Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20951) #02644736 válasza Delila_1 (#20950) üzenetére


#02644736
törölt tag

Köszi a segítséget, sajnos félreérthetően írtam le lehet. A két azonosítóban lévő szám nem ugyanaz az érték, én mindkettőhöz ugyanazt a számot írtam sajnos példaként.

Még olyan kérdésem van, mert nem találtam rá sehol, hogy van ugyanezen a Userformon egy combobox (ComboBox1), és csak olyan értékmegadást találtam, ahol pl A1:A5, de nekem olyan kellene, ahol változik, mert tudok hozzáadni még értéket. Ebben is tudnál segíteni? (Adatok munkalapon lenne a forrás, A2 cellától lefele)

[ Szerkesztve ]

(#20952) Delila_1 válasza #02644736 (#20951) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Na most nem értem, mi a feladat.

Második kérdésre:
Megállapítod a lapon az utolsó sor értékét, és Range("A1:A" & utolsó_sor) ként adod meg a tartományt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20953) SkizoFreen


SkizoFreen
újonc

Sziasztok!

A következő gond megoldásához kérnék segítséget:

Adott egy .XLS táblázatom. Bizonyos adatokat mentek le SAP rendszerből.
Egy olyan szűrő makróra lenne szükségem, ami:
- Automatikusan törli az általam megadott oszlopokat és sorokat a táblázatból. (sajnos rengeteg adatot tartalmaz a tábla amire nincs szükségem, és elég nehézkes átlátni) :W
- Továbbá 2 oszlopot át is kellene helyeznie (pl. G és H oszlopokat átrakni D oszlop elé)
- Az oszlopszélességeket ki kellene terjesztenie a bennük lévő szöveg méretéhez
Lehetőség szerint mindezt úgy, hogy egy gomb megnyomására kitallózom a legfrissebb lekérdezést, és a szűrt adatokat egy új lapra illeszti...

Hát épp csak ennyi... :D
Tud valaki segíteni ebben? Esetleg egy hasonló minta ami átírható?

Előre is köszi! :))

Üdv.: Gery

(#20954) #02644736 válasza Delila_1 (#20952) üzenetére


#02644736
törölt tag

Összesen 11 adatot adok meg a UserForm1-en, azokat akarom bevinni táblázatba a munka1 fülön, aminek fejléce van. Az első és utolsó adat egy egy azonosító, amik nem egyformák (Azon1 pl. 225/VW, ugyanehhez az Azon2 pl.: XY 36/2014

És ahogy írtam, felmerülhet, hogy mivel kimaradt egy rögzítés, ezért olyan Azon1 értéket kell megadjak, ami már szerepelt, ezért rögzítéskör, hogy a példánál maradjak a 225/VW ami már volt és az utánna lévő értékeket meg kell növelni 1-gyel, mert 2 egyforma nem lehet. És ugyanezt meg kell tenni akkor az Azon2-vel is.

A második kérdésre adott válaszodat köszönöm. Ezt a Code ablakba kell beírni ugye, nem lehet a tulajdonság ablakba.

(#20955) Delila_1 válasza #02644736 (#20954) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ez változik:

If f Then
Range("K" & usor) = TextBox11 + 1 & "/" & Year(Date)
Else
Range("K" & usor) = TextBox11 & "/" & Year(Date)
End If

Nem írtad, mihez kell a range. Feltételezem, hogy a formon lévő listboxhoz, vagy comboboxhoz, vagy egyéb, listát tartalmazó objektumhoz.

Private Sub UserForm_Activate()
Dim usor As Long
usor = Sheets("Munka1").Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
ComboBox1.List = Sheets("Munka1").Range("A2:A" & usor).Value
End Sub

A ComboBox1.List = Sheets("Munka1").Range("A2:A" & usor).Value sort bemásolhatod az előbbi makró végére is, hogy a lapra felírás után frissüljön a lista.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20956) Delila_1 válasza SkizoFreen (#20953) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A törlés, és az oszlopszélesség egységben írd át az oszlopazonosítókat a saját igényeidnek megfelelőre.

Sub Atszerkesztes()
'Áthelyezés
Columns("G:H").Cut
Columns("D:E").Insert Shift:=xlToRight

'Törlés
Range("M:M,Q:Q,T:T").Delete Shift:=xlToLeft

'Oszlopszélesség
Columns("A:R").EntireColumn.AutoFit
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20957) #02644736 válasza Delila_1 (#20955) üzenetére


#02644736
törölt tag

Köszi!

(#20958) Delila_1 válasza #02644736 (#20957) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20959) #02644736


#02644736
törölt tag

Az előbb már működött, most valamiért mindig hibát ír ki, pedig nem is nyúltam hozzá. Itt a kód:

Dim Usor As Long
Usor = Sheets("Adatok").Range("B" & Rows.Count).End(xlUp).Row
ComboBox1.List = Sheets("Adatok").Range("B2:B" & Usor).Value

Az utolsó sort sárgítja be, azzal van valami baja, pedig kb. 10 perce még semmi baja nem volt vele.

Valami invalid array üzenetet ír ki.

(#20960) #02644736 válasza #02644736 (#20959) üzenetére


#02644736
törölt tag

Kiírattam msgbox-szal a usor értékét, egy üres ablak ugrott fel, még 0 sem volt ráírva.
Akkor a középső sorral lehet valami?
Ez alapján írtam máshova, és ott meg működik ugyanígy. Pedig ahova hivatkozik, B oszlop adatok munkalap, a fejlécen kívül van beírva még egy adat.

(#20961) Delila_1 válasza #02644736 (#20960) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Küldd el a füzetet, privátban megadom a címet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20962) S. Szabi


S. Szabi
őstag

Sziasztok!

Egy kész diagramban hogyan tudok tetszőleges pontot ábrázolni?

A képen látható kijelölt pontokat szeretném megjeleníteni a diagrammon:

[ Szerkesztve ]

(#20963) Geryson


Geryson
addikt

A következőben kérném a segítségeteket:

Adott egy tartomány, pl: A1-A10, ebbe írom az árfolyamokat folyamatosan. Van egy képletem, ami most ÁTLAG(A1:A10). Ez a képlet csodálatosan számol, ha a teljes tartomány ki van töltve, de értelemszerű meglehetősen pontatlanul, ha pl. csak A1:A8 tartomány van kitöltve. Hogyan lehetne erre megoldást találni?

Tehát ha csak A1 van kitöltve, akkor ÁTLAG(A1:A1), ha A1 és A2, akkor ÁTLAG (A1:A2)

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#20964) mexel


mexel
veterán

Sziasztok, megint elakadtam.

Van egy oszlopom, amiben sok betű szerepel, (a,b,c,d,e,f, és a,b,d,e ésa,b,c,d,e,g stb.)
Azt kellene kiíratnom egy cellában, hogy hány sorban van a,b,d,e betű, de nem csak ebben a felállásban, hanem olyan is amiben pl a,b,c,d,e van stb. Próbáltam a DARABHATÖBB függvénnyel, de ha a kritériummezőnek mindig megadot az adott tartományt és beírom az értékeket akkor ha egy értéknél többet adok, akkor 0 eredményt kapok. A DARABTELI-vel pedig csak egyet tudok számolni. Vagy lehet többet is azzal?
Vagy mivel számoljam meg a sorokat?
Másik: nem vállal valaki szerény juttatás fejében egy két statisztikai számítást megadott táblából? (varianciaanalízis - ANOVA, T-próba, esetleg khi-négyzet.) Van egy táblázat, és próbálok kérdéseket kitalálni amik erre jók lennének de nem jutok egyről kettőre, és a páromnak ez nagyon kellene a suliba. Egyszerűen nem tudom megcsinálni :(

[ Szerkesztve ]

(#20965) MarioAna


MarioAna
senior tag

Üdv!
Lehetséges excelben olyan táblázatot létrehozni, amiben a cellák cserélődnek?
Példában elmagyarázva már egyszerűbb:
Ha megfogom a B2-s cellát és ráhúzom az A3-ra, akkor a B2-ben lévő szöveg az A3-ba átmásolódik, és fordítva is, az A3 cella tartalma lesz a B2-ben.
Nem vagyok benne biztos, hogy egy kivitelezhető, de hátha valaki jobban képben van ezzel kapcsolatban. :R

(#20966) LordVader80


LordVader80
senior tag

Sziasztok!

Meg lehet-e úgy formázni egy cellát amiben képlet van, hogy ha pl. hibás a képlet, és #HIÁNYZIK szöveget jelenít most meg, akkor ezt ne írja ki, hanem tűnjön a cella üresnek.

:R

May The Force Be With You!

(#20967) Gandalf80 válasza LordVader80 (#20966) üzenetére


Gandalf80
csendes tag

Szia!

Használd a HAHIBA függvényt! Olvasd el a súgóban, amit erről írnak.

Üdv.
Gábor

"Az élet pókerjátszmájában a nőket elviszi a bank." http://mikrolimitpoker.blog.hu

(#20968) LordVader80 válasza Gandalf80 (#20967) üzenetére


LordVader80
senior tag

Köszi, de egyszerűen nem jövök rá :((

most ez van a cellában: =FKERES(A2;Adatok!A2: B250;2;HAMIS)

Ha most az A2 cellába nem írok be adatot, nincs, amit keressen, így #HIÁNYZIK jelenik meg. Ezt szeretném eltüntetni úgy, ha később írok az A2 cellába, akkor jól működjön az FKERES függvény.

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#20969) LordVader80 válasza LordVader80 (#20968) üzenetére


LordVader80
senior tag

Megvan, felcseréltem az értéket és az érték ha hibát, ezért nem működött :))

May The Force Be With You!

(#20970) S. Szabi válasza S. Szabi (#20962) üzenetére


S. Szabi
őstag

Közben meg lett, másik típusú diagram kell hozzá: Pont görbített vonalakkal és jelölőkkel

(#20971) csferke válasza Geryson (#20963) üzenetére


csferke
senior tag

Magyar excelben nem tudom de angolban az AVERAGEIF-BEN meg lehet adni a feltételt <>0
=AVERAGEIF(A1:A10; "<>0")

(#20972) lappy válasza mexel (#20964) üzenetére


lappy
őstag

=SZUM(HOSSZ(F2:F115)-HOSSZ(HELYETTE(F2:F115;E137;"")))/HOSSZ(E137)
a végén CSE vidd be!

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#20973) mexel válasza lappy (#20972) üzenetére


mexel
veterán

Köszi! Közben ment mail is. :R
Egyébként a darabteli is megadta az értéket, simán csillagot írtam értéknek, így a teli sosok számát megadta. Lehet hogy így nem tökéletes, de itt bejött :)
Kipróbálom majd a verziódat.

[ Szerkesztve ]

(#20974) mexel válasza lappy (#20972) üzenetére


mexel
veterán

Kipróbáltam, de értékhibát kapok. Mi az a "végén CSE vidd be"? :)

(#20975) mexel


mexel
veterán

Közben látom, hogy a DARAB2 az pontosan a nem üres cellákat számolja, azt hiszem az lesz a jó megoldás. Egyszerűen kiírja a nem üres cellák számát a kijelölt részen.

[ Szerkesztve ]

(#20976) lappy válasza mexel (#20974) üzenetére


lappy
őstag

CSE=CTRL+SHIFT+ENTER billentyű

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#20977) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Egy tartományban szeretném megszámolni azon cellákat az AH4:AH87 tartományban, amelyek értéke 10 alatti, illetve 10 és 20 közé esik. Az utóbbinál a darabteli függvényt csak kerülőúton tudtam úgy paraméterezni, hogy jó legyen: =COUNTIF(AH4:AH87,">=10")-COUNTIF(AH4:AH87,">=20").
Van erre jobb ötletetek? Vagy segédcellák (oszlopok) nélkül nem lehet elegánsabban megoldani? Igazából az ÉS (AND) függvényt kellene valahogy beágyazni, de azt sajnos nem tudtam megoldani.

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20978) kőbaltazár


kőbaltazár
tag

Sziasztok!
Hogy kéne megoldani, hogy ennek a táblának E26 os cellájába összeadja az E7:E24 cellatartományt, de csak addig a sorig, ahol a C oszlopban 126-nál kisebb szám áll?

Üdv, és köszi.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#20979) lappy válasza kőbaltazár (#20978) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
=SZUMHA(C7:E27;"<126";E7:E27)

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#20980) Geryson válasza csferke (#20971) üzenetére


Geryson
addikt

Hú, ez nagyon jó lenne, ez magyarul az ÁTLAGHA függvény, de nekem valamiért nem hozza fel. Mi lehet az oka? (Office2007-em van)

Bocsi, megvan! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

(#20981) konyi79


konyi79
addikt

Halihó!

Kis segítséget kérnék ismét:
Egy egyszerű osztással kiszámolok egy értéket egy mezőre, tizedesekre nincs szükségem, ezért a cellaformátum (ami egyébként pénznem) 0 tizedesre van állítva. Ez rendben is van, de a vége nem akar kijönni, mint kiderült azért mert továbbszámolt a nemlátszó tizedesekkel. hogyan tudom megadni neki, globálisan a munkalapnak, hány tizedessel számljon a cellákban lévő tartalomból?

Köszi.

(#20982) lappy válasza konyi79 (#20981) üzenetére


lappy
őstag

Szia!
Beállítások-Képletek- Elfogadható hiba

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#20983) Mutt válasza konyi79 (#20981) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...hogyan tudom megadni neki, globálisan a munkalapnak, hány tizedessel számljon a cellákban lévő tartalomból?

Beállítások->Speciális->Megjelenés szerinti pontosság beállítás opcióval ezt tudod elérni, azonban ez globális beállítás ezért nem csak ezt a munkafüzetet, hanem az összeset érinti.
Amit el szeretnél érni azt javasolt inkább képlettel megcsinálni, ha nincs szükséges a tizedesekre akkor inkább a KEREKÍTÉS vagy egészrész (INT) függvényeket használd a megfelelő helyeken.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#20984) Mutt válasza bteebi (#20977) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

..cellákat az AH4:AH87 tartományban, amelyek értéke ... 10 és 20 közé esik

Alternatívák:

=SUMPRODUCT(--(AH4:AH87>=10);--(AH4:AH87<=20))
{=SUM(IF(H4:H25>=10;IF(H4:H25<=20;1;0)))}
=COUNTIFS(AH4:AH87;">=10";AH4:AH87;"<=20")
=INDEX(FREQUENCY(H4:H25;{9,999;20});2)

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#20985) alfa20


alfa20
senior tag

sziasztok,

egy kis formázás, de én már belefáradtam és most nincs semmi új ötletem:

Ha "A1" cella értéke nagyobb, mint "B1" vagy nagyobb, mint "C1", akkor a cella legyen piros.
a trükk, nem minden "B" és "C" cella van kitöltve, vannak üres cellák.
Van ahol "B" nagyobb mint "A", de "C" kisebb mint "A" és fordítva.
vagy "B" kisebb vagy nagyobb mint "A", de "C" üres és fordítva "B" üres, esetleg mind kettő üres.

erre ötlet valakinek?

Mutt: ezt köszönöm! #20946

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#20986) alfa20 válasza alfa20 (#20985) üzenetére


alfa20
senior tag

még egyszer nekifutottam és sikerült :)
megosztom hátha érdekel valakit:

=VAGY(ÉS(A1>B1;SZÁM(B1));ÉS(A1>C1;SZÁM(C1)))

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#20987) konyi79


konyi79
addikt

köszönöm!
:R

(#20988) Mutt válasza mexel (#20964) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

...Azt kellene kiíratnom egy cellában, hogy hány sorban van a,b,d,e betű, de nem csak ebben a felállásban, hanem olyan is amiben pl a,b,c,d,e van stb.

Tömb-függvénnyel és segédoszloppal itt egy megoldás:

A-oszlopban vannak a karakterek, D2-ben a keresési érték. B-ben látható, hogy mikor van egyezés és E2-ben ezeket számoljuk meg.

B1-ben a képlet (CSE-ként vidd be):
=SZUM(--SZÁM(HOL.VAN(KÖZÉP($D$2;(SOR(INDIREKT("A1:A"&(HOSSZ($D$2)+1)/2))-1)*2+1;1);KÖZÉP(A1;(SOR(INDIREKT("A1:A"&(HOSSZ(A1)+1)/2))-1)*2+1;1);0)))=(HOSSZ($D$2)+1)/2

Működése:
1. A KÖZÉP(A1;(SOR(INDIREKT("A1:A"&(HOSSZ(A1)+1)/2))-1)*2+1;1) rész karakterekre szedi a szöveget, úgy hogy minden második karaktert (ahol a felsorolásjel van) átugorja. Röviden az A1-ben lévő "a,b,c,d,e,f" szövegből csinál egy ilyen tömböt: {"a";"b";"c";"d";"e";"f"}, amiben keresni fogunk.
2. A KÖZÉP($D$2;(SOR(INDIREKT("A1:A"&(HOSSZ($D$2)+1)/2))-1)*2+1;1) ugyanazt csináljacsak a D2-ben lévő keresési értékkel. ({"a";"e"})
3. Meg van hogy mit és hogy miben keressük, erre a HOL.VAN függvényt használtam (a SZÖVEG.KERES lenne idevaló, de tömbön nem megy).
A HOL.VAN vagy egy számot, vagy hiányzik értéket ad vissza. Ezeket a SZÁM és a "--" operandussal egyesekre és nullásokra alakítottam.
4. Ezt már össze lehet adni. Az eredmény megmondja hogy hányszor szerepeltek a betűk a keresett szövegben.
5. A végső lépés már csak annyi, hogy nekünk azok a jó találatok, ahol minden betűt megtaláltunk, vagyis ha a keresendő mezőben 2 betű volt, akkor csak az jó nekünk, ha a találatok is ennyit adnak ki, Erre van a képlet végén a =(HOSSZ($D$2)+1)/2 rész.
6. Utolsó utáni lépésként már csak az IGAZ találatokat kell megszámolni a B-oszlopban.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#20989) mexel válasza Mutt (#20988) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm a segítséget, de talán már írtam lejjebb hogy a DARABTELI függvény simán megszámolja.
(pl: =DARABTELI(AH3:AH116;"*b*") vagy pl ha több is kell akkor =DARABTELI(AF3:AF116;"a,b*d,e*") )
Ezt így egyszerűbbnek találtam, és úgy látom tökéletesen működik. Legalábbis remélem.

lappy: köszi, a CSE-vel kipróbálom :)

[ Szerkesztve ]

(#20990) mexel


mexel
veterán

Azt be lehet valahol állítani, ha nyitokegy grafikont akkor annak olyan mérete legyen amit beállítok? vagy hogy ne csak ide-oda húzással tudjam a méretüket állítani, hanem adatokkal? (excel 2007) Nem találok ilyesmit. Persze lehet hogy csak béna vagyok.

(#20991) bteebi válasza Mutt (#20984) üzenetére


bteebi
veterán

Nagyon köszönöm! :) Még nem tudtam kipróbálni egyiket se, de mindenképp ki fogom. De amúgy ismerlek, biztos jó az összes megoldás :R.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20992) bteebi válasza mexel (#20990) üzenetére


bteebi
veterán

Makróval mindenképp be lehet állítani, de - már pontosan nem emlékszem rá, hogy miért - elég macerás, és nem teljesen megbízható, legalábbis Excel 2003-nál nem működött teljesen jól. A 2007-nél már lehet, hogy jól, vagy legalábbis jobban működik. Ez talán segíthet.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20993) Brumi


Brumi
senior tag

Sziasztok!

Egy nagyon fontos kérdésben kérném a segítségeteket, megpróbálom tömören leírni a problémát:
most volt teljes rendszerfrissítés a cégnél Win XP + Office 2003-ról Win 8 + Office 2013-ra. Rengeteg excel kimutatásunk SAP-ból letöltött excel fájlokra hivatkozott (olyan fájlok, melyek formázási makrókat tartalmaznak). A régi rendszerben a kész riportokat simán megnyitotta, rendesen behozta a hivatkozott táblákból az adatokat, de a 2013-as Excel ad-hoc módon valamelyikre értékhibát dob, valamit pedig jól behoz. Persze, ha végignyitom a hivatkozott fájlokat, akkor minden helyreáll, de ez nem lehet megoldás, mert túl sok a hivatkozott fájl.
Milyen olyan nyűge lehet az új rendszernek, ami miatt vegyesen (hibásan) kezeli az SAP-s fájlokat? Majdnem minden lehetséges beállítást kipróbáltam, de semmi sem jó neki. A virtuális könyezetben futatott excel 2003 továbbra is hibátlanul tölti be a fájlokat, de ez sem megoldás...

Előre is köszönöm a segítséget!

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#20994) Brumi


Brumi
senior tag

Némi infó az előzőhöz: a probléma csak a szumha függvénnyel behivatkozott cellákra vonatkozik. A 2003-as excelben nem csinál gondot belőle akkor sem, ha automatikusan frissíti a külső csatolásokat, az új viszont hibát dob. Az újban azt mondja, hogy hibás a képlet, azonban, ha megnyitom a csatolt fájlt, akkor jó lesz. Persze ki kell szednem az automatikus frissítést indításkor, különben minden alkalommal televágja értékhibával. Van olyan beállítás, ami az Excelben alapértelmezésben letiltja a frissítést indításkor? Ami a beállításoknál van, az nem működik, hiába veszem ki a pipát, újraindításnál visszateszi.

http://www.flickr.com/photos/brumi/

(#20995) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok, következő problémám támadt 2010-es excel-ben:
Tetszőlegesen nagy cellát ki szeretnék másolni (ctrl-c), kapásból felbukkan egymás után többször is a következő hibaüzenet: "A kép túl nagy. Egy része elvész"

Korábban nem volt ilyen problémám, sem a szoftver- (W7 Prof) sem a hardverkörnyezet (i5, 6GB) sem változott.
Van vmi ötlet, mi okozhatja ezt?

Természetesen ha leokézom őket, ctrl-v után mindent átmásol a program, tehát a hiba oka alaptalan, mégis felbukkannak a kis hibaüzenetes ablakok.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#20996) alfa20


alfa20
senior tag

Jó reggelt!

Van nekem rész a makróban ami a mentésért felelős:

Sub save()

If Not ActiveWorkbook.Saved Then
msg = "Kivánja menteni a táblázatot? "
msg = msg & "'xxxxxxx-xxxxxxxxxxxxx_" & Date & "xlsm' néven?"
ans = MsgBox(msg, vbQuestion + vbYesNo)
Select Case ans
Case vbYes
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:= _
"xxxxxxx-xxxxxxxxxxxxx_" & Date & "xlsm" _
, FileFormat:=xlOpenXMLWorkbookMacroEnabled, CreateBackup:=False
Case vbNo
ThisWorkbook.Saved = True
Exit Sub
End Select
End If

End Sub

A lényeg, hogy a megadott név mögé teszi az aznapi dátumot aminek a formátuma: yyyy.mm.dd.
be lehet állítani, hogy az év ne szerepeljen a fájl névben csak a hónap és a nap.
Tehát így nézzen ki:
xxxxxxx-xxxxxxxxxxxxx_.mmdd

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#20997) sasfi


sasfi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Elég nagy mennyiségű adatot kell átnéznem, ami így néz ki:

'B' oszlop: cikkszám 'E' oszlop: Értékelés ('Jóváhagyva', 'Elutasítva', 'Nem feldolgozott')

A kérdésem az lenne, hogyan tudom megcsinálni azt, hogy mindig a legutolsó értéket vegye alapul, vagyis lehet, hogy egy cikkszám többször szerepel, mert 'Elutasítva' státuszt kapott, de lehet, hogy másodjára, vagy harmadjára már 'Jóváhagyva'-t. azt kellene kiszűrnöm, hogy mely cikkszámok hányadik neki futásra tudták teljesíteni a 'Jóváhagyva' státuszt.

Próbáltam Fkeres-sel, de itt a legelső egyezésnél ugrik a következő sorra, így ha egy cikkszám el lett utasítva, de később elfogadva, a függvény csak az elutasítottat adja meg értékként.

Köszönöm a segítséget!

Tamás

(#20998) Delila_1 válasza sasfi (#20997) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az első üres oszlop 2. sorába (címsort feltételezve) beviszed a =DARABTELI(B$2:B2;B2) képletet, és lemásolod a többi sorod mellé. Ügyelj a $ jelre.

Ez az oszlop megmutatja soronként, hogy a cikkszámod hányadik alkalommal szerepel a B oszlopban. A cikkszámos oszlopot szűröd, és megkapod az eredményt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20999) alfa20 válasza alfa20 (#20996) üzenetére


alfa20
senior tag

most nézem elrontottam a fájl nevet a végén,
szóval azt szeretném ha ez lenne a fájlneve:
xxxxxxx-xxxxxxxxxxxxx_mmdd.xlsm

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#21000) Delila_1 válasza alfa20 (#20999) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

filename:="xxxxxxx-xxxxxxxxxxxxx_" & month(date) & day(date) & ".xlsm"

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.