Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#3101) Eryck válasza zdanee (#3099) üzenetére


Eryck
csendes tag

Belenéztem, de nem találok a bios-ban a SATA letiltására utaló opciót.

(#3102) Eryck válasza sszever (#3100) üzenetére


Eryck
csendes tag

3 különböző nvidia driverrel is csinálta, de azért nézek nvidiáéknál frissebbet, hátha..

(#3103) Eryck


Eryck
csendes tag

Az nvidia oldalán található 84.63-as meghajtónál még az eredeti dell driver is újabb...
Sima GeForce meghajtóval is mennie kell elviekben, nem?

Az egyébként normális, hogy 2006-os az utolsó nvidiás whql meghajtó? félévente adnak ki újat, vagy mifene... :F

[Szerkesztve]

(#3104) sszever válasza Eryck (#3103) üzenetére


sszever
őstag

alapból kisebb felbontást beállítgva is produkálja?

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3105) Eryck válasza sszever (#3104) üzenetére


Eryck
csendes tag

Ezt mondjuk nem próbáltam még, bár elég vitzes lenne ha minden leállítás, vagy újraindítás előtt felbontást kellene állítani. :)
Megtesztelem azért ezt is.

(#3106) zdanee


zdanee
őstag

Inspiron 6400asa X1400el van itt valakinek? Lagzanak rajta a jatekok neki is? (pl CS1.6) Segitsetek plz! Megsem jarja, hogy egy 5-6 eves jatektol kihaljon egy Core2Duos gep...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3107) sszever válasza Eryck (#3105) üzenetére


sszever
őstag

esetleg utalhat HW hibára (vga)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3108) Eryck válasza sszever (#3107) üzenetére


Eryck
csendes tag

No, átnyálaztam a bios összes beállítását, módosítottam a bootolási sorrenden, előre vettem a hdd-t és azóta nem csinálta újra a hibát. Remélem tényleg csak ennyi volt a baja.
Amúgy mostanság milyen tesztprogrammal érdemes megkínozni a vga-t?

[Szerkesztve]

(#3109) sszever válasza Eryck (#3108) üzenetére


sszever
őstag

passz....

De a bootolási sorrend elvileg ebbe nem szól bele....

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3110) egeristi


egeristi
csendes tag

Csak annyi, h ha lehet az Ati Catalystet ne rakjátok fel ha nem akartok galibát. Nekem 6400ban X1400al megölte a Vistámat teljesen. A Dell honlapján lévő drivert használjátok, azzal nincs baj. De a gyári nekem megölte a vistát, és 100% h ő volt a hibás.

Egeristi

(#3111) zdanee


zdanee
őstag

Nem hiszem el! :Y Tenyleg megeri megfogadni az oregek tanacsat, es csak olyan programot telepiteni, amit legalabb masik 20 ismerosod hasznal, es mind a 20nak mukodik a gepe...
A TopDesk nevu program okozta a hibat, meghozza a billentyuzetet figyelo modulja. Szarul van megirva, mert folyamatosan scanneli a leutott gombokat, nem pedig a rendszertol varja az esemenyt, es tetu lassu lesz tole.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3112) Csanád


Csanád
csendes tag

Helló tudja valaki, hogy a DELL C840-ben a geforce 440 go-t lehet-e valami erősebbre cserélni?

Előre is kösz:
Csanád

(#3113) Eryck válasza sszever (#3109) üzenetére


Eryck
csendes tag

Szerintem se szólhatna bele - elviekben - de mint ez esetben kiderült nem is teszi, még mindig van hogy nem indul el elsőra a windows.
Leszedtem a PCMark05-t és a 3DMark06-t tesztprogramokat, mindkettő hibaüzenettel elszáll. A 3DMark direct3D hibára panaszkodik, de a VGA szerintem nem lehet a ludas, mert akkor a Dell által adott tesztCD futtatása közben is dobna hibát a gép. Szóval valószínű, hogy a meghajtó a ludas, csak gőzöm sincs hogy mit kezdjek vele, mivel frissebb nincs, a két Dell driverrel meg az nvidiás referenciameghajtóval szintén dobja a hibát. Valakinek még tippje esetleg?

(#3114) zdanee válasza Csanád (#3112) üzenetére


zdanee
őstag

Az ebayen arulnak kulon vidkarit bele, tehat valszeg cserelheto. Viszont csak GfGo 440est, ami meg mar van neked. Egyebkent 45$ + postakoltseg.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3115) kezdolapos


kezdolapos
csendes tag

hy!
1. soha nem volt még laptop, házi használatra.
2. 6400 inspironra tettem le választásom.
3. hurcolva, játékra: nem lenne, viszont nem akarok 2 év múlva újat venni, excell-word internet miatt
4. árban 280e van pénzmag ezért notebook.hu-nál láttam

ötletek és információk, javaslatok lennének eme géphez?
-pl akksi, töltés mikéntje, először, ha adnak win xp-t azt cd-n vagy előre feltelepítve kapom e(notebook.hunál), 3 gari mit jelent pontosan , stb stb.
vagy aki tud olcsóbban az szólhat:))
köszönöm

laptopot nézünk

(#3116) kezdolapos válasza Litván Zongora (#2808) üzenetére


kezdolapos
csendes tag

megkérdezhetem hol vetted?:)

laptopot nézünk

(#3117) karesz501 válasza kezdolapos (#3115) üzenetére


karesz501
senior tag

Nézdd meg a www.notebookstore.hu -t. Ott még mindig akciósak a 6400-asok.

Life is no picnic!

(#3118) Chili7 válasza kezdolapos (#3115) üzenetére


Chili7
őstag

Aksi töltéssel sok dolgod nincs. Ha lemerül be kell dugnod hálózatra, azt' tölt.
1 év teljeskörű + 2 év alkatrészgarancia.

(#3119) zdanee válasza kezdolapos (#3116) üzenetére


zdanee
őstag

A notebookstore.hu-t ajanlom. Br 240bol mar Core2Duo 1.6-os gep is kijon, es ha meg radobsz 5eFtt, a 1+2 ev helyett teljeskoru 3 evet kapsz. Ha pedig tenyleg csak wordre meg filmezni kell, elgondolkodnek az inspiron 1501-es szerian is.
A Delleknel van egy rescue particio, es ha FreeDOSsal veszed, akkor is fent van. A 6400ason, ha nem bekapcsolod, hanem a Media Direct gombbal inditod be a gepet, egybol felloki az XP-t, es a Mikrofos is elfogadja eredetinek.
Az elso akksitoltes valoszinuleg tokmindegy, de babonabol en 12 orat toltottem az akksimat, most a max amit ki tudok hozni belole 4 ora, kozepes alatti fenyerovel, 1GHzre visszafogott procival, wifivel, de lenemitva. Ergo jo 4 orat netezhetsz rajta.

[Szerkesztve]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3120) kezdolapos válasza zdanee (#3119) üzenetére


kezdolapos
csendes tag

köszi az ajánlásokat, szimpatikus is a notebookstore :)
de, ugyanazon árú gép 512 rammal lenne több a notebook.hu-n, ami +9.900+áfa értéket jelent pluszba...
brutto 275999e huf: t5600, 1gb ram, 120gb vinyo, 950es vkártya
[link]

brutto 275988e huf: t5600, 512ram, 120gb vinyo, 950es kártya
[link]




laptopot nézünk

(#3121) amol válasza zdanee (#3119) üzenetére


amol
addikt

A Delleknel van egy rescue particio, es ha FreeDOSsal veszed, akkor is fent van. A 6400ason, ha nem bekapcsolod, hanem a Media Direct gombbal inditod be a gepet, egybol felloki az XP-t, es a Mikrofos is elfogadja eredetinek.

Ez komoly? És milyen Xp? Home magyar?

(#3122) sszever válasza zdanee (#3119) üzenetére


sszever
őstag

Nem fogadja el eredetinek, mert az oprendszer eredetiségét nem tudod bizonyítani... :) Licencszerződés elolvasása segít :)
Max annyi, hogy tudod használni, mert nem kéri a regisztrációt, de attól nem jogtiszta még!!!

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3123) zdanee válasza sszever (#3122) üzenetére


zdanee
őstag

Sima XP SP2 Home HUN, az akkori driverekkel, kiegeszitokkel. Valoban nincs plecsni a gep feneken, de gyakorlati szempontbol a Geniue Advantage vagy miaszosz program tesztjen atment, es maganszemelyeknel meg nem lattam a BSA-t, plane nem a nyugatbalkanon, ahol ... sokfele disznosag van.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3124) sszever válasza zdanee (#3123) üzenetére


sszever
őstag

ez nem változtat a tényen, hogy ettől még nem jogtiszta. De gondolom ez nem épp mindennapi hiba, ugyanis a párom D520-asán még a partícionálásra sem vették a fáradtságot (freedo-t (vagy mi a szösz az) ugyan mellékelték lemezen).
No meg a DELL nem is követhet el ilyen hibákat, mert azzal megütheti a bokáját MS-nél.
(nem lehet, hogy 180 napos próbaverzió?)

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3125) richies


richies
senior tag

uj win, osszes gyari dreiver cd-rol.s eger akadozott, ha dvd-t hasznalytam ,meg lassu volt a dvd.. s gyanakodtam PIO modra, s igazam lett.. de mi lehet az oka ?:S

Rozsomak of Power

(#3126) webster78


webster78
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy Inspiron 6400 van: T7200, X1400 vga, 1gb ram
A problémám az hogy a gép ventije kb 5percenként bekapcsol akkor is ha csak netezek és ilyenkor 2400-as fordulaton pörög ami nem kifejezetten mondható halknak.
Találkozott már valaki ezzel a problémával???

Ja és a 120gb vinyó (Hitachi HTS541612J9SA00) 52 C-ig is felmelegszik ami ölben fogva nem kellemes!?



[Szerkesztve]

(#3127) fpy_ válasza webster78 (#3126) üzenetére


fpy_
aktív tag

Legújabb BIOS (A012) fenn van? Javítottak a hűtésen. Bár lehet, hogy pont ettől megy többet a venti. 2500-nál nem olyan vészes a hangja szerintem...
Nem egy ölbevaló gép ez, kell alá valami, ha úgy akarod használni. 50 fok feletti hő nem igazán egészséges a HDD-nek...

(#3128) zdanee válasza webster78 (#3126) üzenetére


zdanee
őstag

Tedd fel az NHC-t[link], es ha olben tartod, vedd vissza az orajelet 1GHz-re. Nekem egyebkent ha nem terhelem, csak par orankent indul el par percre. Milyen bongeszot hasznalsz? Nezd meg, mennyi procit eszik, egy Opera 36 nyitott tabbal elegge huzhatja a gepet...
Sszerver: nem probaverzio, teljes OEM rendszer, fullosan belove, driverekkel, progikkal egy imagebol a rescue particiorol. Lehet, h egyedi eset, de egy ismerosom 6400asan is ez volt a szitu, es ismered a viccet, hogy alltalanosit a fizikus (3 - prim, 5 - prim, 7 - prim ==> a paratlan szamok primek).

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3129) egeristi válasza zdanee (#3128) üzenetére


egeristi
csendes tag

Hogyan lehet visszavenni a proci teljesítményét konkrét értékre??

Egeristi

(#3130) zdanee válasza egeristi (#3129) üzenetére


zdanee
őstag

Ha fentvan az NHC, jobbklikk az ikonjan (az ora mellettin), es max battery: minimumra, ami modelltol fuggoen 800MHz v 1 GHz, vagy dynamic switching, ami hasonlo a winfos energiagazdalkodasahoz, azaz ha kell meg teljesitmeny, feljebb tolja, de egy kicsit energiatakarekosabb meg igy is. Ezen kivul beallithatsz egyeni szorzokat es feszultsegeket a CPU Voltage fulon, akar tul is huzhatod kicsivel a rendszert, bar boldog nem lesz tole, uh ovatosan.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3131) cypherhun


cypherhun
csendes tag

Sziasztok!

Valaki megtudná nekem mondani hogy következő konfigos Dell 6400-es elég-e Photoshop-os munkákhoz?

• 15.4''WXGA (1280x800pixel) anti-glare TFT • intel GMA950 - maximum 224MB video
• Core2-Duo T5500 (1.67GHz/2MB/667) • 512MB DDR2 • 120GB HDD • DVD+/-RW DL
• Wi-Fi (802.11a/b/g) • Bluetooth(v2) • HUN keyboard

A videó kártya miatt kérdezem, a ramot ugy is bőviteném, de a kártyával már nem tudok mit csinálni ha már megvettem.

Előre is köszi!
:R :R :R

(#3132) amol válasza cypherhun (#3131) üzenetére


amol
addikt

Photoshophoz bőven. Az 2D alkalmazás.

(#3133) cypherhun válasza amol (#3132) üzenetére


cypherhun
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!
:R

(#3134) amol válasza cypherhun (#3133) üzenetére


amol
addikt

Nincs mit :)

(#3135) sszever válasza amol (#3132) üzenetére


sszever
őstag

nagyméretű képfájlokkal történő munka esetén inkább a memória szűkös, no meg a kijelző minősége sem épp arra való, hogy színhelyesen dolgozhasson rajta...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3136) kezdolapos


kezdolapos
csendes tag

megvettem notebook.hunál ma 6400-01 inspironom! hazahoztam, de már fáradt vagyok előszedni, ma dobozban alszik, aztán holnap elő és rajt.:)
2 töltést-akkislemerítést javasolt az eladó fiú, illetve ha hálózatról menne mindenképp érdemes kivenni az akksikat. ez lesz, hordozva ugyanis nem lesz a gép.

[Szerkesztve]

laptopot nézünk

(#3137) kezdolapos válasza kezdolapos (#3136) üzenetére


kezdolapos
csendes tag

1.oprendszer, rejtett partición van, viszont az eladó azt mondta HRPnél pár ezer forintért adnak hozzá lemezt is, így.
így van? hogyvan?:)

2.mégvmi. magyar dokumentáció vhol elérhető a 6400ról? mert csak angol könyet kaptam hozzá. én még értem de kellene magyarul is, másnak..
köszi!

laptopot nézünk

(#3138) egeristi válasza zdanee (#3130) üzenetére


egeristi
csendes tag

Lehet, hogy gáz lesz a kérdés, de mi az az NHC?

Egeristi

(#3139) kezdolapos válasza kezdolapos (#3136) üzenetére


kezdolapos
csendes tag

szóval nem bírtam ki bekapcsolatam, hamar fel is épült rendszer.:)
amit a géphez adtak Drivers and Utilities CD-t betéve és elindítva, viszont csak kriksz-krakszok jelentek meg telepítésnél, fogalmam sem volt mit telepít de felment..

szóval magyar nyelvű anyagot hol tudnék hozzá találni?


[Szerkesztve]

laptopot nézünk

(#3140) kezdolapos válasza egeristi (#3138) üzenetére


kezdolapos
csendes tag

http://www.pbus-167.com/

Notebook Hardware Control

laptopot nézünk

(#3141) sszever válasza kezdolapos (#3137) üzenetére


sszever
őstag

Az install KIT mindenhol megvásárolható, ott csak a média előállítási költségét kell kifizetni elvileg (bár akkor marh adrágán állítják elő :)), 10 körül lehet.
Alapfeltétele, hogy legyen érvényes licenced.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3142) kezdolapos válasza sszever (#3141) üzenetére


kezdolapos
csendes tag

akkor most az a feladatom, hogy ha kell cd erről, hogy bemegyek HRPhez és bemutatom nekik a laptop számlámat meg az egyéb dokumentumokat, és nyomtanak nekem erről egy legális winfost?
eladó fiú pár ezer forintos költséget említett, nem 10-t.. eh..

laptopot nézünk

(#3143) Muky_ válasza sszever (#3141) üzenetére


Muky_
tag

Ezt egy kicsit részletesebben kifejtenéd, mert nemigazán értem.
Ha rendelkezem Windows liszenszel akkor írnak nekem egy windows lemezt?(nem illegális ez)
Ezzel az erővel a netről is beszerezhetek egy példányt.

(#3144) sszever válasza Muky_ (#3143) üzenetére


sszever
őstag

Nem. Windows-hoz külön vásárolható Install KIT, vagy Media KIT, ahogy nézzük / nevezzük. De úgy tudom, hogy egyes notebook gyártóknál is rendelhető utólag (dell-ről nem tudom, anno Compaqtól lehetett rendelni), ott viszont tényleg kérték szériaszámot, és számlát.
Én utoljára tavaly rendeltem, WinXP Mui-t, az speciel 14 ezer Ft volt (bár 5 CD). Mennyiségi licenc esetén még soha nem kérte senki, hogy bizonyítsam a licenc meglétét. Sima egyes licencnél nem tudom pontosan hogy működik, de MS Ügyfélszolgálat erről ad felvilágosítást...

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#3145) Chili7 válasza kezdolapos (#3136) üzenetére


Chili7
őstag

grat hozzá, kiváncsi vagyok a véleményekre, mert gyanítom, hogy veszek én is egy ilyet.
Az aksi kezelés, ha ez megnyugtat, akkor csináld, de nem egyszer nem egy helyen le lett írva, hogy formázni nem kell, és a kivétel sem hosszabbítja meg az elöregedési folyamatot.

(#3146) amol


amol
addikt

Sziasztok!
Gyengébb valamivel a 6400-asba szerelt Dell wifi mint az Inteles?

Érdemes glare-es kijelzőt venni? Van annyival jobb a képminősége mint amennyire tükröződik?

Köszönöm

[Szerkesztve]

(#3147) orangia


orangia
csendes tag

Sziasztok! Azt hallottam hogy notebooknál a DELL az egyik legjobb márka. Tudnátok ajánlani nekem egy gépet olyan 240ezer környékén aminek az aksija bír kb 2órát?

Köszi


balhek.uw.hu

(#3148) amol válasza orangia (#3147) üzenetére


amol
addikt

Inspiron 1300, 1501, 6400. www.notebookstore.hu
A Dellek többsége simán tud 2 órát. Mekkora kijelzőt szeretnél, mire kellene?

(#3149) zdanee válasza orangia (#3147) üzenetére


zdanee
őstag

A legtobb noti akksija bir 2 orat. Ha csak alapfeladatokra kell a gep, netezni, wordozni, DVDzni, szakdolihoz, ajanlom a 1501-es szeriat, br 170 korul egy egesz barati gepet kapsz (3500+semptron, 512@667, Ati1150, DVDRW,...), ha egy kicsit komolyabb es inteles gepet keresel, akkor a 6400as szeriat tudom javasolni, Core2Duo, integralt videoval, boven benne van a br 240ben. Notebookstoreon nezelodhetsz, aszem akciosak.

Ja, es DELL rulz! :D

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#3150) amol válasza orangia (#3147) üzenetére


amol
addikt

Vagy még Latitude D520.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.