Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) ddsteel válasza Grande Ale (#12297) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Ezzel én nem kísérletezgetnék. Amennyire itt olvastam, úgy emlékszem, volt olyan, akinél szó nélkül letiltottak ezt-azt a túllépett tranzakció miatt. Ha rosszul emlékszem, akkor bocs. Az biztos, hogy a curve nem a kommunikációjáról híres... Tehát valószínűleg nem figyelmeztetnek, hanem szó nélkül lépnek. Várj egy napot, az a tuti. És persze legyen sok egyéb vásárlásod is, ne csak a kp felvét. Közben mondom, hogy az Auchanban most először sikeresen fizettem Curve-vel és NFC-vel. Megijedt a pénztár attól, hogy a zsebemben kivételesen ott volt a fizikai kártya :)

(#12302) mobal


mobal
MODERÁTOR

Ha lehúzom a kártyát mindig eldobja, hogy túl sokat próbálkoztam rossz pin kóddal unlockoljam. Account menü alatt viszont a kártya unlocked. Akkor mi a teendő?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#12303) Grande Ale válasza ddsteel (#12301) üzenetére


Grande Ale
őstag

Persze, van sok vásárlásom, csak ezt a kártyát használom. Várok akkor holnapig biztos ami biztos. Mondjuk ez a 370-es határ is tök jó. Nem szoktam kivenni amúgy ennyit közel sem, csak most szükség van készpénzre. OTP egy tranzakcióval százat enged, azért gondoltam, hogy kiveszek négyszer százat.

(#12304) koxkids


koxkids
őstag

Curve ma jól megszivatott…
Azt hittem közel hasonló árfolyamon vált mint a Revolut tette volna (~400HUF)
Hát nem… ahogy néztem a Go back in time funkcióval is Ft-ban terhelné a Revolut kártyám..

Tanuló pénz..sajnos a MC kalkulátoros dologról lemaradtam :(( Ott is 410..

[ Szerkesztve ]

(#12305) M@Db0Y válasza koxkids (#12304) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Ha a revolutos kártyát eurora állítod curveben és arra tolsz egy GBIT-et, akkor nem eurot fog terhelni?
Néha én is belekevered ebbe a gbit dologba, de szerintem itt ez történne.

[ Szerkesztve ]

(#12306) zerodot válasza M@Db0Y (#12305) üzenetére


zerodot
aktív tag

Így van ahogy írod. GBIT-tel ki lehet javítani. Átrakod euróra állított Revolutra, az eredeti kártyára pedig visszakapod a forint összeget.

[ Szerkesztve ]

(#12307) koxkids válasza zerodot (#12306) üzenetére


koxkids
őstag

Megnézem :K . Mennyi idő míg jóváírják az eredeti terhelést?

(#12308) zerodot válasza koxkids (#12307) üzenetére


zerodot
aktív tag

A Curve azonnal rendezi; banktól függ mennyi idő alatt írja jóvá. Jellemzően 1-7 nap.

(#12309) koxkids válasza zerodot (#12308) üzenetére


koxkids
őstag

Siker!!!! Köszi :C
Ezután résen leszek.

Ezek szerint nem olyan up to date a Curve árfolyama a Revoluttal szemben :B

(#12310) pictigjis válasza koxkids (#12309) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

komolyan, ÖSSZEFOGLALÓ

szívesen

(#12311) JóGéza


JóGéza
aktív tag

Ma sikerült fizetnem Simple felületen angol bines kártyával.

(#12312) ZYARTY válasza unicumnext (#12252) üzenetére


ZYARTY
újonc

Hello!
Mennyi idő volt míg a kártya megérkezett?
Ki kézbesítette??

(#12313) ACE- válasza ZYARTY (#12312) üzenetére


ACE-
addikt

1-2 hét, de lehet több is. A Magyar Posta kézbesíti sima levélként.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12314) sopruk


sopruk
aktív tag

Kaptam egy mailt a Curve-től, hogy hamarosan lejár a kártyám, küldik az újat, ellenőrizzem a címem, 14 napom van rá, hogy módosítsam.
Aztán egy órára rá kaptam még egy mailt, hogy úton van a kártyám... :D

(#12315) kanyi51 válasza sopruk (#12314) üzenetére


kanyi51
senior tag

Nekem az E-mail arról szolt hogy már elküldtek egy új kártyát, bár a régi még sokáig érvényes lenne. 10-15 nap elvileg azt írtak.

(#12316) sopruk válasza kanyi51 (#12315) üzenetére


sopruk
aktív tag

Nálam 3 hét múlva jár le és 10-25 nap múlva érkezik...

(#12317) axioma


axioma
veterán

Mult heten volt egy csomo tranzakciom egymas utan, lehet valahol latni a sikerteleneket is? (Webkincstar bugosan irta jova - nekem kedvezoen -, de reportolnom kene... es mas sikerteleneket latok mint declined, ezeket nem.)

(#12318) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Üdv uraim!
Pár napja üzembe helyeztem a kártyámat ami tökéletesen működik, viszont azzal nem vagyok képben, hogy ezen a kártya kézbesítési összegén kívül amúgy a kártya havonta díjmentes vagy vonni fog bizonyos összeget? Semmi hasonló írást nem találtam alkalmazáson belül erről.
Kék kártyám van.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#12319) zerodot válasza Ngtx (#12318) üzenetére


zerodot
aktív tag

A kéknek nincs havi díja, csak ez a kiszállítási díj.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#12320) ACE-


ACE-
addikt

Jelentem a book24 és a Libri-nél és Lira-nál is Gbit után megtartotta az MCC-t, legalábbis ERSTE MAX szerint, mert persze az MCC-t nem látom. :C

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12321) pictigjis válasza ACE- (#12320) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ez nem a gbit-en mulik, az mcc mar az eredeti vasarlasnal megvaltozik vagy nem valtozik meg

mondjuk a libri es a book24 mcc-je eddig sem valtozott, nem? az 5192 javitasat kertem ugyan korabban (es amiket akkor kertem, azokat meg is csinaltak), de mintha olyanod egy kisebb webshopnal lett volna

(#12322) ACE- válasza pictigjis (#12321) üzenetére


ACE-
addikt

5192-t 5999-re változtatta régebben, most átviszi. Összefoglalóba is Te írtad be.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12323) pictigjis válasza ACE- (#12322) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

5399-re, de szerintem a book24 es a libri nem ezt hasznalja. de majd visszakeresem, ha lesz idom

de ha megis ezt hasznaljak, akkor orom-boldogsag, megcsinaltak, amit kertem (az 5192-re be is van irva, hogy ellenorzesre var, csak azota nekem nem jott ilyen vasarlas)

[ Szerkesztve ]

(#12324) Fifi válasza zerodot (#12298) üzenetére


Fifi
őstag

Előfizettem a Curve X-re.

Májusban kaptam az új dizájnos kártyát, mert akkor váltottam HUN BIN-re, mégis jött e-mail és az alkalmazás is mutatja, hogy küldik az új kártyát ....

(#12325) Ngtx válasza zerodot (#12319) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#12326) kapasz válasza Fifi (#12324) üzenetére


kapasz
tag

Nálam is ugyanez, és persze a Google Pay egyből megszűnt működni, ahogy kell. (irónia)

Pedig volt egy bejegyzés, hogy ők is rájöttek, az ilyen friss kártyát fölösleges ugyanolyanra cserélni, csak magukat meg az ügyfeleket szívatják vele.

[ Szerkesztve ]

(#12327) sb válasza pictigjis (#12323) üzenetére


sb
veterán

De "kézi" (tehát az ügyfélszolgálattól kért, és nem az app-on belül megnyomott) GBIT-nél még mindig módosul az MCC, nem?

(#12328) ACE- válasza sb (#12327) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem már elég régen volt szükségem ilyenre...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12329) pictigjis válasza sb (#12327) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

igen, a "manualis" gbit tovabbra is 8999-et fog kapni

(#12330) Fifi válasza kapasz (#12326) üzenetére


Fifi
őstag

Dettó, írhatom át mindenhol ahol regisztrálva van a Curve kártya, ha meg megjön a fizikai és aktiválom akkor megint :W

(#12331) unicumnext válasza Fifi (#12330) üzenetére


unicumnext
aktív tag

és reméljük nektek fog működni GPay nekem 2 hét alatt még nem sikerült megoldaniuk :D

(#12332) Fifi válasza unicumnext (#12331) üzenetére


Fifi
őstag

Kipróbáltam, nálam működik. :K

1. GPayben kártya lecserélése - régi eltávolít, új hozzáad
(persze appban nem ment, mert ez a google playben az alapértelmezett családi fizetőeszköz, így csak weben)
2. Revolutban 4eFt teszt feltöltése Gpay-jel
3. Pénz a Revoluton jóváírva

(#12333) zerodot válasza Fifi (#12332) üzenetére


zerodot
aktív tag

Akkor legalább ezzel szerencséd van :) Bár az nfc fizetés nálam is működik, de a Revolut GP töltés nem.

Amúgy (megintcsak elvileg) a régi fizikai kártyádnak működnie kellene, míg nem aktiválod az újat. Szóval nem feltétlen kell most mindenhol átirnod. Sőt nekem azt válaszolták, elég akkor aktiválni, mikor nekem megfelel, addig használhatom a régit...

(#12334) ACE- válasza Fifi (#12330) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem műkszik a régi (lila) beregisztrált kártyámmal az online fizetés, pedig útban van az új sokszínű kártya...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12335) Fifi válasza ACE- (#12334) üzenetére


Fifi
őstag

Nekem meg nem működik az online fizetés a nálam lévő fizikai kártya (tarka fekete/fehér/piros) adataival - innen vettem észre, hogy kártyacsere lesz -, csak az alkalmazásban lévő új virtuális kártyával :D

Magát a fizikai kártyát meg nem is használom, mert vagy telefonnal fizetek (GooglePay) vagy órával (GarminPay), de ez is ritka szinte 99,9% online fizetek.

Meghagyom a Topikgazdának a szolgáltató regulázását én már öreg vagyok a "support"-tal való csevegéshez, rutinból cserélem már a kártya adatokat mindenhol ... (GooglePay, PayPal, SimplePay, Garmin Pay stb.).

Remélem, ha megjön az új fizikai, aktiválom, megint lecserélem mindenhol és az elkövetkező 3 évben ezzel nem kell foglalkozni ... bár 1 év múlva amikor lejár a Curve X akciós csomagja, tuti megint kártyacsere áldozata leszek :O

Szerintem mind mazochisták vagyunk itt. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12336) zerodot


zerodot
aktív tag

Na kipróbáltam, nekem simán működik a régi kék fizikai is (online, kártyaadatokat bepötyögve). Pedig ez még UK bines :)

Legjobb, hogy a limiteknél nem is számolódott be a tranzakció :D

(#12337) pictigjis válasza Fifi (#12335) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

sajnos ez ilyen, a kartyavaltas ilyen vacakolos mindenkinek, es barmi lehetseges

(#12338) sb válasza Fifi (#12335) üzenetére


sb
veterán

Gondolj arra, hogy mi lenne Curve nélkül.
Pont attól kímél meg, hogy ugyanezt 5 másik lejáró kártyával meg kelljen csinálnod. ;) Lehet, hogy több helyen cseréled, de így csak ezt az egy kártyát legalább.

Én magam indítottam a kártyacserét az X megrendelésével. Nálam is rögtön működött GPay alatt a kártyacsere (amint töröltem a régit, addig nem :) ). És én is azért cseréltem ott le mert ahogy kicserélték az app-ban a kártyát és elindították a fizikai kártyacserét, azonnal megszűnt működni a régivel az online fizetés a Gpay-en, telefonon keresztül (is).

@pictigjis
Köszi!

@ACE-
Nekem akkor volt amikor visszatérítés jön egy kártyás fizetésre. Onnantól én nem tudom GBIT-elni a maradékot. Bár a Curve valamelyik leírásában arról van szó, hogy ilyenkor is lehetne...

[ Szerkesztve ]

(#12339) TrollBalint


TrollBalint
addikt

Kedden volt egy sikertelen tranzakcióm (érintéses), majd utána próbáltam bedugással, azzal ment. Ma azt látom, mind a kétszer levonta a mögöttes kártyáról a pénzt. Írtam ma supportnak, viszont miután megnyomtam a submit gombot csak egy fehér oldal fogadott, és e-mailt sem kaptam arról, hogy tettem egy ilyen kifogást. Ez így normális, vagy elakadt valahol a process és csináljam újra?

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12340) pictigjis válasza TrollBalint (#12339) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

es az appban mit latsz az elutasitott tranzakcional (go back in time mezo)?

(#12341) TrollBalint válasza pictigjis (#12340) üzenetére


TrollBalint
addikt

ugyanazt, mint a sikeresnél, hogy választhatok másik kártyát, amire ráterhelhetem

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12342) pictigjis válasza TrollBalint (#12341) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

az sose jo :) de alapvetoen ezek a tetelek legfeljebb 10 nap mulva automatikusan korrigalodnak (kapsz egy visszateritest)

(#12343) TrollBalint válasza pictigjis (#12342) üzenetére


TrollBalint
addikt

Mindenesetre írtam nekik újra, és az történhetett, hogy első alkalommal is beérkezett a panaszom, csak a böngésző rosszul mutatta. (Szerintem kellett volna kicsit görgetnem a telefonon) És mikor megírtam másodjára, akkor Mary volt olyan kedves, hogy írt két levelet is. (De arról, hogy csináltam egy ilyet, nem jött automata levél, aminek én személy szerint örültem volna). Egyikben megírta, hogy odaadta valami gyorsreagálású csapatnak és azok fognak vele foglalkozni, de alapvetően nem érkezett a fogorvostól (merthogy ott fizettem :) ) nem jött olyan "igény", hogy nem kell, a másik levélben meg azt írta, hogy mivel már írtam egyet, ezért ezt zárja.

Alapból nem írtam volna ilyet, mert amíg a bankomnál az volt mindkét összegre, hogy zárolt, úgy voltam vele, hogy úgy is csak az egyiket fogják levonni. Aztán ma vettem észre, hogy mindkettő le lett vonva, mondom akkor viszont írok nekik.

Mindenesetre jövő kedden megint megyek oda, akkor majd mondom, hogy tömjenek mégegy fogat, akkor is, ha nincsen lukas, mert már ki van fizetve :DD

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12344) pictigjis válasza TrollBalint (#12343) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ez a sablonszoveg, hogy a terminaltol hozzajuk nem erkezett elutasitva jelzes, ezert feldolgoztak blablabla. ha ranez valaki, akkor hamarabb inditani fogjak a visszateritest

(amugy a penzed a curve-nel van duplan, nem a fogorvosnal, igy hiaba probalkoznal extra tomessel :D)

(#12345) TrollBalint válasza pictigjis (#12344) üzenetére


TrollBalint
addikt

afranc, akkor az ingyen tömést is buktam :DDD

Mindenesetre írta a levélben, ha bármi kérdésem van, keressem őket nyugodtan. Ha néhány napon belül nem ír valami bíztatót, akkor fogom magam és élek ezzel a lehetőséggel.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12346) ACE- válasza TrollBalint (#12343) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem ugyanez volt egy strand belépő vásárlásnál, egy automatánál vettem jegyet, de nem adott ki, de én mutattam hogy levonta. Ott mégcsak sikertelent sem mutatott a terminál. Erre beengedtek. Majd rá 1 hétre jött visszatérítés hogy sikertelen volt a tranzakció...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12347) TrollBalint válasza ACE- (#12346) üzenetére


TrollBalint
addikt

szóval csak nem voltam (vagyok) eléggé türelmes? Azt hittem, amíg az adott szolgáltató nem igényli, addig zárolva marad a mögöttes banknál. De hát mindennap tanul valamit az ember :)

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12348) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!
Booking appba vásároltam két hete Curve kártyával (shop now), de nem kaptam meg a 4%-os jutalmat. Indítottam egy chat-et, de nem válaszolnak! Mi tévő legyek?
Köszönöm a segítséget!

(#12349) pictigjis válasza Impair1980 (#12348) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

a feltetelek eleg vilagosak, ezek mind megtortentek mar? szerintem nem...

(#12350) Grande Ale válasza Impair1980 (#12348) üzenetére


Grande Ale
őstag

Nekem sem adtak semmit, Douglas vásárlásnál. Szerintem felejtős.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.