Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20251) zhari


zhari
csendes tag

Olyan Excel makróval találkozott már valaki, ami futtatásonként vizsgálja, hogy az előző futtatás óta történt változtatás egy adott weboldalon listán? Pontosabban ami weboldal tartalmát is ellenőrzi nem csak a meglétét. Lehetséges ilyen?

(#20252) Térközjelző válasza Delila_1 (#20250) üzenetére


Térközjelző
csendes tag

Szia!

Köszönöm, hogy megnézed:

2014-Utazás tábla: ide kellene raknom az eredményt.

[link]

és
menetrend.xls tábla ebben kell keresgélni:
Közben érkezett a hír, hogy 1szerűbb lett a tábla, mert csak a közlekedő járatokat tartalmazza, nem kell foglalkozni vele, hogy egy járat épp adott napon megy-e.
Az aktuális remélhetőleg végleges verzio:

[link]

A táblák azonos könyvárban vannak a számítógépen.
Remélem sikerült minden értelmesen leírnom. Ha mégsem kérlek kérdezősködj.

Köszönöm szépen!

(#20253) Ba.G válasza Mutt (#20246) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Hálás köszi, egyelőre emésztem a dolgot. :B :R

(Valszeg átlag vagy átlag alatti képességű user vagyok, egyelőre értelmeznem kell az infókat. Abban nem vagyok egyelőre biztos, hogy a dokumentum azonosító fixen hozzárendelhető-e egy bizonyos szabványjelzethez... de ezt talán meg is kérdezhetném az MSZT informatikusaitól.)

[ Szerkesztve ]

(#20254) Delila_1 válasza Térközjelző (#20252) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Bocsi, azóta csak most vagyok net közelében.

Kérlek, küldd el a címemre, mert nem tudom letölteni.
Az már más kérdés, hogy tudok-e majd segíteni. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20255) Delila_1 válasza Térközjelző (#20252) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Második nekifutásra sikerült letöltenem, megnézem, tudok-e kezdeni vele valamit.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20256) karczt


karczt
csendes tag

Sziasztok,

Még egy kis segítségre lenne szükségem. Egy táblázat oszlopaiba GEO kódok vannak (47.532607,18.976418) azt szeretném hogy két külön cellára tegye őket. Első cellába lenne a , előtti rész a másikba pedig a , utáni rész.

Előre is köszi a segítségetek!

(#20257) Delila_1 válasza karczt (#20256) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha a kód az A1 cellában van, a bal oldali részt megadja az
=BAL(A1;SZÖVEG.KERES(",";A1)-1) képlet,
a jobb oldalit pedig az
=JOBB(A1;HOSSZ(A1)-SZÖVEG.KERES(",";A1))

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20258) karczt válasza Delila_1 (#20257) üzenetére


karczt
csendes tag

Köszönöm! Sokat segítettél Te is! :R

(#20259) Delila_1 válasza karczt (#20258) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Nem is olyan sokat. :D

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20260) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

Sheet1-en D1 =SUM(C1:C5) F2-t nyomva kék kerettel jelölődik a tartomány amit egyszerűen a sarkok mozgatásával tudok változtatni.

Ha viszont a Sheet1-en F1 =SUM(Sheet2!A1:A5) F2-t nyomok akkor nem ugrik a Sheet2 lapra és nem jelenik meg a kijelölt tartomány, hogy a sarkoknál fogva tudjam változtatni.

Így kissé bonyolultabb az tartomány módosítása. Ez így kell, hogy működjön?

Hogyan lehet megoldani, hogyha a kijelölendő tartomány másik munkalapon van akkor szintén F2-re megjelenjen a másik lapon a kék keret amit könnyűszerrel lehet változtatni?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#20261) Delila_1 válasza Térközjelző (#20252) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

menetrend.xls
2014-Utazas_1.xls

Az Utazás füzet elejére beszúrtam egy lapot, ahova a másik füzet 21-es lapjáról bevittem az útvonalakat, és az egyes tartományokat elneveztem. A név a tartományok alatt van, kék karakterekkel. Az alsó kötjel szükséges, mert számokat tartalmazó elnevezéseket csak így fogad el az Excel. Ezeket az elnevezett tartományokat használom a Január lap J és K oszlopában. Lesz munkád a többi útvonal felvitelével, de én is jól elbabráltam a képletekkel. ;]
Mindenhol figyeltetni kellett, hogy páros, vagy páratlan-, Ejárat, vagy nem, továbbá indirekt függvénnyel kellett megadni, hogy a menetrend.xls füzet melyik lapjáról vegye az adatokat.

A Január lapon sárga hátteret adtam a celláknak, ahova a képleteket, illetve érvényesítéseket bevittem. Az U5:AX81 tartomány képletein is egyszerűsítettem, csak azt nem "festettem be". Oda megadtam egy feltételes formázást, ami a HAMIS eredményű celláknál a karaktert fehérre váltja.

A G, H, Q és R oszlopokat elrejtheted.

A menetrend.xls-en nem változtattam, de ha már feltettem a data.hu-ra, nem törlöm.

Szerk.: Kíváncsi vagyok, ilyesmire gondoltál-e?

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20262) Delila_1 válasza Térközjelző (#20252) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az U5:AX81 tartomány helyett az U1:V32-be bevittem a távolságokat, az S oszlop innen veszi az adatokat.

A sárga hátterű cellák képleteit és érvényesítéseit lemásolhatod a többi sorba, és a többi lapra.

2014-Utazas.xls

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20263) Mutt válasza Térközjelző (#20240) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Delila_1 javaslatai után én is bedobom a változatomat.
Letölthető innen.

Lehet még rajta csiszolni. Sárgával kiemelt mezők segédszámítások.

Mivel az INDIREKT függvény csak megnyitott fájlokon működik, ezért én egy segédtáblába linkeltem be a menetrendeket. A 21, 21A, 32-es menetrendek egymás alatt vannak eredeti formában.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#20264) Delila_1 válasza Mutt (#20263) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Bocsi, de a megoldásod nem tudja azt, hogy az egyes járatok adatérvényesítésében csakis az adott járat megállóit ajánlja fel. Pl. a 273-as járatnál csupán 2 állomásnak kellene megjelennie, de itt is, mint a többinél, bejön a 9.

Az enyémen is lehet finomítani, ha lesz időm, megteszem.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20265) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Hiába töröm a fejem, egyelőre nem jutottam a megoldásra, ha van.

Makró nélkül megoldható-e, hogy egy adott munkafüzet valamelyik cellájának tartalmát automatikusan másolja át a program egy másik munkafüzet meghatározott cellájába?

Köszönettel,

Üdv, Vino

(#20266) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

Excel pivot táblában szeretnék megoldani valamit, de nem sikerül. Vannak összegeim, meg részösszeg sorok is. A részösszeg mellé kéne egy "részátlag", de sehogy nem sikerül ilyet varázsolnom. Ha átállítom átlagra, akkor nem csak a részösszeg helyett lesz átlag, hanem mindenhol. Lehet ilyen csinálni valahogy egyszerűen?

MZ/X

(#20267) AttyVin válasza AttyVin (#20265) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Hiába töröm a fejem, egyelőre nem jutottam a megoldásra, ha van.

Makró nélkül megoldható-e, hogy egy adott munkafüzet valamelyik cellájának tartalmát automatikusan másolja át a program egy másik munkafüzet meghatározott cellájába?

Köszönettel,

Üdv, Atty

Tárgytalan!

Eszembe jutott a pofonegyszerű megoldás.

Köszönettel,

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#20268) harry


harry
veterán

Sziasztok!

Van egy (amúgy google docs) táblázatom, több munkalappal, minden hónapnak külön lap, ahol listaszerűen tételek vannak felsorolva, a mindenféle kiadásokat tervezem itt vezetni.
A lényeg, hogy van egyfajta "Template" munkalap, itt vannak a kategórianevek, a többi lapra innen vannak átlinkelve a cellák, szóval ha ezt módosítom, átíródik a többi is, ezzel nincs gond.

Viszont vannak függvények is, amiket itt szeretnék megírni (pl.: =SUM(A1:A3)), és szintén szeretném átlinkelni a többi lapra, hogy ha itt módosítom, akkor az jelenlen meg minden lapon. Ha simán =munkalap!cella módon írom be, akkor a függvény értékét másolja át, ami nem megfelelő (hiszen a template doksiban nincs mit kiértékelnie, ott nincsenek összegezhető értékek, csak listaszerűen a tételek; meg persze azt akarom, hogy a saját munkalapján lévő értékekkel számoljon).

Azt szeretném tehát, hogy ne az értéket, hanem magát az értéket előállító függvényre tudjak hivatkozni.

Egy (remélem) egyszerű példa:
A1: 1
A2: 1
A3: =A1+A2 (aminek értéke ugye: "2", ez a függvény szerepelne a Template munkalapon)
A4: =A3 (aminek az értéke szintén "2", de azt szeretném, hogy "=A1+A2" szerepeljen itt is, és ő is számolja ki, így ha A3-ban módosítom a függvényt, az itt is módosuljon).

Nyilván átmásolhatom a függvényt, de akkor valamennyi módosításnál meg kéne tennem, és valamennyi alkalmazott helyen - de a cél az lenne, hogy egy helyen elég legyen átírni, és minden hivatkozott helyen az új függvény szerepeljen.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#20269) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Ha egy cella idő formátumban van formázva és mondjuk 23 óra 30 percet mutat, akkor hogyan tudom úgy megoldani, hogy a cella értéke 23,5 legyen, amit képletben is tudok használni?
Mert így a cella számtani értéke : 0,979166666666667

Köszönöm

(#20270) Mutt válasza Pityke78 (#20269) üzenetére


Mutt
aktív tag

Szorozd meg 24-el.

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#20271) Mutt válasza AttyVin (#20265) üzenetére


Mutt
aktív tag

Hello,

Makró nélkül megoldható-e, hogy egy adott munkafüzet valamelyik cellájának tartalmát automatikusan másolja át a program egy másik munkafüzet meghatározott cellájába?

Ha a linkelés/hivatkozás is jó neked, akkor igen.
A lényeg, hogy a másik füzetbe be kell írnod, hogy az értéke az első füzet adott cellájával egyelő.
Ez automatikusan frissül, amíg a hivatkozás érvényes marad.

Ha értéket akarsz másolni, akkor csak makróval lehet automatikusan megtenni.

üdv

A tanácsaimat ingyen adom. Ha nem tetszik, akkor kérlek ne kritizáld! / https://github.com/viszi/codes/tree/master/Excel

(#20272) deka1


deka1
csendes tag

Sziasztok,

hogy lehet azt megcsinálni, hogy ha két dátumot sortöréssel összefűzök megmaradjon a dátum formátum és ne írja át az excel számformátumra?

Az alábbi képlettel füznék össze több dátumot egymás alá:

=A2 & CHAR(10) & B2 & CHAR(10) & C2

köszi

(#20273) harry válasza harry (#20268) üzenetére


harry
veterán

Nekem az a megoldás is jó lehet, ha script másolja át a cella tartalmát (tehát magát a beírt függvényt, nem csak a kiértékelést).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#20274) Delila_1 válasza deka1 (#20272) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A Text(A1;"mm.dd.yyyy") megadja a dátum formátumot.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20275) Delila_1 válasza harry (#20273) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

range("A1").copy
sheets("MásikLap").range("B2").pastespecial xlpasteformulas

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20276) Térközjelző válasza Delila_1 (#20262) üzenetére


Térközjelző
csendes tag

Szia!

Nagyon jó irányba halad a tábla, köszönöm a rengeteg segítséget.

Talán az elnevezés pontatlan, de az Utazás táblában a szolgálati lap száma D oszlop NEM a vonal számát jelenti, az csupán egy futó sorszám pl iktatószám. A Vonal számát CSAK a Menetrend pirosan jelzett cellája adja. Érdemes lehet kihámozni a Járatok lapra.

Még egy szabály eszembe jutott:

Akkor talán nem kell ennyi tartomány minden egyes járatnak. A járat típusok azt jelölik, hogy a járat milyen megállókon áll meg, lehet elég lenne csak azokat elnevezni, és abban tárolni a rá jellemző útvonalat.
:R :R :R

ALL: köszönöm mindenkinek aki egyáltalán elgondolkodott a feladaton. Kihívásnak tuti nem rossz. :o)

Köszönöm!

(#20277) Delila_1 válasza Térközjelző (#20276) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor talán nem kell ennyi tartomány minden egyes járatnak. A járat típusok azt jelölik, hogy a járat milyen megállókon áll meg, lehet elég lenne csak azokat elnevezni, és abban tárolni a rá jellemző útvonalat.

Azokat neveztem el, vagy nem értem, mit írsz. :(

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20278) deka1 válasza Delila_1 (#20274) üzenetére


deka1
csendes tag

Köszi. :D

[ Szerkesztve ]

(#20279) harry válasza Delila_1 (#20275) üzenetére


harry
veterán

Köszi a tippet, ez jól sejtem, hogy MS specifikus dolog? Mindenesetre az iránymutatás jó volt, GoogleScripttel sikerült megoldani, a copyTo függvénnyel [link]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#20280) Delila_1 válasza deka1 (#20278) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20281) Delila_1 válasza harry (#20279) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen, MS, azzal dolgozom. Szerencsére megtaláltad a párját.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20282) Ybron


Ybron
senior tag

Sziasztok!

A következőt szeretném elérni, hogy az azonos hrsz(helyrajzi számokat a B oszlopban) kidobja nekem.
Összesen 1051-ről van szó.
Ehhez kéne nekem segítség.

[ Szerkesztve ]

(#20283) Delila_1 válasza Ybron (#20282) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A C oszlopba beírod, hogy hányszor szerepel 1-1 hrsz a B oszlopban. A C1 képlete =DARABTELI(B:B;B1), ezt másold le a többi sorba.

Adhatsz feltételes formázást a teljes tartományra, ami kiszínezi a sorokat, ahol a B oszlopban ismétlődő hrsz-ok vannak. Ennek a képlete =$C1>1, és rendelsz hozzá valami feltűnő formátumot.

Nem fontos feltételes formázást adni, az autoszűrővel egy kattintásra le tudod szűrni a sorokat, ahol a C oszlopban 1-nél nagyobb értéket találsz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20284) Ybron válasza Delila_1 (#20283) üzenetére


Ybron
senior tag

Köszönöm :R

(#20285) Delila_1 válasza Ybron (#20284) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20286) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Lehet egyszerű a megvalósítása a problémámnak, de sajna nem vagyok ennyire guru excel-ben :B

Adott egy tábla, melynek B oszlopa dátumot tartalmaz (pl. 2013.01.22). Ez a tábla tavalyi évre vonatkozik, így értelem szerűen 2013-as dátumoknak kellene szerepelni a B oszlop celláiban. Sajnálatos módon számos cellában utólag pótolni kellett a dátumokat (felvitel híján). A pótlás nem sikerült valami jól, mert ugyan a hónap és nap értékek megfelelőek, de az év 2014 lett. Így viszont esélytelen dátum alapján rendezni a táblát, mert a pótoltak összevissza voltak időrendben.

Mivel jelentős a sorok száma, így keresnék egy relatíve gyors megoldást a 2014-es évszámok 2013-ra cseréjére az adott oszlopot tekintve.

A segítséget előre is köszönöm :R

Szerk. Ja igen, 2003-as excel :B

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#20287) Delila_1 válasza AtHoS (#20286) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ctrl+h-ra bejön a Keresés és csere ablak. Keresett szövegnek megadod a 2014-et, a Csere erre rovatba beírod a 2013-at. Az összes cseréje gomb elintézi.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20288) AtHoS válasza Delila_1 (#20287) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Köszi :R

Ez egy elegáns megoldás. Kár, hogy nem jutott eszembe :B

Közben megoldottam amúgy egy bonyolultabb módszerrel :DDD

2 új oszlop a B elé, ezeket formáztam dátumra, majd rendeztem a B oszlopot, így a végére kerültek a 2014-esek. A létrehozott C oszlop celláiba "=D1-365", ahol ugye a * folyamatosan nő a soroknak megfelelően, majd a C oszlop másol, B oszlopba irányított beillesztés -> érték, majd a C és D oszlop töröl és voálá.

Ehhez képest a csere azért jóval elegánsabb :K

read-only mode on the forum

(#20289) Delila_1 válasza AtHoS (#20288) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

:)) :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20290) deka1 válasza Delila_1 (#20274) üzenetére


deka1
csendes tag

Szia,

és azt hogy lehetne elérni, hogy az üres cellákból ne csináljon újabb sorokat, mit kellene az idézőjelbe írni..?

=IF(A2>0;TEXT(A2;"éééé.hh.nn");"") & CHAR(10) & IF(B2>0;TEXT(B2;"éééé.hh.nn");"")

köszi

(#20291) Delila_1 válasza deka1 (#20290) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=IF(A2>0;TEXT(A2;"éééé.hh.nn");"") & if (b2>"";CHAR(10) & TEXT(B2;"éééé.hh.nn");"")

Próba nélkül!

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20292) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok!
Hogy tudok egy képletet lehúzni úgy 60 soron át, hogy autómatikusan kitöltse a képlet hivatkozásait? Konkrétan.
munka1 lap a1 cella = munka2 D256
munka1 A2=munka3 D256
munka1 A3= munka4 D256
K
öszönöm a segítséget!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#20293) Delila_1 válasza Attas (#20292) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Így nem. :N

Írd be a gyűjtő lap egy tetszőleges oszlopába a lapjaid nevét egymás alá, és erre a cellára hivatkozz az INDIREKT függvénnyel. A példában a lapnevek az A oszlopban szerepelnek.

=INDIREKT(A1&"!D256")

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20294) Attas válasza Delila_1 (#20293) üzenetére


Attas
aktív tag

Köszönöm a gyors segítséged! Szuper:-)

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#20295) Delila_1 válasza Attas (#20294) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20296) csferke


csferke
senior tag

Sziasztok!

Sheet1-en D1 =SUM(C1:C5) F2-t nyomva kék kerettel jelölődik a tartomány amit egyszerűen a sarkok mozgatásával tudok változtatni.

Ha viszont a Sheet1-en E1 =SUM(Sheet2!A1:A5) F2-t nyomok akkor nem ugrik a Sheet2 lapra és nem jelenik meg a kijelölt tartomány, hogy a sarkoknál fogva tudjam változtatni.

Így kissé bonyolultabb az tartomány módosítása. Ez így kell, hogy működjön?

Hogyan lehet megoldani, hogyha a kijelölendő tartomány másik munkalapon van akkor szintén F2-re megjelenjen a másik lapon a kék keret amit könnyűszerrel lehet változtatni?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#20297) torment


torment
csendes tag

A feladat A:M oszlopokból álló adathalmaz soronkénti másolása új lapra, a új formulába.

Ki indulási adatok.

Munka1 lap A:M oszlopok adatai változó sorszámmal
1. sor fejléc
2. sortól adatok
n*
Feladat sorok másolása munka2 lapra az alábbi formába.

Lehetséges Makró megoldás?

Előre is köszönöm.

(#20298) pdw_ph válasza csferke (#20296) üzenetére


pdw_ph
tag

Szia, tudtommal ilyet nem lehet.

Próbáld ki a "Format as Table" opciót és hivatkozz a SUM függvény az így létrehozott tábla adott oszlopára.
Ilyenkor ha hozzáadsz egy sor (v oszlopot) a táblázathoz a SUM függvény is módosulni fog.

(#20299) deka1 válasza Delila_1 (#20291) üzenetére


deka1
csendes tag

Szia,

köszi, >"" helyett >0 lett a jó:
=HA(A2>0;SZÖVEG(A2;"éééé.hh.nn");"") & HA(B2>0;KARAKTER(10) & SZÖVEG(B2;"éééé.hh.nn");"")

Bár ha az első (második, harmadik) oszlop sorában nem szerepel dátum, az új cellában is létrehoz 1 db üres sort legfelülre...

[ Szerkesztve ]

(#20300) Delila_1 válasza torment (#20297) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Írd be a Munka2 lapra a 3 soros címet (ha még nem tetted meg), a makró elvégzi a többit.

Sub Valami()
Dim sor1 As Long, sor2 As Long, oszlop As Long
Dim WS1 As Worksheet, WS2 As Worksheet

Set WS1 = Sheets("Munka1")
Set WS2 = Sheets("Munka2")

WS1.Activate
sor1 = 2: sor2 = 4

Do While Cells(sor1, 1) > ""
For oszlop = 1 To 5
WS2.Cells(sor2, oszlop) = Cells(sor1, oszlop)
Next

For oszlop = 6 To 9
WS2.Cells(sor2 + 1, oszlop - 4) = Cells(sor1, oszlop)
Next

For oszlop = 10 To 13
WS2.Cells(sor2 + 2, oszlop - 8) = Cells(sor1, oszlop)
Next

sor1 = sor1 + 1: sor2 = sor2 + 3
Loop
End Sub

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.