Mennali ha már kioktatjuk a másikat, akkor kiokosítalak, hogy manapság rengetgegen csak a face csetet használják ennyi, mielőtt írnál baromira nem izgat ha a te köreidbe nem így van, nekem az ismeretségi köreimbe már szinte nem is ismerik a skype-t és egyebeket, nagyon sok ember már csak a messengert használja... (ui: mielőtt a telefonnal jönnél, a messenger ingyenes és egyszerűbb is)

[ Szerkesztve ]

(#20891) #27441408


#27441408
törölt tag

Valakinek kitettem 1 weblapot az oldalára de eltűnt, és a tevékenység rögzítőmben sincs (biztosan kitettem betette a rendszer) értesítést nem adott a rendszer, hogy törölték volna, akkor az illető törölhette ki ugye? (bocsi ilyennel még nem nagyon találkoztam... őt nem tudom megkérdezni mert nem online, viszont furcsa,hogy eltűnt a posztom )

(#20892) #07538176 válasza #27441408 (#20890) üzenetére


#07538176
törölt tag

Én most már inkább Viber-re, vagy esetlegesen WhatsAppra szoktam győzködni az ismerőseim, leginkább az elsőre, személy szerint ezeket a csetelős alkalmazásokat szeretem, itt még jobb a kapcsolatot tartani, mint FB-n vagy Messengeren.

"jól tudják a FB-nél hogy előnyben vannak és bármit letolhatnak a userek torkán, mert úgyis használják a FB-t pl a cset miatt"

Ja. Nem érdeklik, hogy a Facebook és a Messenger mobilalkalmazás egy bughalmaz, mert tudják: "az emberek nagy részénél kötelező app, nem baj ha rosszul működik, benyelik és kész."

(#20893) bigdady válasza #27441408 (#20879) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mondom ugyanez volt, nem jött mail többé akkor sem ha megváltoztattam. 1 hétig ki kell kapcsolni utána be és menni fog

(#20894) sutszi válasza #27441408 (#20890) üzenetére


sutszi
veterán

Nem akarom összetörni a világod, de senkit sem érdekel, hogy a te köreidben mit gondolnak a Skyperól vagy bármi másról. Látszik, hogy annyira nem voltál jelen az online világban a kezdeti időkben... Amikor még IRC meg chat.hu létezett. A 777sms.hu-t meg elképzelni sem tudod mi volt...
Szóval mielőtt itt "kiokosítasz" másokat inkább próbáld meg ezt elképzelni, hogy nem te vagy a világ közepe és nem a te problémáiddal, meg a felhasználói szokásaiddal vagyunk elfoglalva.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20895) #27441408 válasza sutszi (#20894) üzenetére


#27441408
törölt tag

A chat-hu-ra 10 év után két hete regeltem újra, puff tudom mi az 1 nagy barnamedve mint 10 éve is volt, szerintem nem messenger alternatíva, képzeld még iwiw tag is voltam sőt msn-em is volt (azt nagyon szerettem) mielőtt átszoktattak skype-ra ez most hogyan is kapcsolódik ahhoz, hogy ma már szinte mindenkinek a messenger az első amire kapcsolat tartásnál gondol? tehát monopol helyzetben van a FB és ezt adatokkal is bizonyítják több mint 1milliárd messenger felhasználó van és nő.... ,

[ Szerkesztve ]

(#20896) sutszi válasza #27441408 (#20895) üzenetére


sutszi
veterán

Semmi sem örök csak a változás... Azért mert most ez a sláger, attól még nem lesz az mindig. Régen mindenki ámuldozott mikor azok a szolgáltatások voltak csúcson amik ma már nem is működnek. Lásd MSN...
Most nagy szám a facebook és senki sem hiszi, hogy egyszer vége lesz...Pedig lesz.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#20897) Di Natale válasza sutszi (#20896) üzenetére


Di Natale
aktív tag

Szerintem is valami felfogja váltani. Annak idején én sem hittem, hogy valaha megfog szűnni az MSN.
A WhatsApp-ban és a Telegramban látom a jövőt.

[ Szerkesztve ]

(#20898) WhiteWalker válasza sutszi (#20896) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Kizart hogy megszunjon. Annyira beleolvadt mindenbe, mindenbe bele van integrálva, rengeteg pénzt költ Zuki bácsi a fejlesztésekre - gondolok itt a nagy app felvasarlasokra, a messengeren keresztül való vásárlás, Facebook mint hirdetési felület stb stb.. Nagyon ki van ez találva. Olyan üzleti modell neki, nekik, hogy megszunni nem fog, nem hagyják. Legfeljebb jelentős alakulason fog atesni. De jelenleg iszonyat gigantikus mogul cég hogy hihetetlen.
Nem egy MSN vagy iwiw... Bármit bármikor fel tud vásárolni ha pénzt vagy ellenfelet látnak.

[ Szerkesztve ]

(#20899) #27441408


#27441408
törölt tag

4 új funkció érkezik a Facebookra
ez most tényleg jó! csoport adminok olvassák el.

(#20900) #07538176 válasza #27441408 (#20899) üzenetére


#07538176
törölt tag

Végre valami hasznos újdonságot is vezetnek be. :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.