Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) hakos1987


hakos1987
őstag

Sziasztok! Ma gondoltam kipróbálom a kp felvételt Curve-el. 70 ezret akartam felvenni OTP automatából, frankón át is váltotta euroról, így 74-et vont le... :F át kellett volna valamit állítanom, vagy hogy lehet normálisan forintot felvenni vele?!

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#12102) ollie válasza instantwater (#12100) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem. Ennyiért váltja, ha te pl a forintos kártyáddal fizetsz euróval. De nem neked váltja, hanem a bankodnak, az meg még rátesz pár százalékot. Te nem tudsz ennyiért eurót venni.

***

(#12103) JóGéza válasza instantwater (#12100) üzenetére


JóGéza
aktív tag

A váltási limited erejéig.

(#12104) instantwater válasza ollie (#12102) üzenetére


instantwater
addikt

Curve topikban vagyunk, és a Curve MasterCard árfolyamon vált hétközben, és nyáron hétvégén is.
Vagy rosszul tudom?

(#12105) JóGéza válasza ollie (#12102) üzenetére


JóGéza
aktív tag

A Curve-on keresztül töltené dollárral a Revolutot.

(#12106) instantwater válasza JóGéza (#12103) üzenetére


instantwater
addikt

Az igaz, hogy van limit, és párszáz font után már extra díjat számít fel.

(#12107) zerodot válasza hakos1987 (#12101) üzenetére


zerodot
aktív tag

Az ATM-nél arra kell figyelni, hogy forintban történjen a terhelés, a Curve appban a mögöttes kártya beállításainál pedig arra, hogy forintra legyen állítva (feltételezem forintos kártya volt a Curve mögött). Valószínűleg az utóbbival volt a gond nálad.

[ Szerkesztve ]

(#12108) hakos1987 válasza zerodot (#12107) üzenetére


hakos1987
őstag

Forint kártya, de ezek szerint app-ban át kellett volna állítsam... :W köszönöm a segítséged!

Szerk: a card currency az HUF-ra van állítva :F

[ Szerkesztve ]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#12109) Oliverda válasza hakos1987 (#12108) üzenetére


Oliverda
félisten

Akkor neked az OTP automatája váltott feleslegesen. Gondolom, nem magyar BIN-es a kártyád.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12110) pictigjis válasza Oliverda (#12109) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

az otp magyar bin-es curve-re is dob dcc-t. tuti, hogy arra nyomott ra

(#12111) Oliverda válasza pictigjis (#12110) üzenetére


Oliverda
félisten

Wtf? Azért ez mekkora g***ség már. :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12112) pictigjis válasza Oliverda (#12111) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

az egyetlen atm-halozat, amelyik a magyar bin-es curve-re is megkerdezi... itt a kornyeken az osszes

(#12113) Oliverda válasza pictigjis (#12112) üzenetére


Oliverda
félisten

Gondolom direkt, hisz háromból egy végül úgyis rossz gombot nyom.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12114) dredjudge84 válasza pictigjis (#12110) üzenetére


dredjudge84
őstag

Amikor először teszteltem így a curve-t, nekem is megakadt rajta a szemem, és végül nem mertem levenni pénzt. De aztán rájöttem, meg itt írtátok is a csapdát, így el tudtam kerülni.

(#12115) hakos1987


hakos1987
őstag

Okés, kiírta az automata, hogy euroból vált, de mit kellett volna nyomjak?! Vagy kerüljem az OTP automatákat?

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#12116) pictigjis válasza hakos1987 (#12115) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ha 70 ezer forintot akarsz felvenni, akkor azt kell nyomnod, hogy 70 ezer forint, nem akarmennyi euro. amugy teljesen logikus

(#12117) kekigyu


kekigyu
aktív tag

Múlt hónap 30-ig meg kellett volna érkezzen a lejárat miatt automatikusan cserélt fizikai kártyám de eddig nem jött meg. Mi a tapasztalat, várjak türelemmel vagy jelezzem az üf-nek?

(#12118) Thusor válasza kekigyu (#12117) üzenetére


Thusor
őstag

Nekem is július 5-ig meg kellett volna érkeznie. Állítólag 2-3 hét a posta jelenleg.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#12119) hakos1987 válasza pictigjis (#12116) üzenetére


hakos1987
őstag

mikor 70 ezer Ft-ot beadtam neki pénzfelvételre, tovább lépett és írta, hogy konverzióval jár, ennyi euro, stb. Akkor már sejtettem, hogy ez nem f.sza, de nem volt más, csak jóváhagy gomb. :F

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#12120) pictigjis válasza hakos1987 (#12119) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ilyen nincs, valószínűleg csak nem figyeltél eléggé

(#12121) viktorhu válasza hakos1987 (#12119) üzenetére


viktorhu
veterán

Ott kell elutasítani a konverziót, hogy a "bankod", vagyis a curve végezhesse azt el.

(#12122) dredjudge84 válasza hakos1987 (#12119) üzenetére


dredjudge84
őstag

Amikor beirid az összeget, leokézod, utána jobb oldalt alul kiirja hogy 70000ft vagy xy eur. Ez két külön gombra van osztva. Na itt a Ft-ra kell nyomni.

(#12123) hakos1987 válasza dredjudge84 (#12122) üzenetére


hakos1987
őstag

Köszi Nektek, akkor valami mellett elsiklottam, legközelebb jobban figyelek! :R

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#12124) ACE-


ACE-
addikt

Ti benyomjátok a havi 2 font-os Curve-X -et? Kinek miért éri meg?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12125) kapasz válasza ACE- (#12124) üzenetére


kapasz
tag

Majd ha lejár a 30 nap, igen. Hk visszatérítések kitermelik.

(#12126) Peter.70 válasza hakos1987 (#12101) üzenetére


Peter.70
őstag

A kp felvételnél otp ATM-nél választhatsz, hogy Ft-ban kéred vagy EUR-t váltsa át. A Ft-ot kell választani. Nekem is így volt a héten 2 OTP-s ATM-nél is

(#12127) instantwater válasza kapasz (#12125) üzenetére


instantwater
addikt

Nem számol fel a Curve valami díjat credit cardra?

(#12128) ACE- válasza instantwater (#12127) üzenetére


ACE-
addikt

Csak bizonyos tranzakciókra, amik nem kifejezetten napi vásárlások. pl. Revolut feltöltés.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12129) instantwater válasza ACE- (#12128) üzenetére


instantwater
addikt

Most már ezt is tudom.
Köszi

(#12130) ANOka válasza ACE- (#12128) üzenetére


ANOka
őstag

Gbit esetén?
Revolut feltöltés debit kártyával, majd utána Gbit-tel átterhelése hitel kártyára?

Ma este csináltam ilyet és a Gbit-nél nem írt erről "figyelmeztető üzenetet"!
Vagy nem is kell(ene) neki tájékoztatni az ügyfelet az felmerülő új költségekről?

(#12131) kapasz válasza instantwater (#12127) üzenetére


kapasz
tag

Nekem még sosem számolt fel semmit hitelkártyára, Revolut feltöltéskor sem.

[ Szerkesztve ]

(#12132) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ejj, de megbántam, hogy regisztráltam a Curvre. Az X plant választottam, mert gondoltam, ha már úgyis ugyanannyiba kerül 1 hónap, mint az ingyenesnél a kártya postázása, akkor az első hónap lehetne X-es, aztán lemondom (ill. nyilván még a fordulónap előtt). De nem lehet downgrade-elni csak úgy, át kell esni egy hosszadalmas kérdezz-feleleken egy bottal, majd ha vége, megkeres egy élő ember 48 órán belül. Gondoltam oké, akkor bármi is történik, eltávolítom az összes kártyám az appból, hogy ne tudjanak lehúzni 5 fonttal. Aha, de nem lehet, legalább 1 kártyának kell maradnia. Na most biztos vagyok benne, hogy ez mindenféle törvénybe ütközik. Mi az, hogy nem távolíthatom el a kártyámat a rendszerükből?
valszeg fel is fogom őket jelenteni pár hatóságnál, nem csak magyarnál, hanem EU-snál is. Hozzátenném, soha nem használtam semmire a Curve accountomat, csak kíváncsiságból regisztráltam (már az is durva, hogy köteleznek fizikai kártya rendelésre), meg gondoltam hasznos lesz a Smart Rule (egyáltalán nem az).

***

(#12133) zerodot válasza ollie (#12132) üzenetére


zerodot
aktív tag

Hát, a regisztrációval elfogadtad a szerződést, úgyhogy... Egyébként nem tudom pontosan, milyen feltételek vannak a lemondásnál, de pl. Revolutot se lehet úgy downgradelni, hogy csak 1 havi díjat fizettél ki. Nem mellesleg itt te voltál aki trükközni akart, mivel úgy akartál free plan-t, hogy a kártya kiszállítási díjat ne kelljen megfizetned.

Amúgy valszeg meg tudod beszélni a supporttal, ha azt mondod nekik, hogy X-et szerettél volna, de egyáltalán nem vagy elégedett és le akarod mondani. Ha pedig tényleg mindenáron el akarod kerülni, hogy bármi pénzt levonjanak tőled, akkor csinálj egy virtuális kártyát revolutban, rakd be és hagyd bent azt utolsónak, majd fagyaszd be.

(#12134) ollie válasza zerodot (#12133) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen trükközésről beszélsz? Így is, úgy is fizettem 5 fontot, nem trükköztem semmivel. A Revolut meg teljesen más, ott konkrétan számlád van, a Revolut egy bank (hivatalosan), a Curve meg csak kezeli a kártyáidat. Arról nem is beszélve, hogy semmilyen szolgáltatást nem használtam a Curve-nél, szóval tényleg nem értem mi ez a trükközési duma. Azt meg nem tehetik meg, hogy nem távolíthatod el a kártyádat.

***

(#12135) pictigjis válasza zerodot (#12133) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

Revolutot se lehet úgy downgradelni, hogy csak 1 havi díjat fizettél ki.

le lehet, de meg kell várni, amíg eltelik 14 nap. a 15. nap után kell még fizetni 5000 huf "breaking fee-t". 0-14 nap közötti lemondásnál a használt plusz szolgáltatások felárát kellene kifizetni, általában jobban megéri az 5000 :)

(#12136) ollie válasza pictigjis (#12135) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Plusz a Curve-nél nem tudsz visszaélni a lemondással. Nem jár olyan extrákkal a felsőbb szint, mint a Revolutnál (pl kedvezményes valutaváltás).

***

(#12137) zerodot válasza ollie (#12134) üzenetére


zerodot
aktív tag

"akkor az első hónap lehetne X-es, aztán lemondom" <-- itt a trükközés. Csak azért akartál X-et 1 hónapra, hogy ingyen kiszállítsák a kártyádat.
Hogy a revolut bank vagy nem, annak szerintem nem sok köze van ehhez, nem tudom miért hoztad fel...

Amúgy vicces, hogy erre az egy megjegyzésemre így ráugrottál, de arra hogy adtam tippeket is, semmi reakció... :DDD

#12136
Már hogyne járnának extrák, akkor miért lenne fizetős? :D X-nél pl. dupla annyi a fee nélküli váltási keret, korlátlan számú a GBIT...

(#12138) zerodot válasza pictigjis (#12135) üzenetére


zerodot
aktív tag

Vagyis nem lehet :)

Vagy a breaking fee-t kell ráfizetned az 1 havi díjra vagy a kihasznált plusz szolgáltatás árát :)

[ Szerkesztve ]

(#12139) pictigjis válasza zerodot (#12138) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

(#12140) zerodot válasza pictigjis (#12139) üzenetére


zerodot
aktív tag

ja épp olvastam, ez tényleg érdekes... nehogy aztán később kiszámlázzák kamatostul :D

(#12141) viktorhu válasza ollie (#12134) üzenetére


viktorhu
veterán

Kötöttél egy éves szerződést. Megpróbálhatsz megállapodni vélük, amikor úgyis kifaggatnak, de csak úgy nem fizetni, és remélni, hogy nem tudják majd kamatokkal behajtani a tartozásodat, az nem biztos, hogy célravezető.

Ráadásul attól, hogy kiveszed a kártyádat a rendszerből, a részletfizetés nem fog megszűnni, ha azt egyszer jóváhagytad.

(#12142) ollie válasza zerodot (#12137) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem, nem ingyen szállították ki, mert 5 GBP-be került az első hónap. Vagyis ugyanannyit fizettem, mint az ingyenes plan-nel.

***

(#12143) ollie válasza viktorhu (#12141) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem kötöttem éves szerződést. Ezt te honnan veszed? Én csak jobban tudom már, hogy mit kötöttem. Sima X plan, ami 5 GBP 1 hónapra. 1 hónapra. Nincs semmilyen részletfizetés sem, egyben kifizettem az 5 GBP-t. Mit kéne részletben fizetnem?

[ Szerkesztve ]

***

(#12144) pictigjis


pictigjis
Topikgazda

a curve x-nel valoban nincs minimum szerzodesi ido, de sok ertelme ennek igy akkor sem volt - ugyanazt az 5 fontot fizetted ki, ami nem jar vissza

Curve X
For Curve X subscribers, there is no minimum subscription term. You can downgrade at any time during your subscription, and you will be charged and provided services until the end of the monthly subscription cycle. If you wish to cancel your subscription you may do so but you will not be refunded any amount of the pre-paid monthly subscription fee.

(#12145) wrathchild


wrathchild
tag

Üdv! Teljesen kezdő érdeklődő vagyok a Curve-Revolut témában és az időből is kifutok valószínűleg lassan, ezért tanácsot/segítséget szeretnék kérni olyan kollégáktól, akik mindkettő (Curve egy kártya mind felett és Revolut számla+kártya) használatának pro-kontra listájával tisztában vannak:
Külföldi nyaralás esetén (Horvátország, Csehország) kimondottan ottani kártyás vásárlások esetére (élelmiszer- ajándékboltok+benzinkutak várhatóan max. napi 40.000ft, 5 napon át) és alkalomszerű kuna/korona pénzfelvételre OTP Mastercard + OTP Bónusz hitelkártyás (szintén Master) ügyfélként melyik szolgáltatás lenne javasolt számomra költségtakarékosság szempontjából?
Ha egyáltalán ilyen esetben javasolt bármelyik is?..
Nyaralást leszámítva itthon tartózkodom, ft számlámról vásárolok, a Bónusz hitelkártyára van vásárlási visszatérítés és amennyire sikerült eddig tájékozódnom, a Curve kártya pl. Mastercard-ként funkcionál, amiből (LEHET TÉVESEN!!) azt sejtem, kinti kártyás fizetés esetén ugyanannyiba kerül számomra, mintha az OTP kártyáimat használnám...
Milyen előnyöm származna az adott szolgáltatásból, ami ajánlott lenne, ha valamelyik az? Curve, vagy Revolut, esetleg Revolut a Curve alá bevonva?
Köszönöm a választ!!!

(#12146) Moleman válasza wrathchild (#12145) üzenetére


Moleman
addikt

Mindkettő jól jöhet, mindkettő gyakorlatilag ingyenes, akár mindkettőt is megnyithatod. :)
Ha csak egyet szeretnél, én a Revolutot ajánlanám, az annyiból tud sokkal többet, hogy ingyen utalhatsz vele forintot belföldre és eurót SEPA-val korlátlanul.

(#12147) ollie válasza wrathchild (#12145) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Curve-nél arra kell odafigyelni, hogy nem enged regisztrálni fizikai kártya rendelés nélkül, melynek a postázási díja 5 GBP, tehát azt mindenképpen kifizeted. Ehhez meg ugye regisztrálnod kell náluk legalább egy bankkártyát, és nem engedik, hogy eltávolítsd az összes kártyát a rendszerükből, szóval az már regisztrálva marad náluk (persze lecserélheted másikra). Revolutnál nem kötelező a fizikai kártya.

***

(#12148) kapasz


kapasz
tag

Akcijós lehetne az USD, de: Mastercard convert currency oldal: technical difficulties, try again later. Ténylegesen meg 403.74-ért váltotta :(

[ Szerkesztve ]

(#12149) pictigjis válasza kapasz (#12148) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

annyi, igen. én már mindkét kártyánk keretét kimerítettem az elmúlt napokban...

(#12150) Fifi válasza kapasz (#12148) üzenetére


Fifi
őstag

Ne a hu domain-t nézd, az valamiért többször magatehetetlen, hanem a com-ost.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.