Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#153651) nrg_52 válasza Pyttawrx (#153649) üzenetére


nrg_52
addikt

Nem ertelek benneteket, csak az adapter tobbet er.:DD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#153652) Aryes válasza Cs1csó (#153650) üzenetére


Aryes
nagyúr

B+ :C

(#153653) Sanki


Sanki
addikt

Ilyen kékfényszűrős szemüveget hol érdemes csináltatni?
Munka miatt szinte folyamatosan gép előtt ülök és kell valami...
Alapból nem vagyok szemüveges..

(#153654) lappy válasza Sanki (#153653) üzenetére


lappy
őstag

Xiaomi bolt fórum ott van talán készen is

[ Szerkesztve ]

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#153655) Aryes válasza Sanki (#153653) üzenetére


Aryes
nagyúr

A Windows beépített (szoftveres) kékfényszűrője miért nem jó?

(#153656) Sanki válasza lappy (#153654) üzenetére


Sanki
addikt

ez pl?

#153655 Aryes
Nem tudom, néha eszembe jut benyomni, de nem tűnik úgy, mintha jobb lenne. :DDD
Szemüveg nem "szűri" meg jobban?

(#153657) Papaj x


Papaj x
tag

Kisjátékos PC

Hátha érdekes itt valakinek, SZERINTEM "jó árban"!

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#153658) Aryes válasza Sanki (#153656) üzenetére


Aryes
nagyúr

Milyen eredményt vársz tőle amúgy?

(#153659) Diokhan válasza Diokhan (#153598) üzenetére


Diokhan
addikt

Senki? :(

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#153660) Papaj x válasza Diokhan (#153659) üzenetére


Papaj x
tag

Én elvileg jövőhéten, de Létavértesen..

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#153661) Papaj x


Papaj x
tag

Téliesített már valaki, saját tapasztalatok alapján csővázas medencét? Nekem sajnos nincs más opció, valahogy meg kell oldjam ezt (sajnos tárolását nem tudom megoldani, persze mondható, hogy akinek majom-banán, ezt el akarom engedni ITT) .
Tudom, van erre csoport, de hátha tanulok itt is valamit, azon felül, hogy ezt nem kellene..
Ergo, nem a vizet szeretném használni, de nem tudom biztonságosan letárolni, hogy az esetleges rágcsamanók ne leljék fel, avagy a macska több 100 lukat üssön rajta.
Köszönöm.

U.I.: Nem úgy alakult az év, mint ahogyan terveztem, s ilyen kérdéssel kell foglalkozzak.

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#153662) dewil666 válasza hentes555 (#153589) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!
Szerintem az idegeidre fog menni ha erre használod. Még a navi jó is de a többi felsorot erőssen kompromisszumos.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#153663) Sanki válasza Aryes (#153658) üzenetére


Sanki
addikt

Hogy kevésbé fáradjon a szemem.

(#153664) Aryes válasza Sanki (#153663) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem hiszem, hogy arra való lenne egy ilyen szemüveg. :N
A kék fény az alvási ciklust befolyásolja, elalvás előtt érdemes pár órával bekapcsolni a szűrőt, hogy ne forogj álmatlanul lefekvés után. :)
A szemfáradás sok összetevős dolog, a monitor megfelelő fényereje, képfrissítési frekvenciája, a helyiség páratartalma (meg az, hogy milyen gyakran pislogsz) inkább befolyásolja, mint egy ilyen placebo szemüveg. A szemüvegnek a régi CRT monitorok idejében volt védelmi funkciója, amikor is az elektromosan feltöltött képcső üvege taszította a port, pont a közelben ülő szemébe, az ellen védett. Az LCD ilyet nem tesz.
Azt szokták javasolni, hogy kell a monitor mögé, a szoba túlsó felére valami látványos dolog, pl. plakát, és rendszeresen rá kell nézni, hogy a szem ne csak egy távolságba fókuszáljon.

[ Szerkesztve ]

(#153665) sto1911 válasza Aryes (#153664) üzenetére


sto1911
veterán

Nem csak a monitor kék fénye ellen jó.

(#153666) Aryes válasza sto1911 (#153665) üzenetére


Aryes
nagyúr

Tudom, én is ezt írtam az előbb. :)

(#153667) Cs1csó válasza Papaj x (#153661) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy ismerős azt csinálta, hogy másfeles petpalackokat félig homokkal töltve beletett a medencébe - egy csomót - és elvileg így nem fog megfagyni a víz, lefedte ponyvával és kész, még a vizet sem eresztette le.

(#153668) Cs1csó válasza Sanki (#153663) üzenetére


Cs1csó
félisten

A szemüveges megoldást nem ismerem én az F.lux-ot használom sokkal jobban testre szabható mint a Windows beépített sajátja (amúgy ez MINDEN Windows beépített programra igaz) sőt annyira megkedveltem, hogy nálam mindig be van kapcsolva tehát mindig egy kicsit sárgított a kijelző:
- a "normál" nappali fény sárgítás nélkül az 6500K de én 5500K-en használom napfelkeltétől napnyugtáig beállítva - ezt automatán követi
- napnyugtától napkeltéig pedig 4500K-en van.

Egyedül amikor a VLC-t megnyitom tiltja le magát azt sárgítás nélkül használom.

(#153669) Aryes válasza Cs1csó (#153667) üzenetére


Aryes
nagyúr

Ettől miért ne fagyna meg a víz? :F

(#153670) Cs1csó válasza Aryes (#153669) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt én is kérdeztem tőlük. Okés, hogy sok víz pocsékban megy amikor egy nagyobb medencét leereszt az ember (amúgy annyira nem nagy, mivel láttam már) és évente ugye EGYSZER kell csak leereszteni és egyszer kell csak feltölteni ha van rendes vízszűrő, keringető rendszer meg ami kell alga ellenes szerek stb.
A másik, hogy addig sincs kitéve az időjárás viszontagságainak az anyaga. Hiszen egy medencét mondjuk május végétől szeptember elejéig tudja használni tehát úgy 3 hónapot van kinn ha nem kell én nem hagynám kinn 12 hónapra, hogy egy kis vizet spórolja.

(#153671) Mikulásbá


Mikulásbá
nagyúr

Független Samsung Galaxy A70 6/128GB eladó!
[link]
Újszerű ASUS ZenBook 13 UX325EA-KG666W OLED notebook eladó!
Csökkent az ár!
[link]
Ha valaki új Asus laptopot vagy Asus videókártyát akar venni, volna számára egy árcsökkentő ajánlatom!
A többit privátban!

(#153672) sto1911 válasza Aryes (#153666) üzenetére


sto1911
veterán

Hol?

(#153673) Aryes válasza sto1911 (#153672) üzenetére


Aryes
nagyúr

Abban a hozzászólásban, amire válaszoltál.

(#153674) sto1911 válasza Aryes (#153673) üzenetére


sto1911
veterán

Mondjuk az, hogy placebonak nevezed, szerintem nem azt jelenti. (Igen, gondolom csak a szemfáradás miatt írtad, egyébként arra is ajánlják).

(#153675) Papaj x válasza Cs1csó (#153667) üzenetére


Papaj x
tag

Azt gondolom mint fagytágulásnak helyezte be, mert befagyni befog.. :)

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#153676) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Öntapadós tömítőszalagot hol érdemes venni (lehetőleg nem aranyáron, mert kéne vagy 20m)?
Akár hazai online tipp is jöhet, ha valóban jó.

#?*@&!

(#153677) KROK640 válasza bobace (#153610) üzenetére


KROK640
veterán

Egyik haverom ott dolgozik és ő mondta, hogy a két emelés ellenére, nekik fizetésemelésről viszont szó sincs.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#153678) Sanki válasza Aryes (#153664) üzenetére


Sanki
addikt

Itthon ezeket meg tudom oldani, viszont bent open office van, semmit se lehet kinthagyni vagy hasonló... De a fókuszálás persze megoldható valahogy.

#153668 Cs1csó:
Gépen azt hiszem ez régen fent volt, felrakom megint. Céges laptopra meg nem tudom feltenni, mert nincs admin jogom... :DDD

(#153679) Papaj x válasza Cs1csó (#153670) üzenetére


Papaj x
tag

Am nagyon vegyes dolgokat olvasni. Valakinek azért ment tönkre, mert hajtogatás/kiszáradás során a hajtás élnél milliónyi tűhegyni luk keletkezett, valaki meg 7-8 éve kint tárolja, s semmi baja.
Nekem nem a "vízspórolás" a cél, kútvízből töltöm, így mint költség nem sok, s tavasszal amúgy is friss fizet kap.
Jelenleg letárolással van baj, s még nem tudom eldönteni, melyik okoz kisebb kárt. Bár, mivel jelenleg nincs választásom, így majd kiderül mi lesz vele..

Csoportokban is mindenkinek más a véleménye, ergo egy releváns dolgot nem lehet leszűrni, hogy mivel okozunk esetleg kárt, avagy mivel nem..

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#153680) sto1911 válasza Sanki (#153678) üzenetére


sto1911
veterán

Vegyél nyugodtan, tényleg jó.

(#153681) lorcsi válasza hentes555 (#153589) üzenetére


lorcsi
veterán

Szerintem a legjobb telefon op rendszer volt
en 2015-ben a 735 nokiaval csatlakoztam, megjeleneskor vettem
valami zseni volt a rendszer
foleg ahhoz kepest, h olyan stabilitast adott, mint az IOS … toredek aron
jo kamera, jobfelbontas.. sebesseggel sem volt gondom. Foto kepessegei is szuper volt … mar akkor tudta a foto eseten az 2-3 mp mozgokep rogzitest es a qi toltest is tudta…2015-ben
De kiallt az m$…. A hatterbol.. es egyre rosszabb lett a tamogatasa :(
szerintem igazi vetelytarsa lett volta az apple-nek
foleg azok kozott , akik nem hekkelik a telojukat
az enyemetcsajna kinyirtam, veletlen a kocsi tetejen maradt az oroshazi benzinkuton es a korforgalomnal repult nagyot :(
jo rendszer lett volna nagyon

[ Szerkesztve ]

(#153682) Papaj x válasza lorcsi (#153681) üzenetére


Papaj x
tag

Én is a lumiam imádtam a legjobbam.. Spec. én is azon tábort erősítem, aki sajnálja, hogy ennek vége..

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#153683) KROK640 válasza Papaj x (#153682) üzenetére


KROK640
veterán

Szintén. Lumia 630 ám volt és imádtam. Jó képek, remek stabilitás és sebesség.
A jó képek annyira, hogy megkockáztatom, hogy jobb, részletgazdagabb képeket csinált az 5 megapixeles kamerájával, mint most a Honor V20 a 45 Mpixel.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#153684) Papaj x válasza KROK640 (#153683) üzenetére


Papaj x
tag

Most Redmi 8t-t használok, asszem lumia 730 volt (de lehet 630, nem emlékszem már), de én spec egy dolgot nem tudok felsorolni, ami a 8t-t preferálná.
Lumiánál nem kellett hostpotokat újra indítani, telefont újraindítani akár net, akár valami nem úgy működik. Minden téren elégedetteb voltam azon készülékkel, kamera, stabilitás, minden minden. Ezek szerint nem voltunk ezzel elegen.
Nem mellesleg fele akkora mAh kapacitással 2szer annyi üzemidő volt, ugyan azon felhasználásra. Ebbe bele lehet kötni, s nem is teljesértékű infó.
Nem mellesleg, kb 8 évet volt a családban úgy, hogy nem kellett még egy akksit sem cserélni..
Ha véletlen visszajönne, ugyan ezen minőségben, nem szoktam "pénzt" adni telefonért, de kérdés nélkül ezért adnék.

8t-mel hirdetek, vagyis azzal fotózom a termékeket. Amennyit kínlódni kell, -avagy én nem értek hozzá- egy "értelmes" képhez, lumiánál ez nem rémlett, max kapcsolni kellett egy lámpát, avagy lekapcsolni.. De ugye nem kis buta cég kameráját szerelték, s a software is megfelelő volt, ezek szerint..

Szerk.: 635 volt, közben megtaláltam. :)

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#153685) KROK640 válasza Papaj x (#153684) üzenetére


KROK640
veterán

Tudom milyenre meg telefont nekem nem kell bemutatni Hiszen 2015 nyarától egészen 2021 január jaik használtam, akkor is csak azért cseréltem le mert mert mesterségesen szarrá volt a avultatva, már a weboldalak jelentős része meg sem jelent vele, nem volt hozzá Messengere és sok más dolog. :(
Ha nem hátrál ki belőle a Microsoft Akkor valószínűleg még most is a Lumia 630 asom lenne.
Egyébként a Honor V20 nak is remek aksija van, de nem csoda hiszen sokkal sokkal nagyobb.
Egyedül néhanapján a selfie kamerát hiányoltam belőle

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#153686) Papaj x válasza KROK640 (#153685) üzenetére


Papaj x
tag

Nekem is az, ha mondjuk az asszony nem törte volna ropiba, s nem szűnik meg a támogatás.
Tanyalakóként hostpot fontos, emlékszem, hogy az több napot bírt. 8t is erős akksi, de órákban mérhető, újkora óta.
Én jobban optimalizáltnak láttam, főleg így utólag..
Kamera meg ugye, a gyémántosoktól kapta, de ezen felbuzdulva megkeresem, hogy kinek a terméke használja ezen kamerát, mert ott olyan, hogy fényegyensúly probléma, nagyon nem rémlik..

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#153687) lorcsi válasza Papaj x (#153684) üzenetére


lorcsi
veterán

Na igen a hotspot…
apple-re jottem at a wp után
nem vagyok egy ugyetlen.. de nem sikerult stabilra osszehozni a horspot reszet :(
a wp.. alapbol tudta

(#153688) zolko74


zolko74
tag

[9W LED IZZÓ SAMSUNG CHIP E27 3000K 5 ÉV GARANCIA - 10 DB-OS CSOMAG]

2700Ft a 10db meleg fehér. A 4000K-s sajnos már elfogyott. Elvileg a boltban is adnak ki ennyiért nem csak a webáruházban.
Van több termék csomagakcióban [Link]
A becsavarásnál csak óvatosan mert behorpad a búra :D

(#153689) bul07 válasza zolko74 (#153688) üzenetére


bul07
nagyúr

Akkor ezek szerint az Auchanál lévő üzlettben is lehet
Bár én csak szerdán tudnék bemmeni

De nekem kevés a 3000k nem szeretem a sárgát ledesbe

Semleges 4-5000k na az igen

Pont most akkartam rendelni ilyet

Osram Base matt műanyag búra, 8,5W, 806lm, 4000K, E27 LED körte izzó 2 db
890Ft (ingyen házhiz)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#153690) Papaj x válasza lorcsi (#153687) üzenetére


Papaj x
tag

Hónapokig volt töltőre dugva hostpottal, hiba nélkül. Nem tudom mely rendszer tudja ezt mostanság... De tudom, egyik sem...
Ugyh erre a célra lehet én is intézek egy működőt, így utólag nézve..

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#153691) KROK640 válasza Papaj x (#153686) üzenetére


KROK640
veterán

Szerencsére nekem a Honor V20, azért ha nem gyötröm, nagyon simán kibír két három napot :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#153692) Papaj x válasza KROK640 (#153691) üzenetére


Papaj x
tag

Nekem is a 8t, hostpot nélkül. :)

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#153693) Aryes válasza Papaj x (#153692) üzenetére


Aryes
nagyúr

Légyszi, egyszer írd már le rendesen, hogy hotspot :DDD

(#153694) KROK640 válasza Aryes (#153693) üzenetére


KROK640
veterán

Van logika abban is ahogy ő írja, de tény hogy úgy kell írni ahogy te írod.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#153695) Papaj x válasza Aryes (#153693) üzenetére


Papaj x
tag

Ezt tudtam intézni. :K

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott." - “Vezess úgy, mintha loptad volna”

(#153696) KROK640


KROK640
veterán

https://www.google.hu/amp/s/24.hu/belfold/2022/11/07/debrecen-dkv-villamos-trolibusz-nem-kozlekedik-hetvegen/amp/
Ez sose vezet jóra ha leépitik a tömegközlekedést

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#153697) Atomantiii válasza KROK640 (#153696) üzenetére


Atomantiii
őstag

A végén vissza kell hozni a lovaskocsikat, de ahogy a takarmányárak állnak az sem lenne jó döntés.

(#153698) Csöves válasza Atomantiii (#153697) üzenetére


Csöves
senior tag

A láb, mindig kéznél van.

Aquila non captat muscas.

(#153699) aldebaran válasza KROK640 (#153696) üzenetére


aldebaran
őstag

Kinek, mit intézett a kormánya... :DDD

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#153700) KROK640 válasza Atomantiii (#153697) üzenetére


KROK640
veterán

Látszik hogy ezt a döntést is olyanok hozták akik mindenhova autóval járnak, hétvégén meg maximum kirándulni.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.