Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#97201) Spet válasza JanR (#97200) üzenetére


Spet
addikt

El hát. :DDD

Burkolt hímsovinizmus? ;]

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#97202) JanR válasza Spet (#97201) üzenetére


JanR
addikt

Ezt így nem akartam leírni... :DDD

(#97203) MurdR válasza Qru (#97153) üzenetére


MurdR
veterán

Ahah, EGR szelep, persze:


kompletten leszakadt a hűtő eleje, a szíj belevágott már a műanyagba is, valamint a hűtőcsövet is kilyuggatta. Amikor felnyitottam a motorháztetőt, akkor konkrétan felfele spriccelt a fagyálló mint egy szökőkút.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#97204) Qru válasza MurdR (#97203) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szép. :( Legalább időben észrevetted.

Öreg autó, mindig van/lesz vele valami. Ebbe untunk bele mi is aztán a kegyelemdöfés az volt mikor nem ment át műszakin a szétrohadt alváz miatt.

#nincsbennetarcsi

(#97205) Magnum_ válasza JanR (#97200) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#97206) DeFranco válasza Qru (#97204) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sej haj... rendbe kellene tetetni a fóka alját...

(#97207) Qru válasza DeFranco (#97206) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mennyi ideig akarod életben tartani? Mert ennek fényében javasolnék megoldást. Ha rövidtávra tervezel akkor Sanyika. Felcsiszol + kátránnyal szépen lekenik (nekem a Fűnyírón is ő csinálta). Ha hosszabb távra akkor tudok egy helyet ahol rendes Dinitriol-os kezelést kap (10 évig garantáltan nem lesz gondod az alvázzal) és nincs 1 éves várólista minta a Rusztikánál.
Kérdés megéri-e rákölteni ennyit... Kiszámoltad kb meddig rentábilis fenntartani a Fókát?

#nincsbennetarcsi

(#97208) CoolBoy323 válasza MurdR (#97203) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Komolyan megerte megvenned ezt a roncsot klasszikus autot?

(#97209) Qru válasza CoolBoy323 (#97208) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az első autó olyan mint az első házasság: még szerelemből... :DDD

#nincsbennetarcsi

(#97210) macilaci78 válasza Qru (#97209) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha telik rá... ;]

Nekem az új Mazda 6 kombi a szerelem, de nem fussa... :N

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97211) Qru válasza macilaci78 (#97210) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Majdnem beleugrottam egy Boxter Porscheba. De aztán győzött a "józan ész" és Impreza lett helyette. :D

mod:

Az új Mazzag 6 nagyon szép. Nálam a top 3 sedanban benne van.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#97212) macilaci78 válasza Qru (#97211) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sedant nem akarok. Az én termetemhez minimum 7-es Bömös, vagy 8-as Audi kell a hátsó fejtérhez. Nem, Passat sedan kicsi ilyen szempontból.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97213) Qru válasza macilaci78 (#97212) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Pedig pont ajánlani akartam egy jó Passat CC-t... ;]

#nincsbennetarcsi

(#97214) macilaci78 válasza Qru (#97213) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jajj, ne is mond! 4-5 éve felpróbáltam... Kényelmes volt persze, de szokatlan, hogy a fekvő pozícióból, amiben befértem, nemhogy a kocsi orrát nem látom, de még a kormányt is alig érem el, bajuszkapcsolók, középkonzol, lámpakapcsolók, szélvédőre cuppantott telefontartó meg hol vannak még... Vagy akár pole pozícióból elrajtolni a zöldnél...
És a mai napig vezetek alkalomadtán Lada Samarát, kézi szívató van még abban. :O

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97215) CoolBoy323 válasza macilaci78 (#97214) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

En is beultem egyszer egy mazda 6ba, de en azt ereztem, h elveszlek benne :))

Fater scrossa is eleg nagy, de abban nagyon otthonosan erzem magam. Ez zavarja is faterom ;]

(#97216) DeFranco válasza Qru (#97207) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezt a piac dönti el nem én. amíg ilyen éhínség van a piacon, addig marad, mert nincs értelmes csere lehetőség.

eredetileg azt mondtam, ha 5 évig elgurul már felteszem a kezem, max. 10 év. most járunk 4 évnél, de nem látom mire lehetne lecserélni, vagy mire volna érdemes.

meg hát ember tervez... bármikor belefuthat akárki egy olyanba hogy a másik benézi a jobbost, aztán sokra mész a patika alvázzal.

kiszámíthatatlan meddig gurul és meddig gurulunk még együtt. ez a kocsi még 6-8 év múlva is autó lesz kérdés addig mennyi minden fossa el magát rajta, ami ilyen távon már kopóalkatrész.

a sanyika féle megoldás kb. milyen időtávban oldja meg a gondot és milyen következménye van (szétrohad a kátrány alatt jobban, mint előtte csak nem látszik, stb.)? meg mi van akkor ha nem nyúlok hozzá és elrohad? ezek javítható dolgok? van olyan, hogy az elrohadt részek helyett új részeket hegesztenek be, stb, vagy kuka az egész?

érted, piaci értéke a kocsinak kb. 800-1000 ornitológiai szezontól függően. 10%-át nem éri meg költeni az alvázra tekintettel a többi hibalehetőségre ami előjöhet a következő 3 évben és tekintettel a kockázatra, hogy nullázzák vagy megfostosodik végleg.

de az is lehet hogy 5-6 évet még elpöfögünk együtt. amíg megy, nincs értelme lecserélni de ez X idő.

(#97217) Qru válasza macilaci78 (#97214) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kézi szivató... Nosztalgikusan gondoltam vissza rá. Anno a 120-asomban is az volt. Aztán nem olyan régen vezettem egyet újra. Hát az idő tényleg mindent megszépít... :D

mod:

Def: Jó akkor a Dinitiolos bevatkozást el is vethetjük. A sima felcsiszolás + kátrány bőven elég/jó lesz. Most a visszatekert órás B6 a sláger. Többet vesznek belőle mint BMW-ből.

Kopók jönnek majd sorban. Futómű alkatrészek, hűtési rendszer, fékcsövek, stb. a korrózió csak a ráadás lesz (kerékjárati ív, csomitartó, stb.).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#97218) DeFranco válasza Qru (#97217) üzenetére


DeFranco
nagyúr

jó és mit ad a felcsiszolás és kátrány kombó? tartósít valameddig ha igen meddig, és milyen részeket érint?

és milyen árkategóriás balhé ez nagyságrendileg?

(#97219) Qru válasza DeFranco (#97218) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem kb 10 éve csinálta meg Sanyika azóta is patent de nem mérvadó mert ugye nálad merőben más a szitu. Nekem újkorában került fel (nincs alatt korrózió ami miatt ledobná a cuccot), garázsban van tárolva, télen (amikor sóznak) kvázi alig van haszanálva, stb...

Standard eljárás: zsirtalanít, ahol kell a korrózió lecsiszol, szükség szerint rozsdapasszíváló ha nem csak felületi a rozsda, kártrányos cuccal leken. Szárad 1 napot aztá'napszemüveg.

mod:

Nem tudom most mennyi pontosan de ha olyan 100k a rendes a kátrányos sztem meg van a feléből.
Üreg védelem nincs benne, csak az alját kenik át.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#97220) Earl_Muttley válasza Qru (#97204) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Emiatt engedtem el a Fordot, pedig nagyon szerettem, meg hát kifejezetten youngtimert akartam én is.

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#97221) Qru válasza Earl_Muttley (#97220) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az a baj, hogy ha YT / OT a cél akkor időben kell elkezdeni. Egy félig szátrohadt alvázzal már nem nagyon lehet mit kezdeni. :(

#nincsbennetarcsi

(#97222) Earl_Muttley válasza Qru (#97221) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

A Fordnál az alváz még fogjuk rá rendbe volt... Küszöbök, ívek, néhány horpadás. A baj egy rosszul javított hátsó sérülés volt, amit akkor vettünk észre, mikor dobot meg lökhárítót cseréltünk... Egy vizsga sikerült volna még, de akkor is ott lett volna már a fékrendszer, a futómű 1-2 szarja, meg az esztétika...

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#97223) Qru válasza Earl_Muttley (#97222) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kb dettó ez volt a Punyesszal nálunk is. Sanyika átkente az alját kátránnyal (ápol és eltakar) úgy még átment aztán mikor még 1 év műszaki volt rá elpasszoltuk. Kb az utolsó pillanatban amúgy. :D

mod:

Mindenki nyugodjon meg, végül a Hankuki abroncsot rendeltem.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#97224) GabN73 válasza CoolBoy323 (#97208) üzenetére


GabN73
addikt

Olcsóért vette, számítani lehetett azért, hogy lesznek gondok... 124es Merciből, ha értelmeset akarsz, akkor 1 milla környékén lehet találni. De mivel nem mai darab, számítani kell rá, hogy 1-2 dolog elfáradhat.
Nem rossz gépek ezek, még mindig szívesebben venném, mint Swiftet/SX4-et :)

(#97225) GabN73


GabN73
addikt

BTW van ingatlanos a topicban? :DDD
Lenne 1-2 kérdés :)

(#97226) föccer válasza GabN73 (#97225) üzenetére


föccer
nagyúr

Mindenhez is értünk, szóval jöhet. Én vagy 15x költöztem és vagy 8 ingatlan adás-vételben voltam benne.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#97227) CoolBoy323 válasza GabN73 (#97224) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Te beteg vagy :D
Inkabb egy 20-30 eves auto, amire evi tobb szazezret kell kolteni, mint egy 10 eves, megbizhato joszag?

Hat te tudod... En szarok a latszatra, mert amit megsporolok azon, h nem egy rozsdabogjat vettem, hanem egy szervizigenytelen suzukit, azt el tudom baszni ikeara pl...

(#97228) GabN73 válasza CoolBoy323 (#97227) üzenetére


GabN73
addikt

Merthogy?
Ha ezek rendbe vannak szedve, semmi bajuk, kopó max, meg a kötelező olajcserék.
Ismerősnek van, igaz, hogy ráköltött ~1m-t, 3 éve, azóta hibátlan a gép.
Mondom, 124-est, nem 500k-ért kell venni.
Volt lakótársam bátya 1,2-ért adta el az ő 300DT-ét. 5 nap alatt elvitték. Gyönyörű állapotban volt, must have, akár gyűjteménybe is.

föccer
Szaki kéne, aki ebben dolgozik nap mint nap. De megy PÜ.

[ Szerkesztve ]

(#97229) föccer válasza GabN73 (#97228) üzenetére


föccer
nagyúr

Amit tudtam, válaszotam. :R

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#97230) Magnum_ válasza GabN73 (#97228) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Tedd fel a kerdest.

I humbly and respectfully decline™

(#97231) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Vegyetek drága laptopot tőlem! :)

[link]

Live-Die-Respawn

(#97232) Melack válasza GabN73 (#97228) üzenetére


Melack
veterán

Van ingatlanos ismerősöm, de itt is volt ingatlanos szab.tam személyében.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#97233) MurdR válasza CoolBoy323 (#97208) üzenetére


MurdR
veterán

Komolyan megérte, és ez a roncs keresztbe megeszi a Suzukidat még leszakadt hűtővel is. :K

Qru: nem az idő vasfoga eszi meg ezeket a gépeket, hanem az igénytelen tulajok. A hűtő is kókányolva volt, eddig bírta a sufnituning.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#97234) fant0mi válasza oriic (#97231) üzenetére


fant0mi
addikt

Eszpannyol a billentyuzet. :)

(#97235) oriic válasza fant0mi (#97234) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Köszi. :D Nekem ezek a nyelvek mind kínaiak. :R

Live-Die-Respawn

(#97236) DeFranco válasza GabN73 (#97228) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hááát azért a valóság ettől nagyon messze van. :D

van közeli ismerősöm két patent 30 éves g mercivel amiből az egyik automata, ért hozzá és jól választott, imádja is, van rálátásom, de ezek a kopómaxolaj sztorik ezek a mese habbal kategória.

persze ha nagyvonalú vagy és bizonyos dolgoktól eltekintesz (fele műszerfal nem működik, féked népmesei jelleget ölt, és minden héten mást pisil maga alá az autó a beletöltött folyadékokból) akkor tényleg működik a kopómaxolaj, persze...

öreg autók ezek már, valami mindig elfossa magát. kimennek a világból, mérnöki csoda mind, akkor még futni fognak amikor a fókám már rég oszlásnak indul (legyen ez minél később ahhaaammeen) de ezek a patentcsaktankolnikell mesék ezek max a telepen süthetőek el, de már ott se nagyon.

(#97237) CoolBoy323 válasza MurdR (#97233) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ööö OK :D :D

(#97238) macilaci78 válasza CoolBoy323 (#97215) üzenetére


macilaci78
nagyúr

en azt ereztem, h elveszlek benne - Jó, hogy nem ültem benne, különben összetörtem volna pici szívedet. ;]

Qru: ne is mond! Elektromos, vagy hidraulikus szervó után a kenyérszervó... Ha ma kéne a Ladával azt a 3 óra gyakorlást művelnem párhuzamosan, merőlegesen, szlalom, stb, amit 16 18 évesen csináltam, nem tudnám kifújni az orrom, olyan izomlázam lenne. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#97239) GabN73 válasza DeFranco (#97236) üzenetére


GabN73
addikt

Nem arról van szó, hogy ezek a legjobb, legigénytelenebb kocsik.
Öreg kocsik, persze hogy lesz mindig valami apróság. Ahogy írtam, ha rendesen karban volt tartva, nem volt gyilkolva, akkor ezek simán elmennek 1m km-et is :K
Említett kocsi kicsit el volt hanyagolva, ~580K km-nél megállt 1 henger benne, akkor tovább szállt a családon belül. Kapott egy generált, most ~780k van benne hiba nélkül.

Ismerősnek 460as van?

(#97240) #74018560 válasza Qru (#97182) üzenetére


#74018560
törölt tag

Ebédelni szoktam néha oda járni, de még nem tűnt fel :DDD :))

(#97241) sketchifun válasza GabN73 (#97239) üzenetére


sketchifun
senior tag

Az országban mostanra talán ezerszám futnak az ex-némettaxi E-Osztályok, ismerősnek van is egy, természetesen vajszínű. Vagy bézs.
1,1m km van benne, és azért kell szervizelni, de mentségére szóljon, minden működik benne, apró-cseplő dolgokon kívül semmi gond vele, kopóalkatrészeken kívül minden gyári. Ez egy 2006-os példány.

Egy szó mint száz, a Mercedes tud autót gyártani. Mondjuk a te géped nem az én korosztályomnak tervezték, a mostaniak csodaszépek.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#97242) Qru


Qru
MODERÁTOR

Itt kérdeztétek, hogy miben merül ki a kátyúgari új abroncsnál? Közben kioksítottam magam.

MurdR: Na attól én is falnak megyek ha tákolnak. :(

mod:

sketchifun: Azoknál a rohadás a fő baj. Már pedig az a legdrágább része az autódnak (karosszéria).

REIT: Ej-ej.. :N Szemed a pályán! Nem mondták még? :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#97243) Spet


Spet
addikt

Azt hiszem lehet zárni az Internetet mára.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#97244) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Ha-n feladott hirdetés alatt akartam hozzászólni, ámde......:

"Hiba
A funkció a Prohardver szervereinek kommunikációs hibája miatt átmenetileg nem elérhető!"

:O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#97245) Ace owner


Ace owner
addikt

Ugyanitt eladó mk2 USA Jetta :)

Galaxy Fold 4

(#97246) Earl_Muttley válasza Ace owner (#97245) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Hogyhogy?

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#97247) Ace owner válasza Earl_Muttley (#97246) üzenetére


Ace owner
addikt

Alapvetően meguntam. Plusz nem szeretnék forgalmi nélkül kocsikázni, márpedig ha olyan lenne ahogy terveztem az lenne a vége. :( Túl sok a kisebbségi komplexussal rendelkező bizonyítani akaró gyakornok rendőr errefelé.

Galaxy Fold 4

(#97248) Magnum_ válasza Ace owner (#97247) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Alapvetően meguntam. Plusz nem szeretnék forgalmi nélkül kocsikázni, márpedig ha olyan lenne ahogy terveztem az lenne a vége. :( Túl sok a kisebbségi komplexussal rendelkező bizonyítani akaró gyakornok rendőr errefelé.

nem is tudom, melyik mondatba kössek bele :D

;]

I humbly and respectfully decline™

(#97249) DeFranco válasza Magnum_ (#97248) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én elengedtem ;]

(#97250) DeFranco


DeFranco
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.