Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14201) qwertly válasza Milan24 (#14199) üzenetére


qwertly
addikt

Én ennek a hozzászólás alapján találtam meg:[link]

[ Szerkesztve ]

(#14202) Robb202


Robb202
tag

Hali!

Van olyan program az újabb notebookokhoz amivel a BIOS-ba a service tagot újra be lehet ütni ha hibásan szerepel ott?
Régebbi laptopokhoz volt ilyen program. Arról kellett bootolni a gépet.
Tud valaki frissített ilyen szoftvert?

(#14203) msz151


msz151
csendes tag

Sziasztok!
Laptop vásárlás előtt állok. Azt már eldöntöttem, hogy Dell gépet vennék, ezért is vagyok itt.
Az alábbiakat néztem ki:
[1555]
[1557]
[1640]

80%-ban munkára (autocad, office, és sok számítást igénylő progi) lenne, a többi a szokásos netezés, filmnézés, kommunikáció (skype, msn).... játékra viszont egyáltalán nem használnám.
Teljesítményre úgy néztem mindegyik elég lenne, kb. hasonlóak. Viszont az üzemidőről, melegedésről, win7-tel való használatról szeretnék kérdezni, aki használ ilyeneket. Természetesen fontos a minél hosszabb garancia idő is.
Egyenlőre hajlok az xps gépek felé, de...... nektek mi a véleményetek? Van-e olyan probléma velük, amelyik nehézséget okozna a használhatóságban?
Válaszokat, segítséget előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#14204) Tomeewap válasza msz151 (#14203) üzenetére


Tomeewap
tag

Hali!

Szerintem bátran választhatsz mind3 közül, mindegyik megbízható, halk, problémákról nem igazán hallani :)

Mivel nekem XPS 1640-es van, ezért azt ajánlom: nyilván azért kerül többe, mert van benne billentyűvilágítás, érintőgombok, és jobb videókártya, valamint masszív ház.
Nálam szinte egész napos használattal alig melegszik és a venti is ritkán kapcsol be. Szóval csak ajánlani tudom az XPS-t. Win7 64 bit kiválóan fut rajta.

Ami hátrány (nekem): nincs numerikus pad (Msi-men volt, azért hiányzik annyira, de megszokható).

Mit is mondjak? Nincs több negatívum tényleg :)
ha van kérdés szívesen válaszolok

(#14205) asadasad22 válasza Milan24 (#14195) üzenetére


asadasad22
őstag

az igencsak fasza ar, foleg ebben az orszagban, szinte gyanusan olcso megha hasznaltan is vetted. tuti h rgbled-es? :)

#14204: egy ilyen meretu notebook-ban a numpad nem elony lenne, hanem hatrany es nem csak a numpad gombok lennenek hasznalhatatlanok rajta, de a rendes billentyuzet resznek is betenne az egesz. legalabb 17" kell ahhoz hogy a numpad szoba jojjon, kulonben csak nyomorinttva lehet ratenni, aminel az is sokkal jobb ha nincs ott..

(#14206) msz151 válasza Tomeewap (#14204) üzenetére


msz151
csendes tag

Hali,
köszi a segítséget.... megnyugtató volt a válaszod :) , reméltem hogy hasonló véleményeket fogok kapni. Az aksi üzemidőről tudnál valami tájékoztatást adni? Jellemzően hálózatról fogom használni, de a mostani Asus-om 1,5 órás kapacitása kicsit kevésnek tünik. Esetleg i7-es procikról van-e valamilyen tapasztalatod? Ha csak a teljesítményt nézném (persze nem csak azt nézem :) ), az lenne az optimális választás.

[ Szerkesztve ]

(#14207) msz151 válasza Tomeewap (#14204) üzenetére


msz151
csendes tag

...ja, és nem tudom mennyire mértékadó a win7 élményindexe, de az xps 1640-nél mennyit ad a win7?

(#14208) Tomeewap válasza msz151 (#14206) üzenetére


Tomeewap
tag

i7-ről sajna nincs, de szerintem kicsit többet eszik.

Akksiról eddig csak 3-4 alkalmat használtam, akkor is csak netre, pdf nézegetésre, tanulásra. Levettem ilyenkor mindenféle fogyasztó beállítást, és így durván kibír több, mint 3 órát. Amúgy normál használattal bírja a 2h-t simán.

(#14209) Tomeewap válasza msz151 (#14207) üzenetére


Tomeewap
tag

(#14210) Rocko007 válasza Tomeewap (#14208) üzenetére


Rocko007
aktív tag

ezt még lehet tovább birizgatni.

(#14211) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Sziasztok!

Processzor cserére hajtottam a fejemet. Jövő hét elején megjön a T9550-em, élménybeszámoló hétvége fele lesz, hogy mekkora teljesítménybeli különbség van a P8600 és a T9550 között. :C

Update: A12-es bios frissítés a dell szerverről elérhető. A fényerőbeállítást módosítja.

[ Szerkesztve ]

(#14212) Rocko007 válasza msz151 (#14203) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Nekem is Studio XPS 1640-em van, ettől a cégtől. Gyors, halk, megbízható gépezet. nem nyeklik-nyaklik sehol, sokat ki lehet hozni a 6 cellás akkuból. Kicsit olvass vissza, csak pozitív vélemény alakult ki az sxps-ről.

(#14213) XPS Power


XPS Power
csendes tag

Sziasztok!

Uncsitesóm írországba dolgozik a Dell-nél és dolgozói kedvezménnyel, plusz vám és áfa nélkül (mintha sajátja lenne) hoz nekem egy Studio XPS 16-ot.
Konkrétan ezt a típust: [link]
Mindezt nagyon baráti 200.000Ftért.
Igaz Angol billes lesz, meg csak 1év garis, de azt azonnal feltornászom plussz 2éve, de még ígyis jóval az itthoni ár alatt megúszom.
plussz 30e ért lett volna i7 procival szerelt gép, de úgyérzem azt úgysem használnám ki.
Gyárilag vista lesz rajta, de azt cserélem azonnal win7re.

Valaki leírná, hogy mit, hogyan csináljak, mire figyeljek?
Volt már notebookom, de dell még sosem, így nem tudom itt hogy mennek a dolgok.

Drivereket szedjem le az oldalról, vagy használjam a cd-t/dvd-t amit adnak majd hozzá?

Ezekbe a gépekbe gyárilag milyen hdd van? Mert szeretnék egy WD Black scorpiont beletenni. Egyáltalán 2 belefér vagy az csak a studio 17esekbe van?

- Dell Studio XPS 1640 -

(#14214) asadasad22 válasza Rocko007 (#14210) üzenetére


asadasad22
őstag

na varj mar, azt akarod mondani hogy ezt 6 cellas aksival hoztad ossze? :Y
a T9550 dolgot: te tudod, en nagy gyorsulasra nem szamitanak, arra talan ingyen sem cserelnem le a P8600-at a nagyobb fogyasztas miatt.. P9600-ra esetleg, de sztem az sem erne meg a faradozast.

(#14215) premete válasza XPS Power (#14213) üzenetére


premete
veterán

Nem lesz gondod a windows7-tel, minden driver fenn van a Dell drivers and download oldalán, beadod a service tag-et és kilistáz mindent, van w7 64 és w7 32-re is minden. Ha a rokon ott van Limerickben, akkor egy dell oem w7 lemezt biztos le tud másolni, azokon van vagy 50 nyelv, lehet mazsolázni, semmit sem fog kérdezni, simán felmegy és automatikusan aktiválódik. Van ott magyar billentyűzet is, onnan rendelik a hazai forgalmazók ugyanúgy. Ha a service tag-et beütöd, az kilistázza a hdd-t is, az én xps-emben Seagate 7200rpm-es volt, ebben ki tudja....

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14216) nkmedve válasza asadasad22 (#14214) üzenetére


nkmedve
őstag

Igazat kell adjak, az a +10W nem éri meg a minimáli teljesitmény különbséget. Kérdés, hogy egyáltalán fog-e menni? BIOS kell támogassa.

[ Szerkesztve ]

(#14217) XPS Power válasza premete (#14215) üzenetére


XPS Power
csendes tag

Rákérdezek a bill-re meg a win7re. szerintem tud azt is hozni, de az angol sem zavarna annyira. (főleg ezért az árért)
HDD csere mennyire macerás?

- Dell Studio XPS 1640 -

(#14218) premete válasza XPS Power (#14217) üzenetére


premete
veterán

Hdd csere nem bonyolult, letöltöd a service manuált és látod képen az egészet, viszont a cserélt akkura a dell garancia nem érvényes.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14219) premete válasza premete (#14218) üzenetére


premete
veterán

Cserélt HDD akart lenni, de akkura is igaz.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14220) SzaboZE válasza Robb202 (#14202) üzenetére


SzaboZE
addikt

"Van olyan program az újabb notebookokhoz amivel a BIOS-ba a service tagot újra be lehet ütni ha hibásan szerepel ott?"

Ez vicc? Miért lenne hibás? :) Átütni meg illegális lenne, hiszen egyedi azonosító meghamisítása.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14221) Rocko007 válasza asadasad22 (#14214) üzenetére


Rocko007
aktív tag

igen, gyári 6-os akksi és 10%-os elhasználtság mellett. Nem véletlenül oltom a nettopos ismerősöket. ;] T9550-re a +3 MB L2 és a picivel magasabb órajel csábít.Sokat tömörítek filmet, így ott biztosan kijön a különbség. P9600, P9700-at néztem, de horribilis áron tudom beszerezni még külföldről is, így meg nagyon baráti áron megy majd a csere.

(#14222) Rocko007 válasza nkmedve (#14216) üzenetére


Rocko007
aktív tag

De megéri a +10 W, mert alul lesz feszelve. azonos órajalű P-s procik 3-4%-kal lasabbak azonos környezetben a t-s társainál. Biosból a legfrisebb van fent, és szerelik ilyen procival a gépet. a PM45 az összes P-s, T-s, X-es procit támogatja. Nem félek a melegedéstől, megoldom. akkuról meg csak SLFM mód lesz engedve 0,875V-tal és marad minden a megszokott. Most készítek a hétvégén részletes tesztet, hogy legyen mihez mérni. Először is HiperPI, 3D mark 05, 06, vantage, Winrar benchmark, Everest tesztekre gondoltam. Ha valami hiányzik a sorból szívesen kibővítem.

(#14223) Qorthral válasza Rocko007 (#14192) üzenetére


Qorthral
őstag

Szia!

Dehogynem jött be!
Nagyon jó kis gép. A baj nem a laptoppal van, hanem velem :)
Röviden annyi, hogy a gépet "félig" ajándékba kaptam és kb rá lettem beszélve, hogy legyen ez, mert milyen jó, ha van egy laptopja az embernek. Nekem nem igazán jutott ez előtte eszembe, max futó gondolatként. :)

Azonban az eltelt 2 hónapban rá kellett jönnöm, hogy alig használom, a munkám nem olyan, hogy hasznát tudnám venni, itthon meg van rendes asztali gépem, amit nem akarok laptopra cserélni.

Röviden ennyi, kicsit sajnálom az eladást, mert eléggé megszerettem, sokat tanakodtam rajta és nagyon jó kis masina, de ha nem használom, akkor nincs értelme annak, hogy megtartsam :(

(Mégegyszer a link: eladó Dell Studio 1555)

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

(#14224) nkmedve válasza Rocko007 (#14222) üzenetére


nkmedve
őstag

Kiváncsi vagyok, aztán oszd meg velünk is, hogy hogy ment az alulfeszelés és hogy milyen különbségek lesznek teljesitményben (fogyasztás, teszt, jöhet minden ami belefér).

(#14225) Rocko007 válasza Qorthral (#14223) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Sajnálom, hogy nem lesz tovább laposod, de még az elején jó erre rájönni, míg nem bukik rajta nagyot az ember. Kívánom, hogy minél előbb sikeresen eladd a mminőségi masinád.

üdv

(#14226) Rocko007 válasza nkmedve (#14224) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Én is már kíváncsian várom! Elvileg kedden lesz a csere, addig minden tesztet megcsinálok a P8600-on, viszonyítási alapként. Fogyasztást mivel tudok mérni? Ha valami hiányzik az előző listából, szólj nyugodtan, a hétvégén tesztelek.

(#14227) asadasad22 válasza Rocko007 (#14221) üzenetére


asadasad22
őstag

azt azert elarulod hogy hogy sikerult ilyet elerni 6 cellas aksival? nalam 9-essel is csak 4 orat szokott kiirni :)
valami kulonbseg biztosan lesz, amik a tesztekben kijonnek, de en ugy vagyok vele, hogy 10-20% plusz teljesitmert (amit normal hasznalat soran kb eszre sem veszel) nem nagyon cserelek le semmit, legyen mondjuk minimum olyan 50% :)

(#14228) Rocko007 válasza asadasad22 (#14227) üzenetére


Rocko007
aktív tag

elmondom. proci SLFM-be, 0,875V, Dell extend battery program-> minden vizuális effektet tilt, optikai egység tilt, fényerő minimum, wifi, BT off, bill világítás kikapcsolva, DrivePowermanagerrel a vinyó lassítva. Minden driver a legfrisebb, A12-es bios.

Egyébként tényleg átlag felhasználásba nem jön elő igazán.De mivel alig kell a mostanira ráfizetnem, így gondolom, hogy megéri.

UP: a teszt rovat videótömörítéssel kiegészül majd. A forrás DV-AVi->MPEG2 DVD Best profillal fog készülni, ATi Stream .

(#14229) XPS Power válasza premete (#14218) üzenetére


XPS Power
csendes tag

Holnap le is töltöm a drivereket majd, hogy meglegyen mind, de a gépet csak hétfőn veszem át, miután levizsgáztam, mert ha szombaton kezembe kapnám, garantált lenne a bukás :DD

Ha kérdésem van, majd írok még.

ui: K kell sütni az akkut? VAgy ez csak régi berögzült babona?

- Dell Studio XPS 1640 -

(#14230) asadasad22 válasza Rocko007 (#14228) üzenetére


asadasad22
őstag

aham, thx, majd kiprobalom szerintem :)
ha 5 orat kihoztal igy egy 6 cellasbol, 9-esbol 7-8-at is lehetne :) mondjuk minimum fenyeronel altalaban nehany fokozattal tobben szoktam inkabb nyomni akkor is ha aksirol megy.

(#14231) Milan24 válasza asadasad22 (#14205) üzenetére


Milan24
aktív tag

Hát még nem jött meg a noti, majd valamikor hozza a futár. Igen használt 5 hónapos képek alapján nagyon szép állapotban van. Remélem nem lettem lehúzva 250-nel mer akkor nagyon mérges leszek.

(#14232) nkmedve válasza Rocko007 (#14226) üzenetére


nkmedve
őstag

RMClock-al ki lehet olvasni a fogyasztási adatokat ha akkuról megy a gép (discharge rate, akku infóknál). Szerintem mérjél fogyasztást alaphelyzetben és terhelve (valami Prime féleséggel) valamint eredeti feszültségekkel és alulfeszelés után is.

(#14233) Rocko007 válasza asadasad22 (#14230) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Én is ezekre az értékekre számítok. Ősz fele szeretnék 9 cellásra bővülni, és akkor egy "egész" napot kibírok hálózat nélkül.:D

(#14234) premete válasza XPS Power (#14229) üzenetére


premete
veterán

Nem árt, ha teljesen (3% asszem, amikor kikapcsol) le van merítve két-három havonta. Ha nem a gépben van, akkor 40% körüli állapotban ajánlatos tárolni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14235) Milan24


Milan24
aktív tag

Hardver apróról van valakinek tapasztalata "mobo"-val?

(#14236) Rocko007 válasza Milan24 (#14235) üzenetére


Rocko007
aktív tag

(#14237) Retr0


Retr0
tag

Azt meg tudja valaki mondani, hogy mi a különbség egy mezei win7 és egy Dell-es win7 között?
Van egyáltalán bárminemű különbség?

(#14238) premete válasza Retr0 (#14237) üzenetére


premete
veterán

Ennyi a különbség, ez van benne pluszban:

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14239) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

Vettem egy dell Studio 1555 notit.

feltettem rá a win7et.

de a Bluetooth-ot sehogy sem sikerül működésre bírni, pedig a leírás szerint van benne.
Hiába töltöm le a dell honlaprol a drivert, csak valami DellDriverDownloadManager-t szed le, amit meg ha elindítok azt írja hogy no files to download.

Hogyan tegyem fel?

köszi :R

üdv

(#14240) Rocko007 válasza werszomjas (#14239) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

A letöltéésnél válaszdd a download via webbrowser opciót.

(#14241) werszomjas válasza Rocko007 (#14240) üzenetére


werszomjas
őstag

koszi

üdv

(#14242) Gabcsika


Gabcsika
tag

Ma voltam a HUMANSOFT Kft. telephelyén és meg kell mondjam, hogy minden dícséretet megérdemelnek az ott melózók!
Gyors és precíz munkavégzésüknek hála pár óra alatt már vihettem is a megjavított laptopomat.

KÖSZÖNET ÉRTE!!!

Freedom, Nature, Love & Music

(#14243) Chaser válasza qwertly (#14198) üzenetére


Chaser
titán

Így sejtettem én is :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14244) premete válasza Gabcsika (#14242) üzenetére


premete
veterán

Ez így kellene, hogy menjen, a Humansoftról én is csak jókat hallottam; azért mondom, hogy hallottam, mert az elmúlt 20 év alatt Dell laptopjaim közül csak 1 látott szervizt, az is a magyar billentyűzet megrendelése miatt.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14245) premete válasza Retr0 (#14237) üzenetére


premete
veterán

Még senki sem halt bele abba, hogy a válaszra reflektál. :)
Legfeljebb többé nem válaszolnak neki. :))

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14246) Rocko007 válasza werszomjas (#14241) üzenetére


Rocko007
aktív tag

szívesen. megoldódott a probléma?

Premete: még csak 46 napja van a fórumon, nem tudhatja a szokásokat... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#14247) Chaser válasza premete (#14244) üzenetére


Chaser
titán

Nekem is csak 1 személyes tapasztalatom van velük, de abból is látszik hogy profik és gyorsak :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14248) Chaser


Chaser
titán

Inspiron 1525 tulajokat kérdezem, van egy media direct nevű funkciója a gépnek, ha jól vettem ki külön OS nélkül töltődik be és tudja lejátszani a media fájlokat. Gondolom volt a hdd-n neki erre a részre fenntartott hely, de már formázva került hozzám. Fel lehet ezt tenni újra? Dellnél még nem néztem fenn van-e, lemezem sincs a géphez.

És még valami, én nem is tudtam hogy optitouchot is tud a pad, brutál :C

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14249) premete válasza Chaser (#14248) üzenetére


premete
veterán

Fel lehet tenni utólag, de arra készülj, hogy az egész HDD-t újraformázza, mielőtt a lebutított xp-t felteszi. Szerintem még jobb megoldás a mandriva Instant on felrakása, ha gyorsan bootoló, kevesebb funkciójú op.rendszert szeretnél. Azt nem tudom, hogy rá lehet-e tenni a mediadirect gombra, de elméletileg lehetséges.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14250) Chaser válasza premete (#14249) üzenetére


Chaser
titán

Azóta letettem róla, azt írják még divxet se eszi :U akkor meg minek? a media gombokat viszont sikeresen társítottam a winamphoz, zseeerság:D:) A win7 is fél perc alatt bootol, gondoltam hátha még kevesebbet eszik ez az MD, de lényegtelen mert nem valószínű mást meg nem is tudok vele csinálni média megnyitáson kívül ahogy olvastam.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.