Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37451) diegho válasza tgumis (#37450) üzenetére


diegho
nagyúr

Ezt próbáltam én is már, de hogyan igazítod a felső szöveget jobbra, az alsót pedig balra?

(#37452) tgumis válasza diegho (#37451) üzenetére


tgumis
tag

Hát én emlékeim szerint sok sok space-el csinaltam

(#37453) attiati


attiati
veterán

"szumha" és "szumhatöbb" képletet használom

A képletszerkesztő felületen ki is adja a helyes értéket.
De a cellában mégis nullát mutat.
Ez miért van?

képletet helyesnek találja
cella formátumát "szám"-ra állítottam

[ Szerkesztve ]

(#37454) tgumis válasza attiati (#37453) üzenetére


tgumis
tag

Nem lehet hogy valahol egy szóköz van a kritériumtartomány celláiban véletlenűl?

(#37455) attiati válasza tgumis (#37454) üzenetére


attiati
veterán

nem tudom mi lehetett a gond, most megoldódott, köszi

(#37456) tgumis válasza tgumis (#37447) üzenetére


tgumis
tag

hA ESETLEG VALAKINEK SZÜKSÉGE VAN RÁ ÉS ÉRDEKLI MEGOLDÓDOTT:

=HA([@mennyiség]>0;HA(ÉS(DARABTELI(bevitel[@[Megnevezés]:[me]];"ERROR")=0;(VAGY((HA([@mennyiség]=1;"IGAZ";"HAMIS"))="IGAZ";(HA([@mennyiség]-DARABÜRES([@EAZ])+1=[@mennyiség];"IGAZ";"HAMIS"))="IGAZ"));DARABÜRES(bevitel[@[kód]:[mennyiség]])=0;(VAGY([@[Utalvány szám]]<>0;[@[E.biz.szám.]]<>0));[@átadó]<>0;[@átvevő]<>0);"OK";"NEM OK");"")

=HA([@mennyiség]>0;HA(ÉS(DARABTELI(bevitel[@[Megnevezés]:[me]];"ERROR")=0;(VAGY((HA([@mennyiség]=1;"IGAZ";"HAMIS"))="IGAZ";(HA([@mennyiség]-DARABÜRES([@EAZ])+1=[@mennyiség];"IGAZ";"HAMIS"))="IGAZ"));DARABÜRES(bevitel[@[kód]:[mennyiség]])=0;(VAGY([@[Utalvány szám]]<>0;[@[E.biz.szám.]]<>0));[@átadó]<>0;[@átvevő]<>0);"OK";"NEM OK");"")

[ Szerkesztve ]

(#37457) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Excel 2016-ot használok.

Egy megoldást szeretnék arra, hogy a képen látható, táblázaton kívüli "benzin összes" sorban összesítve legyenek a bal oldali táblázatban található benzin megnevezésű sor mellett levő összegek. Ez egy havi költség táblázat, és hó végére elég sok tétel szerepel már. Szeretném egy külön helyen látni egyben az összes üzemanyag költséget.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#37458) Delila_1 válasza z123456789 (#37457) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Erre való a SZUMHA függvény.

=SZUMHA(B:B;"benzin";C:C)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#37459) z123456789 válasza Delila_1 (#37458) üzenetére


z123456789
addikt

Ritkán használok kombinált képleteket, sőt, lényegében az összeadás, kivonás, szorzás osztás szumma dolgokat használom, és vegyítem, de sejtettem hogy valami HA függvény kell nekem.
Köszönöm a válaszodat, tökéletes. :R

(#37460) Delila_1 válasza z123456789 (#37459) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Remélem, most kedvet kaptál egyéb függvények tanulmányozására.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#37461) z123456789 válasza Delila_1 (#37460) üzenetére


z123456789
addikt

Meglátjuk. ;) :) :R

(#37462) lenkei83


lenkei83
tag

Sziasztok!

File open dialog-nál hogyan tudom megadni az alapértelmezett elérési utat, ami jelen esetben a thisworkbook.path kellene hogy legyen?

Köszi,
P.

(#37463) vandeminek


vandeminek
tag

Sziasztok!

Pivottal kapcsolatban akadtam meg, van egy havi egyenlegeket számoló pivot táblám (lent). Hónapokra és pénztárcákra bontva számolja össze a költségeket egy másik táblából (db és összeg szerint). Szeretnék egy olyan átlagszámítást hozzárakni, ami az átlagos havi egyenleget adja vissza (pl. egy évben havonta átlagosan mennyi volt a havi egyenleg). Ha az oszlopokat átlagra állítom, akkor a hozzákapcsolt táblázat soraiból számol átlagot, ami nekem nem jó. Show values as beállításokkal probáltam játszani vele, de sehogy se találtam a megfelelőt. Szóval valami olyasmit keresek, hogy az oszlopok értékei sum alapon mennek, de a subtotal/total értékek már ezeknek az összegeknek az átlagait számolja.

(L:/dl/upc/2018-03/06/109669_elyicfjqioqk19hr_egyenleges-pivot.png)[kép](/L)

Köszi&Üdv

(#37464) Tapsi


Tapsi
addikt

Sziasztok,

Parametrizált SQL-t szeretnék futtatni, és így feltölteni táblázatot. A paraméterek tábla nevek lennének, ezeket lehetne beállítani 1-1 cellában. Sajnos a Paraméterek gomb inaktív a szerkesztő felületen. Már az is eszembe jutott, hogy makróval oldom meg a dolgot. Ti mit ajánlotok?

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#37465) skytheman


skytheman
csendes tag

Sziasztok!

Több excel táblázat van megnyitva és az egyiket elkezdtem szerkeszteni.
Vannak benne adatok és egyszer csak nem tudok többet bele írni, mintha blokkolva lenne a táblázat.

Megnéztem a többi táblázatot és volt aminél a Védet nézet aktív volt, ennél nem, majd ahol feldobta a sávot ott a szerkesztést engedélyeztem és folytatni tudtam a már korábban elkezdett táblázatot.

Ha kezdetben engedélyezte a táblázat szerkesztését, egyszer csak miért blokkolta?

Remélem érthetően fogalmaztam. :)

Üdv Zsolt

(#37466) tgumis


tgumis
tag

Sziasztok
Adott ez a makró:
Sub beillesztes()
'
' előre másik munkalapból kimásolt 4 oszlop szélességü tartományt beilleszt a B oszlop első üres sorától
' kezdve a B oszloptól az E oszlopig majd az A oszlopot kitölti sorszámmal illetve az T oszloptól az X oszlopig
' az T2:X2 tartomány képleteit másolja be addig a sorig ameddig a B oszlop tartalmaz elemet
'

Dim Asor As Long
Dim Bsor As Long
Dim i As Integer

Asor = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row + 1

Range("B" & Asor).PasteSpecial xlPasteValues

Bsor = Range("B" & Rows.Count).End(xlUp).Row + 1
Range("T2:X2").Copy Destination:=Range("T" & Asor & ":T" & Bsor - 1) 'a végén a -1 azt jelzi hogy nem az utlsó kitöltött
' sor plusz egy sorba másolja a képletet hanem csak az utolsó sorig

For i = Asor To Bsor - 1 'számláló rész a Bsor esetén plusz egy sort beszámoz viszont ha csak a kitöltött celláig akarunk számozni akkor a-1 kell
Range("A" & i) = Range("A" & i - 1) + 1
Next i

'innen kezdődik a keretezés
Range("A1").CurrentRegion.Select 'CTRL+a kijelöli a teljes táblázatot
Selection.Borders(xlDiagonalDown).LineStyle = xlNone
Selection.Borders(xlDiagonalUp).LineStyle = xlNone
With Range("A1").CurrentRegion
.BorderAround LineStyle:=xlContinuous, Weight:=xlThin
.Borders(xlInsideVertical).Weight = xlThin
.Borders(xlInsideHorizontal).Weight = xlThin
End With


End Sub
Sub beillesztes__()


'
' előre másik munkalapból kimásolt 4 oszlop szélességü tartományt beilleszt a B oszlop első üres sorától
' kezdve a B oszloptól az E oszlopig majd az A oszlopot kitölti sorszámmal illetve az F oszloptól az L oszlopig
' az F2:L2 tartomány képleteit másolja be addig a sorig ameddig a B oszlop tartalmaz elemet
'

Dim Bsor As Long
Dim Csor As Long
Dim i As Integer

Bsor = Range("B" & Rows.Count).End(xlUp).Row + 1

Range("C" & Bsor).PasteSpecial xlPasteValues

Csor = Range("C" & Rows.Count).End(xlUp).Row + 1
Range("T2:V2").Copy Destination:=Range("T" & Bsor & ":T" & Csor - 1) 'a végén a -1 azt jelzi hogy nem az utlsó kitöltött
' sor plusz egy sorba másolja a képletet hanem csak az utolsó sorig

For i = Bsor To Csor - 1 'számláló rész a Bsor esetén plusz egy sort beszámoz viszont ha csak a kitöltött celláig akarunk számozni akkor a-1 kell
Range("B" & i) = Range("B" & i - 1) + 1
Next i

'innen kezdődik a keretezés
Range("B1").CurrentRegion.Select 'CTRL+a kijelöli a teljes táblázatot
Selection.Borders(xlDiagonalDown).LineStyle = xlNone
Selection.Borders(xlDiagonalUp).LineStyle = xlNone
With Range("B1").CurrentRegion
.BorderAround LineStyle:=xlContinuous, Weight:=xlThin
.Borders(xlInsideVertical).Weight = xlThin
.Borders(xlInsideHorizontal).Weight = xlThin
End With
End Sub

A lényege hogy egy 17 oszlop széles tartomány (amit egy mások munkalapról másolok egy másik makróval) beilleszti a B oszlop első üres sorába majd másolja a képleteket.
vagyis másolná:
hiába van ez a képlet a U2 cellában ez a képlet =SZUM($K$2:K2) ahogy lefut a makró átírja a képletet
U3 cellá:=SZUM($K$2:K3)
U4 cella:=SZUM($K$2:K5)
U 5 cella:=SZUM($K$2:K5)

illetve az X 2 ben hiába van ez a képlet =W2+SZUMHA($V$2:V2;V2;$T$2:T2)
az X3 ba ez lesz:=W3+SZUMHA($V$2:V3;V3;$T$2:T3) ez jó
az X4 ben meg ez: =W4+SZUMHA($V$2:V5;V4;$T$2:T5) ez hibás
az X5 ben meg ez :=W5+SZUMHA($V$2:V5;V5;$T$2:T5) ez is jó

van ötlete valakinek?

(#37467) kymco


kymco
veterán

Sziasztok, szeretnék olyan saját vba függvényt létrehozni, amit egy munkafüzet több munkalapján tudok használni.
Amikor elébiggyesztettem a public előtagot, még nem vált láthatóvá a többi munkalap számára.
Mi a megoldás? (Excel 2010)
Segítségeteket előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

www.refujvaros.hu

(#37468) Fferi50 válasza kymco (#37467) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Modulba kell tenned a függvényt, nem pedig egy munkalap kódlapjára. (VBA menü - Insert - Module)

Ekkor minden munkalap látja.

Üdv.

(#37469) kymco válasza Fferi50 (#37468) üzenetére


kymco
veterán

:R

www.refujvaros.hu

(#37470) kopogo


kopogo
tag

Hello!

egy kérdés

adott egy cella amibe van több név vesszővel elválasztva ezeket szeretném külön külön egy sorba helyezni úgy hogy a sorban lévő többi értékek is másolódjanak.

köszönöm

(#37471) Delila_1 válasza kopogo (#37470) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Tedd át a neveket tartalmazó oszlopot az utolsó oszlop után, hogy legyen hely szétválasztani több oszlopba.
Jelöld ki a tartományt, majd Adatok | Szövegből oszlopok menüpont, Tagolt, a Határoló jeleknél jelöld be a vesszőt, OK.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#37472) kopogo válasza Delila_1 (#37471) üzenetére


kopogo
tag

Ez jó de nekem külön sorba kellene rakni a neveket.

(#37473) Delila_1 válasza kopogo (#37472) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ehhez makró kell, és több ismeretre van szükség hozzá. Valaki biztosan segít, én most nem érek rá.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#37474) kopogo válasza Delila_1 (#37473) üzenetére


kopogo
tag

azért köszönöm széépen

(#37475) Delila_1 válasza kopogo (#37474) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#37476) Fferi50 válasza kopogo (#37472) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"Ez jó de nekem külön sorba kellene rakni a neveket."

A szétválasztott neveket tartalmazó oszlopokat kijelölöd. Másolás - utána ráállsz arra cellára, amellyel a sorokat kezdeni szeretnéd - irányított beillesztés - transzponálás.

Üdv.

(#37477) Lajkó22


Lajkó22
csendes tag

Sziasztok!

Office 2007-ről váltottam 2016-ra és azt tapasztaltam, ha egy cellába sortöréssel több sort írok, akkor a szerkesztőlécben magától nem mutatja, csak ha lenyitom egy gombbal a szerkesztőléc jobb sarkán.
És ha más cellába lépek át akkor több sorban foglalja a helyet a képernyőn a szerkesztőléc, manuálisan kell vissza csukni egy sorba.
2007 automatikus volt, kerestem a beállításoknál, nem találtam.
Vizuálisan így néz ki:

Bármilyen segítséget nagyon szívesen olvasok!
Köszönöm!

(#37478) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szeretnék egy kis segítséget kérni. Adott egy munkalap amiben van 500 sor. Az a gondom, hogy abban az oszlopban amiben a nevek vannak, különböznek a nevek, mármint vegyesen vannak. Van olyan, hogy név és van olyan, hogy név+tel.szám. Milyen módon tudom szétszedni az említett oszlopban lévő adatokat úgy, hogy csak a név maradjon meg?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#37479) kopogo válasza allein (#37478) üzenetére


kopogo
tag

Szia!

Próbáld meg a adatok--szövegből oszlopok--fix tagolás

(#37480) Tapsi válasza Tapsi (#37464) üzenetére


Tapsi
addikt

Erre esetleg valaki? Paraméterezett SQL-t szeretnék futtatni, de sehol sem találok használható megoldást. :(

(#37481) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

excelben tudok olyat csinalni hogy a1 cellat adott felhasznalo tudja csak modositani mig b1et egy masik es igy tovabb... van valami user limit?
megnyitni read only-ba mindenki megtudja de a cellakat (vagy kulonbozo munkalapokat csak az adott user)?
merre keresgeljek

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#37482) kopogo válasza dellfanboy (#37481) üzenetére


kopogo
tag

szia!

2016 excel ben Véleményezés--tartományok szerkesztésének engedélyezése ott melyik cellát szeretnéd engedélyezni illetve az engedélyek gombnál Kinek engeded Lapvédelemnél MIT engedel meg

[ Szerkesztve ]

(#37483) allein válasza kopogo (#37479) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen. Végül sikerült megoldani, kutools fel lett telepítve és simán el lehet távolítani a számokat :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#37484) allein válasza allein (#37483) üzenetére


allein
addikt

Annyi változás van, hogy a kiegészítő feltelepítése után, excel kicsit nehezebben indul. Túlélem :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#37485) kopogo válasza allein (#37484) üzenetére


kopogo
tag

:DD :C

(#37486) dellfanboy válasza kopogo (#37482) üzenetére


dellfanboy
senior tag

koszi a gyors segitseget

igaz angol excel-em van de ugy csinaltam ahogy irtad:
review-allow edit ranges. csinalok egy ujat, permission1 nevvel kivalasztom az adott cellat, hozzaadom az usert (nem en) hogy allow
apply ok jelszo ujra es kesz
viszont siman tudok bele irni. (1usernek adtam allow jogot aki nem en vagyok) ez normalis??)

koszimeg1x

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#37487) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Egy alkalmazással gyorsulást mértem (idő és erő), egy mérés 10000 mintából áll, ami kezelhetetlenül sok.
Hogyan tudnék több értéket egy cellába átlagolni (pl: az első öt érték egy átlag, a második öt mégegy, stb.)

Alapvetően egy diagramot akartam csinálni, de 10k értékkel sajnos kifagy az excel... :DDD

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#37488) emiki6 válasza emiki6 (#37487) üzenetére


emiki6
veterán

Nem, nem fagy ki, benéztem. :B

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#37489) tgumis


tgumis
tag

Sziasztok
O oszlopban kellene szerepelni ennek=
NYITÓ KERET PLUSZ A DÁTUMIG JÓVÁHAGYOTT KERETMÓDOSÍTÁS(vagyis a jóváhagyott göngyölítettkeret) MINUSZ A DÁTUMIG GÖNYGLÍTETT FELHASZNÁLÁS

Nyitó keret 1A kódon volt 4 000 000 majd 01.02 plusszolva lett 4 000 így lett 4 004 000 majd 01.09 én plusszolva lett 5 000 000 így lett a vége 9 004 000
viszont ki is lett adva 01.06-án 15 000 ami a 4 004 000 ből kell fogyatékolni így lett a maradvány 3 989 000
majd a 01.07-én ki lett adva 1000 (göngyölítve 16 000) amit még mindig a 4 004 000 ből kell fogyasztani mert csak 01.09-én lesz plusszolás így a végeredmény 3 984 000
10 én kiadás 1000 az viszont már a 9004000- ből történik fogyasztásra mert 01.09 én lett emelve a keret

segítsetek légyszíí

(#37490) tgumis válasza tgumis (#37489) üzenetére


tgumis
tag

Feltettem a munkafüzete tide:
http://excellprobagy.atw.hu/

(#37491) tgumis válasza tgumis (#37490) üzenetére


tgumis
tag

Siker
ez a fügvény kombináció hiányzott
=SZUMHATÖBB($F$3:$F$6;$G$3:$G$6;"<="&K3;$D$3:$D$6;J3)

(#37492) Melorin


Melorin
addikt

Üdv!
Van arra valami lehetőség az Excelben, hogy ALAPÉRTELMEZETTEN cellák másolásakor/beillesztésekor csak a cella tartalma másolódjon ne pedig minden, mint például cellaformázás?

Az a probléma, hogy néha mások is használják a táblázatomat és "össze-vissza" másolnak és beillesztenek dolgokat a lapfülek között és nem foglalkoznak azzal, hogy beillesztéskor kiválasszák, hogy csak a szöveg legyen beillesztve.
Így átvándorolnak a cellaszabályok a nem oda való helyekre. Amikor visszakapom a táblázatot, azzal kell kezdenem, hogy kigyomlálom és rendbe teszem ezeket a dolgokat.

(#37493) Dufresne


Dufresne
addikt

Sziasztok

Ezt a függvényt tudtok segíteni lefordítani, hogy működjön a magyar excelben is =REPLACE(GET.WORKBOOK(1),1,FIND("]",GET.WORKBOOK(1)),"")

Magyar Excel 2013

Előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#37494) Fferi50 válasza Dufresne (#37493) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Ez egy Excel4-es makró függvény. Nem lehet közvetlenül lefuttatni a magasabb verziószámú Excelekben.
Erre használható az ExecuteExcel4Macro függvény.
[lItt találhatod a helpjétL]

Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#37495) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségetek kérni abban, hogy hogyan lehet a "Hivatal posta címe" celláknál a a helységnevet törölni, hogy csak az utca és házszám maradjon (esetleg a helységnév után a veszőt is törölni)? Nagyon hosszú idő lenne minden egyes megyénél megcsinálni.

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#37496) Fferi50 válasza PeLa87 (#37495) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Egy új oszlopba a következő képletet tedd be pl. a 11 sorba:
=Közép(E11;Szöveg.keres(",";E11)+1;Hossz(E11))

Ezt végigmásolod. Majd Másolás, irányított beillesztés - értéket. Ezután az eredményt másolhatod az E oszlopba.

Üdv.

(#37497) PeLa87 válasza Fferi50 (#37496) üzenetére


PeLa87
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm! :)

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#37498) Imy


Imy
veterán

A következőt kellene megoldanom, gondolom HA függvénnyel.
Pl.:
Ha a B1 cellában az van hogy "alma" akkor az A1 lévő értéket a C1-be kellene átmásolni, azaz a C1-be kerülne a képlet.

(#37499) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

fkeres problémába ütköztem.
sajnos miután megcsináltam az fkeres függvényt a cellába akkor az az érték jelenik meg aminek ott kell lennie, viszont ha másolni szeretném akkor magát a függvény szöveget másolja át, nem az adatot amit az fkeressel kértem le.

nem tudom mennyire érthető.

Tudtok valami megoldást erre? :)
köszönöm :R

(#37500) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok

Adott jó pár oszlop diagram. A diagramon különböző intervallum értékeit mutatja. A középső részen lenne egy úgymond egészséges tartomány, a 2 széle pedig ami kívül esik a nem egészséges.

Valahogy ábrázolnom kellene, hogy melyik az egészséges.

Eddig 2 függőleges vonal volt berakva, azonban ez a tartomány a szűrési feltételeknek megfelelően kellene, hogy változzon, ezért a függőleges vonal nem megoldás.

Van erre valami megoldás?

Egy kép, hogy mire gondolok, a piros vonalnak kellene változnia annak megfelelően, hogy mi a háttér adat vagy a feltétel

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.