Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.
    Némi infóra lenne szükségem, mert vagy NAS vagy HTPC-t szeretnék venni, és hozzátok fordulok, mert úgy néz ki HTPC kézenfekvőbb lenne nekem:

    Amire használnám az a mostani asztali gépemben lévő WD 3TB-os RED HDD-re szedett filmeket küldöm át DLNA (Serviio vagy PS3 Media Server) segítségével és úgy nézek 1080p vagy 3D-s filmeket):

    Amire kellene a HTPC:
    -Elsősorban 24/7ben torrentezni
    -Filmek lejátszása a TV-n (Sony 42W805B)=> 1080p, sorozatok, 3D-s filmek
    -Képek videók tárolása
    -Esetleges asztali gébről backup készítése.

    Hezitáltam egy NSA325 v2-es NAS megvételén de kb 30-40k-s áron szerintem az alábbi konfig jönne össze amivel jobban járnék szerintem:
    - AM1 (5350,5150) vagy J1900-as lap+ proci -25k
    - 4GB ram - 8-10k
    -Kezdetben 1 db WD 3TB RED vinyó kerülne + Oprendszer (ezt az alábbi 3 dolog valamelyikére tenném: 64GB os SSD, 32GB-os MicroSD vagy 32GB-os Pendrive) - 5-6k
    - Ház + táp => ~15k
    -Ami fontos => Csak ITX ház és alap jöhet szóba, helyhiány miatt. :D

    A HTPC-re sokat nem költenék de szerintetek ez amit most gyorsban összeírtam, megfelelne nekem 2 évre kb csak torrent és filmezésre?
    Árban kb 50k-ig akarok elmenni, a felsorolt cuccokat új/használtan venném meg.
    Mit szóltok hozzá, bármilyen ötletet szívesen fogadok. (Megépíteni ezt 2015 első negyedévében tervezem.)
    Ahogy olvastam nálatok win 8.1 +Kodi lenne a megfelelő vagy Openelec amiket írtok. (Háznak most ph-n egy Lian-Li PC-Q07 néztem ki amire lehet most be is neveznék :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák