Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 10:46:17

LOGOUT.hu

FIGYELEM
A topikban promó kódok, reflinkek és egyéb meghívók megosztása tilos!
Mielőtt kérdeznél, OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT
_________________________________________________________

SYSTEM STATUS: [link]
-----
CURVE/MASTERCARD AKTUÁLIS ÁRFOLYAM: [link]
-----
SUPPORT: [email]
-----
VÁLTOZÁSOK 2024. MÁRCIUS 21-TŐL:
- ettől a naptól minden limit számítása naptári hónap szerint történik
- NINCS hétvégi díj, ha HUF-ra állított kártyával EUR, USD vagy GBP devizában történik vásárlás [link]
-----
LEGGYAKRABBAN FELMERÜLŐ KÉRDÉSEK
Eddig ingyen vettem fel készpénzt a Curve-vel, de most többet vontak le, mint amennyit felvettem. Miért?
2023 novemberétől az ingyenes csomagban megszűnt az ingyenes készpénzfelvétel, minden tranzakcióért 2 százalék (de minimum 2 euró) díjat kell fizetni. Curve X-ben havi 300, Black esetén 500, Metal csomagban 1000 eurónak megfelelő összeget lehet díjmentesen felvenni, efölött 2 euró vagy 2 százalék díjat kell fizetni (amelyik nagyobb). A havi limit naptári hónapra vonatkozik.
-----
Volt egy sikertelen vásárlásom a Curve-vel, mégis levonták az összeget. Mikor kapom vissza?
Két lehetőség van, mindkettő előfordul. Mivel az összeget először csak zárolja a bankod, néha zárolásban is marad, aztán néhány nap elteltével automatikusan felszabadul. Ha mégis lekönyvelik az összeget (ez a gyakoribb), a levonás mellett (valamikor) lesz egy ugyanakkora összegű jóváírásod is. Minden elutasított, mégis lekönyvelt tranzakciót 7-10 nap után automatikusan visszatérít a Curve rendszere. Ha írsz a supportnak, a folyamat talán meggyorsítható, ezen a formon tegyél bejelentést (Topic -› Transactions -› Declines).
Ha viszont az érintett tranzakciónál ilyeneket látsz az appban rögtön a vásárlás után (vagy 1-2 órával később), biztosan nincs további teendőd: ezek azt jelentik, hogy a Curve rendszere kezdeményezte a zárolás feloldását, vagy visszatérítette az összeget (=bejelentést NEM kell tenned). A második szöveggel találkozhatsz akkor is, ha éppen nem azonnal, de legfeljebb 7-10 nap után automatikusan elindult a visszatérítés, innentől már csak a bankodon múlik, hogy mikor történik meg a tényleges jóváírás (jellemzően 1-5 munkanap):

---
(Az összefoglaló nem ért véget, klikk a folytatásért!)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) Viktor0610 válasza tobias40 (#11500) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ha jól értelek, akkor a Curve Cash csak azokat a vásárlásokat fedezi, amik teljes mértékben kifizethetőek azzal.
Pl. nálam volt 5 font alatta. Ha a pékségben vettem valamit pár száz forintért, azt onnan rendezte, de ha magasabb árú terméket fizetek, az az alap kártyáról megy.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#11502) pictigjis válasza tobias40 (#11500) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ha márciusban regisztráltál, egy hónapig járt visszatérítés minden vásárlásodra. szintén lejárt

(#11503) pictigjis válasza Viktor0610 (#11501) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

igen, ezt az automatikus használatot be lehet állítani a "use automatically" kapcsolóval. ha nincs elég fedezet a curve cashen, az alapértelmezett kártyáról fog menni a költés

viszont a curve-pontok fontnak felelnek meg, azaz forintos költésnél a vacak mastercard-árfolyamon fog menni a váltás

[ Szerkesztve ]

(#11504) tobias40 válasza Viktor0610 (#11501) üzenetére


tobias40
veterán

Nem értettem az egészet de vszínűleg így volt,március 31 után ezen a fülön(kártyán) nem volt forgalom csak a rendes Curve kártyákon ami mögött revolut virtuális kártyák vannak.

pictigjis: ezeket a visszatérítéseket hol kellene látnom ,mert én folyamatosan a Curve kártyával fizetek de nem tudom hol keressem a visszatérítéseket.

(#11505) pictigjis válasza tobias40 (#11504) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

a curve cash "kartyan"

(#11506) tobias40 válasza pictigjis (#11505) üzenetére


tobias40
veterán

Én is itt néztem.
Tehát március 18-án kapcsolódtam,onnan március 30-ig van 6db. vásárlásom volt eszerint ami után kaptam visszatérítést.
Viszont 24 vásárlásom volt összesen a mögötte levő revolut kártyámon.A többire miért nem kaptam visszatérítést?
Nem reklamálok nyilván csak érdeklődöm mit rontottam el.(eddig sem foglalkoztam vele csak véletlenül ránéztem :) )

(#11507) ACE- válasza tobias40 (#11506) üzenetére


ACE-
addikt

Szerintem az az oka hogy április 1-el megszűnt az 1%-os visszatérítés, aki még márciusban regisztrált annak ápr. 1-ig még élt, ha jól tudom.
[link]

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11508) pictigjis válasza tobias40 (#11506) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ebben az esetben valóban az van, amit ACE írt

(#11509) tobias40 válasza ACE- (#11507) üzenetére


tobias40
veterán

Akkor így jártam... :B

És akkor már semmilyen visszatérítést nem ad a Curve?
Már csak arra jó nekem hogy tudjak néha felvenni valutát ingyen ATM-ből.

Vagy ti mire használjátok még a gyakorlatban? :U

(#11510) madagaszkar válasza tobias40 (#11509) üzenetére


madagaszkar
tag

Én például okoskarkötõs fizetésre, Mi Band 6 NFC-vel.

(#11511) tobias40 válasza madagaszkar (#11510) üzenetére


tobias40
veterán

Értelek,én is használom erre de ezt megtudom csinálni a Revolut-al is a Curve nélkül.
Tényleg csak a kíváncsiságból kérdezem,nem kötözködöm.. :R

(#11512) Peter.70 válasza tobias40 (#11511) üzenetére


Peter.70
őstag

KP felvét, telefonnal való fizetés ( ezt nem kell töltögetni, mint a revolutot )

(#11513) tobias40 válasza Peter.70 (#11512) üzenetére


tobias40
veterán

Én is ezekre használom de a 2 revolut virtuális van mögötte nem a bankszámlám,biztonsági okokból.. :) (lehet nekem felesleges így a Curve,elég a revolut,habár a devizát meg ezzel tudom felvenni az OTP euros ATM-ből mert nincs revolut plasztikom)

(#11514) Peter.70 válasza tobias40 (#11513) üzenetére


Peter.70
őstag

Én HUF felvételre. Jól jött, mikor fel tudtam venni ingyenesen 2 hónap alatt közel 1 misit

(#11515) tobias40 válasza Peter.70 (#11514) üzenetére


tobias40
veterán

Nah ez nem tudtam hogy ezzel ennyit is fel lehet venni,igaz ft-ot 5 évente veszek fel,inkább a valuta ami kellhet...
Nem volt érte bünti hogy ennyit felvettél,vagy hogyan kell ezt csinálni hogy ne legyen belőle baj?

(#11516) Peter.70 válasza tobias40 (#11515) üzenetére


Peter.70
őstag

Havi 10 alkalom ingyenes. Ez árfolyamtól függően 700 - 750 ezer. Nyilván előtte azért elég soxor használtam vásárlásra

[ Szerkesztve ]

(#11517) tobias40 válasza Peter.70 (#11516) üzenetére


tobias40
veterán

De akkor te is devizát veszel fel ,vagy miért érdekes az árfolyam?

Én is ezzel fizetek mindent azóta mióta megvan,de ez még nem nagy összeg.(kb.150-200.000 ft)

[ Szerkesztve ]

(#11518) Peter.70 válasza tobias40 (#11517) üzenetére


Peter.70
őstag

Azért mert úgy van meghatározva, hogy 200 fontnak megfelelő HUF / alkalom ( ld összefoglaló )

[ Szerkesztve ]

(#11519) KaiotEch válasza Peter.70 (#11516) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

És még mindig nem tudja nekem pl senki megmondani, hogy a TakBank hogy kezeli ezt :D Úgy látszik muszáj leszek én egyszer saját kontómra kipróbálni. :P

[ Szerkesztve ]

(#11520) tobias40 válasza KaiotEch (#11519) üzenetére


tobias40
veterán

Nekem is van Takbankos számlám,kíváncsian várom mire jutsz vele! ;] (Unicredit a másik)

(#11521) zerodot válasza tobias40 (#11509) üzenetére


zerodot
aktív tag

- van kártyám amit csak így lehet GP-be rakni
- GBIT
- összes tranzakcióm egy helyen látható, kereshető, szűrhető...

(#11522) dredjudge84 válasza tobias40 (#11513) üzenetére


dredjudge84
őstag

Bankszámlát is lehet mögé tenni?

(#11523) ACE- válasza zerodot (#11521) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem is ezek, plusz hogy én vagyok a családfenntartó és így az asszony költése is szintén egy helyen látszik. És nálam is úgy van hogy Revolut van mögötte, így rögtön látom hogy a Gbit rendesen sikerült-e, illetve megjött-e a refund a kártyára.
- GBIT
- összes tranzakcióm egy helyen látható, kereshető, szűrhető

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11524) Oliverda válasza dredjudge84 (#11522) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha van hozzá bankkártya, akkor természetesen. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11525) tobias40 válasza ACE- (#11523) üzenetére


tobias40
veterán

Milyen refund jön a revolutról? :U

(#11526) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok, írtam korábban, hogy nem megy minden online vásárlás uk bines kártyámmal. Kértem új kártyát, amit nagy nehezen elfogadtak pár napja. Azóta a meglévő kártyám egyáltalán nem működik, pos-nál sem, mintha letiltották volna. Ez a szokásos curve gyakorlat? Nem teljesen értem, hogy miért ne tudjam használni pár hétig, amíg megérkezik az új...

[ Szerkesztve ]

(#11527) pictigjis válasza Mauzes (#11526) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

nem igy kellene lennie, de mostanaban igy van. amikor a felesegem automatikus kartyacsereje volt, es az apple payben is automatikusan frissultek a kartyaadatok, onnantol a regi kartya nem mukodott

technikailag "kartyamegujitaskent" kene elinditani egy ilyen igenyt, ilyenkor hasznalhato maradna a regi. de sokszor "uj kartyaigenyleskent" indul el a folyamat, ez meg a regi letiltasaval jar. a curve sajat foruman is panaszkodtak errol korabban

(#11528) dredjudge84


dredjudge84
őstag

Üdv!

Előfordult már párszor, hogy paypass fizetésnél elutasította a kártyát a terminál, majd másodszori próbálkozásnál elfogadta. Másnál is szokott ilyen lenni? Ha igen ez mitől fordul elő?

(#11529) pictigjis


pictigjis
Topikgazda

nézegettem a tranzakcióimat, és úgy tűnik, hiányzik egy back in time-refund még április 24-ről

nyitottam egy chatet, és két meglepő dolog történt. egyrészt, azonnal jött a válasz, real-time tudtam elintézni a hasfájásomat. másrészt a supportos screenshotot és tranzakció-azonosítót is küldött a konkrét tételről, ami igazolja, hogy márpedig a curve elindította a hiányzó refundot, szóval úgy tűnik, a kh-nál veszett el, és ők nem írták jóvá valamiért

ilyen ügyem se volt még, ezt is ki kell próbálni... most a kh-val fogok levelezni

[ Szerkesztve ]

(#11530) zerodot


zerodot
aktív tag

Van most vlmi kiesés a Curve-nél? Online fizetnék, a 3DS kódot küldené sms-ben, de csak nem akar megjönni. Már 3x nyomtam a resend-re, de semmi... :F

(#11531) pictigjis válasza zerodot (#11530) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

neked már magyar a kártyád? nem emlékszem

(#11532) zerodot válasza pictigjis (#11531) üzenetére


zerodot
aktív tag

UK. Eddig nem volt ilyesmi gondom sose.

(#11533) Oliverda válasza zerodot (#11532) üzenetére


Oliverda
félisten

Késő délelőtt még nem volt vele gond.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11534) pictigjis válasza zerodot (#11532) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

hát, én mindenkinek azt javaslom, cseréltesse le. egyre több helyen van gond a uk kártyákkal

bármikor, bármi lehet most már, nagyon úgy tűnik

(#11535) zerodot válasza pictigjis (#11534) üzenetére


zerodot
aktív tag

Akkor lehet beadom a derekam én is... pedig eddig jó vót... :O

Írtam a supportnak is, de nincs olyan szerencsém mint neked, hogy real-time válaszoljanak...

(#11536) pictigjis válasza zerodot (#11535) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ez a mai egészen különleges élmény volt számomra is... pedig milyen jó lenne, ha mindig így menne...

(#11537) zerodot válasza zerodot (#11530) üzenetére


zerodot
aktív tag

A payment gatewaynél volt AP/GP és kártyaszám megadás opció is. Mindkettő elhasalt a nem érkező sms kódon.

Végül megpróbáltam mobilról is (bár ott is ugyanúgy böngészőben), ott a gatewaynél a GP-t választva már nem sms kódot kért, hanem ujjlenyomatot (fogalmam sincs melyik app kérte, a GP vagy Curve vagy mi?), na és azzal instant átment a tranzakció.

Pedig amúgy a Curve hülyeségei nélkül se unalmas az életem... na mindegy, a lényeg hogy sikerült kifizetni végül.

(#11538) pictigjis válasza pictigjis (#11529) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

hogy ide visszakanyarodjak, tegnap megjelent egy másik visszatérítés a kártyán, amit meg nem raktam át sehova... jaj

(#11539) zerodot


zerodot
aktív tag

Nálatok is megjelent a Smart Rules az appban? Automatizálni lehet, mikor melyik kártyát használja. Mondjuk csak kategóriához (Groceries, Cash, stb.) és összeghatárhoz lehet szabályt rendelni, teljesen szabad szöveget (pl. konkrét üzlet neve) vagy MCC-t nem látom hogy meg lehetne adni. Pedig úgy lenne az igazán érdekes.

(Androidon a Wallet fülön található a jobb felső sarokban a hangszóró és a kártyaválasztó ikon között)

[ Szerkesztve ]

(#11540) Oliverda válasza zerodot (#11539) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, meg. Már működik is.

Első verziónak megteszi. Az üzlet neve szerintem idővel bekerül majd a szabályok közé, az MCC-t viszont kétlem.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11541) Somatom válasza zerodot (#11539) üzenetére


Somatom
veterán

Majd ha nyilvános intentekkel tud kommunikálni. Pl. amikor az automatizáló (Tasker, Macrodroid, stb.) érzékeli, hogy osztrák roamingban vagyok, akkor küld egy intentet, amitől a Curve átvált Euróra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11542) Oliverda válasza Somatom (#11541) üzenetére


Oliverda
félisten

Merjünk nagyot álmodni…

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11543) Somatom válasza Oliverda (#11542) üzenetére


Somatom
veterán

Az IOS -t nem ismerem. Androidon ehhez minden adott, csak az app fejlesztőjén múlik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#11544) D1Rect


D1Rect
félisten

Jól értem, hogy már nem jár az 1% visszatérítés a meghívásért?

[ Szerkesztve ]

(#11545) pictigjis válasza D1Rect (#11544) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

jól, annak vége

(#11546) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!

Curve alá egy Wise-os kártya van berakva.
Legtöbbször okos órával fizetek itt kint németben.
A wise-os számlámon van euró és van forint is.

Ha csak simán a wise al fizetek wise kártyával Magyarországon akkor alapból a magyar forint számlából vonja le az összeget, Németországban pedig euróval fizetek tehát az eurós számláról vonja le a pénzt.(prioritást élvez az adott ország devizája)

Ha Magyarországon használom majd a curve kártyát, akkor az alá berakott wise-os számla, melyiket fogja terhelni,használni? A forint alapút vagy az Eurós számlát?

(#11547) vnorbi válasza pusi1981 (#11546) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Nem az adott ország devizája élvez prioritást, hanem az, hogy milyen pénznemben terhelte az adott kereskedő a kártyát, utána pedig az, hogy van-e a Wise egyenlegen az adott devizában egyenleg (tehát ha Magyarországon fizetnél forintban, és a terminál sem szól be, hogy inkább más devizában terhelne, de nincs forint egyenleged, akkor az euróból venné le).

Curve-nél pedig az is számít, hogy milyen pénznemre van állítva a Wise kártyád benne. Ha ott eurón hagyod, akkor a forint terhelést előbb a Curve mindenképpen euróra váltja, és a Wise-hoz már csak az eurós terhelés jut el (amire ha nincs fedezet az eurós egyenlegen, de a forinton lenne, akkor visszaváltja az összeget forintra, és majd onnan veszi le, és bukod a két átváltás díját).

(#11548) TrollBalint válasza pusi1981 (#11546) üzenetére


TrollBalint
addikt

Tudtommal attól függ, hogy a Curve-ben mire állitod a Wise pénznemét. (Legalábbis én így jártam csak nekem Revolut volt Curve mögött). Ha azt Euróra állítod, akkor euróval fogja megterhelni a mögöttes kártyát, ha Forintra, akkor Forinttal.

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#11549) pictigjis válasza pusi1981 (#11546) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

azt, amelyik devizára a curve-ben a wise-kártyádat állítod. mivel itthon forintban vásárolsz, itt forintra kell állítanod. németországban euróban vásárolsz, akkor át kell állítanod euróra

(#11550) pictigjis válasza vnorbi (#11547) üzenetére


pictigjis
Topikgazda

ez a legpontosabb és legtartalmasabb válasz, köszi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.