Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18851) HoaryFox válasza MasterMark (#18850) üzenetére


HoaryFox
őstag

Csekkold le, hogy a videóbeállításoknál be van-e kapcsolva az "Egyenletes videólejátszás kényszerítése" és az "Az aktuális videóminőségi beállítások alkalmazása az internetes videókra"

Nekem anno megoldotta a problémát :))

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#18852) Dtomka válasza vlevi (#18849) üzenetére


Dtomka
veterán

én a catalystban mindent minőségre szoktam állítani...és a simításokat játékon belül alkalmazom.
képet nem tudtam belinkelni...:S
http://kepfeltoltes.hu/120820/catalyst_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#18853) vlevi válasza Dtomka (#18852) üzenetére


vlevi
nagyúr

Közben rájöttem, hogy nem azt kell állítani, amire gondoltam. A játékban a minőséget kell naturalra állítani. Anélkül olyan, mintha 640x480-ban menne, azért olyan kockás.
De mostmár jó.

(#18854) radi8tor válasza vlevi (#18853) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Native-re gondoltál, de a többi stimmel. ;)

⭐ Stella

(#18855) vlevi válasza radi8tor (#18854) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, az az.
De ilyen elnevezésű beállítást még nem láttam ezért nem gondoltam arra, hogy ha extrára van állítva a minőség, az ilyen szar...

(#18856) MasterMark válasza HoaryFox (#18851) üzenetére


MasterMark
titán

Az Egyenletes videólejátszás be volt pipálva, a másikat most pipáltam be de nem segített. :(

Switch Tax

(#18857) Kiralybali válasza #00983040 (#18840) üzenetére


Kiralybali
tag

Köszi a választ. Amit írtál egy játékhoz kapcsolódó beállítás, amit meg én kerestem az az, hogy általánosan állítják át. De közben ezt is megtaláltam. Nekem angol van, a magyar printscreen alapján talán az előbeállítások lehet az. Ezt módosítottam a talált fórumbejegyzések alapján, láttam is, hogy érvénybe lépett a módosulás, más kérdés, hogy a problémámat nem oldotta meg ez sem.

Balage

(#18858) Kiralybali válasza Skimaster (#18837) üzenetére


Kiralybali
tag

Nos az a baj, hogy ahány fórum annyi tipp. Az ok ezerféle lehet és kinek ez kinek az segít. Leggyakoribb megoldás tippek:
- legfirssebb drivert fel (nem segített, sőt vagy 4-5 különböző verzió sem volt jó)
- driver újratelepítés driver sweeper / safe mode / stb (nekem nem segített)
- nem elégséges a táp (szeretem nagyobbat az se segített, de olvastam, hogy másank sem feltétlen)
- mágikus ccc beállítások, bűvészkedés Hz-ekkel és voltokkal (ez sokaknak meghozta a sikert, nekem ez sem)
- hibás memória (nekem gariba cserélték - legalább is ezt mondták - szóval már kisebb egy újabb hibás CORSAIR 10 éves garis modul kapásának az esélye, de nem kizárható)
- esetleg hibás alaplap (na ezt is cserélték gariba és ez sem segített)
- win újratelepítés (nem segített)
- rossz vga (2 különböző kártyával is ugyan ezt produkálja, és az egyik kártya másik gépben kifogástalanul működik)

saját további tippeim:
- Betéve egy másik típusú memóriát, a driver hibák egy pár órás teszt alatt nem jelentkeztek (bár már volt olyan, hogy saját configgal is nyomtam kb 7 órát egyben, és nem volt baja, majd másnap bekapcsoláskor kékhalál...) Egy fagyás még így is volt, de se nem kékhalál, se nem a szokott driver-es üzenet, csak elsötétült kép és semmi. Elképzelhető, hogy a memória típust nem szereti az alaplap...
- Valamelyik cserélt alkatrész (memória / alaplap) továbbra sem hibátlan.
- Egyszerűen szar az alaplap típusa, vagy szarok a rá tett (és frissített) gyári driverek és nem kezeli valahogy rendesen a betett VGA-kat (prociba integrált vga-val nem dobál semmi hibát, de úgy persze sok mindent nem tudok a géppel kezdeni)

esetleges kiutak a fentiek alapján:
- a stabilabb működést produkáló memória típus beszerzése (plusz pénz, és így sem kizárható további probléma)
- új, más típusú esetleg még más gyártótól származó alaplap beszerzése (nem vagyok milliomos, és itt is van esély a szopáshullám folytatsára)

Szóval, ha valakinek van esetleg a fentieken felül egyéb ötlete, hogy mi a tüdő okozhatja a :W display driver stopped responding and has recovered :W hibát, akkor az legyen szíves, és ne titkolja el.

[ Szerkesztve ]

Balage

(#18859) Kiralybali


Kiralybali
tag

Még egy-pár kérdés.
Egy helyen azt javasolták, hogy vegye ki az ember a VGA-t, majd bekapcsolás után a device manager-ben nyomjon egy disable-t az onboard vga-ra, majd kikapcs és vga vissza.
Namost, nekem az intel G530 Celeron procimba magába van integrálva egy vga.
Hogy is megy ez pontosan? Ha plusz VGA nélkül belépek, és az alaplap vga kimenetén van a monitor, és nyomok egy disable-t, akkor mi fog történni? Onnantól mi és milyen képet fog adni? Ha netán eltűnik a kép, hogy állítsam le a gépet?
Ha esetleg a jövőben nem használom a VGA kártyát, és vissza kell térni a beépítettre, akkor hogy lehellem életre, ha disabled, mi fog nekem képet mutatni, hogy vissza tudjam enable-ni?

Balage

(#18860) #93794560 válasza Kiralybali (#18859) üzenetére


#93794560
törölt tag

Amikor az integráltat letiltod, az nem azonnal lép érvénybe, hanem a következő rendszerindításkor. De letiltás után nem újraindítod a gépet, hanem kikapcsolod. Be a diszkrét VGA-t, és indítás. Ha később kiveszed a diszkrét VGA-t, hiába volt előtte letiltva a integrált, diszkrét VGA hiányában ismét működésbe lépteti a Windows.

(#18861) HoaryFox válasza MasterMark (#18856) üzenetére


HoaryFox
őstag

Flash Player-ed a legújabb?

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#18862) MasterMark válasza HoaryFox (#18861) üzenetére


MasterMark
titán

Chrome-ban van beépítve, és az pedig a legfrissebb.

szerk.: Most, hogy mondod, megnéztem IE-ben külön letöltött Flash-al és úgy már gyorsított a dekódolás. De akkor Chrome-ban miértnem működik?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#18863) mpierre


mpierre
veterán

Lehet, hogy hibáztam, hogy felraktam a 12.6-t. A 6950, az új driverrel nem megy le pihibe. A legalacsonyabb órajel amit fut az 450/1250 @ 1V a 150/250 @ 0,9V nem is játszik már. mi lehet az oka?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#18864) Skimaster válasza mpierre (#18863) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nekem is szar volt a 12.6.....leszed........ jól működő feltesz.....úgy hagy :DD

(#18865) mpierre válasza Skimaster (#18864) üzenetére


mpierre
veterán

Az lett a vége. :D

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#18866) vlevi válasza mpierre (#18863) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem most Win8 alatt a 12.8 van fennt (Win8-on csak az van). Ezzel visszaáll 157/300MHz-re, 1.0V feszültséggel. Sapphire 5770 kártyám van.

Nincs véletlenül bekapcsolva a második monitor?

(#18867) mpierre válasza vlevi (#18866) üzenetére


mpierre
veterán

Fizikálisan nincs, de a geforce physx miatt van kiterjesztett asztal. A 11.12 drivernek ez nem okozott lelkiismereti gondot és 250/150-n hajtotta a vga-t.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#18868) myckey


myckey
veterán

Szervusztok!!
tegnap sikerült véglegesen feltelepítenem a WINhetet.(meg összeszerelni a gépet)

azóta 2 ilyen végzetes/kritikus hiba történt.2x leállt a gép,közbe írkált ilyen számsorokat,de azt nem olvassa el ember :)

ez lenne a leírása.
ha kell akkor eseménynaplóból is kiszedhetem,de többet ott sem ír...

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#18869) HoaryFox válasza MasterMark (#18862) üzenetére


HoaryFox
őstag

menj a chromeban a chrome://plugins oldara keresd meg a beepitett flash plugint es tiltsd le majd restart ugy mukodnie kell

Jelenleg jobban élek, mint... 1 év múlva. // Eladó Warwick BC10 basszusgitár kombó -> https://hardverapro.hu/apro/warwick_bc_10_basszusgitar_kombo/friss.html

(#18870) InfiniteReality válasza mpierre (#18863) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A 12.6 nem WHQL de az azóta kijött 12.8 igen, tedd fel azt:)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18871) mpierre válasza InfiniteReality (#18870) üzenetére


mpierre
veterán

Tapasztalat mondatja veled? :B

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#18872) InfiniteReality válasza mpierre (#18871) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Mivel már feltettem a 12.8-at és semmi bajom vele, igen. Mondjuk én 12.1 után nem frissítettem, mert olvastam a sok problémát, valamint az AMD/ATI pont most változtatott a driverkiadási ütemezésen. Valahol azt olvastam, hogy a "következő" full WHQL driver majd a 12-8 lesz. Vártam is vele addig.

Ahogy kijött, felszórtam, minden működik rendesen. Nem kellett se mágiázni, voodoo babát se kellett szurkálni, se driversweeper marhaság, se registry buzera. Rátelepítettem a meglévő driverre, nagy zöld pipa, restart, CAP-ot is feltettem, restart, minden zsír.

Mondjuk nekem nem "pistike féle" mókolt Win7 van fent és telepítés után első dolgom mindig az alaplapi driver + frissítések.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18873) MasterMark válasza HoaryFox (#18869) üzenetére


MasterMark
titán

A simán ki-bekapcsolás nem oldotta meg, viszont letiltottam, akkor az Adobe oldaláról le lehetett tölteni a plugin-t, feltelepítettem és így már jó. Köszi a segítséget. :R

Switch Tax

(#18874) Skimaster válasza Kiralybali (#18858) üzenetére


Skimaster
senior tag

Milyen alaplapod van?

(#18875) Sub-ZeRo válasza myckey (#18868) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ne is foglalkozz vele. Nekem eddig 3 kékhalált küldött a 12-6-os driverrel. A figyelőt nem is mondom, mennyi amd-s leállás van.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18876) InfiniteReality válasza Sub-ZeRo (#18875) üzenetére


InfiniteReality
őstag

12.8?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18877) Bluerainbow


Bluerainbow
Közösségépítő

2012 majusaban futattam egy 3d mark vantage tesztet (konfig az adatlapomon) , akkor 10100 pontot kaptam. Tegnap ugyanazon az orajelen (cpu vga) szinten win 7 alatt (frissen feltelepitve) legfrisebb driverekkel lefutattam ujra a tesztet. A meglepo hogy 8060 pontot kaptam.
A cpu score ugyanaz , viszont a vga score 2000-el kevesebb.
Lehet a vga driver az oka ? vagy hogy masjuban nem a legfrisebb verzioju vantage-ot futattam.?
Mas kulombseg nem volt. Elmeletileg nem veszithet egy vga a teljesitmenyebol (legalabbis en ugy tudom).

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#18878) Sub-ZeRo válasza InfiniteReality (#18876) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mi van vele?

(#18877) Bluerainbow: Ennyire érdekel egy 3trémárk teszt pontszám?! Mert ha minden játék megy gond nélkül, akkor tök mindegy mennyi pontot kapsz.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18879) Tomix24 válasza Bluerainbow (#18877) üzenetére


Tomix24
addikt

Én pl nem szoktam Benchmarkal játszani, igazi játékban vettél észre valamit? :)

(#18880) InfiniteReality válasza Sub-ZeRo (#18878) üzenetére


InfiniteReality
őstag

12.8-al is dobja a kékhalált?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18881) Bluerainbow válasza Tomix24 (#18879) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Igazi játékban nem vettem észre semmit , csak feltünt a -2000 pont. Mondjuk eddig minden játék ment rendesen.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#18882) Tomix24 válasza Bluerainbow (#18881) üzenetére


Tomix24
addikt

Akkor lehet driver, beállítás kérdése.. 12.8-al próbáld. Tesszellációt kapcsold ki.

(#18883) Bluerainbow válasza Tomix24 (#18882) üzenetére


Bluerainbow
Közösségépítő

Azzal van , ki van kapcsolva. Csupán kiváncsiságból , visszateszem az akkor drivert és kipróbálom.

Tájak fotók emlékek - https://www.facebook.com/2barangolo

(#18884) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Végre nem fagy a Dirt Showdown CFx-el! Kopkopkop.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18885) Sub-ZeRo válasza InfiniteReality (#18880) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

A 12.4-et raktam vissza most.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#18886) hackeeeee válasza hackeeeee (#18884) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Viszont ami még feltűnt, hogy jóval lassabban kapcsolja be a zero core-t a 2. kártyánál bekapcsolás után. Kell neki kp. 2 perc, mire leállítja a kártyát, és megáll rajta a hűtő.

Véleményem szubjektív...

(#18887) Kelvin


Kelvin
őstag

Sziasztok! Az normális, hogy miután felraktam a 12.8-at a Catalyst verzió 12.6-ot mutat?
Illetve a frissítés menüpont alatt is a 12.6-ot írja ki és azt, hogy van újabb verzió, a 12.8.

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#18888) Skimaster válasza Kelvin (#18887) üzenetére


Skimaster
senior tag

a 12.6 nekem kuka volt,mert ugyan ezt csinálta.....és nehéz megszabadulni tőle....de persze nem normális.

(#18889) MasterMark válasza Kelvin (#18887) üzenetére


MasterMark
titán

Leszedted előtte az előzőt?

Switch Tax

(#18890) hackeeeee válasza Skimaster (#18888) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én szépen eltávolítottam, reboot, majd telepítettem a 12.6-ot, és a 12.8-at is.

Véleményem szubjektív...

(#18891) Kiralybali válasza Skimaster (#18874) üzenetére


Kiralybali
tag

Asrock H61M-U3S3-B3 alaplap
Corsair XMS3 4GB DDR3 1333MHz CMX4GX3M1A1333C9 memória
Intel Celeron G530 processzor
Sharkoon 400W WPM 4044951011988

VGA Sapphire HD6770 Vapor-X volt az elején benne (ez megy a régi gépemben gond nélkül) és VTX3D 5670 van most benne.

Kingston 4GB DDR3 1333MHz CL9 KVR1333D3N9/4G memória van az öcsémnek, és ezzel stabilabban megy.

Amúgy tegnap 3 dolgot változtattam:
- CPU-ba tett GPU disable device managerbe (VGA kivétel után, majd VGA visszatétel)
- power management alatt high performance beállítás
- [http://support.microsoft.com/kb/2665946] cikkben leírt első metódus kézi alkalmazása

Ezek összessége után gép indítás, wow indítás és 3 azonnali driver hiba gyors egymásután (kvázi folyamatosan).
Ezt követően töröltem a felvett registry bejegyzést, restart és wow indítás után aznap este fennmaradó rövid időben nem volt gond, de ez még nem jelent semmit.

Balage

(#18892) Muerte válasza hackeeeee (#18890) üzenetére


Muerte
addikt

Ugyan ezt csinálja nálam is a 12.8 laptopban,szóval nem egyedi a probléma.Furmark-ban pedig nem hajtja a másodlagos kártyát csak zérón megy.

[ Szerkesztve ]

(#18893) hackeeeee válasza Muerte (#18892) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam megy a 2. vga. Dirt Showdown-ban azért észrevenném, ha nem menne. De majd ha hazaérek, ránézek furmark-kal is.

Véleményem szubjektív...

(#18894) Muerte válasza hackeeeee (#18893) üzenetére


Muerte
addikt

Játékokban nálam is megy, csak Furmark-ban nem.Még kedves kis újdonságok a 12.6-nál és a 12.8-nál is hogy ha külső linkről nem a saját oldaláról nézek youtube videót, eltolja a képet jobbra több mint felével mint a szélessége,MPHC nézhetetlen,akad,szét esik a kép,kockásodik.Ezért kár 2 havonta is kiadni egy ugyan olyan szemetet mint ami előtte volt :(((

(#18895) Skimaster válasza Kiralybali (#18891) üzenetére


Skimaster
senior tag

Hát akkor most tesztelni kell,hogy mit csinál.Nekem win7 újrahúzás megoldotta.Meg nem rakok fel semmi feleslege programot a gépre,csak azért hogy nézegessem játék közben mi a fene történik.Egy speedfan van fent,hogy lássam a hőfokot,oszt jóccakát!! :C

Nekem mondtak olyant valamelyik részén a fórumnak,hogy az Asrock és meghajtó nem mükszik.Nekem is Asrock lappal sza....tt,lecseréltem gigabyte-ra és minden jó!
Persze majd most írják,hogy ez hülyeség.....mert másnak nincs ilyen gondja ezekkel a lapokkal,nekem megoldotta a gondot!

(#18896) hackeeeee válasza Muerte (#18894) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyen gondom nincs. :N

Ha hazaérek, megnézem a furmark-ot.

Véleményem szubjektív...

(#18897) Kiralybali válasza Skimaster (#18895) üzenetére


Kiralybali
tag

Az öcsémnek a fentebb említett memória típussal és procival, Asrock H77 PRO4/MVP alaplappal és Saphire HD6770-nel (ami nem vapor-x), semmi gondja eddig nem volt.

No mondjuk ott meg azt láttam most hétvégén, hogy a 12.6 ccc közölte, hogy van 12.8, letöltötte, installálta, majd minden maradt 12.6-nak kiírva. Ezt restart után megint eljátszva szintén maradt 12.6 kiírva. Úgy hagytuk, majd ha gond lesz küzdünk, de addig nem. Érdekes, hogy ugyen ez az update ugyan úgy végrehajtva a problémás gépen elsőre megtörtént, és ott 12.8 van kiírva mint driver verzió.

Amúgy ha nem jön rendbe, akkor vagy próbálkozom első körben egy alaplap memória support list-ben lévő memória vásárlásával, és ha az sem segít, akkor egy újabb generációs alaplap vásárlásával, de mindkettő olyan extra költség, ami nincs betervezve.

[ Szerkesztve ]

Balage

(#18898) Muerte válasza hackeeeee (#18896) üzenetére


Muerte
addikt

Ez mobility,itt több az anomália :DDD

(#18899) hackeeeee válasza Muerte (#18898) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pee.. Tudom. :D

Véleményem szubjektív...

(#18900) InfiniteReality válasza hackeeeee (#18890) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A 12.8 előtt minek feltenni a 12.6-ot? Nem értem:)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.