Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21301) Delila_1 válasza glocker (#21300) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az ünnepnapokat tartalmazó területnek nevet adsz, legyen Ünnepek.

Kijelölöd az első lap dátumait, és megadod a feltételes formázásokat.

Szombat:
=HÉT.NAPJA(A1;2)=6

Vasárnap:
=HÉT.NAPJA(A1;2)=7

Ünnepnap:
=NEM(HIBÁS(FKERES(A1;Ünnepek;1;0)))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21302) glocker válasza Delila_1 (#21301) üzenetére


glocker
tag

Szia!

:C
így leírva nagyon egyszerű és logikus... de nem jöttem rá... :W

HÁLÁS KÖSZÖNETEM
:R :R :R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#21303) Delila_1 válasza glocker (#21302) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Örülök, hogy sikerült, szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21304) Delila_1 válasza glocker (#21302) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az ünnepnapok színezéséhez egyszerűbb a

=DARABTELI(Ünnepek; A1)>0

képlet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21305) glocker válasza Delila_1 (#21304) üzenetére


glocker
tag

hm.. köszi a tippet... kicserélem
:R

Ha már ilyen kedves vagy, egy kicsit visszaélnék a helyzettel, lennének még kérdéseim :B

Egy (három műszakos munkarendhez) műszakbeosztást csinálnék de vannak nehézségeim:

1.
Néha előfordul, hogy egy képleten módosítva már nem működik a képlet, akkor sem ha vissza módosítom az eredeti értékére (a lenti képen a 21.sorban látható a probléma).

Pl:
a Stat tábla egy cellájában ez van, és működik is: =Param!A19 (mutatja a Param tábla A19-es cellájának értékét)

ha kézzel módosítom, pl.: =Param!$A$19 akkor valamiért / valahogy megszűnik képletnek lenni és a képletet csak szövegként értelmezi / kezeli... ha vissza írom erre =Param!A19, akkor is szöveg marad (tehát NEM mutatja a Param tábla A19-es cellájának értékét)

Ha másik (pl alatta lévő nem módosított) cella másolatával fölülírom akkor ismét műxik, de pl. csak a formátum másolás nem elég...

Kipróbáltam, azt is, hogy ezt =Param!A19 átírom erre =Param!A20, de szintén "szöveggé válik"...
:W

2.
csoportosítás...

Olyan kibontható / bezárható csoportosítást szeretnék ahol kb a következő módon jelennek meg az adatok:

+Teljes év
+Első félév
+Január
+Február
valami
valami más
+Első félév
...

Ha a Januári adatokat összecsukom az ismételt kibontásukhoz a februárra kell kattintani ami elég zavaró...
(nem világos, hogy kell úgy megcsinálni, hogy a januárra kelljen kattintani a januári kibontáshoz)

Esetleges segítséged, előre is köszönöm!
:R

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#21306) Delila_1 válasza glocker (#21305) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Időnként bosszantóan önállóskodik az Excel. A fejlesztők arra törekedtek, hogy maximális mértékben kiszolgálják a felhasználókat. Ezt persze nem lehet végrehajtani, hiszen mindenki a saját céljaira akarja használni a programot. Nálad valamiért szöveg formátumra átíráskor a cella. Meg kell adnod az általános cellaformátumot, majd beírnod az új képletet. Nem vagyok biztos benne, hogy ettől megjavul ez a hiba.

Tagolásnál a legkisebb egységgel kezdj, ezek az azonos hónap adatait tartalmazó sorok. Az első kép szerint kijelölöd a sorokat, majd csoportba foglalod (egyenként minden hónapnál). Látod, a hónap nevét nem vettem bele a kijelölésbe.

Következő lépés az első félév csoportosítása, ami a 4 – 20. sorig tart. Utoljára a 3 – utolsó, adatot tartalmazó sorok csoportosítása következik a teljes évhez.






Szerk.: nem gondoltam, hogy ilyen nagyok lesznek a képek. :O

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21307) glocker válasza Delila_1 (#21306) üzenetére


glocker
tag

Köszönöm segítséged!
:R

... nézem / próbálom...

1. az általad mondott megoldás MŰKÖDIK :C (tehát szerkeszthető a képlet ha az elejétől fogva beírással hozom létre és nem pl. a célra történő mutatással / kijelöléssel)

2. mintha jól csinálnám, de nem ugyanaz az eredmény mint neked (valamiért nekem alulra akarja az összesítés sort, ez látszik a mintánál is amit a funkciónál jelez) kerülő megoldásként áttettem az összesítendő sorok alá a hónapneveket (bár ez kicsit zavaró... de működik)

Talán nem mellékes és eddig sajnos nem mondtam: magyar Office2010-ről van szó...

Még egyszer köszönöm!
:R :R :R

[ Szerkesztve ]

bocs a béna kérdéseket :-(

(#21308) Delila_1 válasza glocker (#21307) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A képen jelzett nyílra kattintva megkapod az alatta behívott ablakot, ahol bejelölheted, hogy az összegzés a részletsorok alatt legyen. Vedd ki a pipát a felső négyzetből.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21309) glocker válasza Delila_1 (#21308) üzenetére


glocker
tag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ :Y

(de nagy marha vagyok) :W

KÖSZ
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#21310) Delila_1 válasza glocker (#21309) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Semmi gond, alapbeállítás szerint pipa van a négyzetben, nekem szimpatikusabb anélkül.

Szívesen.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21311) glocker válasza Delila_1 (#21310) üzenetére


glocker
tag

Az amúgy is látszik, hogy nem vagyok egy Excel bajnok, de ennyire bénának sem gondoltam magam... (eddig) :D

(erre rájöhettem volna... és ez csak azért gáz, mert ha egy komoly tapasztalattal bíró kolléga szabadidejét fecsérli arra, hogy segítsen akkor illik komolyabb problémát felvetni és nem olyat amire két kattintással magától is rájöhet az ember)

Köszi még egyszer!
:R

bocs a béna kérdéseket :-(

(#21312) Delila_1 válasza glocker (#21311) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Csak semmi mentegetőzés, vannak ennél sokkal "bénább" kérdések is.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21313) joni1700


joni1700
csendes tag

Sziasztok. A kerdesem teljesen egyszeru, de nem igazan vagyok otthon az excelben.
Van egy tablam Honapokkal felsorolva es termekekkel. Hogyan tudom kivalasztani pl a 2-es termekbol annak a honapnak a nevet ahol a legkevesebb termek volt?

(#21314) Delila_1 válasza joni1700 (#21313) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A legkevesebb póló hónapját így határozhatod meg:

=INDEX(A1:M11;3;HOL.VAN(MIN(11:11);11:11;0))

Túl hosszú lenne leírni, mi miért van benne, de biztosan rájössz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21315) Delila_1 válasza joni1700 (#21313) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Másik megoldás, mivel a táblázatod végén megvan a minimum érték:

=INDEX(A3:M11;1;HOL.VAN(P11;11:11;0))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21316) joni1700


joni1700
csendes tag

Köszönöm szépen :) Nem jöttem volna rá, pedig böngésztem már egy pár órája.

(#21317) Delila_1 válasza joni1700 (#21316) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21318) Petium001


Petium001
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérésem/kérdésem lenne, hogy van két táblázatom, termékekkel, cikkszámmal. az egyik áremelés előtti, a másik áremelés utáni, cirka 38000 termék listája. Szeretném megtudni,hogy melyik termék mennyivel lett drágább, pontosabban mennyi volt az árváltozás mértéke (%).

Mivel változik a termékek listája,van ami megszűnt, új termékek jönnek, kiszerelések változnak, az lenne a metódus, hogy cikkszám alapján kellene összehasonlítani a termékeket, pontosabban az áraikat. Erre szeretnék egy megoldást, ha tud valaki tippet nekem adni.

Köszönettel:

[ Szerkesztve ]

Petium

(#21319) Delila_1 válasza Petium001 (#21318) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az E2 cella képletét látod a szerkesztőlécen.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21320) bteebi válasza Petium001 (#21318) üzenetére


bteebi
veterán

Ha jól értelek, akkor ez megoldja a problémádat:

A képlet: =(FKERES(A3;D9:F12;3;HAMIS)-C3)/C3*100. A "3" azt jelenti, hogy a keresett táblázatban a 3. oszlopban van az (új) ár. A "HAMIS" azért kell bele, mert így csak pontos találat esetén (teljesen megegyező cikkszámok) ad találatot.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21321) Petium001 válasza Delila_1 (#21319) üzenetére


Petium001
csendes tag

Köszönöm:)

Viszont ahogy elnézem, nálad csak az egymás mellett lévő árakat számolja,de ha más-más sorban van a termék, az nem ad valós árat,mert nincs cikkszám vizsgálat...de tényleg köszönöm:)

Petium

(#21322) Petium001 válasza bteebi (#21320) üzenetére


Petium001
csendes tag

Szia!

Köszönöm, mellékelek egy táblarészletet, és próbáltam alkalmazni a képletet, de valamit hiányol, és nem tudtam rájönni, mit, nem minden cikkszám van ugyanabban a sorban, mert a teljes táblában is ez a helyzet.

Petium

(#21323) bandus válasza Delila_1 (#18606) üzenetére


bandus
veterán

szia Delila!

ismét hasznát vettem ennek a remek kódnak, tökéletes módszer a beolvasásra. viszont nem teljesen értem, hogyan is kellene fordítani, értelmezni a IF ágban megadott két feltételt:
<.>
<..>

ez csak arra utal, hogy egy fájlnév nyilván nem lehet . és .., vagy van más jelentése is?

illetve az sem tiszta teljesen még, hogy a kód végén mire is szolgál az FN=Dir() sor pontosan?

köszönöm, ha ezt megosztod velem :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21324) bteebi válasza Petium001 (#21322) üzenetére


bteebi
veterán

Az ár helyett a kódra kell keresned. Az FKERES függvény szemléletesen azt csinálja, hogy egy adott értéket, jelen esetben a cikkszámot (A2 cella) megkeresi egy adott táblázatban (ami a te esetedben E2:F9), majd a táblázat x-edik oszlopát adja eredményül (neked a 2. oszlop eredménye kell), tehát:
=(FKERES(A2;E2:F9;2;HAMIS)-B2)/B2*100

A VKERES hasonlóan működik, csak az vízszintesen (sorokban) keres.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21325) Delila_1 válasza bandus (#21323) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szia!

Nyiss meg egy almappát pl. a Total Commanderben. Látod, hogy az első tétel [..]. Ha erre kattintasz, a szülő (eggyel fentebbi) mappába jutsz. A TC nem jeleníti meg a [.]-ot, de ha látszana, azt választva egyenesen a főkönyvtárba jutnál bármelyik almappából. Mikor megnyitjuk a mappát, első lépésben a [.]-ra, majd a [..]-ra áll. Ezek nem fájlok, nem lehet őket megnyitni, ezért kell az IF, hibakezelésként.

Ha lépésenként futtatod a makrót (F8), az FN = Dir(utvonal & "*.xls", vbNormal)
sor végrehajtása után vidd a kurzort az FN változó fölé. Láthatod, hogy a mappában lévő első fájlod nevét tartalmazza. A fenti sor a Do – Loop ciklus előtt van. A ciklus végén be kell olvastatni a következő fájl nevét, ezt végzi az FN = Dir(). Ezt is lekérdezheted, az FN fölé mutatva, a soron következő fájl nevét tartalmazza.

A ciklus befejező sora Loop Until FN = "". Ez azt mondja, hogy addig folytatódjon a ciklus, amíg az FN (nálam a fájlnévre alkalmazott változó neve) tartalmaz valamit, nem egyenlő üres stringgel.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21326) Petium001 válasza bteebi (#21324) üzenetére


Petium001
csendes tag

Hát matekból mindig is tök hülye voltam:)

Beraktam a függvényt, és mivel nem jutottam sokra, picit módosítani kezdtem, de nem jutottam semmire, hibát ír. Mit nem vettem észre ?

Petium

(#21327) bandus válasza Delila_1 (#21325) üzenetére


bandus
veterán

szia!

nagyon köszi a részletes választ, így már pofonegyszerű a dolog :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#21328) Delila_1 válasza bandus (#21327) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21329) bteebi válasza Petium001 (#21326) üzenetére


bteebi
veterán

Először nehezen esett le, pedig adja magát a hiba. Az F2:G3 tartományban keresel (2 oszlop), de a 3. oszlopból várod az eredményt. Írd át a G3-at H3-ra, és menni fog.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21330) Petium001 válasza bteebi (#21329) üzenetére


Petium001
csendes tag

Közben én is megtaláltam:) ami furcsa, hogy a bal oldali oszlopból nem kell paraméterezni,ott az összeget automatikusan alapul veszi, a jobb oldalinál viszont a keresésbe bele kell venni az összeg oszlopát is..

Köszönöm a segítséget:)

Petium

(#21331) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Paraméterátadással vannak kisebb gondjaim. Az eset:

Sub UserForm_Initialize()

'Checkbox-ok üressé tétele
CheckBox_All = True
CheckBox_Yes = False
CheckBox_No = False
CheckBox_Later = False
CheckBox_Young = False
CheckBox_Blank = False

'Dátum mező üressé tétele
TextBox_Date = ""

End Sub

Private Sub AdHoc_Click()
AdHocReports.Ad_Hoc
End Sub

Amit szeretnék: A Checkboxok értékeit és a dátumot szeretném átadni az Ad_Hoc résznek.

Próbáltam, hogy
Private Sub AdHoc_Click(CheckBox_All As Boolean, CheckBox_Yes As Boolean) - nem sikerült.
Próbáltam, hogy
AdHocReports.Ad_Hoc(CheckBox_All As Boolean, CheckBox_Yes As Boolean) - nem sikerült.

Mess with the best / Die like the rest

(#21332) csongi


csongi
veterán

Ezzel a képlettel mi lehet a gond?
=HA(D2="M középkilincs"=KERES($C$8;'Bkny mű'!A3:B10;2;1))

(#21333) alfa20 válasza csongi (#21332) üzenetére


alfa20
senior tag

mit szeretnél a képlettel?

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21334) csongi válasza alfa20 (#21333) üzenetére


csongi
veterán

B1 cellába azt szeretném, hogy a kiválasztott típusnak ( ZN vagy M) megfelelő cella tartalmat tegyen be.
vagyis.
B1 cellla legyen egyenlő K5 ha kiválasztott ZN és a C2 cella értéke 1050
B1 cella legyen egyenlő K6 ha kiválasztott M és a c2 cella értéke 1100

A b1 cella két változótól függ. egyik a listában választott típustól a másik a c2 cella értékétől.

Az Fkeresh külön működik a c2 értékeivel, a HA külön működik, ezt szeretném egybe gyúrni.

[ Szerkesztve ]

(#21335) alfa20 válasza csongi (#21334) üzenetére


alfa20
senior tag

be másolnád külön a HA és külön az FKERES függvényeket amik működnek?

szerk:
várjunk csak...
a "B1"-ből választasz a légördülőből és oda is akarsz képletet?
biztos jó amit lent írtál, vagy csak én értelmezem félre?

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21336) Delila_1 válasza csongi (#21334) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem írtad, melyik cellában van az érvényesítés, én az A1-be tettem.
A B1 képlete

=HA(ÉS(A1="ZN";C2=1050);K5;HA(ÉS(A1="M";C2=1100);K6;""))

Ha egyik feltétel sem igaz, üres stringet ír a B1-be.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21337) csongi


csongi
veterán

Holnap lesz lehetosegem kiprobalni.
Eleg nehez jol le irni, megprobalom meg egyszer.
A valasztek lista d2 be van. A d5 cellaba en irom az erteket 0 tol vegtelenig.
A b2 cellaba szeretnem, ha feltetelek alapjan kerulne be a megfelelo cella erteke, ami egy masik lapon van elokeszitve az fkeres fuggvenynek megfeleloen.

De holnap bemasolom a mukodo fuggvenyeket, es jobban ertheto lesz. :)

(#21338) Louro válasza Louro (#21331) üzenetére


Louro
őstag

Sziasztok!

Tipp? Még annyi, hogy a modulokhoz azért ragaszkodnék, mert ha a userform-ra tenném az összes makróm, nem látnám át. Így, modulokra darabolva nekem áttekinthetőbb. Már így is 4-5 makróm van, amit a userform-ról futtatok.

Mess with the best / Die like the rest

(#21339) Delila_1 válasza Louro (#21338) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem derül ki a leírásodból, hogy hány formod van, és melyiken milyen elemek vannak.
Ha minden 1 formon van, akkor nem kell átadni az értékeket, ha viszont többön, akkor a szülő formnak is szerepelnie kell az elemek neve előtt.

UserForm1.CheckBox_All = True

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21340) Delila_1 válasza csongi (#21337) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Legjobb lenne, ha a 2 lapról képet tennél be úgy, hogy látsszanak a sor- és oszlopazonosítók is.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21341) Louro válasza Delila_1 (#21339) üzenetére


Louro
őstag

Van egy userform. Ezen vannak a gombok, jelölőnégyzetek, freetext mező.

Vannak a modulok, amikben a makrók futnak le.

A makrók futtatása paraméterek nélkül tökéletesen működnek. De ha játszani szeretnék a paraméterekkel, akkor hiába van a userform-omon 5 jelölőnégyzet, nem tudom az értéküket átadni a modulnak.

Remélem így kicsit pontosítottam. Ha userform-ba szeretném az összes makróm, akkor lefutnak. Akkor annyit csinálok, hogy a Click eseményre a modulban szereplő makrót átmásolom és ahol szükséges, ott a paraméterre hivatkozok. De az nem megy, hogy a Click eseményre meghívok egy modult és átadok paramétert. REngeteget gugliztam és kerestem megoldást, de kb. 2-2,5 hét után adta fel és fordulok hozzátok.

Azt gondolnám, hogy az jó lehet, hogy
module.macro(elso_parameter, masodik_parameter, harmadik_parameter)

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#21342) Delila_1 válasza Louro (#21341) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem értem, miért akarod külön modulokban futtatni a makrókat. Mikor egy párbeszéd elemen duplán klikkelsz, létrejön a hozzá tartozó makró első, és utolsó sora. A form modullapján az elemek neve szerinti abc rendben helyezkednek el a makrók. A legördülőből (kép) könnyen kiválaszthatod, amire szükséged van, azzal a kiválasztott elem makrójára ugrasz.

A form és a makrók között is könnyedén válthatsz a bal oldali 2 ikonnal.

Ha mégis mindenképp külön modulokban helyeznéd el a makróidat, a meghívásuk (a Meghívom nevű makrót hívod meg):

Meghívom CheckBox_All, CheckBox_Yes, CheckBox_No

A hívott makró paramétereit meg kell adnod:

Private Sub Meghívom(CheckBox_All, CheckBox_Yes, CheckBox_No)

End Sub

Az elemek sorrendje egyezzen meg a két helyen.
Szívesen megnézném a fájlodat.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21343) Louro válasza Delila_1 (#21342) üzenetére


Louro
őstag

Wow, köszi. Előbb a paraméterezést kipróbálom. De ha könnyen áttekinthető maradhat, hogy egy oldalon van az összes script, akkor nyitott vagyok rá.

Különben - kicsit hardcore - lefutási időben van különbség itt? Modulokban tárolom -e vagy egy oldalon vannak -e a scriptjeim?

Mess with the best / Die like the rest

(#21344) csongi válasza Delila_1 (#21340) üzenetére


csongi
veterán

És, ha mondjuk elküldeném emilbe? Szerintem könnyebb lenne:)
Semmi titkos nincs benne.

(#21345) trippla


trippla
tag

Sziasztok!

Hogy tudok excelben egy munkalapra hivatkozni több száz munkalap egy azonos cella tartalmát. Kb. 500 cellából kellene hivatkozni 3 adatot egy munkalapon összefoglalva, de nem találtam erre gyors megoldást, hacsak egyesével játszok, de ez egy napos művelet és idegörlő. Tudtok rá valami okosságot?

(#21346) Delila_1 válasza csongi (#21344) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

OK.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21347) Zola007


Zola007
veterán

Help
Be lehet valahogy állítani, hogy csak akkor írja ki egy szám tizedesjegyeit, hogy ha nem egész?
tehát az egészek után ne tegye ki a ,0-kat, de amelyik sorban van hozzá tizedes ott írja ki

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21348) bteebi válasza Zola007 (#21347) üzenetére


bteebi
veterán

Cellaformázás (Ctrl+1) → Általános

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21349) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Van egy E oszlopom, amivel szeretnék dolgoztatni. Az oszlopban E8-tól lefelé számok, szöveg és üres cellák vannak vegyesen. A célom egy H oszlopba rendezni az eredményt:
=KEREKÍTÉS((E8*$I$5*$I$6+2000);-3)

Na de a ez ugye 2000 értéket ad minden üres E mezőre és ÉRTÉK -et minden szöveg tartalmú E mezőre. Szeretném, hogy hagyja figyelmen kívül a nem számokat tartalmazó E cellákat.
Illetve 1000 helyett 500-ra kerekítésnek jobban örülnék.

Előre is köszi! :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21350) Delila_1 válasza macilaci78 (#21349) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=HA(SZÁM(E8);KEREKÍTÉS((E8*I5*I6+2000)/500;0)*500;"")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.