Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32451) Oszilaci válasza PeterPH (#32450) üzenetére


Oszilaci
senior tag

ha összeadom az alaplapom meg a proci árát már majdnem meg is van és sokkal kisebb méretben és fogyasztásban is mint az ivy pentium 3.0ghz

(#32452) bigdee888


bigdee888
tag

Sziasztok!
Nem vagyok jartas ebben a temaban:
van egy PC-s, 5.1-es rendszerem analóg bemettel, egy LED tv-m HDMI bemettel, es van egy J1900-as processzorral szerelt alaplapom, amin van HDMI kimenet es 5.1 analog kimenet is.
Ha en ezeket osszekotom, akkor az 5.1-es filmek nezhetok lesznek a TV-n es hallhatok lesznek a hangrendszeren?
Elore is koszi a valaszt.

(#32453) MasterMark válasza bigdee888 (#32452) üzenetére


MasterMark
titán

Igen.

Switch Tax

(#32454) bigdee888 válasza MasterMark (#32453) üzenetére


bigdee888
tag

Koszi! :)

(#32455) rappit4


rappit4
őstag

Sziasztok!
Tervezek egy HTPC-t amin XBMC lesz és openelec OS-t tervezek bele.
(A konfig:
AMD Athlon 5350
AsRock AM1H-ITX
4GB RAM (még kérdéses)
60GB SSD
Seagate 1TB ST1000
19V-os adapter)
A kérdésem az lenne, hogy esetleg azt meg lehet oldani, hogy pl. egy másik gépről ugyan azon hálózatról a HTPC merevlemezére töltsek le torrentről? Vagy erre van valami olyan alternatíva, hogy ne kelljen a gépre egeret meg billentyűzetet kötni?
Esetleg még azon is gondolkodtam, hogy lenne rajta OpenElec és egy Windows is és a gép nem abban a szobában lenne ahol a TV, hanem a mellette lévőben, ahova egy monitorra rá lenne kötve és a másik szobába pedig át lenne húzva a HDMI a TV-re illetve az optikai az erősítőre és ha nem nyúl hozzá az ember akkor alapból OpenElec-be bootol, ha pedig csak böngészni szeretne rajta akkor kiválasztja a windowst. Ez szerintetek mennyire életképes ötlet? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32456) sugarforce válasza LLKobe (#32444) üzenetére


sugarforce
őstag

Asrock Qc5000itx,4Gb ram, 750gb+1tb belső hdd-kkel (meg két usb-s 1tb-sok), 120w paneltáp. a ház egy msi windtop háza, amit kicsit átalakítottam belülről, hogy elférjen benne minden. Amit futtat egy ubuntu 14.04lts, plex mediaserver, utorrentserver, pure ftp, samba. a lap került csak pénzbe, 20körül volt újonnan, viszont megbirkózik ennél jóval erőforrásigényesebb feladatokkal is.

[ Szerkesztve ]

(#32457) kovy79 válasza rappit4 (#32455) üzenetére


kovy79
őstag

Ha megosztod a HTPC tartalmát a saját hálózatodon, másik gépen egy meghajtó betűjel alá tudod rendelni és így oda is tudsz torrent-tel töltögetni.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#32458) rappit4 válasza kovy79 (#32457) üzenetére


rappit4
őstag

Na, ez tök jó. Openelec-el meg tudom ezt csinálni igaz?

(#32459) gery2123 válasza rappit4 (#32455) üzenetére


gery2123
őstag

1. Igen a torrent vezérlést meg lehet oldani mind linux (openelec), mind windows alatt. Utorrent remot, transmission remot, qbittorrent remot.

2. Én nem igazán ajánlanám a több méteres hdmi összeköttetést, mondjuk nem tudom mennyire romlik a minőség mondjuk egy 10m- es kábellel, de nem hiszem, hogy túl jó ötlet.

-- PSN_ID: GerY2123

(#32460) sugarforce válasza rappit4 (#32455) üzenetére


sugarforce
őstag

transmission, utorrent, rtorrent-et ha ráraksz, mindnek van webes kezelőfelülete, amit helyi hálóról, vagy netről elérhetsz, nem kell külön másik gép vinyójára töltögetni, ha csak nem külön ez a cél, bár lévén HTPC-ről beszélsz, akkor erről nézed filmeket is, így célszerű akkor nem két gépet járatni, illetve külön monitor sem feltétlen kell rá. Nekem teljesen automatizálva van minden, áramszünetből való visszatérés után is simán megy minden, elindul automatikusan, folytatódnak a letöltések stb. persze a bizt kedvéért rá van kötve hdmi-vel a tv-re, de minden mást hálózaton puttyal intézek, ha valamit törölni, másolni telepiteni kell,

[ Szerkesztve ]

(#32461) rappit4 válasza gery2123 (#32459) üzenetére


rappit4
őstag

Igen, nekem is a hosszú HDMI kábel a legfőbb aggályom, ez csak ilyen vad ötlet volt. :)
(#32460) sugarforce:
Igen, úgy gondoltam, hogy a HTPC a TV szekrény fiókjába lenne eldugva és ha én a gépemről le akarok valami tölteni a HTPC-re akkor ahhoz ne kelljen átvinnem külső vinyón, hanem gondolok egyet és akár hálozaton keresztül bekapcsolom a HTPC-t (ez lehetséges?) és az én gépemről az egyik progival elindítom a letöltést a HTPC-n. Ez így akkor megoldható igaz?

(#32462) sanzi89


sanzi89
addikt

Szerintetek van értelme ma Intel N2800-as CPU-ra építeni HTPC-t? 10k-ért tudnék venni egy új Intel lapot beépített PicoPSU-val, amin van HDMI. Egy "buta" Samsung TV hátára kellene, hogy az otthoni Home szerver hálózati megosztásáról tudjak filmet nézni. Semmi extra, 1080p-s mkv menjen XBMC vagy Openelec-kel.
Kapna 1GB ramot, egy pár ezer forintos tápot meg házat, a OS menne egy 8GB-os pendrive-ra és kész. Elég olcsón (20k alatt) össze tudnám hozni.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#32463) sugarforce válasza rappit4 (#32461) üzenetére


sugarforce
őstag

persze megoldható minden további nélkül. én pl munkahelyről szoktam behúzni a torrenteket, bár nekem 7/24 megy a gép, mert keveset fogyaszt, de megoldható a hálózatról való bekapcsolás is, Wake On Lan-nak hívják ezt a megoldást.

(#32464) rappit4 válasza sugarforce (#32463) üzenetére


rappit4
őstag

Na, ez tök jól hangzik. Köszi szépen a válaszokat! Még annyi, hogy egy 19V-os adapter vajon elbír 2db merevlemezt, tehát egy SSD-t és egy HDD-t? Egyébként az nem baj neki, ha megy egész nap?

[ Szerkesztve ]

(#32465) sugarforce válasza rappit4 (#32464) üzenetére


sugarforce
őstag

hát kérdés, hogy hány Amperes, mekkora a teljesítménye. Nem baj, sőt még inkább jobb, ha megy egész nap és nem kapcsolgatod, csak legyen jól szellőző helyen.

(#32466) LLKobe válasza rappit4 (#32461) üzenetére


LLKobe
veterán

Nekem a nagy gépem egy 10m-es hdmi kábellel van rádugva a tv-re, és minden megy gond nélkül évek óta.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#32467) rappit4 válasza sugarforce (#32465) üzenetére


rappit4
őstag

Ezt néztem, mert ezt ajánlotta az AsRock a honlapjukon.
(#32466) ll-kobe:
Na, ez is jó hír, akkor majd lehet később kipróbálom azt is, köszi!

(#32468) sugarforce válasza rappit4 (#32467) üzenetére


sugarforce
őstag

Most nézem 25Wos a proci, amit írtál, az alaplaphoz pedig az asrock oldalán 65W-os tápokkal dobálóznak, de látom a kompatibilitási listában, amit linkeltél. Szerintem érdemes lenne valami combosabb tápot keresni, hogy biztos elbírja a hdd-ket, pláne, hogy látom 4 db sata van rajta. Ha később úgy döntesz, akkor sem okozna gondot belerakni +2 hdd/ssd-t ha nagyobb tápod van, 90W körüli szerintem már röhögve vinne mindent.

(#32469) rappit4 válasza sugarforce (#32468) üzenetére


rappit4
őstag

Okés, köszi a válaszokat! :R

(#32470) Oszilaci válasza rappit4 (#32455) üzenetére


Oszilaci
senior tag

"optikai az erősítőre "

ez miért is jobb mint a HDMI-t az erősítöbe és onnan a TV-re? ha nincs HDMI az erösítön akkor értem de amúgy nem

(#32471) Celtis válasza rappit4 (#32455) üzenetére


Celtis
veterán

Openelecnek bőven elég a 2GB RAM, az 5350 sem ad sokat hozzá az 5150-hez képest. Szóval pár ezrest foghatsz ezen a konfigon. Érdemes lehet megnézni a QC5000-ITX lapot is.

(#32472) tom_tol válasza sanzi89 (#32462) üzenetére


tom_tol
addikt

PowerVR linux driver nem terem minden bokorban.
Nálam még mindig működik egy Boxee, nem tud 23,976-t és nem szereti a BD iso fájlokat.
Ha ez neked nem gond...

(#32473) rappit4 válasza Oszilaci (#32470) üzenetére


rappit4
őstag

Nincs rajta HDMI, természetesen ha lenne azzal kötném :)
(#32471) Celtis:
Pont ez lett volna a kérdésem, hogy elég-e 2GB ram illetve a prociból kell-e az a nagy :) Ez a QC bejövős, mondjuk a WiFi felesleges és nincs benne sajna power jack aljzat, mondjuk ezt ki lehetne küszöbölni, mert van félrerakott 450W-os Chieftec tápom. Egyébként szerintetek egy 450W-os táp ezt a konfigot elvinné ventillátor nélkül? (mert jelenleg abban a tápban nincs venti)

(#32474) rappit4 válasza rappit4 (#32473) üzenetére


rappit4
őstag

(lejárt a szerk. idő)
Még annyi, hogy ez a QC5000-ITX elbírná a BD50 3D filmeket akadás nélkül 2GB rammal?

(#32475) sugarforce válasza sanzi89 (#32462) üzenetére


sugarforce
őstag

Raspberry pi esetleg? Azon van cec támogatás ,külön távirányítóval sem kellene foglalkozni, plusz kis helyet foglal, hangtalan, kis fogyasztása van, xbmc tökéletesen menne rajta.

[ Szerkesztve ]

(#32476) Oszilaci válasza rappit4 (#32473) üzenetére


Oszilaci
senior tag

erősítő cserén nem gondolkozol ,hogy ne csak a kép legyen tuti hanem a hang is?

[ Szerkesztve ]

(#32477) rappit4 válasza Oszilaci (#32476) üzenetére


rappit4
őstag

DTS-t tudja, Dolby-t tudja, hangminőségben biztos vagyok, hogy semmit nem dobna a DTS-HD, 7.1 pedig teljesen felesleges a nappalimba. Sztereóra pedig ott van a saját készítésű csöves HTA-30 :)

(#32478) Celtis válasza rappit4 (#32473) üzenetére


Celtis
veterán

B+ ehhez egy 45W-s táp is bőven elég. 450W? atyaég.

(#32479) rappit4 válasza Celtis (#32478) üzenetére


rappit4
őstag

Csak azért mondtam, mert az van itt elfekvőben. :DDD

(#32480) sugarforce válasza rappit4 (#32479) üzenetére


sugarforce
őstag

Hát elviszi az biztos, de még 8 másik ugyanilyen gépet is ezzel együtt :D

(#32481) rappit4 válasza sugarforce (#32480) üzenetére


rappit4
őstag

Hát igen, ezért is jobb lenne az AM1-H mert az adapterről tudnám működtetni. Olcsóbbra is jönnék ki egy 5150-el, mint a QC5000-el. Van valami ami miatt jobban megérné a QC5000? (Wifi nem kell) Az 5150 is elviszi a Blu-Ray 3D filmeket?

(#32482) sugarforce válasza rappit4 (#32481) üzenetére


sugarforce
őstag

Nem minden QC5000-ben van wifi, amelyikben van, az is "csak" egy mpcie kártya formájában.
Létezik pl QC5000ITX/PH lap, ami pl passzív hűtéses, ráadásul a qc5000 15W-os, az 5150 meg 25. Persze ezek mind apróságok, de szerintem hosszú távon számít az a 10 w különbség.
Plusz QC5000-nél 6 x USB 3.0, 6 x USB 2.0, addig az AM1H-nál 4 x USB 3.0, 6 x USB 2.0 van. Persze ez is akkor szempont, ha fontos a több usb, meg az usb3. Mind egyéni igény kérdése, szerintem korrektebb lap a qc5000.

(#32483) radi8tor válasza rappit4 (#32481) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

5150 is simán viszi a 3D-t.
Intel CPU-k drágábbak, azért jössz ki jobban 5150-el.

sugarforce: az, hogy 25W van ráírva az nem jelenti azt, hogy meg is eszik 25W-ot.
Ebben is más a két gyártó, teljesen mást jelent a TDP a két cégnél.

Ja most nézem QC5000 is AMD. 1900-al kevertem. :D
Akkor az azért ennyi, mert egybe szerelt lap.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#32484) canniball válasza sugarforce (#32468) üzenetére


canniball
nagyúr

Én nem biztos hogy 4 HDD-vel rápróbálnék az integrált tápra...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#32485) radi8tor válasza canniball (#32484) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az illetőnek csak 2 lenne (SSD+HDD)

⭐ Stella

(#32486) rappit4 válasza sugarforce (#32482) üzenetére


rappit4
őstag

Hát igazábol az usb sem lényeges, ha be lesz súvasztva a szekrénybe és hálozatról lesz a belső vinyójára töltve. Egyébként ehhez a QC-hez milyen táp kéne? :D
(#32483) radi8tor1:
Akkor jó, köszi!

(#32487) canniball válasza radi8tor (#32485) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, az valóban nem is lehet gond. De a kolléga (abban a postban amire válaszoltam ;) ) azért javasolt nagyobb tápot, hogy később még két meghajtót rá lehessen kötni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#32488) tom_tol


tom_tol
addikt

Használ valaki Rii i8-at és ha igen milyen tapasztalatokkal?
erre gondolok
vagy hogyan lehetne beépíteni egy boxee vevőjét pc-be? (itt sok okos ember megfordul :D )

[ Szerkesztve ]

(#32489) szuszinho válasza Oszilaci (#32440) üzenetére


szuszinho
őstag

Hol lehet ilyen SSD-re szert tenni (16 Gb 4.000)?

Más:
Érdemes mSATA SSD-t átalakítóval használni SATA foglalatba?

(#32490) canniball válasza szuszinho (#32489) üzenetére


canniball
nagyúr

Mi értelme lenne? Ahogy nézem az mSata sem olcsóbb mint a 2,5" és erre még rájön az átalakító felára.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#32491) Plasticbomb válasza canniball (#32490) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Itt leginkább azt kell megfontolni, hogy mekkora fizikai helyed van. Egy msata ssd jóval kisebb, mint egy normál. Kb harmada/negyede. Igen sok helyet lehet vele megtakarítani. Esetleg az lehet hátulütő, hogy kb csak a 90%át szokták hozni a hasonszőrű normál sata megoldások teljesítményének, de ezt észre sem veszed. Plusz esetleg még kisebb fogyasztás, de ezt nem tudom fejből. Ha neki megéri, akkor használja. (Mellesleg van, hogy olcsóbban hozzájut egy 64GBos msata ssdhez, mint hasonló méretben nagyobbhoz. Lásd pl Samsung msata darabok a hardveraprón olyan 8-10 ezer között mozognak, ami egy htpcbe tökéletes, ha annál nagyobb méret kell, akkor meg bevágsz mellé egy x terás hdd-t. Aminek az ára meg azért igen baráti. Így megvan a gyors bekapcsolás, az azonnali reagálás, és a nagy tárhely is.

(Én pl ezt tenném, egy kisebb SSD rendszernek egymagában, és egy/ több HDD a filmeknek RAIDben. Az SSDről futna maga a rendszer, a HDDken meg szépen RAID (nem jut eszembe melyik mód az, amikor összefűzi őket, és a két HDD egynek látszódik, dupla méretű tárhelyként, talán 0? ), még a laptopomba is így raknám be, csak nem nincs még egy helyem egy plusz HDDnek, így marad az egy SSD egy HDD felállás.)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#32492) canniball válasza Plasticbomb (#32491) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez mind igaz, de a kolléga kérdése az volt hogy 2,5" Sata vagy mSata+2,5" adapter, tehát 2,5"-nyi helye biztosan akad. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#32493) Plasticbomb válasza canniball (#32492) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Ez is igaz, viszont lehet ezen gondolatok után el másképp szemlélve másképp dönt.:D

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#32494) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!A Yatse-ben hol van a hangvezérlés opció?Kodi-hoz. Vagy csak az unlocker-megvétele után elérhető? Ja, mégegy : az a Kodi, vagy a Win7-em beállitási katyvasza, hogy "bluray" forrásként megnevezve a PC-t 1.4 HDMI összeköttetéssel, automatice 24p-re löki az induló Kodi-t, a TV-n....? Vagyis a TV átvált 24p-re.....ez mitől van...? Mert "bluray" a HDMI forrás megnevezése? :R

[ Szerkesztve ]

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#32495) rappit4


rappit4
őstag

Szerintetek Q1900 legyen vagy a QC5000? Az intelben az jobban tetszik, hogy passzív hűtős, az amd-ből olyan sehol sincs raktáron. Esetleg valakinek ezeknek az analóg hangminőségükről van valami véleményetek?

(#32496) nrbx válasza Brogyi (#32371) üzenetére


nrbx
tag

Hello, en is hasonlo problemat oldok (HTPC-t regi CRT TV-re kotni). Ez jobb valasztas lenne?

(#32497) sugarforce válasza rappit4 (#32495) üzenetére


sugarforce
őstag

ha nincs raktáron, akkor nagyon nem is kérdés. q1900. én 2.0-t teszteltem rajta, csodát nem igazán kell várni tőle, hozza amit kell, de komolyabb házimozis felhasználásra én semmiképp nem használnám.

(#32498) rappit4 válasza sugarforce (#32497) üzenetére


rappit4
őstag

Komolyabb házimozis felhasználas alatt mit értesz? BD50 minőségű 3D és nem 3D filmeket szeretnék rajta nézni Dolby Digital és DTS hanggal. Azt mondod ez erre nem alkalmas?

(#32499) Celtis válasza rappit4 (#32495) üzenetére


Celtis
veterán

Ne is mondd. Végre eladtam a régi alaplapot, és mire meg akartam rendelni a passzív QC500-et, eltűnt a kínálatból.
Ettől függetlenül maradok ennél, csak a ventilátorral. Kicsit olcsóbb mint a J1900, nem kell RAM-ot cserélnem, több SATA port van rajta, támogatja fullHD feletti felbontást.
Van egy másik lapom 5150-nél és egyáltalán nem hallom a hűtést.

(#32500) rappit4 válasza Celtis (#32499) üzenetére


rappit4
őstag

A Q1900-ashoz miért kéne ram-ot cserélned? Mind a kettő ddr3-as nem?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.