Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#591) tocsa válasza F-ECT$ (#557) üzenetére


tocsa
senior tag

Mindenki magának.
Több mint 10 évvel ezelőtt még osztogattak az átúszás előtt ingyen sötétkék színű tégelyben levő Nívea sűrű zsíros testápolót. Ez azonban nem jó zsírzásra, mert mint testápoló, beszívódik a bőrbe. Minden krém, amit beszív a bőr, az nem jó, akármilyen vastagon is visszük föl. Csak olyan olaj alapú dolgok jöhetnek szóba, amik taszítják a vizet, és nem szívja be a bőr. Ennek köszönhetően pl több ideig is marad fenn, de jobban is ''szigetel'', már ha mondható ilyen.

Fórumon tájékozódtam jó előre, hogy ki mit ajánl. A legtöbben a gyapjúzsír vazelin 1:1 arányú keverékét ajánlották. Ezt gyógyszertárban ki lehet kevertetni. A vazelint legtöbben ismerik, a gyapjúzsír pedig egy elképesztően sűrű ragadós massza, emiatt a keverék is ilyen lesz. Fölhordtam magamra, mert tudtam, hogy a víz kegyetlen hideg lesz, és irtózom a hideg viztől. A szervezők által mondott 20-22 fok teljesen kamu volt, a közepe fele 17-18 fokokat mértek a vitorlások.
A krém a jó sok éves tapasztalatomból kiindulva nagyon sokat számított, akár 3-4 fokot is. Ugyanis miután vissza akartam menni az átúszás után lemosni magamról, térdig mentem a vízben, nem értettem, hogy éltem túl ezt a kalandot, annyira hideg volt. (Amúgy mostmár végig gyorsban nyomom, végig hajtok, de a közepe fele így is volt egy lábgörcsöm, amit a hideg nagyban elősegített.)

Szóval a krém teljesen rajtam maradt, úgy mentünk haza, hogy a kocsi ülésére szemetes zsákokat raktunk, amit egy büfétől kértünk. Otthon miután kétszer átmostam magam szappannal, majd kétszer teljesen átmostam magam kézmosó krémmel, majd samponnal, rá kellett jönnöm, hogy durvább dolog kell. Végül kétszer átmostam a teljes testem Sunlicht-al, az nagyjából lehozta. Mindezt látva egy bőrgyógyász sírvafakadt volna, dermatólógiailag egy katasztrófa volt az egész kaland.

Tanács: ha zsírzol, akkor érdemes azt csinálni, amit a neopren nélküli profik: csak vazelint használnak. Ezt is úgy meg lehet saccolni, hogy a végére nagyjából már lejöjjön.

Elhatároztam, hogy mivel nagyon érzékeny a bőröm, többé ilyet nem csinálok magammal. És engedtem a kisértésnek: két héttel ezelőtt vettem egy AquaSpehere AquaSkin neoprén ruhát, majdnem 40K volt.
Bővebben: link
Ami nagyon gyengus 0.5mm neoprén keverékből van, de azért egy más kategória, mint a zsírzás. Jobban örültem volna egy WT60-nak (autumn) vagy WT50-nek (winter),mert ezek hidegebb vízbe is jók, a WT50 pedig már 1mm-es. Eza spring (WT70) modell 65-72 Fahrenheit vízhez készült, de ha hajtok (márpedig nem lazsálok), akkor jó lesz ez hidegebbe is, csak ne eressze be a vizet. Sajnos a varrások nincsenek eldolgozva belül, mitn vártam.

A divex-ben vettem. Előző előtti évben kiállították az átúszáson. Ekkor megtetszett. Az átúszás után azonban sehogyse tudtam felpróbálni, mindig éppen nem ott volt, ahova mentem (kétszer Békásmegyeren, egyszer Budaörsön), pedig legalább egy tucatszor telefonáltam a találkozók megszervezése előtt. Ez minden bizonnyal azért van, mert nagyon pici ezeknek a piaca, és kuriózum az egész sajnos.
L-eset vettem, ami hosszban talán kicsit kicsi, de az XL az már biztosan hasas lett volna. Ugyanis sajnos XL-es az nem volt, amit meg tudtam volna próbálni, és valszeg már nem is lesz, mert annyira kicsi a kereslet, hogy valszeg nem hoznak be. Kár.

Majd beszámolok a tapasztalatokról.

Ja, nemrég megnéztem a Quiksilver legújabb (rikító sárga színű) szörfös neoprénjét. Már majdnem olyan szabad benne a mozgás, mint egy triatlon neoprénben, és ugye ez is megvan 3mm, de sajna a külső felülete nem sima glatt neoprén, hanem érdes, ami s szörfösöknek nem gond. Ezen kívül a nyakánál nemtom mennyir emegy be a víz, de lehet, hoyg nem jobban, mitn az AquaSphere-be.

Röviden ennyit :)

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.