Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#702) FazekasLaci válasza Wilika (#700) üzenetére


FazekasLaci
aktív tag

A Graphire az más, mint a Volito. A Graphire volt egyébként a Bamboo elődje és valóban jó volt... Nagyon is. A mostani Bamboo-ban azt hiányolom, hogy a felső felülete, ami karcolódhat, nem cserélhető (Intuos3-nál igen). A Graphire-nél ez cserélhető volt párezer forintért.

Talán nem írtam egyértelműen, mi a különbség a rajzolás és a photoshopozás között. A rajzolásnál nagyon komolyan számít a toll dőlés- és nyomásérzékenysége, mivel így jobban ki lehet hozni a természetes eszközök hatásait (ld. festékszóró). Az Intuos ebben messze jobb. Ha viszont csak photoshopban maszkolgatnál, vagy nem igazán számít a vonalak vastagsága, intenzitása (halványabb, vastagabb vonalak), akkor arra bőven jó egy Bamboo. Festésnél és más különleges eszközöknél azért már biztosan látnád a különbséget, ha egyszerre próbálod ki őket... De ha érdekel, nálunk kipróbálhatod...

Bamboo 13-ezerért? Az max. egy Bamboo One lesz, de én azt nem venném, mert eléggé semmit tud, ráadásul teljesen más technológia, mint a rendes Bamboo, elég csak a felbontását megnézni. Mi pl. pont ezért vettük le a palettánkról. A fekete Bamboo az, amivel érdemes elindulni....
http://www.grasshopper.hu/vasarlas/wacom/A6-wide/bamboo-tolleger.html [link]

Laci - Ide is írhatsz nekem: fazekas@grasshopper.hu, vagy hívhatsz: 70/429-3200

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.