Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14901) Davey7 válasza asadasad22 (#14900) üzenetére


Davey7
senior tag

köszi,akkor szerintem elég a 2GB-al szerelt legolcsóbb változat,aztán majd itthon veszek bele egy másik 2-es modult.
meg ehhez vennék még egy év garibővítést plusz egy laptop sleeve-et és akkor így is $700 alatt maradok.

[ Szerkesztve ]

(#14902) MarQs


MarQs
senior tag

Egy hasznos és pontos leírás képekkel együtt Inspiron 6400/E1505 tulajoknak a DELL hivatalos támogatói oldaláról, hogy hogyan buheráld szét a notidat... :)
Ajánlott irodalom akármelyik alkatrész cseréjéhez, de:

VIGYÁZAT!! Csak biztos kezű és valamelyest tapasztalt júzereknek!

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#14903) Bandi67


Bandi67
csendes tag

Kedves Dell-esek!

A tanácsotokat kérném, hogy szerintetek mennyiért érdemes megvenni a következő típusú notit:

2003-as gyártású
Dell Latitude D600Pentium M proc
20GB Winchester
512 MB RAM
1,4 GHz proc.

Mennyi az, amit maximum megér szerintetek?
Köszönöm!

Üdv

(#14904) air válasza Bandi67 (#14903) üzenetére


air
nagyúr

Talán egy 20-as.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14905) Bandi67 válasza air (#14904) üzenetére


Bandi67
csendes tag

Mit tudnátok mondani erről a típusról? Egyébként megbízható?

Ja, és persze DVD ROM is van benne.

Nem tudom, van -e benne Wifi...lehetésges?

(Latitude D600)

(#14906) air válasza Bandi67 (#14905) üzenetére


air
nagyúr

Esetleg ha a Google-lel rákeresnél, rájönnél hogy adott típuson belül is többféle kiépítés, felszereltség van. Hogy abban éppen mi van, mi nincs, azt kérdezd meg az eladójától vagy keress rá a service tag-jére!

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14907) Bandi67 válasza air (#14906) üzenetére


Bandi67
csendes tag

OK.

(#14908) krupiz


krupiz
csendes tag

Sziasztok!

A tapasztalt Dell userek segítségét szeretném kérni D400-as subnoti XP újratelepítésében.
Elindul a telepítő majd egy idő után lsass.exe - rendszerhiba üzenettel megáll a mutatvány. Külső CD/DVD meghajtóról próbáltam a telepítést. Ha valaki tudja a megoldást akár link formájában ne tartsa vissza! Köszi! Üdv.:Zoli

(#14909) xcsab


xcsab
aktív tag

Sziasztok

Halistennek megment a Dell inspiron 1720as laptopom toltoje...mielott felmondta volna a szolgalatot 10 percen keresztul ugy mukodott hogy a led meg meg villant aztan vegkepp abbahagyta a vilagitast.Ha most bedugom a csatlakozoba egy 4 masodperc utan pittyen egyet eleg halkan de nem tolt es a led nem is vilagit.
Lehet szervizleni? Vagy egybol cserelni szokas?
Hogy lehet a legolcsobban meguszni?

Koszonom :R

Just do it!

(#14910) Misi1979 válasza xcsab (#14909) üzenetére


Misi1979
őstag

Ha garis a géped, egyből cserélik.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#14911) csuki00


csuki00
tag

Sziasztok!

Egy Intel GMA X4500 mire elég?! Barátnőm kiszemelt gépében egy ilyen lapul, és szeretne sims hármazni....

(#14912) air válasza csuki00 (#14911) üzenetére


air
nagyúr

Szerintem felejtős. Én egy Dual Core T4300-ason láttam, 2GB RAM-mal, :( .

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14913) Misi1979 válasza csuki00 (#14911) üzenetére


Misi1979
őstag

link

Ne becsüljük le az integrált kártyákat.. a sims3 meg nem egy crysis.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#14914) mt33


mt33
csendes tag

A hírekben azt olvastam, hogy szeptember előtt nem jön meg a Dell vostro 3700. Ausztriában már kapható.

-Szállítanak ki Magyarországra a német nyelvű notijukból? Mert az osztrák honlapon nem találtam infót (sokat szenvedtem :Y az angol nyelvű lapokon is, hogy találjak erről infót, de nem találtam). Vagy hogyan szerezhetném be, ha nem zavar egy ideig a külföldi billentyűzet?

-Nagyon jónak tartom a Geforce™ GT 330M vga-ját. És gondoltam majd idővel lecseréltetem magyarra a billentyűzetet és 1-2 év múlva az i3-at i7-re. Ez nem problémás ugye?

(#14915) kretenallat


kretenallat
senior tag

sziasztok, egy inspiron 1420 asom volt, meghalt benne a 8400gs (kulso monitorra rakotve szetesett szivarvanyos kepet ad, elvileg kek win7es ablak lenne, a darabok alapjan vmi recovery, mert megprobaltam parszor beinditani). namarmost a kerdesem az lenne h ezzel mit erdemes csinalni? gar mar nincs ra, elmult ket eves, egyebkent pedig USAbol szarmazik, kint dolgozo ismeros vette aztan eladta nekem mert itthon mar nem kellett neki. koszonom, hogy elolvastatok!

:: Ω :: Born Dead, Buried Alive :: Ω ::

(#14916) csuki00 válasza mt33 (#14914) üzenetére


csuki00
tag

Szerintem kicsit problémás lesz majd procit cserélni a notebookban.

Amúgy köszönöm, már megtaláltam youtube-on a gm4500-as videokártya teljesítményére vonatkozó videókat.

[ Szerkesztve ]

(#14917) Doresz


Doresz
tag

Hello!
Szeretném kicsit felújítani/feltúrbózni a gépem, ezért lenne pár kérdésem (kérdeztem már, de választ nem kaptam):
Új winchestert szeretnék az Inspiron 1501 laptopomba tenni, ezt szemeltem ki, kérdésem, hogy viszi-e a gép ezt, vagy maradjak a megszokott 5400rpm-esnél. Esetleg van valakinek tapasztalata?

Ha memóriát is szeretnék bele tenni, akkor hol tudom megnézni, hogy melyik jó bele? Dell support oldalról össze-vissza linkelgetnek, az Exploreres 'system scan' vagy mi el sem indul.

Nem tudok & jelet írni, hiába kapcsoltam ki a Catalyst Control Centerben az Enable hotkeys menüpontot. A vezérlőpultban ez szerepel, ennek kell itt lennie?

Még egy utolsó kérdés: nemrég meghülyült a gép, és amikor tallózó ablakot nyitok meg (fájl feltöltése netre, albumborító/fájl hozzáadása iTunesban stb) név szerinti rendezés helyett mentés ideje szerint jelennek meg a fájlok, hiába van név szerinti rendezésre állítva. Van rá megoldás, hogy visszatérjen abc rendezésbe?

remélem tudtok válaszolni, köszi :B

(#14918) SzaboZE válasza Chaser (#14887) üzenetére


SzaboZE
addikt

A 1525-höz nem valószínű, esetleg létezhet másik modell amelyiké jó bele. Ezt viszont sajnos nem tudom megnézni :( Talán XPS 1330 és valamelyik Vostro közt volt ilyen lehetőség.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14919) SzaboZE válasza air (#14880) üzenetére


SzaboZE
addikt

"SzaboZE!
Egy kérdés. Mit ér a Dell NBD garanciája, ha nem tudok beszélni velük? Hogyan hívhatom ki a szervizt? Viszonteladón keresztül? Mert ahol vettem a gépet, ott azt mondták, hogy vigyem be, megnézik. Ez nem NBD garancia!"

Minket is megkereshetsz a problémáddal direktben. Privátban tudok adni elérhetőséget.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14920) SzaboZE válasza SzaboZE (#14918) üzenetére


SzaboZE
addikt

Na lehet hogy megoldható, holnap utánanézek mert van egy tippem...

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14921) kakuk100


kakuk100
őstag

Sziasztok !
Segítséget szeretnék kérni tőletek, mert nem vagyok nagy szakértő Notebook ügyben. Kinéztem magamnak egy Dell studio xps 16 os gépet.
Proci: Intel Core duo P8700 2.53 GHz
Kijelző: 15,6 col 1920X1080
Minden van benne amire nekem szükségem lenne. Nagyon fontos többek között a jó beépített mikrofon és hangszóró és camera, mert sokat beszélek Skypen.
Szerintetek érdemes megvenni vagy tudtok jobbat?

[ Szerkesztve ]

(#14922) premete válasza kakuk100 (#14921) üzenetére


premete
veterán

Attól függ, mire és hol akarod használni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14923) Mboy


Mboy
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek ez a gép megér 240e Ft-ot?
Típus Studio 1557 Red Swirl
Cikkszám 1557P2D115211
Operációs rendszer MS Windows 7 Professional
Processzor Intel Core i7-720QM 1,6
Processzor adatai 6M Cache, 1.60 GHz
Memória 4096 MB
Memória típus DDR3
Merevlemez 500 GB
Grafikus vezérlő ATI Mobility Radeon HD4570
Kijelző 15,6" TrueLife
Kijelző felbontása 1920X1080 (FULL HD)
Optikai meghajtó DVD-RW +/- DL
LAN 10/100/1000 Mbit/s
Wi-Fi Van
HSDPA modem Nincs
USB 3 db
Firewire Van
Bluetooth Van
IrDA Nincs
Soros port Nincs
HDMI Van
eSATA Van
Kártyaolvasó Van
Kamera Van
Ujjlenyomat olvasó Nincs
Súly 2,60 kg
Akkumulátor 6 cella
Lokalizáció magyar
Megjegyzés LED-es kijelző
Jótállás 4 év helyszínen

(#14924) air válasza Mboy (#14923) üzenetére


air
nagyúr

Ha új, és van 240 ezred, akkor szerintem megéri. De egy ilyen konfighoz a 6 cellás akksi kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14925) Kobe válasza Mboy (#14923) üzenetére


Kobe
veterán

azért kiváncsi lennék ebben mi a buktató, mert ennyiért sehol nem árulnak ilyen gépet szinte....már gyanusan olcso ha új

(#14926) Mboy válasza Kobe (#14925) üzenetére


Mboy
csendes tag

Új.
A cégem venné és ez a nettó ár.

(#14927) Kobe válasza Mboy (#14926) üzenetére


Kobe
veterán

nem ér meg ennyit, tdom hogy te nettóba veszed, de a majd 300 ezres bruttó érte kicsit sok, max 240 bruttót kellene hogy érjen, főleg hogy ezek a paraméterek manapság már átlagnak számítanak

[ Szerkesztve ]

(#14928) pumukli23 válasza Mboy (#14923) üzenetére


pumukli23
senior tag

Ugyanezt nettó 228-ért találtam, igaz csak 3 év garival.
(Viszonteladó, szóval biztos kérhető garibővítés.. Lehet, hogy így olcsóbban jön ki)
üdv

// ui: nem tudom, itt mennyire szabad linkelni, "reklámozni", ha kell írj, beszúrom.

(#14929) SzaboZE válasza Kobe (#14927) üzenetére


SzaboZE
addikt

Átlag i7-es cpu átlag 500-as HDD-vel meg átlag 4GB-al meg átlag 4570-nel :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14930) Kobe válasza SzaboZE (#14929) üzenetére


Kobe
veterán

az 500 as HDD már a studio 1555nél is alap volt, elég régóta, akárcsak a 4570es vga, szóval a dell nem találta fel a spanyolviaszt ezen a téren, az i7es proci meg, ami a termékvonal legerősebbje, jött magától a trendváltással, mint anno a 1555nél a p8700 és afeletti c2duok. Én nem ülnék seggre ettől sem, mert az i7 sem egy tegnapi találmány
Szvsz mivel épp egy palettaváltás van a c2d és i szériás procik között és utóbbiak már kifutó darabok, a kutya nem fogja keresni őket, egy ilyen cucc max bruttó 250 et ér. Legalábbis én ennél többet nem adnék érte, mert "semmivel" nem tud többet, mint az előd 1555, csupán azt, hogy a brand egyik legerősebb darabja, de csupa olyan dolgokból áll, ami nem extrának, hanem alapnak számít. Nekem ez ekkora felárat nem ér meg például.

Nézd meg a sonyt pl, belőtt magának egy árszinvonalat, a kb 300 ezer forintot, és a legkelendőbb termékeit ugyananyniért adja, nem számít, hogy 3-4 éve azért a pénzért csak egy sima P4et tudott a gépbe rakni, 1-2 éve 2 magos procit, most meg már a core cuccokat adja ugyanannyiért, nem játsza el azt, hogy piacon hagyja a régi notikat ugyanolyan áron, és ahhoz képest rápakol 20-40%ot az újakra. Igaz, hogy sokkal drágábbak az átlag gépeknél, de legalább tudom, hogy ugyanannyi pénzért évek múlva is azt fogom kapni: közép, vagy felsőkategóriás gépet, nem 8 fajta termékvonal (studio, inspiron, latitude, stb) 8 fajta változatát - core i proci, core 2 duo stb....az én logikám szerint ha van egy technológiai fejlődés, de nincs mellette más esemény (a forint romlása, stb) akkor értelemszerűen a régi, elavult termék árának kéne esnie, nem az újnak az egekbe szöknie

én pl hónapok óta nem találok magamnak normális laptopot, mert egyszerűen az ár-érték arányok röhejesek. Ami gáz, mert a msotani meg halódik.
A dell inspiron 1564 jónak mutatkozott, sorra elvérzett a teszteken, a normális studiok árát újév után érthetetlenül felnyomták (erősödő forint, karácsonyi kiárusitás utáni hullámban rápakoltak egy laza 15%ot, de mire fel) Már azon gondolkodom, hogy külföldről hozatok inkább világgaranciás gépet, az egyetlen gép amiről elhiszem, hogy jól van árazva, az a cca 400 ezres sony vaio F, tényleg ég és föld a különbség minőségben a 300 ezres dellhez, a 230 ezres asushoz és a többi hez képest. Nem mondom, hogy ér 400 ezret, de a minősége azt a 40-60%os felárat megéri.
Fél éve rágom a kefét, és várok a messiásra, mert hát "hülye azért nem vagyok", tudom, hogy ezek közül amiket mso ennyiért árulnak, egy sem ér annyit sajnos, amennyit kérnek érte

[ Szerkesztve ]

(#14931) g.gergo


g.gergo
senior tag

Van egy DELL Inspiron 1545-ös laptop. Probléma adódott vele, ami nem is lényeg most. BIOS frissítés kellett csinálni. Letöltöttem a megfelelő exe-t, elindítom, pár rutin kérdés, leokézom, újraindul, majd ..... csend. :W :W :W

Bejön a Flash BIOS Update Program, látszólag mintha csinálna vmit de nem tudom, a venti teker mint az állat. MÁR 45 perce megy!!!

A következő van a képernyőn:

Verifying system confugration.
BIOS ROM file crc-32 is correct.
Performing BIOS Update....

Flashing Sytem ROM:
Rewriting Flash....................

De már 45 perce ez van, a gépet meg nem merem lekapcsolni, m akkor vége. Viszont így sem mehet a végtelenségig!

Ötlet? :O

(#14932) Csabi88888


Csabi88888
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Régi Dell-emet gondoltam egy újra lecserélni.
Mi a véleményetek erről?: [link]
Vagy mit ajánlanátok 170 ezer Ft-ig? És, ha lehet azért fusson rajta 1-2 játék is.(tudom nem arra való) Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#14933) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok!
Valaki nem tudja, hol lehet jó árban Studio 1555-höz 6 cellás gyári akksit kapni ?

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#14934) premete válasza .Benett (#14933) üzenetére


premete
veterán

Nem tudom, hogy gyári-e, de jó az ár és akkunál nem nagyon van különbség és itt is 1 év a garancia: kb. 8500.- Ft]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14935) Csabi88888 válasza Csabi88888 (#14932) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

Esetleg erről mi a véleményetek? [Dell Inspiron 1545 T65 VHP]

(#14936) Mboy válasza pumukli23 (#14928) üzenetére


Mboy
csendes tag

Köszi! Utána nézek hol mennyi.
Választani kéne a fenti DELL (#14923)
és egy Lenovo W500 között.
A W500 nettó 220e.
T9600(2.8GHz),
4GB RAM,
320GB 7200rpm HD,
15.4in 1920x1200 LCD,
512MB ATI FireGL V5700,
CDRW/DVDRW, Intel 802.11agn wireless,
WWAN,
Bluetooth, Modem, 1Gb Ethernet,
UltraNav, Secure chip,
Fingerprint reader,
Camera,
6c Li-Ion,

[ Szerkesztve ]

(#14937) Mboy válasza Kobe (#14927) üzenetére


Mboy
csendes tag

"nem ér meg ennyit, tdom hogy te nettóba veszed, de a majd 300 ezres bruttó érte kicsit sok, max 240 bruttót kellene hogy érjen, főleg hogy ezek a paraméterek manapság már átlagnak számítanak"

Teljes mértékben egyetértek veled!!!!

(#14938) Mboy válasza pumukli23 (#14928) üzenetére


Mboy
csendes tag

Köszi!
Küld el privátban.

(#14939) Mboy válasza premete (#14934) üzenetére


Mboy
csendes tag

És mennyire érdeme ebay-en vásárolni.
Van valakinek tapasztalata?

(#14940) air válasza Csabi88888 (#14935) üzenetére


air
nagyúr

Drága. Ez a konfiguráció ennyit nem ér meg.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14941) Csabi88888 válasza air (#14940) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

Ajánlj légyszíves egy gépet max 180ezer Ft-ig. Mindenféleképpen újat akarok 3év garanciával és hozzá windows 7 vagy vista op. rendszert. Hol lehet jó áron ezekkel a kondíciókkal dell notit vásárolni? Akkuról ritkán használnám és néha játszanék is rajta, tehát fontos lenne a videókari is. Eddig csak Dell notim volt számszerint 2db és nagyon megvagyok elégedve ezzel a márkával, ezért is szeretnék ismét Dellt venni. Előre is köszi!

(#14942) premete válasza Mboy (#14939) üzenetére


premete
veterán

Én szinte mindent ott veszek, volt már olyan, hogy nem működött egy modem, és visszaküldtem, majd visszakaptam az árát. Laptopot is vettem párat, azok mind rendben megjöttek és a leírásnak 100%-ban megfeleltek. Egyszer vettem egy Milestone-t, nem jött meg, de a PayPal visszaadta a 450 Eurót. Amire válaszoltál, akku itthon a háromszorosába kerülne, azért ez nekem nem mindegy, és a kínaiak a legmegbízhatóbbak az eddigi tapasztalataim alapján.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14943) Mboy válasza premete (#14942) üzenetére


Mboy
csendes tag

Laptopot is vettél :DD . De nem kell áfa-t fizetni vagy valami egyéb adót?

(#14944) premete válasza Mboy (#14943) üzenetére


premete
veterán

Uniós országból, magánszemélyként áfás áron veszed, vám nincs. Érdemes refurbished laptopot venni, sok fóliás volt még például [itt]
Ha nem lenne ilyenem, akkor [ezt] venném meg most.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14945) Mboy válasza premete (#14944) üzenetére


Mboy
csendes tag

Köszi!
És Kínából mi a helyzet, rendeltél onnan is esetleg?

(#14946) air válasza Csabi88888 (#14941) üzenetére


air
nagyúr

Mondanám, hogy egy 1564-essel jobban jársz, de az ismert venti probléma miatt nem ajánlom szívesen.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#14947) SzaboZE válasza g.gergo (#14931) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hát ha még mindig megy (egyébként 45 perc után is), nyugodtan lődd le, segíteni nem fog ha hagyod menni. Van rá esély, hogy újra fog indulni, mert nem az elején állt meg a flash írás. Ha nem, akkor meg garanciális javítás. Mindenesetre utána megpróbálnám mégegyszer azt az update-et ha elindul.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14948) Csabi88888 válasza air (#14946) üzenetére


Csabi88888
csendes tag

Akárhogy is nézegetem, ebben az árban ennél([lDell Inspiron 1545 T65 VHP]) jobb Dellt nem találok. Ha találok is jobbat, akkor ahhoz vagy nincs op. rendszer vagy rosszabb benne a videokártya. Nézegetek más márkákat is HP, Lenovo, de mégis inkább a Dellnél szeretnék maradni. Hasonló árban a konkurens márkáknál lehet jobb gépet találni, de a Dell mégis Dell és a 3év garancia is magáért beszél. Talán még a Lenovot tudnám magamnak elképzelni, de mint mondottam inkább a Dell fele hajlok. :) Vélemények?

(#14949) GoZoL


GoZoL
senior tag

Sziasztok!

Szomorúan tapasztaltam a most beszerzett Dell latitude E5500 laptop anyaghibás. Lám csodát MADE IN Poland......
Nem akartam hinni annak amit írtatok, de igaz, a lengyel emberkék felettébb trehány munkával rakják össze ezeket a laptopokat. Érdemes ezt a hibát jelentenem a dell support felé vagy csak akkor foglalkoznak vele ha a készülék is hibásan működik? Hiba: egy csavar túl van húzva és meg van hajolva egy rész a ház tetején, ahol a kijelző kapcsolódik hozzá. Köszi a segítséget!

(#14950) SzaboZE válasza GoZoL (#14949) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szia, keress meg privátban egy service taggel és megnézzük mit tehetünk. Esetleg egy fényképet jó lenne, ha tudnál küldeni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.