Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#15651) Pulsar válasza kohi (#15649) üzenetére


Pulsar
veterán

hát megpróbálhatod, de lehet ráfogják arra, hogy te "bántottad"

(#15652) premete válasza Pulsar (#15651) üzenetére


premete
veterán

Ha nincs külsérelmi nyom, akkor nem szoktak akadékoskodni, sőt inkább többet adnak az elvárhatónál: Egyik fórumtársunknak a garancia lejárta előtt 1 héttel xarakodott a touchpad, kicserélték, és biztos, ami biztos alapon, kapott egy új alaplapot is bele, nehogy abban legyen valami rejtett hiba. Az egész mutatvány megvolt 2 óra alatt a Humansoftnál.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#15653) Attila75 válasza premete (#15652) üzenetére


Attila75
tag

Bár ez egy kicsit túlzásnak tűnik, de erre bátran lehet mondani, hogy messzemenőkig korrekt. Bár a szervizesek többet tudnak mint amit elmondanak....

(#15654) Yakk


Yakk
csendes tag

Sziasztok! Vostro 3300-ról mi a véleményetek általánosságban? esetleg a v13-al összevetve? megéri ilyet venni?

Fekete Note 3 + KitKat - örömboldogság

(#15655) tlala


tlala
addikt

Egy DELL noti adapter dugója (a DC) eltörött.
Tudna valaki segíteni, hogy hol cserélnék ki ésszerű áron?
Köszi.

(#15656) McLaca válasza Magnat (#15637) üzenetére


McLaca
őstag

Az "n series" felirat annyit jelent, hogy op' rendszer nélküli a gép.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#15657) Pulsar válasza tlala (#15655) üzenetére


Pulsar
veterán

milyen típusú a noti?

(#15658) Pulsar válasza tlala (#15655) üzenetére


Pulsar
veterán

illetve a notin, vagy az adapteren tört el a csati?

(#15659) Attila75 válasza McLaca (#15656) üzenetére


Attila75
tag

Hmmm..
Az "n series" az NVIDIA VGA chipet jelent ha jól tudom....

(#15660) Attila75 válasza Magnat (#15637) üzenetére


Attila75
tag

Nem nagyon ismerem a 1564-et, ha nincs XP driver hozzá fent a honlapon, akkor vagy Vista vagy Win7, vagy Linux.... Az XP se lehetetlen, csak sokat kell barkácsolni...

(#15661) Magnat válasza Attila75 (#15660) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi a válaszokat mindenkinek!

N series: biztosan nem NVidia chipsetet jelent, legalábbis ebben nem az van.
Az Xp-vel meg az a helyzet, h sikerült hozzá mindent összevadászni, tehát az eszközkezelőben minden ok volt, de összességében bugos volt az egész, pedig kétszer is telepítettem az Xp-t. A teljesség igénye nélkül: a systrayből a hálózati kapcsolatok ikonjai első telepítésnél nem jöttek elő, hiába állítottam be, másodszorra ott voltak, de nem reagáltak klikkre, szal pl új wifit csak a hálózati kapcsolatokban lehetett belőni, aztán ha telepről ment a gép,akkor is azt mondta, h hálózatól megy, néha bizonyos feliratok elvesztek a képernyőről, pl a Total Commanderben egy file lista egy sora eltűnt, ha ráálltam előjött, a fényerő állítás nem működött, de a hangerő igen.Jah és ami a legbosszantóbb volt: a gép időnként belassult, és nem lehetett tudni, mit csinál, mert a task managerben nem látszott semmi. Hozzáteszem, legális licensz volt és 2 szűz install... így végül megfűztem a tulajt, h intézzen egy Win 7-et és azt feltoltam rá, most tökéletes a gép.

Viszont a Bluetooth nem látszik win7 alatt sem, arra gyanaxom, h talán az Ipon rosszul írta ki az adatlapra, már toltam nekik mailt ...

És egy kérdés: a manual alapján találtam rá egy sim kártya foglalatra az akksi alatt, ez mire való? A leírás elég homályosan fogalmaz, de az alapján 3g modemnek kéne lennie, viszont ilyet sem az adatlapon, sem az eszközkezelőben nem találok ... de akkor mi az?

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15662) premete válasza Magnat (#15661) üzenetére


premete
veterán

Jól írták, az "N" seriesnek semmi köze az nvidiához. A sim foglalat arra utal, hogy van benne belső pci kártyahely, tehát, ha veszel bele modemet, bele tudod tenni, rácuppantod az antennákat, beleteszed a simet, és tudsz netezni, illetve gps-t is tudnak általában a dell wireless 55xx-ek.
A Dell bt. eszközeihez a w7-nek nincsenek driverei, ahhoz le kell tölteni a Delltől a megfelelőt (365 és 370 a leggyakoribb, már ha van benne).

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#15663) Magnat válasza premete (#15662) üzenetére


Magnat
veterán

Áhá, szal akkor ez felfogható a 3g modem előkészítésének?
A bt-ben az a gyanús, h ismeretlen eszköz sincsen az eszközkezelőben, lehet, h vmiért nem is látszik?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15664) Magnat válasza premete (#15662) üzenetére


Magnat
veterán

Feltoltam közben a driverét, ki is írja, h telepítve van és mostmár csatlakoztathatom az eszközt, szal úgy tűnik, nincs benne ... gondolom a BT adaptert is az Fn+F2-val lehetne kapcsolni, de arra nekem csak a wifi reagál.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15665) Solar_Wind


Solar_Wind
senior tag

Sziasztok,

Íme két Dell laptop, amit kinéztem, szerintetek melyik éri meg jobban?

[link]

vagy

[link]

Melyiket vennétek?

Köszi

(#15666) premete válasza Magnat (#15663) üzenetére


premete
veterán

Pontosan ez a helyes kifejezés rá.
Ha nincs bt-kártya, olyat tudsz bele venni, tizenx dollárért az ebayen.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#15667) Magnat válasza premete (#15666) üzenetére


Magnat
veterán

Hmm, az nem is sok ... megvárom, mit válaszol rá az Ipon, aztán ha igényli a tulaj, beszerzem neki, köszönöm!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15668) premete válasza Magnat (#15667) üzenetére


premete
veterán

Nincs mit, ha van további kérdés, szívesen válaszolok.....ma lehet, hogy nem, mert éppen 50 éves vagyok és sok a tudatmódosító alkoholos anyag a hegyen. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#15669) Magnat válasza premete (#15668) üzenetére


Magnat
veterán

Isten éltessen! :DD

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#15670) premete válasza Magnat (#15669) üzenetére


premete
veterán

Köszönöm.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#15671) Attila75 válasza Magnat (#15661) üzenetére


Attila75
tag

Igazad van... Bár ezt a gyors következtetést régi D620-as alapján vonta le sebtében, amelyikben nvidia VGA volt....

Wikipedia magyarázatot ad rá:
"The n Series is a Dell product line that does not ship with a pre-installed version of Microsoft Windows."

Szóval OS nélküli notebook szeriát jelöl, de miért pont "n" az örök rejtély maradhat.....

Szóval felhasználói szempontból ez lényegtelen.... (hacsak a licensz miatt nem fáj a feje valakinek)

[ Szerkesztve ]

(#15672) McLaca válasza Attila75 (#15671) üzenetére


McLaca
őstag

Hogy miért 'N'?
Két dolog eszembe jutott:
- none
- nude

:)

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#15673) macman507


macman507
aktív tag

Hi, Dell XPS 1730 notebook-ot hol lehet rendesen kapni MO-on? :)

Ez az oldal engem nem győzött meg: [link]

Iponon, meg ilyesmi helyeken meg egyáltalán nem találok ilyet.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#15674) McLaca válasza macman507 (#15673) üzenetére


McLaca
őstag

Keresd meg a disztribútorokat (listájuk a dell oldalán, pl. Dunaelektronika, Humansoft, stb.).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#15675) tlala válasza Pulsar (#15658) üzenetére


tlala
addikt

Az adapter DC dugója tört el, nem az aljzat a notiban.
(A noti pontos típusát nem tudom, mert vidéken élő ismerősömé, én csak felhoztam az adaptert javíttatni.)

[ Szerkesztve ]

(#15676) macman507 válasza McLaca (#15674) üzenetére


macman507
aktív tag

Mindegyik weboldalát megnéztem, de egyiken sem találtam XPS 1730-at, vagy egy opciót ahol rendelni lehetne, lehet hogy átsiklottam felette..

Gondolom ezt úgy lehet megrendelni, hogy saját konfigurációt kérek bele (a választhatóak közül) és azt veszem meg.

1hs,.2HS,.3HS, yay! ;)

(#15677) CBool


CBool
tag

Sziasztok,

volna egy fél éves Dell Vostro A860-as laptopom (Mobile Intel Celeron 560, 2133 MHz-es procival). A problémám, hogy alapjáraton a proci 80°-os, de úgy, hogy semmit nem csinálok. Márkaszervizben volt a múlt héten, és ma hoztam haza. A papírra azt írták, hogy tisztították, tesztelték és minden oké volt. Most csak én gondolom, hogy ez nem normális, vagy esetleg másnak is ilyen hőfokon megy a procija?

(#15678) ferrero3


ferrero3
csendes tag

Sziasztok!

Egy 12"-14" méretű Dell net/notebookot keresnék.
Árkeret olyan 120-130 ezer, esetleg 140, de annál ne több:)

Átlagos használatra kellene, semmi extra, nem játékra. Office, böngészés, youtube, film, zene.
- akku bírja 3-4 óráig
- magyar billentyűzet, webcam
- könnyű legyen

ha valaki tud ilyet és írna róla pár szót azt megköszönném:)

(#15679) harry válasza CBool (#15677) üzenetére


harry
veterán

Lehet a thermal table - lel van valami gond, vagy egyszerűen rosszul mér / jelez valami. Esetleg ránézhetsz, hogy az újabb BIOS-okban javítottak-e valamit, illetve a diagnosztikai boot lemezzel ellenőrizheted az érzékelőket/ventilátort, hogy minden rendben van-e.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15680) McLaca válasza macman507 (#15676) üzenetére


McLaca
őstag

Igen, így értettem. Fel kell hívni őket, vagy mailt írni, hogy be tudják-e szerezni, és ha igen, mennyiért. Lehet, hogy olcsóbb lesz, mint kiskerből (legalábbis én "így jártam" 2008-ban, majd' 50 ronggyal kevesebbe került közvetlen disztritől, mint kiskerből).

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#15681) .Benett


.Benett
tag

Sziasztok!
Studio 1555-öm melegszik nagyon.( az alaplap 80celziusz a CPU 73 ) Ki épp még nem kapcsol , de 2 óra csak torrentől már a tapi olyan meleg hogy kellemetlen. :F
Raktam rá egy BIOS-t a hivatalos Dell.com -ról de semmi.
Szellőzése rendben asztalon van, 9cellás akksi még meg is emeli. Port kifújtam.
Ötlet ? Esetleg másik BIOS ? Szervíz ?

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#15682) Rocko007 válasza .Benett (#15681) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Hali!

Újrapasztázás segíthet. Ajánlott Artic Cooling MX-2/MX-3.

(#15683) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a következő notebookról?

Dell Inspiron 1545 (Core 2 Duo T6600, 320GB HDD, 2 GB DDR2, ATI HD 4330 VGA, WLAN, BT, 15,6" kijelző, 6 cella akksi, 3 év gar )

(#15684) .Benett válasza Rocko007 (#15682) üzenetére


.Benett
tag

Még garis! Szerintem zokon vennék ha szétkapnám :S

... mert mérnökök nélkül, a tudomány csak filozófia ...

(#15685) fabrigo


fabrigo
csendes tag

Hello dell ispiron 6400 Yd612 tipusu alaplaphoz keresek kijelző csatlakozót.

(#15686) harry válasza .Benett (#15684) üzenetére


harry
veterán

Pl. a 6400-es gépekhez neten teljes leírások vannak a szétszerelésekhez, ha berhelni akarnék benne valamit, a procihűtő elem levétele sem tűnt vészenek - nem tudom, ez más modellnél hogy van. De ha felhívod a dell központot, hogy gondok vannak a géppel, szerintem tudnak rá mondani valamit.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15687) Rocko007 válasza .Benett (#15684) üzenetére


Rocko007
aktív tag

ha szét tudod úgy szedni, hogy ne látszodjon meg, akkor nyert ügy.

(#15688) polip válasza .Benett (#15681) üzenetére


polip
addikt

szedd szét és nézd meg a hűtést. nem vesztesz vele gart és ha kb 1 év körüli, olyan mennyiségű por van benne olyan tömören, hogy azt nem tudod kifújni

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#15689) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Adott egy új Dell 1545 noti. Milyen driver kell ahhoz, hogy a képernyőn megjelenjen grafikusan is, ha állítom a fényerőt, hangot stb-t? Sürgős lenne.

(#15690) koti


koti
tag

Vak kislányomnak szeretnék venni egy Dell Inspiron 1110 laptopot. Feltétlen olyan gép kell ami 6-8 órát is elmegy, hogy ne kelljen a suliban töltögetni. Csak a jegyzettömböt használja. Kell a WIFI és a teljes méretű magyar billenyüzet és az, hogy XP futhasson rajta, mert a képernyfelolvasója csak az alatt működik. Ha van valakinek tapasztalata ezzel a készülékkel kérem írja meg, vagy ha valam hasonlót ajánlana nagyon sokat segíthetne. A Lenovo S12 ION Atomos változata lehet az alternatíva. Köszönöm

(#15691) harry válasza .Benett (#15684) üzenetére


harry
veterán

Szétszedéshez példa: [link] Studiohoz nem láttam ilyen leírást.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#15692) Rocko007 válasza sulep (#15689) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Szia!

Quickset a program neve, ami az osd-t megjeleníti. Link a letöltéshez. Oprendszert kiválasztod, applications-> Dell application - quickset

[ Szerkesztve ]

(#15693) dane


dane
senior tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy D630-at, egész jó felszereltséggel!
A tulaj vállalt rá 1 hó garit (ha valami van vele, visszaveszi).
Megnéztem a service tag alapján a garit, van még rá 410 nap.
Viszont, teljesen más konfigot dob ki a service tag-re.
Ami eltér:
-proci
-ram
-hdd
-még a vga is (enyémben quadro van, dell szerint integrált intel)
egyedül a WXGA+ felbontás stimmel.

A kérdés az hogy ez hogy lehet?
Elképzelhető hogy alaplap csere volt?
Alaplap cserélén átírják a service tag-et az új lapba?

Üdv

(#15694) dane


dane
senior tag

Illetve az normális, hogy ha kiveszem az akkut és visszarakom akkor a következő bekapcsolásnál szól hogy lépjek be a bios-ba és ellenőrizzem a beállításokat? :F

(#15695) icipicirigo


icipicirigo
csendes tag

Sziasztok!

Ez mennyire alkalmi vétel?

[link]

Előre is köszi

üdv
rigo

(#15696) premete válasza icipicirigo (#15695) üzenetére


premete
veterán

Eléggé alkalmi, főleg, ha az US-szervizgarancia honosítható.
A linkben szereplő 2 év garival bír, az pozitív, de valószínűleg us a billentyűzete, ahol nincs "í", de van egy UK-som eladó, amivel használható, vagy 13K körül lehet bele venni háttérvilágításos magyart.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#15697) icipicirigo válasza premete (#15696) üzenetére


icipicirigo
csendes tag

Hol tudom megérdeklődni, hogy honosítható e? Illetve ennek mi a menete? Gondolom fizetős dolog..

(#15698) Doresz


Doresz
tag

Hello,
Van egy régi Inspiron 1501em. Gyári 1gb Samsung RAM mellé most vettem egy 1gb Kingstont. Bekapcsolás után elindult, kicsit később lefagyott. Újraindítás után nem bootolt, csak a Caps Lock villogott. Gyors keresés után megcseréltem a 2 RAMot, azóta megy a gép. MemTestet futtatok, leírás alapján csak 'All unused RAM' opcióban egyelőre. Mit kell még tennem, hogy megbizonyosodjak, jó lesz a memória a gépben?

(#15699) premete válasza icipicirigo (#15697) üzenetére


premete
veterán

Felhívod a Dell zöld számát, és a service tag alapján megkérdezed. Pénzbe nem kerül, vagy megy ingyen, vagy nem megy sehogy. A menetéhez ajánlom a rákeresést a dell warranty transfer kifejezésre.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#15700) icipicirigo válasza premete (#15699) üzenetére


icipicirigo
csendes tag

Köszönöm, beszéltem velük, megoldható! Akkor lehet ez lesz, X200 helyett...

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.