Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12351) pictigjis válasza Grande Ale (#12350) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

a douglas.hu-n vasaroltal? eltelt a 21 nap? ellenorizted a curve cash egyenlegedet?

(#12352) Impair1980 válasza pictigjis (#12349) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Jogos! Köszönöm! Várok türelemmel!

(#12353) Grande Ale válasza pictigjis (#12351) üzenetére


Grande Ale
őstag

Hogyne, már rég volt. Írtam is nekik, küldtem screenshot -ot, mert azt kértek. Azóta semmi.

(#12354) TrollBalint válasza TrollBalint (#12347) üzenetére


TrollBalint
addikt

Vissza is kaptam a délután folyamán. Valami olyan - gondolom sablon - szöveggel, hogy a kereskedő 2 tranzakciós kérést küldött (amit nem igazán értek, ha egyszer a terminál szerint elutasította), és 10 nap után visszakaptam volna, de mivel írtamk, így fel tudták gyorsítani ezt a procedúrát.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12355) pictigjis válasza Fifi (#12335) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

kozben volt kartyavaltas nalunk is

az uj fizikai kartyak uton vannak, de a regi egyelore mukodik (az enyem biztosan, a felesegemet meg nem tudjuk): arra van beallitva egy csomo elofizetes, az hbo maxot ma hajnalban gond nelkul le tudtak vonni

minden lehetseges es annak az ellenkezoje is (a felesegem walletjeben be sem frissult a kartyaszam automatikusan az ujra, nalam igen)

(#12356) Yager01


Yager01
senior tag

Azt szeretném megkérdezni, hogy a CURVE mögé rakott hitelkártya amit visszatérítést is fizet a költések után, működik-e abban az esetben ha a CURVE mögött van - mármint kapok -e visszatérítést a vásárlások után? 2en szeretnénk használni de nálam csak C van a Páromnál meg a hitelkártya.

(#12357) Fifi válasza pictigjis (#12355) üzenetére


Fifi
őstag

Ezek szerint te is csomagot váltottál. X-re? Sikerült a "kedvezőbb" havidíjat kialkudni?

(#12358) kapasz válasza Yager01 (#12356) üzenetére


kapasz
tag

Igen, működik így.

(#12359) pictigjis válasza Fifi (#12357) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

igen, dupla x lett belole

(#12360) kapasz


kapasz
tag

A köz tájékoztatására (FYI).

07.27. óta már X-ben vagyok 9 kártyával, melyekkel működik is, de már nem enged újat hozzáadni.

Azt mondja: módosítsak felfelé. Na még az kéne, még egy átállítási / nem működési mizéria. :)

[ Szerkesztve ]

(#12361) Yager01 válasza kapasz (#12358) üzenetére


Yager01
senior tag

:R

(#12362) Thusor


Thusor
őstag

MÁV jegyrendszerében ma sikeresen két tranzakciót könyvelt el a Curve. Elsőre az OTP simple rendszere azt jelezte, hogy nem sikerült a tranzakció, de akkor is levonta a Curve mögé tett kártyáról a pénzt. Másodjára már minden jól ment de újra vonta az összeget. Ilyenkor kinél kell panaszt tenni? MÁV, OTP Simple vagy Curve? Tranzakciós számok meg vannak, de az elutasított tranzakcióról nem kaptam semmit sem. Ugyanúgy mutatja a Curve mintha kétszer ugyanazt fizettem volna egymás után.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#12363) Qtyii válasza Thusor (#12362) üzenetére


Qtyii
tag

Na ez az egy ami miatt hanyagolom ezt a kartyámat... Nem használom csak vesztartalék
Nekem nem fér bele hogy 2x vonjon le pénzt... Többeknek is volt ilyen panaszunk... És még ezután hogy elb*szták még én járjak utána.. Na azt már nem.
Ha esetleg szükség lenne + kártyára akkor használom ne adj isten elhagyom a többit akkor még van ez otthoni külön helyen és így nincs gond.

(#12364) pictigjis válasza Thusor (#12362) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

most volt errol szo. ha akarsz, irj nekik (a curve-nek), de legkesobb 10 nap mulva korrigalodni fog (visszateritest kapsz az elutasitott tranzakciora)

[ Szerkesztve ]

(#12365) Thusor válasza pictigjis (#12364) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm szépen a válaszodat. Akkor megvárom a 10 napot, mert nem olyan nagy összeg. Ha esetleg addigra se jönne vissza a pénz akkor majd reklamálok. Ez látszódni a fog a curve appban, hogy visszatérítés jött?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#12366) ACE- válasza pictigjis (#12364) üzenetére


ACE-
addikt

De általában ez sokkal hamarabb megtörténik...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12367) pictigjis válasza Thusor (#12365) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

kulon nem, de a mogottes kartyan latni fogod. illetve az elutasitott, vagyis az elso tranzakcional "this payment has been fully refunded..." szoveg lesz a back in time opcional

(#12368) Thusor válasza pictigjis (#12367) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a válaszodat. Akkor már csak ki kell várnom a refundot.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#12369) axioma


axioma
veterán

Valamelyik nap a curve a visszateritest gyujto kartyan maradt [rutintalan vagyok me'g, kerestem hogy netes vasarlasra hol vannak az adatok], es egy 35ezer Ft terhelest 35ezer font-kent ir decline-olva... me'g szerencse hogy nem jo kartyan volt, ha ilyen a normalison probalkozassal lett volna [annyi nullaval kevesebbel, amennyire van fedezet] azert ciki lenne rendesen...

(#12370) tobias40 válasza axioma (#12369) üzenetére


tobias40
veterán

Ezt csak én nem értem? :U

(#12371) TrollBalint válasza Thusor (#12362) üzenetére


TrollBalint
addikt

én pont a napokban jártam így, annyi, hogy én terminálnál, így volt az elutasított tranzakcióról papírom, amit kért is a Curve. (Nem tudom mennyire szükséges ez nekik) De az alapján 1-2 nap alatt visszakaptam az összeget. Egyébként igen, ezt írták, hogy egyébként meg kb. 10 nap és automatikusan visszakerül.
De ettől függetlenül majd írd meg tényleg visszakerült-e és kb. hány nap után

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12372) pictigjis válasza axioma (#12369) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

az csak display error, mert a curve cash pontok tovabbra is gbp-alapuak

(#12373) Fifi válasza tobias40 (#12370) üzenetére


Fifi
őstag

Fordítok ;)

A Curve cash kártyája (ezt nevezte visszatérítést gyűjtő kártyának) volt aktív a Curve appban, amikor 35eFt-ot költött volna, de persze azon nem volt ennyi pénz. Az elutasított tranzakció összegénél meg rosszul szerepelt a devizanem (HUF helyett GBP).

User & Curve error egyszerre. :D

(#12374) kircsi21 válasza kapasz (#12360) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Nálam is ugyanez van/volt, én is akkor váltottam X-re és nálam is pont 9 kártya volt hozzáadva. Amatőr módon a hónap elején kapott ex BB UPC kártyát nem frissítettem az X-es upgrade előtt... Így már csak úgy tudtam újra hozzáadni, hogy levittem a kártyaszámot 5 alá. Mondjuk nem volt igazán nagy érvágás, kidobtam az amúgy sem használt Vivid-eket, meg egy lustaság miatt nem törölt régi Revolutot. Kíváncsi leszek, hogy később lesz-e valami korlátozás az 5-nél több hozzáadott kártya esetén, vagy ezzel a lejáró kártyás "módszerrel" megy majd a kártyaszám-csökkentés az előírt 5-re.

(#12375) tobias40 válasza Fifi (#12373) üzenetére


tobias40
veterán

OK,én nem vagyok ilyen nagy Curve felhasználó,csak érintéses fizetésre és néha deviza kp. felvételre használom.A többi funkció nekem "kínai" de erre meg tök jó amire nekem kell.. :D

(#12376) pictigjis válasza kircsi21 (#12374) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

nekem meg ma tiltotta le a kartyamat a kh egy gyanusnak velt tranzakcio miatt, es mivel nekem is boven tobb, mint 5 kartyam van bent, most szivas lesz

(#12377) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, olvastam az összefoglalóban, hogy a fizikai kártya érintéses fizetése esetén gond lehet bizonyos összeghatár felett, vagy néhány tranzakció után, viszont ez nem érinti a GPay-es fizetéseket. Nálam viszont kb minden harmadik GPay-es fizetés elutasításra kerül. Teljesen random helyeken és időben és összegeknél. Ha többször próbálom, akkor többször elutasítja az adott terminál. Viszont utána GPay-en más kártyát választva mindig megy, de a Curve-vel nem.

Valakinek van hasonló tapasztalata? Miért lehet ez? Én mindig telefonnal fizetek, így majdnemhogy használhatatlanná válik a Curve nálam, annyira kényelmetlen a sok elutasítás. Megjegyzés: viszonylag új kártyám van, magyar binnel.

(#12378) Qtyii válasza TrollBalint (#12371) üzenetére


Qtyii
tag

300e ft os repjegyeket ne akarjon már 2x terhelni azért.... na.

Ez így nem túl praktikus mert, ha például utazni akarsz és repjegyet meg szállás foglalnál pl pl 600eft-ért ... azért legye a számlán min.1,5 milla????!!! nehogy a végén még ne tudd kifizetni...és addig a curve használja a pénzemet... hogy van ez?
10 nap múlva visszakapom ... köszönöm nem kell ez a hercehurca.. minek is ?
mivel járok jobban mint rendes kártyával?

[ Szerkesztve ]

(#12379) axioma válasza tobias40 (#12370) üzenetére


axioma
veterán

tobbieknek kosz, jol dekodoltak, az jo ha csak kijelzesi hiba, en kerestem gyorsan masik kartyat mielott gyerek lemarad a golyatabor helyekrol...

[ Szerkesztve ]

(#12380) Mauzes válasza Mauzes (#12377) üzenetére


Mauzes
őstag

Mod: az elutasítások oka mindig "egyéb hiba", 050 vagy 074 kód. De nem csak elutasítás van, hanem olyan is, amikor a POS azt írja, hogy sikertelen, akkor nálam zárolja a pénzt (a bankom általában küld is sms-t, hogy vásárlás volt), de később a Curve azt írja, hogy fully refunded.

(#12381) ACE- válasza Qtyii (#12378) üzenetére


ACE-
addikt

Hát ja, ha ilyenen aggódsz akkor használd a saját kártyádat, bár az sem kizárt hogy azzal sem fog mindig minden egyből működni. ;) egyébként nekem online vásárlásnál már hosszú idők óta soha nem volt semmilyen elutasításom... Gpay-el sem nagyon, fizikaival nem mostanában fizettem. Ja és az én Curve kártyámat használja az asszony is, szóval napi 4-5 tranzakció van minimum, de inkább több.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12382) TrollBalint válasza Qtyii (#12378) üzenetére


TrollBalint
addikt

Egyet értek veled, és szerintem se feltétlen jó ez a módszer, nem tudom hogy működik, találgatni lehet, de nem sok értelmét látom. Ezzel vagy együtt lehet élni, vagy elkerülni. ha biztosra (biztosabbra ) akarsz menni, akkor nem érintéssel fizetsz. Én mindig a Curve-vel fizetek, és 15-ből 14x ugyanaz a kártya van mögötte, most volt évek óta először gondom.Mivel nem nagy összeg, kibírom, de nyilván egy 1,5 milliós terhelésnél nem így állnék hozzá, de azt lehet nem is így intézném :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12383) ACE-


ACE-
addikt

Na megkaptam én is a fizikai kártyát, régi töröl Wallet-ből (nem biztos hogy jól tettem), új hozzáad, SMS-ben kód beír, majd azt mondja kész, de ennek ellenére azt írja hogy a beállítás folyamatban van... ez egy idő után jó lesz vagy mást próbáljak?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12384) kapasz válasza ACE- (#12383) üzenetére


kapasz
tag

Én is ma kaptam meg az X-es új fizikait. Most épp jól működik a régi fizikai + Walletokban az ideiglenes virtuális, nem is tudom, hogy akarjam-e aktiválni az újat egy darabig.

Az aggaszt a leginkább, hogy kidobatja velem az 5 fölötti kártyáimat, ha már megszűnik ez a hibrid rendszer.

(#12385) unicumnext válasza kapasz (#12384) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Nekem 3 hét alatt nem tudták megoldani a wallet hozzáadási hibát, pedig szerdán megyek nyaralni, akkor szeretem volna használni.

(#12386) zerodot válasza ACE- (#12383) üzenetére


zerodot
aktív tag

Nekem még a múltkor, az új virtuális berakásánál volt ez a "beállítás folyamatban..." és nem javult meg magától, újra kellett csinálnom az egészet (törlés, újra berakás).

#12384 kapasz
Én még a múlt héten megkaptam, de szintén nem aktiváltam, a héten még lesz pár nagyobb összegű vásárlásom, majd inkább csak utána cseszem szét az épp működő setupot... :DDD

(#12387) ACE- válasza unicumnext (#12385) üzenetére


ACE-
addikt

És mi a hiba?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12388) unicumnext válasza ACE- (#12387) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Nem lehet a kártyát hozzáadni wallethez kiírja vegye fel a kapcsolatot a bankjával. Kb 2 hete ülnek a dolgon az IT-sok.
Igen ki van törölve az előző. :) Sőt egy darab kártya sincs hozzáadva, de más kártyával működik a hozzáadás.

(#12389) ACE-


ACE-
addikt

Na szuper most ott vagyok hogy app-ból hozzá lehet adni, de ha törlöm, és manuálisan adnám hozzá, akkor nem megy, miszerint már hozzáadtam :D Mondjuk ERSTE-vel kb. ugyanez a gond, appból hozzá lehet adni, és szépen működik, de manuálisan nem tudom...
A manuális azért jobb, mert a Google-be olyankor elmenti a kártyaadatokat, így esetleges online fizetésnél onnan be tudom tölteni, leegyszerűsítve a fizetést.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12390) kapasz válasza zerodot (#12386) üzenetére


kapasz
tag

Vajon meddig lehet késleltetni az új kártya aktiválását?

Szempontom ugyanez, nem szeretném a most jól működő rendszert elrontani nyaralás előtt.

(#12391) pictigjis válasza kapasz (#12390) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ha amugy mukodik a regi, kb. barmeddig (es a regi kartya koltesei a limiteknel sem fognak megjelenni)

(#12392) zerodot válasza kapasz (#12390) üzenetére


zerodot
aktív tag

A support szavaiból nekem is úgy jött le, hogy kb bármeddig. (De ki tudja...)

“On a positive note, your current Curve Card will still work until you activate the new physical card, so you will be able to find a time that suits you best for when to activate the new card and update your digital wallets with the new card details.”

(#12393) kapasz válasza pictigjis (#12391) üzenetére


kapasz
tag

No igen, mostában párszor jól jött a napi 370 ezer Ft ATM-ből, és semmi nyoma az appban...

A két kártya lejárata között 2 hónap van (2025-ben), de azért gondolom, egy idő után elveszettnek nyilvánítják majd az újat és letiltják.

Ha csomagot módosítanék felfelé, akkor még egy harmadikat is útnak indítanának, micsoda technika! :C

(#12394) ZYARTY


ZYARTY
újonc

Üdv!
Nézzétek el nekem új vagyok ebben.
Ugye van egy Curve kék kártyám, amit parosítottam a Takarékbank kártyámmal.
Le is tudok pénzt venni majd a Curve-val.
A kérdésem az ha Curve kartyaval veszek le Takarekbankos automatabol mondjuk 100 ezer forintot ennek van valami mas költége is?
Mert ugye ha a Takarek bankos kartyammal teszem az ingyenes.

(Az ok főként az amiert Curvet valasztottam az a Takarekbankos kartyak silany minősége, kb 6 havonta csereltetni kell mert szétkopik..)

[ Szerkesztve ]

(#12395) kapasz válasza ZYARTY (#12394) üzenetére


kapasz
tag

Igen, ez így működik, nincs semmilyen más költsége.

Lehet, hogy először még csak kevesebbet enged kivenni, de azért minimum napi 75 ezret, jobb esetben 92 ezret (200 font), de vásárolni is kell a Curve kártyával és akkor idővel felemelik napi 370 ezer forintig.

A mindenkori ATM limit az applikációban, lent ACCOUNT, abban CARD LIMITS menüpontban látható.

[ Szerkesztve ]

(#12396) ZYARTY válasza kapasz (#12395) üzenetére


ZYARTY
újonc

Jól látom, hogy az esetemben 185 ezer a napi limitem?

[ Szerkesztve ]

(#12397) kapasz válasza ZYARTY (#12396) üzenetére


kapasz
tag

Igen.
Két egymás utáni tranzakcióból is ingyenes, ha az ATM csak 100-at adna ki egyszerre.

(#12398) unicumnext


unicumnext
aktív tag

Tudom picit off topic.
Akinek van Zen kártyája is az most hogyan tölti? Utolsó mentsváram a BB(MKB) kártyáról sem lehet már tölteni rá.

(#12399) pictigjis válasza unicumnext (#12398) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

nagyon off, főleg, mert saját topikja is van

(#12400) unicumnext válasza pictigjis (#12399) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Köszi, ezt nem is vettem észre annó mikor néztem még nem volt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.