Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20751) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! S.O.S.-ben egy olyan kérdésem lenne, hogy hogyan lehet megyszámolni azt, ha egy oszlopban a cellákban van "a,b,c,d,e,f,g,h,i" betűk, és azt szeretném megtudni hogy az oszlopban hány darab a, vagy b vagy stb betű van.Remélem érthető :)

(#20752) Delila_1 válasza mexel (#20751) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szavanként megszámolod, végül összegzed. A szerkesztőlécen látod a C2 képletét, amit jobbra-, és le másolsz.

Szerk.: csak az angol ABC betűit vittem be az első sorba, kiegészítheted a magyar ékezetesekkel.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20753) mexel válasza Delila_1 (#20752) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, de sajnos nem így van. Egy cellában van több is, így: "a,b,c,d" az alatta lévőben "d,f,i" stb.
Azt szeretném, hogy tudjam egy oszlopban pl hány darab b van. Közben szűrővel mejdnem sikerült, csak az a baj, hogy az egy cellában lévő betűk közé vesszőt tettek és a szűrő azt nem külön a-nak vagy b-nek látja, hanem pl a,b-nek. Ha jól sejtem akkor így nem is lehet majd számolni az értékekkel. Hogyan kell elválasztani a cellában lévő értékeket?

(#20754) Delila_1 válasza mexel (#20753) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az Összesen sorban (20. sor) SZUM függvény van, ami betűnként megszámolja, hogy az A oszlopban hány a, b, c, stb. karakter található.

Nézd meg, hogy az alma szónál az A betűhöz 2-t írt a függvény, a ribizlihez 3 db i-t.

Szűrni úgy tudsz, hogy *a*-t írsz keresési feltételnek. Ez azokat a sorokat szűri ki, amik tartalmaznak a betűt. Ám összeszámolni nem tudja.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20755) mexel válasza Delila_1 (#20754) üzenetére


mexel
veterán

Sajnos nem vagyok jó excelben nagyon :( A szummal nem tudom kiíratni hogy mennyi betű van. Mit kell megadni a szum-nak?

A szűrő alul kiírja mennyit talál, csak ahogy írtam ott az a baj, hogy ha egy cellában vesszővel elválasztva van több beetű akkor azt nem külön látja. Tehát ha minden cellában az van hogy "a,b,c" akkor úgy látja hogy nincs a betű, csak "a,b,c" érték van.

[ Szerkesztve ]

(#20756) Delila_1 válasza mexel (#20755) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

=SZUM(C2:C19) a példa szerint. Ezt a képletet is másolhatod húzással jobbra.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20757) mexel válasza Delila_1 (#20756) üzenetére


mexel
veterán

Nem megy. Szummal nem tudom kiíratni sajnos. Mindegy, manuálisan kiszámolom szűréssel, a *betű* az megszámolja rendesen.

(#20758) Delila_1 válasza mexel (#20757) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nem tudom, hogy írja ki a szűrő, mert az csak szűr, nem összegez. Sebaj, Te legalább meg tudod számolni valahogy.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20759) Brain75 válasza Delila_1 (#20750) üzenetére


Brain75
senior tag

2010-ben kellett megoldanom.

Igen valóban nem írtam oda. Elfelejtettem.
Legközelebb odaírom.

Köszönöm.

/LOGITECH Kormány, Játékvezérlő, Hangfal, Egér, Billentyűzet, Dell, Toshiba, Fujitsu, Acer notebookok és minden egyéb elektronikai termék szakszerű, gyors JAVÍTÁSÁT vállalom/

(#20760) mexel válasza Delila_1 (#20758) üzenetére


mexel
veterán

Feltettem ide egy mintát. Így néz ki az oszlop, és alul a betűkhöz kellene beírnia hogy mennyi van belőlük. Van erre valami ötlet?
Biztos van egyszerű megoldás, csak nem tudom mi :)
Ha valaki tud valamit örömmel veszem. Remélem a linkről letölthető ahová feltettem.
Sőt inkább ide is feltettem, talán ez jobb.

(#20761) motinka


motinka
tag

sziasztok

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Egy naptárt szeretném, ha egy táblázatban dupla klikkelésre felpattanna bármelyik cellában, de az alábbi csak a jelölt cellákban engedi. Mit kell átírni, hogy az egész táblázatban minden cellában működjön?

Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
Select Case Target.Address
Case "$B$1", "$B$2", "$B$3"
Cancel = True
Call OpenCalendar
End Select
End Sub

a megoldást előre is köszönöm

MoTiNka

(#20762) gyga válasza Delila_1 (#20747) üzenetére


gyga
senior tag

Köszi. :)

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#20763) csferke válasza motinka (#20761) üzenetére


csferke
senior tag

Szia,
ezen a címen [link] találsz egy, sz.tem jó megoldást.

(#20764) gyga válasza mexel (#20760) üzenetére


gyga
senior tag

darabteli?

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#20765) mexel válasza gyga (#20764) üzenetére


mexel
veterán

Azt miben találom? Az függvény azt hiszem, megnézem.

Szerk: úgy néz ki ez jó lehet :) Köszi! Közben már összeszámoltattam egyesével szűréssel, de átírom szerintem mert így korrektebb.

[ Szerkesztve ]

(#20766) mexel


mexel
veterán

Hopp, lejárt a szerkesztési időm, még valami:

Az eredményt ha beírja a függvény, vagy bármi a cellába, azt hogyan tudom megcsinálni, hogy az érték elé pl beírjam hogy a= és az egyenlő jel után írja az értéket?

(#20767) Delila_1 válasza motinka (#20761) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

if target.column=2 then

Nem kell a select case, ha a teljes B oszlopon be akarod hozni duplaklikkre a naptár vezérlőt.

Teljes táblázatnál
if target.address="$A$1:$H$50" then

Természetesen a saját táblázatod címét kell megadnod, fix hivatkozással.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20768) Delila_1 válasza mexel (#20765) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A darabteli függvény azokat a cellákat számolja össze, amikben előfordul a keresett érték. Ha bármelyik cellában többször szerepel a kérdéses karakter, hamis eredményt kapsz.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20769) mexel válasza Delila_1 (#20768) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, adott cellákban csak egyszer szerepel az érték ami kell, erre tökéletes lehet. fentebb linkeltem egy mintát hogy miről isvan szó.

Ha egy cellában manuálisan rögzítve van egy ilyen pl: " a = 32 " akkor abból lehet dolgozni a 32-vel mint számmal, vagy a számot külön cellába kell tenni?

(#20770) Delila_1 válasza mexel (#20769) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az összegző cellába:

="a=" & darabteli(...)

A darabteli függvényt rendesen írd be.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20771) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok,

Makróban alapesetben így szoktam megnyitni és előkészíteni a tábláimat:
Workbooks.Open Filename:=kpt_allnev, UpdateLinks:=False
kpt_nev = ActiveWorkbook.Name
kpt_fulnev = ActiveSheet.Name

mivel általában egy fül szokott csak lenni, most viszont van egy olyan táblám amiben rengeteg a fül, hogy változtassam meg, hogy az "összesített" nevű legyen a "kpt_fulnev"?

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#20772) Delila_1 válasza alfa20 (#20771) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Set kpt_fulnev = Sheets("összesített")

Nem árt a makrók elején dimenzionálni a változókat.
Dim kpt_fulnev As WorkSheet

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20773) mexel válasza Delila_1 (#20770) üzenetére


mexel
veterán

Köszi, itt már nem a darabteli függvényre gondoltam, hanem úgy általánosságban érdekelt, hogy egy ilyen cellából kinyerhető-e csak a szám.

(#20774) Delila_1 válasza mexel (#20773) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Pl. ha a D3 cella értékét akarod így kiíratni, akkor ="a=" & D3

Formátumként is megadhatod az egyéni kategóriában:
"a=" # ##0, akkor nem kell a cellába beírnod az idézőjelek közötti részt.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20775) mexel válasza Delila_1 (#20774) üzenetére


mexel
veterán

Köszönöm! :R Ezt megjegyzem.

(#20776) Delila_1 válasza mexel (#20775) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20777) kőbaltazár válasza bteebi (#20668) üzenetére


kőbaltazár
tag

Sziasztok!
#20668) bteebi makrója egyszer működött,

de azóta ezt csinálja:

Mi lehet a gond?
Köszi

[ Szerkesztve ]

Üdv: Kőbaltazár

(#20778) GrandS


GrandS
senior tag

Egy Excel tábla soraiba hiperhivatkozások (dokumentumletöltő linkek) vannak rögzítve. Ha rákattintok, azt mondja: "A megadott fájl nem nyitható meg" Ha a hivatkozás szerkesztésével kimásolom és beillesztem a linket egy böngészőbe, automatikusan letölti. Mi a hiba?

(#20779) alfa20 válasza Delila_1 (#20772) üzenetére


alfa20
senior tag

Köszönöm, ismételten :R

ha több táblám van amivel dolgozom, akkor így tegyem be a makró elejére?
pl:

Dim tbl1_fulnev As WorkSheet
Set tbl1_fulnev = Sheets("blabla1")
Dim tbl2_fulnev As WorkSheet
Set tbl2_fulnev = Sheets("blabla2")
Dim tbl3_fulnev As WorkSheet
Set tbl3_fulnev = Sheets("blabla3")

A 'Dim' az mit csinál?
általában úgy készítek egy makrót, hogy a már készekből át teszem amit tudok használni, a többit meg makró rögzítésbe készítem, majd megpróbálom kielemezni mi mit csinál és az alapján alakítom. :)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#20780) Delila_1 válasza alfa20 (#20779) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Igen, annyi különbséggel, hogy a Dim sorokat a makró elejére szoktuk bevinni, hogy később könnyebben megtaláljuk.

Dim tbl1_fulnev As WorkSheet, tbl2_fulnev As WorkSheet, tbl3_fulnev As WorkSheet
Alá már jöhetnek az értéket adó Set sorok.

A Dim változónév As Típus helyet foglal a memóriában a változónak. Ennek az az előnye, hogy ha a makró írása közben elgépeled egy változó nevét, aminek helyet foglaltál, már az indításkor rád kiabál, hogy nincs dimenzionálva egy változó. Ha ezt a lehetőséget kihagyod, nehezebben találod meg a hibát, ami abból adódhat, hogy 1-1 karakter eltéréssel írtad be a változót több helyre. Érdemes hozzászokni a dimenzionáláshoz.

Példa:
Szoveg="Ez itt egy szöveg"
Range("A10")=Szöveg
Ha nem deklaráltad a Szoveg változót, az A10 üres lesz, mert a Szöveg változó üres string, nem adtál neki értéket. Az is lehet, hogy nulla lesz az A10, mert nem közölted a VBA-val, hogy a Szöveg milyen típusú (szöveg, dátum, szám, logikai, stb.) változó legyen. Keresheted a hibát, és könnyű átsiklani 1 betű eltérésen. Ha viszont foglaltál neki helyet, indításkor jön az üzenet, hogy nincs Szöveg változód.

A VBE Tools | Option menü Editor fülén jelöld be a Require Variable Declaration négyzetet. Ettől kezdve a moduljaid tetején automatikusan megjelenik az Option Explicit felirat, ami kötelezővé teszi a változók deklarálását, futtatáskor azonnal figyelmeztet a hiányra.

Szerk.: a helyfoglaláskor ne hagyd ki a típus megadását sem, akkor egy dátumot váró változónak nem adhatsz véletlenül szöveg típusú értéket. Előfordulhat, hogy 1-1 változóhoz változó típusú adatot kellene rendelned, ilyenkor a típust elhagyhatod, vagy Variant-ra állítod.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20781) bteebi válasza kőbaltazár (#20777) üzenetére


bteebi
veterán

Szia!

Olyan lapon futtatod, amin már egyszer lefuttattad? Akkor nem fog menni, mert ha a lap védve van, akkor nyilván nem tudsz a celláin változtatást végrehajtani. Ezt elkerülendő szúrj be a makró elejére egy olyan sort, hogy ActiveSheet.Unprotect.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20782) #02644736


#02644736
törölt tag

Sziasztok!

Nekem olyanban lenne szükségem segítségre, hogy van egy vizsgáló berendezés, aminek az adatait beolvasom excelbe. Van olyan függvény, amivel meg tudom keresni az A oszlopban az utolsó előtti beírt értéket? (Az utolsó a Test Complete de az utolsó előtti egy szám, amivel számolnom kéne)

Előre is köszönöm a segítséget!

Norbi

(#20783) detroitrw válasza #02644736 (#20782) üzenetére


detroitrw
addikt

kettőt csináltam
1. ez az utolsó számot jeleníti meg:
=INDIREKT(CÍM(HOL.VAN(0;A:A;-1)-1+1;1;4))

2. ez pedig a "Test Complete" előtti cellát:
=INDIREKT(CÍM(HOL.VAN("Test Complete";A:A;0)-1;1;4))

ha ezek nem jók akkor más úgyis tud segíteni :)) :C
:R

[ Szerkesztve ]

(#20784) #02644736 válasza detroitrw (#20783) üzenetére


#02644736
törölt tag

Köszi!

Holnap a munkahelyemen kipróbálom.

(#20785) detroitrw válasza #02644736 (#20784) üzenetére


detroitrw
addikt

csak jó legyen ;)
:R

(#20786) motinka válasza Delila_1 (#20767) üzenetére


motinka
tag

köszönöm Delila_1

Sajnos akármelyiket másolom be nem működik.

Leírnád pontosan mit kell beírnom hogy a Calendar-t hozza be dupla kattintáskor?

köszönöm

MoTiNka

(#20787) Delila_1 válasza motinka (#20786) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Private Sub Worksheet_BeforeDoubleClick(ByVal Target As Range, Cancel As Boolean)
If Target.Column=3 Then OpenCalendar
End Sub

Ez akkor indítja a calendart, ha a C (harmadik) oszlop bármelyik celláján kattintasz duplán.
Persze nem tudom, mit tartalmaz az OpenCalendar makród.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20788) motinka válasza Delila_1 (#20787) üzenetére


motinka
tag

Köszönöm Delila_1, egy angyal vagy :R

MoTiNka

(#20789) Delila_1 válasza motinka (#20788) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen.

A szárnyaim a mosodában vannak.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20790) alfa20


alfa20
senior tag

Sziasztok,

megint sikerült elakadnom, de most képlettel:
Adott az A2-es cella aminek az értéke ha az alábbi szám valamelyike (130;131;132;133;160;161;170;171;190;191;375;376), akkor adja eredményül a B2-es cellá, ha nem egyenlő, akkor a C2-est.

egy szép hosszú függvénnyel sikerül, de nincs valami rövidebb?
=HA(VAGY(A2=130;A2=131;A2=132;A2=133;...stb...);B2;C2)

#20780: Delila_1! ismételten, köszi, kifogom majd próbálni, csak most mással szenvedek kicsit :)

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#20791) Delila_1 válasza alfa20 (#20790) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Betettem a felsorolt számokat a H1:H12 tartományba.
A cella képlete, ahol le akarod kérdezni, hogy az A2 szerepel-e a listában:

=HA(HIBÁS(FKERES(A2;H1:H12;1;0));C2;B2)

Ha 2003-asnál magasabb verziót használsz, a fenti helyett a HAHIBA függvényt is alkalmazhatod.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20792) #02644736 válasza detroitrw (#20785) üzenetére


#02644736
törölt tag

Szia!

Sajnos nem jó, mindkettőnél 0 ad ki végeredménynek.

(#20793) Delila_1 válasza #02644736 (#20782) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A HOL.VAN függvény kikeresi a "Test Complete" szöveg sorát, ebből levonunk 1-et, az INDIREKT függvény pedig kiírja ennek a sornak az értékét.

=INDIREKT("A" &HOL.VAN("Test Complete";A:A;0)-1)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20794) alfa20 válasza Delila_1 (#20791) üzenetére


alfa20
senior tag

így is jó, csak nem akartam külön cellába tenni, de lehet mégis az lesz.
próbálkoztam a KERES és a SZÖVEGKERES függvényel, de ezekkel sem ment

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#20795) Delila_1 válasza alfa20 (#20794) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Akkor egy másik megoldás:

=HA(HIBÁS(FKERES(A2;{130;131;132;133;160;161;170;171;190;191;375;376};1;0));C2;B2)

{ Bal Alt, + a számbillentyűzeten 0123
} Bal Alt, + a számbillentyűzeten 0125

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20796) alfa20 válasza Delila_1 (#20795) üzenetére


alfa20
senior tag

köszi, köszi ez a képlet lett a nyerő,

nekem van ilyen a billentyűzetem:
{ = AltGr+B;
} = AltGr+N
:)

[ Szerkesztve ]

"Az agy olyan, mint az ejtőernyő: csak akkor működik, ha nyitott." (Thomas Dewar)

(#20797) Delila_1 válasza alfa20 (#20796) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi.

Nekem is van, csak nem figyeltem. :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#20798) #02644736 válasza Delila_1 (#20793) üzenetére


#02644736
törölt tag

Ok, kipróbálom amit írtál, az "A" mit jelent az INDIREKT után?
Ez működik akkor is, ha egy másik fülön kell megkeresni ezt az értéket, és az elsőre akarom kiíratni vele, ott akarom összegyűjteni a többi fülről ezeket az értékeket.

(#20799) bteebi válasza alfa20 (#20796) üzenetére


bteebi
veterán

Delila megoldása azért jobb, mert univerzális, a tiéd csak a magyar billentyűkiosztásnál igaz.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20800) #02644736 válasza Delila_1 (#20793) üzenetére


#02644736
törölt tag

Szia!

Kipróbáltam, ugyanúgy nulla jött vissza.

A munkalap elnevezésű fülön akarom a képletet beírni, és hogy az 1 2 3 ... 18 nevű fülekből tudjam az eredményt kiszedni. Az bezavarhatja a függvényt, hogy a számok felett az első 5-6 sorban szöveg van, de a fülön minden oszlop számmá van formázva.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.