Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32251) Patice válasza Peak (#32250) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#32252) sowi válasza Peak (#32250) üzenetére


sowi
őstag

errol bovebben majd szkajpoljunk, mert erdekel a tortenet :)

[ Szerkesztve ]

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#32253) Dave™ válasza Peak (#32250) üzenetére


Dave™
nagyúr

20W teljesen passzívan azért nem kevés hőt termel, a CPU mondjuk bírja, de a környékén a kondiknak és egyéb alkatrészeknek nem biztos, hogy jó lesz hosszabb távon, főleg nyáron 28 fokban. Én a J1900 mellé is tettem egy leszabályzott 8-as ventit, ugyanúgy nem hallom 2-3 méterről, viszont -15-20 fokot számít már most is.

(#32254) Peak válasza Dave™ (#32253) üzenetére


Peak
addikt

2 órát ment most folyamatosan, average fogy. 15W.
valóban nem "hideg", esetleg ha valahogy megoldható egy valóban hangtalan venti, nem zárkózom el előle, viszont 6-8centi átmérőre van furat, abban meg ezt nem nagyon tudom elképzelni.
van ötleted hogyan kéne?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#32255) Peak válasza Peak (#32254) üzenetére


Peak
addikt

ja és ha megnézed a neten, ez a doboz szinte teljesen rácsozott, szuper a passziv szellőzése is.

http://www.chieftec.eu/en/chassis/itx-tower/ix-03b.html

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#32256) Dave™ válasza Peak (#32255) üzenetére


Dave™
nagyúr

Ha van légmozgás oké, csak pont az a baj, hogy a házon belül nincs. Egy alacsony fordulatszámú 8-as ventilátorral, nekem pl. egy régi glacialtech volt itthon, illetve ezt leszabályozva az asrock lap BIOSában kész is a feladat. 0-255-ig elég finoman be lehet hangolni, szerintem érdemes egy próbát tenni vele. Mondjuk nekem van fölötte egy slim optikai drive is, de nyáron egyébként is betettem volna egyet.

(#32257) justice84


justice84
tag

Hali.

Az Openelec-Plex verziót próbáltátok már? [OpenELEC + Plex Home Theater - The all in one PHT distro]

(#32258) Magga válasza justice84 (#32257) üzenetére


Magga
aktív tag

Én Plexet használok, úgyhogy gyorsan ki is próbáltam. Részletesen nem teszteltem, de működik, az biztos!
:R

[ Szerkesztve ]

(#32259) CirrMee


CirrMee
addikt

Kodi billentyűzet vezérléséből lehet kiszedni funkciót? Az Enter mellett tanyázó Ű betű (véletlen) lenyomására kivágja az asztalra/ablakba, és mivel az asztalnak más felbontása van, a Kodi saját magától átállítja a számára beállított felbontást az asztaléra, amit lehet minden véletlen Ű megnyomás után újra belőni.

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#32260) canniball válasza CirrMee (#32259) üzenetére


canniball
nagyúr

A keyboard.xml-t kell szerkesztened.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#32261) Oszilaci válasza Magga (#32258) üzenetére


Oszilaci
senior tag

mivel jobb ez mint a sima openelec???

(#32262) Magga válasza Oszilaci (#32261) üzenetére


Magga
aktív tag

Ez tulajdonképpen egy openelecre épülő Plex. Szóval nem a Kodi indul, hanem a Plex. Én a hálózati tulajdonságai miatt használok Plex-et.

(#32263) Oszilaci válasza Magga (#32262) üzenetére


Oszilaci
senior tag

jobban teljesít hálozaton keresztül?

érdemes kipróbálni?

(#32264) justice84 válasza Magga (#32258) üzenetére


justice84
tag

Az a baj hogy kicsit fapados Kodi (xbmc) utána. Meg kár hogy ennek nincs server funkciója, így kell egy plusz gép amin fut a server. :(((
OpenELEC + Plex Media Server addon-al -nekem jobban bejött.Tv-n megy a Kodi, tabon meg a Plex amit bárhonan el lehet érni.

[ Szerkesztve ]

(#32265) Magga válasza Oszilaci (#32263) üzenetére


Magga
aktív tag

Azt nem gondolnám! (hogy jobban teljesít)
Ugye a plex egy kicsit másképp épül fel, mint a kodi. Vagy egy szerver (a winnel együtt indul és háttérben mindig fut) és vagy egy kliens program.
Leírom, én hogy használom:
- a nappaliban van egy gépem, ebben vannak a hdd-k, ezen fut a torrent és a plex szerver
- a laptopon, a nappalis gépen és a hálóban lévő gépen is fut egy-egy kliens, ezek a hálózaton automatikusan megtalálják a szervert
- amiért én nagyon szeretem, hogy a közös adatbázis miatt, ha pl. a hálóban este megnézünk egy részt az aktuális sorozatból, akkor a nappaliban legközelebb már a következőt dobja ki, ugyanígy filmnél is, ha nem fejeztük be, bármelyik kliensen folytathatom
- nekem a munkahelyi gépemen is van egy szerver, úgyhogy az otthoni gépek bármelyikén az ottani tartalmat is nézhetem

Nem mondom, hogy kodival ezt nem lehet megcsinálni, de plex alapból tudja...

(#32264) justice84
Nekem meg ugye pont a fentebb írtak miatt jobban kézre áll a plex. Nagyon tetszik a kodi rengeteg kiegészítője, de két dolog miatt döntöttem a plex mellett:
- hálózat
- a szerveren annyi mappát osztok meg, amennyit csak akarok. Így nekem van külön sd, külön hd, külön 3d, külön animációs film mappám

[ Szerkesztve ]

(#32266) Warter válasza Magga (#32265) üzenetére


Warter
őstag

Ezt a Kodi is alapból tudja. :)

(#32267) Magga válasza Warter (#32266) üzenetére


Magga
aktív tag

Akkor csak én nem értek hozzá! :DDD

A közös adatbázis beállítására csak elég bonyolult sql-es megoldásokat találtam. Itt is kérdeztem, hogy ezt hogy lehetne a legegyszerűbben megoldani, a Trakt.tv-s regisztrációt ajánlotta valaki, ami nekem nem működött mindig.

De ha valaki leírja, ezt hogy tudom összehozni Kodiban, annak örülnék, mert sok kiegészítő jól jönne!?

(#32268) Warter válasza Magga (#32267) üzenetére


Warter
őstag

Igen, azaz SQL-es megoldás van, illetve kell néhány share is a playlist+thumbs miatt. De az adatbázisokat már magától létrehozza, szóval csak kell csinálod sql alá egy felhasználót és annak jogot adni. A többi magától legenerálódik. Nálam most így van, csak bemásolom az xml fájlt az új készülékre és bármit tudok nézni és a filmek folytatása is megoldott.

[ Szerkesztve ]

(#32269) Magga válasza Warter (#32268) üzenetére


Magga
aktív tag

Na ezért írtam, hogy a plex alapból tudja, és nem mondom, hogy kodival nem lehet ezt megcsinálni. Ezek szerint a kodi nem tudja alapból és egy kis utánaolvasás után biztosan össze tudtam volna hozni,de... ;)

(#32270) CirrMee válasza canniball (#32260) üzenetére


CirrMee
addikt

Épp ez a probléma, a keyboard.xml fájlban nem találok Ű tagot... :)

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#32271) Celtis válasza CirrMee (#32270) üzenetére


Celtis
veterán

Lehet, hogy az angol kiosztás szerinti karaktert kéne keresned "\"

(#32272) CirrMee válasza Celtis (#32271) üzenetére


CirrMee
addikt

Backslash, köszi! :))

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#32273) kovy79 válasza Celtis (#32247) üzenetére


kovy79
őstag

Nagyon köszi! :R
Fel is tettem, korrektnek tűnik (bár a dualaudio-t még nem próbáltam).
1-2 apróságot mondjuk nem értek.

-Miért van vajon, hogy az Openelec pár filmnél nem jeleníti meg a borítót? A fájlnevek természetesen stimmelnek. Médiatár frissítést is csináltam.

-Médiatár frissítésnél ki lehet zárni bizonyos forrásokat, mappákat? Van pár mappa, ami 1000+ fájlt tartalmaz és kicsit sokáig tart a frissítés...

-Az Openelec a port.hu alapján átnevezett pár filmet. Ezeket hogy tudnám kézzel átnevezni (visszanevezni).
Pl "xy (1954)" névből csinált "(xy)" nevet.

:R

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#32274) kungzi


kungzi
veterán

sziasztok

azt szeretném kérdezni, hogy a kodi-t fel lehet rakni notira? A notim itt van a tv-m mellett, kb 1 méterre. HDMI-vel van rákötve a tv-re. Olyat belehet állítani, hogy a hdmi kimeneten menne a kodi a tv-n, de közbe használom a notit másra?

előre is köszi

(#32275) Plasticbomb válasza kungzi (#32274) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Igen, mindent lehet.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#32276) PuMbA válasza RetepNyaraB (#32245) üzenetére


PuMbA
titán

Ilyen a világon nem létezik, hogy egy DVD felbontású film megfogja a Core i5-ödet :DDD Legyen az akármilyen hiperszupernehéz kódolású... Valami más probléma van :)

[ Szerkesztve ]

(#32277) stigma


stigma
addikt

Sziasztok!

Egy Kabini-s HTPC-hez ( MSI lap+5150+4GB RAM + WD RED 3TB + 300-350W-os táp) milyen ITX-es házat ajánltok?
Sajnos Low Budget-es lesz, amiket én néztem az az alábbi:
1. Antec ISK600
2. Silverstone SG05 mini
3. Codegen MX31-A2 - Az itteni tápot nem biztos hogy be merném tenni a konfigba, ahelyett inkább egy jobbat vennék.

Maximális ár táp nélkül: 12k
Maximális ár táppal: 15k

Bármilyen használt, itt ph!-n lévő aktuális hirdetést is mondhattok akár, lényeg max 15k és ITX legyen!

Tiszában vagyok vele jobb megoldás lenne egy fekvő slimes ház mint pl.: SilverStone ML07,ML06

Amit még néztem az az alábbiak:
- Cooler Master Elite 120,130
- Thermaltake Core V1

segítséget előre is köszönöm!

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#32278) Celtis válasza kovy79 (#32273) üzenetére


Celtis
veterán

Ezek nem Openelec függő dolgok. Kodi de méginkább scraper beállítás.

- Azért nem jelenít meg borítót, mert nem találta meg a scraper a filmet.
- Médiatár frissítés mindent frissít. A frissítés azt jelenti, hogy az új vagy még nem azonosított filmeket megpróbálja beazonosítani. Ami már megvolt, ahhoz nem nyúl. Általában érdemes beállítani a frissítést a Kodi indulásával együtt. Ígx bakapcsolás után magátol lekeresi az új dolgokat.
- Ezt nem is értem. A filmnek a médiatárban az lesz a neve ami hivatalosan is a neve. Nem a fájlnév. A kézzel átnevezésre csak akkor van szükség, ha a scraper nem találja a filmet.

Én az Universal Movie scrapert használom. Egyszer beállítottam és gyakorlatilag soha nem kell vacakolnom vele. Kiveszem a kölcsönzőből a filmet, és megjelenik borítóstul magyar tartalommal együtt a médiatárban.
Most, hogy csináltam az új HTPC-t és beolvasta azt a 250-300 filmet ami van, max 5 elvetemült filmnél kellett kézzel belenyúlnom.
Mondjuk ehhez az is kell, hogy a kölcsönzőben jó inf fájl legyen csatolva. Ahol én vagyok tag és szerintem a legtöbben, ott ez alap.

(#32279) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

ez miért van kodiban? Sehol máshol nem jön elő, csak mikor a filmet elkezdem lejátszani. Fent a zöld csíkra gondolok.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#32280) MasterMark válasza kungzi (#32279) üzenetére


MasterMark
titán

Mi miért van?

Ez valami driver vagy directx gond lesz szerintem.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#32281) Oszilaci válasza Celtis (#32278) üzenetére


Oszilaci
senior tag

első próbálkozásomnál volt médiatáram utána a következő telepítés ota nincs mit csinálok rosszul???

(#32282) Celtis válasza stigma (#32277) üzenetére


Celtis
veterán

A 300-350W-os táp nekem feleslegesenek tűnik.Inkább egy adapter+paneltápos házat választanék.

(#32283) Celtis válasza Oszilaci (#32281) üzenetére


Celtis
veterán

Van az mindig. A Filmek menüban balra nyíl és kiválasztod a megjelenítési módot.

(#32284) Oszilaci válasza Celtis (#32283) üzenetére


Oszilaci
senior tag

időjárás,képek,videok,zene,programok,stb

és az első telepítésnél a video es zene kozott volt egy filmek is azt hiszem ,ott nagy boritokepek voltak és onnan tudtam inditani

(#32285) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

kell csinalni egy video konyvtarat a szerver gepen?

(#32286) kungzi válasza MasterMark (#32280) üzenetére


kungzi
veterán

legfrissebb nvidia és directx driver van fent :((

(#32287) kovy79 válasza Celtis (#32278) üzenetére


kovy79
őstag

Köszi a választ.

-De nekem minden filmnek, sorozatnak van saját (tehát a gépre anno én másoltam fel minden filmhez a filmnév.tbn-t) borítója, amik az XBMCbuntun normálisan megjelentek.
Ezért nem értem, hogy párnál vajon miért nem jeleníti meg?

-Ezaz, hogy a médiatár mindent frissít. Ez nálam kb 15-20percig tart pár mappa nagy tartalma miatt. Ezt a pár mappát zárnám ki a frissítésből. Csak nem tudom, hogy van e rá mód.

-Konkrét példa.
Filmnév: John Silver (1954), erre a program elnevezte így: (Long John Silver). Így zárójellel.
Ezt szeretném manuálisan visszanevezni, de nem találok rá semmilyen lehetőséget.

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#32288) chesterboy válasza Oszilaci (#32285) üzenetére


chesterboy
aktív tag

Új telepités után megint létre kell hozni a médiatárat.

(#32289) Oszilaci válasza chesterboy (#32288) üzenetére


Oszilaci
senior tag

kicsit részletesebben tudsz esetleg segíteni?sehol nem találom ,hogy mit kellene csinálni és nem ugrik be,hogy mit csináltam máshogy elöször

(#32290) chesterboy válasza Oszilaci (#32289) üzenetére


chesterboy
aktív tag

bővebben XBMC

(#32291) Oszilaci válasza chesterboy (#32290) üzenetére


Oszilaci
senior tag

nincs FILMEK és a VIDEOK alatt NINCS MÉDIATÁR SEM

ezt én is elolvastam

"A Filmek (és a Sorozatok) menüpont csak akkor lesz elérhető a főmenüben ha már legalább egy film (vagy sorozat) bekerült a médiatárba!"

hogy kerülnek be ha nincs MÉDIATÁR a videok alatt???

és megvan simán hálozati helynek adtam hozza a megosztott könytárakat :W
most már jó :R

[ Módosította: radi8tor ]

(#32294) Celtis válasza Oszilaci (#32291) üzenetére


Celtis
veterán

Hozzá ell adni a filmeket tartalmazó folder(eke)t.
Kodi

Mielőtt ezt megcsinálod, telepítsd és konfiguráld a scrapert. Javaslatom az Unversal Movie scraper.

Hasonló elvek szerint lehet képeket, zenéket, sorozatokat hozzáadni,

Szerintem nekem alapból volt filmek menü üres médiatárral is. Talán azért mert másik skint használok.

(#32295) Celtis válasza kovy79 (#32287) üzenetére


Celtis
veterán

Lehet filmenként vagy folderenként is frissíteni. [link]
Ha a filmet frissíted, ott lehetőség van kézzel átírni a címet és a találati listából választani.
Illetve ki lehet zárni foldereket a keresésből.
6. pont

De pont az a Kodi lényege, hogy ne kelljen kézzel másolgatni borítókat. Ha a fájlnév vagy nfo alapján be tudj azonosítani a filmet, akkor mindent letölt magától.

Valószínűleg azért tart sokáig a frissítés, mert nem találja a scraper a filmeket és minden alkalommal végigmegy a teljes adatbázison. Sok munkával elérted, hogy manuálisan legyen valamid, ami automatikusan jobban működne. Le is tilthatod a médiatár frissítés infot, és akkor nem fog zavarni.

(#32296) envagyok válasza Celtis (#32295) üzenetére


envagyok
veterán

Most én is kipróbáltam az universal movie scraper, de ugyanúgy angolul írja az ismertetőt mint a gyári.
Hogyan állítottad be hogy magyarul legyen?
A gyárival ugyanúgy angol, a port.hu-s magyar ugyan, de sokat nem talál meg.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#32297) szuszinho válasza envagyok (#32296) üzenetére


szuszinho
őstag

Az add-on beállításban kell magyarra állítani.

(#32298) gery2123


gery2123
őstag

Kodi trakt.tv addonnal kapcsolatosan lenne egy kérdésem. :)
Miért van az, hogy ha a kodiban nézek egy filmet, sorozatot és "nézett" lesz az a trakt fiókomban ott van. De ha a trakt fiókomban jelölök be valamit az a Kodi-ban nem jelenik meg. Valakinek hasonló?
Ez azért lenne lényeges, mert tegnap felraktam a Plex szervert - et arra az esetre ha nem otthon vagyok, ott is van trakt plugin, és szépen megy is a szinkron, de ha ott egy sorozatot megnézek az a kodiban nem kerül jelölésre

-- PSN_ID: GerY2123

(#32299) asanotadanob válasza kungzi (#32286) üzenetére


asanotadanob
tag

Nálam ez akkor jött elő, amikor nagyítottam a képernyőn pár százalékot, és alapértelmezetté tettem. Az aktuális film még jó volt, de a következőknél már előjött a zöld csík.

(#32298) gery2123

Mióta a trakt honlapját frissítették az új dizájnra, a legtöbb funkció nem működik sajnos. Már fejlesztik hozzá a kodi plugint, a github oldalról tölthető is, de én még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#32300) gery2123 válasza asanotadanob (#32299) üzenetére


gery2123
őstag

Akkor bízony megnézem azt a plug-in magamnak hátha jó lesz vele.

-- PSN_ID: GerY2123

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.