Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18501) Lacpac válasza HPC (#18500) üzenetére


Lacpac
őstag

Ez melyik kulcs?
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\video{####....}\0000

Nálam hat kulcs van kapcsos zárójellel.

(#18502) AtHoS válasza Lacpac (#18501) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ez a kulcs:

"Note: there might be several {####....} , should be the one with most of the ATI settings."

Google fordítóval is értelmet lehet szerezni neki, ami annyit tesz, hogy az a kulcs melynél a legtöbb ATI beállítás szerepel. A \0000 kulcsról nem megfeledkezni

read-only mode on the forum

(#18503) AMD_ok válasza HPC (#18500) üzenetére


AMD_ok
őstag

Köszönöm,holnap kipróbálom :R

(#18504) nyozo


nyozo
aktív tag

Üdv! lenne egy kis gondom ma youtube közbe ezt dobta fel a catalyst
kép

Egy nagyon bölcs ember mondása! "A haverok olyanok mint a krumpli ha megeszed meghal"

(#18505) tomgabor


tomgabor
senior tag

Sziasztok!

Megkérnék valakit egy szivességre.
Tegye fel a gépére a K-Lite Codec Packot és a benne lévő MPC-HC-t és indítson el vele egy filmet, egérrel tekerjen bele többször és figyelje hogy el-e kockásodik nála a kép.

Nálam elkockásodik 12.6 és 12.7-el is, 12.4 és alattiakkal jó.(Tesztkártyák: HD6870 és HD7770)

Kiben van a hiba: bennem, a kártyában vagy a driverben?
Várható valami javítás?

[ Szerkesztve ]

(#18506) dik válasza tomgabor (#18505) üzenetére


dik
őstag

Én beletekerek és kockásodik sok filmnél....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#18507) InfiniteReality válasza dik (#18506) üzenetére


InfiniteReality
őstag

MPC-HC mellé minek codecpack? Talán a quicktime-ot nem játssza le alapból de minden mást igen.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18508) dik válasza InfiniteReality (#18507) üzenetére


dik
őstag

A kockásodás kérdésre válaszoltam.....

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#18509) Jakuu válasza InfiniteReality (#18507) üzenetére


Jakuu
őstag

Hat ez ugy ahogy van nagyon tavol all az igazsagtol. :P

(#18510) Visormail válasza Jakuu (#18509) üzenetére


Visormail
addikt

Hát nem, ez nagyon közel áll az igazsághoz. Codecpackok meg kerülendők.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#18511) Jakuu válasza Visormail (#18510) üzenetére


Jakuu
őstag

Tenyleg ? Zoldsegeket beszelsz. Mindossze 2002 ota hasznalom a MPC-t, majd utana a MPC-HC-t es sok kulon codec kell hozza, hogy letudj jatszani kulonbozo mediakat. Sokat lejatszik, de sokat nem.
Ezert kell feltenni az FFDshowt melle.

(#18512) scope2007 válasza AMD_ok (#18498) üzenetére


scope2007
addikt

ezt a hibát már én is írtam, igaz 1-2 hónapja azt hiszem.
nem a legújabb catalyst okozta, így már nyílvánvaló lehet.
a tvm a géppel hdmi-dvi-vel van összekötve (vgan csak hdmi es dp port van, dp port atalakitot nem vettem)
a lényeg, hogy a tvre klónozott kép nem töltótte ki a tv képernyőjét, pedig a felbontás is 1920x1080 mindkettőn. és catalystba a csúszka is szürke volt nálam. Nem tudtam mit csinálni, segíteni itt a topikba se tudtak, azóta úgy használtam a tv-n. De kb egy hete feltettem a 12.7 betat és láss csodát automatán kihúzta a képet fullra a tvn.
(volt format is azóta, új rendszerrel se volt jó 12.1től 12.4ig egyikkel se) règebbizt meg nem tettemfel mert sírt volna a bf3

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#18513) Visormail válasza Jakuu (#18511) üzenetére


Visormail
addikt

Hú de magas szintű beszélgetéseket kezdeményezel, na jó nekem túl alacsony a színvonal úgyhogy ebből kiszállok. Talán annyi fáradtságot vennél hogy konkrétumokat mondasz esetleg mielőtt még kijelented hogy rajtad kívül mindenki zöldségeket beszél, ez lenne a minimum. Az mpc-hc topikjában ha rákeresek az ffdshow szóra érdekes nagyrészt azt találom hogy felesleges az is meg a többi is [link] Lehet te talán pont azért nem vetted észre hogy nem kell, mert mindig felrakod. Nagyon kevés dolog van amit nem visz, ezért azt mondani hogy nagyon távol áll az igazságtól nevetséges.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#18514) AMD_ok válasza scope2007 (#18512) üzenetére


AMD_ok
őstag

Nekem kifejezetten az uj driver kezdte ezt, és nem klón a kép,hanem a 32-es tv-t használom monitornak,nincs más rákötve a vidkártyára

(#18515) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

felraktam a nemrég megjelent legújabb, 12.6-os Catalystet, ezzel kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy magán az eszközmeghajtón, illetve a Catalyst Control Centeren (CCC) túl a sok további plusz cucc, ami alapértelmezésben feltelepül a gépemre, az mi célt szolgál, illetve egyáltalán melyeket ajánlott feltenni?

Van erről valami leírás?

Talán a témaindító hozzászólásban össze lehetne ezeket az infómorzsákat gyűjteni :)

J.

(#18516) #93794560 válasza Jakuu (#18511) üzenetére


#93794560
törölt tag

Az MPC-HC-hoz nem kell külön codec. Én eddig még nem találkoztam olyan fájlformátummal, amit ne vitt volna. Amiket próbáltam: AVI-ból XVID, DIVX, DX50, DIV3, MP43, MJPEG kódolás, MPEG1,MPEG2, WMV, MKV, MP4, ezeket MP4-es és H.264-es kódolással is viszi. A flash-es FLV formátumot is lejátssza, 3gp formátumot is eszi, és a HD videokamerák formátumait is.
A kockásodás pedig ffdshow nélkül is előfordul. Hogy mi okozza, fogalmam sincs. De amikor a videó a következő keyframe-hez ér, a kép helyreáll. Nálam legalábbis. Ha lehet, HD tartalmaknál kerülöm a beletekerést.

(#18517) #93794560 válasza #93794560 (#18516) üzenetére


#93794560
törölt tag

Bár ez itt OFF, de azért mellékelem a MPC-HC által ismert fájltípusokat, amiket codec nélkül visz.

(#18518) norbi0604 válasza #93794560 (#18516) üzenetére


norbi0604
aktív tag

a kockásodás abszolút kiküszöbölhető, persze ha van elég kraft a cpu-ban. Akkor tiltani kell az összes DXVA szűrőt. így nyers erőböl számolja a processzeket, nem fog semmiféle képi hiba megjelenni. Hozzáteszem nekem is kockásodott meg elmosódott a kép nagyon sokszor, azért tolom cpu-bol, ami FHD esetén se megy 15-20% fölé.

[ Szerkesztve ]

(#18519) AtHoS válasza norbi0604 (#18518) üzenetére


AtHoS
nagyúr

"azért tolom cpu-bol, ami FHD esetén se megy 15-20% fölé."

Nálad!

Na és mit kezdjen egy olyan ember, akinek Sempon 3000+ is bőven elegendő a mindennapokra és van mellé egy olyan olcsó VGA-ja, ami DXVA-val simán játssza a FullHD videokat?

A Te megoldásod oda pont nem lesz jó. Valami egyéb ötlet ezeknek az embereknek? (Már persze a triviálison kívül :B )

read-only mode on the forum

(#18520) norbi0604 válasza AtHoS (#18519) üzenetére


norbi0604
aktív tag

ezért írtam feltételes módban, "persze ha van elég kraft a cpu-ban". Ez mondjuk csak a hardver része, szoftveresen (driver, lejátszó/renderer stb..) is mérsékelni lehet a problémát, sokáig én is DXVA-val játszottam mindent, addig semmi probléma nem is volt, de miután a catalys 12.4-est felraktam , elkezdett kockázódni/elmosódni a kép. (12.4-től felfele mindegyiknél), ezért szüntettem meg a dxva-t végérvényesen :)

gyenge gpeknél ez a lehetőség értelemszerűen nem nagyon jöhet szóba, de próbálgatni kell a fentebb említett beállításokat.

(#18521) Steelmanus válasza Jakuu (#18511) üzenetére


Steelmanus
addikt

En pedig ugy tudom hogy az MPC-HC is az FFDshowra epul :) Az maskerdes hogy vannak benne mas szurok is, de az mas teszta.
Ezt olvasd el
es toltsd le ami linken van, egy 60-as 1,8 Gb-os *.mov fajl, siman lejatszottam az MPC-HC-val.

(#18522) tomgabor válasza norbi0604 (#18518) üzenetére


tomgabor
senior tag

Ha már kitalálták a DXVA-t és elég erős a GPU hozzá, akkor miért ne használjam, mert elszúrt valamit az AMD?

Köszönöm hogy alátámasztottátok hogy nem nálam van a hiba, mindegy várom a következő ccc-t hátha megoldják, addig marad a 12.3.

[ Szerkesztve ]

(#18523) norbi0604 válasza tomgabor (#18522) üzenetére


norbi0604
aktív tag

Mondta valaki, hogy ne használd? Na de elég is lesz az off-ból mára. Legyen ez a záró mondat. :R

[ Szerkesztve ]

(#18524) abkm


abkm
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Asus EAH 4870-em (512MB) és amikor a Catalyst-ben kézi vezérlésre állítom a ventilátort és leviszem 31%-ra, hogy ne legyen olyan hangos, amikor csak böngészek, akkor egy ideig megy, majd leáll teljes a ventilátor.
Aztán amikor már 85-90 fokos, akkor visszakapcsol 100%-ra, amíg lehűti, majd újra leáll. Majd visszakapcsol és ezt játsszuk.

Ha nem állítom kézi vezérlésre, akkor nem csinálja. Csak akkor, ha kézire állítom és leviszem a ventilátor sebességet 40% alá.

Van valami ötletetek, hogy mit kéne csinálni? Természetesen pormentes, mert erre odafigyelek.

Köszi,
abkm

(#18525) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekességképp.

Hátha valakinek van valami tippje. Egyszer előjött, azóta most bármit csinálok, most mondjuk egy 2*3 körös futamban a 2. versenynél kifagy. Bár volt, amikor az elsőnél.. Kicsit random. De van egy 8 ball futam, abban mindig kifagy.

Most kicsit Alan Wake-eztem, egy minden gond nélkül..

próbáltam 12.4-et, 12.6-ot és 12.7 bétát is, ugyanúgy fagy a ShowDown... Próbáltam App profile nélkül, ugyan úgy fagyás... És eddigi tapasztalatok alapján csak a showdown fagy, semmi más.

Heaven benchmark lefut minden gond nélkül. 3Dmark 11 szintén. Tápot kimértem, terheléskor 12,18-12,20V-t ad le, az 5V-s ág is stabil, nem ingadozik.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18526) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Adott egy Asus laptop amiben van egy ATI Mobility Radeon 5470-es 512mb rammal, és a kérdésem az lenne, hogy tudnám a legfrissebb szoftvert/drivert hozzá felvarázsolni? Mert az "automata" telepítő nem igazán akarja. Előre is köszönöm válaszotokat! :R

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#18527) hackeeeee válasza zedok (#18526) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pontosan milyen gép? Esetleg Toshiba? Nem minden géphez lehet "külső" drivert feltenni. Gyártó oldaláról kell letölteni a drivert, és azzal jó lesz.

De amúgy, esetleg innen, megfelelő kategóriákat kiválasztva letöltöd. Ha így sem megy, akkor csak gyártói driverrel fog menni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18528) zedok válasza hackeeeee (#18527) üzenetére


zedok
senior tag

Asus k52Je-ex225d. Régen tettem fel rá külső drivert és működött is vele, de már nem tudom hol keressem :(

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#18529) hackeeeee válasza zedok (#18528) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hivatalosan, az AMD driverei onnen tölthetőek le amit linkeltem, ha nem megy, akkor gyártó oldaláról kell letöltetni.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#18530) zedok válasza hackeeeee (#18529) üzenetére


zedok
senior tag

Sikerült már :) az AMD-s megoldás működött

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#18531) hackeeeee válasza zedok (#18530) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nah azért. Helyes!

Kérdés. Edge-detect-et használ valaki? Ez jobb, nem jobb?

Véleményem szubjektív...

(#18532) potyi23


potyi23
senior tag

Ati 3870 re hol tudnek valmihaszanlhato drivert letolteni ? Amd oldal mindig 12.6 betat dobal ki ...

(#18533) Ueda válasza potyi23 (#18532) üzenetére


Ueda
senior tag

Próbáld meg ezt : [link]

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#18534) Thrawn válasza potyi23 (#18532) üzenetére


Thrawn
félisten

Azért dobja azt ki, mert az az utolsó driver amit kiadtak hozzá.
Bővebben: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18535) HXY


HXY
addikt

Homályos voltak Windows 7 alatt a betűk.
Olyan volt, mintha a Full HD-s monitort nem natív felbontásban, hanem mondjuk 1280x720-ban használtam volna. Engem nagyon idegesített.
Van több másik notebookunk, de azokban Intel integrált videokártyák vannak, azokkal semmi gond nincsen.

Már mindent kipróbáltam: frissítettem a Catalystot,
reseteltem a Catalystot, de hiába.

Már azt hittem, hogy kész, az AMD ilyen szar, mert azt Intel-lel soha nem volt ilyen problémám.

Ekkor mondom megpróbálom resetelni a monitort.
És igen, siker! :C

(#18536) aram01


aram01
nagyúr

srácok én is egy 3870-et rakok be egy gépbe a legutolsó béta akkor jó lsz?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18537) Thrawn válasza aram01 (#18536) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam elcseszte a Diablo 3-at, vissza kellett raknom a 12.4b-t.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18538) aram01 válasza Thrawn (#18537) üzenetére


aram01
nagyúr

a srác direkt játékhoz szeretné,azért vette ezt az "erős" kártyát

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18539) Thrawn válasza aram01 (#18538) üzenetére


Thrawn
félisten

Más játékról nem tudok nyilatkozni. Jade, a Heroes 3 jó volt a 12.6 legacy driverrel is :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18540) aram01 válasza Thrawn (#18539) üzenetére


aram01
nagyúr

melyikre mondanád hogy tuti hogy ő a legutolsó stabil?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18541) Thrawn válasza aram01 (#18540) üzenetére


Thrawn
félisten

A 12.4b hotfixet.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18542) aram01 válasza Thrawn (#18541) üzenetére


aram01
nagyúr

köszi,most pont erről a gépről vagyok,nyomok egy tesztet a bétával(gém) és ha nem jó felrakom a 12.4b-t

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18543) Thrawn válasza aram01 (#18542) üzenetére


Thrawn
félisten

Nálam már a menüben elszállt a VGA-driver, remélem te nagyobb sikerrel jársz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18544) aram01 válasza Thrawn (#18543) üzenetére


aram01
nagyúr

nem jó lenne egy linked?

vagy ez jó,nem?

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18545) Thrawn válasza aram01 (#18544) üzenetére


Thrawn
félisten

Tessék: AMD Catalyst™ 12.4b Hotfix Driver

Azzal a driverrel küzdöttem amit most linkeltél, ahelyett ment vissza a 12.4b.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#18546) aram01 válasza Thrawn (#18545) üzenetére


aram01
nagyúr

oké akkor lehúzom ezt :R
az új bétával szaggatott a gém mint a disznó

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18547) aram01 válasza Thrawn (#18545) üzenetére


aram01
nagyúr

ez bevált köszi

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#18548) leviske


leviske
veterán

Bár az átlagosnál jobban nem, de valószínűleg a következő kérdésért hülyének fogtok nézni:

Érdemes Windows 8-ra (RP) felpakolni a Catalyst Release Preview drivert? Adná magát, hogy azért lehet külön letölteni, mert egy ennél régebbi van alapból a rendszerben, de azért gondoltam megkérdezem. Egyébként megy a jelenlegi driverrel is minden gond nélkül, de nem tudom, hogy van-e feature, ami így kihasználatlan.

(#18549) leviske válasza leviske (#18548) üzenetére


leviske
veterán

Csak hogy megválaszoljam a saját kérdésem, nem érdemes feltelepíteni. A Firefoxban megint elcseszte a betűket, pedig úgy rémlik, hogy a cleartype ki lett véve a W8-ból.

(#18550) seederking


seederking
őstag

Sziasztok segitene valaki?
A következő van driver sweeper-el letakarítottam minden amd app-ot.Újraindítottam és mégegyszer megcsináltam mert maradt 2 app amit nem szedett le első körben.Most pedig az van,hogy fölraktam a 12.4 drivert nyomok egy jobb klikket és nincs catalyst a menüben
Start menüre kattintva lett egy új catalyst ikonos runtime ujraindítása menü pont.Rákattintok és ezt írja ki "MOM Implementation " fájl vagy szerelvény illetve annak egyik függősége nem tölthető be.A rendszer nem találja a megadott fájlt.
Most valami olyat is leszedtem a sweeper-el amit nem kellett volna,vagy mi a gond?Mit lehet ilyenkor tenni?Azóta újra raktam megint a 12.4-et de ugyan ugy nincs catalyst a menüben.
Please help...

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.