Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37901) Oldman2 válasza logitechh (#37898) üzenetére


Oldman2
veterán

Primitív ötlet, de mi lenne ha egyszerűen a Recept Megnevezés oszlopra bekapcsolnád az Adatok/Szűrő funkciót?

(#37902) logitechh válasza Oldman2 (#37901) üzenetére


logitechh
csendes tag

És ha új tétel kerül a receptek közé akkor azt érzékeli és kezeli?
Mondjuk ha tartománykén van kezelve a recept megnevezés oszlop gondolom.
de a listázás makróval kérdésre ez nem megoldás.

(#37903) Mutt válasza logitechh (#37898) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

A legegyszerübb megoldás egy Kimutatás (Pivot) készítése az adatsorra.
Az egyik kimutatás összeszedné az ételeket, a másik pedig az összetevőket.

pl.

Egy másik megoldás pedig képletekkel:

pl.

Az eredeti adatsort táblázattá konvertáltam (neve Receptek) az egyszerűség kedvéért.
Az A2-ben ez a tömbképlet (Ctrl+Shift+Enter-t kell nyomni a bevitel után):
=HAHIBA(INDEX(Receptek[kód];HOL.VAN(0;DARABTELI($A$1:$A1;Receptek[kód]);0));"")

A B2 már egy egyszerű FKERES:
=HA(A2<>"";FKERES(A2;Receptek;2;0);"")

A C2 lehet egy SZUMHA, de én SZORAZTÖSSZEG-et használtam,
=SZORZATÖSSZEG(--(Receptek[kód]=A2)*(Receptek[mennyiség]*Receptek[nyilvántartási ár]/Receptek[Egység tömeg]))

A másik táblázatban a recept megnevezését egy listából lehet választani.
F3-ban egy hosszú képlet van:
=HA(DARABTELI(Receptek[Recept megnevezés];$G$1)>=SOROK($F$3:F3);INDEX(Receptek[[#Mind];[összetevő]];ÖSSZESÍT(15;6;SOR(Receptek[Recept megnevezés])/(Receptek[Recept megnevezés]=$G$1);SOROK($F$3:F3)));"")

G3-ban a fentivel megegyező a képlet, csak nem az összetevőt hanem a mennyiségét iratjuk ki az INDEX segítségével:
=HA(DARABTELI(Receptek[Recept megnevezés];$G$1)>=SOROK($F$3:F3);INDEX(Receptek[[#Mind];[mennyiség]];ÖSSZESÍT(15;6;SOR(Receptek[Recept megnevezés])/(Receptek[Recept megnevezés]=$G$1);SOROK($F$3:F3)));"")

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#37904) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

tudnátok ajánlani nekem olyan betűtípust az Excelhez, ami keskeny vagy sűrített (narrow, condensed) és alapból tabulált (egyforma a számok szélessége), valamint a normál és a vastagított is ugyanolyan széles?
Olyat sokat találtam, ami opentype funkcióként tudja a tabulált számokat, de az ugye Excelben nem elérhető... :( (pl. Gotham XNarrow)

A fő problémám, hogy a Word+Excel páros nem akar rendesen működni: pénzügyi jelentéseket kellene Wordben előállítanom, amikhez az adatokat Excelből kell átmásolnom. És itt kezdődnek a gondok:
- Word táblázatban tudnám ugyan az opentype-os tabulált számformátumot használni, azonban az átmásolt táblázatban egyesített cellák is vannak, és azokkal együtt már nem engedi az egész táblázatot átmásolni, az meg nyilván nem megoldás, hogy soronként/cellánként másolgassak
- megoldás lehetne, ha megszüntetném a cellaegyesítéseket: ez nem is lenne gond, mert ezekben szövegek vannak, és az excelben ilyenkor automatikusan átfolyik a szöveg a mellette lévő üres cellára, de NEM a Word táblázatban, mert az ilyet nem tud :W
- ha a Wordbe beillesztett Excel-táblázatot használok, akkor át tudom másolni az egyesített cellákat is az egész táblázatban, de akkor meg az opentype-os funkciókat nem érem el...
Szóval se így, se úgy nem jó - döbbenetes, hogy ilyen alapvető funkciókban ennyire másként működjön ugyanannak az Office csomagnak két programja!

Bármilyen ötletet szívesen fogadok! :R

(#37905) logitechh válasza Mutt (#37903) üzenetére


logitechh
csendes tag

Köszi
Ki fogom próbálni.
Még előjáróban annyit szeretnék kérdezni, hogy az FKEREST nem helyettesíthetem egy INDEX-HOL.VAN kombóval?
Az FKERESnél lényeges a sorba rendezés ahogy tudom.
Ha nem megy még sírok.

(#37906) 0P1 válasza logitechh (#37905) üzenetére


0P1
aktív tag

FKEREST mindig helyettesitheted INDEX / HOL.VAN kombóval, de jelen esetben felesleges, az FKERES is megfelel a célnak.

Nem , nem igaz hogy lényeges a sorba rendezes, FKERES és INDEX/HOL.VAN pontosan ugyanúgy működik logikailag.

(#37907) goldf


goldf
újonc

Sziasztok,

a segítségeteket szeretném kérni.

Műszaki labor vizsgálatok eredményeiről kell jegyzőkönyvet készítenem különböző cégeknek excelben.

Létrehoztam legördülő menüket a megfelelő cellákhoz, ahol ki tudom választani a cégek nevét, a címét, az ügyintézők nevét.

Van valamilyen függvény vagy más mód, hogy össze tudjam hangolni a tartalmakat?

pl. kiválasztom az egyik legördülő menűből a cég nevét a B2 cellába, és erre kiválasztódik és beíródik a címe a C2 cellába, az ügyintézője a D2 cellába.

Így nem kéne külön külön lenyitogatnom a menüket és kiválasztani a megfelelőt.

Köszönöm
Fédra

(#37908) föccer válasza goldf (#37907) üzenetére


föccer
nagyúr

FKERES() függvény pont erre való. Kell egy külön táblázat, ahol az összetartozó adatokat megadod, amiben az fkeres keresni fog.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37909) Fferi50 válasza 0P1 (#37906) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

"nem igaz hogy lényeges a sorba rendezes"
Ez a megállapítás nem fedi a valóságot. Csak akkor nem szükséges a sorbarendezés, ha pontos találatot szeretnél kapni.
Egyébként - amikor tehát tartományban keresel közelítő értéket - akkor bizony kell a táblázat sorbarendezése. (Lásd Fkeres 4. paraméterének és HOL.VAN 3. paraméterének magyarázata.)
A rendezett táblázatokkal további izgalmas feladatok - pl. "osztályközös" keresés is megvalósítható.
Összefoglalva:
Vannak feladatok, ahol nem szükséges a rendezett táblázat és vannak ahol viszont csak az ad jó eredményt.

Üdv.

(#37910) macilaci78 válasza 0P1 (#37887) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kusza a dolog, vagy van vessző, vagy nincs, vagy pontos vessző. A méret megadásánál vagy van szóköz a mértékegységnél, vagy nem...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#37911) Mutt válasza scott_free (#37904) üzenetére


Mutt
aktív tag

A Courier New szerintem ilyen.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#37912) Fferi50 válasza macilaci78 (#37910) üzenetére


Fferi50
őstag

Szia!

Szerintem akkor is érdemes megpróbálni a szövegből oszlopok varázslót. Legfeljebb többször is végre kell hajtani. Úgy gondolom, még mindig gyorsabb, mint egyenként végigmenni a tételeken.

Üdv.

(#37913) Mutt válasza macilaci78 (#37910) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Egy ötlet részemről, hogy kellene egy kulcsszó készlet, hogy miket várnál el a találatként (pl. kapupántcsavar, lakatcsavar, facsavar stb.) a leírásban és azt megnézni hogy megvan-e a szövegben vagy sem.

Ehhez lehet egy UDF-t készíteni.
Egy nem tökéletes változat.
Function Talalat(szoveg As Range, kulcsszo As Range, elvalaszto As Range) As String
Dim c, i As Long
Dim kezdete As Long, vege As Long
Dim cell
Dim txelvalaszto As String

For Each cell In elvalaszto
txelvalaszto = CStr(cell) & txelvalaszto
Next

Talalat = ""

For Each cell In kulcsszo
c = InStr(1, szoveg, cell) 'keressük a kifejezést a szövegben
If c > 0 Then 'ha van találat
For i = c To 1 Step -1 'menjünk visszafelé az első elvalasztó jelig
If InStr(1, txelvalaszto, Mid(szoveg, i, 1)) > 0 Then
kezdete = i + 1
Exit For
End If
Next i

If kezdete = 0 Then kezdete = 1 'ha esetleg nem lenne előtte semmi

For i = c To Len(szoveg) 'most keressük meg a szöveg utáni első elválasztójelet
If InStr(1, txelvalaszto, Mid(szoveg, i, 1)) > 0 Then
vege = i
Exit For
End If
Next i

If vege = 0 Then vege = Len(szoveg) + 1 'ez esetben pedig nincs semmi már utána

Talalat = Mid(szoveg, kezdete, vege - kezdete) 'az eredmény
Exit For
End If
Next cell
End Function

Használata a képen látható:

Ha az adathalmaz nincs egységes szerkezetben, akkor tökéletes végeredmény nem fog összejönni.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#37914) scott_free válasza Mutt (#37911) üzenetére


scott_free
senior tag

Szia,

sajnos az nem keskenyített/sűrített. :(

(#37915) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Szasztok.
Egy kis segítséget szeretnék kérni, adott ez a táblázat

A felső sor a hónap napjai, az alsó sor pedig, hogy hány órát dolgozott a kolléga.
Milyen függvényell oldható meg, hogy összeszámolja hány olyan cella van az adott sorban ami számot tartalmaz, de csak azokat nézze amelyik hétvégi napra esik a felső sor alapján?

[ Szerkesztve ]

(#37916) szricsi_0917 válasza szricsi_0917 (#37915) üzenetére


szricsi_0917
tag

Még egy kis kiegészítés hozzá. A függvényem megvan, hogy milyen módon számolja ki a hétvégi napokat és esetleg a munkaszüneti napokat is, de nem tudom milyen módon kell alkalmazni, hogy eltolással számolja ki a darabszámokat a vizsgált cellák alapján.

[ Szerkesztve ]

(#37917) Mutt válasza szricsi_0917 (#37915) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Ha a hónap napjai dátumok a fejlécben, akkor a HÉT.NAPJA függvény tud segíteni a hétvégéket megtalálni, amit a SZORZATÖSSZEG vagy a SZUM függvénnyel lehet használni.

A fejléc a B1:AF1 tartományban van, a ledolgozott idő a B2:AF2 tartományban.
=SZORZATÖSSZEG(--(HÉT.NAPJA($B$1:$AF$1;11)>5)*B2:AF2)

A fenti függvény elhasal, ha szöveg (akár csak egy szóköz) is van az alsó sorban, viszont a következő tömbfüggvény ekkor sem hasal el:
=SZUM(--(HÉT.NAPJA($B$1:$AF$1;11)>5)*(HA(SZÁM(B2:AF2);B2:AF2;0)))

Ha az első sor szöveg (vagyis nem 2018.04.01. van ott, hanem "01.V"), akkor pedig "V" és "Szo" szövegre kell keresni a SZUMHA függvénnyel:

=SZUMHA($B$1:$AF$1;"*V";B2:AF2)+SZUMHA($B$1:$AF$1;"*Szo";B2:AF2)

Rövidebben a SZUMHATÖBB-el:
=SZUM(SZUMHATÖBB(B2:AF2;$B$1:$AF$1;{"*V"\"*Szo"}))

Mindegyik megoldás hátránya, hogy mindig 31 napot nézel és előfordulhat hogy a következő hónap elseje (pl. július 1) is hétvégére esik, ha csak az adott hónap hétvégéi számítanak, akkor ez a tömbfüggvény jó lesz:
=SZUM(--(HÉT.NAPJA($B$1:$AF$1;11)>5)*(HA(HÓNAP($B$1:$AF$1)=HÓNAP($B$1);B2:AF2;0)))

üdv

[ Szerkesztve ]

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#37918) szricsi_0917 válasza Mutt (#37917) üzenetére


szricsi_0917
tag

Lehet én vagyok a béna de nekem nem sikerül ezzel.
A sor amiben a dátumok vannak dátumra is van formázva, benne a képlet:

(=HA(D1="";"";HA(DÁTUM(ÉV(D1);HÓNAP(D1);NAP(D1)+1)=DÁTUM(ÉV($B$1);HÓNAP($B$1)+1;NAP($B$1));"";D1+1))

ez azért van, hogy automatikus legyen a hossza az adott hónaphoz és ne nekem kelljen beírni a dátumokat.
A képletem ahhoz, hogy megtaláljam a hétvégi napokat és a munkaszüneti napokat:

=ÉS(VAGY(HÉT.NAPJA(D$1)=7;HÉT.NAPJA(D$1)=1;D$1=$A$4;D$1=$A$5;D$1=$A$6;D$1=$A$7;D$1=$A$8;D$1=$A$9;D$1=$A$10;D$1=$A$11;D$1=$A$12;D$1=$A$13;D$1=$A$14;D$1=$A$15;D$1=$A$16;D$1=$A$17;D$1=$A$18;D$1=$A$19;D$1=$A$20);ÉS(D$1<>$A$32;D$1<>$A$33;D$1<>$A$34;D$1<>$A$35;D$1<>$A$36;D$1<>$A$37;D$1<>$A$38;D$1<>$A$39;D$1<>$A$40;D$1<>$A$41;D$1<>$A$42;D$1<>$A$43;D$1<>$A$44;D$1<>$A$45;D$1<>$A$46;D$1<>$A$47))

Ez azért ilyen hosszú mert az A oszlopban kézzel be vannak írva a munkaszüneti és a kötelező munkanapok.

Én azon logika mentén kezdtem el haladni, hogy ha a darab függvény számolná össze azokat a cellákat amiben van szám cellánként az adott sorban, de csak akkor ha az adott cella oszlopának első sorában ennek a két függvénynek valamelyike teljesül. Csak azt nem tudom, hogy kell feltételes eltolással használni a darab (vagy darabhatöbb) függvényt.

[ Szerkesztve ]

(#37919) lcdtv


lcdtv
aktív tag

Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni.
Van a G oszlop ahol vagy számok vannak vagy 0. Van az A oszlop ahol egy bírt szöveg van. Ez több ezer sorban. Szeretném ha kilistázná külön lapra azokat ahol az érték nem 0. és mellé írná az A oszlop szövegét. Előre is nagyon köszönöm!

(#37920) lappy válasza lcdtv (#37919) üzenetére


lappy
őstag

Szia!

"ahol vagy számok vannak vagy 0" miért a 0 nem szám?!

Amúgy a lehetőségek:
az egyik hogy szűrést teszel az oszlopokra- szűrés "0" kivéve- másol- beilleszt
vagy
egy ha függvénnyel vizsgálod hogy a g értékét és újra szűrés kell majd
vagy
közvetlen szűrés és megadod neki hogy hova tegye az eredményt

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#37921) Delila_1 válasza szricsi_0917 (#37918) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az első hosszú képleted helyére bírnám a hónap első napját. A cella formátuma nn. nnn, amit jobbra húzva növekednek a napok 1-gyel. Addig másolod havonta, ameddig kell. Minden hónapban csak az első cellát kell módosítanod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#37922) lcdtv válasza lappy (#37920) üzenetére


lcdtv
aktív tag

de igen az is szám :B
olyan megoldás kellene ami egy új fülön lapon létrehozza automatikusan a keresett értékeket.

(#37923) Mutt válasza szricsi_0917 (#37918) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Rövidítsük le a képleteket. Az első talán így (nem tudom mi van a B1-ben, de ide szerintem nem kell):

=HA(D1="";"";HA(HÓNAP(D1+1)=HÓNAP(D1);D1+1;""))

A második pedig:

=ÉS(VAGY(HÉT.NAPJA(D1;11)>5;SZÁM(HOL.VAN(D1;$A$4:$A$20;0)));NEM(SZÁM(HOL.VAN(D1;$A$32:$A$47;0))))

Ha a második képlet nem csak féltételes formázásban van, hanem a munkalapon is megvan, akkor ennek segítségével tudunk SZUMHA-t használni.

=SZUMHA(ahol van a második képlet adatsor;IGAZ;adatsor a munkaórákkal)

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#37924) Mutt válasza lcdtv (#37919) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

Erre csak egyszer van szükség vagy realtime ahogy frissül a lista?

A már javasoltak mellett.

1. Kimutatás (Pivot)

2. PowerQuery

üdv.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#37925) logitechh válasza goldf (#37907) üzenetére


logitechh
csendes tag

szia
Sztem neked ez kell
az első cellában legördülő lista a többi meg be van írva:

(#37926) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!

A tőlem megszokott módon megint valami parajelenségbe ütköztem az Excelben történő munka közben (Microsoft Office 365 Business előfizetés).

Adott egy táblázat, ami ügyfelek/partnerek adatait tartalmazza, és számos helyen hivatkozásokat is tartalmaz különféle kapcsolódó dokumentumokra, amik a merevlemezen találhatók. A hivatkozások gond nélkül működtek is egy darabig, majd valami oknál fogva minden egyes hivatkozásnál azt a hibaüzenetet kapom, hogy "A megadott fájl nem nyitható meg.".
Azért nem értem a dolgot, mert a fájlok elérési útvonala nem változott, sem a nevük. Ami viszont változott, az a táblázat néhány elemének formázása, gondolok itt például középre zárásra, háttérszínekre, új sorok beszúrására, stb, de bármit is formáztam/bővítettem, a hivatkozásokhoz nem nyúltam.
Ha a kurzort ráviszem bármelyikre, a felugró megjegyzésben mutatja a hivatkozott fájlt és az elérési utat, minden esetben stimmel, de ha megnyitnám, az említett hibába ütközök.
Képlet, makró nincs a táblázatban, csak szöveges adatok és a hivatkozások.
Mit csinálhattam rosszul, mit állíthattam el? :F

Ha van valakinek ötlete, előre is köszönöm. :R

Up the Irons!

(#37927) EmberXY válasza EmberXY (#37926) üzenetére


EmberXY
addikt

Közben meg is van a bibi, de továbbra sem értem, hogy fordulhat elő: az elérési útvonalban az egyik mappát kétszer szerepelteti, ezért nem jó az útvonal.
Különös, mert minden hivatkozásnál egyenként lett hozzáadva a hivatkozott fájl, és működtek is a hivatkozások. Később módosultak a hivatkozások valamiért, de érthetetlen. :F
Egyenként kijavítottam a hivatkozásokat, egyelőre megint működnek.

Up the Irons!

(#37928) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Találkozott már valaki azzal a "hibával", hogy egy adott Excel fájl, amin több fül van, sok-sok képlettel teli, de semmi grafikus elemet nem tartalmaz, viszont megnyitás után 1-2 perccel már 99%-ra terheli a GPU-t, magának a fájlnak a mérete is kb. pár száz kb. Ennél az egy fájlnál jön elő? Lehet esetleg valami bitcoin bányász szkript került bele!?

Köszi.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#37929) Delila_1 válasza ccs2929 (#37928) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Volt egyszer egy ilyen eset. Más fájlból másoltak oszlopokat, a másolatban nem látszottak a képek, mert nulla szélességűek voltak.

Ctrl+g-re bejön az Ugrás menü. Ott az Irányított, majd az Objektumok kiválasztása kijelölte az összes rajzot, a Delete billentyű pedig azonnal törölte mindet. Egy próbát megér.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#37930) ccs2929 válasza Delila_1 (#37929) üzenetére


ccs2929
senior tag

Szia!

Köszönöm, megnézem, aztán jelzek.
Üdv.

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#37931) 0P1 válasza Fferi50 (#37909) üzenetére


0P1
aktív tag

Szia!

Igen, tudom, hogy tartományban keresésnél számit, de az gyakorlatilag egy külön függvény (jobban mondva függvénytúlterhelés),és ha elolvasod az előzményeket, láthatod, hogy itt nem arról a változatról volt szó, hanem a pontos értékkeresésről,ahol nem számit a sorrend, vagyis pontosan ugyanúgy műxik, mint az INDEX/MATCH kombó. (Igen, azt leszámitva, hogy FKERES-sel csak a keresési tartomány első oszlopában tudsz értéket keresni, INDEX/MATCH-el akármelyikben).

(#37932) Delila_1 válasza 0P1 (#37931) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Erről szól Fferi leírása is. :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#37933) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Egy táblázatba vezetem a kiadásainkat. Dátum, kategória, összeg, megjegyzés oszlopokat használok.
Egy új lapon szeretném megjeleníteni csak az "autó" kategóriához kapcsolódó összes sort, illetve azok oszlopértékeit. Milyen függvénnyel volna ez lehetséges?

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#37934) lappy válasza Peterhappy (#37933) üzenetére


lappy
őstag

Pivot tábla? nem jó

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#37935) Peterhappy válasza lappy (#37934) üzenetére


Peterhappy
őstag

Bevallom őszintén, gondoltam rá, pontosabban tartottam tőle, hogy az a megoldás, de még sosem csináltam... Bíztam benne, hogy van rá valamilyen függvénykombináció (FKERES, INDEX, HA stb.), de akkor nincs mese, utánanézek a pivot táblának :) Köszönöm!

(#37936) tzimash


tzimash
őstag

Hali,

Egy táblázat "A" oszlopában szerepelhet ez a karakterlánc SZ01NX, de lehet éppen SZ02NX is vagy 03...stb 14-ig. Ez így nekem nem jó, makrórögzítővel felvettem (ha jól emlékszem, de nem biztos), ahogyan átírom az SZ01NX-et L1-re, az SZ02NX-et L2-re és így tovább.

Most van 14 ilyenem egymás után...

Columns("A:A").Select
Selection.Replace what:="SZ01NX", Replacement:="L1", lookat:=xlPart, _
SearchOrder:=xlByRows, MatchCase:=False, SearchFormat:=False, _
ReplaceFormat:=False

Kivitelezhető ez a csere valami szebb módszerrel, mondjuk egy for ciklussal is? Ha igen hogyan? :)
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#37937) Delila_1 válasza tzimash (#37936) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sub Csere()
Dim szam As Integer

For szam = 1 To 9
Columns(1).Replace what:="SZ0" & szam & "NX", Replacement:="L" & szam
Next

For szam = 10 To 14
Columns(1).Replace what:="SZ" & szam & "NX", Replacement:="L" & szam
Next
End Sub

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#37938) tzimash válasza Delila_1 (#37937) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi, dolgozik szépen :K

(#37939) atyca


atyca
senior tag

Sziasztok!
Alapszintű excel használó vagyok (Office Pro 2016 Plus),és a következőt próbálnám a segítségetekkel megoldani:
Egy excel táblázatban szeretnék a sorokban lévő egyes cellák tartalmának felhasználásával QR kódot készíteni.
Soronként egyet.
Már ott elakadtam,hogy az Excelben a Strokescribe ribbon fület előcsaljam...Ehhez telepíteni kell a Strokescribe alkalmazást?
Esetleg az áruházból letölthető valamelyik QR bővítménnyel nem lehetne valahogy operálni?
Remélem érthető volt,ha nem bocs!Írjátok az abszolút hozzá nem értésem számlájára...
Minden segítséget köszi előre is,és kérek mindenkit,hogy próbáljon az én tudásszintemhez igazodni a válaszadáskor :D .

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#37940) lappy válasza atyca (#37939) üzenetére


lappy
őstag

https://www.youtube.com/watch?v=mzRn0XDF9Bg
meg a google is segít

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#37941) atyca válasza lappy (#37940) üzenetére


atyca
senior tag

Valami magyar nyelvű forrás esetleg?
Egyébként egy napja túrom a netet..
Sajnos szegényes angol,és számtech tudásom erősen behatárolja a lehetőségeimet.
No mindegy, köszi, bár sokkal előrébb nem jutottam vele.
(a videót láttam már, de miután a strokescribe fület sem tudtam előcsalni hát kérdeztem...Gondolván,hogy a tudatlan emberek szellemi fejlődését is hivatott segíteni a fórum...)
A Google segít,khmmm....Azt használva kértem itt segítséget.
Megtisztelsz,hogy egyáltalán válaszra méltattál,de közhelyekkel nem segítesz.
Üdv, és peace!

u.i.:Szóval telepíteni kell a strokescribe alkalmazást, hogy előtudjam csalni az excelben?

[ Szerkesztve ]

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#37942) csoki46


csoki46
aktív tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni. Adott egy tábla A oszlopban dátum van jan1-től dec31-ig. A felvetés a következő, minden hónapban egyszer ingyen mehetek moziba, ha nem használom el az egy alkalmat azt átvihetem a következő hónapra. Ha mentem moziba beírok a B oszlopba egy M betűt. Addig eljutottam, hogy darabtelivel megszámolom, hogy hány napot voltam moziban, ebből egyet kivonok megkapom, hogy mennyit fizettem. Viszont a 2-3 hónaptól, ha nem voltam egy napot sem borul az egész. Az egyenleg görgetését, hogy a legegyszerűbb megoldni. A szélső oszlopban látni szeretném, hogy hány alkalommal kellett fizetnem a moziért.
A tábla valami ilyesmi
Köszönöm a segítséget!
U.i.: a konkrét probléma természetesen nem a mozizásról szól :)

(#37943) föccer válasza csoki46 (#37942) üzenetére


föccer
nagyúr

Es mi lenne ha rogzitened azt is amikor ugyan voltal moziba, de meg kellett venned a jegyet?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#37944) atyca válasza atyca (#37941) üzenetére


atyca
senior tag

Üdv!
Eljutottam idáig:

Hogyan kéne ezt átírni,hogy egy sorban lévő több cella adatai legyenek benne?
A másik gondom az ékezetes betűkkel van,ha a szöveg tartalmaz ilyet hibakódra futok..
Van erre valami megoldás?

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#37945) csoki46 válasza föccer (#37943) üzenetére


csoki46
aktív tag

Úgy van jelenleg is . Minden alkalmat M betűvel rögzítek. Első hónapban egyszer darabelivel megszámolom az M-eket -1 és megvan a fizetős alkalmak száma.

(#37946) Delila_1 válasza csoki46 (#37945) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez a baj. Fizetős esetben más betűt írj be. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#37947) csoki46 válasza Delila_1 (#37946) üzenetére


csoki46
aktív tag

Úgy én is meg tudtam volna oldani. a lényeg, hogy ha később viszem be, ne kelljen agyalni, hogy fizettem-e vagy sem.

(#37948) Delila_1 válasza csoki46 (#37947) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha fizettél, F-et írsz, ha nem, M-et.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#37949) csoki46 válasza Delila_1 (#37948) üzenetére


csoki46
aktív tag

Köszönöm, de mint írtam olyan megoldást szeretnék, ahol csak M betűt használok.
Pl az alábbi a helyzet. Nem szeretném minden hónap végén végigbogarászni a táblát, hogy akkor most hol is tartok.

(#37950) poffsoft válasza csoki46 (#37949) üzenetére


poffsoft
addikt

Számolnod kéne a 0-ás hónapokat is (+1 grátisz következő hóra), és abból levonni az ingyenmozit, vagyis vezetni az egyenleged.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.