Hirdetés
- eBay-es kütyük kis pénzért
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- oriic: A TOP 10 legtöbb hozzászólással rendelkező PH! felhasználó
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- GoodSpeed: ASUS TUF Gaming VG27AQ - finomhangolása
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hi!King
őstag
válasz
skoda12 #5880 üzenetére
A szakdoga MSc-n 30 kredites, szóval nem kell MSc-n sem a 30 kredit félévente tantárgyból, csak el sem tudom egyelőre képzelni, hogy honnan lesz időm majd szakdogával foglalkozni.
Egyébként 21 kreditet vettem fel, de van egy 5 kredites tantárgy, amit klasszikus nemoktató buktató oktat, amilyenből másik egyetemen BSc-n találkoztam nem egyel (egy nulla az órája, de cserébe ZH-t úgy irat, hogy órainál nehezebb és jóval több feladat legyen), nem 100, hogy meg tudom most csinálni. Ráadásul pótzh, gyakuv időpontok nap közben, valószínűleg jópár vizsga is ilyen lesz.
(Az meg neki különösen vicces szövege, hogy heti 5 órát készüljünk a tárgyára, ha összeadom a munkaidőm plusz az órákat, plusz ha ilyen arányban minden tantárgyra kellene, akkor aludni sem lenne időm.)Viszont pozitív tapasztalataim is vannak, ezt az egy tárgyat leszámítva kimondottan jó oktatók vannak, és élvezem a szoftverfejlesztő szakma gyakorlatához nem közvetlenül kapcsolódó tárgyakat is (pl. formális szemantika ilyen).
-
skoda12
aktív tag
válasz
Hi!King #5879 üzenetére
Annyit tudok hozzátenni, hogy a bsc utolsó évét csináltam estin és hasonló tapasztalataim voltak. Szintén kb 20 kredites féléveket csináltam és így is fullon voltam órákkal a munkaidő után. Tényleg 21:00-ig ültünk a padban. Aztán a végén bejött mellé még kreditérték nélkül a szakdolgozat és a záróvizsgára készülés.
A TO-ra minden biszbasz miatt rendszeresen kellett járni. Estiseknek a nem túl munkahelybarát 13:00-14:30-as nyitvatartással, mert csak.
Akinek olyan a munkája, hogy 18:00-ig tényleg bent kell lennie munkahelyen és utána még 1 órát ingázik az eltére, az felejtse el.
-
Hi!King
őstag
válasz
Hi!King #5877 üzenetére
A saját kérdésemre a válaszom a félév eddigi tapasztalatai alapján az, hogy 2 év alatt teljes munka alatt nem lehet elvégezni, vagy csak akkor ha valakinek nagyon rugalmas a munkahelye, és tényleg nagyon gyorsan tud tanulni, sok a szabadideje is.
Ez a képzés inkább nappalis képzés, csak nagyrészt 16-21 közötti órákkal, de a számonkérés, óraszám teljes mértékben nappalis. Olyan félévente max. 20 kredit megcsinálása reális félévente.
Emellett a szoftvertechnológia szakirány 3 előfeltétel tantárgyat is előír, így aki más egyetemen végezte az alapszakot, vagy az eltén, de nem azon szakirányon, akkor keresztfélévben indulva az egyik ráépülési lánc miatt csak párhuzamos tantárgyfelvételi kérvénnyel lehetne elvégezni 4 félév alatt.
-
Hi!King
őstag
Sziasztok,
Proginfó MSc-t estin mennyire nehéz elvégezni munka mellett? Én régebben Pannon Egyetemen végeztem ugyanilyen alapszakon nappalin, már régóta dolgozok programozóként, közben matekból például elég sokat felejtettem. Ha jól látom, egyébként direktbe matematikai tárgy nem is szerepel a tantervben, viszont rengeteg a kötelezően választható tárgy, ami jól hangzik. Mikor nappalin tanultam, azért szivattak ott rendesen, és nem csak tanulmányi értelemben értem, hanem sok oktató megalázóan viselkedett, ez estin is jellemző, ahol egyébként gondolom a többség dolgozó ember? Szakmailag mennyire jók szakmai tárgyak, sok újat és hasznosat oktatnak úgy, hogy egyébként szakmában dolgozok, illetve felkészültek-e az oktatók, különös tekintettel a gyakvezetőkre?
Ja, és a kötelezően választható tárgyak is 16 utáni időpontban vannak mind, vagy az közös lista a nappalisokkal? -
Womanoid
újonc
válasz
CyberPunk666 #5875 üzenetére
Igazából több kisebb nagyobb oka is van. Biztosan tudom, hogy backend vagy akár fullstack devként szeretném a jövőmet alakítani, Ezen belül több nyelv és keretrendszer felé is hajlok, de az fix, hogy én programozni szeretnék mert ezt élvezem! Mérnökinfón van ugye fizika is, amit én emelt szinten középiskolában végig szenvedtem... na nem azért mert az olyan nehéz lett volna, hanem mert engem nem mozgat meg, kifejezetten utálom és nem látok olyan területet magam előtt ahol én hasznosíthatnám a fizikát. Egy barátom az Óbudaira jár és mesélt mindig arról is, hogy mondjuk hardwerekkel is kell foglalkozni mélyebben - ami egyébként nem rossz egyáltalán, sőt, viszont ez nem illik hozzám. Az eltében kifejezetten tetszik, hogy sokoldalból közelíti meg a programozást és a matekot és nagyon elméleti is. Végig néztem az összes tantervet, az összes óra leírást és nagyon tetszik! Úgy érzem, hogy ez én vagyok, ez nekem kell. Matekból is van sok olyan rész ami kifejezetten érdekel és nem bánom azt sem ha majd nem tudom meló közben hasznosítani a tudást. De legalább belül nem érzem feleslegesnek vagy annyira leterhelőnek, mint mondjuk a fizikát. És az, hogy mennyi olyan infós tárgy van ami érdekel, az nekem maga a heaven és szívesen tanulnám őket.
(Aztán persze biztos lesz majd olyan tárgy aminél szenvedni fogok, de én nagyon pozitívan állok hozzá az egészhez). -
Womanoid
újonc
válasz
CyberPunk666 #5873 üzenetére
Húú, ennek még nagy hasznát fogom venni! Tényleg köszönöm!
-
Womanoid
újonc
válasz
CyberPunk666 #5871 üzenetére
Nagyon köszönöm!!
-
Womanoid
újonc
válasz
CyberPunk666 #5869 üzenetére
Köszönöm a gyors választ!!
Bocsánat ha rosszul fogalmaztam: szóval az esti elte ik ponthatárához képest van több pontom, ami nem volt elég a többi helyre, mivel nappaliakat jelöltem meg akkor, aztán végül rájöttem sok kérdezés után, hogy az amúgy sem lenne nekem megfelelő. (Vehetem ezt egy Deus ex machina-nak)
+1 Fair pont tho
-
CyberPunk666
senior tag
válasz
Womanoid #5868 üzenetére
0, Hogyan jelentkeztél póteljárásban az ELTE-re, ha nagyon sok pontod van, és jelentkeztél a BME-re és ÓE-re. Ha sok pontod van, fel kellett vegyenek ezekre, akkor a pótfelvételin nem jelentkezhetsz.
1, Ha jelentkeztél és minden szabálynak megfeleltél, akkor igen.
2, 18-50 jellemzően. Főleg 30-asok.
3, Kiderül neked mennyire nehéz.
+1, Nem kell laptop sehol. Matekot pl, hogy jegyzetelsz laptopra?
-
Womanoid
újonc
Sziasztok!
Ebben az évben érettségiztem és jelentkeztem külöböző egyetemekre (BME, OE), viszont rájöttem, hogy az eltére szeretnék jönni proginfóra. Szóval pótjelentkeztem most estire (hogy tudjak dolgozni internként egy multinál, ahol jelenleg csak partnerségben állok) és lenne pár kérdésem:
1. Hogy ha biztosan bőven elértem a ponthatárt akkor 100%-ban felvesznek az ELTE IK AEK-re?
2. Milyen korosztályok fordulnak meg nagyobb számban estin? (Csak, hogy tudjam mire számítsak, lesznek-e velem - 20 - egykorúak vagy nem igazán)
3. (Programozást tanultam, illetve elég SOLID (haha) tapasztalatom is van...) Hatalmas nagy elszántsággal, lelkesedéssel és persze sok tanulással mennyire nehezen teljesíthetőek a matekos tárgyak? 5-ös voltam matekból, de ettől még a gyengeségem sajnos a matek. Viszont érdekel, érdekelt is, csak hát nem vagyok belőle olyan penge mint programozásból.
4. Kell vagy szükséges vinni laptopot ha jegyzetelni szeretnék?
Előre is nagyon köszönöm a válaszokat és hát nagyon izgatott vagyok, szóval remélem hamar kapok választ!
-
pvt.peter
őstag
válasz
CyberPunk666 #5866 üzenetére
MSc -n a nappali és az esti az gyakorlatilag ugyanakkor van, legalábbis 2014-2016 -os időszakban együtt voltak a nappalis és az estis órák a délutáni órákban.
-
CyberPunk666
senior tag
válasz
pvt.peter #5864 üzenetére
Az a szakirány csak nappalin van.
A történet a következő röviden. Szeretem a matekot, meg jó lenne msc papír, meg amúgy beágyazott fejlesztőként dolgozom évek óta, villamosmérnök bsc diplomával.
Gondoltam kéne msc, meg a matek régi vágyam, és szívesen is csinálnék kicsit matekosabb területű munkát. Data science, AI, grafika, tervezés vagy ilyesmi.Az egyetlen budapestiként értelmesen, munka mellett végezhető matek képzés az az oe-nik alkalmazott matek msc, ráadásul ez nem ilyen banki, meg biztosítói, hanem pont műszaki matek fókuszú.
De sajnos nincsen elég matek kreditem hozzá, ezért szerettem volna pótolni, és mivel matek képzés nincsen normális munka mellett végezhető, ezért gondoltam infon bepótolni.
Adódott volna, hogy leggyorsabban az elte-ik adná meg a megfelelő számű kreditet, mert ugye híresen matekos.
De aztán nézem, hogy eltűntek a matek tárgyak.Sajnos minden normálisabb info/matek/data science stb cucc az nappali. A data science és ai msc-re az eltén ráadásul úgy lehet jelentkezni, hogy sima magyarra jelentkezel (nem tudom ez miért feltétel) és onnan extra pályázattal lehet átsoroltatni magad.
Nos ez kandós bsc-sként szerintem lehetetlen.
Próbálok általános matekot csinálni, msc meglesz, a többit megtanulom egyedül.
Mégse lett rövid.
-
skoda12
aktív tag
válasz
CyberPunk666 #5863 üzenetére
Csak az új ilyen, de nem csak az esti. Amikor utoljára nézegettem, akkor a nappali matekot is rendesen megvágták. Amikor én 2009 körül nappali A-ról váltottam estire munka miatt, akkor majdnem minden matek tárgyamat kreditelismertetni kellett. Csak 1 félév numanal és a komputeralgebra nem lett felhasználva.
-
pvt.peter
őstag
válasz
CyberPunk666 #5863 üzenetére
BSc? MSc?
Annyit tudok, hogy MSc -n van modellalkotó szakirány. -
CyberPunk666
senior tag
Most gondolkozom rajta, hogy jelentős fejlesztői tapasztalattal letoljak gyorsan egy irányba vágó diplomát, és ezért nézegettem az esti tantervet az elte ik proginfon.
Jól látom, hogy a legújabb tantervben annyira kiherélték a matekot, hogy alig van több, mint egy mérnökinfon?
A matek miatt mentem volna az eltére, de nem látom, hogy hova lett az a sok félév matek az estis tantervből.
Úgy látom, hogy az csak nappalin érhető el(A)
Ez eddig is ilyen volt vagy csak az új estisen lett ennyire kevés? -
szaszayanou
aktív tag
válasz
blessbygod #5860 üzenetére
Javaslom, hogy nézd meg a választott Msc tantervi hálóját. Abból láthatod, hogy mennyi matekos tárgyat kell teljesíteni.
-
hEngi
tag
válasz
blessbygod #5860 üzenetére
Szia,
En ELTE Bsc-rol jöttem ELTE Msc-re, igy azt nem tudom megmondani neked milyen lesz. Nekem sokkal könnyebb volt. Matek nem vészes a BSC-hez kepest
A legtöbb tárgy érdekes es nagyon kevés helyen varnak el magolást. Viszont mindenütt fontos az önálló munka.
A legtöbb tárgy kb igy néz ki: kapsz egy témát azt kidolgozod, csinálsz valami működő dolgot es arra kapsz jegyet. A BSC-hez képest nagy különbség, hogy sokkal kevesebben vagytok, igy egy-egy tárgy nem kap akkora figyelmet az oktatótól. Elég sokszor neked kell utána járni, hogy mikor es mire is fogsz pontosan jegyet kapni egy-egy tárgyból.Sajnos erről a távoktatós dologról nem tudok nyilatkozni, mert en meg előtte csináltam.
Igy utólag nagyon örülök, hogy nekiálltam, meg igy munka mellett is.
Nem egyszerű egy munkanap után elindulni egyetemre es koncentrálni meg órákig
Sok kitartást ha nekikezdesz! -
blessbygod
csendes tag
Sziasztok!
Mérnökinformatikus bsc után mennyire nehéz proginf. msc? Estire terveznék menni, hogy munka mellett csinálhassam (sajnos Bme-n nincs se levelező, se esti képzés msc-n)
Elte-IK proginf. msc mennyire matekos és elméleti? Bsc-ről hallottam, hogy elég sok a matek tárgy és nehezek is.
Köszönöm a válaszokat! -
hEngi
tag
ELTE ELTE ELTE!
Amugy szerintem tok mind1... Programozni mindenutt megtanulsz, mert az foleg rajtad mulik.
Ha van hozza szorgalmad meg kedved, megtanulsz. A kulonbseg annyi hogy a BME-n tobb a fizika, ELTE-n meg tobb a matek. Esetleg nezd meg a tantervet. Ott be van linkelve par oktatoi honlap diasorokkal/ tanagyagokkal, azok alapjan talan tudsz donteni(bar valszeg minden honlap outdated szal fenntartasokkal kezelendo).Udv,
hEngi -
Dizson
tag
Sziasztok, nem teljesen topichoz kapcsolódik és lehet elfogultság lesz, de BME vagy ELTE programozás tanulásához?
-
-
hunatlas
csendes tag
válasz
Ron Swanson #5855 üzenetére
Szia!
Én is szeptemberben szeretném kezdeni az esti képzést. Szerencsére a munkahely is közel van, gyakorlatilag a szomszédban dolgozom.
Majd az ML, AI domain felé szeretnék orientálódni.
-
Na úgy döntöttem, hogy bevállalom az estit. Sok tárgy kiesik (amiket a FOSZK képzésen már megcsináltam). Így remélhetőleg sikerül 6 félévről 4 félévre lerövidíteni a Bsc-t.
-
martymusz
újonc
Elsőéves vagyok estin. Du 4-től általában az előadások mennek, később vannak a gyakorlatok, legalábbis az első két félév órarendje alapján ezt mondanám. Katalógus az első félévben egy előadáson sem volt, de azért szerintem érdemes bemenni, ha meg tudod oldani. Ahol kisZH volt minden gyakorlaton, ott muszáj volt bejárni, de ezek az órák már később voltak.
-
Peet91
aktív tag
válasz
Ron Swanson #5852 üzenetére
Én estin fejeztem be 2016-19-ben. A legelső gyakorlatok délután 4-től kezdődtek. Előadás tekintetében változó, mert ha pl analízis vagy dimat együtt van nappalival akkor nyilván korábban lesz. Viszont az fontos, hogy ez a régi tantervre vonatkozó tapasztalat, az újról érdemben nem tudok nyilatkozni, de később lehet hogy lesz infóm, mert egy-két kartárs most megy vissza estire, már az új tanterben. Stay tuned
-
Jár vagy járt valaki esti proginf bsc-re?
Nagyjából milyen szokott lenni az órarend, illetve kötelező minden órára bejárni? -
-
Peet91
aktív tag
válasz
Ron Swanson #5849 üzenetére
Forkbomb volt, vagy az már nem divat?
Nálunk anno instant bukó járt érte, ha valaki letérdelte a szervert évfolyamzh-n vele.
-
Imádom az operációs rendszerek nevű csodatárgyat. Kedvenc pillanatom az volt amikor a gépes vizsgán az 1. csoportban mindenki megkapta a 2-est, mert qrva könnyű volt a feladatsor első feladata, aztán a 2. csoportban mindenkinek bukó.
-
A Moodle-ben az oktatók látják hogy a tesztet milyen IP címről töltöm ki?
-
Sok sikert kívánok mindenkinek az őszi félévhez!
Én már most az első órán kiégtem az egyik tantárgy miatt.. -
GODx
tag
válasz
Orionhilles #5844 üzenetére
Alapképzésre nem lett volna elég pontom, szakképzésre pedig az alternatív pontszámítás miatt lazának gondoltam az angol tudásom miatt (emelt angol érettségi), hozzájárult nagyban hogy a főváros közel áll a szívemhez (lakhelyemhez kevésbé), események és szakmai élet terén is itt van aktivitás.
A kecskeméti Neumann János Egyetem közel van, de az a 250 körüli konzisztens ponthatár az nem sugall sok jót.
-
GODx
tag
válasz
Orionhilles #5842 üzenetére
Ha szakképzős is számít, akkor jeleen!
-
Orionhilles
senior tag
Sziasztok!
Jön még valaki programtervezőire szeptembertől?
-
haddent
addikt
sziasztok
véletlen nincs valakinek kidolgozott, BSCs B szakirányos záróvizsga tételsora? Főként a 17. Osztott rendszerek lenne izgalmas, mert ugye ebben tér el a C szakiránytól, amire van 26 ezer kidolgozott tételsor.
Köszi!
-
david199801
tag
Hali!
Olyan kérdésem lenne hogy valakinek nincs meg az eseményvezérelt alkalmazások fejlesztése I projectfeladataiból az Elszabadult robotos?
Nekünk is ezek a beadandó GAMF-on vizprogon csak engem hálózati szakon annyira ez már nem vonzz -
hEngi
tag
válasz
Ron Swanson #5834 üzenetére
Ha jol emlekszem BSC-ről, akkor azert abba mert abba szoktak. Abba vannak megírva az anyagok / felkészítve az oktatók. Nagyjabol ez a felosztás egyetemi képzésen:
c++ ba vannak a programozás elmeleti es programozas bevezetes orak.(elso masfel ev)
Java/C#-ban vannak a párhuzamos programozás es projekt modszerek szeru orak(masodik masfel ev)Az igazat megvallva nekem semmi gondom nem volt a c++ -al. Ha úgyis a masik ketto kozul valamiben fogsz dolgozni jobb is ha megismersz valami mast. Amugy a c++ orak tenyleg eleg sok tanulassal jarnak. De ha jol tudom hasonló színtre felhozták mar a JAVA-s orakat is. Bar en nem jartam se EVOSoft-os se EPAM-os oktatohoz.
hEngi
-
válasz
pvt.peter #5835 üzenetére
Még nem volt lehetőségem megkérdezni az oktatót (itthon vagyok betegség miatt), csak a csoporttársaimtól kaptam az infót, meg a tárgy weboldalán láttam, hogy c++.. de jövőhéten mindenképp megkérdezem személyesen, nagyon kiváncsi vagyok, hogy mit fog mondani...
Nonszenz az egész, mert kb tényleg az a lényege a képzésünknek, hogy a 2 cég közül az egyiknél elhelyezkedjünk C# vagy Java fejlesztőként.
-
pvt.peter
őstag
válasz
Ron Swanson #5834 üzenetére
Szia,
Meglehet tanulni C++ -ban is, de sztem indokolatlan, hogy ebben oktassák.
Ha már az objektumorientált programozás megtanításáról/bemutatásáról van szó, akkor inkább Java vagy C#.
Oktató mit mondott, miért C++ -ra esett a választás? -
Tapasztalt proginfo hallgatók / már végzettek véleményét szeretném kérni.
A 2 éves proginfo szakképzésre járok, aminek alapvetően az a célja, hogy 2 év alatt piacképes tudást kapjunk. A 2 cég ami támogatja ezt a képzést az EPAM és az Evosoft, hozzájuk lehet menni szakmai gyakorlatra.
Ilyen tárgyaim vannak ebben a félévben:
1. Szakmai angol
2. Algoritmusok és adatszerkezetek
3. Adatbázisok --> elsősorban SQL
4. Webfejlesztés 2 --> Javascript és PHP
5. Prog nyelvek C# --> Evosoft-os lead dev tartja az előadásokat és a gyakorlatokat
6. Prog nyelvek Java --> EPAM-os lead dev tartja az előadásokat és a gyakorlatokat
7. Objektumorientált programozás --> C++ ?????????? És persze ez a legnehezebb tárgy (7 kredit, sok beadandó, papíros és gépes zh-k, 3 órás kötelező előadás, 4 óra gyakorlat.)Kérdésem: szerintetek mi értelme, hogy az OOP-t C++-ban tanítják? Ez a bevált módszer? Egyszerűbb megtanulni benne? Nem lenne jobb, ha Javaban tanulnánk, vagy C#-ban?
Nagyon kiégtem most ezen.
-
Neuler
csendes tag
Sziasztok,
Nem tudjátok, hogy milyen lehetőség van levelezőn MSc-t végezni programtervező informatikus BSc után? (Bár a fórum ELTE specifikus, engem érdekelnének más lehetőségek mint BME, OE, amennyiben van levelező).
MSc felvételin a pontszámítás hogyan történik mostanság? A diploma eredményeit nézik-e (jó lenne...) a felvételik mennyire húzósak?
Kicsi background: 2016-ban végeztem azóta egy nagyobb multinál dolgozom, de fel-feltörő tudásszomjam miatt ismét megfordult fejemben a gondolat, hogy lehet tovább kéne menni a tanulmányi ranglétrán. Tehát részben a papír megléte, részben pedig a tudás és az esetleges kutatások motiválnak, viszont olyan rendszerben tanulnám ami kellően rugalmas, hogy mellette a munka maradhasson (ezért gondoltam levelezőre).
-
szucsba
újonc
Sziasztok!
Azt szeretném tőletek kérdezni hogy az SZTE-ről szeretnék átjelentkezni(mérnökinformatika 3-ik félévnél vagyok) a tavaszi félévre programtervezőire,szerintetek milyen esélyekkel vesznek át ?
-
skoda12
aktív tag
válasz
Ron Swanson #5827 üzenetére
Őszintén, szerintem nem jól választottál. Ha arra a 2 évre ráhúznál még 1-et, akkor már kapnál érte BSc diplomát és az külföldön is papír. Most a hiány miatt mindenkit felvesznek programozó állásba, aki nem tűnik baltás gyilkosnak, de a franc se tudja meddig tart ez a habzsi-dőzsi, utána pedig a legkényelmesebb szűrő a HR kezében a diploma megléte lesz.
A matek már rég nem vészes ezen a szakon, típusfeladatok vannak és lehet menni konzultálni is órán kívül. Továbbá, épp idén vagy tavaly csökkentették megint a matek mennyiségét, kb megfelezték, ahogy néztem. 3 félév dimatból lett 1, analízisből 4 helyett maradt 2, stb.
Szakmai gyakorlatra meg BSc-ről is elmehettél volna ezekhez a cégekhez. Akkora gyakorlati hely lista van az IK oldalán, hogy kilóg a monitorról.
-
válasz
Ron Swanson #5827 üzenetére
Van ilyen kepzes? Linket plz, meg nem hallottam róla.
-
Sziasztok!
Van itt valaki rajtam kívül, aki most kezdi a 2 éves proginfo szakképzést?
Kiváncsi vagyok, hogy ezen a képzésen is kötelező bejárni az előadásokra vagy nem. Jó lenne a hétfőt skippelni, mennék dolgozni.
Egyébként mi a véleményetek erről a képzésről? Igazából azért választottam ezt, mert nem akartam 4-5 évig szenvedni a BSc-n a sok matek miatt. Szimpatikus volt a tanterve, elég gyakorlatias. Beiratkozásnál azt mondták, hogy az EPAM-hoz és az Evosoft-hoz lehet majd menni szakmai gyakorlatra. -
hEngi
tag
Szerintem logikusabb hogy az osztondij van tanulmanyi alapon es nem a kollegium vagy a szocialis tamogatas.
Ha jol tudom vannak szakkolegiumok amikbe tanulmanyi eredmenyek alapjan lehet bejutni. Azok jobb allapotban vannak es tobb szakmai/tanulmannyal kapcsolatos esemenyt is szerveznek. -
K1nG HuNp
őstag
Eltések!
A koli nálatok hogyan működik? Végig szociális alapon van a pontszámítás (hol laksz, egy főre jutó stb) vagy a második szemesztertől már itt is tanulmányi alapon adják a helyeket mint a BMEn?
-
Livius
őstag
Nagy és Bölcs Eltések!
... ha nem érdekel egy hallgatói szerver sorsa ne is olvasd tovább ...
Szóval az van, hogy üzemeltetünk páran (eltés hallgatók meg volt hallgatók) egy szervert FizWeb néven, az Eltén fizikát tanuló társaink segítésére. Erre a szerverre feltölthetik a hallgatók a jegyzeteiket, ZH anyagokat, mérési jegyzőkönyveket, az órák felvett videóit, a jelenkor oktatási anyagait az utókor okulására. Idén immáron 10. esztendeje folytatjuk eme fennkölt tevékenységünket. Sok terrányi anyag gyűlt össze és végre sikerült elérnünk, hogy a kegyes YouTube is megtisztelje pár publikus videónkat néhány reklámjával.
Lelki szemeinkkel már a jövő dicsteljes képét véltük látni, midőn dől a lé és akár a 20 ( igen, húsz!
) dolláros éves bevételi álomhatárt is átléphetjük majdan, és nem saját zsebből finanszírozva, kuncsorogva és ügyeskedve kell az idő vasfogával és a technikai haladással a versenyt felvennünk... de eme álomkép gyorsan szerte foszlott a sors csalfa kegyéből a YouTube furfangjának köszönhetően. Bevezették ugyanis, hogy legalább 4000 óra/év megtekintés és 1000 feliratkozó jegyzése szükségeltessék ehhez. A nézettséggel nincs is gondunk, mert az elmúlt 12 hónapban több mint 8000 órányi aktív megtekintésünk van. Azonban mindezt főleg a pár száz fizikus és fizika szakos hallgató produkálta és így csak alig több mint 600 feliratkozóra tudtunk táborunkból szert tenni.
Szerintetek elképzelhető az, hogy az itt olvasgató ELTE hallgatók összefogásából és együttérző segítségével összegyűljön a hiányzó cca 400 feliratkozó a https://www.youtube.com/c/fizweb?sub_confirmation=1 oldalra csak azért mert pár hallgató társuk ezt kéri tőletek?...
Feliratkozás: https://www.youtube.com/c/fizweb?sub_confirmation=1
Publikus tartalom: http://fizweb.elte.hu/
Google+: https://plus.google.com/104649797203214241965
Facebook: https://www.facebook.com/fizweb -
#36031232
törölt tag
2018-ban változik a tanrend, C-vel fognak kezdeni. Facebookon, ahol kicsit jobban belementek, azt olvastam, hogy a tematikát is átírták a mostanihoz képest, szóval nem biztos, hogy uptodate lenne tanulni régebbi anyagokból. Persze a linalg attól még linalg marad. Amúgy meg : [link]
-
hEngi
tag
Szia,
Itt egy link a tantervhez, a tanegysegen levo linkek termeszetesen nem mukodnek viszont ha rakeresel barmelyikre valamint arra h "elte" az elso par talalatban benne lesz valamely oktato oldala. Azon boklaszva pedig rengeteg anyag elerheto. Esetleg az elotte levo kod-ra keresve is lehet anyagokra bukkanni.Udv,
hEngi -
suits
tag
Sziasztok!
Jelentkeztem levelezős költségtérítéses képzésre proginfo-ra.Szeretnék egy kicsit előre tanulni.Azt szeretném kérdezni hogy honnan lehet letölteni programozással kapcsolatos elte-s jegyzeteket?Vagy esetleg tudna vki küldeni hogy tudjam mire számítsak?Köszi
-
#36031232
törölt tag
Szerintem a legnagyobb probléma az, hogy ma a magyar diákoknak fogalma sincs, hogy mire számíthatnak az egyetemen, főleg ha természettudományos pályát választanak.
A mai magyar felsőoktatásban nincs olyan, mint nyugaton, hogy specifikus területi képzés, hanem globálisan, gyakorlatilag mindenre fel akar készíteni. A legtöbben maximum közepesen nehéz programozási feladatokkal fognak szembesülni az életük során egy kényelmes, szolgáltatási piacon szereplő cégnél. Viszont lesznek olyanok (~1%) akik a szinkronizáció vagy az ütemezési problémák, netán a pipeline utasításfeldolgozás vagy a kriptográfiai problémák elméleti hátterének akarják szentelni az életüket és hát nekik is kell valamit mutatni.
Ezzel nem azt mondom, hogy teljesen felesleges a matek, mert igen is szükség van rá, ugyanúgy mint az algoritmuselméletre meg a kódoláselméletre, hiszen előfordulhat, hogy a cég okosai által készített rendszerről kapsz egy műszaki specifikációt és szoftvert kell rá írni és ahhoz, értened kell, mi, mit csinál és miért. Csak ésszerű keretek között kell tartani, nem arra, hogy a kerettanterv 40%-át elvigye. Főleg olyan oktatásra, ami a kevesebb néha több elvét követi és teljes mértékben a megértésre koncentrál.
Több, kisebb létszámú (10-12 fős) gyakorlat, jobb oktatási anyagok. Jó gyakorlatvezetők, előadók.Talán b.kov írtam nekem privátba és egyet is értek vele, hogy legtöbben, amikor informatikus szakmára gondolnak, akkor valami olyasmit képzelnek el, mint a most induló üzemmérnök informatikus (tanterv:[link]) képzés. Kevesebb matek,sok programozás, sok gyakorlatias tantárgy..
-
b.kov
senior tag
Nem tudom, hogy ez tényleg nekem jött volna, de egyetértek az általad írottakkal.
Én egyedül az elavult technológiák tanítását mellőzném, ugyanis ha már tanítanak technológiát, akkor az ne legyen már 10 éve divatból kiment..
Annak pont az lenne a lényege, hogy valami hasznos, gyakorlatias dolgot is lát a hallgató az egyetemen 2 analízis zh között. Ha pedig erre nincs oktató, akkor tanítsanak helyette valami mást, ami időtállóbb, és lenne értelme. Ugyanis nagyon elférne még az egyetemi tárgyak között egy pár témakör (pl. tesztelésről semmi komoly nincs a képzés során).
-
hEngi
tag
Sziasztok,
Tobbszor fent is emlitettuk mar, hogy ahhoz hogy programozo legyen az ember nincs szukseg diplomara. Leulsz, gyakorolsz, vegigporgeted a tutorialokat aztan uccu neki.
A mi szakmank nagyon gyorsan fejlodik es az egyetem nem fogja tudni tartani a tempot az aktualis "divatos" nyelvekkel. Egyreszt mert a divatos nyelvekhez/ technologiakhoz erto embereket nem tudja atcsabitani nevetseges fizetessel, masreszt mert egyetlen professzornak sincs kedve 2 event uj frameworkot olyan szinten megtanulni, hogy ne egjen be a masodik keresztkerdesnel(Bizony ahhoz hogy oktass valamit nem eleg ha ugy ahogy elboldogulsz vele...).
Amit viszont tud adni az egyetem, az egyreszt egy latasmod aminek segitsegevel par honap/het alatt bele tudsz razodni nagyjabol barmelyik nyelvbe. Legyen az az aktualis meno scriptnyelv vagy valami tegnap szuletett, holnap halott framework. Masreszt egy eleg szeles latokort, amibe a grafikatol a halozatokig, a numerikus analizistol az elosztott alkalmazasokig sok minden belefer. Ennek segitsegevel nem csak a mindennapi munkadhoz szorosan kapcsolodo kerdesekhez tudsz hozzaszolni, hanem komplexebb problemakhoz is, ami vezetoi beosztasban nem hatrany.
Osszefoglalva szerintem az egyetemnek van ertelme. Nem allitom hogy a matekkal toltott minden perced megterul, sem azt hogy a viszgak nehezsege a targyak fontossaga alapjan lenne sulyozva. De az erintett temakat ha erintolegesen is de fontos ismerni. En a szakmaban toltotta ~8 evem alatt tobb helyen tudtam hasznalni a tanultakat. Neki is ugrottam ~6 ev kihagyas utan az MSC-nek.
hengi
-
Pár tárgyam van még hátra, én estis vagyok (nappali C-s tanterv), évek óta dolgozom, a matek tudást amit az ELTE-n szedtem fel, talán semennyire nem használtam a munkám során. Talán néha a gráf elmélet és a valszám ami jól tud jönni, de nagyban függ attól, hogy mivel fogsz majd foglalkozni. Ha 3D, meg játéktervezés, akkor linalg, anal azért kelleni fog. Üzleti alkalmazások fejlesztéséhez meg kb. semmi szükség rá. Programozásból meg a munkahelyemen 3 hónap alatt többet tanultam mint az egyetemen összesen. Én már csak a papír miatt akarom végigszenvedni.
-
b.kov
senior tag
Melyik szakirányon vagy?
Én most végzek B-n, és egyet tudok abban érteni, hogy "nem a későbbi munkára készít fel" a képzés, ha a gyakorlati részét nézzük. Viszont én az elméletis tárgyaknak érzem hasznát, a gyakorlatot meg úgyis magadnak kell felszedned, ezzel elég nehezen versenyezhet egy egyetem. Most jön új tanterv, ők is belátták már a képzés elavultságát, habár kíváncsi leszek milyen érdemi változások lesznek azon kívül, hogy átneveztek egy pár tárgyat, meg picit más sorrendben lesznek a dolgok. -
newbi3
újonc
Most vagyok itt másodéves, és eléggé elbizonytalanodtam. Mi érteleme ennek az egyetemnek? Egyeltalán nem vagyok biztos a programozói tudásomban, több itt a matek mint a prog. Aki itt diplomázott, használtok pl analízisen megszerzett tudást a munkátok során? Nem látom a tantárgyak értelmét, szerintem nem a
későbbi munkára készítenek fel. Mit gondoltok? -
#74220800
törölt tag
Hi,
pls help.
Estis képzésen egy előadás idősávjára fel lehet venni gyakorlatot(az egyik tárgyat még nem tudom felvenni és kipróbálni), vagy ezt eleve tiltja a neptun és/vagy kérvényhez kötött?Köszi
-
b.kov
senior tag
válasz
K1nG HuNp #5803 üzenetére
Szia!
A ponthatárok olyan 34-37 pont körül szoktak lenni.
Felsősöknek ez kissé alacsonyabb határt jelent.Bocsi, h most nem nyálazom át az egészet egyébként, de a kérdéseidre válaszolva:
Két szülőre 2 alkalmazottat kell számolni.
Elsőévesként is számít az, hogy nappali, államilag támogatott BSc-re jelentkezel, ami 10 pont kapásból.Ha hozzáadsz így az általad számolt 26 ponthoz 10-et, akkor jó eséllyel bekerülsz.
Ha ez elsőre nem sikerül, akkor lehet fellebbezni, illetve várólistára kerülni. -
K1nG HuNp
őstag
Kicsit pontosítok illetve kérdezem, hogy jól számoltam-e.
Tesóm 16 év alatti, az 4 pont
2 alkalmazott szülőm van az 2*5 (vagy csak 1x szabad számolni?)
275 kilóméterre lakom az 10 pont
tanulmányi pontjaim alapján az érettségire 2őt de itt kicsit zavarok (12. oldalon van a linken). Itt milyen pontokat kapok még pluszban? Hallgató még nem vagyok a jelentkezés pillanatában szóval arra nem ugye?
A jövedelem annyi, hogy pont 0.Ez így 26 pont ami 2017ben kevés volt, de ha feltornázom az érettségit és nem emelnek akkor remélem bekerülök!
Kihagytam valamit amugy?
-
K1nG HuNp
őstag
Aki a kolis cuccokban némileg járatosabb: Hány ponttól vesznek fel? A BME-n olyan rendszer van hogy ha 0nal tobb pontod lesz a szocialis rendszerben akkor fixen fel vagy véve. Itt kb mennyi ez az also hatar?
-
b.kov
senior tag
válasz
K1nG HuNp #5800 üzenetére
Mind a kettőt nézik. És igen, ömlesztett a koli, de abból van 7, szerte a városban.
Szerintem a BME-n sokkal összeszedettebb, és igazságosabb a felvételi eljárás rendszere, az ELTE sehol nincs ilyen szempontból. Ha van sok testvéred, meg minden nyűgöd-bajod van, akkor bekerülsz. Ha nincs, akkor pedig lehet reménykedni. Későbbi féléveknél a tanulmányi eredményed szinte semmit nem számít, simán bent marad egy 4 testvéres, nagycsaládos xyz 8. félévét húzó noname senki "épp átmegyek kettessel", mint egy kevesebb testvéres, egy szülő által nevelt színötös hallgató. Szánalmas.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Milyen videókártyát?
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
- Xbox Series X|S
- Fellép a hamisított paszták ellen az Arctic
- Autós topik
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Politika
- Huawei Watch GT 5 Pro - egészség + stílus
- További aktív témák...
- Gamer PC új 12 hónap jótállás/Áfá-s számlával!
- Samsung Galaxy S23 Ultra 256GB,Újszerű,Dobozával,12 honap garanciával
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Dell D6000 univerzális dokkoló USB-C/ USB-A, DisplayLink & Dell WD15 (K17A) USB-C + 130-180W töltő
- DELL PowerEdge R640 rack szerver - 2xGold 6138 (20c/40t, 2.0/3.7GHz), 64GB RAM,4x1G, H730 1GB, áfás
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest