Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#12576) qky


qky
tag

Így járt qky:

Három éves Inspiron 6400-as gépem vinyója egy hónappal ezelőtt elkezdett furcsán viselkedni.
Értem ezalatt, hogy bármilyen másolás max. 1800 kb/s ment. A két megát soha nem sikerült elérnie. Illetve ha filmet próbáltam nézni, vagy esetleg Winamp+firefox combóval próbálkoztam annak belassulás, szaggatás lett az eredménye majd a végén kékhalál. Mindig.
Na mondom, elkezdem lementegetni a dolgokat, még a végén teljesen kinyiffan a kicsikém.

Ez is csak úgy ment, hogy pendrive-ra másoltam, majd azt a lakótárs asztaliján dvd-re kiírás. Közben persze semmi mást nem tudtam csinálni mert pl egy kis böngészés a másolás közben és azonnal kékhalál.
Ezzel egy időben előkerestem a gép papírjait, hogy megtudjam belecsúszok-e még a garanciába. Tudtam, hogy valahol a hármadik év végefelé járhatok.
Nagy szerencsém volt 2006.09.07.-én vettem. Király mondtam, nem lesz itt gond lementegetek róla mindent aztán újrahúzom az XP-t az image-fájlból ami alapból a gépen volt. Aztán ha így sem javul meg akkor megy a szervizbe.

Néha-néha azért így is, hogy csak másoltam és semmi mást nem csináltam, benyaltam egy-két fagyást.
Míg az egyik ilyen fagyás utáni újraindítás alkalmával valami ilyesmit írt ki a gép hangos sípolások közepette, hogy nem található eszköz ahonnan bootolni tudna. Nagyszerű, gondoltam, akkor nem lesz itt semmilyen újra telepítés, irány a szerviz.

Másnap reggel megpróbálkoztam még egy indítással. Nagy nehezen be is töltődött az XP, csodálkoztam is, majd ami személyes dolog volt még a gépen azt töröltem.
Biztos ami biztos.

Na a szervizben leadva a gépet a csávó megemlítette, hogy ráírja a munkalapra, hogy a hátlap karcos.
Gondoltam én azért, hogy miután megcsinálták ne reklamálhassak azért, hogy ők karcolták össze. Jogos.
Majd folytatta, hogy hátha azt is kicserélik. Ja, gondoltam, hogy ezért? Erre még megemlítettem egy kis repedést a bal sarkon. Hátha.

Mondta, majd értesítenek.

Na múlt pénteken (3 hét után) jött az e-mail, elkészült, menjek.
Ma reggel átvettem.
"back cover-t + bezel cserélve" Na cool, ezeken eddig se láttam semmilyen karcot, de legyen.
Amit én mutattam repedés, az ugyanúgy ott figyel. Nagyszerű!!!
Gondoltam mindegy csak menjen.
A munkahelyre beérve egyből bekapcs és láss csodát ugyanolyan mint volt. Mint kiderült nem cserélték a vinyót, csak a munkalapról látszik, hogy "teszt OK" ??????

Bocs a hossz miatt de kicsit le vagyok törve.

Egy 80 GB-os vinyóról beszélünk. Nem nagy tétel, de akkor is...
Szerintetek?
Vigyem vissza, vagy esetleg vigyem másik szervizbe?
Vagy inkább hagyjam és vegyek bele egy nagyobbat, úgy is mindig hely szűkében voltam?

üdv.

qky

ui: csak most látom, hogy mennyit írtam :Y , még egyszer bocsesz :R

[ Szerkesztve ]

40512 - 3,5k/db (2 db)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.