Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#14451) SzaboZE válasza degu (#14446) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akkor az nagy valószínűséggel a slot hibája.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14452) Ace Ventura


Ace Ventura
addikt

Sziasztok.
Egy Dell A860-as gép tulaja leszek ma, de az 560-as cerkát szeretném lecserélni valami 2 magosra, mert a win7-es fórumba azt mondták, hogy még böngészésre is gyenge ez a proci win7 alatt.Kérdésem lenne, hogy milyen cpu-t érdemes venni bele? Chipset miket támogat?

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#14453) Milan24 válasza nkmedve (#14444) üzenetére


Milan24
aktív tag

Azon belül nincsen.

Játékok alatt sem húzza ki a képet.:( Pedig csak ott kéne nekem.

(#14454) Misi1979 válasza Ace Ventura (#14452) üzenetére


Misi1979
őstag

Szia,
Nem gondolnám, hogy olyan gyenge lenne az a proci, pláne böngészésre, de ez alapján láthatod, milyen procikkal csomagolták gyárilag a gépet, szóval ezekkel tuti nem lenne gond. A lényeg, hogy az új procival elbírjon a gép hűtése ill. ne zabáljon sokkal többet az aksiból az új proci:)

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#14455) Ace Ventura válasza Misi1979 (#14454) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Szerintem 1 tipuson belül nem nagyon cserélnek hűtést, tehát ami ezt a cerkát is hűti, olyan hütés van a nagyobbakon is. :U

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#14456) Milan24 válasza asadasad22 (#14441) üzenetére


Milan24
aktív tag

Nekem pl a sabatour megy full hd-n de nem folyamatosan, látszik rajta, hogy jobb lenne neki is a 720p, de ha lejjebb veszem a felbontást a játékba akkor nem nyújtva ki a kijelző széléig a képet.:(

(#14457) Misi1979 válasza Ace Ventura (#14455) üzenetére


Misi1979
őstag

Persze, ezért is írtam, hogy azokkal nem lesz gond:) de hogy pl. egy c2d 2.2-höz mit szólna hosszabb távon a gép hűtése..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#14458) Retr0


Retr0
tag

Feltettem a 10.3as catalystot, de pár játék szaggatott. Talán még nem kellene betat feltenni.
Ti melyiket ajánljátok az xps alá egy 4670es vga-hoz?
A honlapon lévő 9.9es elég elavult szerintem.
Egyéb más video drivert tegyek még fel?

(#14459) Milan24 válasza Retr0 (#14458) üzenetére


Milan24
aktív tag

Nekem is az van fenn. Nekem nem szaggat, de nem is gyorsak a játékok.
Nekem is jobb lenne valami használhatóbb driver. Amúgy ebbe ki se teszi a kijelző széléig a képernyőt ha játékba lejjebb veszem a felbontást, szal a fene se tudja. Énnekem összehasonlítási alapom nincsen mer ezt tettem fel legelőször.

(#14460) Retr0 válasza Milan24 (#14459) üzenetére


Retr0
tag

Most kipróbltam a 9.9-cel illetve a hivatalos 10.2vel, de az eredmény ugyanaz.
A korábbi laptopomon amiben egy ati 3650volt ez a játék gond nélkül ment, most viszont néha beszaggat.
Lehet finomitani kellene még valamit.

(#14461) Milan24 válasza Retr0 (#14460) üzenetére


Milan24
aktív tag

Honnan töltötted le a hivatalos 10.2-őt?
Holnap letöltöm én is, de sajnos mennem kell dolgozni.

(#14462) asadasad22 válasza Retr0 (#14458) üzenetére


asadasad22
őstag

beta vagy sem, a pre 10.3-as a legjobb jelenleg, annal jobbat nem fogsz talalni, illetve minnel regebbit teszel fel, annal szarabbul fog mukodni minden..
ha valami szaggatott, akkor tul magas beallitasokon probalkoztal egy tul eroforrasigenyes jatekkal.

(#14463) Retr0 válasza asadasad22 (#14462) üzenetére


Retr0
tag

Mint mondtam ati 3560-nel ugyanilyen beállítások mellett játszottam szaggatásmentesen.
Annyi kül, hogy akkor egy T9600 proci volt a laptopban, a mostaniban meg P8700 van.
Lehet finomitgatni kell még, egyelőre marad a 10.2 majd letesztelem pár izmosabb játékkal, mert ez korántsem az.

(#14464) asadasad22 válasza Retr0 (#14463) üzenetére


asadasad22
őstag

a hiba sok helyen lehet, de nem valoszinu h a driverben van. a p8700 eleg kb barmilyen jatekra bosegesen.
egyebkent milyen jatekrol van szo konkretan?

(#14465) Chaser válasza Ace Ventura (#14452) üzenetére


Chaser
titán

1066-ost biztos nem. T4xxx, 6xxx szériát biztos, talán még a 7-est is. Nekem is ez a chipset van, 45nm-es T6400 van a gépben. T4xxx-et elég olcsón találhatsz, én 10k-ért adtam el nemrég 1et, aki megvette az még olcsóbban adta tovább. De kisebb T5xxx szzériát már láttam 5-7k-ért is.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14466) wwhy


wwhy
veterán

D630-ban 800-as és 667-es DDR2 RAM vajon szeretné egymást? (2GB 800 +1 GB 667)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14467) Misi1979 válasza wwhy (#14466) üzenetére


Misi1979
őstag

Szeretni fogják egymást, de csak 667en.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#14468) Chaser válasza Misi1979 (#14467) üzenetére


Chaser
titán

Jah, a chipset 667-nél nem is tud többet, érdekes nálam se, de eredetileg 800-as ramokkal van szerelve a gép...ezt a pazarlást ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14469) Misi1979 válasza Chaser (#14468) üzenetére


Misi1979
őstag

Nem értek hozzá, de én sztem nem venném észre a különbséget 667 és 800 mhz között..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#14470) stiggy


stiggy
tag

Sziasztrok!

Dell Vostro 1015 szeretnék win7-et tenni csak a partíciókkal akadt egy kis problémám.

Gyáilag telepített Ubuntuval érkezett a gép. Ubuntu alól 4 partíciót látok (vagyis 5-öt a linux swap-pal együtt) abból 1db Fat16 (kb 30Mb) és 1db Fat32 (kb 5Gb), emellett van 1db OS nevű partícióm (gondolom az ubuntu van rajta) és van még 1db ext fájlrendszerű partícióm gondoom a linuxos adatokkal megpakolva (13Gb adat).

Nem tudjátok véletlenül, hogy az első 2 partíció micsoda? Törölhetem őket?

(#14471) Retr0 válasza asadasad22 (#14464) üzenetére


Retr0
tag

PES 2010.
És néha beszaggat.

tegnap néztem a Left 4 Dead 2-vel, illetve az Alien vs Predatorral és azok mentek zökkenőmentesen, szóval nem driver hiba lesz

(#14472) SzaboZE válasza Ace Ventura (#14452) üzenetére


SzaboZE
addikt

Azt ugye tudod, hogy a processzor cseréhez ki kell szedni az alaplapot??

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14473) Chaser válasza Misi1979 (#14469) üzenetére


Chaser
titán

Nem hát, még az 1066-osnál se vennéd, ha a cpu valós 200 v 266 FSB-n karistol nem sok értelme van. Csak mondtam:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14474) SzaboZE válasza stiggy (#14470) üzenetére


SzaboZE
addikt

A delldiag van rajta, ha letörlöd, akkor nem fogod tudni tesztelni a gépedet vele.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14475) asadasad22 válasza Retr0 (#14471) üzenetére


asadasad22
őstag

pedig az fent van nalam, tokeletesen megy.
minden maximumon, fullhd.
de en is pont ezt mondom, hogy nem valoszinu h a driver az oka, ati driverbol mindig a legfrissebb a legjobb.

[ Szerkesztve ]

(#14476) SzaboZE válasza Ace Ventura (#14455) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az élettartama lesz kisebb a gépnek, ugyanis a procik közt van termikus adatban jókora különbség. Ha jobban melegszik, venti többet megy, több hő terheli a gép egyéb alkatrészeit. Tehát érdemes megnézni az intel oldalán, hogy a Te procid hány wattot disszipál és aszerint választani. A Te választásod, csak a következménnyel számolni kell. Én is használtam már D630-at X9000-el, elment... :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14477) Chaser válasza SzaboZE (#14476) üzenetére


Chaser
titán

Azt azért tegyük hozzá, hogy intelék szép ráhagyással adják meg a fogyasztási adatokat, a feltüntetett értékek kb felével kell számolni a legtöbb cpu-nál 2 magos c2d/dual-core, vagy celeron és 45nm esetén. Kimértem rengeteg procit. Itt van az enyém, T6400. Intel szerint ez egy max 35W fogyasztású darab. Ami mondjuk rendben is lenne, mert annál többet biztos nem eszik. Prime alatt, max gyáró órajelen és feszen mérve 40W az egész gép. Kis utánaszámolással ha levonjuk a chipset, hdd, odd, ram, kijelző fogyasztását és mellévesszük bármennyire jó hatásfokú a dell AC-DC adaptere akkor sem 100% a hatásfok, megkapjuk kb mennyi jut a cpu-ra. Max 20W, de akkor sokat is mondtam. Ugyanez az érték ha alulfeszelem 0.975V-ra a cpu-t gyári 2Ghz-en már 33W. Valahol 10-13W között lehet így a prime alatti fogyasztása a cpu-nak. 6x200@0.975V-on a teljes gép 26-27W prime alatt, máris kész egy ulv intel cpu:) Ha "rendesen" megadnák a tényleges fogyasztási adatokat, nem tudnák eladni az ulv procikat, sztem csak ez van ennek a hátterében. szoktak jönni azzal rossz a fogymérőm, ha a most 48Wh-t tudó aku nem vinné kényelmesen a gépet 3-4 óráig wifis nettel, azt mondom oké, de net alatt 16W-ot mutat átlag a mérő, a valós fogy. lehet 12-14W a nem 100%-os hatásfokú táp miatt. A számok magukért beszélnek, csak érdekességképp említettem meg a dolgot:)

Mikrofont nézzem még meg valamivel? Én kifogytam az 5letekből.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14478) wwhy válasza Misi1979 (#14467) üzenetére


wwhy
veterán

OK, elég az a 667 csak úgy adódott hogy van összesen 2*2GB800+2*1GB667 ezt kellene igazságosan elosztani két laptopba :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14479) Misi1979 válasza wwhy (#14478) üzenetére


Misi1979
őstag

Milyen oprendszer, hány bites verziója?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#14480) Chaser válasza Misi1979 (#14479) üzenetére


Chaser
titán

A kérdés jó, nemrég volt 2x2GB ramom, egy d630 tulaj vette meg, aztán kiderült 32 bites os-sel használja a gépet mert 32 bites a cpu-ja, azt mondta amit kezelne 64 bitesben a gépe az nagyon drága, de azért megvette a ramokat:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14481) wwhy válasza Misi1979 (#14479) üzenetére


wwhy
veterán

W7, 32, ezért lesz 2+1GB RAM mindkettőben, így viszont elveszik a 800 "varázsa", de a papíros fíling megmarad :D

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#14482) premete válasza Chaser (#14477) üzenetére


premete
veterán

Érdekes az okfejtésed, de miből gondolod, hogy az Intel a TDP értékeket az ULV- processzorok javára torzítja? Annyit hozzáteszek, hogy az ULV-processzoros laptopom, szintén 6 cellás akkuval, nem 3-4 órát tud wifis netezéssel, hanem 7-8 órát. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14483) SzaboZE válasza Chaser (#14477) üzenetére


SzaboZE
addikt

Indíts el két calculator-t (számológép). Váltsd át tudományos módba és indíts el egy-egy 99999999999999 faktoriális (!) számítást. Akkor kellene megmérni mit fogyaszt a gép. Egy D830 vagy E6500 pl 90W tápot igényel és nem éri be kevesebbel, kiírja hogy nem lesz jó a 65W. Alapban biztos nem eszik ennyit, de a csúcsra kell tervezni és azt is természetesen felültervezve :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14484) SzaboZE válasza Chaser (#14480) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nemár, egy D630-on is fut a win7 64bit :) Milyen proci volt az, amin nem fut?

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#14485) Chaser válasza SzaboZE (#14483) üzenetére


Chaser
titán

Ok, kipróbálom, nagyon meglepne ha prime-nál jobban izzasztaná a cpu-t, az intel burn test az még talán. Én töltőm ugye 65W-os, konnektorból akkor mérek a közelében mikor az akut tölti, akkor érthető is. Rálestem, most épp 17W.

Nem tudom milyen cpu volt a gépben, ha privik közt megtalálom akkor megmondom, annyi biztos, hogy 32 bites volt, lestem én is:)

szerk: premete : Téged nem láttalak pingvin:D:) Hogy miből gondolom én ezt amit mondtam? Elég könnyű helyzetben vagyok, valahogy az egyik hobbim a fogyasztás mérése lett. Ugye mondtam, hogy az én elvileg 1.15V-ot kérő cpu-m beéri 0.975V-tal is. Tovább nem mondtam, mert notebook lévén biosban nem lehet alulfeszelni, de tennék rá pár üveg sört, hogy a 2Ghz-es órajelhez 0.8-0.85V is elég lenne neki. Sajnos sw-vel nem lehet kimérni, nem képesek a low VID alá menni, annyi a minimum. Asztali cpu-k kapcsán van bőven tapasztalatom, mondjuk E3200 ami 2.4Ghz, Vid-je volt 1.2875V ennek ellenére a gyári órajelet 0.9V alatt stabilan tudta. A gyári feszen meg némelyik 3600-3700mhz-et a 2400 helyett. Szóval lehetne olyan 95%-os arányban bármelyik c2d-ből ulv-t csinálni, de ki van ez találva hogy maradéktalanul ne lehessen :U Onnantól kezdve ha a biosokban lenne alulfeszelési opció -amit megértek hogy nincs, mert túl kis fesz megadása után csak cirmos clear segít legtöbb esetben, ami notinál neccesebb mint asztalinál:D- megszünne a létjogosultsága az ulv prociknak sztem. Az hogy mért nincs erre cél sw? Gondolom intel odasúgta a gyártóknak, hogy nem kéne.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14486) Chaser válasza SzaboZE (#14483) üzenetére


Chaser
titán

Lehet én vagyok láma, de nekem invalid inputot mond a progi, ha a faktoriális az n! a virtuális billen. D820 volt a gép, erre rosszul emlékeztem, de cpu-ról csak személyesen beszéltünk, meg nem mondom melyik lehetett. Nyilván valami elsőszériás, valszeg 533-es fsb-vel.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14487) premete válasza Chaser (#14485) üzenetére


premete
veterán

Értem én, hogy a fogyasztásmérés a hobbyd, valamint alulfeszeltél egy asztali cpu-t, és ebből leszűrted, hogy az Intel nem helyesen adja meg a mobil processzorok TDP-it, hogy az ULV-processzorokat el tudja adni. :)
Kérdésem arra irányult, hogy mi a bánattól mennek el akkor kétszerannyi ideig az ULV-processzoros laptopok ugyanakkora akkuról, mint a Txxx processzorral ellátottak, ugyanolyan egyéb hardverösszetevők mellett? Gondolom, lemérted pár PXXX-es és ULV-s Dell laptop fogyasztását is.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14488) Milan24


Milan24
aktív tag

Alien vs Predatorba nyomom 720p-n 40-50FPS között, 1080p-n viszont 17-25. Csak az a baj nem húzza ki a képernyő szélére még mindig a képet. Még mindig nem tud senki erre megoldást?

XPS 1640

(#14489) Chaser válasza premete (#14487) üzenetére


Chaser
titán

Idáig érződik az irónia az írásodból, de nem ér fel hozzám :P Nem 1 asztali cpu-t feszeltem alul, vagy tuningoltam meg, az 1kg már helyesebb lenne:) Nem csak a mobil cpu-k tdp-it adja meg nagy ráhagyással az intel, az asztalikét is. Nem furcsa, hogy egy 65nm-es nagyobb vid tartománnyal kezdődő cpu-nak ugyanaz a tdp értéke mint egy 45nm-es alacsonyabb vid-esnek? Nekem az volt. Nem helytelenül adják meg, a megadott értéket nem lépi túl, de bő ráhagyással van számolva, amd-nél már sokkal jobban kategorizálják.
Neked milyen órajelű és feszű ulv cpu-d van? Azt hiszem a lényeget nem érted, a képesség megvan szinte bármelyik c2d alapú intel -mobil vagy asztali teljesen mind1- cpu-nál, hogy ún. ulv státuszt kapjon, de a non-ulv prociknak hiába van rá a képességük, ha ezt megfelelő bios illetve sw támogatás nélkül nem lehet kiaknázni csak részben. Ha ez megoldható lenne, ki venné meg az extra felárral eladott ulv procikat? Nem sokan sztem.

szerk: Egy eredmény ami fórumon is fenn van, és itt egy másik

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14490) Ace Ventura válasza SzaboZE (#14476) üzenetére


Ace Ventura
addikt

Na ma, megjött a Dell 860-as, és beledobtam még 1 giga ramot.2Gb dual-ban nagyon szépen megy vele minden.
A páromnak kell, böngészéshez, office-hoz, stb.Nem videót konvertálni vettük.
Nem lesz procicsere, ezért az alaplap is marad a helyén.Egy bajom van, hogy ez a 560-as cerka nem veszi vissza az órajelét, ha jól láttam.Ezzel sokat lehetne spórolni.

Üres az ágyam, mint a koponyám, csészémben felforr a hideg tej... az élet egy pénzdarab, feldobom néha.... de tudom mi a fontosabb: az írás, nem a fej

(#14491) degu válasza Rocko007 (#14450) üzenetére


degu
senior tag

Hat felig igazad van!
Nem egeszen rossz,de kontakthibas egy kicsit. :W
Megprobalom megtisztitani...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#14492) Chaser válasza Ace Ventura (#14490) üzenetére


Chaser
titán

Mekkora feszen megy? Speedstepet nem tud. De net közben minimális különbség van, csak terhelésnél látszik meg.

T2300 c2d, ami 32 bites, ez volt a d820-ban vagy valamelyik alteregója.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14493) premete válasza Chaser (#14492) üzenetére


premete
veterán

Azt mondod, hogy netezésnél minimális a különbség, hogy a proci 2130, vagy 800 Mhz-en fut, de ha terhelésnél, mindkettő 2130 Mhz-en fut, akkor látszik a különbség?
Hmm. ez is egy érdekes tapasztalat. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14494) nkmedve válasza premete (#14493) üzenetére


nkmedve
őstag

Valamilyen szinten igaz, alapjáraton elég kicsi a különbség 800-2000 vagy akármennyi MHz között (mindkét esetben keveset eszik a proci), olyankor még a feszek sem számitanak annyira. Terhelve jön elő igazán a különbség. Az első 3 grafikonból ez látszik:

Fogyasztás

Persze kérdés, hogy egy ilyen fennebb emlitett Celeron mennyire van alapjáraton netezés közben. 1-2 reklám megjelenik, gondolom már egyből minimum 50% lesz a terhelés.

Más: Éppen ez a bajom az ilyen a P4 mindenre elég felfogással, mert sok esetben tényleg elég, de ugyan azon feladat elvégzéséhez 3-szor annyi energia kell neki mint egy Core 2 Duo-nak mondjuk.

[ Szerkesztve ]

(#14495) Chaser válasza premete (#14493) üzenetére


Chaser
titán

Gyere el, megmutatom:) Azt még nem is mondtam, az 1 magos celeron procik hogy viselkednek tuningnál vagy órajel csökkentéssel, meglepő módon ugyanúgy, mint a tualatin celeronok sok évvel ezelőttről. De megtartom magamnak, úgyse hinnéd el....1ébként 4 magos q8200 sem evett semmivel többet net alatt, mint pl egy e3200, sőt. Prime alatt -terhelésnél- mindjárt megmutatkozott a különbség, mind2 cpu-nál eist és c1e kilőve. Biztos akkor is káprázott a szemem. De ez már nagyon off, viszont azt még nem tudom, milyen órajelű és feszültségű ulv cpu dolgozik a gépedben?

szerk: nkmedve : A végén kiderül hogy nem halangyázok :U

1525 tulajok, kinél hogy működik a beépített mikrofon, milyen os alatt? Kicserélték, de nálam továbbra se okés :(

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14496) kcics


kcics
csendes tag

Sziasztok!

A következő a problémám, aminek a megoldására örömmel várom az ötleteket.
Még decemberben vettem egy DELL Studio 1555-ös notit op. rendszer nélküli verzióban. Felraktam rá egy Vista HE-t. Minden tökéletesen működött, így nekiláttam a használatnak. Sajna csak pár nap múlva próbáltam meg leállítani, addig egész nap ment. A bibi annyi volt, hogy leálláskor szabályosan kilépett a windows, majd elsötétült a kijelző és kb 5 másodperc múlva újraindult a rendszer. Magyarul leállás helyett újraindult. Először gondoltam, hogy biztos valami driver probléma lehet, így újraraktam megint minden drivert (a dell support-on keresztül a legfrissebbeket) De ez sem oldotta meg a helyzetet. Gondoltam akkor megpróbálom a Win7-el, hátha valami annyira új a gépben, hogy a vista nem tudja kezelni. De sajna Win7 Home, Professional és Ultimate is hasonlóakat produkál. Már kipróbáltam olyan oprendszerrel is, ami másik gépen tökéletesen megy, tehát nem biztos, hogy a Windows hibája.
Leállítani úgy tudom a gépet, hogy mikor elsötétül a kijelző, akkor hosszan nyomom a bakapcsoló gombot.
Amiket próbáltam: Bios friss, és minden Wwake-on dizbasz disable, indítás és helyreállításnál az autómatikus restart kikapcsolása, minden driver újra rakása, sata driver frissítés, stb.

Beszéltem a bolttal, ahol vettem, hogy melyik szervízbe vigyem, de mondták, hogy lehet, hogy szoftveres a probléma.. :S
Amit meg ugye nem gariban csinálnak meg, hanem kemény pénzekért. Megnéztem a szervíz weblapját és ájuldoztam egyet az árakon. 8000 HUF egy oprendszer feltelepítéséért??? netto?? normálisak ezek?

Szóval a probléma röviden annyi, hogy nem kapcsol ki a gép, hanem újraindul. Bármilyen oprendszerrel megcsinálja. XP-t nem tudok felrakni, mert hibaüzit küld a telepítő, hogy hibás a winyó. Gondolom a SATA-t nem tudja kezelni, mert sima SP3-as az XP telepítőm.

Előre is köszi a segítséget!

Ádámnak és Évának volt köldökük??? ----Miért olyan hosszú szó a ''lerövidebbítendő''? (és miért ilyen nehéz kimondani?) :))

(#14497) Chaser válasza kcics (#14496) üzenetére


Chaser
titán

Éppen sp3-as xp az amelyik felmegy ha ahci mód van a vinyónál, biosban váltsd át non-ahci-re, ha úgy sem megy akkor megállt a tudományom. Az elmondottak alapján ez hw hiba lesz, de ha xp-vel is ezt csinálja akkor tuti.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#14498) BBéci


BBéci
titán

Sziasztok!
Hónapok óta nézegetem a Dell notebookokat, pontosabban a Studio 1555 szériát. Nem találtam igazából megfelelő konfigurációt, (nem n-es a WiFije) most végre megjelent a 1557, ami sokkal szimpatikusabb, viszont azzal sincs minden rendben.
A videókártyája vagy 4xxx és full hd a kijelző, vagy 5xxx de azt csak 1366 x 768-assal találtam.
Mi lehet ennek az oka?
Szerintetek mikor hozzák be Magyarországra az i3 és i5 processzoros változatokat?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#14499) premete válasza Chaser (#14495) üzenetére


premete
veterán

Ott a processzor típusa az aláírásomban, gyári módon megy. 0.88V, hol 800, hol 1600, hol 1800 Mhz-en (ha éppen csak 1 mag kell neki).. Idle 7.5 W a fogyasztása Battery eater szerint, full load esetén 16.2

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#14500) premete válasza nkmedve (#14494) üzenetére


premete
veterán

Volt Inspiron 1520-asom, Merom procival, T2390, az wifivel bírt kb. 3.5 órát, a szomszéd Celeronos M560-asa viszont csak a felét bírta kb.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.