Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3951) TayRol


TayRol
veterán

No, itt a gépem, nemrossz... :D Először is nincs benne kártyaolvasó, de van benne 3G modul. Tettszik, de a Vistát nemtom hogyan kell kiírni, mert rengeteg folder van. Ha valaki tud, ebben segíthetne. :R

Üdv.,
TayRol

(#3952) listván válasza polip (#3950) üzenetére


listván
tag

Hali.

Nem igaz. Disztrinél (HRP) vezetem a Dell szervizt.
Ha bele kell nyúlnod a gépbe, márpedig a D620-ba bele kell, akkor veszhet a gari ha szőrös szívű a szerviz, ugyanis a csavarokon látszik, ha már ki volt szedve. A két memória slot úgy helyezkedik el, hogy az egyik a billcsi alatt, a másik pedig a gép alján egy kis ajtóval fedve.
Ha nem a Dell-től rendelt memóriát teszel bele, akkor arra a gyári gari nem játszik.
Az igaz, hogy a Dell-től rendelt memóriák ára viszonylag magasabb, viszont ezekre áll a NBD garancia, viszont ha beleteszel egy brand-et (Samsung, Infineon, stb) akkor annak a gariját intézheted ahogy és ahol akarod. Szerintem megéri kifizetni kicsit több pénzt és tudni, hogy ott a NBD garancia.

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#3953) amol válasza TayRol (#3951) üzenetére


amol
addikt

Mondtam hogy nincs benne :) Ne aggódj, 5000-ért láttam 800000 az egyben pcmcia kártyaolvasót, és még ki sem lóg a gépből.
Viszont érdekelne, milyen sebességre képes az a 3G modul. Lehet vele érdemben netezni vagy csak külső eszközzel oldható meg a mobil net :F
Nem tudom hogy megy Vistánál, én XP-s gépeket telepítettem, azokon az install után feljött egy ablak hogy ments. Ha ez utólag feltett oprendszer akkor ilyen nem lesz, akkor sztem írd ki Ghost-tal. Így ha gond van gyorsan visszarakható a teljes rendszer driverekkel, segédprogramokkal stb. Ami nem kell le is szedheted előtte (pld. nálam Norton mindig így jár).

listván: jó hogy itt vagy :) Én is kb így értettem a dolgot, és mivel az alap 512 valószínűleg a bill alatt van, a másik (alsó) slot üres, és ahhoz nem kell szétszedni a gépet.
Nincs infód mikor érkeznek a Quadros D830-asok ill. hogy a hónap végén megjelenő Vostrok és új Inspironok milyen késéssel jutnak el hozzánk? Köszi! :R

[Szerkesztve]

(#3954) amol válasza listván (#3952) üzenetére


amol
addikt

Lejártam.
Még egy apró kérdés: múltkor beszéltem egyik munkatársaddal (vagy épp Veled), és beszélt valami olyasmiről hogy hazánk nem direkt ország stb. Ezt nem pontosan értem, de igazából arra vagyok kíváncsi, hogy az itthon vásárolt Dellekre él-e a világgarancia ill. a NBD garancia bárhol máshol is?

(#3955) TayRol válasza amol (#3953) üzenetére


TayRol
veterán

Egyébként nem fogok belehalni, asszon asus-aban van. A 3g modul még jól fog jönni. Lehet szerzek egy vista dvd-t valahonnét, mert a Gép alján rajta van a serial, szóval az a lényeg. Kérdés: bluetooth-ot hogyan kell használni? :F

(#3956) amol válasza TayRol (#3955) üzenetére


amol
addikt

Hogyhogyhogy? Bekapcsolod, párosítod, használod. Mit szeretnél vele csinálni és hol akadtál el? Egyáltalán működik? Vistahoz más modul van mint XP-hez.

(#3957) TayRol válasza amol (#3956) üzenetére


TayRol
veterán

hol kell bekapcsolni? világít a kék ''B'' a kijelzó alatt, de a telefonom sem talál semmit... :(

mod: van egy kis kapcsoló a jobb oldalán a gépnek, a picimaci mellett. Azmi?

[Szerkesztve]

(#3958) TayRol


TayRol
veterán

Nem vagyok elég gyors:)

Adtak hozzá vista dvd-t, csak nem vettem észre.:) Meg driver dvd-t is. Ellenben kézikönyvet azt csak ilyen többnyelvű, csak sablonszöveget tartalmazót. Nekem pedig kellene users manual, annyi újdonság van benne :D

(#3959) atosz válasza TayRol (#3957) üzenetére


atosz
őstag

Vagy vezérlőpultnál vagy a tálcaikonnál meg kell nézni a BT beállításokat - bár a Vistat nem ismerem.

Az a kapcsoló vezetéknélküli cuccok kapcsolója, mint a WLAN, BT, HSDPA.
A BIOSban állítható, hogy mi történjen a bekapcsolásakor, pl cak WLANt kapcsolja be vagy mindent, stb.

(#3960) TayRol válasza atosz (#3959) üzenetére


TayRol
veterán

Hehe, kicsit fáradt vagyok, meg LOL is: nem volt az illesztőprogram feltelepítve :) De mentségemre legyen mondva, csak ez nem volt feltéve, ezért kavart meg kicsit...
Bekapcsolt mindent, mert világít mint a karácsonyfa, csak nem tudtam csatlakozni.

Azért köszi :R



[Szerkesztve]

(#3961) polip válasza listván (#3952) üzenetére


polip
addikt

igaz :)

chs-el beszéltem, az ottani dell emberrel, ő ezt ,mondta, az ő szavait tolmácsoltam

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3962) amol válasza TayRol (#3960) üzenetére


amol
addikt

Most végül sikerült?

LOL=laugh out loud. Ez hogy lehetsz?

(#3963) amol válasza polip (#3961) üzenetére


amol
addikt

A CHS valóban árul pár Dell notit, de a szervízükben nem bíznék. Egyszer visszavittem egy RAMot 1-2 napon belül mert a kékhalálok mellett a memtest86 egy csomó hibát írt ki rá, bevették vizsgálatra majd egy hét(!!!) után visszaadták azzal hogy a hiba nem jelentkezett. A bios memtestjén kívül 100% hogy mással nem nézték.

[Szerkesztve]

(#3964) listván válasza amol (#3954) üzenetére


listván
tag

Sajnos arról nincs infóm, hogy mikor jönnek hozzánk is az új dolgok.
Elvileg a világpremier után max 2 hónappal már lehet itt is rendelni.

Másik kérdés:
A villággarancia nem jár alapból a Dell gépekhez sem. Úgy kell rendelni a disztrinek (Covered by International Warranty)
Ezt a HRP minden esetben így teszi.
Ha az europai régión kívül veszel gépet, akkor ha haza akarod hozni, akkor kell csinálni egy Service Tag transfert a support.dell.com-on. Ez publikus, az end user is meg tudja csinálni.
Ugyanez a helyzet ha itthon veszel gépet és elmész Európán kívülre. Akkor oda kell transzferálni a Tag-et.
Ami pedig azt illeti, hogy miért fontos azl, hogy MO nem direkt Dell ország:
1. A Dell nincs itt direktben sem kereskedelmi oldalról sem szerviz oldalról.
Ez azért problémás, mert ha pl CHS-nél vesz valaki gépet, és behozza a HRP-be, akkor hiába garos a gép, munkadíjat fogunk számlázni, ugyanis a Dell nem fizet a szervizeknek egy vasat sem. (Ez elvileg változni fog októbertől, de inkább csak jövőre:) )
2. Alkatrész garos
3. CHS 1 hónapja hivatalos disztri. Nincs szervizjoga a Dell-hez. De ha lesz is, el tudom képzelni milyen lesz. Akinek volt tapasztalata velük, tudjua miről beszélek.
Ha van még kérdés, szóljatok :)

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#3965) amol válasza listván (#3964) üzenetére


amol
addikt

Köszönöm, így már tiszta. Mindenképpen olyan viszonteladótól terveztem a vételt, amelyet Ti szolgáltok ki a jó tapasztalatok miatt. Úgy tudom hogy azok már 3 év teljes garanciával kaphatók. Gondolom magánszemély Nálatok nem vásárolhat (alkatrészt sem?).
A Service Tag Transfer térítésköteles?

Attól tartok nemigen lesz Karácsony előtt gépem ha ennyit csúszik, még hivatalosan nem is jelent meg quadroval :O

Írok privit.



[Szerkesztve]

(#3966) maxtreme01 válasza listván (#3964) üzenetére


maxtreme01
csendes tag

Van még kérdés:
Visszahívott akkukal mi ujság? Küldtem mailt a címre, azokkal az instrukciókkal amit adtál, de nem érkezett még visszaigazolás, hogy megkaptátok, pedig elküldtem többször is. Ha utánanéznél azt megköszönném. >>> Köszi előre is!

(#3967) TayRol válasza listván (#3964) üzenetére


TayRol
veterán

Én most vettem CHS-től Dell notit, igaz a cégemen keresztül, aki elég nagy fogyasztónak tetkinthető. Akkor készüljek fel a leendő problémák nem igazán korrekt kezelésére? :F Az az igazság, hogy a garilevélre 3 év garit írtak, azonnali szervízben való javítást. De remélem nem lesz szükségem rá.

Amol: úgy lehetek LOL, hogy annyira béna voltam tegnap, hogy a hasát fogta volna a nevetéstől, aki látja mit csinálok :) Egyébként feltettem a bluetooth drivert, s működik. Már csak a 3g modult kell valahogy szóra bírnom, bár arról neten sincs sok infó

[Szerkesztve]

(#3968) amol válasza TayRol (#3967) üzenetére


amol
addikt

Ja értem :D Sok sikert! Aztán számolj be arról a 3G-ről, érdekel.

(#3969) TayRol válasza amol (#3968) üzenetére


TayRol
veterán

Na az engem is :D De utánajárok. Elvileg a bios-ban van ilyen HSPDA cellurar, s lehet sim-kártyával netezni bárhol.

(#3970) TayRol válasza TayRol (#3969) üzenetére


TayRol
veterán

Sorry, cellular :B

(#3971) atosz válasza TayRol (#3969) üzenetére


atosz
őstag

A BIOSban benne van akkor is ha nincs is effektyve benne a gépben, a SIM kártya hely mindegyikben benne van az akksi alatt.

(#3972) amol válasza atosz (#3971) üzenetére


amol
addikt

És az hogy derül ki hogy benne is van? Ha nincs betehető utólag?

[Szerkesztve]

(#3973) TayRol válasza atosz (#3971) üzenetére


TayRol
veterán

Na énis ettől tartottam

(#3974) atosz válasza amol (#3972) üzenetére


atosz
őstag

Ha nem kért hozzá drivert és nincs az eszközkezelőben, akkor nincs benne... Beletehető utólag is, igen, de nem olcsó mulatság.

Csak kíváncsiságképp: Miért nem WXGA+al rendelted a notit?

(#3975) TayRol válasza atosz (#3974) üzenetére


TayRol
veterán

Nekem nincs bennt az eszközkezelőben, szóval nincs. De nembaj, megleszek nélküle.

Ha a kérdést hozzám intézted : nekem bőven elég ez a felbontás is, ill. azzal a kijelzővel drágább lett volna.

Üdv.,
TayRol

(#3976) amol válasza atosz (#3974) üzenetére


amol
addikt

Vásárlás előtt miből derül ki? És újonnan mennyivel olcsóbb mulatság?

Nem én vettem most gépet hanem TayRol, de én sem vettem volna WSXGA+ -al. Minden nagyon apró, cserébe viszont drágább.

na, legyorsult :)


[Szerkesztve]

(#3977) atosz


atosz
őstag

Jahh, félrenyomtam. :)

Ahogy néztem, a Dellnél nem nagy az árkülönbség a két kijelző között, amit szerintem bőven megér. Főleg ha valaki vmi grafikus alkalmazást is futtat. Illetve a betekintési szögekben is óriási különbségek vannak. Ja és nem WSXA+ (1680x1050) hanem WXGA+ (1440x900), ami sztem teljesen optimális ehhez a mérethez.

(#3978) amol válasza atosz (#3977) üzenetére


amol
addikt

Az még talán elmegy.
Szerintem majd ha a MS kegyeskedik megoldani a képernyő tökéletes skálázását, akkor lesz értelme a minél nagyobb felbontásnak. Én abból semmit sem látok ha pld. a taskbar fél centi magas. Aki akarja nézze tíz centiről, én nem fogom.
Volt anno egy tanárom szódásüveg szemüveggel, aki - nem hazudok - kb. 5 centiről nézve látta csak mi van a monitoron. Informatikát tanított. Nekem ez nem kell, 15'' XGA nekem teljesen megfelel.




[Szerkesztve]

(#3979) amol


amol
addikt

Próbaképp most áttettem a kijelzőmet (uxga) 1400x1050-be. Ez 15''-os, kb. olyan széles mint egy 14'' wide. Ezek a betűk így kb. 2-3mm magasak. Számomra ez olvashatatlan.

(#3980) listván válasza amol (#3972) üzenetére


listván
tag

Betehető utólag is, az ára most 49k +jaffa.
Novatel driver kell hozzá, amit le is lehet tölteni
http://www.mobilx.hu/webaruhaz/





[Szerkesztve]

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#3981) amol válasza listván (#3980) üzenetére


amol
addikt

Komoly ahhoz képest hogy a Pannon most ingyen adja a picimacis modemet. Ha gyárilag benne van az mennyivel emeli az árat?
Tegnap írtam privit.

[Szerkesztve]

(#3982) tozo86


tozo86
tag

Sziasztok!
Csináltam pár képet a TRUELIFE-os Inspironomról késő délután.. gondoltam megosztom veletek:
[link]
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#3983) polip válasza tozo86 (#3982) üzenetére


polip
addikt

én mutatok jobbat :)

[link]

azt a címed adtam a képnek: a 200.000 forintos tükör...a cikkem alján van

és be volt kapcsolva a noti...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3984) tozo86 válasza polip (#3983) üzenetére


tozo86
tag

ez tényleg nem gyenge kép. bár gondolom erős napsütésben az enyém is tud ilyet produkálni :DDD :W

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#3985) polip válasza tozo86 (#3984) üzenetére


polip
addikt

tuti :) és sokat nem is kell vele kísérletezned :D

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#3986) listván válasza amol (#3981) üzenetére


listván
tag

Az lehet, hogy ingyen adja a modemet, de az egyrészt külső, másrészt pedig nem hiszem, hogy van nekik PCMCIA Expressz modemük.
Azt nem tudom, hogy mennyivel drágább ha gyárilag benne van, mivel ez teljesen konfigfüggő.
Nálunk volt most akció, és ajándékba adtuk a Novatel belső kártyát a D620, D820, XPS M1210 gépekhez.

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#3987) amol válasza tozo86 (#3982) üzenetére


amol
addikt

Jók a képek! Ennél a tükörnél borotválod a búrád? :DDD

listván: USB és PCMCIA modem közül lehet választani, ha jól tudom a Latitude-ok mindkettőt kezelik :F 50+áfáért én eltűrném hogy kilógjon egy centit a gép oldalán.
Erről az akcióról lecsúsztam :W , várható hasonló az új modelleknél is?


[Szerkesztve]

(#3988) atosz


atosz
őstag

Ahogy én nézegettem ezeket az árakat, sztem a HSDPA modul értéke részben bele volt építve az árba, aztán lehet, hogy csak úgy tűnt...

[Szerkesztve]

(#3989) amol válasza atosz (#3988) üzenetére


amol
addikt

Igazából ez akkor lesz érdekes, ha nem lesznek forgalomlimitesek az ilyen kapcsolatok. Addíg biztosan megtartom a jelenlegit, és nem hiszem hogy kiadok havi plusz 6900-at a 3gb-os limitig csak azért, hogy legyen netem ha néha elutazok. Bár kétségtelen, hogy aki keveset tölt le-fel, annak elég lehet már most is. A 10gb-os viszont 10 felett van. A két másik szolgáltató így is versenyképtelen ezekkel az árakkal jelenleg.

[Szerkesztve]

(#3990) atosz válasza amol (#3989) üzenetére


atosz
őstag

Ha jól hallottam a híreket, akkor azért kezd elég versenyképessé válni, de itt nem is ez az érdekes, hanem a mobilitás! Ez pedig sokat megérhet, innen nézve meg nem is sok. Amúgy mi az hogy keveset tölt le? Sztem az a 3GB bőven elég mindenre.

(#3991) amol válasza atosz (#3990) üzenetére


amol
addikt

Direkt felraktam egy forgalomszámlálót próbaképpen mert én is úgy gondoltam. Nem töltöttünk filmet vagy hasonlókat. Csak email (csatolmányokkal), net, voip, családi képek fel-és letöltése, néha online tv és rádió stb. és kiderült hogy nekünk nem lenne elég csak a 10gb-os.
Megy adat ide-oda akkor is ha nem használod effektíve (pld. frissítések), és a feltöltés is beleszámít a forgalomba.

A mobilitást aláírom, elvégre ez az egész lényege. Mi csak ritkán visszük ki a lakásból a gépet, akinek munkaeszköz annak mindenképpen megéri.
Én amikor utoljára (pár hete) rákérdeztem a V és T betűs szolgáltatóknál, ehhez képest nevetségesen magas árakat mondtak a forgalom töredékéért, a versenyképességet így értettem.


[Szerkesztve]

(#3992) amol


amol
addikt

(#3993) TayRol


TayRol
veterán

Egy kis tanácsra lenne szükségem: amit adtak a gépemhez telepítő-dvd-t, azon csak vista-s driverek vannak, XP-s egy szem se. Tegnap fel szerettem volna tenni az xp-t, de a hangkártyán kívűl semmilyen drivert nem ismert fel. Le lehet tölteni az xp-s drivereket valahonnét (ha egyáltalán léteznek - bár kellene lenniük)?

Köszi a segítséget skacok! :R

Üdv.,
TayRol

(#3994) listván válasza TayRol (#3993) üzenetére


listván
tag

Innen letölthetsz minden drivert.
Opredszert ki kell választani.
[link]

HP Notebook, PC, Nyomtató szerviz. Garanciális és garancián túli javítások korrekt árak, rövid határidő. Tel: +36209996899

(#3995) Kropacsek


Kropacsek
tag

Hohohohóóóó

DELL & Santa Rosa házasság! [link] XPS m1330
De csak GeForce 8400M GS vidikarival :F :(

Öööö

(#3996) tozo86 válasza Kropacsek (#3995) üzenetére


tozo86
tag

nagyon komoly ez a gép! gondolom az ára is az lesz.

én úgy tudom hogy a V és T betűs szolgáltatóval még csak nagyvárosokban tudod kihasználni a szélessávú netet. Lefedettségen kívül átvált GPRS-re ami ugye nem egy álom... Viszont a P betűsé elég jó.. Szinte az egész országban minimum 236kbps.

amol: nem borotválom, csak rövidre vágom;) itthon van tükör, a laptopot csak utazás közben szoktam erre használni :DDD

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#3997) TayRol válasza listván (#3994) üzenetére


TayRol
veterán

Uhh... Van ám választék :)
Köszi szépen! :R

Üdv.,
Roland

(#3998) sszever válasza tozo86 (#3996) üzenetére


sszever
őstag

A T betűs szolgáltató eléggé vidéken is nyomja már sok helyen 384-el a netet... (tapasztalat)
A V betűs viszont felejtős!

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3999) polip válasza amol (#3992) üzenetére


polip
addikt

én nem mertem belinkelni, mégiscsak elfogultsággal vádolnátok :B

de akkor már itt van ez is, ha valaki nem hallott volna a Vostro-ról: [link]

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#4000) egeristi válasza polip (#3999) üzenetére


egeristi
csendes tag

Sziasztok!

Következő a gondom: Win Vistám van, idáig simán működött a Bluetooth vele(Dell internal BT 2.0), és valamiért pár naoja egyszerüen nem látja a Windows a hardvert. De a kék led ég a gépen. Elinditom a dell.comról a driver installt, erre kiirja, hogy nyomjam meg az FN+F2 gombot az aktiváláshoz, persze a kék lámpa ég, elvileg aktív. Nem tudjátok mi okozhatja ezt?

Egeristi

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.