Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) zerodot válasza pictigjis (#12200) üzenetére


zerodot
aktív tag

Ó ja, messze van a tökéletestől. Egyik nagyon régi hiba pl. hogy amikor kártyát váltasz a főképernyőn, utána a jobb felső sarokból előhívható "Wallet" képernyőn (ahol egymás alatt listázza a kártyákat) még mindig az előzőleg kiválasztott kártyát mutatja aktívnak, mintha nem váltottál volna át másikra.

(#12202) GabN73 válasza kp78 (#12193) üzenetére


GabN73
addikt

Egy hitelkártya esetén nincs jelentősége, 2-3 esetén már érthető lenne.

Bár nem tudom hányan használják erre a célra, mennyire szeretik a bankok ezt :F

(#12203) ollie válasza kp78 (#12193) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Oké köszi, de refundot kapok egy hitelkártyás vásárlásról, akkor elvileg nem kapok rá visszatérítést. Vagy mégis? Ennyire amatőr lenne a bank?

***

(#12204) ACE- válasza ollie (#12203) üzenetére


ACE-
addikt

Én mindent Curve-el fizetek, az asszony is, alapban betéti kártya van mögötte, amikor eljön a hitelkártya fordulónap, akkor a korábbi még fel nem használt kolteseket szepen atrakom a hitelkártyára. Az Erste-nél arra is lehet figyelni hogy a 4%-ost rakjam csak át. Ha még marad, akkor azt át lehet rakni másik hitelkártyára, vagy épp szelektálni lehet közöttük attól függően melyikre jár több visszatérítés.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12205) kp78 válasza GabN73 (#12202) üzenetére


kp78
addikt

Én egyre sem használom :N , csak kikerestem kollégának, mert emlékeztem, h írták róla nemrég. :)

(#12206) instantwater válasza ACE- (#12204) üzenetére


instantwater
addikt

Miért nem állandó jelleggel van mögötte hitelkártya?

(#12207) dredjudge84 válasza zerodot (#12201) üzenetére


dredjudge84
őstag

Ez nem hiba, mivel cachelődik a program. Amikor kártyát válasz, utána húzd le az újjad a frissítéshez.

(#12208) zerodot válasza dredjudge84 (#12207) üzenetére


zerodot
aktív tag

Már hogyne lenne hiba. Egymással ellentétes infó van jelen egyidejűleg két helyen ugyanabban az appban. Oldja meg saját maga a szinkronizálást, ne a usernek kelljen frissítgetnie ilyesmi miatt.

(#12209) ACE- válasza instantwater (#12206) üzenetére


ACE-
addikt

olvasd el az ERSTE Max kártya visszatérítési kondícióit. Röviden: bizonyos általad kiválasztott típusú költésekre, pl. benzinkút 4%-ot ad, a többire csak 1%-ot...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12210) sb válasza kircsi21 (#12194) üzenetére


sb
veterán

Nekem teljesen jól működik a jóváhagyás app notificationnel is Samsung telefonon.
Talán a legelején volt olyan, hogy ami értesítési sávra jött az nem nyílt meg mindig, bár szerintem ott is csak annyi volt a gond, hogy 1 üzenet megnyitja az appot, többnél már le kellett nyitni és egyesével rábökve nyílt csak meg az app, az összefoglaló üzenetre nem. De ez sem jóváhagyásnál, hanem pl. refund üzeneteknél volt.

A jóváhagyás nekem végig működött. SMS-nél sincs várakozás, talán 1x volt olyan, hogy nem jött meg, a többi 3-5mp-n belül megvan.

@pictigjis
Köszi. Akkor ez használhatatlan kb. Így a 2000EUR limit se fog számítani. :(
Anno inkább a Curve-el váltottam mint mással, az árfolyam nem sokban különbözött a Revolut/Zentől de itt megvolt a lehetőség áttenni ha kellett. Ill. addig sem fogyott a többi keret, volt, hogy nem volt elég.

@zerodot
Eddig nekem nem tűnt fel, hogy gond lenne a leírásokkal, most ez viszont szembetűnő volt, hogy kb. mindenhol más írnak... és nem is pontos.
Fórumról nincs infója senkinek, nincs lázadás pl. a kártyák száma miatt? :D

Erste Max miatt én váltani fogok X-re, meg a 2 kártyával se nagyon tudnék mit kezdeni. A 60 nap GBIT-nek meg kifejezetten örülök is, hogy végre itt előreléptek. A többi viszont nem meggyőző, a kártyalimit és a kuka fx. :(

(#12211) Kátai


Kátai
senior tag

Az alábbi időszakon belül,
„VÁLTOZÁS 2022. JÚNIUS 1-TŐL
Az alap Blue csomagban az ingyenes havi (gördülő 30 nap) devizaváltási limit 500-ról 1000 euróra nő. Június 1-től augusztus 31-ig - akciós jelleggel - a hétvégi váltások is felár nélküliek.”
pont külföldi utat tervezünk(hétvége). Pont azon agyaltam, hogy váltsunk-e devizát itthon(EUR).Ezek szerint jobban járok, ha nem itthon váltok, hanem külföldön használom a CURVE kártyámat? Mögötte Gránit Bank-os kártya van.

(#12212) Somatom válasza Kátai (#12211) üzenetére


Somatom
veterán

Hááát... A Curve árfolyama nem szokott jó lenni. Mármint pl. a Revoluthoz, vagy a Zen.com -hoz képest.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12213) Kátai válasza Somatom (#12212) üzenetére


Kátai
senior tag

Megérdeklődöm a bankomnál ha az kártyájukat használom kint, mit mondanak.
Ha más nem, akkor kénytelen vagyok váltani itthon.

(#12214) Somatom válasza Kátai (#12213) üzenetére


Somatom
veterán

A hazai bank árfolyamánál vszínűleg még a Curve is jobb.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12215) Kátai


Kátai
senior tag

Más.
Most nézegetem az összefoglalót és egy kérdés ezzel kapcsolatban.
Curve Blue kártyám volt, nemrég cserélték az újfajta dizájnos kártyára. Ettől még ugyanúgy ingyenes marad?

(#12216) zerodot válasza Kátai (#12215) üzenetére


zerodot
aktív tag

Amíg nem váltasz át te magad X-re vagy magasabb szintre, addig ingyenes marad.

(#12217) Kátai válasza zerodot (#12216) üzenetére


Kátai
senior tag

Köszönöm a megerősítést.

(#12218) instantwater válasza ACE- (#12209) üzenetére


instantwater
addikt

1% még mindig több, mint a normál betéti kártya 0%-a.

(#12219) ACE- válasza ACE- (#12209) üzenetére


ACE-
addikt

De a 4% meg több mint az 1%... viszont ha csak 1% van, ERSTE-nél max. 200ezer Ft-ra, az max. 2000 Ft visszatérítés. Figyelemmel a havi 630 Ft-os számlavezetési díjra, meg az évi cirka 6ezer Ft-os kártyadíjra már nem nagyon érné meg a 2 eurós Curve díja, az 5 eurós meg pláne nem...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12220) Khadris


Khadris
csendes tag

Sziasztok, csak szeretném elújságolni, hogy tegnap vettem egy NFC-s Mi Band 6-ot, és a hozzá való Xiaomi Pay apphoz problémamentesen hozzá tudtam adni a Curve kártyámat. Már az ebédemet úgy vettem, hogy a karpánttal fizettem :)

(#12221) lasse001 válasza Khadris (#12220) üzenetére


lasse001
senior tag

Én már rég hozzáadtam a garmin órámhoz

(#12222) ACE-


ACE-
addikt

Valakinek van tippje hogy mosógépet honnan érdemes rendelni hogy ERSTE MAX-nál ne Otthon legyen hanem Elektronikai áruház?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12223) DrBubo77 válasza ACE- (#12222) üzenetére


DrBubo77
addikt

Media Markt?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#12224) kircsi21 válasza ACE- (#12222) üzenetére


kircsi21
csendes tag

eMag, Media Markt, Euronics. Ezek nálam eddig 4%-ot adtak Elektronikai áruház kategóriában.

[ Szerkesztve ]

(#12225) ACE-


ACE-
addikt

Köszi, 5192-őt (könyvesbolt) még mindig módosítja a Curve, gbit-nél?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#12226) pictigjis válasza ACE- (#12225) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

hat, sajnos nem tudom :)

(#12227) junkhead


junkhead
aktív tag

Pénteken regisztráltam Curve-öt, hogy azon keresztül Google Wallettel Samsung Watch 4 Classic órával fizethessek OTP kártyámmal.
Ma elvégeztem Curve-ön fényképes azonosítást, felemelték napi limitem 2.75 milla/nap :C , ennek ellenére előbb a Tescoban Google Wallettel csak Revoluttal engedett fizetni, Curve-vel nem.
Mi lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#12228) zsola400 válasza junkhead (#12227) üzenetére


zsola400
aktív tag

Mi volt a hibaüzenet, Curve/OTP mit ír a tranzakcióra?

(#12229) junkhead válasza zsola400 (#12228) üzenetére


junkhead
aktív tag

The limit of your payment card has been reached/Elérte a fizetési kártya limitét.

(#12230) zsola400 válasza junkhead (#12229) üzenetére


zsola400
aktív tag

OTP-nél nincs valami tiltás/limlt bekapcsolva?

(#12231) junkhead válasza zsola400 (#12230) üzenetére


junkhead
aktív tag

OTP hitelkártyám vásárlási limite 300k, virtuális vásárlás van kikapcsolva.
A kártyát Simple alatt használom telon.

(#12232) Thusor válasza junkhead (#12231) üzenetére


Thusor
őstag

Szerintem pont ez lesz a gond. OTP-nél nem a virtuális vásárlás az online vásárlás?

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#12233) junkhead válasza Thusor (#12232) üzenetére


junkhead
aktív tag

Köszi, holnap kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#12234) fess válasza Thusor (#12232) üzenetére


fess
őstag

Igen, OTP-nél virtuális vásárlásnak minősül

(#12235) kapasz válasza junkhead (#12231) üzenetére


kapasz
tag

OTP-nél virtuális vásárlásnak számít minden Curve használat. Az ATM pénzkivét és a fizetés összeszámítódik, úgy állítsd be a limitet. Az OTP applikációjában is lehet módosítani ezt.

(#12236) junkhead válasza kapasz (#12235) üzenetére


junkhead
aktív tag

Köszönöm segítségetek, limittel nem lesz baj, pénzt nem akarok kivenni hitelkártyáról, Curve csak azért kell, hogy OTP-t be tudjam tenni Google Walletbe.

Az augusztusi Curve változások átlag usert mennyire érintik?

(#12237) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Azt szeretném kérdezni hogy ha letiltom a kártyát az applikációban, akkor utána fel lehet oldani a tiltást ugyanott, vagy az már végleges? Mennék strandra pénzt csak minimálisat akarok magammal vinni viszont én felkészülnék a legrosszabbra is, ha esetleg ellopják a tárcámat.

(#12238) junkhead válasza kapasz (#12235) üzenetére


junkhead
aktív tag

és működik :C

(#12239) ZYARTY


ZYARTY
újonc

Sziasztok!
Új vagyok, volna pár kérdésem..
Mindehol azt olvasom hogy a Blue kártya teljesen ingyenes, de tőlem levont 5 euro szálitási díjat..
A másik, melyik kézbesítő kézbesíti a fizikai kártyát?
Hol lehet ellenőrizni hol tart, hol van a kártya, ugyanis már egy hete meg kellett vollna érkeznie.

(#12240) zerodot válasza ZYARTY (#12239) üzenetére


zerodot
aktív tag

Hát, mindenhol nem olvashattad hogy ingyenes, mert a curve.com-on írják, hogy €4.99 delivery fee...

Nem lehet ellenőrizni, majd a postás bedobja a postaládádba, persze csak ha el nem veszett útközben.

(#12241) TrollBalint válasza ZYARTY (#12239) üzenetére


TrollBalint
addikt

Maga a kártya ingyenes (nincsen éves díj) de a postázás az fizetős, kivéve, ha valami akciót kifog az ember.
Úgy emlékszem az applikációban írja, hogy mikorra kellene megérkeznie. Ehhez képest, van akinek előbb megérkezik, van akinek később. Ha a tervezett időponthoz képest 1-2 héttel sem érkezik meg, érdemes az ügyfélszolgálatnak írni.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#12242) junkhead


junkhead
aktív tag

Az órás fizetés akkor is működik, ha telóról lecsatlakozott?

(#12243) zsola400 válasza junkhead (#12242) üzenetére


zsola400
aktív tag

Igen működik, kb.5-10 alkalommal használhatod (pontos adatot nem tudok, 2x biztos működik) utána kell neki internet a tokenek frissítése miatt.

(#12244) dredjudge84 válasza zerodot (#12240) üzenetére


dredjudge84
őstag

Tavaszig a szállítás is ingyen volt még. Valamikor akkor lehetett valami változás. Nekem is tök ingyen volt év elején.

(#12245) zerodot válasza dredjudge84 (#12244) üzenetére


zerodot
aktív tag

Hát ja, de azzal ő nem sokra megy, mert ő most rendelte, nem tavasszal :)

(#12246) dredjudge84 válasza zerodot (#12245) üzenetére


dredjudge84
őstag

Ez igaz.

(#12247) rushty válasza zerodot (#12245) üzenetére


rushty
senior tag

Hol látszik a levonás?

Revolut meghívó pü-ben

(#12248) st6969


st6969
őstag

Sziasztok!
Curve kártyával szeretnék felvenni 400€-t itthoni ATM-ből (OTP). Azon kívül, hogy a Curve appban a Revolut kártyámat teszem aktívvá, majd a currency-t EUR-ra állítom, kell még egyéb beállítás? Revoluton már át van váltva a 400€.
Illetve, a napi limitnél azt olvasom, hogy azonosított felhasználónál 200€ a napi limit, tehát ezt egyszerre ki sem tudom venni?
History-m van, 2-3 éve napi szinten Curve-vel fizetek.
Köszi a segítséget.

(#12249) Somatom válasza st6969 (#12248) üzenetére


Somatom
veterán

Ennyi a beállítás. Két nap alatt kiveszed.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12250) vnorbi válasza st6969 (#12248) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nézd meg a Curve appban a napi ATM limitedet. Valószínűleg bőven belefér a 400 euró.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.