Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-13 08:31:56

LOGOUT.hu

A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21951) olivera88


olivera88
veterán

Van egy selejtes XLS dokumentumom ami nem nyílik meg rendesen. Azt helyre lehet állítani valahogy? Így nyitja meg a Libreoffice. [link] Gondolom Microsoft-nak se megy. :(

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#21952) tgumis válasza Delila_1 (#21949) üzenetére


tgumis
tag

Ez a hivatkozàs ahovà elvezettél egy függvény? Hogyan kell alkalmazni?Hovà màsolom segìts màr légyszí. Ez nagyon dúrva, hogy ezt megcsinâltad.
A màsik problémâra van valami ötlet ? A kijelölés makróra gondolok amúgy köszi a segígséget

(#21953) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok!

Hogyan lehet felfedni rejtett sorokat? a szokásos, kijelölöm/jobb egér gomb/felfedés nem működik.
Elrejteni el tudom, de feloldani valamiért nem.
Köszi.

(#21954) DasBoot válasza tzimash (#21953) üzenetére


DasBoot
aktív tag

Szia! Az elrejtett cella sorazonosítója fölött a kurzor megváltozik két párhuzamos vizszintes vonal és le-fel nyíl alakúvá, aztán csak lehúzod a kurzort. Pl.:11-es sort rejtetted el, akkor a 12-es sorszám felett kell ezt megtenned. Remélem érthetően írtam.

[ Szerkesztve ]

LEGO-ból bármit megépíteni, csak idő kérdése.

(#21955) Delila_1 válasza tgumis (#21952) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Legjobb, ha itt a fórumon rákeresel a personal szóra, ahol (több helyen) le van írva a létrehozásának a módja. Megtalálod ezekben a bemásolás módját is. A hivatkozott hsz alján meg ott van a felhasználás módja.

Lényeges: a hsz tetején virít, hogy nem én írtam.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21956) lappy válasza tzimash (#21953) üzenetére


lappy
őstag

http://office.microsoft.com/hu-hu/excel-help/sorok-vagy-oszlopok-elrejtese-vagy-megjelenitese-HP001217049.aspx

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#21958) RoSSo3


RoSSo3
senior tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni.
Ez lenne a kérdésem: "A" munkafüzet egyik cellájában az a szöveg van, hogy "narancs" és nekem erre kattintva kellene, hogy átugorjon "B" munkafüzet, szintén "narancs"-ot tartalmazó cellájára, legyen az A2-ben vagy A3-ban, vagy bárhol, ha éppen közben be kellett szúrjak egy sort, oszlopot valahova.

A hivatkozással nem működött, mert folyamatosan A2-re ugrott, hiába mozdult el azóta a "narancs" szó.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#21959) RoSSo3 válasza RoSSo3 (#21958) üzenetére


RoSSo3
senior tag

No közben megoldottam! Annyi a titka a dolognak, hogy nevet kell adni annak a cellának, amire hivatkozni szeretnék, és mikor beállítom a hivatkozást, erre kell kattintani, nem a cella kódját (pl A5) beírni. Így nem fog soha elmozdulni.

Gondoltam beírom, hátha valaki egyszer hasonló témában keresgélne! :)

(#21960) FastEthernet


FastEthernet
csendes tag

Szervusztok.

A-Z szűrőt akarok alkalmazni. Cellaegyesítés miatt nem engedi, mint ahogy az alábbi képen is látjátok. De ami egyesítve van, ahhoz 3 adatot kéne mozgatnia vele együtt. Ezt meg tudom valósítani valahogy?
Szóval "a példa 1"-el mozogjon az összes "Példa 1-hez tartozó" cella.

[ Szerkesztve ]

(#21961) ElemiKoczka


ElemiKoczka
csendes tag

Egy meglehetősen bonyolultnak tűnő problémám van, remélem érthetően fogom leírni.
Excelben szeretném kezelni a céges recepteket. Idáig nincsen gondom. A receptek alapján az összetevők adataiból szeretném kiszámolni pl. a termék kalóriatartalmát. A gondom a következő:
a termékeknek változó számú összetevője van, így jó lenne valamilyen automatizmus, hogy ne kelljen összeadogatni az adatokat minden terméknél külön.
Összetevő Kalóriatartalom

1-es termék víz 1
liszt 100
vaj 10
lekvár 20
Összesen 131
2-es termék
víz 1
liszt 100
csokoládé 1000
Összesen 1101

(#21962) Louro válasza FastEthernet (#21960) üzenetére


Louro
őstag

Tipp: Ha A2, A3 és A4 cella nem lenne egyesítve, hanem ugyanaz lenne a tartalma? Ha megvan az eredmény, akkor utána lehetne egyesíteni.

Mess with the best / Die like the rest

(#21963) Delila_1 válasza FastEthernet (#21960) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

[link]

Az idézett linken elolvashatod, hogy alakíthatod át az A oszlopodat úgy, hogy megszünteted a cellák összevonását. A példában B oszlopról van szó, de ez biztosan nem okoz gondot.

Egy feltételes formázással elérheted, hogy a 3 sor közül a felső és az alsó karakterei a háttérszínnel megegyezzenek, így nem zavarnak be az összképbe. A szegélyeket is feltételes formázással határozhatod meg. A2-től lefelé a két formátum:

=A2<>A1 formátum: karakter fehér, szegély felül
=A2<>A3 formátum: karakter fehér, szegély alul

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21964) Louro válasza ElemiKoczka (#21961) üzenetére


Louro
őstag

Csak, hogy utájl. Hasonló gondokkal én is küzdöttem. Ha egységesítenéd a fejlécet?
Termék neve - Víz - Lekvár - Vaj - Liszt - Csokoládé - etc - Összesen.

Így sokféle művelet tudnál végezni.

Vagy ha ragaszkodsz a leírtakhoz, akkor rengeteg keresést kell betenni. Lépésről lépésre:
Megkeresem SEARCH függvénnyel, hogy van -e az összetevők között Víz. Ha van, eltárolom egy változóban a helyét. Majd a második sorban/oszlopban az eltárolót változó sorszámánál levő értéket veszem. Majd ezt is eltárolom.

Az első megoldás kényelmes és átláthatóbb és hosszútávon életképesebb. Itt akár userform-ot készíthetsz a bevitelhez.
A második pedig hosszadalmasabb, összetettebb, több számítást tartalmaz.

Mess with the best / Die like the rest

(#21965) Delila_1 válasza ElemiKoczka (#21961) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Az A oszlopban az egyes termékek nevéből csak az első legyen látható, a többinél a karakter színe egyezzen meg a cella háttérszínével.

Ez példa arra az esetre, ha nem fogadod meg Louro tanácsát.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21966) ElemiKoczka válasza Louro (#21964) üzenetére


ElemiKoczka
csendes tag

Arra az esetre is igaz, hogy így egyszerűbb, ha kb. 700 féle receptről beszélek és átlagban mondjuk 5-10 alkotóról? Ezért gondolkodom a függőleges verzióba, továbbá azért, mert az alapadatokat txt-ből kell átemelnem excelbe. De terméshetesen semmi jónak nem vagyok elrontója:)

(#21967) ElemiKoczka válasza Delila_1 (#21965) üzenetére


ElemiKoczka
csendes tag

A termékeknél nem minden esetben a víz az első (vagyis a C oszlopban nem minden termék 1-sel kezdődik). De lehet, hogy a kiinduló txt. kinézete lenne megfelelő kiindulási alap?

(#21968) Delila_1 válasza ElemiKoczka (#21967) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Louro ötletét tartom jónak.
Nem számít, hogy az első tétel C oszlopában mi van. A képletben az =1 nem arra vonatkozik.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21969) ElemiKoczka válasza Delila_1 (#21968) üzenetére


ElemiKoczka
csendes tag

esetleg valahogy a txt-t privátban átküldhetem?

(#21970) Delila_1 válasza ElemiKoczka (#21969) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Privátban megadom a címet.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21971) Attas


Attas
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni tőletek. Elakadtam. Egy UserForm-on lévő TextBox vagy Combobox-ban beírt, ill. listából kiválasztott alkatrész fotóját (kis méret) szeretném megjeleníteni az UserFormon. Van erre lehetőség? A Pl Ha beírom: Alma, jelenjen meg az alma fotója az UserFormon elhelyezett "image" felületen. A képfájl neve is alma. A képeket lehet az excel fájlon kívül, mondjuk ugyan abban a könyvtárban tárolni? Az lenne az igazi...
Köszönöm a helpet előre is!!!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#21972) Delila_1 válasza Attas (#21971) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Nálam a formon a két objektum ComboBox1, és Image1 névre hallgat.

A ComboBox1 listáját megadod a RowSource tulajdonságánál, pl. Munka1!A1:A10, ez a tartomány tartalmazza a képfájlok nevét, kiterjesztés nélkül. A Style tulajdonság legyen fmStyleDropDownList, hogy csak a felajánlott nevekből lehessen választani, ne lehessen új tételt beírni.

Az Image1 PictureSizeMode tulajdonsága legyen fmPictureSizeModeZoom, hogy bármelyik kép megjelenítése kitöltse az objektumot.

A makró:

Private Sub ComboBox1_Change()
Dim Fname As String
Fname = "F:\Jpg\Festmenyek\" & ComboBox1 & ".jpg"
Image1.Picture = LoadPicture(Fname)
End Sub

Természetesen a saját útvonaladat, és a képeid kiterjesztését add meg az Fname változóban.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21973) demarad


demarad
tag

Sziasztok,

valaki tud segíteni, az alábbi linken elérhető xlsx-ben
lévő szöveget szeretném számmá alakítani.
Van egy ezres elválasztó szóköz benne és nem boldogulok vele.

köszönöm előre is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#21974) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Hogyan tudok egy tartomány hivatkozását megváltoztatni?

Ha mondjuk van egy alma nevezetű tartományom, ami az A1 : A15 cellákra hivatkozik, akkor azt hogy tudom módosítani, hogy az A1 : B15 tartományra hivatkozzon?

Vagy ilyet nem lehet csinálni és egy új tartományt kell létrehozni?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#21975) Delila_1 válasza Pityke78 (#21974) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

ActiveWorkbook.Names.Add Name:="alma", RefersToR1C1:="=Munka1!R1C1:R15C2"

A jobb oldalon szereplő R1C1:R15C2 jelentése, hogy az első sor (Row), első oszloptól (Column) a 15. sor, 2. oszlopáig tart a tartomány.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21976) Delila_1 válasza demarad (#21973) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A csatolt füzetedben a látszólagos szóköz igazán egy 160-as kódú láthatatlan karakter.

Állj az egyik ilyen cellára, jelöld ki a szóköznek látszó karaktert, Ctrl+c-vel tedd a vágólapra.
Hívd be a Csere funkciót, és Ctrl+v-vel másold be a vágólapról a Keresett szöveg rovatba. A Csere erre rovatot hagyd üresen, nyomd meg Az összes cseréje gombot.

Utána már kedved szerint módosíthatod a tartományod formátumát.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21977) demarad válasza Delila_1 (#21976) üzenetére


demarad
tag

nagyon köszönöm :R

én a szóközzel próbáltam úgy nem ment de a Te módszereddel működik. :C

(#21978) Delila_1 válasza demarad (#21977) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A kódot így fejtettem meg:
Kijelöltem és másoltam a szóköznek látszó karaktert, majd beillesztettem egy cellába. Erre a cellára hivatkoztam a KÓD függvénnyel, ami kidobta a 160-at.

Erre nincs szükség, hiszen közvetlenül a Csere funkcióhoz is beilleszthetjük a cserélendő karaktert, csak gondoltam, hátha érdekel.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21979) Pityke78 válasza Delila_1 (#21975) üzenetére


Pityke78
őstag

És ezt a sort hol, hogyan tudom előhozni, átírni?

Köszi

(#21980) Delila_1 válasza Pityke78 (#21979) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A kérdésedből arra következtetek, hogy nem makróval akarod megoldani.
Melyik verziót használod?

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21981) Pityke78 válasza Delila_1 (#21980) üzenetére


Pityke78
őstag

Kaptam egy excel táblát és azt szeretném módsítani. Ebben vannak cellatartományok, amik így el lettek nevezve és a függvények ezekre a tartományokra, nevekre hivatkoznak.

Az adott nevekhez tartozó cellatartományt szeretném módsítani, bővíteni.

Amúgy 2007-es excel-t használok.

KÖszi

(#21982) Delila_1 válasza Pityke78 (#21981) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Képletek | Definiált nevek | Névkezelő

Megjelennek egy listában a felvitt nevek. Ráállsz a módosítandóra, és lent, a hivatkozás mezőben átírod a területet.
Kicsit furfangosan írták meg az Excel fejlesztői ezt a részt. Legjobb, ha a beírt $A$1:$A$15-ben kijelölöd a második A-t, és átírod B-re, másképp hajlamos annak a cellának a címét beírni, amelyiken éppen állsz a füzetben.

[ Szerkesztve ]

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21983) Pityke78 válasza Delila_1 (#21982) üzenetére


Pityke78
őstag

Szuper, köszönöm, sikerült! :)

(#21984) Delila_1 válasza Pityke78 (#21983) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21985) demarad válasza Delila_1 (#21978) üzenetére


demarad
tag

köszi :))

(#21986) Delila_1 válasza demarad (#21985) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szivi. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21987) Zarbi


Zarbi
tag

Üdv!
Segítséget szeretnék kérni! A problémám az, hogy van egy rakat eov koordinátám excelben. A gond az, hogy az ezreseknél (pl: 100 226) szóköz van így a további feldolgozásnál ez gondot okoz. A cella formátuma már szám, de a szóközök ettől még megmaradnak. A keresés, csere csak szöveg elejéről végéről töröl szóközt.
A kérdés egyszerű. Mi a megoldás arra (azon kívül, hogy egyesével kitörlöm a szóközöket), hogy eltávolítsam a szóközt?

(#21988) lappy válasza Zarbi (#21987) üzenetére


lappy
őstag

a tisztít fgv el lehet eltüntetni az összes szóközt

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#21989) Gordiann


Gordiann
őstag

Üdv!

Van egy szótáram excelben, az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehet megkeresni és (esetleg automatikusan) törölni a duplikációkat egy adott oszlopban?

Van erre valami egyszerű módszer?

[ Szerkesztve ]

(#21990) lappy válasza Gordiann (#21989) üzenetére


lappy
őstag

Szia
A darabteli fgv.-el megnézed hogy melyikből van 1 nél több
utána szűrővel rendezed azokra amik nagyobbak mint 1
majd sortörléssel kitörlöd az egyiket ha pl x2 van meg.

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#21991) Delila_1 válasza Zarbi (#21987) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Itt is ez volt a kérdés.
Nézd meg a válasz(oka)t.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21992) Delila_1 válasza Gordiann (#21989) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Ha legalább 2007-es verziód van, használd az Adatok | Ismétlődések eltávolítása menüpontot. Régebbinél nagyon jó lappy módszere.

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21993) Delila_1 válasza lappy (#21988) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

A TISZTÍT függvény kipucolja a 32-es ASCII kódú szóközt, de mint demaradnál, itt is előfordulhat a 160-as kódú karakter. Azt ott hagyja. :N :(

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21994) Gordiann


Gordiann
őstag

Köszönöm nektek! Összehoztam lappy módszerével, de megnézem ezt a menüt is mindjárt!

Üdv! :R

(#21995) Attas válasza Delila_1 (#21972) üzenetére


Attas
aktív tag

Köszönöm szépen a választ és a megoldást...!!

"Az élet olyan mint az ásás. Néha pár gyökér feltart, de annak jól odacsapsz és mehetsz tovább!"

(#21996) Delila_1 válasza Attas (#21995) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Szívesen. :)

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#21998) Louro válasza ElemiKoczka (#21966) üzenetére


Louro
őstag

Szia,

ez 700 rekord (+fejléc) és 5 oszlop. Ez nem számít nagy mennyiségnek. Ezzel gyorsan lehet dolgozni. De akár évek távlatában is használhatóbb. Makrót is kényelmesebb rá írni.

Látom az excel helyi isten már segít. Nekem is nagyon sokat segített az elején.

Mess with the best / Die like the rest

(#21999) Delila_1 válasza Louro (#21998) üzenetére


Delila_1
Topikgazda

Vicinális Jóisten. :DD

Programozó: hibás programok megírására és kijavítására kiképzett szakember. Többet ésszel, mint ész nélkül.

(#22000) tgumis


tgumis
tag

Sziasztok!
A következő a kérdèsem:
Van egy tàblàzat ami mondjuk 32 lapból àll. Az 1-től 31-ig lapon a hònap napjainak èrtèkesítèsi adatai vannak (egy lap egy nap )a 32. lapon az 1-től 31-ig összesített èrtèkesítèsek. Van e arra bàrmi ötletetek,hogy hogyan lehet megoldani, hogy a 32 lapon mondjuk beírom az A1 cellàba, hogy 2 az A2 cellàba, hogy 16 akkor az eddig megjelenített havi összesen èrtèkesített adatok helyett a 2-től 16-ig az összesített èrtèkesítèsek jelenjenek meg. A munkalapok megnevezései egyszerűen 1;2;3;4;5;6..... stb.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Microsoft Excel topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.