Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18301) #41133696 válasza _DiEGO_ (#18300) üzenetére


#41133696
törölt tag

:DDD

(#18302) scope2007


scope2007
addikt

na már a rendes oldalon is kint van a 12.6os driver

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#18303) Teodor52 válasza Visormail (#18283) üzenetére


Teodor52
senior tag

Na feltettem a 12.6-ost is és azzal is jön a már megszokott amd fuel service hiba!

(#18304) Visormail válasza Teodor52 (#18303) üzenetére


Visormail
addikt

6os szérián is jön a hiba ezzel az újjal is? Szánalmas :D
4es szériára én nem rakom fel nem való rá, írták is feljebb hogy teljesen megszűnik vele a gpu gyorsítás.

Steelmanus az aoddriveres hiba nálam nincs, a rejtett eszközöknél is a 4.1et mutatja csak felkiáltó jel nélkül úgyhogy az nem érdekel, csak a fuel service hiba.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#18305) Teodor52 válasza Visormail (#18304) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nálad mi a helyzet a 12.6-al?

(#18306) _DiEGO_ válasza Teodor52 (#18303) üzenetére


_DiEGO_
őstag

F8 BIOS van fenn ?

Bevan lőve rendesen bios ?

A alaplapod :
North Bridge: AMD 790X

South Bridge: AMD SB750

AutoGreen és vagy Easy Energy Saver --- Gigabyte proggikat használod ?

(#18307) Teodor52 válasza _DiEGO_ (#18306) üzenetére


Teodor52
senior tag

F7-van,de mondták a szervizben, hogy nem kell frissíteni még a cpu megvásárlásánál, ugyanis a 955be az f6-ost igényel.

Letöltöttem épp egy pár illesztőprogit a gigabyte honlapjáról,sata,amd chipszet,lan stb.

bios beállítások:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Utóbbi kettőről nem is hallottam.Már mint amit írtál gigabyte programokat.

[ Szerkesztve ]

(#18308) Teodor52 válasza Visormail (#18304) üzenetére


Teodor52
senior tag

Rejtett eszközöknél nálam is minden rendben.

(#18309) Steelmanus válasza Visormail (#18304) üzenetére


Steelmanus
addikt

Az lenyegeben ugyanaz csak en masik opcional neztem a naploban. Irtak hogy amikor eloszor telepited a drivert felmeri a hardvert, telepszik, restart, majd miutan nem tud mukodni leall. Nezd meg hiaba nincs rajta sarga felkialtojel, alapbol tiltason van. Na ezek utan kerdeztem en regebben hogy ha leall, akkor miert firkal a naploba, hat mert leallt :D Nem kell nezegetni a naplot, nem halando reszere keszult hanem azert hogy a hibakat naplozza es a hozzaertok valahol majd analizálnak/ják.

Koszonet a sok segitsegert Mindenkinek.

(#18310) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

És akkor itt van még az AMD Fusion [link]

(#18311) Teodor52 válasza _DiEGO_ (#18310) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nekem szántad?

18307-re?

[ Szerkesztve ]

(#18312) Visormail válasza Steelmanus (#18309) üzenetére


Visormail
addikt

Akinek volt fent előző driver amibe a 4.01 van és utána rakja fel az újat amibe a 4.1 van annak ragad be, nálam is így volt akkor jött külön az aoddriveres hiba is az eseménynaplóba hogy nem tud elindulni.
Most viszont friss winre egyből a 12.4et rakva nem is került fel a 4.01, az eszközkezelőben csak a 4.1 van nincs felkiáltójel és nincs letiltva sem, a tulajdonságaiban állapot elindítva és az eseménynaplóban sincs aoddriveres hiba.
A fuelservices hiba teljesen más, eleve nem is az van benne hogy nem tud elindulni, dehogynem most is fut, csak időnként leáll.

Az a baj hogy annyiféle hiba van ezekbe hogy már elbeszélünk egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#18313) Teodor52 válasza Visormail (#18312) üzenetére


Teodor52
senior tag

Nekem csak a win 7 újraindításánál válik működésképtelenné.

A feladatkezelőben, ha most megnézem fut!

(#18314) _DiEGO_ válasza Teodor52 (#18307) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Pedig ott van a telepítő CD-n is Utils mappában , de letölthető is akár ...

Na , eléggé belekell nyúlni a BIOS- ba ,,, és frissítsd meg - nem véletlen dolgoznak a hibák javításán , friss mikrokodokat beletolják , javítanak , stb ... F8 -ra frissíts - 1 perc szinte az egész ... BIOS -ban ott van a funkció - meg ráadásul Dupla BIOS-al rendelkezik :D

Beállítani van mit , volna mit - szinte túl sokat is kellene ... hívj valakit aki érti a dolgát , túl sok ezt így elmagyarázni leírni ...

[link]
[link]

Sőt lényeges részt ki is hagytál :D régi IDE vinyó van a gépedben :F

(#18315) _DiEGO_ válasza Teodor52 (#18311) üzenetére


_DiEGO_
őstag

nem

csak betettem közösbe :D

(#18316) Steelmanus válasza Visormail (#18312) üzenetére


Steelmanus
addikt

Ertem, valoban en is elkavarodtam mar. En is csak a kep kedveert hagytam fent majd mindent leinstallaltam majd manualisan leinstallatam az aod 4.01 drivert a 12.1 driver eltavolitasa utan, majd a regisrty-bol is kitakaritottam, szoval ha igy nezzuk tiszta lappal indultam. A 12.3 - 12.4 - 12-6 szepen le is szedi egy Express uninstallal az aod 4.1-et.
Igen a fuel az szervizkent fut, elkavartam rendesen, de hogy neha mitol all le azt meg nem tudom, de most mar kezd erdekelni a dolog, eddig beletorodtem.

(#18317) vulnrea


vulnrea
aktív tag

Nekem egy olyan kérdésem volna, hogy feltelepítettem a mai drivert (12.6), az eddigi driverekkel tudtam egy kicsit emelni a MHz beállításokon és tökéletesen futottak a játékok, viszont amióta feltelepítettem ezt a drivert lefagy 1-2 játék :((

Valamit állítottak ebben az új driverben amitől esetleg lefagyhatnak a játékok?

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#18318) NeoExDeath


NeoExDeath
aktív tag

Nekem 4870-re egyszerűen nem települ fel a 12.6 :D Végigfut a telepítő, látszólag minden rendben, aztán semmi. Próbáltam úgy is hogy uninstalláltam az előzőt (11.11), és friss telepítéssel raktam fel, akkor sem látszik.

4-es szériához melyiket ajánljátok?

(#18319) totyax válasza NeoExDeath (#18318) üzenetére


totyax
aktív tag

Nincs driver része a 12.6-nak 4x-es kártyákra, ezekre a kártyákra ritkábban jön majd driver (rohadna meg az AMD).

(#18320) crue válasza totyax (#18319) üzenetére


crue
őstag

Az a legjobb az egészben, hogy azért a ccc felajánlja a frissítést és a hivatalos oldalról is a 12.6 tölthető le a hd4xxx szériához. Az átalguser meg néz windows telepítés után, hogy a frissen letöltött hivatalos driver nem települ a kártyájához. Ezt azért rendesen elbaszták atiék.

(#18321) inverness


inverness
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok adni linket 12.4-es mobility-hez? Köszönöm előre is!

(#18322) Alastair' válasza totyax (#18319) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Nem fog megrohadni az AMD, közölték, mindenki számára érthetően, hogy a új driverek már csak a DX11-es kártyákra lesznek elérhetőek.
Aki nem hajlandó újabb hardvert venni, az használja csak a korban hozzá való drivereket.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#18323) Visormail válasza crue (#18320) üzenetére


Visormail
addikt

Hm most nézem, hogy kézzel kiválasztva a honlapon a 4es szériát a 12.4b Hotfix driverre irányít. Aminek ez van a leírásában:
Applicable Products:
This article applies to the following configuration(s):

Hardware
ATI Radeon HD 4500 Series

Akkor most mi van? :D

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#18324) #41133696 válasza crue (#18320) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez a képlet :)

(#18325) vulnrea válasza inverness (#18321) üzenetére


vulnrea
aktív tag

Tessék, én ezt találtam.

[ Szerkesztve ]

Oppo Find X6 Pro | Huawei FreeBuds 2 Pro | Huawei Watch Fit 2 Elegant | AMD Ryzen™ 9 3900X | ASRock X570 Taichi | Kingston HyperX FURY 32GB | Samsung Odyssey G7 27" | Sapphire Toxic Radeon RX 6900 XT Extreme Edition

(#18326) crue válasza Visormail (#18323) üzenetére


crue
őstag

Délelőtt még a 12.6-ost és a 12.7 bétát adta a 4xxx szériához.

(#18327) #41133696 válasza crue (#18326) üzenetére


#41133696
törölt tag

Igen, így volt, azt én is tapasztaltam :)

4670 ?:)

[ Szerkesztve ]

(#18328) Abu85 válasza Alastair' (#18322) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Lesz azokhoz is új driver, de csak július második felében.
Nem tudnak koncentráltan a régi és az új termékekre egy driverben fejleszteni, mert eltérő rutinokat igényelnek. Sok rutinnal meg átláthatatlan lesz a fejlesztés. Ha szétszedik a támogatást, akkor a mainline drivereknél a régi rutinok nem kellenek, míg a legacy drivereknél az újakra nincs szükség.

(#18323) Visormail: Jó helyre irányít. Az telepíthető az összes DX10/10.1-es VGA-ra. Amit kiemeltél, az azt mutatja, hogy arra a hardverre van benne egy javítás. Ezért hotfix a driver.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18329) #41133696 válasza #41133696 (#18327) üzenetére


#41133696
törölt tag

Az egy kicsit gyanus volt, hogy felment simán a driver, de utána nem kérte a 4670-es renszeren a rendszterminQsítés frissítését, amit természetesen a 6850-esen kért.

Viszont azért is megcsináltattam vele manuálisan, és ugyanannyi pontot adott :)

(#18330) totyax válasza Alastair' (#18322) üzenetére


totyax
aktív tag

Volt valami értelme a hozzászólásodnak? Nem volt.

(#18331) #41133696


#41133696
törölt tag

Egy dolgot nem találok... régebben volt display driver egy magában. Az nem zaklatott, hogy frissítsem, ehhez a 4670 -hez az kellene...

(#18332) Alastair' válasza totyax (#18330) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Rakjátok csak nyugodtan majd a hotfixeket. Fél évente 1x. És akkor majd lesz értelme. :DDD
Volt értelme a hozzászólásodnak? Nem volt.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#18333) Abu85 válasza #41133696 (#18331) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az külön már nincs, mert a display driver egy ideje több funkcióhoz igényli a CCC-t. De amúgy, ha a csomagot telepíted, akkor egyéni telepítés mellett tudsz szelektálni, hogy mely komponenseket kéred a telepítéskor. Ha nem kéred a CCC-t, akkor azt vissza lehet pipálni és nem rakja fel.
A frissítést ki lehet kapcsolni. Egyszerűen vedd ki a pipát frissítések automatikus ellenőrzése elől a CCC-ben.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#18334) #41133696 válasza #41133696 (#18324) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez meg lemaradt: 12.4-el tökéletesen megegyezik, mert a drivert nem piszkálja amint az látható, csak magát a CCC-t. Persze sok értelme nincs.

Telepítéskor meg ha nincs DD, akkor kilehet választani, hogy a CCC-t ne telepítse...

Szerk: Abu: ja, akkor ezért nem találtam :D Köszi :K

[ Szerkesztve ]

(#18335) #41133696


#41133696
törölt tag

Pipát kiveszem, rányomok az alkalmazra erre visszateszi :DDD Próbáljátok ki :) :DD

(#18336) totyax válasza Alastair' (#18332) üzenetére


totyax
aktív tag

Majd ha két év múlva a kártyádhoz nem lesz aktuális driver mert az AMD halálba spórolja majd magát, te is érdekesen fogsz nézni. Akkor fog kiderülni volt-e értelme azon kacarászni hogy egy jó teljesítményű kártyához nem csinálnak friss drivert.

(#18337) Lefty


Lefty
addikt

srácok, feltettem most az új drivert a notebook-omra, gondolom ez kell: "12-6_mobility_vista_win7_64_dd_ccc.exe" nem a desktop driver. majd indítás után ez az üzenet fogad: Frissítse AMD grafikus illesztőprogramját , vagy engedélyezze AMD adapterét a Kijelzőkezelő használatával.

és kb. olyan, mintha fent sem lenne driver, mert nem látja a kártyát. ötlet?

(#18338) Lefty válasza Lefty (#18337) üzenetére


Lefty
addikt

(#18339) Lefty


Lefty
addikt

visszatettem a 12.4-es mobility-t és az jó ugyanúgy, valami van a 12.6-al. nincs ötletetek?

(#18340) Winnie The P válasza totyax (#18319) üzenetére


Winnie The P
őstag

Ezt a hírt már korábban közölte az AMD a felhasználókkal [link].

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#18341) Ben96


Ben96
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, 12.6-os catalystot telepítettem, Win7, 64bit, de hdmi audio nem megy rá:HDMI/DP audio illesztőprogram Végső állapot: Sikertelen
Tétel verziója: 7.12.0.7706
Méret: 1 Mbyte

Előtte is csinált furcsaságokat. Amikor összeraktam a rendszert /hangfal nélküli monitor+usb headset, ez váltogatva egy samsung tv-vel, másik szoba, 5m-es hdmi kábel, fal átütve, ott pedig kellene a hdmi audio/, nem volt semmi baj, simán tudtam váltogatni, catalyst, asztalkezelés, asztalok létrehozása és elrendezése, ott kettőzés. Amikor a tv-t használtam, beállítottam neki, hogy "előnyben részesitem", mert különben egy vízszintes csík villant néha fel, a képernyő alsó harmadában /monitoron is, ha nem "nála volt az előny". :)
A hang váltogatása úgy történt, hogy jobb klikk, tálcán hangfal ikonra, lejátszóeszközök, ott kiválaszt az amd hdmi audio és alapértelmezetté teszem. Kb. fél év után ez már nem működött így, sokszor nem látta a lejátszóeszközök között az "amd hdmi audio" eszközt. Ilyenkor "tv előnyben részesít", vissza monitor "előnyben részesít", majd megint tv "előnyben részesít", és megjelent az amd hdmi audio eszköz a lejátszóeszközökben. Ez így ment pár hónapig. A legfrissebb catalystot mindig feltettem, soha nem volt ebből problémám. Most viszont közölte, hogy HDMI/DP audio illesztőprogram telepítése sikertelen. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy telepítés közben ment a vlc, usb headset volt aktív. Ezt lehet nem kellett volna. Nem tudom ennek köze van hozzá, de most már nem tudom telepíteni a HDMI/DP audio illesztőprogram-ot.Újratelepítés, teljes eltávolítás és úgy újratelepítés volt, nem segített. Most, ha a hdmi kábelt kihúzom, majd visszanyomom ezt írja ki:képkivágás
Rámegyek beállít, ez jelenik meg, ilyen menüpont még nem volt a catalsytban:Képkivágás 2
De itt már nem látja, nem tudom kiválasztani.
Valakinek ötlete?

(#18342) Alastair' válasza totyax (#18336) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az RV770 2008 júniusában mutatkozott be. El ne várd már az AMD-től, hogy még most is full driveres támogatást adjon a 4 éves hardvereire. Tessék használni a korabeli drivereket.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#18343) _DiEGO_ válasza Lefty (#18337) üzenetére


_DiEGO_
őstag

feltettem most az új drivert a notebook-omra,

Márka ? [link]
De szerintem a saját gyártói oldalra mutat az a link :U nemde ?

De és ha több infó is volna ... millen igp van benne , vagy önálló vga -val van ... :F

(#18344) KockUU


KockUU
csendes tag

Hali.
Szeretnék/tervezek venni egy Gigabyte 6450-est (HTPC-be kellene). Elötte szeretnék járni a dolgoknak, ezért megkérdezem: Ha ezt a kártyát nyomnám be a masinámba, a legújabb Catalyst csomag vinné a kártyát? Nem túl régi a kártya? Nem lennének hibák, pl. kompatibilitási hibák?

(#18345) Dtomka válasza Alastair' (#18342) üzenetére


Dtomka
veterán

...full igazad van...! sztem a másik oldalon is hasonlóképpen van....ha nem akkor át kell állni...sok esetben...több pénzért...kevesebb teljesítmény.....nagyobb hőtermelés...magasabb fogyasztás...;]

(#18346) Weaver válasza KockUU (#18344) üzenetére


Weaver
senior tag

a kompatibilitással nem lesz baj (az már csúnya is lenne, ha ilyen előfordulna), és a legújabb driver is kezeli a kártyát. a 6-os sorozat még teljes támogatást élvez.

(#18347) totyax válasza Alastair' (#18342) üzenetére


totyax
aktív tag

Ugyan miért ne várnám el? Fizettem érte, jó teljesítményt nyújt, akkor meg?

(#18348) KockUU válasza Weaver (#18346) üzenetére


KockUU
csendes tag

köszönöm a válaszod :) :R

(#18349) Oliverda válasza totyax (#18347) üzenetére


Oliverda
félisten

Fizettél a terméktámogatásért x évre előre? Vagy amikor vetted a boltos azt mondta, hogy ehhez 5 év múlva is rendszeresen adnak majd ki új drivereket?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18350) Alastair' válasza totyax (#18347) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezzel az erővel az is dühönghetne, aki annó 140 ezerért megvett egy 9800XT-t, hogy nem adnak már ki hozzá drivert.

Alister from Hell

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Catalyst™ driverek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.