Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12151) ACE-


ACE-
addikt

Találkozott már valaki azzal a hibával hogy próbálnék Gbit-elni (minden más ment) de egy tankolást nem tudok, azt írja még a tranzakció oldalán, hogy "We were unable to check for additional info, please check your connection and try again." De ha más tranzakciót választok akkor nem írja ezt, és megy a Gbit is.

Na úgy tűnik csak halódik a rendszer, egyszer megy, egyszer nem...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12153) pictigjis válasza ACE- (#12151) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

megvolt az erste max zárás, minden magyar mostanában gbit-el :D

(#12154) ACE- válasza pictigjis (#12153) üzenetére


ACE-
addikt

Jah, én is erre gondoltam :D de vicc azért hogy a napi 20 tranzakciós limitet nem lehet SEHOL megnövelni az ERSTE Max-nál... régi netbankban az is ment, ez is visszafejlődött...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12155) kapasz válasza pictigjis (#12153) üzenetére


kapasz
tag

Még nem mindenkinél volt meg a zárás.

[ Szerkesztve ]

(#12156) pictigjis válasza kapasz (#12155) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

az appban már látszanak a dolgok, sms még ide sem jött. ma szokás szerint megcsúszott a rendszer

(#12157) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Valaki akinek van a cibnél internet kártyája, le tudja tesztelni, hogy hozzá lehet-e adni a curve-höz? Nem a virtuális kártyára gondolok, hanem a fizikai internet kártyára aminek az éves díja 1700 Ft. Mert ha működik vele akkor visszaadom nekik a normál bankkártyát, és kérek helyette egy ilyet így olcsóbban kijövök.

(#12158) instantwater válasza pictigjis (#12149) üzenetére


instantwater
addikt

Ezt részleteznéd kérlek?
Milyen kártya?
Árfolyamnyereség céljából érdemes ilyet csinálni?
Ha jól sejtem GBIT a dolog kulcsa.
Köszi

(#12159) ANOka válasza dredjudge84 (#12157) üzenetére


ANOka
őstag

Régen hozzá lehetett, nálam fel volt véve.

De amikor jött ez a Curve X-es díjb@szás díjszabás, akkor ezt eltávolítottam (kb. ~2 hete), hogy beleférjek az 5 kártyás limitbe.

Szerk.:
pictigjis
A részletek engem is érdekelnének.
(Igaz, jelenleg CIB hitelkártyám/hitele(i)m van és nem biztos, hogy ismét akarok még egy másikat egy másik banktól.)

[ Szerkesztve ]

(#12160) kapasz válasza pictigjis (#12156) üzenetére


kapasz
tag

Olyan 10 km/h sebességgel halad a folyamat. Közben már itt Budapesten is megtörtént a zárás. :)

[ Szerkesztve ]

(#12161) kapasz


kapasz
tag

Az miért lehet, hogy bár az app 370 ezer Ft napi ATM limitet ír, mégis csak 100-at enged kivenni? (Nem OTP ATM limitről van szó)

Limittúllépést ír, pedig a 100 ezer Ft se nem 200 font se nem 370 ezer Ft...

(#12162) pictigjis válasza kapasz (#12161) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

mi a pontos uzenet?

(#12164) kapasz válasza pictigjis (#12162) üzenetére


kapasz
tag

Az egyik Curve kártya esetében az appban is van üzenet: "The limit of your payment card has been reached". - Ezután már fizetni sem lehetett a Curve-vel, úgy, hogy OTP debit volt mögötte. Viszont a mögöttes OTP-s kártyával szólóban ez után is lehetett fizetni.

A másik Curve mögött Revolut volt és ott csak az Erste ATM írta ki, hogy limittúllépés, az appban nincsen semmi.

Mindkét esetben pontosan 100 ezret sikerült először kivenni ATM-ből, a további kísérleteknél a legkisebb összegre is azonnal kiadta az ATM a kártyát egy limittúllépéses üzenet kíséretében. (Az ATM pontos üzenetét nem tudtam feljegyezni.) Mindkét kártyánál nemrég volt csere magyar BIN-re és 370 ezer Ft az appban jelzett ATM limit. Még nem álltunk át Curve X csomagra.

Az appban válaszra vár a bejelentés, csak robottal tudtam chatelni, ő továbbította a threadet egy humán erőforrásnak.

[ Szerkesztve ]

(#12165) JóGéza válasza kapasz (#12164) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Mennyi az online napi limit a kártyán? Online tudtál fizetni utána vele?

(#12166) pictigjis válasza kapasz (#12164) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ez az üzenet azt jelenti, hogy a mögöttes kártya jelzett limittúllépést a curve felé

a curve használatához az online vásárlási limitet kell elég magasra állítani

(#12167) pictigjis válasza pictigjis (#12166) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ha a curve kartya limitjet lepned tul, mas az uzenet

összességében két lehetséges okra gyanakszom: az egyik esetben az otp-kártya internetes limitjével lehet gond. ha az amúgy magasra van állítva, akkor simán el tudom képzelni, hogy az erste úgy állította be az atm-jeit, hogy idegen kártya esetén már nemcsak tranzakciónkénti maximum 100 ezer forintos limit van, hanem ez egyben egy adott kártyaszám napi limitje is, amelynek használatával csak a következő nap lehet újra készpénzt kivenni

[ Szerkesztve ]

(#12168) kapasz válasza pictigjis (#12167) üzenetére


kapasz
tag

JóGéza, pictigjis: köszönöm.

Az OTP-nél elég logikus az online limit, azt majd megemeljük.

A két Curve két különböző ATM-ben volt sikeresen használva és az OTP-s hátterű aztán más ATM-ben is volt próbálva. Ott szinte biztosan az online limit a gond.

De a Revolutnál nincsen ilyen, az appban ellenőriztem.

[ Szerkesztve ]

(#12169) kapasz válasza pictigjis (#12167) üzenetére


kapasz
tag

Közben megtaláltam az Erste ATM limitjét is: 2022. február 28-án korlátozták le az idegen kártyáknál napi 150 ezer Ft-ra. Darabszám limit nincsen odaírva, de ezek szerint 1 tranzakció / idegen kártya / nap. Hát akkor ez lehetett a gond.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#12170) Doky1988


Doky1988
senior tag

Üdv!

Srácok az ingyenes csomag miben változott konkrét? Mert történt egy olyan manőver, hogy június 30-ig kellett volna megérkeznie a kártyámnak, mivel júniusba lejárt a régi kék kártyám. Nos ez csúszott majd 2 hetet, időközben azthittem azért nem kaptam meg, mert nem a Curve X csomagban vagyok, beállítottam azt, erre akkor kaptam egy e-mailt, hogy 10-25 munkanapon belül küldik az új kártyám?!?! Na most a bökkenő, hogy megkaptam ma a lejárt kártyám utáni ingyenes cserét... Amiről azthittem, hogy fajin minden, megpróbáltam beaktiválni, és kiderült, hogy My Account/Card detailsnál teljesen más számsor szerepel.Tehát csomagváltás miatt küldtek még 1 kártyát.Most ilyenkor mizu? Ha csomagot akarok váltani vissza azaz "Downgrade yout plan" a "Manage your plan" opción belül akkor meginn postáznak egy új kártyát??

[ Szerkesztve ]

DokY | www.zsolti.hu

(#12171) ANOka válasza Doky1988 (#12170) üzenetére


ANOka
őstag

Sztem még senki sem downgrade-elt itt.
Én azon is csodálkozok, hogy az X-es upgrade miatt mi a francnak küldtek - nekem is - új kártyát? :F (Azt ma kaptam meg.)

Gondolom az előző megy a levesben, pedig az érvényességi ideje még nem járt le.

(#12172) pictigjis válasza ANOka (#12171) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ezt a felesleges kártyaküldözgetést elvileg megoldották... állítólag... talán...

No needless reissues:
Previously, some Curve users upgrading from the free subscription to Curve X were being sent a replacement Curve X card despite not needing it. This issue has now been resolved.

(#12173) Doky1988 válasza ANOka (#12171) üzenetére


Doky1988
senior tag

Akkor ezekszerint nem csak én jártam hasonlóan.. totál nem értem.. itthon bárhol váltasz csomagot, azért nem kapsz új kártyát.. most ha visszaváltanék az ingyenes alap csomagra, akkor meginn új kártyát küldenének? :Y :C :F :W

DokY | www.zsolti.hu

(#12174) Kátai


Kátai
senior tag

Ezt itt kötelező megcsinálni(biztonsági azonosítás)?
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#12175) pictigjis válasza Kátai (#12174) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

a szemelyazonossag ellenorzesere gondolsz? nem is ertem a kerdest, meg jo, hogy muszaj

(#12176) Kátai válasza pictigjis (#12175) üzenetére


Kátai
senior tag

Igen.
Azért kérdeztem,mert most kaptam új kártyát és az első kártyám óta még nem kértek ilyet.

(#12177) pictigjis


pictigjis
Topikgazda

úgy tűnik, van egy kis általános hiba, épp nem működik a gbit

(#12178) ACE- válasza Kátai (#12176) üzenetére


ACE-
addikt

Feltehetően nem használtad olyan intenzíven, hogy szükség lett volna rá...most sem kell megcsinálnod csak addig nem tudod használni a szolgáltatást...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12179) ollie válasza Doky1988 (#12173) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én most próbálok downgrade-elni, de már 5 napja nem válaszolnak a kérésemre.

***

(#12180) dani0113


dani0113
senior tag

Azt meg tudom nézni valahol h milyen árfolyamon vált külföldi vásárlásnál a curve? Csak hogy jobban megéri e mint pl revolut vagy wise al fizetni. Nem igazán látom meg at a Működését, de jovoheten megyünk horvatba.. :DDD

:R

iPhone 13 Pro 128GB

(#12181) ACE- válasza dani0113 (#12180) üzenetére


ACE-
addikt

Az összefoglalóban elég sok mindent meg tudsz nézni...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12182) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Srácok! Meddig változatlanok még a kondíciók az ingyenes csomag esetén?

(#12183) kapasz válasza dani0113 (#12180) üzenetére


kapasz
tag

Általában jobban vált a Revolut mint a Curve.

De ez attól is függ, mennyire mozog az árfolyam, mert nem egyforma gyorsan követik a változásokat.

A Wise picit nagyobb marzsot használ mint a Revolut.

[ Szerkesztve ]

(#12184) pictigjis válasza dredjudge84 (#12182) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

augusztus 27.

(#12185) kp78


kp78
addikt

Nektek működik ha 1 vásárlást az app-ban akartok jóváhagyni?
Értesítés megjön, rábökök az értesítési sávon, megnyílik a Curve, de semmi sem történik.
Sem Revolutot nem tudok tölteni, sem vásárlást jóváhagyni.
Ha sms értesítéssel kérem, akkor természetesen megy.
P40 Pro a készülék, bár nem tudom, h ez számíthat-e. :U

(#12186) Moleman válasza kp78 (#12185) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem csak ott működik, ha sms-t kérek, akkor nem történik semmi. :D

(#12187) kp78 válasza Moleman (#12186) üzenetére


kp78
addikt

:R
Lehet az AppGallery-s verzió kicsit más. :U
Google mentes telefonok esetében a Curve ugye megcsinálta az NFC-s fizetést, ami szépen működik is, de lehet, h nem minden működik ugyanúgy, mint a PlayStore-os verziónál.

(#12188) sb válasza kapasz (#12183) üzenetére


sb
veterán

Én most váltottam Curve-el és vmi brutális spreaddel váltott (hétköznap). Szó volt itt róla, hogy változott a konverzió de nem gondoltam, hogy ennyire gáz lett.

A csomagváltásokról van valami bennfentes infótok? Van rá reális esély, hogy változik valami vagy tényleg csak 2 és 5 kártya marad az ingyenes/X?

Ill. a többi feltétel is érdekelne mi lesz fixen, mert elég gázosnak látom a kommunikációt.
Megnéztem az oldalukat, szó nincs GBIT limitről ingyenesnél az egyik felületen. X-re "unlimited"-et ír, ami szintén elég idióta megfogalmazás: időben? Darabszámban? Vagy többször mozgathatok 1 tranzakciót? :U
Belső felületen 30 és 60 napot írnak, ott sincs szó 3/hó korlátról.
Meg 1000 EUR FX limitet, a hírlevélben 2000 volt az X-re...
?

(#12189) pictigjis válasza sb (#12188) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

a mastercard arfolyama sajnos annyi, amennyi, ma euro eseten 416 forint 401-es kozep mellett. mindennapi valtasra nagyon ritkan jo a curve (vagyis a mastercard)

(#12190) zerodot válasza sb (#12188) üzenetére


zerodot
aktív tag

Tényleg nem egységes mindenhol a leírás, de mondjuk ezt már megszokhattuk a Curve-nél...

Ennek kellene érvenyesnek lennie: [link]

X-nél a GBIT darabszámban unlimited, 1 tranzakciót csak 1x mozgathatsz... ez ugyanaz, ahogy eddig volt a free-ben, csak a 30 nap 60 napra hosszabbodik. FX limit pedig 2000 eur.

(#12191) blasi19R


blasi19R
csendes tag

Sziasztok! Kb. másfél éve van blue kártyám. itthon használva is van. egy cib kártya van mögötte forint alapon. meg egy hitelkártya. az nem is lényeges. szóval jelenleg Horvátországban vagyok, próbáltam volna kp-t felvenni, de még nem találtam olyan automatát, ami ne adna be még kb. 28-39 kunáig transaction feet. pl. 200hrk, ok, dcc elnyom, és utána meg beadja ezt a költséget. :)) :W

(#12192) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ezzel a GBIT-tel pénzt kerestek? Vagy miért jóm ha utólag megváltoztatjátok, hogy melyik kártyával fizettek? És ilyenkor mit csinál a Curve? Refundolja a régit, és megterheli a másikat?

***

(#12193) kp78 válasza ollie (#12192) üzenetére


kp78
addikt

GBIT lényege >> [link]

(#12194) kircsi21 válasza kp78 (#12185) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Nekem sem megy. Illetve nagyon néha igen, de már csak ritkán szoktam rápróbálni. Nálam eleve úgy működik a push üzenet és az arra nyiló alkalmazás, hogy ha 1 üzenet jön, akkor hiába nyomok rá, nyitja ugyan az Curve alkalmazást, de azonosítás után azzal a lendülettel zárja is be... (mint nálad). De ha több push van, akkor az elsőnél eljátssza ezt és utána szépen nyitja a többire a Curve-öt és mutatja az adott tételt. Gondolom ugyanígy van a jóváhagyással is, ott is először nyitná és csukja is rögtön :(. Az SMS-es azonosítással meg az a fejfájásom, hogy minimum 1 perc, mire jön az SMS, de volt már többször simán 2-3 perc is. Fogalmam nincs mi tart eddig, más szolgáltatók esetében szinte kivétel nélkül 10 másodpercen belül jön az üzenet. A telefon egy régebbi Xiaomi, jövő héten állok át egy Samsungra, kíváncsi vagyok lesz-e változás.

(#12195) kircsi21 válasza blasi19R (#12191) üzenetére


kircsi21
csendes tag

Gondolom üdülőövezetben vagy (és nem mondjuk Zágrábban). Ott ez ilyen volt már tavaly is sajnos, tudják jól, hogy a turisták jó eséllyel vesznek fel pénzt és ki is használja szinte az összes bank. A tavalyi jó tanács az volt, hogy ha valaki ilyen sáp nélkül szeretne automatából pénzhez jutni, az tegye meg még a tengerpart felé vezető úton (pl. kisebb zágrábi kitérő), mert a nem üdülőövezeti ATM-ek közül sok nem rakja rá ezt a "büntetést" (pl. OTP ATM).

(#12196) blasi19R válasza kircsi21 (#12195) üzenetére


blasi19R
csendes tag

Jahh, frankó! akkor már mindegy. köszi a választ!

(#12197) K Norbi válasza kapasz (#12169) üzenetére


K Norbi
addikt

Hát ez baj..
Vajon a Cibnél mennyi maradt?
Az ATM kp levétel idegen kártáyval

[ Szerkesztve ]

(#12199) zerodot válasza kircsi21 (#12194) üzenetére


zerodot
aktív tag

Az általános Curve push üzeneteknél nálam is így van, ha rányomok, akkor azonosítás után be is záródik az app. Viszont a jóváhagyásoknál nem; az szerencsére működik rendesen.

(#12200) pictigjis válasza zerodot (#12199) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

hat, ezek alapjan az androidos app is eleg gaz. az ertesitesek ios-en hibatlanul mukodnek

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.