- tordaitibi: Chatcontrol
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- sziku69: Szólánc.
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sellerbuyer: ScreenX technológia élmények az Arénában
- GoodSpeed: Megint 3 hónap Disney+ akciósan :)
- sh4d0w: Tele a hócipőm
- Argos: Az vagy, amit megeszel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Dzsozi56
tag
Tisztelt fórumozók!
Előre is elnézést kérek a hosszabb szövegért, de minden, általam szükségesnek érzett információt leírnék, ami segíthet a kérdés megválaszolásához.
A modern kor szelleme engem is rávett a korszerűbb televíziózásra. Ez esetemben azt jelenti, hogy beszereztem egy LG 3D Smart tévét, amely többek között a sokat reklámozott time shift, valamint azonnali időzített felvételi funkcióval is rendelkezik. Ezt kihasználandó egy 500 GB-os külső HDD is csatlakozik a szerkezetre. Az UPC-s előfizetés mellett korábban használt mediaboxot felváltottam - szintén az új tv lehetőségeit kihasználva - egy CI+ foglalattal használandó UPC-s médiakártyára, amellyel így az ingyenes digitális adások mellett nagy többségben kódolt adásokat is foghatok. Egy ideig így ment a tévézés és a késői időpontokra időzített műsorrögzítés.
A gondot "ha már lúd, legyen kövér" alapon az jelentette, hogy egy program nézése közben szerettem volnana egy másikat vele egy időben rögzíteni is, ami azonban nem volt lehetséges ebben a felállásban. Ennek megoldására szereztem be egy belső merevlemezzel és egy DVB C/T hybrid tunerrel is rendelkező LG blu-ray felvevő-lejátszót, hogy az ott beprogramozott bármely műsor akár tévézés közben is rögzíthető legyen.
A problémám a blu-ray beállításával van. Ahogy én csináltam: a tv-nél kábelcsatlakozás megszüntetve, áttéve a lejátszóra. HDMI kimenetéről, HDMI 1.4 3D-s kábel a tv egyik HDMI bemenetére kötve. A tévében korábban beüzemelt CI+ kártya (foglalattal együtt) kivéve. Automatikus csatornakeresés elindítva a blu-ray eszközön, amellyel a készülék mintegy 150 DTV és 34 rádiócsatornát talált (a műsorújságban mind megjelent, de a tévéjétől eltérő sorrendben és nagyobb számban). A folyamat befejezése után a CI+ egységet bedugva a blu-ray lejátszó kártya nyílásába és a tv-n kiválasztva a megfelelő HDMI bemenetet csupán az M2 HD ad képet, a többinél kódolt felirat jelentkezett. A tv beüzemelésénél megtörtént kártya azonosítással, ellenőrzéssel szemben itt már semmilyen kérés nem jelent meg a képernyőn se a média kártyával kapcsolatban, se a szolgáltatóval kapcsolatban.
Min kellene változtatni, hogy a tévében minden előfizetett (ingyenes és kódolt) csatorna műsora nézhető legyen a HDMI bemeneten keresztül, miközben a blu-ray felvevőn tévénézés közben egy másik adás ezzel egy időben vagy előre programozottan rögzíthető legyen? Új próbálkozás előtt vissza kell-e állítani a felvevőt gyári alapbeállításra?A válaszokért előre is hatalmas köszönet!
Új hozzászólás Aktív témák
- Milyen házat vegyek?
- tordaitibi: Chatcontrol
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- OLED TV topic
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Napelem
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- További aktív témák...
- RÉSZLETRE .OPCIONÁLIS. Acer Nitro V ANV15-51-554Z SZÁMLA , GARANCIA
- RÉSZLETRE . OPCIONÁLIS. HP EliteBook 840 G11 üzleti prémium laptop számlával és garanciával
- RÉSZLETRE . OPCIONÁLIS. ThinkPad L16 Gen 1 16" WUXGA, Ultra 5, 16GB RAM, 512GB SSD SZÁMLA GARANCIA
- RÉSZLETRE .OPCIONÁLIS. Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 Ultra 5 135U , 16GB , 512GB , Win11 SZÁMLA GARANCIA
- Anker 737 powerbank - PowerCore 24K - 24000 mAh 140W
- Azonnali készpénzes nVidia RTX 2000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen / csomagküldéssel
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- HP 65W töltő eladó
- 122 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 - 4 év garancia
- Surface Laptop 7 Business edition - Intel Core ultra 5 236V energiahatékonyabb az intelnél! -olvass
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest