Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#96951) Magnum_ válasza tomcsi23 (#96950) üzenetére


Magnum_
nagyúr

így képzeled?

I humbly and respectfully decline™

(#96952) CoolBoy323 válasza Qru (#96946) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Hmmm, erdekes, nekem semmi bajom vele, faternak se volt. Swiftemen is ez volt...

(#96953) Qru válasza tomcsi23 (#96948) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Am kajak ezt mondta egy gumis is. Mondom csúszik. Persze mert vizes az út jó az még. Ok. :D

Télen egy métert sem megy tehát sem télit sem 4évszakost nem veszek rá mert nettó pénzkidobás lenne.

Saint: Neem, az 2007-es. ;]

Csatornafedél. :DDD

mod:

CoolBoy323: Az oké, hogy elindulni nem nagyon lehet vele ha erősebb a kocsi de a fékútja is szar. Vezetési tréningen az egyik autón is fél éves Conti volt az enyémen 1,5 éves 4évszakos és rövidebb volt a fékutam 1,5 méterrel. Ez sztem elég gáz...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96954) CoolBoy323 válasza Qru (#96953) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ja, Marsonal vett/szereltetett gumira alapbol jar defekt es padka gari?

(#96955) Magnum_ válasza CoolBoy323 (#96954) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ilyen van?

I humbly and respectfully decline™

(#96956) Qru válasza CoolBoy323 (#96954) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak a meghirdetett gumikra van kátyúgarancia, amúgy külön van defektbiztosítást.

#nincsbennetarcsi

(#96957) CoolBoy323 válasza Qru (#96956) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Erre nem latom mit hirdettek meg :D

Csak azert mert marso, nem lehet ennyivel dragabb mint mashol :Y

#manaivvagyok

Jaaaa, kedden kezdek uj melohelyen :)

(#96958) Qru válasza DeFranco (#96924) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Posta és a csekk: [link]

#nincsbennetarcsi

(#96959) tomcsi23 válasza Qru (#96953) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkor amit gondolsz, azt vegyé' ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#96960) Magnum_ válasza tomcsi23 (#96959) üzenetére


Magnum_
nagyúr

de most őszintén, nem ez a legtisztább?
ismeri a kocsi képessgéeit, a bugdet-t, meg utána jár a piacon. nagyot nem hibázna akkor sem, ha Laufenn lenne.
én is ezt csináltam.

I humbly and respectfully decline™

(#96961) bandus


bandus
veterán

az gondolom mindenkinek feltűnt, hogy nem vagyok egy nagy munkásember és mindenből inkább az out of the box megoldást keresem, de most szemet szúrt az erkélyen kissé ramaty állapotban lévő bútorzat, ami ilyen: [link]
gondoltam lecsavarozom a léceket a két székről, meg asztalról aztán kicsit megcsiszolom, lekezelem esetleg le is festem őket. milyen termékeket ajánlanátok?

a képzeletemben valami ilyesmi a sorrend: csiszolás, alapozás, festés, lakkozás. tudnátok-e ehhez konkrét termékeket ajánlani (a fa mestere macilaci), esetleg ötletet a színre (Saint_?)?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#96962) Erdei88 válasza Qru (#96953) üzenetére


Erdei88
veterán

Biztos rosszul értettem, nem veszel téli gumit?

[ Szerkesztve ]

(#96963) Magnum_ válasza bandus (#96961) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Nagyon szep erkely, nagyon tetszik.
Szerintem igy is jo.
Vagy ez talalt kep?
Klasszik ikeas erkely butor ez. Mint nalam.

Ha mindenkepp festeni akarsz, en valami vintage jellengu vilagos matt pasztell szint nyomnek ra fujos festekbol (szerintm szurke)

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#96964) Melack válasza bandus (#96961) üzenetére


Melack
veterán

Alapozás után is csiszolas jön

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#96965) bandus válasza Magnum_ (#96963) üzenetére


bandus
veterán

talált kép igen, csak, hogy ilyen a bútor :K

Melack: köszi, akkor a sorrend volt rossz :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#96966) fant0mi válasza bandus (#96965) üzenetére


fant0mi
addikt

Nem rossz, csak hianyos. :) Ketszer is van csiszolas.

(#96967) Qru válasza tomcsi23 (#96959) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig titkon reméltem, hogy rábeszélsz az R888-ra... :DDD

Saint:

Am viccen kívül néztem Laufenn-t is de vízen annyira gatya hogy kizártam. Toyo tetszene de ebben a méretben nincs csak kemény keverékük nekem meg nem az kell.

Matador Stella 2 van vagy Firestone Multihawk 2. Ez a kettő kb egy árban van. A következő lépcső árban a Hankook K425 vagy Barum Brilantis 2.

Erdei88: Igen jól érted, nem veszek télit mivel télen nincs használva. Van téli hozzá de 2 éve a pinyóban hever mert felesleges lett volna felrakni.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96968) DeFranco válasza Qru (#96967) üzenetére


DeFranco
nagyúr

épp akartam kérdezni, hogy barumban meg hankookban gondolkodtál-e

(#96969) tomcsi23 válasza Qru (#96967) üzenetére


tomcsi23
veterán

Elindulni nem tudnál vele, annyira tapad. :D

Mennyi a különbség amúgy?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#96970) Qru válasza DeFranco (#96968) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

DeF: Az Astránkon anno Braum Brilantis volt nem volt gond vele vízen is jó volt amúgy. Bár azt a brutális nem egész 100 lovat azért nem nehéz lerakni az útra... :D

Tomcsi:

Egy helyben pörgött a 1 éves PC5 az asr vakarta a hökét én meg csak ültem és pislogtam. Mind ezt egy max 250 Nm-t tudó autóban ülve közepes gázzal való induláskor... Köszi nálam itt kipontozódott.
Főleg a gyenge vizes fékút miatt. Kanyarban ok volt de ha esik akkor nem megyek gyorsan viszont megállni azt szeretnék rövid úton ha kell.

Ez a választék (max 12k a keret):

Firestone MultiHawk 2: 11.030.-
Matador Stella 2: 11.070.-
Barum Brilantis 2: 11.220.-
Uniroyal Rainexpert 3: 11.770.-
Hankook K425: 11.880.-

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96971) DeFranco válasza Qru (#96970) üzenetére


DeFranco
nagyúr

barumot ismerem, azt minden további nélkül meg merném venni, hankukit hírből ismerem, azt is, a többit nem ismerem.

(#96972) Qru válasza DeFranco (#96971) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Uniroyal is jó de az esőgumi az angoloknak való. :D

Próbálok teszteket keresni hátha abból okosodok még.

#nincsbennetarcsi

(#96973) Mr X


Mr X
veterán

Urak, ha már gumi a téma:

Uniroyal RainSport-ról mik a vélemények? Kiöregedett a hátsó két Kumho-m. Elöl 4 éves RainSport-ok vannak. Céges akcióban 13k körül lenne a RainSport 3 darabja 195/50/R15 méretben.

(#96974) Magnum_ válasza Qru (#96970) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Firestone.
Case closed.
Next question pls.

I humbly and respectfully decline™

(#96975) Qru válasza Magnum_ (#96974) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Thx.

Mit ebédeljek? :D

mod:

Mr X: Continental-é az a márka is. Elsősorban vízen villant nagyot de ennyiért elég jó áron van. Én bevállalnám. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96976) tomcsi23 válasza Qru (#96970) üzenetére


tomcsi23
veterán

Kicsit nézelődtem, szerintem 3 versenyző maradt fent, hankuki, barum, uni.
Szvsz hankuki a mezőny felett van, barum vállalható, uni meg érdekes, mert jókat írnak - főleg vízre, de nem tudjuk, hogy meddig marad meg a kezdeti jó teljesítménye.

Egy helyben pörgött a 1 éves PC5 az asr vakarta a hökét én meg csak ültem és pislogtam. Mind ezt egy max 250 Nm-t tudó autóban ülve közepes gázzal való induláskor... Köszi nálam itt kipontozódott.
Hát nálam sem különösebben jött be a conti, mondjuk csak télivel van tapasztalatom. Bár jól bírta az éveket és a nyárias körülményeket is, igaz. ;]

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#96977) Qru válasza tomcsi23 (#96976) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy az Uniroyal engem is csígat... :U

#nincsbennetarcsi

(#96978) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Sziasztok!

Valaki átvenne nekem egy billentyűzetet és postázná nekem?

Az eladó nagyon nem akarja postázni.

Aki vállalja írjon egy privátot, hogy mi lenne az ára.

[ Szerkesztve ]

(#96979) hszilard666


hszilard666
veterán

Reggelt!
Most keltem. Valaki egy jó kávé az örsön egy bő óra múlva?

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#96980) GabN73 válasza hszilard666 (#96979) üzenetére


GabN73
addikt

Gyere a délihez inkább úgy 3 körül. :)

(#96981) hszilard666 válasza GabN73 (#96980) üzenetére


hszilard666
veterán

Do ott hogy a faCCba fogok ikeázni? ;]

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#96982) DeFranco válasza Qru (#96975) üzenetére


DeFranco
nagyúr

azt honnan tudom megállapítani, hogy elkopott a fékem? tudom triviál nem tudok megállni, de most tényleg

elvileg ha jól tudom, kellene hangjának lenni, na az nincs neki, fékerő is stimmel szerintem, teszteltem, fékezésnél oszloptól fékezve kövi oszlop előtt megállok kb. 110-ről, de valahogy olyan gatyának érzem a féket mégis.

valahogy úgy érzem hogy valamivel nagyobb pedálerőre van szükség annál mint amit jónak gondolnék.

nem összehasonlítási alap, de rokonok magas árkategóriás új autóinál volt hogy majdnem satuztam mert megszokásból nyomtam a pedált.

de mondom, megállni megáll, hangja sincs, csak valahogy a pedálerő szokatlan.

(#96983) GabN73 válasza hszilard666 (#96981) üzenetére


GabN73
addikt

Neikejázzá!

(#96984) hszilard666 válasza GabN73 (#96983) üzenetére


hszilard666
veterán

Most miért ne? Sosem volt még rossz vége! Ja várjál...

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER, ZOTAC GTX 1060 6GB tinyurl.com/yh5zwxf2

(#96985) Qru válasza DeFranco (#96982) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha van benne kopásjelző akkor hallani fogod.

Ha nincs benne akkor szemrevételezéssel (pl kerékcserekor) megnézed milyen vastag a betét.

Lehet akkor már a fékcsövek öregek és kitágultak. Puntón is újra kellett csövezni olyan tizenpáréves korában.

#nincsbennetarcsi

(#96986) GabN73 válasza hszilard666 (#96984) üzenetére


GabN73
addikt

Ha a délinél akarsz mégis, akkor időben szólj, hamarabb indulok.

(#96987) DeFranco válasza Qru (#96985) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ha kitágultak a fékcsövek, akkor a fékfolyadék szintnek is csökkenni kellett volna, nem?

a betéteket kerékcserekor lefotózom majd.

(#96988) Qru válasza DeFranco (#96987) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak terhelésre tágul ki tehát amikor taposod a pedált.

Amúgy fékfolyadék mikor volt cserélve?

Másik autóval összemérve nem ér mert lehet más a fék karaktere. Fűnyíró pl harap aztán ha tovább nyomod felpuhul, Bubiban meg fordítva van. Ott lenyomod semmi továbbnyomod akkor meg már fékez.

#nincsbennetarcsi

(#96989) DeFranco válasza Qru (#96988) üzenetére


DeFranco
nagyúr

4 éve amikor megvettem. mi a csereperiódusa?

persze, másik autóval nem ér összemérni, csak onnan esett le hogy lehet valami nem stimmel (aztán lehet csak gyártom magamnak a problémát). akkor éreztem ilyet, amikor megvettük a corsát, és visszaültem utána a trabantba. jó az durva volt, itt meg úgy fékezek meg úgy állok meg ahogy akarok, csak mintha kicsit taposósabb lenne a pedál.

[ Szerkesztve ]

(#96990) werszomjas válasza DrojDtroll (#96978) üzenetére


werszomjas
őstag

Azért írhatnál legalább egy kerületet, én szívesen segítek, de ha pl 3. kerben van, akkor nem.

üdv

(#96991) Magnum_ válasza DeFranco (#96989) üzenetére


Magnum_
nagyúr

2év

I humbly and respectfully decline™

(#96992) bitpork válasza DeFranco (#96989) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Annak sem árt ha 2 évente le van dobva. A forráspontja a beszívott párával romlik, és nagy nyomásra nem a pofákat nyomja hanem felforr. Méresd meg és kiderül milyen állapotban van.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#96993) tomcsi23 válasza DeFranco (#96989) üzenetére


tomcsi23
veterán

2 évente erősen ajánlott a fékfolyadék cseréje. Amúgy szerintem is inkább az lesz a baj, esetleg fellevegősödött a rendszer. Ez a kicsit szarbacsapós érzés, nem annyira határozottan kemény, csak fog. Főleg meggyepálva lesz kevés, bár sejtem, azért olyanokat nem fékeztél. ;]
A fékbetét kopása szinte alig észrevehető normál menetben, végig ugyanúgy fog. A terhelés más kérdés, de egy-egy fékezésnél még nem melegszik fel annyira, hogy észrevedd. Meg gondolom van kopásjelző is, nem?
Ha majd ránézel a betétekre, a belsőt is fotózd le, az kopik jobban. A külső meg többnyire látszik is. Hátul tárcsa van vagy dob?

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#96994) Qru válasza tomcsi23 (#96993) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csak nem azt akkor mondani, hogy a 10 éves fékfolyadékommal már gond lesz? ;]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96995) DeFranco válasza tomcsi23 (#96993) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hátul dob van. fékezgettem azért böcsülettel abs-ig, azért a gumit nem akartam laposra darálni, de tény hogy nem fittipaldizok.

május környékén lesz éves szerviz akkor ledobatom a fékfolyadékot is egy úttal. mondjuk akár szólhattak is volna, hogy cserés, na mindegy...

váltóolaj cserén gondolkodom még, arra az a mantra hogy élettartam olaj van benne, szarnak nem is szar, bár nagy hidegben hidegen azért a kettest nem óraműre vette már. de olyat is olvastam, hogy jobb nem bolygatni ilyenkor már a régi olajat mert esetleg a cserével olyat is felkapsz amit nem szeretnél a fogaskerekek között látni. nem tudom.

nem tudom milyen betét van a kocsin, még az, amivel vettem. cöcögés van mindig, hogy hát lassan cserés lesz de még soha nem akart elkopni. idén volt műszakin, ott jó volt. én sem érzem kevésnek.

mi van akkor ha nincs kopásjelző? akkor van valami jellegzetesség amire érdemes figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#96996) tomcsi23 válasza DeFranco (#96995) üzenetére


tomcsi23
veterán

3-4x 120-130-ról majdnem megállás egymás után, abs határon belül már igénybevétel. ;]
Szerintem majd nézzenek rá az éves szervizen, betétekre és a dobra is, és persze, folyadék csere.

élettartam olaj
Ez rendben is van, csak az élettartam része a kérdéses. :)
Váltója válogatja, de igazából 10 év / 100e km-nél javallott egy csere. Szigorúan gyári váltóolajra.

Qru: nem hiszem, hogy gond lenne vele. :D Sajnos basztathatja a fékdugattyúkat is, ha kellően magas a víztartalom. Rozsdállás, stb, nehogy azokkal együtt kelljen cserélni. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#96997) DeFranco válasza tomcsi23 (#96996) üzenetére


DeFranco
nagyúr

110-ről csináltam meg ezt amit írsz. 110, kilométerkő-oszlop, fékbe tapos abs határra, megállásig. 3-4x

váltóolajat nyugodtan cseréltethetem nincs ilyen "felkapási" kockázat, hogy valamit felszed az üledékből?

[ Szerkesztve ]

(#96998) Qru válasza DeFranco (#96995) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Átlag szerelő leszarja, egy fékfolyadékcsere neki csak időpazarlás.

Váltó? 60k nagyon max 120k után azt is illik cserélni. Nem kap az fel semmit, ez csak automatáknál rizikó.

Ha kopásjelzős azt hallani fogod mikor eléri a határt, mert a kopásjelző egy fémszál na most a fém a fémen... Meghallod légy erős. :K
Ha nincs az copó mert az élete végén is kb olyan jól fog mint bekoptatás után. A műszakin meg megint leszarják ha fog a fék akkor fog és kész nem okoskodnak. Marad a szemrevételezés.
Mivel úszónyerges a fóka a belső oldali betét a lényeg, azt nézd meg, az kopik gyorsabban.

mod:

tomcsi: Oké, lassan úgy is érik a szelephézag állítás meg a váltóolaj csere akkor a fékfolyadékot is ledobatom. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#96999) GabN73 válasza hszilard666 (#96984) üzenetére


GabN73
addikt

Na hercegnő?

(#97000) tomcsi23 válasza DeFranco (#96997) üzenetére


tomcsi23
veterán

Na az már valami. :)
Betét/tárcsa kopottság szemrevételezéssel, meg persze tárcsát tolómérővel. A kopásjelző ez alapján nincs műszerfalra bejelzős (yutyúk, max hangos verzió. :) Azaz a tárcsát fogja egy fémlemez karcolgatni, ha elkopott annyira. Viszont a hátsó dobfék már tele lehet fékporral (yutyúk2), arra is rá kéne nézni szvsz.
Igen, az átlag szerelő tojik rá, ez egy viszonylag macerás művelet. Műszakin szerintem rá se néztek, fék fog a padon, azt annyi elég a méréshez.

A váltó alján a kádban mágnes van, ami összegyűjti a fémreszeléket, hogy ne lebegjen ott.
Nem biztos, hogy a váltási bizonytalanságot ez okozza, az a váltókartól elindulva egészen a váltóig bármi lehet. Általában a váltószoknya alatti kulisszánál is vannak kenést igénylő részek, amik idővel meg a kosztól ragadhatnak. Ettől függetlenül a váltónak jót tesz a friss - gyári - olaj.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.