Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20201) psg5 válasza lappy (#20198) üzenetére


psg5
veterán

Megpróbálom köszi!

F.K.T.

(#20202) Delila_1 válasza Attas (#20200) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Range("B4:F4").Select
Range(Selection, Selection.End(xlDown)).ClearContents

Tehetsz be elé egy kérdést MsgBox, vagy InputBox segítségével.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20203) Delila_1 válasza Attas (#20200) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A VB szerkesztőben a ThisWorkbook laphoz kell rendelned a makrót, ami a füzet bezárásakor rákérdez a törlésre.

Private Sub Workbook_BeforeClose(Cancel As Boolean)
Dim v$
v$ = MsgBox("Töröljem az adatokat", vbYesNo + vbQuestion)
If v$ = vbYes Then
Sheets("Adatok (2)").Range("B4:F4").Select
Range(Selection, Selection.End(xlDown)).ClearContents
End If
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20204) Attas válasza Delila_1 (#20203) üzenetére


Attas
aktív tag

Wááá... És ez is tökéletes!! Nagyon köszönöm a segítséged!!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#20205) Delila_1 válasza Attas (#20204) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20206) pecze


pecze
aktív tag

Sziasztok!
Mit kell beállítani, hogy az Excel ne akarja átalakítani dátummá, ha 1.01-et akarok beírni egy cellába, nem akarok szöveg formátumot állítgatni folyton, csak ezt a csoda átalakítást kéne kikapcsolni valahogy. Excel 2010.

(#20207) tgumis válasza szucsi (#43) üzenetére


tgumis
tag

Sziasztok
Valaki tudna segìteni?
A problémàm a következő van x cella, amit összefűzök. Sehogyse sikerűl megoldani hogy egyes részei az eredménynek félkövér legyen.
Remélem érthető a kérdés. Köszi a segìtséget.

(#20208) Delila_1 válasza pecze (#20206) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Állítsd az oszlopot szöveg formátumúra, vagy bevitelkor egyenként tegyél aposztrófot az adatok elé.
'1.01

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20209) Delila_1 válasza tgumis (#20207) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Automatikusan nem tudod az egyes összetevőket cellán belül formázni. A bevitel után kijelölöd a formázandó részt a cellában, vagy a szerkesztőlécen, és a cellaformázás menüben adod meg a formátumot.

Abban az esetben, ha mindegyik cellában valamilyen szempontból azonos részt akarsz félkövérre formázni, makróval is meg lehet oldani. A szempont lehet pl. az, hogy mindenhol az n-ediktől kezdve akarsz x darab karaktert félkövérre állítani.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20210) Delila_1 válasza tgumis (#20207) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Egy példa arra, hogy az összefűzött adatnál hogy lehet cellán belül formázni:

Sub FormazasCellanBelul()
Dim kezd As Integer, sor As Integer

'Képletek értékké alakítása
Columns(3).Copy
Range("C1").PasteSpecial xlPasteValues

sor = 1

'Formázás
Do While Cells(sor, "C") <> ""
'Kötjel helyének megállapítása
kezd = Application.WorksheetFunction.Search("_", Cells(sor, "C"))

'Kötjel előtti rész színének beállítása
Cells(sor, "C").Characters(Start:=1, Length:=kezd - 1).Font.ColorIndex = 3

'Kötjel utáni rész félkövérre állítása
Cells(sor, "C").Characters(Start:=kezd + 1, Length:=100).Font.Bold = True

sor = sor + 1
Loop
End Sub

Az összefűzött adatok nálam a C oszlopban vannak. Az adatokat alsó kötjel beiktatásával fűztem össze. Ezeket csak akkor tudom cellán belül formázni, ha a képletek helyett irányított beillesztéssel átalakítom értékekké.
Az alsó kötjel előtti karakterek színét pirosra állítottam, a kötjel utániak félkövérek lesznek.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20211) Cucori


Cucori
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, remélem érthetően tudom majd elmagyarázni.
Hogy lehet olyat csinálni, hogy van egy mezőm, amiben van x szám, legyen ez mondjuk egy raktárkészlet. És egy külön mező, amibe beírok x számot, amivel pl ez a készlet nő, vagy csökken (gondolom + vagy - előjellel), és hogy amit ide írok, azzal a készlet növekedjen ill csökkenjen. Milyen képlettel lehet ilyet csinálni, vagy hogyan megoldható?
Akinek van rá megoldása legyen szíves ÜZIBEN válaszoljon, azt tudom olvasni.
Köszi!

Common sense is not so common anymore...

(#20212) pecze válasza Delila_1 (#20208) üzenetére


pecze
aktív tag

Kösz, ezeket a megoldásokat ismerem, csak gondoltam hátha ki lehet kapcsolni valahogy a dátummániát.

(#20213) Delila_1 válasza pecze (#20212) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sokaknak van ilyen gondja, de az Excel fejlesztői úgy gondolják, hogy a felhasználók nem tudnak önállóan egy dátumformát megadni, ezért automatizálták.
Az nem jutott eszükbe (sok éven át), hogy dátumon kívül egyéb, számjegyeket és pontokat tartalmazó adatot is akarnak egyes elvetemült emberek bevinni. :O

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20214) risk_dodger


risk_dodger
újonc

Sziasztok!

Makróval kapcsolatos problémám lenne és nem nagyon találom a megoldást (két napja írogatok makrókat, ennyire értek hozzá :F ).
Van két worksheet ("Database", "Alap"), és azt szeretném, hogy a "Database!A1" cellában lévő dátumot keresse meg az "Alap!A1:B500" tömbben, és adja vissza a helyét. Erre írtam (loptam) egy makrót, de csak számmal működik, dátummal már nem:

Sub datumkeres()

a = Workbooks("Database.xlsx").Sheets("Sheet1").Cells(1, 1).Value 'Ezt az értéket keresem

With Workbooks("Gyak.xlsm").Worksheets("Alap").Range("a1:b500") 'Ebben a tömbben
Set c = .Find(a, LookIn:=xlValues)
If Not c Is Nothing Then
firstAddress = c.Address
Worksheets("Alap").Range("D6").Value = firstAddress
Else: MsgBox ("Nincs találat!")
End If
End With
End Sub

Ha valakinek van ötlete, kérem segítsen abban, hogy lehet a dátum formátumot kezelni!
Köszönöm előre is!

(#20215) bandus


bandus
veterán

nem konkrét megoldást várok most, inkább csak elméleti rávezetést, hogyan is érdemes nagy számú adat közül (nagy rangek) kijelölni, hogy legyen mondjuk piros színű a 3 legnagyobb érték, és legyen kék a 2 legalacsonyabb. ugye feltételes formázás esetén meg kell adni a fix értékhatárokat, itt viszont ez dinamikusan változna az értékek változásával.

köszi a tppeket :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20216) Delila_1 válasza bandus (#20215) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=VAGY(A1=NAGY($A$1:$E$19;1);A1=NAGY($A$1:$E$19;2);A1=NAGY($A$1:$E$19;3))

... és ugyanez a KICSI függvénnyel.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20217) earth


earth
csendes tag

Sziasztok.

Egy segítséget kérnék. Szeretnék az excel macro-val egy összehasonlítást elvégezni ahol ciklikusan kérdez. Úgy szeretném hogy egy munkafüzeten belül lenne 3 db sheet. Első sheet-en lenne egy oszlop sok különböző számokkal egymás alatt a második sheet-en is és a harmadik sheet-re szeretném másolni azokat az adatokat amik megegyeznek.

Ha valaki megoldja nagyon hálás lennék érte.
Minden segítség szívesen veszek.
Előre is köszönöm.

(#20218) Delila_1 válasza earth (#20217) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az első lapra beíratod a számok mellé a DARABTELI függvénnyel, hogy a második lapon hányszor fordulnak elő ugyanazok.
=darabteli(Munka2!A:A;A2) – feltételezve, hogy a lapon van címsor, és hogy mindegyik lapon az A oszlopban vannak a számok.

Ahol nullánál nagyobb értéket kapsz, az megvan a másik lapon is. Teszel egy autoszűrőt, ami a nullánál nagyobb értékekre szűr a képletet tartalmazó oszlopban, és a szűrt sorokat már másolhatod is a 3. lapra.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20219) tgumis válasza Delila_1 (#20210) üzenetére


tgumis
tag

Köszi a választ de abszolút semmi t nem értek belőle. Bocs de akárhogy is olvasgatom a fórumot sehogy nem történik semmi.Ez amit leírtál visual basic kód? Azzal mit kel csinálni?
példán keresztül bemutatnád?
A1 kék
A2 lapát
A3 nyéll
A4 papám kertjét

A5 én kék lapát nyéllel ástam a papám kertjét
="én "&A1&" "&A2&" "&A3&"el ástam a "&A4
hogyan tudom a kék szót kékké a lapát nyél-t és a el-t félkövérré (nyéllel lesz belőle összefűzés után)

[ Szerkesztve ]

(#20220) Delila_1 válasza tgumis (#20219) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ahhoz, hogy cellán belül más-más formátumot adhass az egyes összetevőknek, a képlet helyett a cella értékét kell beillesztened – vagy a képlet cellájába, vagy egy másikba, és ezt az értéket formázhatod.

Az érték beillesztése: a képletet tartalmazó cellán állsz, másolod. Ezután vagy maradsz a kijelölt cellán, vagy egy másik helyre állsz, oda, ahol az értéket létre akarod hozni. Ezen a cellán jobb klikk, irányított beillesztés, értéket. Létrejött a fix értéket, nem képletet tartalmazó cella.

A cellán állva a szerkesztőlécen kijelölöd a példa szerinti kék szót, kékre állítod a karakter színét. Kijelölöd a következő formázni kívánt részt a szerkesztőlécen, végrehajtod a formázást, Enter.

Amit írtam, az egy makró, ami automatizálja több cella azonos formázását. Ezt abban az esetben tudja végrehajtani, ha a cellák tartalma valamilyen azonos tulajdonsággal rendelkezik, például mindegyik tartalmaz egy alsó kötjelet, és az ettől balra, ill. jobbra eső résznek kell eltérő formátumot adni. A makró a képletek értékké alakításával indul.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20221) Saua


Saua
tag

Sziasztok

Nagyon kezdő vagyok, az alábbi problémát szeretném megoldani.
Egy adott cellában szereplő text értékeket szeretném összeadni számok formájában, tehát van A1, B1, C1 , D1, E1 cella.
Az X érteke 9, az Y értéke 7, ezek véletlenszerüen lehetnek beírva az A1-D1 cellába, az E1 cellában pedig meg kellene jelenjen az összeg értéke.
Például az A1-ben X szerepel, B1-ben X, C1-ben pedig Y és D1-ben semmi, akkor a E1-ben az összeg, azaz 25 jelenjen meg.

Előre is köszi a segítséget.

(#20222) Delila_1 válasza Saua (#20221) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az E1 cella képlete
=DARABTELI(A1:D1;"X")*9+DARABTELI(A1:D1;"Y")*7

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20223) Saua válasza Delila_1 (#20222) üzenetére


Saua
tag

Köszönöm, működik.

(#20224) Delila_1 válasza Saua (#20223) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20225) tgumis válasza Delila_1 (#20220) üzenetére


tgumis
tag

Megpróbáltam de nem müxik
Létrehoztam egy segédtáblát oda irányitott beillesztéssel átmásoltam mindent de ahogy kész voltam és mindent f_án megformáztam rögzítés vége. Majd új adatokkal feltöltöttem a táblázatot elindítottam a makrót és semmi nem történt maradt az előbb kitöltött adatokkal :(

(#20226) Delila_1 válasza tgumis (#20225) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nézd meg a 20220-as hsz. utolsó bekezdését! Abban írtam, hogy azonos jellemzővel rendelkező cellákat lehet makróval formázni.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20227) tgumis válasza Delila_1 (#20226) üzenetére


tgumis
tag

sehogy sem sikerül nem értem amit írsz ne haragudj de úgy látom fel kell adnom

(#20228) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

Van egy Macro, ami szűr ill. nyomtatási képet generál.
Ha a "lapvédelem" nincs bekapcsolva szépen teszi a dolgát, viszont ha bekapcsolom akkor hibára fut... A lényeg, hogy ne tudjanak beleírni/törőlni az adott cellákba..... Már a lapvédelemnél már mindent próbáltam, de nem akar összejönni... Valakinek esetleg ötlete?

(#20229) Delila_1 válasza Vladek83 (#20228) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Sheets("LapNév").Protect Password:="szupertitkosjelszó", UserInterfaceOnly:=True

Ez a sor a makró elején engedélyezi, hogy a makróval módosíthass a lapon.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20230) Vladek83 válasza Delila_1 (#20229) üzenetére


Vladek83
tag

Szia!

Ismételten egy nagy köszönet! :)

(#20231) konyi79


konyi79
addikt

sziasztok, ismét itt.
Most abban szeretnék segítséget kérni, hogyan tudom azt megoldani, ha a munkafüzetben kijelölök egy területet, és az abban lévő értékeket amit képletek adnak rögzíteni szeretném, azaz a számolt érték legyen véglegesen a cellák tartalma ne a képlet.
Nem a teljes lapon, csak a kijelölt területen.

Köszönöm előre is!

(#20232) lappy válasza konyi79 (#20231) üzenetére


lappy
őstag

szia
kijelölöd a tartomanyt majd irànyított beillesztés és csak érték

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#20233) konyi79 válasza lappy (#20232) üzenetére


konyi79
addikt

Köszi!

(#20234) Delila_1 válasza Vladek83 (#20230) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20235) earth válasza Delila_1 (#20218) üzenetére


earth
csendes tag

Hello.

Köszönöm a válaszod, de én több száz vagy ezer számról beszélek és nem szeretném megszámolni mennyi hasonló van én azt szeretném hogy ezt a program megcsinálja maga. Az első lapon van kb több ezer termékkód egymás alatt amit egy cégtől kaptam, a második lapon pedig azok a termékkódok amiket mi szoktunk rendelni ugyanattól a cégtől de még nehezíti a feladatot hogy teljesen különböző sorrendben. És azt szeretném hogy ami az első lapon megegyezik a második lapon lévővel azt tegye a harmadik lapra.

Köszönöm.

(#20236) Delila_1 válasza earth (#20235) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Most másképpen írtad le a feladatot, mint 3 nappal ezelőtt.

Legjobb, ha képet teszel be a lapok 1-1 részletével. A makró megírásához tudni kell, melyik adatok hol szerepelnek az első két lapon, miket akarsz látni a 3. lapon, melyik esetben, és milyen sorrendben.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20237) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Hogyan tudok egy cellához több képet hozzárendelni?

Köszönöm!

Aquila non captat muscas.

(#20238) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Egy kis infó kéne :D
Cellához ugye hozzá lehet adni,kép szöveg stb...
A kérdésem az lenne,hogy animált gif-et valamilyen módon hozzá lehet adni ?
Gondolok itt ilyesmire :
/ Office 2007 /

Köszi.

(#20239) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Bocs, láma kérdés, de lehet, hogy abból fogósravasz. :)
Egy táblába szeretnék hivatkozásként rengeteg szabványadatlapot beszúrni (mszt), de ott a nyilvános, kereshető adatbázis valami javás dolog, így csak az utolsó keresés linkjét tudom egyszerű copy+paste módon hivatkozásként beszerkeszteni. ( pl. )

Van erre valami eljárás, hogy a linkre bökve a valódi (és ne az utoljára keresett) szabványadatlap jelenjen meg? Telefonkönyv, meg hasonló kereshető listás webes felületeknél valszeg ugyanez a probléma adódik, ennek mentén keresgélek, de még a kérdést sem tudom pontosan megfogalmazni. :O EIK!

[ Szerkesztve ]

(#20240) Térközjelző


Térközjelző
csendes tag

Sziasztok!
Először is mindenkinek köszönöm az eddigi segítséget, nagyon szuperül működik minden. O) :C :R :R
Tovább olvasni csak ERŐS idegzetűeknek !!! :U
Sok embernek kell beosztás összeállítanom, ehhez kérnék segítséget. No-de kezdjük a kályhától.
Először is Excel 2003 a táblázatkezelő, mert lehet, hogy régi gépen is működnie kell, és nem akarok abba belefutni, hogy egy régebbi táblázatkezelőn nem megy a dolog.
A számítógép azonos könyvárában található egy menetrend.xls, és 2014-Utazás.xls nevű tábla.
A feladat a menetrend.xls táblából szeretnék adatokat kihámozni, és azt az 2014-Utazás.xls táblában megjeleníteni.
:Y
A menetrend ilyen formában áll rendelkezésre:

Minden vonalat kódja azonosít a D3 cellában tároljuk (piros), ez megegyezik az aktuális munkafüzet nevével
A menetrend több vonalat tartalmaz, külön-külön füzetlapokon. A füzetlapok szerkezete egységes, tehát a tárolás formája egyforma.
Az adott vonalon járatok közlekednek, amiket sorszámuk azonosít(kék):A járat lehet páros vagy páratlan számú. A páros járatokat a 3 sorban E3-tól folyamatosan tároljuk. A páratlan járatok a 17. sorban E17-től folyamatosan tároljuk.
A 4. és 18 sor megadja, hogy az adott számú járat a mai napon közlekedik-e. Tehát az értéke az aktuális dátumtól függ. Az 5. és 19. sor a járat típusát jelöli (lila) /pl: gyors, expressz, betű nélkül=mindenütt megáll/
A járművek páros járatszám esetén A C6-C14 állomásokat járják végig, páratlan járatok a C20-C28 állomásokon közlekednek. Ha a járat E típusú (Expressz lila), akkor az áldomásokat sorrendben a B6-B14, páratlan járatnál B20-B28 tárolja. A járatok időadatait oszlopokban lefelé sorrendben tároljuk. A járatok az állomásokon akkor állnak meg, ha ott idő adat szerepel. A D oszlopban a kilométer-távolságokat találjuk.
:Y

Feladat: A 2014-Utazás táblában ami így néz ki:
A járatszám (G6) alapján Az induló (H5) és Célállomás (I5) mezőben egy-egy legördülő lista megjelenítése csak az adott járatra érvényes állomásnevekkel. Ezek után a menetrendből az Indulási és Érkezési idő kikeresése és másolása a táblázatba (J5, K5) Legvégül az utazási távolság meghatározása (N5). (Célállomás km - Induló állomás km Mentetrend táblán D12-D7 ha közlekedik a 1122 járat)
:B :B
Persze nekem is vannak 5leteim, de valahol mindig megakadok: :o globális dinamikusan bővíthető tartományok létrehozása (Párosjárat, Páratlanjárat, állomás-páros, állomás-páratlan, stb) Érvényesítések feltétel alapján paraméterezése
Lehet ehhez még pár segédtáblát létre kell hozni, de jó lenne makró nélkül függvényekkel megoldani, mert a makró engedélyezése néha zűrös lehet PC biztonsági beállítások miatt.

Keresgéléshez segíthet a táblában:
járatszám: meghatározza melyik vonalon milyen irányba haladunk
Páros számú járatná Induló állomásnak bármi választható a teljes vonalon ha a járat típus (lila) betű nélküli=mindenütt megáll, kivéve a lista utolsó eleme, tehát csak C6-C13.
Páratlan számú járatná Induló állomásnak bármi választható a teljes vonalon ha a járat típus (lila) betű nélküli=mindenütt megáll, kivéve a lista utolsó eleme, tehát csak C20-C27
járat típus: az azonos típusú járatok ugyanazon állomásokon állnak meg iránytól függetlenül minden esetben pl Expressz csak azokon az állomásokon áll meg ahol időadat szerepel>> közbenső állomás nem választható.

[ Szerkesztve ]

(#20241) karczt


karczt
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy kis segítséget kérni. Van egy oszlop tele mindenféle számmal és számok elé kellene fűznöm pár karaktert. pl: a cella tartalma 824. Elé kellene tennem a PRES_ karaktereket, hogy az eredmény PRES_824 legyen. Hogyan lehet ezt vmi fügvénnyel megcsinálni? Mert több ezer soros a táblázat...

Előre is köszönöm a segítséget!

(#20242) bandus válasza karczt (#20241) üzenetére


bandus
veterán

tfh, hogy az A oszlopban vannak a számok, B oszlopba írd a következő képletet ="PRES_"&A1 és húzd le az A oszlop végéig.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#20243) karczt válasza bandus (#20242) üzenetére


karczt
csendes tag

köszönöm szépen!

(#20244) risk_dodger


risk_dodger
újonc

Sziasztok!

A problémám inkább elméleti, de belefutottam makróban egy olyanba, hogy egy véregyszerűnek indult If [feltétel] Then elágazásnál, ha nem írok Else ágat és a feltétel igaz, akkor helyesen lefut és teszi amit kell, kitölt egy mezőt. Ha a feltétel hamis, akkor szépen átugrik az End If utáni részre, a mezőt pedig üresen hagyja, eddig semmi meglepő.
Viszont ha beírok egy Else ágat (hamis feltétel esetén "#N\A"-val töltse ki a cellát), akkor akár igaz, akár hamis a feltétel, csakis az Else ág utasítását hajtja végre, gyakorlatilag figyelmen kívül hagyja a Then ágat. Szintaktikailag jó a script, nem akad el, nem ír sehol hibát és már mások is ránéztek, de nem jövünk rá miért fut default Else ágra, ott is, ahol logikailag nem kellene (más szóval ott, ahol igaz feltétel esetén teszi, amit kell, ha nincs kiírva az Else ág).
A kérdésem csak annyi, hogy ilyet tapasztalt-e már valaki és valami nagyon triviálisat nézek-e be??
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#20245) Mutt válasza vigyori78 (#20238) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...animált gif-et valamilyen módon hozzá lehet adni ?

Csak ActiveX vezérlőn keresztül lehet megoldani.
http://en.kioskea.net/faq/1402-inserting-an-animated-gif-in-excel

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#20246) Mutt válasza Ba.G (#20239) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szia,

...kereshető adatbázis valami javás dolog...

Megnéztem a linket és mivel az URL nem tartalmazza a keresett kulcsszót, hanem csak a dokumentum azonosítót, ezért csak az a megoldás járható hogy készítesz egy segédtáblát amelyben a szabvány száma és a dokumentum id szerepel.

A linkben a portlet_ref= után van a dokumentum id (pl. 060001).

Az alábbi UDF a dokumentum idhez tartozó szabvány számot adja vissza:
Function GrabWebData(URI As String)
Dim IE As Object

Set IE = CreateObject("InternetExplorer.Application")
With IE
.Visible = False
.Navigate URI
Do Until .ReadyState = 4: DoEvents: Loop

x = .Document.body.innertext
x = Replace(x, Chr(10), Chr(13))
x = Split(x, "Hivatkozási szám")
If UBound(x) < 2 Then Exit Function
y = Split(x(2), Chr(13))
.Quit
End With

If Len(y(0)) > 0 Then
GrabWebData = y(0)
Else
GrabWebData = ""
End If
End Function

Most már csak a fenti függvényt kell egy ciklusba tenni, hogy a lehetséges dokumentum azonosítókon végigmenjen és meg lesz a segédtáblád.

üdv

ps. A ciklus leterhelheti a szervert, ezért óvatosan vele!

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#20247) Mutt válasza karczt (#20241) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...PRES_ karaktereket, hogy az eredmény PRES_824 legyen

A kapott megoldás mellett járható még az is, hogy a celláknak speciális formátumot adsz meg. Ekkor a cella értéke változatlan marad, de a megjelenítése egyedi lesz.

Az egyéni számformátumod: "PRES_"Normál

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#20248) Delila_1 válasza vigyori78 (#20238) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Első lépésként a gif-et szét kell szedned az alkotó rétegeire. Erre kiválóan alkalmas a PhotoShop. Az egyes rétegeket 1.gif, 2.gif, ... n.gif néven mentsd el egy könyvtárba.

A lapodra az ActiveX vezérlők közül kiteszel egy képet, aminek hivatalból Image1 lesz a neve, amit megváltoztathaszt, és akkor a makróban is át kell írnod.
Érdemes még egy gombot is kitenni, ami leállítja a "mozgás"-t. Nálam ez a gomb Kikapcs névre hallgat.
Az én gifem 10 rétegből állt, a tied jóval többől, ennek megfelelően írd át az

If x = 10 Then x = 1 Else x = x + 1

sort. Az útvonalat is át kell írnod.

A laphoz rendeld az alábbi két makrót.

Private Sub Worksheet_Activate()
Dim MyTimer As Double, x As Integer, utvonal As String

bekapcs = True
utvonal = "C:\Documents and Settings\Felhasználó\Dokumentumok\Képek\"
DoEvents
x = 1: MyTimer = Timer

Do
On Error Resume Next
ActiveSheet.Image1.Picture = LoadPicture(ThisWorkbook.Path & utvonal & x & ".Gif")
On Error GoTo 0

Do
Loop While Timer - MyTimer < 0.07

If x = 10 Then x = 1 Else x = x + 1

MyTimer = Timer
DoEvents
Loop While bekapcs = True
End Sub

Private Sub Kikapcs_Click()
bekapcs = False
End Sub

Az Image1 tulajdonságainál beállíthatod, hogy ne legyen keret (BorderStyle=0-fmBorderStyleNone), ne legyen kitöltés (BackStyle=fmBackStyleTransparent), és még amit akarsz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20249) Delila_1 válasza Delila_1 (#20248) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Fontos: a makrók fölött a
Public bekapcs As Boolean
sorban foglalj helyet a bekapcs változónak.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20250) Delila_1 válasza Térközjelző (#20240) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez olyan összetett, hogy legjobb lenne elérhető helyre kitenned a füzetet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.