Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19101) Alastair' válasza dozernous (#19100) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha tuningolni akarsz, akkor azt biosban tedd.

Alister from Hell

(#19102) dozernous


dozernous
csendes tag

bocsi hogy ide írok az ATT-vel kapcsolatosan, de nekem nem akar elindulni a program, a rejtett ikonoknál jelzi de ha rámegyek hibát ír ki, próbáltam már hogy levettem az amd catalyst drivert de akkor sem volt jó ,
ezt írja ki , ha leveszem a drivert, ha nem, mi a teendő?!

(#19103) dozernous válasza Alastair' (#19101) üzenetére


dozernous
csendes tag

nem akarok úgy különösképp, csak kíváncsi voltam hogy ez a beállítás mit hoz.. :) de azért köszi a választ :D

(#19104) Alastair' válasza dozernous (#19102) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Rendszergazdaként kell indítani, és ki kell kapcsolni az UAC-ot.

Alister from Hell

(#19105) dozernous válasza Alastair' (#19104) üzenetére


dozernous
csendes tag

köszi, am ez az ATT drivernek felel meg? vagy amd catalyst telepíthető mellé?

(#19106) Alastair' válasza dozernous (#19105) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Driver mellé, vagy CCC vagy ez.

Alister from Hell

(#19107) tripnetic


tripnetic
csendes tag

Sziasztok!
Egy érdekes probléma merült fel:Öcsém vett egy Radeon Hd 6670 es kártyát, és eddig semmi gond nem volt vele, viszont pár napja egy játéknál teljesen változó időközönként elmegy a kép No signal felirattal,de a hangot hallja még.A gép csak restart után hajlandó bármire is reagálni.Tudtok ebben segíteni, mert a minimális hozzáértésemmel amit tudtam már próbáltam,drivercsere,cc cleaner,de semmi javulás.
Amikor egyszer restart nélkül visszaállt akkor dobott egy catalyst hibaüzenetet,hogy leállt a driver.Lehetséges hogy a legfrissebb catalyst lenne a bugos?
Köszi előre is.

(#19108) dozernous válasza Alastair' (#19106) üzenetére


dozernous
csendes tag

köszi!

(#19109) vlevi válasza tripnetic (#19107) üzenetére


vlevi
nagyúr

GPU-Z programot, ha futtatod, akkor az mit mutat?
Nem szalad fel véletlenül a hőmérséklet?
A GPU-Z abban is segít, hogy folyamatosan logfileba tudja menteni a hőmérsékleteket, órajeleket, és még jósok dolgot a videókártyáról.
Természetesen játék közben a háttérben is képes működni.
Még telepíteni sem kell, csak a letöltött exe-t futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#19110) sp3rhead


sp3rhead
csendes tag

Üdvözletem Uraim!

Sikerült /ámbár nem tudom hogy hogyan/ megoldani a fentebb leírt problémámat. Fussunk bele: Amit linkeltek nforce 5.11-es driver, összegányolta a gépet oly módon, hogy boot után újraindult, és csak csökkentett-, illetve VGA módban volt hajlandó elindulni. Törölni persze nem engedte az "nVidia drivers" csomagot, lefagyott uninstall közbe. Mikor végre sikerült, akkor újra húztam a drivereket, de már lan nélkül (betettem egy pci-os planet kártyát), és eszközkezelőből telepítettem minden finomságot, GART nélkül. Így, csodák-csodájára nem problémázik a FF :D Valószínűsítem, hogy a gart zavarhatott esetleg be, de nem is érdekel. Minden működik úgy ahogy kell. :)

Mindenkinek köszönöm a segítséget, további kellemes napot! :D

üdv. sp3rhead

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#19111) titanium100


titanium100
csendes tag

Sziasztok,

Rendeltem egy 1GHZ-es HD7970-et ez lesz életem legelső Ati kártyája, remélem nem bánom meg :)

Nos a kérdés: Nvidia ugye beleintegrált már minden szolgáltatást a driverébe, de az Ati nem, szal van ez a Hydravision meg a Catalyst is. Mindkettőt fel kell telepíteni? ha igen akkor milyen sorrendben? Csak 1 monitorral akarom összekötni a kicsikét meg majd ha később lesz LED tv-m akkor arra. Illetve a VGA Frimware-jét igaz hogy lehet frissiteni, ha igen akkor hogyan? -ha nagyon kockázatos és pláne nem veszek észre különbséget akkor kihagynám- vagy esetleg a garancia elveszik ha lecserélem a frimvört?) S akkor ezzel együtt érdekelne a végső telepítési sorrend mert azt hallottam nem mindegy.

Köszi előre is :)

(#19112) Alastair' válasza titanium100 (#19111) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az Ati már nagyon régen megszűnt, a HD7970-es az AMD gyártja. Szóval most sem lesz Ati kártyád.

Alister from Hell

(#19113) InfiniteReality válasza titanium100 (#19111) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az ATI/AMD kártyáknál csak a Catalyst software suite ami telepítendő, meg a CAP. Ez kettő darab dolog, és a sorrend is ez.
Calatyst felmegy (nem kell kiszedni belőle semmit), restart, CAP felmegy, restart.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19114) titanium100 válasza InfiniteReality (#19113) üzenetére


titanium100
csendes tag

CAP-ot csak Crossfire esetén kell felrakni?

(#19115) radi8tor válasza titanium100 (#19114) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyes játékokhoz ajánlott felrakni CF nélkül is.
Bajod nem lehet belőle.

⭐ Stella

(#19116) #00983040 válasza titanium100 (#19111) üzenetére


#00983040
törölt tag

HydraVision meg nem kell neked akkor ...
Nem írtad , milyen az alaplapod ? Ha netán AMD csipszetes akkor legeslegelőször a [Csipszet drivert] kell felraknod .

[
AMD Catalyst™ Display Driver
for Windows Vista/Windows 7/Windows 8 64-bit ]

[ Szerkesztve ]

(#19117) titanium100 válasza #00983040 (#19116) üzenetére


titanium100
csendes tag

lap: ASUS Sabertooth X58
Ja igen win reinstall után chipset driverrel kezdem igen :)

(#19118) hunterrop


hunterrop
csendes tag

sziasztok,

A 12.8 as catalystet próbálom frissíteni, a mostani driveremről, szóval csak ott figyelmeztet h van új frissítés, és tölti is le.

A letöltés eleje simán megy, a zöld telepítőcsík lemegy. Aztán jön az ujjabb telepítés, amikor már a kék kockákkal megy a telepítősáv. Eközben hirtelen elsötétül a képernyő majd kikapcsol és nem történik semmi.

Mi lehet a baj?

notebookom van

köszi

(#19119) InfiniteReality válasza hunterrop (#19118) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Mobility drivert választasz ki? Csak mert a "normál" driver nem hiszem, hogy felmegy mobil videokártyára. Az ATI/AMD által kiadott Mobility Driver pedig nem megy fel mindenféle notebook-ra, mert azokra a notebook gyártójának saját driverét kell tenni. Itt csak az a ciki, ha az elavult, mert vagy nem törődnek vele, vagy az ő frissítési ciklusuk nem egyik egybe az ATI/AMD frissítési ciklusával. Ez van.

Ha végképp nem megy: [link]

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19120) hunterrop válasza InfiniteReality (#19119) üzenetére


hunterrop
csendes tag

annyira nemértek ehhez, nekem ASUS K53TA dx051d notebbokom van amiben AMD Radeon HD 6xxx videokártya van. Ebbe tudnál vmit linkelni? Mert akkor az automatilus frissítés valszeg nem jó

(#19121) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Hali!

Catalystba 12 óta hogy lehet 2d órajelet állítani, tesztelni?
régen documentumok közötti profilba lehetett szöveges xml-t szerkeszteni, ma már nincs benne az adott opció.

(#19122) bobalazs válasza bobalazs (#19121) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

mind1 nem kérdeztem, ugyanott volt.

(#19123) InfiniteReality válasza hunterrop (#19120) üzenetére


InfiniteReality
őstag

[link]

Ez nem tudom mennyire friss.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#19124) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Sziasztok. Van egy Llano-s gépem, A4-3305 és egy 64xx radeon mellette. Mióta feltepítettem a drivereket, a Windows start képernyője fekete, csak egy fehér csík látszik. Ha a gép bejelenzkezik, már jó. Asszem valami 12.8-at töltött le magának. nem ismerős a hibajelenség?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19125) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#19124) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Most újratelepítettem, de mikor belép a gép az asztalra, beszürkül a kép. Csak akkor jön vissza, ha becsukom a notit, elm,egy aludni, majd kinyitom. ???

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19126) Steelmanus


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Egy ASRock 970 Extreme3 alaplap es egy SAPPHIRE HD 7770 GHz Edition 1GB GDDR5 parositassal gyult meg a bajom, op.rendszer W7 Pro 64 bit Hu.
Proci: Phenom II X4 965 RAM: Kingmax DDR3 1600MHz 4GB Vincsi WD Caviar Blue 1TB WD10EALX.
A BIOS Default beallitason, pontosabban a OC-t is kikapcsoltam fixaltam mindent, a videokarihoz a 12.4-es drivert adtak lemezen, de kiprobaltam a 12.8-al is amit a Saphire oldalarol szedtem le direkt.
A gondom az hogy az FUEL szolgaltatas leall mindenesetben. A diver telepites utan az ikon megjelenik az ora mellett, termeszetesen restart ujra ott van, lehet is konfiguralni, el is menti, de az Esemenynaploban megsem jelenik az Alkalmazas es szolgaltatasnaplokban ACEEvent.log viszont a Hibaknal mindig ott all a Kritikus hiba miszerint a FUEL szerviz leallt. Pedig a szervizek kozott szerepel, Automatikusan ahogy kell, probaltam hogy leallitom majd ujra inditom de csak a hibajegyzes lett tobb.
Tuning nincs, meg a gyarit is tiltottam a VGA diverben is tiltottam minden tuningot.
Uj gep, friss telepites es meg semmi nincs rajta csupan a drivereket szerettem volna feltenni.
Egyreszt nem ertem hogy miert all le a FUEL szerviz, mikozben automatikusan fut, masreszt nem tudom hogy miert nem irja be magat a hibanaplozasba, mint mas lapoknal.

(#19127) Plazmacucci válasza Steelmanus (#19126) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én kérdeztem előbb :D

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19128) Steelmanus válasza Plazmacucci (#19127) üzenetére


Steelmanus
addikt

De nalam mukodik a driver siman bejelenkezik van AERO, Asztal, mukszik minden pl. az IE-t inditottam Feladatkezelot stb, amit egy friss telepiteskor egy mezei Windows-on ellehet inditani, jatek telepitesre mar nem futotta az idom, mert ketszer telepitettem az OS-t.
Csupan a FUEL szerviz all le allandoan.
Elfelejtettem, a proci egy
Phenom II X4 HDZ965FBK4DGM(BE) 125W Deneb 3400MHz C3-as.

(#19129) Visormail válasza Steelmanus (#19128) üzenetére


Visormail
addikt

Van valami látható probléma? Mert ez a rendszeres fuel service leállt eseménynapló üzenet úgy tudom kb mindenkinél megvan 12.6 óta.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#19130) potyi23


potyi23
senior tag

hi.nemtudok normalis DriverSweeper
-t letolteni ?tudtok adni ra linket ? koszi :R

(#19131) Plazmacucci válasza Plazmacucci (#19125) üzenetére


Plazmacucci
félisten

12.4-eleg jó. Legalábbis eddig.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#19132) Steelmanus válasza Visormail (#19129) üzenetére


Steelmanus
addikt

Sziasztok!

Kicsit keson reagalok, szoval a gepet tegnap elvittek, egy uj konfigrol van szo, es mar nem volt idom komolyabban tesztelgetni. Gep osszeszereles (Zalman Z9 Plus haziko, nagyon jo) es elso inditas, be a UEFI BIOS-ba Default, restart, Bios, es mindent ami a tuningal kapcsolatos letiltottam ill. fixaltam hogy ne kavarjon be semmi. SATA AHCI modra allitva mert IDE-n volt es W7 Pro x64 telepites USB-rol. Mivel a Windows nem ismerte fel a VGA-t sem a halozati chip-et igy elso dolgom volt azt telepiteni hogy legyen net, majd a laphoz adott CD-rol a SATA drivert, ami nem mas mint a 12.4-hez kiadott driver AMD logoval de mas opcio nem volt. Kellemes meglepeteskent nem indult el a WU akarhogy allitgattam.
Visszaallitottam a Win sajat SATA driveret, akkor elindult a WU. Feltelepitettem minden frissitest, majd a DirectX-et is frissitettem, Realtek hangdriver, majd jott a VGA-hoz adott CD rajta a 12.4-es AMD driverrel. Siman feltelepult ikon az ora mellett, restart, majd beallitas a driver panelon. Gondoltam minden OK, de benezek a Hibanaploba ott all hogy a FUEL szerviz leallt. Nezem a szervizeket Automatikusan fut. Restart, ujra ugyanaz a bejegyzes csak tobb lett. Viszont feltunt hogy a telepitett progik kozott nem szerepel C++ 2005-os ami ha jol tudom meg mindig kell az ati drivernek. Feltelepitettem manualisan, majd leszedtem a 12.8-at, azzal is ugyan ez a problema. Mergemben ujra telepitettem a W7-et, frissitesek nelkul, csak a CD-rol telepitett driverek a problema megmaradt. Latszolag siman mukszik minden, gyors is a rendszer de akkor is zavar. Az a baj hogy mar nem volt idom jobban kivesezni a problemat, mert vittek el a gepet es le kellett gyalulnom a vincsit, mert a tulaj egyetemista es kap W7-et az egyetemtol. Mivel nem ert a gephez csak jatszik, szerintem eszre sem fogja venni.
Nalam a Giga lappal es a 4670-el a 12.4-es driverrel ilyen hiba nem fordult elo.

[ Szerkesztve ]

(#19133) #00983040


#00983040
törölt tag

No kész lett a gép , mert megjött a HP FirePro v4900 1GB GDDR5 kártya , haver már alig győzte kivárni - sok munka már ott várt rá :)

Nos ami az első teendőm volt:
Alaplap : ASRock 990FX Extreme4 - BIOS frissítése
Csak ezután jöhetett Win7 Pro x64
Miután speckó HP vga , nem is gondolkodtam hogy az eredeti helyett keressek frissebb verziót :N

Mindel kapásból fajul felment SSD-re ... Sajnos esetemben is miután megjött kártya , már jött is a gépért - így nemvolt lehetőségem tesztekre :( de ami épp kéznél volt csináltam képet :
Ami kapásból meglepett , az az , hogy miután full AMD gép én ugye AMD VISION Engine Control Center -t vártam ! de itt már más van :K

[link1] [link2] [link3]

Minden szépen felment neki ... Írja , hogy a Proshow Producer v5.0 használja mind a 8 magot és nagyon gyors real time számol :C

HP csomagolása : semmi dizájn
VGA kimenetek : 1db Dual link DVI és 2db DP port
Mellékelt csatlakozók : csak 1db DP to DVI !!!!!!!!!
pedig kellett volna egy HDMI kimenet is neki a 2db monitor mellé ... ez egy nagy mínusz HP-nak !

[ Szerkesztve ]

(#19134) konradl


konradl
tag

Sziasztok!

ötleteket kérek a következő helyzetre:

Van egy:
asrock 775i65g rev 2.0 alaplapom
hozzá pedig egy radeon 2600 hd pro AGP-s videokari

Rendszer: win7 64 bit

Akármit csinálok nem tudom feltelepíteni rá a catalyst control centert.

Azt írja ki hogy amd cim telepítő csomag ...
[link]

A tippeket előre is köszönöm.

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#19135) gigi21hu


gigi21hu
csendes tag

Sziasztok. Van egy problémán. Zsír új gép. E-450 proci, Ati 6320, 4 Gb...1080p tökéletes ha videót játszok. Bezzeg ha youtube ( és úgy nézem IE alatt nincs ez a baj ) firefox-szal és chrommal...ott már a 720 is szaggat. Ha betöltötte akkor is. Legújabb catalyst driver, 11-es flash player. Mi lehet a baj?

(#19136) sp3rhead válasza gigi21hu (#19135) üzenetére


sp3rhead
csendes tag

hardveres gyorsítás kikapcsolása?

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#19137) MasterMark válasza gigi21hu (#19135) üzenetére


MasterMark
titán

Flash frissítése.

konradl: Régebbit kell feltegyél. Ja és ha jól látom AGP-s azaz AGP-hotfix-eset.
Itt egy jó kis lista, a legújabbal próbálgasd visszafele: [link]

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#19138) konradl válasza MasterMark (#19137) üzenetére


konradl
tag

Köszönöm a segítséget! Sikerült!

Viszont nem oldotta meg a fő gondomat.

Miért van az hogy vannak olyan filmek amik teljes képernyőn szaggatnak.
Youtube videok tökéletesen mennek, viszont néhány dvd-m és alacsonyabb felbontású filmem nem megy, de csak ha teljes képernyőre kiteszem.

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#19139) sp3rhead válasza konradl (#19138) üzenetére


sp3rhead
csendes tag

rossz kodek?

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#19140) konradl válasza sp3rhead (#19139) üzenetére


konradl
tag

32 bites xp-n is csak kmplayert használtam és minden video ment rajta kivétel nélkül.
Lehetséges hogy 64 biten vagy win7-en több kell hozzá?

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#19141) sp3rhead válasza konradl (#19140) üzenetére


sp3rhead
csendes tag

ilyen problémának nem kellene lennie, próbáld ki a vlc-t és/vagy mpc-hc-t, azokkal is csinálja-e ezt a hibát. :)

Szeretem a Löwenbräu-t :) -- sp3rhead felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#19142) konradl válasza sp3rhead (#19141) üzenetére


konradl
tag

Hmmm

Kmplayer-rel van a gond.
talán nem támogatja a 64 bit-et? vagy mi lehet az oka?

Nagyon csipem a programot mivel ez az egyetlen aminél 5 gombos egérrel lehet tekerni.

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#19143) MasterMark válasza konradl (#19142) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen procid van és mennyi ram-od?

Switch Tax

(#19144) konradl válasza MasterMark (#19143) üzenetére


konradl
tag

e4600 (2,6)
2gb ram

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#19145) MasterMark válasza konradl (#19144) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor ez tuti kodek gond lesz. Ha van fent kodek pack azt szedd le, és egy MPC-HC-val próbáld meg, ha ott nem akadozik, akkor a playereddel van gond.

Switch Tax

(#19146) konradl válasza MasterMark (#19145) üzenetére


konradl
tag

Igazad van.
Már meg is békéltem hogy mostantól mpc-hc-t használok.
Csak idáig működött Kmp-vel is és már hozzászoktam a hotkey rendszeréhez.
Azokat átvettem mpc-hc -be és így tökéletes.

Hálás köszönet a segítségetekért.

u.i. Ha valaki legközelebb Agp-s gonddal fordulna hozzátok "AMD CIM" hibaüzenettel akkor a 12.4-es Agp hotfix win7 64 bit -es driver tökéletesen működik régi agp-s karikhoz.

További szép estét!

"Okos légy, mert hülyéből sok van"

(#19147) MasterMark válasza konradl (#19146) üzenetére


MasterMark
titán

Csak az enyémhez nem... :DDD

Switch Tax

(#19148) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Az új 12.8as driverrel kisebb problémáim akadtak. Időnként csíkozódik a képernyő teteje. Ez igazából a laposom szériájának hibája (Asus K53TA), de a 12.6-os driverrel csak alvó állapot, vagy hibernálás után jött elő ez a probléma. Honnan tudok leszedni 12.6-os drivert? Az AMD oldalán nem találtam, bár lehet én vagyok a vaksi :). Számít egyébként, hogy milyen proci van a gépben? Mert az AMD oldalán azt is ki lehet választani, amúgy a gépemben AMD A6-3400M proci van. Egyébként elég furcsa, hogy ha felrakom a chipset drivert a gyári CD-ről, akkor nem jön elő ez a csíkozás, csak ha felrakom a friss drivereket (12.6, 12.8). Szükség van ezekre, ha nem játszok a géppel?

[ Szerkesztve ]

(#19149) #00983040 válasza konradl (#19134) üzenetére


#00983040
törölt tag

Catalyst
Install
Manager

Előbb raktál fel Audio drivert mint alaplap és csipszet driver , valamint előbb volt fenn a lejátszó proggi mint az Audio driver ... ekkor szokott jelentkezni , hogy nem "akar" lejátszani minden fájlt . Mindennek megvan a sorrendje , csak bekell tartani ... akkor mint esetemben is The KMPlayer visz mindent ... Win7 esetén plusz nem árt ha Rendszergazdaként telepítünk . Legfrissebb a 3.3.0.33 verzió ...

HD-s filmekhez meg csakis :

[ Szerkesztve ]

(#19150) #00983040 válasza #00983040 (#19149) üzenetére


#00983040
törölt tag

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.